» »

Zajtrk

Zajtrk

««
8 / 10
»»

thramos ::

In? Poanta je v tem, da mešanici piščanca in jajc politi z oljem ter listom kristalke ob strani težko rečeš solata. :))

Invictus ::

A ni bil v filmu "SuperSize me" predstavljen tip, ki celo življenje je samo BigMace? Suh pa kot trlica, bi mu dal kaj za jesti :D.

Fora McDonaldsa in ostalih fast food restavracij je, da obiskovalci požrejo enormne količine pijače, ki ima noter toliko cukra, kot se ga raztopi. Da se ga ne čuti dodajo CO2 mehurčke...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

r3dkv1c4 ::

nevone je izjavil:

Voda z okusom nima drugih slabih učinkov, kot prevelike doze sladkorja. Lahko si pa doma pripravljamo nesladkano.

o+ nevone

Bsako umetno sladilo ima negativne vplive na telo....voda z okusom ni nikakršna izjema.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Filip8 ::

sej ti lahk hujšaš z čokolado.. vse je odvisno od količine, če bo vse kar boš pojedel na dan ena čokolada boš shujšal, na koncu dneva se bolj k ne sam kalorije gledajo, ali si v plusu in se rediš oz. minusu in hujšaš. načeloma bi lahko jedel enkrat na dan, samo to se ne dela, ker je težko tok zaužit naenkrat, zato je razdeljeno na več obrokov.

TheBlueOne ::

Govora je tudi o tem, kako postati fit in ne samo kako shujsati.

Tilen ::

radmannsdorf je izjavil:

thramos! BINGO :)
Tudi meni so te scene smešne da se reče da je solata če je vse zmešano na krožniku.
Jaz vidim tamle piščančji zrezek z jajci, zelenjavo, mocarelo in solato radič.
Začimbe samo upam da ni Vegeta. :)


Mleta bučna semena. Sicer je pa še veliko več sestavin. Bivolja mocarela, nariban sir, korenček, motovilec, itd. :)

Taka piščančja solata z dodatki je seveda mišljena kot samostojni obrok / kosilo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:

Govora je tudi o tem, kako postati fit in ne samo kako shujsati.

Če hočeš biti fit, brez športa in malo sestradanosti ne bo šlo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Kar pises je bilo skozi svetovanje vazelinu zadnjih ne vem koliko strani x krat povedano.

azislo ::

Invictus je izjavil:

A ni bil v filmu "SuperSize me" predstavljen tip, ki celo življenje je samo BigMace? Suh pa kot trlica, bi mu dal kaj za jesti :D.


NE!
Tip se je prehranjeval normalno, potem pa za eksperiment en mesec jedel samo fast food.

Filip8 ::

sej hrana nrdi veliko, samo brez športa ne gre, pa pod šport za fit, ne mislim 10km hoje na dan. drugač pa za fit sm že napisal, jajca, skuta, meso, rjavi riž, sladek krompir, ovseni kosmiči, tuna, brokoli, stročnice, jaz ker sem na masi, jem še veliko sira, mleka, proteini, maltodekstrin (OH), kakšne beljakovinske čokoladice in pa slab 1kg arašidov na teden. sem tle malo več napisal, ampak eni pač ne vidijo dlje od valfrute pa actimela. če ješ veliko, še ne pomeni, da je nezdravo.

Invictus ::

azislo je izjavil:

Invictus je izjavil:

A ni bil v filmu "SuperSize me" predstavljen tip, ki celo življenje je samo BigMace? Suh pa kot trlica, bi mu dal kaj za jesti :D.


NE!
Tip se je prehranjeval normalno, potem pa za eksperiment en mesec jedel samo fast food.

Avtor filma ja, noter pa je bil en Lenon like čudak, ki je jedel samo Big mace...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nsa_ag3nt ::

Tilen je izjavil:

Zagotovo.

