» »

Autofagija - Dieta - Nobelova nagrada...izkusnje

Autofagija - Dieta - Nobelova nagrada...izkusnje

«
1
2

old_N"_happy ::

Pred par dnevi sem prebral novico vrhunskega sportnika, ki izvaja dieto imenovano autofagija. Gre za dieto za katero je japonski znanstvenik dobil nobelovo nagrado. Post 16 ur na dan in v okviru preostalih 8 ur lahko jes. Vmes lahko pijes vodo, tudi med tistih 16 ur ce se ne motim? Je pa potrebno vsaj 3 dni zapored za aktivacijo autofagije. Autofagija je izraz ko telo zacne reciklirat odpadne snovi v telesu, skodljive snovi in se tako ocisti vseh skodljivih materij v telesu. Ima kdo kaksne izkusnje s tem?

IL_DIAVOLO ::

To je intermittent fasting. Pijes lahko vodo in kofe, nesladkan in brez mleka da se razume. Ne poznam učinkov, vem samo da boš v teh 8 urah pojedel bistveno manj, kot ce bi se cel dan naziral s hrano. Omejitev kalorij, nic drugega.

Slabost je morda to cakanje na čas, ko se bos lahko naziral s hrano in s tem tudi precej zaužite slabe hrane.

Jaz sem se se vedno zagovornik normalne in zdrave prehrane.

pegasus ::

Intermittent fasting, v modi zdaj že kar nekaj let.

Te dni sedenja doma sem se navadil na samo en obrok na dan, prihrani ogromno časa, ki bi ga sicer namenil kuhanju, za bolj koristne aktivnosti.

mgermo ::

+ ne misliš na hrano
+ apetit se ti zmanjša
- ?
Meni je to enostavno izvajat.

greatdrakon ::

+ je tudi, da ugodno vpliva na nekatere kronične bolezni (post)

izkušenj imam veliko (vse pozitivne), ker si tudi s to tehniko prehranjevanja (v navezavi z zdravo hrano) lajšam posledice kronične bolezni

Zgodovina sprememb…

737 ::

old_N"_happy je izjavil:

Pred par dnevi sem prebral novico vrhunskega sportnika, ki izvaja dieto imenovano autofagija. Gre za dieto za katero je japonski znanstvenik dobil nobelovo nagrado. Post 16 ur na dan in v okviru preostalih 8 ur lahko jes. Vmes lahko pijes vodo, tudi med tistih 16 ur ce se ne motim? Je pa potrebno vsaj 3 dni zapored za aktivacijo autofagije. Autofagija je izraz ko telo zacne reciklirat odpadne snovi v telesu, skodljive snovi in se tako ocisti vseh skodljivih materij v telesu. Ima kdo kaksne izkusnje s tem?

Nekaj podobnega sem izvedel pred par leti. 21 dni sem jedel in pil le med 18. in 24. uro, pa še to ne vsega po vrsti, prvih 24 ur pa ničesar. Postopek je star tisočletja in se imenuje post. Človek je na post (stradanje) zelo dobro prilagojen. Ko telo preklopi v režim posta, se zaženejo procesi, zelo koristni ne le za telo (razstrupljanje), ampak tudi za psiho. Razstrupljanje je celo tako učinkovito, da strokovnjaki za povprečnega zahodnjaka ne priporočajo posta, daljšega od treh dni. Daljše postenje bi lahko jetra in ledvice namreč preobremenilo. Sam sem šel v post po daljši duhovni (psihični) pripravi in sem ga opravil brez težav, pozitivnih učinkov je bilo pa toliko, da še sedaj nisem povsem prepričan, ali so bile vse posledice posta. Po tem daljšem postu sem jih naredil še par čez vikend. Bom še kakega, ko si me ravno spomnil. Občutek lakote je le prvi dan, ostale dni so pa občutki fenomenalni. Zavest se razširi, um je oster, si v nekakšnem posebnem stanju, ko se zdi, da hodiš nekaj cm nad tlemi, vsekakor priporočam.

ubermensch ::

Kot so ostali omenili gre tu za intermitteng fasting. Sam se ga držim že 2 leti in sicer po režimu 16/8.

