» »

Projekt Travana - aplikacija za javni transport

Projekt Travana - aplikacija za javni transport

«
1
2

LilStalker ::

Zdravo vsem,

vsi se zavedamo, da je javni transport v sloveniji ni ravno najboljši. Malo smo razmislili, kako bi ga lahko izboljšali in usvarili Travano.

Kaj je travana? Travana je mobilna aplikacija za javni transport na območju Ljubljane in Slovenije. Trenutno je v sistem integriran en avtobusni prevoznik in sicer LPP, čez čas načrtujemo dodajo še drugih javnih prevoznikov (Slovenske železnice, itd...). Tako, da na koncu želimo, da bi bila to enovita aplikacija za javni transport v Ljubljani.

V čem je prednost Travane pred ostalimi mobilnimi aplikacijami? Travana poleg preglednega dostopa do voznih redov in live prihodov na postaje ponuja tudi fizično lokacijo avtobusa na zemljevidu. Ti je šlo kdaj na živce, da si čakal bus in nisi vedel kdaj bo prišel oz. če sploh bo prišel? No zdj pogledaš na zemljevid in pogledaš kje je bus.

https://travana.si

Načtov in idej je še veliko. Vsekakor pa bomo veseli kakšnega predloga ali kritike. Še bolj pa bomo veseli če preprosto za Travano poveste svojim kolegim in tako morda še koga prepričamo, da namesto avta za v službo uporabi javni prevoz in s tem nekaj doda k ohranjanju narave.

pero12 ::

Za iOS bo tudi?

Flea ::

Dejansko zelo dobra ideja. Zanima me, kako imajo te stvari narejene pri Arriva in Nomago, oziroma, če ste že v kakšnih pogovorih pri njih. Po lastnih izkušnjah je pač tako, da zamudit LPP ni tak problem, pride čez max. 10 minut naslednji, zamudit nek medkrajevni bus pa je precej večja težava. Torej, imajo sploh pri npr. Nomago live dostop do lokacij svojih avtobusov?

anketar ::

nomago, kle je glavno vprašanje, za lpp maš gmaps

LilStalker ::

Glede podpore za iOS je tako. Mogoče ja mogoče ne bomo videli. Je pa tako, ko mi v glavi zazvenim, da je za si developanje treba umslit nek apple komp plus telefon, me malo mine... Poleg tega moraš še kar drago vsako leto plačati applu, da imaš lahko v app storu naloženo aplikacijo. Za povrh vsega vas je pa samo 15 %. :( . Skratka če bo projekt stekel bo nekega dne zadeva tudi za iOS, zaenkrat bo pa treba še malo počakat.

Tudi LPP opravlja kakšne medkrajevne linije, tako da app pride kar prav, vsaj kolikor sem dobil feedbacaka do sedaj.

Trenutno je glavna želja vklučitve slo železnic, potem moogoče preidemo še na ostale avtobusne prevoznike. Je pa tako, malo me skrbi, so privatne firme, tako da ne vem kako radi podo posredovali podatke. Poleg tega nevem natačno kakšen sistem za sledenje avtobusov imajo v ozdaju... Skratka bomo videli.

Cruz ::

Aplikacija sama po sebi je kul, kar se pa tiče same ideje - za nabrati izkušnje je super, kakšne resne realizacije pa ne vidim. Tudi samo ime, Travana, mi ni všeč, ker pusti grenek okus v ustih. Mogoče malce predolgo, čeprav to spet ni vedno problematično, recimo trafftrack/treftrek je zelo "in your face" pa je (isto) dolgo - to ni moj predlog za spremembo imena, prav tako niti ni najboljše ime(brez idej trenutno), samo mnenje pač. Mi je pa všeč logo, tako da je vsaj logo prepoznavni in zapomljiv(kinda), če že ime ni.

Kakorkoli, meni se zdi aplikacija nepotrebna, je pa res, da nisem ciljna publika. Pa veliko uspeha.

