» »

Zajtrk

Zajtrk

««
4 / 10
»»

Vazelin ::

Jaz sem se odločil za čiščenje telesa (sem pridobil ene 10kg v zadnjem letu kar ni ok in se slabše počutim, tudi zadihan sem kot crknjen konj po kakih stopnicah).

Torej, moj masterplan:
- na dan spijem max 0.5l sladkane pijače, ostalo voda oz. nekaj v stilu cola zero (torej s pijačo omejiti vnos kalorij) - sem velik ljubitelj redilnih jucieov in gostih sokov btw :D
- v dnevu zaužitje max. enega kosa sadja (banana) ali kakšen zdrav kompot (majhna količina)
- en normalen obrok (dunajc, pizza, skratka se ne gleda kako je zdravo ali redilno)
- tekom dneva dovoljena kakšna žemlja, makovka, kaj podobnega
- kave se sladka minimalno (max. polovica vrečke, ki se dobi v gostilnah)
- 5km hoje 5x tedensko
- en dan v tednu (petek, sobota) se ne dovoli vnos visokokalorične hrane aka dunajc s pomfritom ampak se omeji na kakšen krožnik bolj bogate juhe oz. nekaj za na žlico
- dnevno dovoljen manjši jogurt (ego in podobno)

To sem že fural ene 10 let naza in sem ekspresno hitro prišel iz 80 na 70kg se spomnim. Sedaj zaradi starosti bo dlje trajalo ampak mislim da je načrt ok in se ga da izvajati.


Začel sem v petek (v soboto sem prehodil 20km - danes samo ležim). So far so good:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

[D]emon ::

Ciscenje telesa aka bullshit. :) Telo se samo lepo cisti.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

dope1337 ::

Osebno, kadar imam rutino (vcasih me siht/obveznosti vrzejo iz le-te) se grem nekako takole:
- Ko se vstanem, si najprej v kozarec izstisnem eno limono in ga napolnim z mlacno vodo (kak cimet tudi noter pase - za krepitev imunskega sistema)
- Pol grem lepo kakcat, pa en cikec vmes skadim xD
- Po kakecu si odprem en najcenejsi (spar, lidl, hofer, tus, etc) probioticni jogurt, ter ga pojem.
- Po kaksne pol ure, mi telo samo sporoci, da sem lacen (pred tem ritualom ne obcutim lakote in bi lahko gladko do 12ih bil brez hrane, ampak s cudnim obcutkom v zelodcu) pa pojem nekaj bolj tezkega (jajca na oko s sunko + kruh, pasteta + kruh, zraven se kaksno banano - cuker šus, pac kar se mi tisti dan zalusta)

Imam pa sreco, da imam dokaj "zafukan" metabolizem in nimam potrebe pri stetju kalorij (probavam cimvec migat, da sem cimbolj lacen, da imam kaj mesa na kozi xD 183cm niham med 82 in 88 kg). Sem pa dokaj preprican, da imam zelo zakisano telo, oz. bi moral povecati vnos kroma. V drasticne spremembe v prehranjevanju ne verjamem. Recimo TALE clanek razlozi, da so extremizmi v prehranjevanju totalni bullshit oz. da za telo veliko vec naredimo z vecjim vnosom kisika ter razgibavanjem le-tega.

Ni pa nekega univerzalnega recepta za prehrano, ki bi ugajal vsem ... Nekateri, ki ste tukaj v to prepricani, ste naivni.

Imamo razlicne metabolizme, razlicne rutine, razlicne poklice, ki imajo razlicne potrebe po vnosu hrane, itd. Vsak, ki se dobro pocuti v svojem telesu, z nacinom prehranjevanja, ki ga prakticira ... Ne rabi prav nic spreminjati, samo telo poslusat, pa bo.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

7982884e ::

Vazelin je izjavil:

Jaz sem se odločil za čiščenje telesa (sem pridobil ene 10kg v zadnjem letu kar ni ok in se slabše počutim, tudi zadihan sem kot crknjen konj po kakih stopnicah).

