» »

Zajtrk

Zajtrk

««
2 / 10
»»

k--p ::

Ne jem namenoma zajtrka ("intermittent fasting") zadnje 3 leta, oz. jem "zajtrk" okrog 11-12 v službi. Zakaj? Ker nisem lačen, prihranim čas zjutraj, lahko pojem več popoldan/zvečer, ko mi dejansko sede, pa tudi dokazano ni, da bi zajtrk bil potreben (kvečjemu si zelo hitro v dnevu dvigneš sladkor in apetit). Tudi športne dejavnosti v dopoldanskem času med vikendi opravljam tešče, se hitro navadiš in ni razlike.

jb_j ::

next3steps je izjavil:


Obilen zajtrk zjutraj je pa ena velika marketinška propaganda, ki sega tja 30 let nazaj.


mogoće niti ne marketinška propaganda, kolikor način dela.
60let nazaj je bilo skoraj večinsko fizično delo.
danes je večinsko delo v pisarnah in trgovinah.

Steinkauz ::

Vstanem okol 8ih. Prvo wc in tuš.
Potem jem zajtrk.

Redne opcije :
- kruh + 2 jajci na oko
- kruh + omleta s sirom
- toast/šunka/sir/kečap/origano
- toast/toast + dimljen losos
- kruh/toast + pršut
- kruh/toast + goveji pršut
- skuta z marmelado ali kosos namazom

Vedno dan po fitnesu zravn pade še 2dc mleka + 30g wheya.


Na šihtu med 11-12to jem malico.

Juha je zastonj zravn, vzamem, če je ok.
Glavno jed vzamem kolkertol fit.
Zravn solata iz solatnega bara.

Če imam fitnes imam še kuhano večerjo, drugače ponavadi nekaj podobnega zajtrku. Ponavadi med 18-19to.

jb_j ::

Steinkauz je izjavil:

Vstanem okol 8ih. Prvo wc in tuš.
Potem jem zajtrk.

Redne opcije :
- kruh + 2 jajci na oko
- kruh + omleta s sirom
- toast/šunka/sir/kečap/origano
- toast/toast + dimljen losos
- kruh/toast + pršut
- kruh/toast + goveji pršut
- skuta z marmelado ali kosos namazom

Vedno dan po fitnesu zravn pade še 2dc mleka + 30g wheya.


Na šihtu med 11-12to jem malico.

Juha je zastonj zravn, vzamem, če je ok.
Glavno jed vzamem kolkertol fit.
Zravn solata iz solatnega bara.

Če imam fitnes imam še kuhano večerjo, drugače ponavadi nekaj podobnega zajtrku. Ponavadi med 18-19to.


nimaš slabe plače, kaj naj rečem, ob redni službi si nisem nikoli mogel privoščiti takega jedilnika.
bravo.

najbrž pa ne znam z denarjem. pa ni problem nizke plače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Jerry000 ::

Kolk je dobr mlečne izdelke jest? Recimo, js zjutraj spijem 2 ali 3dc mleka z marmelado, ali pa v shake 3dc mleka, potem za malico jogurt, zvečer mi pa kdaj zapaše mleko pa spet spijem 2dc mleka. Malo sem razmišljal da je to preveč na dan? :)

FireSnake ::

Definitivno preveč. Ti spiješ do pol litra mleka na dan, pa še mlečne izdelke vmes ješ.

Si si že sam odgovoril.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

pegasus ::

*burp*
In zdaj 2km sprehod skozi gozd do službe :)

MIHAc27 ::

Heh, kako se časi spreminjajo. Se spomnim okol 1990 pri zdravnici, na vprašanje koliko mleka kaj spijem na dan odgovorim 3-4 dl, in je bil komentar da je to premalo.
Danes pa prej svarijo o laktozi, pa da kravje mleko ni ok.