P.S. Spletna stran mi je zelo všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

LilStalker ::

Cruz hvala za kritko in pohvale. Drugače pa vsakemu svoje. Ime Travana pride iz Travel + Ljubljana. Mogoče zaslišiš besedo trava pa se spomniš na kakšne najstniške kozlarije xD pa ti zato ni tako všeč. Drugače pa ti lahko povem, da sem od ljudi, ki avtobus dejasko uporabljajo dobil zelo pozitivne komentarje. Še posebej jim je všeč lokacija avtobusa. Ko enkrat zunaj čakaš na mrazu brez pojma kdaj bo avtobus prišel je zadeva pomojem kar fajn. Amapk spoštujem tudi tvoje mnenje. Drugače pa hvala!

Matevz96 ::

Izgleda super, sem takoj naložil :D

Če boste dodali še železnice bo pa že skoraj prelepo, ne vem koliko sicer poznaš aplikacijo od SŽ ampak nova ( https://play.google.com/store/apps/deta... ) je totalno nepregledna, tako da sam še vedno prisegam na staro ( https://play.google.com/store/apps/deta... ) ki pa ni bila posodobljena že od 2014 in je samo še čudež da deluje.
#hooldthedoor

Vazelin ::

Res morate nekaj narediti na imenu. Op, ti bi pil ustekleničeno vodo z imenom Moland?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

LilStalker ::

Pomojem se morate samo malo navaditi. Misliš da je pa Google na začetku zvenel tako kot danes. Ali pa amazon? Kot da si v amazonski džungli? Kaj pa ostali mislite glede imena?
A Urbana vam je pa ok?

pirat ::

Slogan 'Tako kot mora biti' je v celoti in popolnoma skopiran od T-2, kar vam sigurno ne more biti v ponos. Predlagam da spremenite.
Osebno mi aplikacija Slovenskih železnic zadošča, tudi v živo kaže zamude, Travane zaradi iPhonea zal ne morem testirati.
Morda le se komentar na prvi post v tej temi - morda sem staromoden, a tole je podobno kot z aplikacijo za kidanje snega. Se vedno ga je treba fizicno odmetati. Aplikacija kot pisete lahko ponudi dodatne informacije potnikom (vizualizacija kje je trenutno moj bus), ne resuje pa problematike javnega transporta pri nas. Za to bodo pa potrebne prenovljene zelezniske proge, uskladitev voznih redov vlakov in busov, pogostejse linije, vecja frekvenca prevozov, izkljucno za javni transport rezervirani vozni pasovi....

jype ::

Ne, za to bo moral kdo od zasebnikov, ki toliko date na zasebno gospodarsko pobudo, ustanoviti podjetje, ki bo rešilo problem javnega prevoza.

LilStalker ::

Glede slogana ti lahko povem samo to, da pač ne spremljam Tv in t-2 ja tako, da tega nismo vedeli. Lahko pa ga seveda spremenimo...

Slooki ::

FEEDBACK: Ko izbereš avtobusno postajo in potem klikneš na uro, ki kaže čas prihoda se odpre cel vozni red te linije, vendar se izbrana postaja ne obarva kot označena ampak je samo cela linija z GPS lokacijo avtobusov (ikonce). Govorim o seznamu in ne o zemljevidu, ker pri zemljevidu se dvigne zastavica od imena postaje.

Vazelin ::

A je kakšna aplikacija, kjer bi ti od lokacije kjer se nahajaš do točke na zemljevidu, kjer jo izbereš izračunalo najkrajšo možno pot s trolo. Torej, na katero trolo moraš iti od najbližjega postajališča od kerga se nahajaš, kolko prestopov bo potrebno in podobno.

Skratka, sem npr. na Dolgem mostu, želim iti v BTC. Obstaja aplikacija, kjer te usmeri na šestico in potem npr. v centru prestopiš na drugo trolo? Ne da ti kaže samo neke grafe in točke ampak iz tega potegne koristne informacije in jih uporabi za funkcionalnost opisano prej
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Vazelin ::

OP: koliko sta porabila za to aplikacijo okvirno ur, če ni skrivnost?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Vazelin ::

LilStalker je izjavil:

Pomojem se morate samo malo navaditi. Misliš da je pa Google na začetku zvenel tako kot danes. Ali pa amazon? Kot da si v amazonski džungli? Kaj pa ostali mislite glede imena?
A Urbana vam je pa ok?