Torej, moj masterplan:
- na dan spijem max 0.5l sladkane pijače, ostalo voda oz. nekaj v stilu cola zero (torej s pijačo omejiti vnos kalorij) - sem velik ljubitelj redilnih jucieov in gostih sokov btw :D
- v dnevu zaužitje max. enega kosa sadja (banana) ali kakšen zdrav kompot (majhna količina)
- en normalen obrok (dunajc, pizza, skratka se ne gleda kako je zdravo ali redilno)
- tekom dneva dovoljena kakšna žemlja, makovka, kaj podobnega
- kave se sladka minimalno (max. polovica vrečke, ki se dobi v gostilnah)
- 5km hoje 5x tedensko
- en dan v tednu (petek, sobota) se ne dovoli vnos visokokalorične hrane aka dunajc s pomfritom ampak se omeji na kakšen krožnik bolj bogate juhe oz. nekaj za na žlico
- dnevno dovoljen manjši jogurt (ego in podobno)

To sem že fural ene 10 let naza in sem ekspresno hitro prišel iz 80 na 70kg se spomnim. Sedaj zaradi starosti bo dlje trajalo ampak mislim da je načrt ok in se ga da izvajati.


Začel sem v petek (v soboto sem prehodil 20km - danes samo ležim). So far so good:)

kaksne to slisis
1. ciscenje telesa je bullshit
2. sladkana pijaca je povsem nepotrebna, vsak clovek se lahko navadi pit vodo, nesladkano kavo in caj, itd.
3. en "normalen" obrok vsak dan pomeni da to ni nekej dost od diete
4. omejitev na en kos sadja, medtem ko jes vse ostalo, je popolnoma brezvezna

ti se raje osredotoci, da postopoma crtas stvari kot so sladkana pijaca ter dunajc in pomfri in da potem vzdrzujes to tezo

Magic1 ::

Haha, jaz sem se tudi nasmejal. Na "čiščenju" in spije pol litra soka (to je 50g cukra, dvojna dnevna priporočena doza), poje kakšen kompot (ki ima spet kup dodanega sladkorja) in "samo" enkrat dnevno dunajca/pico. Komedija. Potem pa pridemo še do zakisanosti. Verjetno preveč limonce, mogoče raje kakšen pir namesto sadja :DDD
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Raw ::

Nič zajtrka.
Sem se (tudi "so me") večkrat poskušal prisilit, ker naj bi bilo zdravo, a je rezultiralo le v slabem počutju celega dopoldneva.
Od kar sem na keto pa zajtrk itak odpade, ni nobene lakote zjutraj počutje pa odlično.
I am what I am and I do what I can

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

Jaz sem se odločil za čiščenje telesa (sem pridobil ene 10kg v zadnjem letu kar ni ok in se slabše počutim, tudi zadihan sem kot crknjen konj po kakih stopnicah).

Torej, moj masterplan:
- na dan spijem max 0.5l sladkane pijače, ostalo voda oz. nekaj v stilu cola zero (torej s pijačo omejiti vnos kalorij) - sem velik ljubitelj redilnih jucieov in gostih sokov btw :D
- v dnevu zaužitje max. enega kosa sadja (banana) ali kakšen zdrav kompot (majhna količina)
- en normalen obrok (dunajc, pizza, skratka se ne gleda kako je zdravo ali redilno)
- tekom dneva dovoljena kakšna žemlja, makovka, kaj podobnega
- kave se sladka minimalno (max. polovica vrečke, ki se dobi v gostilnah)
- 5km hoje 5x tedensko
- en dan v tednu (petek, sobota) se ne dovoli vnos visokokalorične hrane aka dunajc s pomfritom ampak se omeji na kakšen krožnik bolj bogate juhe oz. nekaj za na žlico
- dnevno dovoljen manjši jogurt (ego in podobno)

To sem že fural ene 10 let naza in sem ekspresno hitro prišel iz 80 na 70kg se spomnim. Sedaj zaradi starosti bo dlje trajalo ampak mislim da je načrt ok in se ga da izvajati.


