» »

Android TV naprave [Nvidia Shield, Mi Box, Nexus,.... ]

Android TV naprave [Nvidia Shield, Mi Box, Nexus,.... ]

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 9
»»

OK.d ::

No pa gremo v drugi krog:)
LPOK.d

MAjster951 ::

Ali kdo mogoče ve, če na Xiaomi MI TV Box 3 deluje EON mobilna aplikacija?

gregyk ::

Danes dobil Mi TV stick, dela vse za kar sem ga kupil: HBOGo, Netflix in EON - sicer se mu pozna "podhranjenost" premikanje po aplikacijah ni tako tekoče kot moj Shield, ampak predvaja pa vse brez težav. Zadovoljen.

kanarin ::

Bom ponovil, ker me je MArvik zbrisal - "samo pol ni najbolj jasno a se debatira o uporabniškem vmesniku Android TV ali o dediciranih boxih...ne vem če je poanta te teme, da bi debatirali o raznih TV-jih, ki imajo gor Android TV (to je mogoče bolj za kakšno temo o TV-jih). Jaz bi preimenoval temo v "Android TV boxi (bla bla)"

gregyk je izjavil:

Danes dobil Mi TV stick, dela vse za kar sem ga kupil: HBOGo, Netflix in EON - sicer se mu pozna "podhranjenost" premikanje po aplikacijah ni tako tekoče kot moj Shield, ampak predvaja pa vse brez težav. Zadovoljen.


Idealno bi bilo seveda hkrati tekoče delovanje in da "deluje vse" in to za male pare...no jaz sem zaenkrat s mojim Mecool KM1 v tem smislu zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

Gone ::

a na Mecool KM1 deluje Netflix HD in pa Chromecast, pa EON TV aplikacija (ne za telefon)? Kakšen je WIFI, dobro vleče?

NejcSSD ::

Netflixa HD ni.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Gone ::

Hvala

skico ::

gregyk je izjavil:

Danes dobil Mi TV stick, dela vse za kar sem ga kupil: HBOGo, Netflix in EON - sicer se mu pozna "podhranjenost" premikanje po aplikacijah ni tako tekoče kot moj Shield, ampak predvaja pa vse brez težav. Zadovoljen.


daj malce več napiši o izkušni z stickom. Tudi sam namreč za na vikend razmišljam o nakupu tega sticka. primarno se bo uporabljal za EON in PLEX aplikaciji. Pa me resno zanima kako je kaj z delovanjem. glede na to da se ne bo uporabljal dnevno mi je "malce" počasnejše premikanje po menijih čist "ok". lahko mogoče narediš video glede hitrosti premikanja po menijih in eon-u?

hvala že vnaprej

lp

Frenky ::

Pa EON deluje na drugi lokaciji izven domačega omrežja?

pravnik ::

Frenky je izjavil:

Pa EON deluje na drugi lokaciji izven domačega omrežja?


Eon mobilna deluje na kateremkoli omrežju.

MajorM ::

Glede na opise tudi jaz nabavil Mecool KM1 Collection. Vmesnik je zaenkrat bolj odziven kot na mojem starem Minix U1.
Nisem pa čisto zadovoljen, ker opažam neke težave z zvokom. Občasne prekine zvok za sekundo. Trenutno to opažam pri Youtube streamanju v 4k. Imam ga pa na WiFi 5G. Video se ne zatika. Pregrevanje?
Sem opazil podobno tudi na 1080p videu predvajanim s Kodijem iz omrežnega diska...

Kdor si ga lasti, ste opazili kaj podobnega?

Sem pa kupil zamenjavo za minixa, ker mi je z zadnjimi verzijami Kodija začel, na njem, čudno obnašati pri predvajanju nekaterih videov (starejši kodeki?). Naprimer, na vsakih 8 minut se je začel video pospešeno predajati dočim zvok in podnapisi so bili pa normalne hitrosti... Čudno.

Ales ::

Dvomim da se pregreva, a to lahko komot preveriš. Prej bi stavil na omrežje. Si naredil kak daljši test prenosa podatkov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

e-marko ::

Mecool KM1 Collection in Netflix v HD je no-go?

Lp
...somebody, somewhere...

SaXsIm ::

Drugače samo kot info, RTV 4D app je dobil nadgradnjo, v kateri je zadeva postala na Android TV zelo uporabna.
SaXsIm

OK.d ::

Ali jo lahko nekdo naloži, da jo lahko sideloadam.
LPOK.d

modelno1 ::

4D je uporaben samo na smart tvjih, na boxih z original daljincih pol stvari ne moreš delat ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

MajorM ::

Sem Mecool KM1 priklopil preko ETH kabla. Je izgledalo OK. Lahko, da je težava res v WiFi. Mi je pa zanimivo, da to heca zvok in ne slike...
ETH kabla nimam napeljanega do boxa tako, da ta rešitev odpade.

