» »

Uporabna vrednost urbane

Uporabna vrednost urbane

1
2
3 4 5

Okapi ::

Ampak to nebi blo problem rešit, bi se pač moral "registrirat", da bi se urbana vezala na tvoje ime, pa bi bilo.
??? Saj točno tako tudi je.

O.

Gregor P ::

Lion29 je izjavil:

Gregor dej ne trolaj...grozen si!

Kako grozen? Vi govorite o neki modernizaciji, sodobnem načinu uporabe javnih prevoznih sredstev, kako oh in sploh itd. itn. kar nanekrat pa sem po novem še bolj omejen kot sem bil takrat, ko sem plačeval z gotovino (sem prisiljen kupiti neko kartico, ki jo moram imeti vedno s seboj, imajo moje osebne podatke, mi sledijo kam grem ipd.):(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lion29 ::

kaksne osebne podatke? na kartici ni podatkov in ni nic vezano nate... kupis, napolnis in uporabis...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

PaX_MaN ::

Na poimenski so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

bluefish ::

Na imenski so bili podatki tudi v času mesečnih vozovnic.

Gregor P ::

Poimensko imaš lahko tudi za običajno rabo, ne rabiš nalagati mesečne; kaj šele potem, ko boš lahko uporabljal prav vse storitve v LJ kot pravite.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BlueRunner ::

Pa ne imeti terminske. Če pa jo nujno potrebuješ in želiš imeti zasebnost malo bolj zakrito pred LPP, potem pa imej obe.

Lion29 ::

ma kaj si nor? se ene noce imeti... da pa bi imel kar dve plasticni kartici vedno in povsod s seboj? kaj si ja nor...hitro zbrisi predlog
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bluefish ::

Gregor P je izjavil:

Poimensko imaš lahko tudi za običajno rabo, ne rabiš nalagati mesečne; kaj šele potem, ko boš lahko uporabljal prav vse storitve v LJ kot pravite.
Za nekatere storitve, ki se bodo selile na Urbano, že tako ali tako zdaj daš določene osebne podatke.

Gregor P ::

Vse kar sem dejal je, da bi ob vse tej silni modernizaciji pričakoval tudi sodoben nabor storitev; sem pač zahteven potrošnik in za moj denar ter prilagajanje vsiljenemu režimu tudi pričakujem kaj; ne sprejem kar vse samodejno po "hlapčevsko".:|

bluefish je izjavil:

Za nekatere storitve, ki se bodo selile na Urbano, že tako ali tako zdaj daš določene osebne podatke.

... torej bom na koncu le izsledljiv, karkoli preobračate zgodbo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

fosil ::

Ravno 2 dni nazaj si dobil eno sodobno storitev. Izposojo koles.
Torej greš lahko na bus, si izposodiš kolo, plačaš parking, uporabiš vzpenjačo. Gre za mestno transportno kartico. Zato mi ni jasno kakšne "sodobne" storitve pričakuješ?
Tako je!

Lion29 ::

fosil je izjavil:

Zato mi ni jasno kakšne "sodobne" storitve pričakuješ?


stargate :D

in pa gua'ul rings

pa seveda "scotty beam me up"
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gregor P ::

Nisi kar dobil, temveč si moral iti skozi dodaten postopek za to (v ta namen si dal zasebnemu podjetju tvoje osebne ter finančne podatke + vozil boš reklamna sporočila po celem mestu; to minimalno):|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

sss ::

V MOL stremijo h temu, da se bo sčasoma ob naših opravkih z mestom dalo plačevati z Urbano. Se pravi;
- parkirnine (problem je ker je kar nekaj parkirišč v privatni lasti)
- najem kolesa
- knjižnice
- javni prevoz
- ipd

BlueRunner je izjavil:


Akhem... samo zato, ker ti meniš, da je narod neumen, je že sranje, če nekdo opozori, da se mora PR prilagoditi publiki in ne obratno. Količina pač še ni kvaliteta.


Polaganje besed v usta ti gre dobro od rok. Tega nisem nikoli izjavil :)

bluefish ::

Gregor P je izjavil:

bluefish je izjavil:

Za nekatere storitve, ki se bodo selile na Urbano, že tako ali tako zdaj daš določene osebne podatke.