Je eden life hackov, ki bi ga priporočil čisto vsaki osebi. Toliko dokazanih pozitivnih učinkov za tak mali vložek, res dober izkupiček.

Avtofagija, zmanjšanje inzulinske rezistence, povišanje HGHja, antiinflamatorni učinek stradanja, "podaljšanje življenja" preko delovanja na sirtuine itd.

Najslabše kar lahko za svoje telo naredite je, da jeste pogosto in po malem. Najboljše kar lahko naredite je, da jeste čim bolj redko in ste čim bolj pogosto "lačni".

zasekamroz ::

jst sm probal ta intermittent fasting in je bilo tako da sem tistih 16h samo mislil kako se bom nažrl, v 8h sem pa pojedel nekje 500-1000 kalorij več kot bi jih če bi normalno jedel cel dan

blackbfm ::

Jp, glede hrane te telo vsekakor sabotira ce ima priložnost.. Ce bi vsa ta razstrupljanja, kvazi duhovna stanja in ostali newage bs "pili vodo" potem nihce vec ne bi jedel. To da se v daljsem postu n3 pocutis lih kot drek brez energije je spet in zgolj samo trik evolucije - da lazje isces hrano.

kingsix ::

Uporabljam že cca 13 let. No recimo 80% časa..

Se hitro navadiš, ampak sem opazil, da pri nekaterih enostavno ne deluje.
Osebno se počutim super.

c3p0 ::

Tudi jaz sem se našel v tem, prakticiram tretje leto. Občasno izpustim kak dan ali teden (dopust, praznovanja, ipd.), ampak hitro padeš nazaj not, ker je telo navajeno ritma.

V starih časih sem se že zbudil lačen, pojedel skledo kosmičev/muslija, ob 10h pa bil spet lačen. Zdaj tega ni, pa se vstajam ob 5h. Do 11h, ko prvič jem, ni občutka lakote.

gruntfürmich ::

old_N"_happy je izjavil:

Pred par dnevi sem prebral novico vrhunskega sportnika, ki izvaja dieto imenovano autofagija. Gre za dieto za katero je japonski znanstvenik dobil nobelovo nagrado...
katero slikanico za odrasle si ti to 'bral'?

Life extension @ Wikipedia
Calorie restriction @ Wikipedia
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

sirotka ::

c3p0 je izjavil:

Tudi jaz sem se našel v tem, prakticiram tretje leto. Občasno izpustim kak dan ali teden (dopust, praznovanja, ipd.), ampak hitro padeš nazaj not, ker je telo navajeno ritma.

V starih časih sem se že zbudil lačen, pojedel skledo kosmičev/muslija, ob 10h pa bil spet lačen. Zdaj tega ni, pa se vstajam ob 5h. Do 11h, ko prvič jem, ni občutka lakote.


Lačen si se zbudil, ker si verjetno prepozno jedel, imam sam iste "težave" ob prepozno zaužitem obroku.

TineTone ::

old_N"_happy je izjavil:

Gre za dieto za katero je japonski znanstvenik dobil nobelovo nagrado.


Nobelovo nagrado so podelili za to :))

Praktično vse religije so že od vedno promovirale post oziroma odpovedovanje, sedaj pa posamezniku potlalajo nobelovo.

Sicer pa ta dieta ne more biti dobra ker vegetarjaci ne morejo preživeti z njo, meso pa vsi vemo da je slabo.

c3p0 ::

V bistvu vegiji preživijo brez problema na taki dieti, od kod ti to?

anketar ::

zasekamroz je izjavil:

jst sm probal ta intermittent fasting in je bilo tako da sem tistih 16h samo mislil kako se bom nažrl, v 8h sem pa pojedel nekje 500-1000 kalorij več kot bi jih če bi normalno jedel cel dan


kako ti je pa to ratal, a si jedu sam cukr pa jank fud? nevem, ponavad se ti mal želodc skrč tko, da če bi jedu zelenjavo pa domačo kuhinjo dvomim, da bi pojedu kalorijsko več, drugo ja pa đank fud pa sladkarije (prigrizki)

ubermensch ::

c3p0 je izjavil:

Tudi jaz sem se našel v tem, prakticiram tretje leto. Občasno izpustim kak dan ali teden (dopust, praznovanja, ipd.), ampak hitro padeš nazaj not, ker je telo navajeno ritma.

