» »

Urbana

Urbana

««
6 / 6
»
»»

Mare2 ::

Spiky28 je izjavil:

Urbana je po novem na voljo na pametnih telefonih..
(hint: reverse engineering)


Daš link?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

VelkBla ::

Mare2 je izjavil:

Spiky28 je izjavil:

Urbana je po novem na voljo na pametnih telefonih..
(hint: reverse engineering)


Daš link?


http://www.jhl.si/enotna-mestna-kartica...

http://www.siol.net/digisvet/novice/ena... ; https://play.google.com/store/apps/deta...

BlaY0 ::

Upam da so poflikal luknje in izboljšal backend, da se ne bo folk zastonj vozil tako kot smo se mi v beta fazi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

[D]emon ::

Upam, da se zavedate, da bo za kartice izdane na ime (zelene) se vedno treba le-te nositi s seboj. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

BlaY0 ::

Zdaj ne vem kako se je zadeva razpletla, ampak leto nazaj je bilo rečeno, da je za to varianto dovalj varen edino telefon z NFC SIM kartico.

#000000 ::

A komu dela na android 4.4.3 ? meni na enem telefonu samo krešne, na lolipop pa samo občasno.

K3kec ::

#000000 je izjavil:

A komu dela na android 4.4.3 ? meni na enem telefonu samo krešne, na lolipop pa samo občasno.

Sej ti piše da dela od 4.4.4 naprej

martincek1 ::

Super opcija zame, sem naložil in do srede stestiram. Kakšna je pa cena vožnje s trolo, nikjer ne piše? Bom kar mal jezen, če bo 1.2€ tako kot ob klicu.

Matevz96 ::

martincek1 je izjavil:

Super opcija zame, sem naložil in do srede stestiram. Kakšna je pa cena vožnje s trolo, nikjer ne piše? Bom kar mal jezen, če bo 1.2€ tako kot ob klicu.


Cena je 1.20€ pa je povsem vseno s čim plačas.

Spiky28 ::

@martincek1: Jankovič je samo zate pripravil poseben popust /sarcasm off

@BlaY0: Razlaga prosim. Ne razumem čist točno zakaj bi moral biti nfc v simu. Ok, to bi verjetno preprečlo spreminjanje idja. Ampak sej to ne prepreči zlorabe, če govorimo otem da nekdo uporablja urbano z drugim imenom. Za to je še zmeraj potrebna fizična identifikacija z osebnim dokumentom.
Pa še eno vprašanje, ali se podatki o lastniku, dobrometje, vožnje itd. shranjene v kartici/telefonu. Ali je naprava zgolj za identifikacijo in je vse ostalo na strežnikih?

martincek1 ::

Okej. Sem bil prepričan, da je cena vožnje z rumeno Urbano še vedno 1€ in sem pričakoval podobno za NFC.

[D]emon ::

martincek1 je izjavil:

Okej. Sem bil prepričan, da je cena vožnje z rumeno Urbano še vedno 1€ in sem pričakoval podobno za NFC.


Cena voznje z rumeno Urbano nikdar ni bila 1 eur.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

K3kec ::

To je res, je bila pa včasih cena 80 evrskih centov.

[D]emon ::

In tvoj point je ? Vcasih je en izvod Miki Miske stal 50 tolarjev. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Magic1 ::

Ali so kakšne posebne potrebe za delovanje te aplikacije. Jaz imam 5.1 in mi napiše, da naprava ni združljiva...
Magic

ahac ::

Spiky28 je izjavil:

Urbana je po novem na voljo na pametnih telefonih..
Ja, že kakšni 2 leti. :))
Ampak zdaj je končno ven iz bete in ima nov design...

BlaY0 je izjavil:

Upam da so poflikal luknje in izboljšal backend, da se ne bo folk zastonj vozil tako kot smo se mi v beta fazi...
Če se bo kdo vozil zastonj mene ne moti tolk kot to, da sem enkrat kar izgubil naložen denar...;((
Zdaj vidim, da ti pošljejo neko kodo s katero ga lahko dobiš nazaj, če zamenjaš telefon, itd.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

#000000 ::

A kdo ve sledeče, Imam naloženo urbano na androidu, z dobropisom ker je itak še nikoli nisem koritsil ampak samo naložil in navil dobropis vozil se pa z njo ali počel kaj druzga še nikol nisem, zdej sem pred dnevi zamenjal SIm kartico v tem telefonu in probal če urbana dela, in je pokazalo tole zadevo.