Začel sem v petek (v soboto sem prehodil 20km - danes samo ležim). So far so good:)



To pa ni niti ciscenje, niti zdrava dieta. :) Jaz zivim tvojo dieto takrat ko sem na dopustu in za moje standarde delam totalni rastur.

Samo za obcutek, sedaj ko imam priprave, da bo poleti padel soliden polmaraton + plezalni izziv je od stotih dni pet taksnih, ko zauzijem kaj sladkega (sladkarije, sladke pijace). Macobe moraja imeti vecinoma omega 3 in 6 mascobe, nobenega friganja, max temperatura olja za recimo jajca je 170 stopinj, pecem svoj bio polnovereden kruh. Ciljam, da cim vec kalorij pride iz beljakovin, da lahko regeneriram. Edino kar se pregresim je, da po teku spijem kaksno pivo. Ce bi jaz picil tvojo "cistilno dieto" bi bil totalno fluffy.

kingsix ::

Mislim, da Vazelin trolla ali pa...

Vazelin ::

kingsix je izjavil:

Mislim, da Vazelin trolla ali pa...

Bom poročal tule po treh mesecih koliko je šlo dol ok s točno takšno dieto, kot sem napisal zgoraj?:) Ne pozabi všteti v kalkulacije še 5x tedensko 5 km hoje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

kingsix je izjavil:

Mislim, da Vazelin trolla ali pa...

Bom poročal tule po treh mesecih koliko je šlo dol ok s točno takšno dieto, kot sem napisal zgoraj?:) Ne pozabi všteti v kalkulacije še 5x tedensko 5 km hoje


Jaz bi ti predlagal, da to pocnes v sodelovanju z zdravnikom, ker vseeno vecinoma jes hrano z visoko kaloricno vrednostjo in ob enem omejujes kaloricni vnos do tocke kjer hujsas. Se ti zna zgoditi, da ne bos dobil dovolj hraniv.

Moras vedeti, da so kalorije od enostavnih OH (Sladkor, fruktoza) in mascobe, ki so vecinoma prisotne v tvoji dieti nepotrebne oz neesencialne. Pomeni, da ce hujsas imas skoraj sigurno deficit vsaj pri beljakovinah in pri esencialnih mascobah.

V najboljsem primeru, bo deficit hraniv deloval slabo na pocutje, kar zna prepreciti, da "bolj zdrav" nacin zivljenja postane tvoj stil za vedno.

starboi ::

Vazelin je izjavil:

kingsix je izjavil:

Mislim, da Vazelin trolla ali pa...

Bom poročal tule po treh mesecih koliko je šlo dol ok s točno takšno dieto, kot sem napisal zgoraj?:) Ne pozabi všteti v kalkulacije še 5x tedensko 5 km hoje


Nobena vadba nemore nadmašiti katastrofalnega prehranjevanja. In tisto kar si zgoraj napisal je točno to. Če boš nadaljeval v tem tempu , se zna zgoditi da boš stalna stranka pri zdravnikih v bližnji prihodnosti. Na srce ti polagam, da si malo več prebereš gradiva vezanega za zdravo prehrano. Lp in Srečno !

juroz ::

5km hoje ni nič.
Toliko jaz prehodim vsak dan pa se samo redim zadnje leto. S tem da občasno še kakšen bolj športn dan (hribi, kolo). Prehrana sicer podobna, mogoče celo malo bolj "zdrava".
Vso srečo vseeno.

__Devil__ ::

@7982884e

Hvala, da si me opomnil, res si zelo želim najti neko normalno (preprosto, samo da je,) delo brez nočnih saj me 8x delo ponoči na mesec ubija. Saj tudi zdaj ni teh 100EUR več vredno dela ponoči. Ne glede na to koliko dam na zdravo prehrano in spanec je še vedno utrujajoče. Če imaš kak predlog se priporočam.