V starih časih sem se že zbudil lačen, pojedel skledo kosmičev/muslija, ob 10h pa bil spet lačen. Zdaj tega ni, pa se vstajam ob 5h. Do 11h, ko prvič jem, ni občutka lakote.


To naredi odvisnost od sladkorja. Probaj tako, da zadnji obrok ni procesirana hrana "obogatena" z preprostimi OH-ji pa tega ne boš občutil. Nasploh probaj jesti čim manj OH-jev.

kixs ::

Nobelovo nagrado so podelili zato, ker je clovek ugotovil, da v casu daljsega posta, zacne celica reciklirat (porabljat) odpadne stvari - pocisti celico.

Autofagija pa se zacne dogajati sele podaljsem postu - vec kot 20 urnem. Kot sem bral, bi moral za res dobre rezultate izvajat 2-3 dnevne poste.

Sam sem ze dobro leto na enem obroku dnevno - OMAD (One Meal A Day) - se pravi cca 23h post, ki za vikende sicer odpade. Pa ne zaznam nic posebnega. Morda ob priliki probam te daljse poste...

dexterboy ::

ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
kako preprosta je samopsihoza imenovana placebo efekt... blue pill, right?
potrebno si je zapomniti samo ENO stvar; NI MOGOČE, da ti pokuriš toliko kalorij, kot jih lahko vneseš v usta...
tako, da ni toliko v tem kdaj ješ, ampak koliko vneseš. in jaz sem lahko 16 ur lačen, ampak če v tistih 8 urah pojem dva big meka pa še pol torte, sem naredil nič....
zgolj navadil telo na dva ekstrema; stradanja in nažiranja.
veliko bolje se je držati pravila, da je potrebno spiti dovolj vode (kar večina ne spije), da ni dobro jesti pred spanjem (ker se telo ne spočije ampak bori s prebavo), ter, da je zajtrk najpomembnejši obrok dneva...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

ubermensch ::

dexterboy je izjavil:

ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
kako preprosta je samopsihoza imenovana placebo efekt... blue pill, right?
potrebno si je zapomniti samo ENO stvar; NI MOGOČE, da ti pokuriš toliko kalorij, kot jih lahko vneseš v usta...
tako, da ni toliko v tem kdaj ješ, ampak koliko vneseš. in jaz sem lahko 16 ur lačen, ampak če v tistih 8 urah pojem dva big meka pa še pol torte, sem naredil nič....
zgolj navadil telo na dva ekstrema; stradanja in nažiranja.
veliko bolje se je držati pravila, da je potrebno spiti dovolj vode (kar večina ne spije), da ni dobro jesti pred spanjem (ker se telo ne spočije ampak bori s prebavo), ter, da je zajtrk najpomembnejši obrok dneva...


Pomembno je oboje, frekvenca hranjenja in kaj ješ. Ni vse tako preprosto kot samo calories in, calories out. Niso vse kalorije enake.

Prav tako pa je pomembno tudi to, da ne ješ (pre)pogosto, en ali dva obroka na dan (spuščena večerja ali zajtrk, kakor komu paše) je optimalno. To je intermittent fasting. Prepogosto hranjenje vodi v endokrine in posledično metabolične težave, ker naše telo ni narejeno za stalno nažiranje.

Tako da ja, pomembno je kaj ješ in kako pogosto ješ. 16 ur je treba biti lačen in potem v 8 urah jesti kvalitetne, zdrave obroke (s katerimi se nikoli ne boš prenažrl kot bi se lahko s hitro hrano). Ne rabiš nobenih ekstremov stradanja in nažiranja. Pa tudi, če bi se nažiral; glavni učinki fastinga so drugje, izguba teže/dobra postava je kolateralen profit, ne cilj (no edino, če si debela svinja in moraš shujšati, ti je cilj predvsem to).

Odebeljeno je neumnost. Pri prebavi se uporablja parasimpatični del tvojega živčevja, ki je "rest and digest" del nevralnega odgovora. S hranjenjem pred spanjem (večerja, ki ni "bogata" s preprostimi OH-ji, nekaj ur preden ležeš v posteljo) ni nič narobe.