Če pa dam nazaj staro simko pa dela, oz. ker stara kartica ni več aktivna (menjava cifre) me zanima ali če jo dam noter bo urbana še vedno delala in jo bi bilo moč uporabit ali ne, mislm ali urbana .APK komunicira preko sms ali interneta vedno ko jo uporabiš ali samo ko jo polniš preko monete na svojem telefonu.

Mare2 ::

Pošlji email, saj imaš navedeno, ID in kodo. Vser delaj še samo na novi SIMki.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

#000000 ::

Ja sam to sem rabu met takoj, sem pač najdu eno urbano v bajti in jo bom jutr ponucal, ker dvomim da bo to tako hitro, upam da se bom znajdu po cca 21 letih spet peljat s trolo HAHA

anketar ::

pazi sam na ninđe pa varnostnike, ki jih spremljajo (iznenada boš začutu roko na ramenih in prijazen glas: ''prosim, pokažte urbano'')

#000000 ::

jasej jo bom nafilal prej

Mare2 ::

#000000 je izjavil:

jasej jo bom nafilal prej

stanje lahko preneseš na novo urbano.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

#000000 ::

nočem tega, hočem urbano na telefonu, dok tega ne uredim bom pač ponucal fizično urbano, sej to je itak samo za nijne primere kot bo jutri.

#000000 ::

ŠIT od ŠITA, pol ure se že ukvarjam, in da se Jbš ne najdem kje bi lahko videl koliko imam dobropisa na urbani (android aplikacija) ne najdem, jbg.

Mare2 ::

#000000 , takoj ko se zažene Urbana, pokaže. Piše Dobroimetje 2,50 EUR. Poglej, če je kak update.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

#000000 ::

men ne pokaže, pokaže pa dobroimetje samo če izberem prenos dobroimetja in kliknem preskoči potem pokaže spodnji screen.

Drugače ne, a je mogoče problem ker sedanja tel cifra nima MONETE in je niti nisem registriral razen prenesel dobropis iz stare urbane ?

Sicer grem na taxi ampak me zanima če eventuelno dela zadeva, al naj lepo izbrišem app in pozabim :)

scipascapa ::

Kje in kako kupim mesečno delavsko za 1 območje? Moram imeti dokument? Samo ne mi rečt, da moram skakat po avtobusni v LJ?
Kartico Urbano že imam.

[D]emon ::

Imeti moras imensko urbano (zelena), gres pa v vsako trafiko lahko kupit delavsko za eno obmocje. Ne rabis nobenega dokumenta.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Opkow ::

Raje prveri tukaj, da ne bos 3x hodil
Klik

scipascapa ::

Dobil sem tisto iz avtomata 1x, ko sem vzel P+R na Dolgem mostu.
Rumena. Mislim, smotano za nas neLjubljančani, kjer v LJ ni simple jebeno parkirat, da ti ga ne lisičijo.

Killer Slovenska 56 mi bo najbližje 1x, ko grem iz šihta. Thanks.

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

Opkow je izjavil:

Raje prveri tukaj, da ne bos 3x hodil
Klik


To velja za samo izdelavo kartice--za kar res potrebujes osebni dokument. Vozovnico pa lahko dobis v vsaki trafiki, mercatorju, ali pa na urbanomatu.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

scipascapa ::

Sej to rabim samo 1x zeleno tam. Potem pa naprej ne več? Drži? Mesečna 1 območje 37 ojrof.

[D]emon ::

Ja. S tem, da ne velja vec do 5. naslednjega meseca.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

scipascapa ::

Super, hvala za info.

St235 ::

scipascapa je izjavil:

Dobil sem tisto iz avtomata 1x, ko sem vzel P+R na Dolgem mostu.
Rumena. Mislim, smotano za nas neLjubljančani, kjer v LJ ni simple jebeno parkirat, da ti ga ne lisičijo.

Killer Slovenska 56 mi bo najbližje 1x, ko grem iz šihta. Thanks.