Mimogrede, tudi v "kislih" kumarah je sladkor, da jih ljudje raje jedo in ker je sladkor med drugim tudi konzervans. ;)

Imaš tudi one nesladkane.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Magic1 ::

Big Mac sploh ni tako blazno slab v primerjavi z Big Mac menijem. (sam ni mi jasno, kdo to sploh še pogosto je glede na ostalo veliko boljšo ponudbo drugje)
Magic

kuglvinkl ::

1x na leto, zakaj pa ne. Pol te itak tišči, in še vedno nimaš občutka sitosti. Lahko se pa zapelješ malo naprej, če si v Šiški in greš na Svena, ki je zagotovo bolj zdrav, pa tudi bolj okusen.
Your focus determines your reallity

Invictus ::

Sven ni nič bolj zdrav, samo 3x dražji.

Notri je malo boljše meso, omake so isto sranje. Polne cukra in ojačevalcev okusa...

Imajo pa dober marketing...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

Saj sven je ok ampak 100x lažje 10 dni zapored jem big maca kot svena:)

kuglvinkl ::

Invictus je izjavil:

Sven ni nič bolj zdrav, samo 3x dražji.

Notri je malo boljše meso, omake so isto sranje. Polne cukra in ojačevalcev okusa...

Imajo pa dober marketing...


Ma ne vem če je res tako enostavno. Res pa je, da mi je Hood boljši od Svena.
Your focus determines your reallity

Vazelin ::

Nisi edini.:D meni je sven slabša kopija hooda

Kol naj bi mel hood burger kalorij?

Najbolj overrated mi je bil pa JB burger

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Invictus ::

Meni so burgerji v osnovi fail...

Zakaj bi moral zraven mesa še kruh jesti?

Ne razumem njihove popularnosti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuglvinkl ::

Če smo že pri burgerjih. Zadnič sem na odprti kuhni jedel Žrebičkovka, mislim, da od Keršiča. Jeszus Kristus je bil dober.
Your focus determines your reallity

Magic1 ::

Keršič? A nima to Horseburgerje? A so se kaj poboljšali v zadnjem času? Mene je že desetletje nazaj minilo. Sem bil par let nazaj vzel žrebičkov hambi, sam ni bil nič posebnega.
Magic

kuglvinkl ::

Magic1 je izjavil:

Keršič? A nima to Horseburgerje? A so se kaj poboljšali v zadnjem času? Mene je že desetletje nazaj minilo. Sem bil par let nazaj vzel žrebičkov hambi, sam ni bil nič posebnega.


Ja, Horseburger je mim. Tisto kar sem jedel, ni imelo veze s horesburgerjem iz Tivolija.
Your focus determines your reallity

maco-maco ::

Mesarstvo Krušič. Dolgo znani po konjskem mesu, sedaj pa imajo tudi kuhinjo in burgerje.
Kaj?

Tilen ::

Invictus je izjavil:

Meni so burgerji v osnovi fail...

Zakaj bi moral zraven mesa še kruh jesti?

Ne razumem njihove popularnosti...



J&J v MB ima moznost, da narocis LCHF varjanto. Brez kruha in krompircka.

Jack & Joe



V tem primeru ti odštejejo 2,5 EUR in si lahko recimo naročiš še tretji polpet. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

al_z ::

Pogosta bolezen v današnjih časih

Strokovnjaki iz živilske in psihiatrične stroke pa bi rekli, da lahko ješ vse v zmernih količinah (če si zdrav).

Piščančje meso kokoši, ki se prosto pasejo, je bolj podobno račjemu. S slabimi zobmi ga težko ješ.

thetech ::

Invictus je izjavil:

Meni so burgerji v osnovi fail...

Zakaj bi moral zraven mesa še kruh jesti?

Ne razumem njihove popularnosti...


Meni pa pizza.. zakaj bi moral zraven šunke in sira še kruh jest?

Tilen ::

Se strinjam. Pica je res fail. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Vazelin ::

fantje, sam tile zrezki so dejansko sveti gral prehranjevanja.
120cal za 100 gramov frišni - dobra banana je to

damn sreča da obstaja nekaj tako dobrega in tako neredilnega8-)

[D]emon ::

Magic1 je izjavil:

Big Mac sploh ni tako blazno slab v primerjavi z Big Mac menijem. (sam ni mi jasno, kdo to sploh še pogosto je glede na ostalo veliko boljšo ponudbo drugje)


Tista McSolatka ma vec kalorij kot Big Mac. Go fucking figure.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

__Devil__ ::

@martincek1 včasih smo gojili doma piščance, danes pa več ne, ali večinoma kupimo od bližnjih lokalne piščance in imamo zalogo za nekaj tednov, mesecev. mislim da je to še nekako druga najboljša opcija. prva je svež piščanec pred kratim "pospravljen".