Urbana ima nek pomen. Kako kartica za storitve v mestu, urbanem okolju. Hence Urbana.
Poimenovanje Travane je na ravni Moland-a.
Enostavno res zveni bolj kot neka app za travo :D
Ampak ja, ime se ob množični uporabi verjetno bolj navadiš, čeprav sorry ime je malo annoying :P
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

tikitoki ::

Flea je izjavil:

Dejansko zelo dobra ideja. Zanima me, kako imajo te stvari narejene pri Arriva in Nomago, oziroma, če ste že v kakšnih pogovorih pri njih. Po lastnih izkušnjah je pač tako, da zamudit LPP ni tak problem, pride čez max. 10 minut naslednji, zamudit nek medkrajevni bus pa je precej večja težava. Torej, imajo sploh pri npr. Nomago live dostop do lokacij svojih avtobusov?


Ocitno ne ves kaj veliko o LPP, ker lahko mirno cakas tudi dobro uro na prihod naslednjega avtobusa.

LilStalker je izjavil:

Pomojem se morate samo malo navaditi. Misliš da je pa Google na začetku zvenel tako kot danes. Ali pa amazon? Kot da si v amazonski džungli? Kaj pa ostali mislite glede imena?
A Urbana vam je pa ok?


Se strinjam. Se posebaj nevmesne pripombe ljudi, ki mislijo, da se mora cel svet pokoriti anglescini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

2dark ::

LilStalker je izjavil:

Pomojem se morate samo malo navaditi. Misliš da je pa Google na začetku zvenel tako kot danes. Ali pa amazon? Kot da si v amazonski džungli? Kaj pa ostali mislite glede imena?
A Urbana vam je pa ok?


Beseda Google je od prvega trenutka, ko si jo prebral zvenela lepo, prijetno, domače, gmail nadmočno kull.

Pravilna izbira imena je še kako pomembna. Travana je prva asociacja na kakšno žgano pijačo v stilu travarice.

Ime mora takoj ljudem v betico dati asociacijo zakaj se gre.


Slogan bi moral biti prej v smislu, "Ker vsaka minuta šteje".

Vazelin je izjavil:


Ampak ja, ime se ob množični uporabi verjetno bolj navadiš, čeprav sorry ime je malo annoying :P


Prej se zgodi, da zadevo pozabiš kot navadiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

starfotr ::

Kaj je narobe z imenom?

Tole je en zelo uspešen projekt, pa ima podobno ime.


https://grafana.com/

HappyPills ::

App je drugače še kar lep, na preglednosti bi se dalo še marsikaj narest npr označit trenutno postajo na zemljevidu. Aplikacija mora bit v slovenščini in je bizarno, da to ni. Trenutna pozicija busa je top zadeva in naredi aplikacijo nad uporabno. Dodajte še možnost plačila busa.

2dark ::

starfotr je izjavil:

Kaj je narobe z imenom?

Tole je en zelo uspešen projekt, pa ima podobno ime.


https://grafana.com/



Niti podobno ni. Grafana nakazuje na grafe, travana pa na travo.

LilStalker ::

Kaj pa vem koliko ur sva porabila. Razvoj je trajal ene 3-4 mesece. Je pa res da je bilo veliko učenja, poiskušanja in prestavljanja zadev sem ter tja.

Jureflux lokacija na zemljevidu je načeloma že dodana. Imaš mogoče težave?

Joj joj fantje malo prevec ste ga kadili da se vam tako zagnusi ko zaslišite trava. Kaj pa vem koliko sem se pozanimal pri ostalih se jim zdi ime ok. Se pa najdejo kakšni osebki (neslabšalno seveda - vsak ima pravico do mnenja), ki jim ni ravno všeč.