V Ljubljani je nemogoče tako parkirat, da dobiš lisice tako, da ne ne o čem govoriš.

scipascapa ::

Guys, ko ti 5 v naslednjem mesecu poteče terminska, greš na vsak urbanomat in nafilaš 37€ pa imaš spet do naslednjega 5 mir?

modelno1 ::

Ja, na urbanomatu/trafiki/... kupiš in naložiš mesečno na kartico, ne rabiš hodit na LPP.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

[D]emon ::

Terminska po novem potece s prvim v mesecu.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

scipascapa ::

modelno1:

demon: meni je dal do 5.9, bom pa 31.8 polnil pa mir.

Manu ::

@Demon

Na njihovi spletni strani piše, da mesečna vozovnica velja do 5. v naslednjem mesecu.

Bo to veljalo od septembra naprej? So to kakšne nove informacije?
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

MadMen ::

Demon zavaja, do 01. v meseci veljajo mesečne za študente in dijake(ker se je bilo potrebno uskladiti z ostalimi ponudniki javnega prevoza), mesečna za občane je še vedno do 05. v mesecu.

#000000 ::

Btw. A obstaja kak kot bozni red ali celo urbana za iOS.
Ker ne najde nič razen LPP bus

dronyx ::

Na avtobusih LPP je sedaj mogoče plačilo vožnje s plačilno kartico. Ampak menda ne dobiš nikakršnega potrdila ali česa takega, da si vožnjo plačal. Glede validacije pa piše na spletni strani tole:

Kontrola plačila prevoza s plačilnimi karticami se izvaja enako kot pri Urbani, z branjem plačilne kartice na terminalu kontrolorja. Potnik na zahtevo kontrolorja omogoči branje plačilne kartice, kar kontrolor izvede s kontrolnim terminalom.


To pa ne razumem kako lahko deluje? Da bi imeli dostop do bančnega sistema in bankarta zaradi tega ne verjamem. Ta "kontrolni terminal" ima očitno nekako dostop do teh plačil.

Okapi ::

Bi rekel, da imajo podatek, s katerega računa jim je bil nakazan denar v zadnjih 90 minutah. To vidijo v svojem bančnem računu, do katerega imajo seveda dostop. In pač preverijo številko potnikove kartice (oziroma bančnega računa).

sttech ::

Kako poteka plačevanje z uporabo Urbana aplikacije na mobilcu?

Vklopiš BT, klikneš "use urbana" in prisloniš na terminal. To je to ?
Seveda prej si naložiš dobroimetje na račun.

krneki ::

Ne ga prislonit na terminal, da ti slučajno še hkrati ne pobere z denarnice preko NFC.

sttech ::

krneki je izjavil:

Ne ga prislonit na terminal, da ti slučajno še hkrati ne pobere z denarnice preko NFC.


A podpira plačevanje preko NFC če si dodaš kartico v Google Pay? Če bi to vedel sploh ne bi nameščal urbane :D

Nikonja ::

Zakaj ne, sej ni trola edino mesto kej lahko vporabljaš Urbano, imaš še parkinge, knjižnice... pa kartico lahko vežeš direktno v Urbano in ti sama pobira denar takoj ko nekaj plačuješ (brez debilne Monete).
Me pa bilo strah da je ukinitev NFC v zameno za BT napaka, ampak zadeva dela odlično, pa še npr v Tivoliju če dežuje ni treba okna odpirat ko plačuješ parking.. presenetljivo ok!

Lonsarg ::

Dejansko je ukinitev NFCja preko Urbana aplikacije smiselna da je manj zmede, od kar so podprli NFC plačevanje z bančnimi karticami/Google Pay.

Torej če hočeš NFC plačevanje uporabiš direkt bančno kartico ali Google Pay in Urbane sploh ne rabiš, če hočeš plačevati preko Urbana uporabiš Bluetooth preko Urbana aplikacije.

Parkingi so Urbana-only trenutno, tak da ja, je še uporabna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urbana prispela tudi na iOS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10115210 (1634) Gregor P

Odvzem šolske urbane (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5710002 (7410) solatko
»

lpp redarji, kontrola urbanih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320795 (15818) Šimpanz
»

Uporabna vrednost urbane (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24349419 (46266) Ziga Dolhar

Več podobnih tem