» »

Kako izgubiti maščobne obloge na trebuhu?

Kako izgubiti maščobne obloge na trebuhu?

«
1
2 3 4

cistnov ::

Z zgodnjih 30-ih imam 178cm in 75g. Motijo me maščobne obloge na trebuhu. Sem zelo sladkosned že vseskozi, sladkor je ok, imam pa malo povišan holesterol. Sicer sem športnik - bil na Franji, redno kolesarim, igra tenis, pozimi pa tudi plavam in tečem. Recimo, da poleti športam 2x tedensko, pozimi pa imam povprečje morda 1x. Ob tem imam tudi fizično delo okoli hiše, ki nekaj nanese.
V zadnjem času sem omejil vnos sladkarij. Pred tem jih je bilo res veliko. Npr. kompleten pladenj peciva, naslednji dan pa spet. Dneva brez cukra res res ni bilo. Vsakič, ko sem kaj kupil, sem takoj pojedel celotno embalažo...ali pa kar dve. Že to samo prenažiranje ni zdravo, sploh pa nisem več v svojih 20-ih.

Všeč mi je ta lchf način prehrane, ki me zelo nasiti. Za začetek sem se usmeril proti temu. Nekoč pa bi bil to lahko kar način mojega prehranjevanja z manjšimi prekrški.

Ali bom počasi izgubil maščobni delež na trebuhu s takim načinom vadbe ali bi moral dodati še kaj? Ali bi z vajami z lastno težo kaj pridobil, učvrstil mišice v zgornjem delu telesa? Za spodnji del imam itak kolesarjenje in tenis čez glavo.

Vem, da je prehrana glavna, a ne morem iz danes na jutri preklopiti na povsem drug način, ker več kot par ni ne bom zdržal, pa še zdravo ni. To bom naredil postopoma. Bolj me zanima, kakšno vadbo je primerno vključiti recimo recimo 1x tedensko.

Moj cilj je recimo tole:

https://www.123rf.com/photo_43499325_yo...

jype ::

Edini način je pojesti manj kalorij, kot jih porabiš in jesti zdravo, raznoliko hrano. Nobenega drugega načina za pridobiti manjši delež telesne tolšče ni, pa na noben način (z izjemo genetskega inženiringa) ne moreš spreminjati tega, kje se ta tolšča nabira.

kixs ::

Glede na tvoje podatke, bi rekel, da kaj groznih oblog ne more biti.

Edini nacin ti je zamenjava prehrane in zmanjsanje vnosa kalorij. Naredi rez, od danes na jutri. Tako sem naredil tudi sam z OMAD nacinoma prehranjevanja. Sportaj bolj intenzivno in krajsi cas. En dan kardio, naslednji utezi.

Bellzmet ::

"Sportaj bolj intenzivno in krajsi cas."

Koliko je pa (ne)zdravo za telo in srce, če začneš kardio (kolo, tek,...) na polno? Se pravi se raztegneš potem pa akcija...utrip čez minuto, dve že na 130-140?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Pika na i ::

OP...."ali bi moral dodati še kaj?"

A stari dobri trebušnjaki so iz mode ali niso več zdravi?

Cukr pa le zmanjšaj - namesto petih tort, pojej samo dve.

kixs ::

Bellzmet je izjavil:

"Sportaj bolj intenzivno in krajsi cas."

Koliko je pa (ne)zdravo za telo in srce, če začneš kardio (kolo, tek,...) na polno? Se pravi se raztegneš potem pa akcija...utrip čez minuto, dve že na 130-140?



Gres na kolo. Vozis 3 minute normalno, potem za 20 sekund na polno. Ponovis se 2x in na koncu za ohladitev/umiritev se bolj na lahko 3-5 minut.

Vazelin ::

A stari dobri trebušnjaki so iz mode ali niso več zdravi?

Trebušnjaki ti nič ne pomagajo zmanjšati maščobe lol. Lahko narediš 1000 trebušnjakov dnevno...

Cruz ::

cistnov je izjavil:

Ali bi z vajami z lastno težo kaj pridobil, učvrstil mišice v zgornjem delu telesa?
Seveda, ampak ne pozabi povečevati intenzivnosti. Burpee-ji bi znali biti zanimivi za tvoj primer.

cistnov je izjavil:

Bolj me zanima, kakšno vadbo je primerno vključiti recimo recimo 1x tedensko.
Če je glaven cilj izguba maščobe: 2x na teden 5-10 ponovitev špritanje 50-100 m(v breg, če imaš možnost) - če se sovražiš lahko med pavzo narediš še 5-10 burpee-jev. 1x na teden 30-60 min počasnejši tek ali kolesarjenje ali plavanje.