1. Ja banane in večina sadja zjutraj nekateri pravijo, da ni pametno saj si že zjutraj nabiješ sladkor previsoko za cel dan. Se učim.
2. Bio banana naj nebi imela pesticidov? (sicer so pa banane preden jih je človek hibridno spremenil bile neprimerne za ćloveka in niso bile sladke (sodile so v skupino krompirja).
3. Surova hrana menim, da je najbolj "naraven" način prehranjevanja ali se z časom evolucije pri kuhanju izboljša človekovo zdravje? Pomen surove hrane je, da ima v sebi še največ hranilnih snovi saj z kuhanjem določen del le te uničimo. A hkrati izboljšamo prebavo in absorbcijo z kuanjem določene hrane (gobe, brokoli).
4. Po 10 mesecih veganizma lahko povem, da se mi je zdravje občutno izboljšalo tako fizično sem manj občutljiv in fizično manj paranoičen in se ne počutim več "malnourished" saj veganska hrana je starvation diet, sugar diet. Je dokaj nova in nimamo drugih rezultatov kot zelo (pre)suhe vegane. Sicer ta masla iz trgovine tudi, če so bio niso najboljša, grass fed pomeni, da je mleko za izdelavo masla, ki ga je dala krava bilo od krave, ki je jedla travo na pašniku. "grass - fed" . Zato je maslo najboljša zelenjava. mi smo na vrhu prehranjevalne verige. Krava le to travo 17x filtrira zato je to čisti popoln kvaliteten extract teh novih veganskih praškov kot so "wheatgrass, barley grass itd".

Glede mleka, si v kratkem želim sprobat surovo mleko iz mlekomatov po sloveniji ali najbolje od kakšnega farmerja. Seveda tudi ostale izdelke kot je meso (do mesa še nisem prišel čisto, 10 mesecev) in sir.

Mogoče bi skeptikom priporočal, da čekirate tale zanimiv kanal od "Sv3rige" na youtube https://www.youtube.com/user/sv3rige , ima veliko videov od razno raznih temah praktično karkoli vas zanima zakaj potrebujemo živalske maščobe (najbolje zjuraj?) Malo jih tako odprto in okrito govori, pove tudi zakaj je veganska hrana in "fake" meat najslabše in sodi pod religion mind control, to make people weak and die.

Sicer ja kakor komu, najboljše je jesti kadar se ti zdi, da nam paše, kajne? Recimo moj prvi in zadnji obrok danes po nočni je bil pred 1 uro, suši.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Evo tretji dan in moram priznati, da sem se malce pregrešil ... zvečer je padel še slice margerite:D Je pa res, da sem malce prišparal na "sladici" in sem spil samo en actimel z dobrimi 70 kalorijami namesto unega EGOta s tropskimi sadeži.

Sicer pa so far so good. Celo malce več sem prehodil glede na plan (hitra hoja btw, ne počasno, krčevinasto stopicanje nekaterih!) 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Superboyy ::

Magic1 je izjavil:

Ali mediceinske knjige niso dober vir?


Magic1 ::

Spet nekomu ni jasno kako znanost deluje. Ena študija je vredna točno nič v znanosti. Sam res mi ni jasno zakaj folk se tako pritožuje nad čakalnimi vrstami, saj zdravniki nimajo pojma, sploh ni razlogov za obisk.
Magic

TheBlueOne ::