Cruz ::

LilStalker je izjavil:

Drugače pa ti lahko povem, da sem od ljudi, ki avtobus dejasko uporabljajo dobil zelo pozitivne komentarje. Še posebej jim je všeč lokacija avtobusa. Ko enkrat zunaj čakaš na mrazu brez pojma kdaj bo avtobus prišel je zadeva pomojem kar fajn.
Jaz uporabljam le medkrajevni bus. Če avtobus zamuja, vedno javijo po zvočniku. Pa še nikoli(v obdobju treh let), ni zamudil več kot 5 minut(in to je kakih 3x), tako da v mojem primeru je aplikacija nepotrebna. Trole ne uporabljam, pa tudi, če bi jo, praviloma avtobus vedno enkrat pride, tako da me ne zanima kje je, če tja pridem pravočasno(ker bom vseeno stal na postaji, četudi bo zamudil do 15 min - kaj si lahko začneš v teh 15 minutah? Za pijačo je premalo - več ne verjamem, da bo zamudil). Vozni red pa je objavljen na vsaki postaji.

Vseeno pa verjamem, da si dobil pozitivne komentarje. Saj, zakaj pa ne. Podatek je kul imeti, nekega vpliva pa ne bo imel, o tem govorim. Vseeno bodo stali "na mrazu", ker ne verjamem, da bo zamudil več kot 15 minut.

LilStalker je izjavil:

Pomojem se morate samo malo navaditi.
To je tudi res. Ampak je imo preveč nevtralno, pasivno ime za aplikacijo, ki je namenjena širši množici, posebej mladim.

tikitoki je izjavil:

Se strinjam. Se posebaj nevmesne pripombe ljudi, ki mislijo, da se mora cel svet pokoriti anglescini.
Resno? Njihovo ime je iz angleške besede travel. In če se nanaša na moj "predlog", to sploh ni, samo sem hotel nakazati, da ime nima "puncha". Urbana ga recimo ima.

starfotr je izjavil:

Kaj je narobe z imenom?

Tole je en zelo uspešen projekt, pa ima podobno ime.


https://grafana.com/
Kot je nekdo povedal, je smiselno, ker ima "graf" v imenu, pa tudi ni namenjeno širši množici kot je aplikacija od @OP-ja. V njegovem primeru ime in logo dosti več štejeta od nekega strokovnega projekta. Za strokovni projekt ti je vseeno kakšno je ime ali pa logo.

Je pa seveda lahko nakladati kako je slabo ime, tako da si @OP naše "kritike" ne jemlji preveč k srcu in se raje osredotoči na funkcionalnost aplikacije - če pa najdeš kakšno boljše ime pa še toliko boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

FTad ::

Vazelin je izjavil:

A je kakšna aplikacija, kjer bi ti od lokacije kjer se nahajaš do točke na zemljevidu, kjer jo izbereš izračunalo najkrajšo možno pot s trolo. Torej, na katero trolo moraš iti od najbližjega postajališča od kerga se nahajaš, kolko prestopov bo potrebno in podobno.

Skratka, sem npr. na Dolgem mostu, želim iti v BTC. Obstaja aplikacija, kjer te usmeri na šestico in potem npr. v centru prestopiš na drugo trolo? Ne da ti kaže samo neke grafe in točke ampak iz tega potegne koristne informacije in jih uporabi za funkcionalnost opisano prej


Tudi sam sem zelel predlagati tole. Npr v Avstriji predvsem v Grazu je ravno za ta predlog implementirana aplikacija BusBahnBim, ki poveze vse opcije javnega prevoza.

OP-ju predlagam ogled za referenco

https://play.google.com/store/apps/deta...

Phantomeye ::

LilStalker je izjavil:

Pomojem se morate samo malo navaditi. Misliš da je pa Google na začetku zvenel tako kot danes. Ali pa amazon? Kot da si v amazonski džungli? Kaj pa ostali mislite glede imena?
A Urbana vam je pa ok?


Protip:

Ko delaš za uporabnike mantra ni "moraš se navadit" ni okej. Let go of your Ego. Pripravi predloge, vprašaj ljudi za feedback. Bodi odprt za ideje, predloge.