Kupil bi rad med od nekoga, ki doma prideluje, kolega mi je obljubil a še se ni uspel spomnit. trenutno uporabljam gozdni med iz kmetije, ki se prodaja v trgovinah, zaenkrat sem zadovoljen a vseeno ni to to in je vprašljivo koliko je poleg zares medu in koliko sladkorja, najboljši je surov a pregrešno drag, druga dobra posodobitev maščobe je Ghee, ki ga bom dodajal v kavo in jedi.
hrenovk ne uporabljam.

so pa trenutni zajtrki sestavljeni predvsem iz 3-4 domačih jajc na kokosovem olju, čutim, da to najbolje zadovolji moje potrebe telesa. preprosto, včasih dodam maslo, malo raznih soli, kurkumo, kajenski poper, curry. Z avokadom, ki paše k vsaki hrani in omakam imam zelo dobre izkušnje.
Kruh menim, da je skoraj nepotreben oz. zelo redko za popestritev. mogoče je zjutraj vseeno najboljše dan začeti z maščobami saj pridejo kasneje proti večeru oz. popoldnevu še bolje do izraza in se čez dan z gibanjem lažje prebavijo, proti večeru pa mogoče nekatero sadje in lažje prebavljivo hrano.
Praškov za zajtrk nebi priporočal, ali sploh raznih steroidov. Whole foods je pomojem najboljša izbira čez cel dan. Praške podpiram le v obliki super hrane in zdravilnih zelišč v čaju, gorske korenine, ayuverda in adaptogeni.
Nutello za zajtrk odsvetujem saj ima preveč sladkorja predlagam maslo in med bolj zdrava in še vedno sladka opcija ali kakšne malo boljše marmelade, lahko gurmanske, da ne postane enolično.
Mi pa trenutno za zajtrk najbolje paše začet med 9-11 uro, včasih zdržim tudi do 12.

Se strinjam za rast mišic je potrebno malo bolečine in truda, primeren a ne prevelik napor. no pain no gain. Proteini so pomembni pred in po aktivnosti za regeneracijo in rast kot tudi čas (4 ure?) med obroki za prebavo. in remineralizacijo zob s pomočjo sline.

raje pojem več prave hrane in ne čutim potrebe po sladkorju in čokoladah, čeprav se jih težko branim, zato jih najmanj pojem, ko jih nimam. bom pa v kratkem začel malo experimentirat z tunami iz konzerve, a ne za zajtrk najbrž, bolj kot nadomestek sladkarij :). danes sem razmišljal sicer, da bi po 1 letu spet poskusil activio, a sem si premislil saj je najbrž zelo krmilno baterijske reje maščoba z raznimi primesi.

Tilen Hvala za predlog burger shopa in deljenje izkušnje z nami, zgleda kar mikavno in cenovno dostopno bom šel poskusit v kratkem. Tudi (mesna) solata zgleda kar polna hranil in okusna ideja. Osebno imam izjemno rad solate, ki jih sam pripravim z raznimi prelivi včasih indijski oreščki, zdrava olja začimbe datlji, semena, mešanica vsega izpade izjemno.
Ja, res ne dolgo nazaj sem dneve začenjal z 7-10 banana sized smutiji katerim sem dodal še datlje včasih javorjev sirup kakav in mnogo super hrane a je bilo preveč sladkorja in nisem zmogel več, dolgoročno nestabilna taktika zame. samo z nekaj kosi sadja dobiš dovolj sladkorja za cel dan. sadje je odlično za izboljšanje počutja.

Ja res pri mesu se strinjam, da čim manj začimb saj le tako lahko veliko bolj uživaš v pravem okusu samega mesa.
Za mleko mislim, da je najboljše surovo, ki ima žive encime in vitamine, pasterizirana so prekuhana "mrtva" mleka, rastlinska mleka naj nebi bila dobra, najboljša bo verjetno voda za smutije, nekateri trdijo, tudi kokosova voda ali celo destilirana voda za kar sem še v raziskovanju.