@__Devil__

Ko sem poskusil vegansko dieto nikakor nisem moral dobiti dovolj beljakovin in sem dosti pocase regeneriral. Nekako je vseeno slo in verjamem da z ultraplaniranjem tudi gre na dolgi rok, ampak ze ce malo delas za moc je kar tezka. Jaz dam kapo dol tistim, ki jim uspe ne samo preziveti ampak lepo razvijati telo. Je pa celotna zadeva katastrofa za socializacijo, ker ne samo, da skoraj nikjer ne dobis kaj za jesti, praviloma moras tudi ves cas razlagati kaj kako zakaj in poslusati ene in iste protiargumente tistih, ki na vse pretege scitijo svoj lifestyle. Potem pa te se pizdi, da ti pametuje nek infarkt na dveh nogah, ti pa se trudis studiras, treniras... :)

energetik ::

Odgovor na OP: med tednom redko zajtrkujem, ker pridobim enormno časa (zjutraj zbudit, zrihtat otroka in peljat v vrtec ni glih enostavno), hkrati se poskušam držat vsaj 12/12 intermittent fasting.
Če pa kdaj slučajno pojem zajtrk, je to ~70g ovsenih + 2 deci sojinega mleka + porcija wheya. Priprava + konzumacija v 5min. Kavica potem čez 1h v službi.
Med vikendom pa zajtrk vedno, saj vstanemo 1-2h kasneje in jasno skupaj jemo. Takrat vse sorte - od spet ovsenih do smutijev (ovseni+sadje+mleko+whey) in pa bolj trdih obrokov (kruh, jajca, sardele, sir).

[D]emon ::

@thetilko: Zakaj bi moral komurkoli karkoli razlagati, utemeljevati, itd ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

TheBlueOne ::

[D]emon je izjavil:

@thetilko: Zakaj bi moral komurkoli karkoli razlagati, utemeljevati, itd ?


Ti ni treba. Pac sitni so. Praviloma tudi, ce nic ne reces pac diskutirajo dalje in rahlo podjebavajo.

Invictus ::

energetik je izjavil:

Odgovor na OP: med tednom redko zajtrkujem, ker pridobim enormno časa (zjutraj zbudit, zrihtat otroka in peljat v vrtec ni glih enostavno)

Kar lačne otroke pelješ v vrtec ?!?!?!?!?!

Takoj klicat CSD :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

next3steps ::

Sem klical. Delavka, ki se je javila tudi sama nezajtrkuje.
Kaj zdaj ?

Jerry000 ::

next3steps je izjavil:

Sem klical. Delavka, ki se je javila tudi sama nezajtrkuje.
Kaj zdaj ?

Nič, čisto OK je to. Zakaj se silit jest in basat če nisi lačen in ti ne paše? To je nezdravo

energetik ::

Invictus je izjavil:

energetik je izjavil:

Odgovor na OP: med tednom redko zajtrkujem, ker pridobim enormno časa (zjutraj zbudit, zrihtat otroka in peljat v vrtec ni glih enostavno)

Kar lačne otroke pelješ v vrtec ?!?!?!?!?!

Takoj klicat CSD :).
Otroku dam za jest, tačas da se jaz zrihtam. Itak ima zajtrk v vrtcu takoj ko pride tja.

__Devil__ ::

@thetilko
Vsekakor, z vegansko dieto ne moreš dobiti preko 50 mikro nutrientov in vitaminov. Ljudje na veganski dieti postanejo zelo suhi, šibki, depresivni in nekako "outsider" hateful towards other people, ker je to neke vrste religija, po kateri moraš sprejeti veliko "krivde" za ubijanje živali, in potem se večino časa boriš s tem in občutki paranoje. popolnoma vsi saj se telo začne jesti samo sebe, ker potrebuje živalske beljakovine in horesterol (ki je v mesu, zdrav).

Da, veganska dieta je možna a res je treba zelo zelo planirat vsak dan ter računat vitamine kje kaj kako in koliko, tukaj je potrebne še veliko super hrane za optimalno zdravje (Recimo spirulina). A na praških živet ni nekaj kar bi jaz osebno priporočal na dolgi rok. Ja na veganski dieti je res težko razvijat optimalno močno telo in mišično maso. Saj je treba jest mišice za mišice (meso).