Moje vprašanje: kaj je tisto, kaj tvoja aplikacija ponuja, pa konkurenca nima? Gimmick funkcionalnosti niso dovolj (to, kje se nahaja avtobus).

Kar se pa tiče imena:

Travel + Ljubljana

V besedi Travana ni moč zaznati besede Ljubljana, niti Travel.

Kot, da bi prodajal jabolčni kis in ga poimenoval Drek (Drevo + kis).

Zgodovina sprememb…

Gejspodar ::

Vazelin je izjavil:

A je kakšna aplikacija, kjer bi ti od lokacije kjer se nahajaš do točke na zemljevidu, kjer jo izbereš izračunalo najkrajšo možno pot s trolo. Torej, na katero trolo moraš iti od najbližjega postajališča od kerga se nahajaš, kolko prestopov bo potrebno in podobno.


Google Maps to kar krepko obvlada - če izbereš javni prevoz te peš usmerja do postaj ter pozna vozne rede trol. Zadeva je kar priročna, za zamude pa ne bi vedel kako se obnese.

LilStalker ::

Seveda smo odrti za predloge. Ko smo določali ime smo seveda povprašali ljudi in jim je bilo ok. Domena je zakupljena, zadeve so zrihtane s tem imenom in se mi trenutno ne zdi smiselno vsega menjat. Tako da raje prepičam par ljudi in smo usi srečni :).

Ftad nekako to je ideja. Je pa res da je do tam res dolga pot. Upam da bo energija oz. da projekta ne bo povozila kakšna druga ideja.

2dark ::

Phantomeye je izjavil:



Kot, da bi prodajal jabolčni kis in ga poimenoval Drek (Drevo + kis).


Imenoval bi se Drekis. Samo malce bi se morali navadit.

Phantomeye ::

LilStalker je izjavil:

Seveda smo odrti za predloge. Ko smo določali ime smo seveda povprašali ljudi in jim je bilo ok. Domena je zakupljena, zadeve so zrihtane s tem imenom in se mi trenutno ne zdi smiselno vsega menjat. Tako da raje prepičam par ljudi in smo usi srečni :).

Ftad nekako to je ideja. Je pa res da je do tam res dolga pot. Upam da bo energija oz. da projekta ne bo povozila kakšna druga ideja.


Odvisno, kako postaviš vprašanje, ne.

klinker ::

2dark je izjavil:

starfotr je izjavil:

Kaj je narobe z imenom?

Tole je en zelo uspešen projekt, pa ima podobno ime.


https://grafana.com/



Niti podobno ni. Grafana nakazuje na grafe, travana pa na travo.


Meni bolj na tramvaj asocira :)

2dark ::

klinker je izjavil:



Meni bolj na tramvaj asocira :)


Ja. Ker imamo tramvaje v Ljubljani. Bravo.

LilStalker ::

Sicer trmvaja sicer nimamo ampk asociacija v pravo smer.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Kaj imata sedaj namen še narediti na aplikaciji? Mislim glede funkcionalnosti?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

2dark ::

Vazelin je izjavil:

Kaj imata sedaj namen še narediti na aplikaciji? Mislim glede funkcionalnosti?


za začetek, da kaže lokacije prostitutk.

Cruz ::

2dark je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Kaj imata sedaj namen še narediti na aplikaciji? Mislim glede funkcionalnosti?


za začetek, da kaže lokacije prostitutk.
Eh, to mladina ne rabi, aplikacija ni namenjena vam starim prdecom. Naj pokaže lokacije radodajk, recimo Cirkus, določeni študentski domi, Erasmus žuri v Parlamentu(če si ženska) ... :))

RockyS ::

Marprom vozni redi so implementirani v google maps. Ni potrebe po drugem appu. Slovenske železnice in Arriva itak imajo mobilno stran. Nista najboljši ampak delujeta.
95% ljudi uporablja javni prevoz ob istih časih, tako da se v enem ali dveh tednu naučiš vozne rede že na pamet.