Ravno obratno je z jajci (včasih so bila fuj, sedaj pa so ok spet)

harmony ::

MIHAc27 je izjavil:

Heh, kako se časi spreminjajo. Se spomnim okol 1990 pri zdravnici, na vprašanje koliko mleka kaj spijem na dan odgovorim 3-4 dl, in je bil komentar da je to premalo.
Danes pa prej svarijo o laktozi, pa da kravje mleko ni ok.

Ravno obratno je z jajci (včasih so bila fuj, sedaj pa so ok spet)

Enostavno nimajo pojma in se vsako leto uveljavlja nek nov trend. Tud to pitje vode 2-3 litra je en "bulsit". Koji kurac rabim 2-3 litre vode na dan, ce prezivim normalno tudi z enim litrom.

No tudi jaz bi se danes izogibal mleka, saj je jedilnik danasnjih krav eno velko sranje kot npr. pred 30 leti.

FireSnake ::

Z zadnjim stavkom se še kako strinjam. Zato ga jaz skorajda ne pijem več.
Pojem pa kak jogurt.

Glede vode: pijte je toliko, da lulate barvo rumenega muškata, pa bo OK :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Invictus ::

Mleko je malo škatljivo, saj ga vsi ne prebavljamo enako.

Meni ne paše. Mojemu fotru pa. Stvar posameznika.

@FireSnake
Iz česa pa misliš da jogurt delajo ?!?!? Iz mleka, ki se ti zdi sranje ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kingsix ::

Danes je "in" bit lactose in gluten intolerant. Tisti, ki še to jeste se malo zamislite. =)

Jerry000 ::

FireSnake je izjavil:

Definitivno preveč. Ti spiješ do pol litra mleka na dan, pa še mlečne izdelke vmes ješ.

Si si že sam odgovoril.

Ampak kaj to pomeni preveč? Zaradi maščob? Sam sem športno aktiven 2h na dan...če to kaj pripomore. Nimam pa nobenih problemov pri mleku (kar se laktoze tiče in ostalih stvari)

Invictus je izjavil:

Mleko je malo škatljivo, saj ga vsi ne prebavljamo enako.

Meni ne paše. Mojemu fotru pa. Stvar posameznika.

@FireSnake
Iz česa pa misliš da jogurt delajo ?!?!? Iz mleka, ki se ti zdi sranje ;).

Saj zato, jaz ga prebavim in mi paše. Torej je tolikšna količina mleka in mlečnih izdelkov zdrava? Jaz mislim da ne vseeno. Sem tudi v fazi opuščanja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Invictus ::

Jerry000 je izjavil:


Saj zato, jaz ga prebavim in mi paše. Torej je tolikšna količina mleka in mlečnih izdelkov zdrava? Jaz mislim da ne vseeno. Sem tudi v fazi opuščanja :)

Jaz jem tisto kar mi paše. V normalnih količinah in letnemu času primerno.

Tudi ocvirke si mažem na kruh, če mi zapaše :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

The Player ::

Tudi ocvirke si mažem na kruh, če mi zapaše :D.


domači ajdovi žganci z pol kile domačih ocvirkov in kozje mleko, mmmmm

stari dobri časi :)

Spxy ::

The Player je izjavil:

Tudi ocvirke si mažem na kruh, če mi zapaše :D.


domači ajdovi žganci z pol kile domačih ocvirkov in kozje mleko, mmmmm

stari dobri časi :)


Ne pozabit na repo. :))

jype ::

Invictus je izjavil:

Tudi ocvirke si mažem na kruh, če mi zapaše :D.
To ne smeš, v kruhu so ogljikovi hidrati, boš dobil raka, sladkorno, debel boš in zavarovalni agent ti bo umrl.

FireSnake ::

Invictus je izjavil:


@FireSnake
Iz česa pa misliš da jogurt delajo ?!?!? Iz mleka, ki se ti zdi sranje ;).


Normalno, zato pa tega jem malo (če ne bi bilo sranja notri, bi več).