Sicer pa na žalost je veganstvo že prišlo kar zelo daleč in je praktično v vsaki trgovini in sedaj tudi že v gostilnah možno dobiti vegansko hrano in napitke. Kar ni problem, problem je, da veganska hrana nima pravih/dovolj vitaminov za človeka. (A, D, K2, B12)

Res je veganizem zelo komplicirana zadeva in časovno požrešna, ter ogromno omejitev in vse se vrti samo okrog hrane,bitk in argumentov, drame, ko si vegan. Nekaterim pa je vseeno. Na veganski hrani brez živalskih hranilnih snovi lahko postaneš malce "outsider". Nekateri hočejo vse razloženo in podkrepljeno z dokazi in raziskavami, a najbolje da vsak zares posluša svoje telo in vidi sam kako se počuti po določeni hrani. Res, kapo dol veganom, ki so zadovoljni srečni in uspešni na tej "starvation" dieti. Ima pa seveda tudi določene prednosti in se nekatere stvari lahko pozdravijo, če greš za kratek čas na zdravo vegansko dieto. Najbolj je pomembno, da ne ješ "junk food" hrane.

shotalick ::

Berem vse omenjen vaše diete in zdrave načine prehranjevanja, itd. itd. Pa kje hudiča najdete čas za te stvari? Jem enostavno vse, niti prbl. ne pogledam ali je mastno, sladko, nezdravo, bla bla bla..
V kolikor mi MC zapaše 3x na teden, bom šel pa 3x v MC. Pica --> jem jo ziher 2x tedensko...vikend obvezna. Pomfri, pohanje in po vaše razna nezdrava hrana, ziher 1x tedensko oz. mogoče 2x, poleg tega za vikend še kakšna rebrca + krompir. Itq vmes pade kakšna enolončnica, golaž, pasulj, ipd. Sadje pa itq sproti "siliram" (jabolko, banana, pomaranča), ko je sezona, še kaj drugega.

Pač pri prehrani ne gledam popolnoma nič, zdravo/nezdravo. Jem, ko sem lačen (ja imamo načeloma 2 obroka skupaj za mizo- kosilo, večerja) in kar mi paše/nam paše (govorim za celo družino). Btw, nism noben "fat bitch", pri 191cm imam 77kg. Je pa res, da moja peristaltika deluje enkratno 8-).

c3p0 ::

@__Devil__

http://www.fuelforthefighter.com/the-fi...

Imaš prav ja, komaj se premikajo.

Magic1 ::

Sej se da marikaj. Danes dobiš že vse možne snovi v praških in tekočinah. Sam biti pravi vegan, ni glih point da poješ vsak dan kup umetno pridelanih praškov, tablet, napitkov, (steroidov),...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Touchyflow ::

Ko ste že omenili veganstvo. Danes v trgovinah res že povsod dobiš vse možno hrano in ni več takšnega problema biti vegan kot pred časom. Veganka sem šest let in nimam problemov kar se tiče vnosa beljakovin, vitaminov itd.. mogoče je edini problem, da sem hitreje lačna in posledično zaužijem več obrokov na dan, kar pa tudi ni slabo. Tudi športno sem dejavna. Na višino 170 cm imam 70 kg in se trudim shujšati (letos se pozna dolga zima). Glede zajtrka pa si običajno pripravim razne kosmiče z mandljevim, ovsenim, riževim mlekom, toast z čičerikinim nadevom, avokado, paradižnik, vegi sirček, razni zelenjavni namazi, vegi paštete, vegi omleta iz čičerikine moke, palačinke (iz kostanjeve moke so super), zmleti indijski oreški z namočenimi datlji, ki jih skupaj zmiksaš, dodaš čokolado v prahu in esenco vanilije, vse skupaj oblikuješ v krogljice (fino za na pot), pečen mariniran tofu z začimbami, vegi sataraš itd.. seveda popijem tudi kavo, ki je črna ali z ovsenim mlekom, brez sladkorja. Ter vsaj pol litra tople limonade brez sladkorja.
Priprava obroka traja ponavadi 5 - 20 min, odvisno kaj si naredim. Mislim, da se splača malo bolj zgodaj iti spat in zgodaj vstati.
Sama menim, da OH niso naši "sovražniki", saj jih naše telo potrebuje za energijo in razmišljanje. Tudi kar se praškov tiče, nekako stremim k naravnim sestavinam (camu camu, chlorella,..) uživam pa preventivno tudi B12 vitamin, čeprav so mi krvne preiskave preden sem pričela z jemanjem pokazale normalen nivo vit B12. Pa seveda tudi lanena semena, chia semena za esencialne omega 3 maščobne kisline ter trenutno še vit D v oljni obliki.
Je res, da je na začetku mogoče težko, ampak ko si enkrat not pol tudi na času pridobiš.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