Edina dodatna funkcionalnost je sledenje prevoznim sredstvom ampak zakaj bi me to kot potnika zanimalo? Če pride bus B pred busom A bom pač šel na tistega. Še zmeraj pa ti lokacija ne pove kaj dosti, mogoče ima bus A okvaro menjalnika in vozi v drugi prestavi, ti pa si izpustil bus B, ker nisi hotel pešačit eno postajo.

klinker ::

2dark je izjavil:

klinker je izjavil:



Meni bolj na tramvaj asocira :)


Ja. Ker imamo tramvaje v Ljubljani. Bravo.


Kar nima nobene veze s tem da me ime asocira na tramvaj ;)

Facebook dev ::

RockyS je izjavil:

Marprom vozni redi so implementirani v google maps. Ni potrebe po drugem appu. Slovenske železnice in Arriva itak imajo mobilno stran. Nista najboljši ampak delujeta.
95% ljudi uporablja javni prevoz ob istih časih, tako da se v enem ali dveh tednu naučiš vozne rede že na pamet.

Edina dodatna funkcionalnost je sledenje prevoznim sredstvom ampak zakaj bi me to kot potnika zanimalo? Če pride bus B pred busom A bom pač šel na tistega. Še zmeraj pa ti lokacija ne pove kaj dosti, mogoče ima bus A okvaro menjalnika in vozi v drugi prestavi, ti pa si izpustil bus B, ker nisi hotel pešačit eno postajo.


Uporabniku prijaznejsa aplikacija od vseb ostalih trenutno na trgu + nekaj je, ce ti pise da avtobus pride cez 12 minut, al pa ce ves, da je trenutno med bavarcem in ajdovscino.

estons ::

@OP:

1) Do mojega cilja peljejo 3 različne linije, ki pridejo iz treh različnih koncev in se zato tudi ustavijo na različnih postajah (npr Bavarc, Lev, Ajdovščina). Ali lahko v aplikaciji dobim nek pregled, na katero od bližnjih treh postaj najprej pripelje avtobus?

2) Prvič pridem na eno postajo in vidim, da tam vozi nekaj različnih linij. Kje najlažje vidim kam me bo pripeljala katera od linij?

poweroff ::

Ful dobra zadeva, žal ne morem sprobat, ker sem na iOS... bi se dalo narediti vsaj web app, da lahko ne-Android uporabniki uporabljajo?

Mogoče par predlogov:
- da se postavi web app, ki je neodvisna od OS-a
- da se spremeni slogan ("npr. že predlagan "Ker vsaka minuta šteje")
- razmislit o zamenjavi imena :)
- dodati načrtovanje poti (iz lokacije A bi šel rad na lokacijo B ob uri X - naj predlaga katere trole (in vlake,...) vzeti in morda še koliko bo to stalo.
- pa seveda upam, da čim prej dodate še vlake SŽ

Thumbs up!
sudo poweroff

brbr21 ::

Sicer nisem najbolj ciljna grupa, mi pa izgleda uporabno, všečno in korak k približevanju večine k javnemu prevozu. Tudi sam bi bil z veseljem, pa okoliščine preprečujejo - lokacija, tip posla..

Me pa zanima kakšen je vaš poslovni model. Samarijanstva se verjetno ne greste (ali pač je to vaš referenčni marketing projekt). Oglaševanje? Prodaja lokacijskih in statističnih podatkov...? Javno financiranje? Naročnina?

tac ::

na hitro preletel in nočem biti partibrejker, vendar slovnične napake res hitro motijo in delujejo ne-kool, sem takoj opazil:
pod preprost in kreativen izgled je omenjena apikacija, namesto aplikacija.
Drugače pa vsak prispevek k boljšemu javnemu prometu je dobrodošel.

kow ::

Pohvalno.

Ampak sveti gral je imo drugje in veliko tezje resljiv problem: za appe ne ves, kaj ti ne pokazejo oz. zakaj so ti nekaj pokazale. Kako ves:
- da so podatki pravilni
- da je algoritem znan in nastavljiv (lahko optimiziras po vec dimenzijah, verjetno 2 najbolj pomembni sta cas in denar)
- kako ves katera podjetja ne providajo data source-a itd.
- da nekdo ne placuje, da je prvi na seznamu
- provider nima nobenih pravnih posledic, ce te app "naserje"
itd.