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

To je zdaj(v kombinaciji z majhnim deležom OH) pač najbolj popularen način prehranjevanja, saj se v modernem načinu življenja lahko brez problema tako dolgo postiš, sploh če nisi fizično aktiven na delu.

Za hujšanje je idealno, glede zdravstvenih prednosti pa je tako, da je efekte diete težko generalizirati na vse. Autofagija se lahko pojavi tudi ob navadni omejitvi kalorij(deficit in brez tako dolgega posta) in med rekreacijo. Vsekakor ima post dobre učinke na telo, ampak je vprašanje, koliko boljše učinke prinese, če se postiš več kot 8h(med spanjem).

Probaj 2 tedna, @OP, pa boš videl, če ti ustreza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

gruntfürmich ::

dexterboy je izjavil:

NI MOGOČE, da ti pokuriš toliko kalorij, kot jih lahko vneseš v usta...

vnešene kalorije niso enake kalorijam ki jih vsrka telo. to je od vsakega posameznika odvisno koliko hranilnih stvari bo posral in koliko bo čreverje absorbiralo.
in tu pride do izraza tiste zadeve kot so gensko pogojena 'debelost' ipd.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

anketar ::

dexterboy je izjavil:

ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
kako preprosta je samopsihoza imenovana placebo efekt... blue pill, right?
potrebno si je zapomniti samo ENO stvar; NI MOGOČE, da ti pokuriš toliko kalorij, kot jih lahko vneseš v usta...
tako, da ni toliko v tem kdaj ješ, ampak koliko vneseš. in jaz sem lahko 16 ur lačen, ampak če v tistih 8 urah pojem dva big meka pa še pol torte, sem naredil nič....
zgolj navadil telo na dva ekstrema; stradanja in nažiranja.
veliko bolje se je držati pravila, da je potrebno spiti dovolj vode (kar večina ne spije), da ni dobro jesti pred spanjem (ker se telo ne spočije ampak bori s prebavo), ter, da je zajtrk najpomembnejši obrok dneva...


brought to YOU by BIG CEREAL, eat my sugars it's good for you

IL_DIAVOLO ::

Veliko neumnosti se je razpaslo v svetu fitnesa.

Nacejanje z vodo, zajtrk kralj obrokov, zadnji obrok ob 18:00, en obrok na dan, razni posti etc...

Nic od tega ni potrebno.

Kar je pomembno, da jes zdravo in hranljivo hrano. Zakaj? Ker je to edina "dieta', ki jo lahko vzdrzujes celo življenje.

Torej naučite se ocenit, kaksno porcijo lahko pojeste. Pijte v glavnem vodo oz. limonado, ce vam je voda neokusna. Limona, pomaranča, nekaj listov poprove mete. Med glavnimi obroki uživajte sadje. In seveda kuhajte doma, nic restavracijske hrane.

Slanih in sladkih prigrizkov cim manj. To je to.

anketar ::

voda neokusna?, čudn da nimamo zraka z okusom limone, kdor prav, da ne more pit vode je čisti alkoholik

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

IL_DIAVOLO ::

Point being, tudi zdrav napitek je lahko okusen tudi ce to ni gazirana pijača :)

Vazelin ::

Nobelova nagrada za broscience dieto?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Joze_K ::

tole mislim, da muslimani delajo? ramadan.. ali nekako tako? čez dan nič, ponoči pa še hladilnik zraven... :)

PacificBlue ::

Zanimivo, kako se telo navadi manjku hrane po moji izkušnji. Tretji dan ni bilo več občutka lakote, resda ob vodi, sadju in zelenjavi.
Telo se ti prenovi, očisti, misli postanejo bolj izostrene, tudi ostali čuti.
Nisem prakticiral ravno omenjene diete, jih je tudi več vrst. Recimo johnson up day down day diet, kjer ješ vsaki drugi dan.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

hr_natakar ::

TineTone je izjavil:

old_N"_happy je izjavil:

Gre za dieto za katero je japonski znanstvenik dobil nobelovo nagrado.


Sicer pa ta dieta ne more biti dobra ker vegetarjaci ne morejo preživeti z njo, meso pa vsi vemo da je slabo.