kaj pravite o dieti, ki se jo je šel Cristian Bale, ko je snemal Machinista? Ena konzerva tune in eno jabolko na dan ter veliko čikov in kofeina?:D:D Skor 30kg v 4 mescih. Prej idealna telesna teža

dope1337 ::

Vazelin je izjavil:

kaj pravite o dieti, ki se jo je šel Cristian Bale, ko je snemal Machinista? Ena konzerva tune in eno jabolko na dan ter veliko čikov in kofeina?:D:D Skor 30kg v 4 mescih. Prej idealna telesna teža


Za take dnarje bi se jz tud to sl xD Sam mi manjka igralskih sposobnosti :))

Drugače se pa jz držim, kot je _Devil_ napisal:
a najbolje da vsak zares posluša svoje telo in vidi sam kako se počuti po določeni hrani


Se je pa dobro držati pravila, da se prehranjuješ z dokaj "lokalno hrano", saj imaš prebavni trak prilagojen le-tej (genetika pac). Eksotika naj ne bo glavni vir, saj se z njo encimi mučijo malo bolj ter se porabi malo več energije, ki bi jo lahko sicer porabil drugače.

Sem pa osebno podoben primer kot shotalick. Hodim v fitnes, da se zredim. Ko sem (med faxom) imel obdobje geekanja ter junk fooda, so sle kile dol xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

c3p0 ::

Magic1 je izjavil:

Sej se da marikaj. Danes dobiš že vse možne snovi v praških in tekočinah. Sam biti pravi vegan, ni glih point da poješ vsak dan kup umetno pridelanih praškov, tablet, napitkov, (steroidov),...


Kar poznam veganov, so to ravno zato, ker želijo stran od industrijsko predelane oz. procesirane hrane. Zato dvomim, da masovno posegajo po praških in tabletah, tudi top atleti.

Vazelin ::

Evo moje športno udejstvovanje tega tedna.
Hoja - Razdalja KM
PON - 6,1km
TOR - 4,6km
SRE - 5,2km
ČET - 6km
PET - 9km
SOB - 8km
NED - 5,1km

Noge imam kar utrjene. Ne čutim kakšnih bolečin niti pri hitri hoji.

S tem tednom bo za večerjo zgolj,
actimel + valfruta (uno ko so tri skupaj pakirane)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

MostWanted ::

Vazelin je izjavil:

Evo moje športno udejstvovanje tega tedna.
Hoja - Razdalja KM
PON - 6,1km
TOR - 4,6km
SRE - 5,2km
ČET - 6km
PET - 9km
SOB - 8km
NED - 5,1km

Noge imam kar utrjene. Ne čutim kakšnih bolečin niti pri hitri hoji.

S tem tednom bo za večerjo zgolj,
actimel + valfruta (uno ko so tri skupaj pakirane)


kaj ti je pa cilj? hujšanje? samo hoja? kaj pa uteži? boš cel mlahav na koncu.

actimel? resno? tuna ali cela jajca (beljaki+ 1 ali dva rumenjaka), ali pišč prsa. kaki neki jogurti. kdo vam da take jedilnike? kje vi to poberete?