Ljudje, ki hodijo v mcdonalds se mi smilijo, sploh tisti, ki redno uživajo njihove sladkorne pijače in plastične rastlinske burgerje z 1% mesa in ostalo plastiko, menim, da je zelo nezdravo in sploh zelo neprimerno za vnos v telo. Res ni okus toliko pomemben kot to nekateri počnejo, da jejo samo za okus in trenutni užitek v čem se tudi sam pogosto znajdem a v drugih oblikah.

Upam, da sedaj, ko se toplijo dnevi (p)ostanemo še bolj aktivni in v naravi z kolesi kmalu po (prvem) obroku. Nekateri dosegamo že izjemne rezultate in počasne konstantne napredke kar je pohvalno in spodbujajoče.

Pa dober tek! :)

GrX ::

[D]emon je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Big Mac sploh ni tako blazno slab v primerjavi z Big Mac menijem. (sam ni mi jasno, kdo to sploh še pogosto je glede na ostalo veliko boljšo ponudbo drugje)


Tista McSolatka ma vec kalorij kot Big Mac. Go fucking figure.


Prosim ne zavajaj, ker se smešiš...

[D]emon ::

GrX je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Big Mac sploh ni tako blazno slab v primerjavi z Big Mac menijem. (sam ni mi jasno, kdo to sploh še pogosto je glede na ostalo veliko boljšo ponudbo drugje)


Tista McSolatka ma vec kalorij kot Big Mac. Go fucking figure.


Prosim ne zavajaj, ker se smešiš...


https://www.cnbc.com/2016/02/04/mcdonal...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

GrX ::

[D]emon je izjavil:

GrX je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Big Mac sploh ni tako blazno slab v primerjavi z Big Mac menijem. (sam ni mi jasno, kdo to sploh še pogosto je glede na ostalo veliko boljšo ponudbo drugje)


Tista McSolatka ma vec kalorij kot Big Mac. Go fucking figure.


Prosim ne zavajaj, ker se smešiš...


https://www.cnbc.com/2016/02/04/mcdonal...


Aha, torej je govora o solati s piščancem in raznimi siri in ne zgolj o solatki. Tudi dejstvo, da te "solatke" ni v naši ponudbi je popolnoma nepomembno..

Ijus ::

Invictus je izjavil:

A ni bil v filmu "SuperSize me" predstavljen tip, ki celo življenje je samo BigMace? Suh pa kot trlica, bi mu dal kaj za jesti :D.

Fora McDonaldsa in ostalih fast food restavracij je, da obiskovalci požrejo enormne količine pijače, ki ima noter toliko cukra, kot se ga raztopi. Da se ga ne čuti dodajo CO2 mehurčke...


ma jaz bi tlele komentiral, da to ni res: če pogledaš na etiketo od coca.cole - zloglasne pijače ki ima cukra ko dreka - vidiš, da ima ravno tako cca. 45 kcal na 1 dcL. ostalo je najbrž sladkor spremenjen v karamelo. vse konvencionalne al kako se reče pijače pri nam imajo energijske vrednosti cca. 45 kcal na 1 dcL. ne vem no. to je prov nek halo efekt.

thramos ::

kuglvinkl je izjavil:

Invictus je izjavil:

Sven ni nič bolj zdrav, samo 3x dražji.

Notri je malo boljše meso, omake so isto sranje. Polne cukra in ojačevalcev okusa...

Imajo pa dober marketing...


Ma ne vem če je res tako enostavno. Res pa je, da mi je Hood boljši od Svena.


Itak da je. Samo HIPSTER d.o.o (vsaj tle so iskreni :))) marketing dela svoje.

kingsix ::

Hood in Sven sta oba zelo povprečna.

Magic1 ::

In kdo je nadpovprečen za normalen denar?

Naučite se uporabljati internet:
https://www.mcdonalds.si/ponudba/solate...
Torej najbolj kalorična solata ima 300kcal, preliv pa 100kcal. Bigmac 500Kcal.
Magic

Vazelin ::

kingsix je izjavil:

Hood in Sven sta oba zelo povprečna.

Daj povej mi boljši burger za ceno hooda

Invictus ::

Tilen je izjavil:

Invictus je izjavil:

Meni so burgerji v osnovi fail...