Tudi vegani jo prakticirajo
*"Priporočilo je, da se ne konzumira ne hrana ne pijača (razen vode) v obdobju 16 ur. je dodal Ivanov v pogovoru z Đokovićem, ki je razkril, da je srečen, ker je prešel na veganstvo.

https://www.rtvslo.si/sport/tenis/dokov...

strawman ::

Sem se držal IF 16/8 (kasneje OMAD) z low-carb hrano 3 mesece. Priporočam, izgubil sem 13kg brez opazne izgube mišične mase, prav tako pa mi je dieta pomagala pri manjših težavah na koži.

anketar ::

đole ni več vegan se mi zdi

kg na teden ni slabo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

hr_natakar ::

kixs je izjavil:



Sam sem ze dobro leto na enem obroku dnevno - OMAD (One Meal A Day) - se pravi cca 23h post, ki za vikende sicer odpade. Pa ne zaznam nic posebnega. Morda ob priliki probam te daljse poste...


Kaj ponavad jeste v tistem enem obroku na dan

strawman ::

hr_natakar je izjavil:


Kaj ponavad jeste v tistem enem obroku na dan


Odvisno kaj ti je namen OMAD-a. Če želiš ohranjati težo poješ malo večje kosilo + nekaj visoko kalorične hrane v smislu oreškčov, arašidovega masla, proteinskega napitka...
Jaz sem si velikokrat delal črno kavo z navadnim ali kokosovim maslov, zmiksano v mešalniku za smoothije, da postane bolj penasta.

anketar ::

meso neki maščob pa če je že treba neki od zelenjave

pegasus ::

hr_natakar je izjavil:

Kaj ponavad jeste v tistem enem obroku na dan
80g riža, 20g amaranta v pol litra vode z jušno kocko in sojino omako (ali samo soljo, kot se mi sprdne) s pol kile zmrznjene zelenjave (cvetača, brokoli, por, špinača, karkoli) in krepko žlico masla ali svinjske masti. Dovolj za cel dan.

IL_DIAVOLO ::

Kar poka od beljakovin.

anketar ::

pegasus je izjavil:

hr_natakar je izjavil:

Kaj ponavad jeste v tistem enem obroku na dan
80g riža, 20g amaranta v pol litra vode z jušno kocko in sojino omako (ali samo soljo, kot se mi sprdne) s pol kile zmrznjene zelenjave (cvetača, brokoli, por, špinača, karkoli) in krepko žlico masla ali svinjske masti. Dovolj za cel dan.

stopped reading right there

hr_natakar ::

zasekamroz je izjavil:

jst sm probal ta intermittent fasting in je bilo tako da sem tistih 16h samo mislil kako se bom nažrl, v 8h sem pa pojedel nekje 500-1000 kalorij več kot bi jih če bi normalno jedel cel dan


Sem se odlocil preizkusit dieto. Nacrt je bil tak, da spim dlje kot ponavad. ob 20.00 uri sem se najedel nato bil sit do 24.00 in takrat sem tudi sel spat. Spal sem do 12.00. To je ze minilo 16 ur ko sem se zbudil in nisem niti ene ure bil lacen Kje si ti razmisljal 16 ur o hrani clovek...

TineTone ::

hr_natakar je izjavil:

TineTone je izjavil:

old_N"_happy je izjavil:

Gre za dieto za katero je japonski znanstvenik dobil nobelovo nagrado.


Sicer pa ta dieta ne more biti dobra ker vegetarjaci ne morejo preživeti z njo, meso pa vsi vemo da je slabo.


Tudi vegani jo prakticirajo
*"Priporočilo je, da se ne konzumira ne hrana ne pijača (razen vode) v obdobju 16 ur. je dodal Ivanov v pogovoru z Đokovićem, ki je razkril, da je srečen, ker je prešel na veganstvo.

https://www.rtvslo.si/sport/tenis/dokov...


Ja, vegani so znani po temu da ne lažejo. Kot na fitnesu tip z obsegom bicepsa 50cm, naturalec, ti lahko ugodno zrihta najboljše proteine, samo z njimi boš lahko ratal tak kot on...

hr_natakar ::

Sej slon je tudi ogromen misicnjak pa ne je mesa, naturalec torej...