EDIT: Komaj zdaj videl, da si napisal 1x tedensko. V tem primeru šprintanje.

cistnov je izjavil:

Moj cilj je recimo tole:
Ne vemo, kakšno postavo imaš, tako da ti glede tega ne moremo kaj dosti svetovati. Postava ni nič nemogočega za dosegniti, je pač fit. Široka ramena - plavanje in vaje z utežmi, seveda bolj vse skupaj odvisno od genetike. Širok hrbet - plavanje do neke mere(krovl, butterfly), dvigovanje trupa.

Vazelin je izjavil:

A stari dobri trebušnjaki so iz mode ali niso več zdravi?

Trebušnjaki ti nič ne pomagajo zmanjšati maščobe lol. Lahko narediš 1000 trebušnjakov dnevno...
Trebušnjaki so kar useless vaja, ja. Če že, potem na žogi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

          ::

Sam ne moreš odločati o tem, katere maščobne obloge boš porabljal med vadbo. Za moške je značilno, da maščobe na trebuhu izgubimo nazadnje.

Vazelin ::

ja zato gredo eni na liposukcijo, kjer sami odločajo katere maščobe izgubimo :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

jype ::

Pika na i je izjavil:

A stari dobri trebušnjaki so iz mode ali niso več zdravi?
Ničesar več ne naredijo za maščobo okoli trebuha od sklec.

Vazelin je izjavil:

Trebušnjaki ti nič ne pomagajo zmanjšati maščobe lol. Lahko narediš 1000 trebušnjakov dnevno...
Kuriš kalorije, torej pomagajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

KraitPay ::

OP je posatavil napačno vprašanje. Mislil je kako zmanjšati delež maščobe v telesu in ne specifično na trebuhu. OP seveda ve, da ne moreš zmanjševati maščobo samo na enem delu telesa.

Vazelin ::

Prehrana in vadba.
No pain no gain

Pa res ne rabiš jesti nekih piškotov. Sladkorja je že drugje dovolj. Še v kislih kumaricah :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

judoka ::

OP je sam definiral vzrok mascobnih oblog. Skenslaj vzrok (sladkor) in glede na to da si sportnik bodo obloge izginile.

Priporocam tudi intermediate fasting.

cistnov ::

Glede vaj z lastno težo, tu mislim sklece in trebušnjake, je tako, da nekateri to priporočajo, nekateri pa pravijo da te vaje ne naredijo ničesar. Seveda pa je razlika, ali dela sklece nekdo, ki ima 30kg preveč in ogromno maščobe ali pa nekdo drug, kot jaz, ki imam recimo 5kg preveč in bi rad izgubil sorazmerno manjši delež maščobe.
Mišice bodo učvrščene, a pa bom zaradi tega pokuril več maščobe, kot če se odpeljem en krog s kolesom, kar je prec bojl zanimiva vadba?

Nekoč sem že delal sklece po trikrat na teden kakšne pol ure. Vseskozi sem stopnjeval. Po okoli dveh mesecih, kjer 2-3 tedne nisem naredil niti ene se mi je zdelo, da sem zgornji del malo učvrstil. Takrat na prehrano nisem pazil prav nič (Coca Cola, sladkarije, pice...).

Tudi šprinte v klanec sem se že šel, amapak se mi zdi, da tako kar iščem poškodbo npr. ahilove tetive. Nekoč sem že imel nekaj težav njo in sem rabil leto in pol, da sem se vrnil na isto mesto.

Zdi se mi, da vse to športanje ne oblikuje mojega telesa (razen noge pri kolesarjenju). Po tenisu sem sicer opazil, da sem izgubil obseg bicepsa in tricepsa, plaval pa še nisem tolikokrat. Sedaj bi rad oblikoval telo, kar pa se mi zdi, da s temi športi ne bo šlo. Prav zato sprašujem, kaj bi še dodal. Zdi se, da so sklece za to odlične. Verjetno je še boljši fitnes, a to me res ne vleče, pa še drago je.