LilStalker ::

Vazelin je izjavil:

Kaj imata sedaj namen še narediti na aplikaciji? Mislim glede funkcionalnosti?


Trenutno si želimo, da dodamo še vlake (amapak nič ne morem obljubiti, ker sž so pac sž). Potem dodalo se bo noter še bicikeLj (aplikacija bo pregledna, in dodatne funkcionalnosti ne bodo naredile messa). Ideja, kot ste nekateri že napisali je tudi optimalno računanje poti (bus + vlak ali samo bus ali samo vlak). Bomo videli kam bo šel razvoj aplikacije.

estons je izjavil:

@OP:

1) Do mojega cilja peljejo 3 različne linije, ki pridejo iz treh različnih koncev in se zato tudi ustavijo na različnih postajah (npr Bavarc, Lev, Ajdovščina). Ali lahko v aplikaciji dobim nek pregled, na katero od bližnjih treh postaj najprej pripelje avtobus?

2) Prvič pridem na eno postajo in vidim, da tam vozi nekaj različnih linij. Kje najlažje vidim kam me bo pripeljala katera od linij?


pod vsako postajo imaš 2 taba. En je prihodi drug pa so linije. Tam lahko pogledaš use linije ki vozijo na tej postaji.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Feature, ki ga pogresam pri bicikelj aplikaciji:
- sposodim si kolo
- oznacim koncno destinacijo
- zvocni signal, ce pade stevilo prostih postaj pod nek threshold (da slisim, ko se vozim)
- poseben (annoying) zvocni signal, ce ni nobene proste postaje

LilStalker ::

estons je izjavil:

@OP:

1) Do mojega cilja peljejo 3 različne linije, ki pridejo iz treh različnih koncev in se zato tudi ustavijo na različnih postajah (npr Bavarc, Lev, Ajdovščina). Ali lahko v aplikaciji dobim nek pregled, na katero od bližnjih treh postaj najprej pripelje avtobus?


Če bi dodajli kakšne take funkcionalnosti bi izgubili na preprostoti appa. Tako, da ti svetujem, da pač preveriš 3 linije :).

brbr21 je izjavil:

Sicer nisem najbolj ciljna grupa, mi pa izgleda uporabno, všečno in korak k približevanju večine k javnemu prevozu. Tudi sam bi bil z veseljem, pa okoliščine preprečujejo - lokacija, tip posla..

Me pa zanima kakšen je vaš poslovni model. Samarijanstva se verjetno ne greste (ali pač je to vaš referenčni marketing projekt). Oglaševanje? Prodaja lokacijskih in statističnih podatkov...? Javno financiranje? Naročnina?


1. Včasih preprosto kaj narediš, zato da nekaj delaš in nisi samo pred TV. 2. To narediš, da se kaj naučiš in dobiš nekaj za kompetence. 3. Narediš nekaj koristnega za družbo.

Zgodovina sprememb…

alo3alo ::

Živijo,
zanima me ali je možno dobiti aplikacijo tudi kako drugače za tiste, ki ne uporabljajo gapps-ov (lineage os)?

LilStalker ::

Aplikacija je zaenkrat na voljo samo za android.

blackbfm ::

Glede podpore za iOS je tako. Mogoče ja mogoče ne bomo videli. Je pa tako, ko mi v glavi zazvenim, da je za si developanje treba umslit nek apple komp plus telefon, me malo mine... Poleg tega moraš še kar drago vsako leto plačati applu, da imaš lahko v app storu naloženo aplikacijo. Za povrh vsega vas je pa samo 15 %. :(


Zato (ce si pameten) gres v izdelavo web appa, ne pa native
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urbana (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29852056 (938) Lonsarg
»

Imeti avto

Oddelek: Loža
447472 (5326) jype
»

Rešitev za slovenski javni prevoz (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35570232 (59641) starfotr
»

Uporabna vrednost urbane (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24349520 (46367) Ziga Dolhar

Več podobnih tem