Zgodovina sprememb…

TineTone ::

hr_natakar je izjavil:


Sem se odlocil preizkusit dieto. Nacrt je bil tak, da spim dlje kot ponavad. ob 20.00 uri sem se najedel nato bil sit do 24.00 in takrat sem tudi sel spat. Spal sem do 12.00. To je ze minilo 16 ur ko sem se zbudil in nisem niti ene ure bil lacen Kje si ti razmisljal 16 ur o hrani clovek...


Jaz sem bil več let na samo enem obroku na dan, za vikend sploh nisem jedel.

Nisem imel nobenih problemov prehoda na to dieto, ker že prej nisem jedel cukra. Ljudje ki se brez hrane po parih urah tresejo, jih boli glava, se počutijo slabo... doživljajo abstinenčno krizo cukra in ne lakoto.

Sedaj sem nazaj na 2x na dan, ker se hočem zrediti zaradi moči. Kar pomeni da bo počep spet nad 200kg.

hr_natakar je izjavil:

Sej slon je tudi ogromen misicnjak pa ne je mesa, naturalec torej...


Gorila tudi.

Eating meat drove the evolution of our big, powerful brain

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TineTone ()

IL_DIAVOLO ::

Ti pa pocep nad 200 kil ja. Bluzer.

hr_natakar ::

Gorila tudi.

Eating meat drove the evolution of our big, powerful brain


To o evoluciji mozganov je zgolj teorija. Ko zacnejo talat nove novice o nezemljanih bodo prihajale tudi deli sestavljanke in darwinova teorija bo sla po gobe. Kdo je delal laboratorijske poskuse na primatih in ustvaril novo kao evolucijo, nima noben drug razen nezemljanov

TineTone ::

hr_natakar je izjavil:


To o evoluciji mozganov je zgolj teorija.


Saj gravitacija je tudi.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ti pa pocep nad 200 kil ja. Bluzer.


Ne vem od kje ti ideja da je 200kg sploh velik? To lahko dosežeš v pol leta če prej nisi genetsko res omejen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TineTone ()

IL_DIAVOLO ::

Lahko se nehas salit. To traja vsaj 5 let, ce nisi 2m hrust.

TineTone ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Lahko se nehas salit. To traja vsaj 5 let, ce nisi 2m hrust.


Če traja več kot pol leta potem ne bo trajalo 5 let ampak ne boš tega dosegel nikoli.

2m hrust? Ti misliš da moraš za 200 kil počepa biti genetsko nadarjen? Poznam take kot si ti, vsak izgovor je dober.

hr_natakar ::

Nehaj s svojim fitnes trolanjem. Tema je o autofagiji. Spokaj stran, ce te bo admin za usesa, jih bos imel ko slon...ti bo sam surla padla do tal

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Ce si 100 kilski fatso powerlifter, je 200 kg pocep res bolj zacetek kot pa kaj resnega.

Ce pa to nisi, pa je 200 kg ogromno.

TineTone ::

Cruz je izjavil:

Ce si 100 kilski fatso powerlifter, je 200 kg pocep res bolj zacetek kot pa kaj resnega.

Ce pa to nisi, pa je 200 kg ogromno.


Od kje pa pobirate te pravljice? Iz podzavesti ker ste preleni preleni da bi vsaj probali?

Še čisto vsak mulc na fitnesu ki je poslušal mene ne strokovnjakov o škodljivosti počepa za kolena, je dvignil 200kg. Tega ne dosežejo edino fantje ki so genetsko šibki. 200kg dvignit pa ne rabiš špeha in ekstremne mase...

Mah, brez veze razkladat. Resnica je prehuda za ego.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48269783 (21284) xyz248
»

Kako izgubiti maščobne obloge na trebuhu? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
16619518 (14774) WizzardOfOZ
»

Raziskava: zmanjšan energijski vnos koristi zdravju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7012674 (9124) Semafor
»

Jesti po 18h (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
748243 (5920) NikolormousB
»

Zajtrk-najpomembnejši obrok dneva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11821927 (19594) Bananovec

Več podobnih tem