Ales, predlagaš kako naj stestiram WiFi? Kateri app?

OK.d ::

OK.d je izjavil:

Ali jo lahko nekdo naloži, da jo lahko sideloadam.

Sem našel, ampak iz neznanega razloga mi jo noče naložiti:P
LPOK.d

OK.d ::

OK.d je izjavil:

OK.d je izjavil:

Ali jo lahko nekdo naloži, da jo lahko sideloadam.

Sem našel, ampak iz neznanega razloga mi jo noče naložiti:P


https://apkpure.com/rtv-slovenija-andro...
LPOK.d

OK.d ::

Tale pa deluje, če še kdo rabi.
https://apkpure.ai/rtv-slovenija-rtv-4d...
LPOK.d

OK.d ::

No kmalu bomo videli, kaj zmore.
https://gfycat.com/violetrigidfallowdeer
LPOK.d

kanarin ::

Chromecast, hmm tudi meni je bila ta funkcionalnost (na Android TV boxu) na papirju zanimiva, ampak v praksi pa sem ugotovil, da tega sploh ne nucam oz nimam niti ideje kako bi to pametno uproabljal. Ok, lahko streamam lokalne slike/video iz telefona na večji ekran , to pa je tudi vse. Ne vem zakaj bi sicer uporabljal telefon kot daljinc za Android TV, nimam te potrebe oz ne vidim prave dodane vrednosti.

Kakšne izkušnje imate ostali ?

Mehmed ::

skico je izjavil:


daj malce več napiši o izkušni z stickom. Tudi sam namreč za na vikend razmišljam o nakupu tega sticka. primarno se bo uporabljal za EON in PLEX aplikaciji. Pa me resno zanima kako je kaj z delovanjem. glede na to da se ne bo uporabljal dnevno mi je "malce" počasnejše premikanje po menijih čist "ok". lahko mogoče narediš video glede hitrosti premikanja po menijih in eon-u?

hvala že vnaprej

lp


Eona in plexa ne uporabljam, tako da za njiju ne vem, se mi pa preostanek ne zdi ravno pocasen. Lahko si recimo nastavis bliznjice na daljincu pa se nisem zacutil potrebe po tem. Mogoce ti, ce ga primerjas z boljso napravo, padejo kake podrobnosti v oko. Recimo ko skipas pol filma naprej na netflixu se thumbnaili na timelinu generirajo sekundo dlje. Mene ne moti, koga drugega mogoce bi.

kanarin je izjavil:

Chromecast, hmm tudi meni je bila ta funkcionalnost (na Android TV boxu) na papirju zanimiva, ampak v praksi pa sem ugotovil, da tega sploh ne nucam oz nimam niti ideje kako bi to pametno uproabljal. Ok, lahko streamam lokalne slike/video iz telefona na večji ekran , to pa je tudi vse. Ne vem zakaj bi sicer uporabljal telefon kot daljinc za Android TV, nimam te potrebe oz ne vidim prave dodane vrednosti.

Kakšne izkušnje imate ostali ?


Chromecast je uporaben kot nek vmesnik, ko imas starejsi tv, ki ne podpira aplikacij pa ga se ne bi zamenjal samo zaradi tega, ne da se ti pa povezovati compa prek hdmi. Takrat je zagnati zadevo prek telefona bolj elegantna resitev. Druga uporabnost je pa, ko gledas nekaj na telefonu ali pa compu kar je streamable pa imas tv vzgan se ti pojavi gumb za streamat zraven. Mogoce tista stvar ni vredna, da bi si delal delo spravit na tv, ko je naenkrat samo en klik stran ti pa zapase pogledati na vecjem ekranu. Ce ne tebi pa mogoce komu drugemu, velja za vse, ki so na tvojem wifiju.

OK.d ::

Naprave, katere imajo vgrajen chromecast ali priključen chromecast lahko recimo dodaš v svojo "HOME GROUP" in poslušaš muzko - Spotify in upravljaš preko telefona po cele hiši naenkrat, če želiš.
LPOK.d

Frenky ::

Ali pa preprosto cast-as desktop pc-ja, poslušaš glasbo z vseh mogočih naprav.
Pač, nudi udobje in preprostost uporabe out of the box

OK.d ::

OK.d je izjavil:

No kmalu bomo videli, kaj zmore.
https://gfycat.com/violetrigidfallowdeer

Na prvi pogled kar solidno-hitrost sprehajanja po menijih.
https://www.reddit.com/r/googlehome/com...
LPOK.d

Vanadium ::

A to je tisti novi mali google dongle?

OK.d ::

Ja - Sabrinca:)
LPOK.d

Vanadium ::

Mater dela smooth...