EDIT: Vem, da ne morem izgbiti samo določenih maščobnih oblog.
Če spremenim le prehrano, mišice oz. postava ne bo učvrščena, kar pa prav tako ne bom naredil s šprinti. Iščem neko easyway, ki bi jo lahko prakticiral redno, a ne tolikokrat, da se mi "zmeša". ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cistnov ()

Machete ::

Kupi krosa in teraj proge. V parih mesecih boš džokovič po stasu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Vazelin ::

Sprijazni se, da nisi več v prime obdobju življenja. In je treba več truda in časa.

Vazelin ::

Po 25 letu se začne decline

jype ::

Vazelin je izjavil:

Po 25 letu se začne decline
Če od 15 leta naprej ležiš, to drži.

Machete ::

O čem ti to? To so meni stalno govorili. Pa po 30 je skoraj nemogoče ne imeti trebuha itd.. WTF?
Nič od tega ni res. Vsako naslednje leto sem v boljši formi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Semafor ::

Z leti vid upada, zato pa misliš da zmeraj bolje izgledaš.

Vazelin ::

googlej po "metabolism age". Je ogromno tega. Po 30em letu se začne hiter decline na vseh področjih.

Če od 15 leta naprej ležiš, to drži.

Vsakih 10 let rabiš dodajat pol ure kolesarjenja :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Vazelin ::

Verjetno je najboljša varianta fitness - konsistenten čez celo leto. 4-5x tedensko greš v telovadnico za slabo uro in to je to. Narediš kardio vaje - vsak dan, noge in roke izmenično čez dneve. Samo ti rabi to ratat rutina. Če se ne greš samo kazat v fitness komot izgubiš 500 kalorij na seanso in razgibaš mišice.

Semafor ::

Če maš že pri 30ih wamp, potem se ga ne boš otresel brez liposukcije.
Maščoba v pasu je tudi vrhovni povzročitelj impotence.

jype ::

Vazelin je izjavil:

Verjetno je najboljša varianta fitness
Ne. Najboljša varianta je bicikl pa bazen.

Vazelin je izjavil:

4-5x tedensko greš v telovadnico za slabo uro in to je to.
Ni ti treba hodit v telovadnico, vse kar je treba brez težav počneš doma.

Vazelin je izjavil:

Narediš kardio vaje - vsak dan, noge in roke izmenično čez dneve.
Ne kompliciraj. Že če bi mami pomagal pri gospodinjskih opravilih bi naredil več, kot narediš s tem, ko sanjaš o fitnesu.

Vazelin ::

Vazi išče teorijo, ki bi podprla njegov decline :]

Ne da iščem teorijo. Opazil sem jo na svojem telesu.;)

Primer: 10 let nazaj sem lahko hodil 5 km in še tekel 10. Po enem dnevu počitka sem bil kot nov. Sedaj verjetno rabim 3 dni, da se sestavim. Regeneracija je bistvo, ki pada z leti. Pa saj poglej fuzbalerje, da fizično kmalu po 30em letu (razen izjem) ne morejo slediti več mlajšim in hitro obupajo - resda je tisto na visoki ravni a vseeno.

Mlado telo ima enostavno veliko več prednosti. 20a leta so vrhunec. Lahko si še tako lažete sami sebi :D

Seveda pa imate lahko tudi pri 50ih natrenirano telo ampak je potrebno več truda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Cruz ::

cistnov je izjavil:

Mišice bodo učvrščene, a pa bom zaradi tega pokuril več maščobe, kot če se odpeljem en krog s kolesom, kar je prec bojl zanimiva vadba?
Za več pokurjenih maščob bo potrebno dodati intenzivnost - recimo burpee. S tem, da priporočam, da dvigneš noge ob skoku gor. Lahko pa delaš oboje, sklece in kolesarjenje. Se med kolesarjenjem ustaviš na vsakih 5 min in narediš 10 sklec. :)

cistnov je izjavil:

se mi je zdelo, da sem zgornji del malo učvrstil.
Predolgo si se gledal v ogledalo.

cistnov je izjavil:

Tudi šprinte v klanec sem se že šel, amapak se mi zdi, da tako kar iščem poškodbo npr. ahilove tetive. Nekoč sem že imel nekaj težav njo in sem rabil leto in pol, da sem se vrnil na isto mesto.
V tem primeru bo boljše, da se posvetuješ z zdravnikom. Morda intenzivno plavanje...? Lahko tudi kolesarjenje magari s sobnim kolesom, če ga imaš.

cistnov je izjavil:

Zdi se mi, da vse to športanje ne oblikuje mojega telesa (razen noge pri kolesarjenju).
Ja, noge dobro reagirajo na volumen, kar je precej logično.

cistnov je izjavil:

Sedaj bi rad oblikoval telo, kar pa se mi zdi, da s temi športi ne bo šlo. Prav zato sprašujem, kaj bi še dodal. Zdi se, da so sklece za to odlične. Verjetno je še boljši fitnes, a to me res ne vleče, pa še drago je.
S tekom in kolesarjenjem res ne, če hočeš razviti zgornji del telesa. Z intenzivnim plavanjem bi še lahko prišel do tiste postave, ki si jo prilepil. Poleg sklecev dodaj pull-up bar, zelo priporočam gimnastične kroge, kjer lahko delaš za celo telo(tudi izolacijske vaje). Če nočeš v fitnes in hočeš prihraniti, so gimnastični krogi way to go. Ampak! Tukaj je pot daljša kot v fitnesu, če hočeš relativno hitre rezultate bo fitnes najlažje.

Realno: Če hočeš priti do tiste postave na sliki, ne potrebuješ fitnesa. Potrebuješ: uteži za vadbo ramen; lateral raises/shoulder press, pull-up bar/gimnastične kroge za dvigovanje trupa ter sklece. 2-3x na teden kardio in je to to. Catch je prehrana. :)

Vazelin ::

jype: zakaj se tako ogibaš fitnessa? da so notri samo hardcore fitneserji, ki trenirajo bicepse in tricepse je recimo precej zmotno. glavnina folka se pride pretegnit in malo zašvicat.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Machete ::

Vazelin je izjavil:

Vazi išče teorijo, ki bi podprla njegov decline :]

Ne da iščem teorijo. Opazil sem jo na svojem telesu.;)

Primer: 10 let nazaj sem lahko hodil 5 km in še tekel 10. Po enem dnevu počitka sem bil kot nov. Sedaj verjetno rabim 3 dni, da se sestavim. Regeneracija je bistvo, ki pada z leti. Pa saj poglej fuzbalerje, da fizično kmalu po 30em letu (razen izjem) ne morejo slediti več mlajšim in hitro obupajo - resda je tisto na visoki ravni a vseeno.

Mlado telo ima enostavno veliko več prednosti. 20a leta so vrhunec. Lahko si še tako lažete sami sebi :D


Drži, na regeneraciji se precej pozna vsako leto :(
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Vazelin ::

Drži, na regeneraciji se precej pozna vsako leto :(

Ja saj to. Mene kar boli kako je sedaj regeneracija počasnejša kot npr. ko sem mel 20 let :V Ampak jaz se zavedam, da nisem več v prime :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Machete ::

Fitnes je za astronavte, ne vem zakaj bi kdo na planetu Zemlja koristil to.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tiha voda ::

Lahko kdo predlaga najbolše vaje oz. tip vadbe za popravljanje "zaves" na rokah, nogah in tudi trebuhu, po izgubi teže?

jype ::

Tiha voda je izjavil:

Lahko kdo predlaga najbolše vaje oz. tip vadbe za popravljanje "zaves" na rokah, nogah in tudi trebuhu, po izgubi teže?
To je odvisno od prehrane in življenskega sloga (kajenja, dolgotrajnega sedenja), ne od kakršnihkoli vaj.

IL_DIAVOLO ::

Tiha voda je izjavil:

Lahko kdo predlaga najbolše vaje oz. tip vadbe za popravljanje "zaves" na rokah, nogah in tudi trebuhu, po izgubi teže?


Žal edino operacija.

Vazelin ::

Koliko kg si izgubil, tiha vod?

Tiha voda ::

Izguba je bila cca. 20 kg, 5 - 8 bo še treba. Mislim, da zadeva ni tako kritična, da bi bila potrebna operacija, ni se toliko pozornosti dalo na vadbo in sedaj koža pač malo visi. Kolikor slišim je za roke npr. ključna vadba za triceps, me zanima kako pogosto naj bi se to delalo, da bi bil viden učinek, drugi spet predlagajo vadbe kot so pilates, ki naj bi krepil "globoke" mišice.