Jerry000 je izjavil:


Ampak kaj to pomeni preveč? Zaradi maščob? Sam sem športno aktiven 2h na dan...če to kaj pripomore. Nimam pa nobenih problemov pri mleku (kar se laktoze tiče in ostalih stvari)


Jaz ga ne uživam veliko zaradi sumljive hrane, ki jo dajejo kravam na farmah.
Ko pa dobim domačega, ga z veseljem spijem (tudi neprekuhanega).

Invictus je izjavil:


Tudi ocvirke si mažem na kruh, če mi zapaše :D.

Verjemi, da je to 1000x boljše, kot kak McDonalds.
Predvsem zdravih maščob (olivno olje in podobno) se ne smete bat.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kingsix ::

Jaz zdaj že 6 tednov jem 70 jajc/tedensko... Kdaj mislite bom umrl? kako dolgo še imam? Da malo prej neham. I like to live dangerously. =D

jype ::

kingsix je izjavil:

Kdaj mislite bom umrl?
V četrtek.

10 jajc vsak dan? Sliši se, kot da je nekaj narobe s tabo.

kingsix ::

jype, v temi izpred nekaj tednov sem omenil, da sem pjoedel 6 jajc za zajtrk. Rekel si, da jem malo kot dahavc. Zato sem vnos povečal. Zdaj pa res več ne vem kaj naj...

shotalick ::

kingsix je izjavil:

Jaz zdaj že 6 tednov jem 70 jajc/tedensko... Kdaj mislite bom umrl? kako dolgo še imam? Da malo prej neham. I like to live dangerously. =D


Ti to resno? Sej samo za jajca delaš :)), al maš kurjo farmo doma? 8-)

kingsix ::

Dobim domača jajca proste reje dokaj zastonj. jem pa jih zato toliko, ker hočem not spravit cca 3500-4000 kcal dnevno...Ostlao mi nekak ne paše.

next3steps ::

Biceps, triceps, hrbet širok?
Če ne, pojdi k zdravniku in naj malo potipa po parazitih. 4k kalorij ni malo za normalno telo.

kingsix ::

Normalno telo? Bro, im a f****ing machine. lol.

Grem zdaj z 95 na 105kg in pač rabim kar vleiko kalorij, da pridobim na teži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

jype ::

kingsix je izjavil:

Grem zdaj z 95 na 105kg in pač rabim kar vleiko kalorij, da pridobim na teži.
Pomni: Težji kot si, manj si energetsko učinkovit.

TheKekec ::

Vsak dan se na poti na faks ustavim v pekarni, kjer si kupim svež rogljiček ali žemljo, ki jo potem pojem skupaj s kavo na faksu.
To je sicer dokaj nezdrava in draga razvada a glede na to da ne spim veliko, je zaenkrat spanec bolj pomemben. Čez vikend pa mehko kuhano jajce in salama ter paradajz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheKekec ()

MostWanted ::

kingsix je izjavil:

Jaz zdaj že 6 tednov jem 70 jajc/tedensko... Kdaj mislite bom umrl? kako dolgo še imam? Da malo prej neham. I like to live dangerously. =D


same here, + 300g tune na dan. mmm tuna

Tilen ::

Za zajtrk ponavadi pojem mešanico, ki sestoji iz ene banane, 100g raznovrstnega jagodičevja, 125g skute in 100g grškega jogurta. Vse skupaj posipam s chia semeni (12-15g) in zmešam. V povprečju tak obrok sestoji iz 45% ogljikovih hidratov, 25% maščob in 30% beljakovin. Odličen obrok za začetek dneva. Pripravi se v treh minutah.

 Zajtrk

Zajtrk

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Jerry000 ::

To so oni zmrznjeni jagodiči?

Tilen ::

Drži. Na sliki je tole. Jagodičevje daš na stran dan prej ali pogreješ. Vse sestavine kupim v Hoferju. Včasih mi uspe sestaviti tudi s svežim jagodičevjem. V kolikor uporabim skuto in jogurt z nižjo vsebnostjo mlečne maščobe, tak obrok nanese približno 400 kcal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Magic1 ::

Eni bluzite sto na uro. 5 obrokov dnevno je redna stalnica že 50 let, ki jo medicinska stroka priporoča. Marsikaj se spreminja, a to ostaja isto. Verjetno ne zato, ker se ne da nobenemu kaj drugega predstavit. Kako spravite 5 obrokov čez, če ne jeste do 12, ali celo do 16 pa mi ni jasno...
Magic

kingsix ::

Rofl. Potem pa že mora bit res.