... torej bom na koncu le izsledljiv, karkoli preobračate zgodbo.
A misliš, da v primeru ko pokažeš osebno izkaznico oz. te vsakič pofočkajo po imenu v računalniku,... pa nisi?

BlueRunner ::

sss je izjavil:

BlueRunner je izjavil:


Akhem... samo zato, ker ti meniš, da je narod neumen, je že sranje, če nekdo opozori, da se mora PR prilagoditi publiki in ne obratno. Količina pač še ni kvaliteta.


Polaganje besed v usta ti gre dobro od rok. Tega nisem nikoli izjavil :)

Tako sem si razlagal tvojo izjavo: "Se strinjam da so nekatere lokacije slabo pokrite ampak folk je bil o tem obveščen mnogo prej in bi se lahko pravočasno priskrbel. Tist, ki pa hod redno iz periferije v Ljubljano si pa lahko zadevo nafila v mestu, anede?".

Morda si res izbral lepše besede in več njih, ampak pod črto si pač izjavil, da je narod neumen, ker ne ve, da plačila z gotovino več ni.

Gregor P ::

bluefish je izjavil:

Gregor P je izjavil:

bluefish je izjavil:

Za nekatere storitve, ki se bodo selile na Urbano, že tako ali tako zdaj daš določene osebne podatke.

... torej bom na koncu le izsledljiv, karkoli preobračate zgodbo.
A misliš, da v primeru ko pokažeš osebno izkaznico oz. te vsakič pofočkajo po imenu v računalniku,... pa nisi?

Ne govorili, smo o več alternativah; ena je bila, če sem že vdal v usodo, da imajo vse moje podatke iz katerih je povsem razvidno, da imam mesečno, letno, zakaj bi sploh potreboval vedno imeti neko urbano s seboj (ko pride kontrolor mimo lahko vedno preveri moje podatke; takrat bodo morda tudi dobili podatek moje lokacije, če me bo res moral potrditi v sistemu), da mi lahko še sledijo, kje vse sem se vozil (mi je čisto vseeno za njihovo statistiko, naj si jo pridobijo na standarden način kot v drugih EU državah desetletja) ... druga tema pa je, da če plačujem z gotovino, potem itak nimajo mojih osebnih podatkov in mi ne morejo slediti itd. ne mešat tem, komentarjev.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

bluefish ::

Spet si spregledal, da bo ta kartica na dolgi rok uporabna za širši nabor storitev in ne bo več potrebe po večih karticah. In za te storitve so potrebni določeni minimalni podatki. Če ti ni všeč, še vedno lahko avtobusni prevoz in nekatere druge stvari, ki niso imensko odvisne, plačaš z mobilnikom ali uporabiš brezimensko kartico.

Gregor P ::

Vendar ne pa enostavno z gotovino brez dodatnih komplikacij:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bluefish ::

Jah, storitve, ki bo všeč vsem, žal ni možno uvesti.

Lion29 ::

Gregor P je izjavil:

Vendar ne pa enostavno z gotovino brez dodatnih komplikacij:8)


prav smilis se mi...

sprasujem se, ce si eden tistih, ki cele dneve zdi doma in naroca pizzo po telefonu..ker kuhanje je dodatna komplikacija, da bi pa sel ven, pa tudi ne gre (komplikacija).

ko dezuje pa sploh ne.. spet komplikacija..je treba v stacuno po deznik... do tja si pa lanhko moker (komplikacija)...tudi zrdavstvenega zavarovanja nima.. ker je komplikacija hodit kartico potrjevat..tudi je komplikacija klicat v kino za rezervacijo kart... da ne govorimo iti na dopust...to ti je sele komplikacija...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

T-h-o-r ::

ok, nisem ljubljančan, in kadar sem bil v ljubljani, se še nikdar nisem peljal z javnim prevozom


imam predplačniški simobil pkaet

s tem ne morem plačevat?


pa za koliko voženj ti velja ta urbana, ki jo kupiš v trafiki ali na črpalki?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

sv-pt ::

Gregor P je izjavil:

naj ta edini čitalnik premaknejo na sredino!
vidim, da še nisi bil na avtobusih od kar je urbana, ali pa si slep. vsak avtobus ima 2 čitalnika.
kar sicer pomeni, da bi jih bilo lažje prerazporediti, da bi bila pokrita dva vhoda, ampak so ti že drugi povedali, da potem nastane večji dren, če se vstopa in izstopa pri istih vratih.