Zakaj bi moral zraven mesa še kruh jesti?

Ne razumem njihove popularnosti...



J&J v MB ima moznost, da narocis LCHF varjanto. Brez kruha in krompircka.

Jack & Joe



V tem primeru ti odštejejo 2,5 EUR in si lahko recimo naročiš še tretji polpet. ;)

Dobra opcija...

Škoda, da jih ne kopira več folka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kingsix ::

Vazelin je izjavil:

kingsix je izjavil:

Hood in Sven sta oba zelo povprečna.

Daj povej mi boljši burger za ceno hooda



Jaz si doma naredim veliko bolje, ceneje in bolj zdravo.

Imam domačo mlado govedino... tu delam različne "mešanice".. Med kosi: ledja, podpleče, rebra, biftek..skratka probal sem mislim, da vse kose govedine. Sam zmeljem, začinim.
Omake pa razne..odvisno od dnevnega navdiha.

Sem pa jedel bistveno boljši burger na Dunaju, v Budimpešti in Krakovu.... V budimpešti mislim, da sem probal preko 20 različnih burger jointov in je bilo vsal polovoica boljših.

Predvsem hood burger je bil 2x katastrofa. Vse je teklo itd. To se ne sme zgodit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Vazelin ::

Rad bi probal ta tvoj peasant burger ja:|

kingsix ::

Burgers are my thing. Povsod kamor grem se to probava. Z njimi eksperimentiram vsaj 3x tedensko.
Vsi kolegi, k iso pri meni jedli so rekli, da se moj burger poščije na sranje od Svena in Hooda. Mislim, da le 1x ni uspelo, ker sem prepekel meso in preveč začinil omako =(.

Če imaš kvalitetno meso je pa burger zelo enostavna stvar za naredit. Tu še potem lahko eksperimentiraš z omakami, raznimi kruhi, sirom etc, ampak meso mora bit top... in ravno pri mesu večina teh burger joinov začne šparat.
Jaz sicer jem brez kruha, ampak za goste pripravim normalno .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Vazelin ::

Ja frende si povabil domov na burgere ki si jih ti spekel in pričakoval iskrena mnenja jedcev

N€&ga please:))

r3dkv1c4 ::

TheBlueOne je izjavil:

Govora je tudi o tem, kako postati fit in ne samo kako shujsati.

Ne potrebujemo posebnih vaj ali osebnega trenerja in kup preparatov, da postanemo fit.

Za zacetek ne vnasamo velikih kolicin hrane in vsakodnevno naredimo cikel enostavnih vaj.
S casom povečamo intenzivnost vaj in malo prilagodimo hrano.

Recimo zacnemo z 30x trebusnjaki, 3x sklec, itd...

Po 14 dneh vaje naredimo zjutraj in zvecer....s casom pa povecamo kolicino posamezmih ponovitev vaje.

Pomembno je, da pokurimo vec, kot vnesemo vase


Tako preprosto je to
..
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

kingsix ::

Vazelin je izjavil:

Ja frende si povabil domov na burgere ki si jih ti spekel in pričakoval iskrena mnenja jedcev

N€&ga please:))


Povejo, ko ni ok. Se je že zgodilo, prevsem na začetku tega burger experimentranja, da sem po 5-6 burgerjev vrgel vstran, ker jim ni bil nadpovprečen. In jowo-na-novo.

next3steps ::

Kar se tiče wheya, je verjetno najboljši nadomestek hrane ob pravilni mešanici.

Vazelin ::

Kje kupujete whey proteini.si?

kingsix ::

myprotein

Bil prvi slovenec, ki je tam kaj kupil pred davnimi leti, hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Filip8 ::

tudi myprotein, ali pa alphonsport, mogoče tudi poleosport.

MonoPattern ::

Vprašanje za vse, ki jeste proteinske shake. Se počutite potem preveč polne za telovadbo ali ne? Je občutek bolj podoben nekemu obroku ali kot da bi spil pol litra vode v želodcu?
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sladkor je strup? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22539105 (34388) energetik
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436655 (31100) johan05
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615379 (13603) goldenratio
»

Zajtrk-najpomembnejši obrok dneva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11822175 (19842) Bananovec

Več podobnih tem