Magic1 ::

Sam res, ko boš bolan (nezgoda, bolezen, okužba,...), tudi pejdi k vaški alternativki...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

pegasus ::

5 obrokov dnevno res rabiš, če si na OHjih in cukru. Pa še vmes postaneš lačen ...
Če se prehranjuješ normalno kamenodobno, nimaš tako pogoste potrebe po hrani. Enostavno ješ ko si lačen in ko ti paše ...

Magic1 ::

Sej 5 obrokov je mišljeno, da kombiniraš, ne da se 5x nažreš proteinov in maščobe. Glavni so itak 3 obroki, ki pa so zmanjšani, da imaš še kakšno sadje vmes. Evolucija ni imela ravno takega luksuza, kot si ga danes lahko privoščimo, zato ni tukaj neke avtomatike.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Superboyy ::

Intermittent fasting @ Wikipedia

Že od kar se spomnim nism nikol zajtrka jedel.

Samo kadar sem v kakšnem hotelu se prisilim, da pred 10h neki pojem.

Drugače pa v dnevu nazadnje jem okoli 20-22h in potem kosilo med šihtom nekje 13-16h - odvisno od dneva.

Zjutraj mi večinoma ne paše nič.

Ta o 5ih obrokih je pa tud buča. Mogoče, če kot obrok smatraš nutelo na kosu kruha, ki ga poješ med zajtrkom in kosilom, ko ti pade cuker, ki si se ga par ur prej nažrl pri zajtrku.

Pa tud spomni se, da so še do pred kratkim nabijali kako zdravi so sadni sokovi, s katerimi nekateri že za zajtrk presežejo max priporočeno dnevno količino sladkorja. Še hujša svinjarija pa so kosmiči z raznimi dodanimi okusi - sam sladkor.

jype ::

Superboyy je izjavil:

Pa tud spomni se, da so še do pred kratkim nabijali kako zdravi so sadni sokovi
Kdo?

opeter ::

Zajtrka jem že od vekomaj in bom jedel do smrti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

[D]emon ::

MostWanted je izjavil:

da je zajtrk najpomembnejši obrok dneva!


Bullshit. "Najpomembnejsi" obrok dneva ne obstaja, vse je odvisno samo od kolicine v dnevu zauzitih kalorij in kvalitete hrane, ki jo vneses v telo, ne glede na to, ob kateri uri dneva je to.

Sam se prehranjujem izkljucno samo takrat ko sem lacen. V praksi to pomeni da vcasih po par dni ne jem nic. In cisto nic mi ne fali.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

nevone ::

[D]emon je izjavil:

MostWanted je izjavil:

da je zajtrk najpomembnejši obrok dneva!


Bullshit. "Najpomembnejsi" obrok dneva ne obstaja, vse je odvisno samo od kolicine v dnevu zauzitih kalorij in kvalitete hrane, ki jo vneses v telo, ne glede na to, ob kateri uri dneva je to.

Sam se prehranjujem izkljucno samo takrat ko sem lacen. V praksi to pomeni da vcasih po par dni ne jem nic. In cisto nic mi ne fali.


Se ne bi mogla bolj strinjat. Vsa ta priporočila o prehranjevanju so samo nasilno vkalupljanje ljudi v isti kalup.

Če imajo ljudje željo biti v tem kalupu naj bodo, ostale pa naj pustijo, da se prehranjujejo kadar njim najbolj ustreza.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Jerry000 ::

[D]emon je izjavil:

MostWanted je izjavil:

da je zajtrk najpomembnejši obrok dneva!


Bullshit. "Najpomembnejsi" obrok dneva ne obstaja, vse je odvisno samo od kolicine v dnevu zauzitih kalorij in kvalitete hrane, ki jo vneses v telo, ne glede na to, ob kateri uri dneva je to.