Vazelin ::

Mah to je precej odvisno od elastičnosti kože. Eni majo bolj deugi manj. Na roki ni problem ker lahko okrepiš z večjimi bicepsi npr. Na trbuhu pa ne vem kako verjetno oprracija da se odstrani odvečna koža

jype ::

Tiha voda je izjavil:

Kolikor slišim je za roke npr. ključna vadba za triceps, me zanima kako pogosto naj bi se to delalo, da bi bil viden učinek, drugi spet predlagajo vadbe kot so pilates, ki naj bi krepil "globoke" mišice.
Koža ni odvisna od mišic, če bi pa rad tako napihnil mišice, da bo koža našponana prek njih, pa IMO potrebuješ psihoterapevta.

Vazelin je izjavil:

Na trbuhu pa ne vem kako verjetno oprracija da se odstrani odvečna koža
Koža se sama popravi nazaj, samo čas potrebuje, večina ljudi, ki hoče "dobro zgledat", pa to hoče "včeraj".

jojw ::

Vazelin je izjavil:

Koža se sama popravi nazaj, samo čas potrebuje, večina ljudi, ki hoče "dobro zgledat", pa to hoče "včeraj".

Odvisno je tudi od starosti, starejši si težje se koža "popravi", ker je manj elastična. V 30-tih to še ni problem, pri 50-tih pa vsekakor večji.

Vazelin ::

Dobro, 20 kil ni zelo veliko izgube in koža bi se slej ali prej morala dokaj popraviti.

Cruz ::

jype je izjavil:

Tiha voda je izjavil:

Kolikor slišim je za roke npr. ključna vadba za triceps, me zanima kako pogosto naj bi se to delalo, da bi bil viden učinek, drugi spet predlagajo vadbe kot so pilates, ki naj bi krepil "globoke" mišice.
Koža se sama popravi nazaj, samo čas potrebuje,
Evo ti @Tiha voda pravilen odgovor. Počakaj kakšno leto in primerjaj. Gotovo ti povzroča frustracije, ampak se ne daj. Le urno! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Not A Number ::

Imam skoraj identično težavo kot OP pri skoraj enakih merah (179cm, 76kg). Tedensko delam sklece, burpee-je in pull-up-e, rekreativno športno plezam, delam okoli hiše, itd. vendar je trebuh po 30. letu in prvem otroku vseeno malo zrasel.

Ugotavljam, da meni manjka predvsem kardio. Kolesarjenje odpade iz principa, tek zaradi kolen. Po priporočilu fizioterapevta resno razmišljam o waterrover-ju: http://world.waterrower.com/. Cena je visoka, ampak bojda je za vadbo super. Monotonost vaje mi ni problem. Mogoče ima kdo to zadevo in kako se obnese?

jype ::

Not A Number je izjavil:

vendar je trebuh po 30. letu in prvem otroku vseeno malo zrasel.
Tudi pri meni je zrasel pri prvem otroku (že pred 30. letom) in pri drugem tudi, zdaj ga pa ni več, ker so otroci zrastli in se lahko praktično cele dneve gonim gor in dol z biciklom in porabim več kot si zbašem v usta in tolšče okoli trebuha praktično nimam več.

Bo pa najbrž zopet pozimi, ko bo treba dodat izolacijo, če ne bo prej globalno segrevanje poskrbelo za temperature ves čas nad ničlo.

Not A Number je izjavil:

Kolesarjenje odpade iz principa, tek zaradi kolen.
Kolesarjenje bo postalo obvezno, ko s Kitajske uvozimo sistem družbene ocene, raje se čimprej privadi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Cruz ::

Not A Number je izjavil:

Po priporočilu fizioterapevta resno razmišljam o waterrover-ju: http://world.waterrower.com/. Cena je visoka, ampak bojda je za vadbo super. Monotonost vaje mi ni problem. Mogoče ima kdo to zadevo in kako se obnese?
Veslaške naprave so odlične, ne vem pa zakaj točno je priporočal "waterrower"? Oglej si "obične", bodo isto dobre in cenejše. Ne morem najti enega razlaga, zakaj bi kupil waterrower namesto navadne rowing mašine, razen estetike. Fizioterapevt hoče commission? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Not A Number ::

Cruz je izjavil:

Not A Number je izjavil:

Po priporočilu fizioterapevta resno razmišljam o waterrover-ju: http://world.waterrower.com/. Cena je visoka, ampak bojda je za vadbo super. Monotonost vaje mi ni problem. Mogoče ima kdo to zadevo in kako se obnese?
Veslaške naprave so odlične, ne vem pa zakaj točno je priporočal "waterrower"? Oglej si "obične", bodo isto dobre in cenejše. Ne morem najti enega razlaga, zakaj bi kupil waterrower namesto navadne rowing mašine, razen estetike. Fizioterapevt hoče commission? :)