Vazelin ::

Cilj? vse malo po vrsti:D Razmišljam, da bi se včlanil v kak fitness. Sedaj baje še enga v Centru odpirajo tam pri Unionu mimogrede.

Sem razmišljal o tuni. Meni je tuna v naravnem soku ogabna. Tuna v tistih sweet oljih pa ima ene 300 kalorij ali več in se mi zdi za večerjo vse skupaj že malo preveč (actimelu ali egotu se ne mislim odpovedat).

Zakaj vsi to tuno postavljajo na piedestal? Tudi Bale je 4 mesce samo tuno žrl

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

next3steps ::

Bo čist kul, če boš užival lokalno hrano in pojedino.

Filip8 ::

valfrutta pa ctimel ti res ne bosta pomagala, dobro edino, če poješ 3 konzerve valfruttinega fižola.

Vazelin ::

Pomagala pri čemu?:)

Filip8 ::

regeneraciji, rasti, popravilu poškodovanih mišic..

0bv10uStr0ll ::

Kruh, česen in poli klobasa. :)

MostWanted ::

Vazelin je izjavil:

Cilj? vse malo po vrsti:D Razmišljam, da bi se včlanil v kak fitness. Sedaj baje še enga v Centru odpirajo tam pri Unionu mimogrede.

Sem razmišljal o tuni. Meni je tuna v naravnem soku ogabna. Tuna v tistih sweet oljih pa ima ene 300 kalorij ali več in se mi zdi za večerjo vse skupaj že malo preveč (actimelu ali egotu se ne mislim odpovedat).

Zakaj vsi to tuno postavljajo na piedestal? Tudi Bale je 4 mesce samo tuno žrl


tuna v euspinu je meni najbolša. v olivnem olju, ko majo 50 (neto)gramsko za 49 ali 50 centov si jih nabavim kakih 60pixn. imajo tudi 104gramsko ko je v akciji okoli 80centov. nikjer ne boš našel tako poceni.

zakaj tuna? ker se ni treba ubadat z kuhanjem, ješ jo kadar hočeš, kombiniraš jo lahk z jajci, zelenjavo,sendviči,... okusna je.

ima visoko vsebnost beljakovin. maščob. vse kar rabiš.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Kako se kaj Gavrilovič pašteta primerja s tuno?

Tilen ::

Samo po teži. 50 gramov je 50 gramov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MostWanted ::

Vazelin je izjavil:

Kako se kaj Gavrilovič pašteta primerja s tuno?

resno?? hrenovke paštete, salame, to je vse predelano meso, polno konzervansov! no go!

Invictus ::

Vazelin je izjavil:

Kako se kaj Gavrilovič pašteta primerja s tuno?

Isto sranje, samo drugo pakovanje ;).

Povsod so noter "odpadki", neprimerni za prodajo.

Tako kot Zdenka sir ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

No ja, vsaj v boljših tuninih konzervah (tuna v kosih) natančno vidiš strukturo mesa in veš, da je notri dejansko kos mesa, ne zmleti odpadki.

FireSnake ::

Saj veš, da je struktura narejena umetno, ane?

Sicer: lahko podaš primer?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Tilen ::

 x

x

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

TheBlueOne ::

@Vazelin, tukaj si lahko poracunas koliko cesa smes:

http://scoobysworkshop.com/weight-loss-...

Vazelin ::

Damn, kako noro dober govej golaž sem v šparu včeraj jedel. S polento. Res je bil noro noro okusen. :) Kar se menze tiče je meni Špar še vedno PRO. Tut porcije so take, da ne greš lačen

Pro stran Tilko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()
««
4 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sladkor je strup? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22539099 (34382) energetik
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436650 (31095) johan05
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615379 (13603) goldenratio
»

Zajtrk-najpomembnejši obrok dneva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11822175 (19842) Bananovec

Več podobnih tem