Sam se prehranjujem izkljucno samo takrat ko sem lacen. V praksi to pomeni da vcasih po par dni ne jem nic. In cisto nic mi ne fali.

Se tudi jaz strinjam. Najpomembnejši obrok dneva je vsak obrok ko si lačen (oziroma predno si lačen). Ne vem zakaj bi se zjutraj silil z hrano če pa nisem ne lačen in tudi ne paše mi hrana zjutraj. Sicer pa pretiravam, kajti zjutraj pojem nekaj malega, nimam p aobilnega zajtrka ker enostavno ne morem.

Magic1 ::

Spet bluzite, nihče nikogar ne sili nič! Tako kot lahko vsak pije sladke pijače, alkohol popolnoma po želji, lahko vsak poljubno je kadar mu paše in kolikor mu paše. Tudi bit alkoholik, ali imet 150 kg ni prepovedano. Je osebna odločitev, ki izhaja ravno iz tega, da prepustimo telesu prosto kar mu "paše".
Če gledamo iz zdravstvenega vidika, so pa diete in razni fastingi velik BS. Telo se seveda večini neumnostim prilagodi, to pa še ne pomeni, da mu to ne škodje na dolgi rok.
Magic

nevone ::

To, da se cel dan bašeš s sladkarijami ni v istem rangu, kot to kdaj ješ. Kar je bilo tudi rečeno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

TheBlueOne ::

FTad je izjavil:

Vcasih sem vsako jutro jedel jajca, dokler se jih nisem prenajedel (menjal iz trdo kuhanih jajc, omlet, jajca na oko). Trenutno pojem nekaj salame... iscem pa nove ideje za zajtr, s cim manj OH.


Super alternativa je skuta. Recept v grobem:
Skuta+malo jogurta+bucno olje+sol + Fin polnovredni kruh
Jaz jem zraven se paradiznik.

Magic1 ::

nevone je izjavil:

To, da se cel dan bašeš s sladkarijami ni v istem rangu, kot to kdaj ješ. Kar je bilo tudi rečeno.

o+ nevone

Seveda. Tudi nažgat se ga vsak dan, ali pa samo čez vikend ni v istem razredu. Slabo je pa oboje.
Magic

nevone ::

Jesti, kadar ti paše za telo sploh ni slabo, če je sama hrana ustrezna. Je lahko slabo s stališča organizacije kadar si vezan še na druge ljudi, pa še to je premostljivo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Magic1 ::

Sej to je pač point tega mojega razpravljanja. Učinek za zdravje je seveda z boljšo uravnoteženo hrano večji, point je samo da malo obrokov ni opimalno za telo. Ni vseeno, ali imaš 1 glavni obrok dnevno, ali imaš tri. Sledeče je jasno boljše iz zdravstvenega vidika.
Magic

opeter ::

Če jaz zjutraj nič ne bi jedel do najkasneje 9. ure, bi mi takoj začela glava boleti, čutim omotico ipd. Če ne drugo, moram popiti kakšen kakav.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nevone ::

Ni vseeno, ali imaš 1 glavni obrok dnevno, ali imaš tri. Sledeče je jasno boljše iz zdravstvenega vidika.


V resnici je bolje, da imaš en glavni obrok, kot da se posiljuješ s hrano, ko ti ne paše.

Seveda ostaja vprašanje, čemu ti ne paše. Če ti samo preprosto ne paše, ni nobene potrebe po nasilnem vnosu hrane. Drugo je, če so zadaj še kakšni drugi problemi, zaradi katerih se telo tako odziva, ampak to je potem že drugo vprašanje, ki se ne tiče zgolj načina prehranjevanja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
««
2 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sladkor je strup? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22539167 (34450) energetik
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436676 (31121) johan05
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615389 (13613) goldenratio
»

Zajtrk-najpomembnejši obrok dneva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11822183 (19850) Bananovec

Več podobnih tem