V bistvu ni priporočil znamke, je pa priporočil vodni rower. V primerjavi z zračnim oz. magnetim ima "boljši "catch"" - ko se vrneš v začetno pozicijo in začneš s potegom, je pri vodnem na začetku trši "catch" (ko sila zagrabi) in potem pojenja proti koncu. Pri zračnem je pa ravno obratno. Tako nekako po bežnem spominu. Poleg tega je tudi zvok vodnega boljši v primerjavi z zračnim (sem preizkusil v Termah Olimia, kjer imajo oba).

Vazelin ::

Aataqah: zakaj ne kupiš eliptični trenažer? Manj obremenjuje kolena kot tek, spotiš se lahko pa noro dobro, odvisno od težavnostne stopnje.

Goblin ::

Jst sem se tega precej resno lotu 22. aprila in kupil tale program: https://movementfirst.co.uk/
Po dveh dneh sem z vajami umrl, ampak diete se držim že sedaj 3 mesece kasneje in sem praktično izgubil ves vamp brez vaj.

Sem pa na OMAD (one meal per day) dieti z minimalnim vnosom OH. V praksi pojem nekje pol kile do kilo zelenjave, kakšen jabolko, avokado, kakšnih 100 do 200g mesa in vsaj 100g sira. Preostalih 23 ur nič ne jem, pijem samo vodo ali limonado.

Ta dieta mi najbolj ustreza, saj se jo je meni najlažje držati. Pa ful je praktična saj ješ samo enkrat na dan.

Je pa program, ki sem ga kupil precej bolj obsežen in je "usmerjen" na izgubo maščob, predvsem vadbeni del.
http://www.goblin.si

cistnov ::

Saj res, tudi eliptični trenazer imam. Letos sem čez zimo gonil kakšne 20x in zadeva je super.

Torej bi jaz, pri tej stopnji, z več kardio vadbe izgubil maščobni delež? Recimo šel iz 20 na 15 odstotkov.
Vse kar je vaj s težo, so to majhne teže. Ni isto, kot v fitnesu.

energetik ::

Not A Number je izjavil:

Imam skoraj identično težavo kot OP pri skoraj enakih merah (179cm, 76kg). Tedensko delam sklece, burpee-je in pull-up-e, rekreativno športno plezam, delam okoli hiše, itd. vendar je trebuh po 30. letu in prvem otroku vseeno malo zrasel.

Ugotavljam, da meni manjka predvsem kardio. Kolesarjenje odpade iz principa, tek zaradi kolen. Po priporočilu fizioterapevta resno razmišljam o waterrover-ju: http://world.waterrower.com/. Cena je visoka, ampak bojda je za vadbo super. Monotonost vaje mi ni problem. Mogoče ima kdo to zadevo in kako se obnese?
Tudi jaz sem se predvsem po 2. otroku zredil za neke 4kile na 64kil. Razlog seveda ni druga polovica 30. let, ampak predvsem pomanjkanje časa in žretje bedarij, ko si doma.
Če ne bi bilo otrok, bi bil vsaj 2h vsak drug dan na biciklu, tako si komaj utrgam 2h na teden. Enostavno ne moreš vsak dan priti domov ob 16h, pojesti kosila in zginit za 2-3h na bicikl, 2 divja otroka pa pustiti partnerki. Enako tudi ona ne.

jype ::

cistnov je izjavil:

Torej bi jaz, pri tej stopnji, z več kardio vadbe izgubil maščobni delež? Recimo šel iz 20 na 15 odstotkov.
Delež maščob v telesu vedno upada, ko kuriš več kalorij, kot jih poješ. Splošno zdravje je seveda odvisno tudi od kvalitetne prehrane, maščobne zaloge pa izključno od kalorij.

energetik je izjavil:

predvsem pomanjkanje časa in žretje bedarij, ko si doma.
Ja. Zdrži nekaj let, ko se umiri se da vse organizirat nazaj na normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet pri izvajanju telesnih aktivnosti

Oddelek: Loža
323030 (2059) Meizu
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20221798 (17327) m0LN4r
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14827725 (24663) Okapi
»

afterburn effect (workout)

Oddelek: Loža
437937 (7049) _Enterprise_

Več podobnih tem