_Filip_ ::

Oj,

Sem na GT Kingu. S Play stora sem dobil t2go app, ki je enak mobilni različici.
Gre brez 3d miške? Če obstaja app prilagojen za tv, kje ga lahko najdem?

Lp

Ales ::

GT King nima Android TV OS. Ima enak OS, kot mobilne naprave, tako da je čisto pričakovano, da si dobil to verzijo aplikacije. Posledično si v napačni temi, vprašaj tukaj...

_Filip_ ::

Ah, seveda ... [face palm]

kanarin ::

Pozivam vse lastnike Android TV boxov (pa tudi TV-jev s tem OS-om) da v tej temi debatiramo tudi (ali predvsem) o raznih zanimivih aplikacijah ter igrah za ta OS. Res je sicer, da večina tak box uporablja predvsem za razne streaming zadeve, ampak obstaja pa še marsikaj drugega. Recimo mene zanima konkretno retro-gaming pa razne izobraževalne aplikacije za otroke.

OK.d ::

LPOK.d

OK.d ::

Zanimivo, vse se nastavlja preko Google Home apk. na telefonu.


https://imgur.com/yn3jcxr

Only in US:P

https://tv.google/intl/en_uk/#for-you

Google TV
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

OK.d ::

LPOK.d

sirotka ::

Telekom NEO ali Tvin delujeta na kateri od teh android boxov?

Argica ::

keri so real google android playerji?

OK.d ::

LPOK.d

Argica ::

Odlično hvala.

Argica ::

Xiaomi Mi Box S Android TV OS Box s kodo: 11SALE201 iz 57€ na 55€ (EU skladišče)
Xiaomi Mi TV Stick Android TV OS USB s kodo: 11SALE201 iz 38€ na 36€ (EU skladišče)
Mecool KM3 S905X2 Android TV OS Box s kodo: 11SALE201 iz 74€ na 72€ (EU skladišče)
Mecool KM9 Pro S905X2 Android TV OS Box s kodo: 11SALE201 iz 60€ na 57€

kerga?

Ales ::

Če ti je za nižjo Netflix rezolucijo vseeno, potem definitivno Meecol. Katerega, KM9, KM3 ali KM1, pa odvisno...

Preberi si zadnje 3-4 strani tele teme, ravno o Mecoolih se je precej razpravljalo. Prebit se boš moral čez nekaj balasta, ampak informacije so tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

kanarin ::

Se strinjam, doma imam tako Xiaomi Mi Box S kot Mecool KM1 Ultimate - slednji je opazno odzivnejši (ima zmogljivejši SOC, več RAM in storage pa tudi več priključkov). Ima pa Xiaomi boljši (bolj ergononski) daljinc.

Izbira pa je odvisna od tega kaj bo primarni (ključni) namen oz funkcija boxa (v določenih scenarijih uporabo bo verjetno že najcenejši Xiaomi Mi TV Stick povsem zadostoval).

Argica ::

Moja primarna zadeva je predvajanje video vsebin iz diska na PCju iz sosednje sobe.

JXS ::

Včeraj sem ročno zagnal update na EON boxu in dobil posodobitev na Android 9.0 (security patch julij 2020).

Najbolj opazna sprememba je drsnik za glasnost, ki je sedaj lepši, vertikalen in manjši. Poleg tega pa ima več stopenj glasnosti, za bolj natančno nastavljanje.
Meni nastavitev je tudi malce preurejen.
In če mi prej v Kodiju ni delal prostorki zvok, mi sedaj dela.

Je kdo opazil še kaj drugega?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JXS ()

Frenky ::

Če si kdo želi imeti nov Google TV na svoji napravi namesto Android TV, pa ima čas in malce znanja...

https://www.gadgethacks.com/how-to/get-...

OK.d ::

Zanimivo;)
LPOK.d

Bolt ::

Kateri box mi priporočate za ogled oziroma namestitev EON TV aplikacije (ne mobilne).
Gledam te Beelinke, so mal dragi samo pravijo da so najboljši? Rad bi zamenjal D3 box pa da bi mi ogled približno tako delalo kot na EON boxu.
Je kaj boljšega kot Beelink. Za vse predloge sem odprt. Seveda budget tam 100, max do 150€.
Pa prosim konkretne primere, ker se ne spoznam na te zadeve.
Hvala.

Ales ::

Moraš bit malo bolj konkreten, kateri model Beelinka gledaš, samo znamka ni dovolj.

Poglej še moj prejšnji post v tej temi.

RoccoC ::

Pozabi na razne android box škatlice. Kupi Google Tv, bo delalo dosti bolje.

https://www.igabiba.si/collections/goog...
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247094 (1291) i8t76
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341136991 (8782) zitrus
»

Smartbox za eon tv?

Oddelek: Omrežja in internet
181967 (1456) daver

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561078879 (338886) Mavrik

Več podobnih tem