Gregor P je izjavil:

Edina težava bi morda še bila ta, da sem opazil, da se morajo kar vsi vedno skoz potrjevati, tudi tisti, ki imajo mesečne? Če je to res, ne vem, morajo to nemudoma odpraviti, kajti tako bi se moral vsak potrditi samo enkrat (dokler jim ne poteče vozovnica oz. čas plačane vožnje) oz. tisti, ki imajo mesečne ipd. tega itak ne bi rabili početi in je zadeva dokončno rešena.

Če že zagovarjaš nepotrjevanje mesečnih, v čem bi bil smisel, da se moraš enkrat (na mesec,...) potrditi? če si kupil mesečno, si nekako že avtomatsko potrjen, da jo imaš.
z nepotrjevanjem prideš do tega, da bi se ljudje potem na veliko švercali, in bi rabil kontrolorje, ki bi preverjali veljavnost vozovnic (po tvojem z osebnim dokumentom) prakično na vsakem drugem avtobusu...

Gregor P je izjavil:

da kupim mesečno, ki je naložena na urbani in lahko vstopim v avtobus kadarkoli hočem in na katerikoli vhod hočem brez kakršnegakoli dodatnega potrjevanja
tega tudi z bivšimi mesečnimi nisi mogel početi, pa bi jo komot lahko pokazal, če bi ti kakšen kontrolor (ki jih takrat ni bilo) zatežil zanjo.
identifikacija z urbano je pač tehnično bistveno hitrejša, kot pa preverjanje z osebnim dokumentom brez čipa.
oz. če že hočeš da te preverjajo z osebnim dokumentom, ker nočeš nositi urbane naokoli, zakaj potem sploh imeti urbane? kupiš mesečno na netu oz. na avtomatu, ki mu poveš, da jo vežeš na svoje ime, pa nej se potem LPP naprej zajebava in te ročno preverja z prepisovanjem podatkov iz osebne. bistveno bolj sodobno, a ne?

Gregor P ::

bluefish je izjavil:

Jah, storitve, ki bo všeč vsem, žal ni možno uvesti.

Plačevanje z gotovino je že bilo, dokler niso tega kar po domače ukinili, da so nam lahko vsilili urbano.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bluefish ::

@T-h-o-r:

Z mobilnikom plačaš preko Monete.

Kartica stane 2€ in jo lahko napolniš do vrednosti 50€. En prevoz stane 0,8€, prestop v isti smeri vožne je brezplačen.

Sicer pa je vse tuakj: http://www.jhl.si/holding/urbana

Gregor P je izjavil:

bluefish je izjavil:

Jah, storitve, ki bo všeč vsem, žal ni možno uvesti.

Plačevanje z gotovino je že bilo, dokler niso tega kar po domače ukinili, da so nam lahko vsilili urbano.
Še dobro. Končno smo se izognili folku, ki je prišel na bus in šaril po denarnici ali pa najedal šoferju za drobiž.
Kartice pa ti ni vsili nihče. Mestni prevoz lahko uporabljaš pod trenutnimi pogoji ali pa se mu izogneš. Povsem tvoja izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

zee ::

prestop v isti smeri vožne je brezplačen.


Narobe. Za 0,80 € se lahko vozis naprej, nazaj, prestopas 90 minut.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

sv-pt ::

T-h-o-r je izjavil:

imam predplačniški simobil pkaet
s tem ne morem plačevat?

ne

T-h-o-r je izjavil:

pa za koliko voženj ti velja ta urbana, ki jo kupiš v trafiki ali na črpalki?

kartica ne propade, tudi denar, ki je na njej ne, tako da si omejen samo z količino denarja, ki ga imaš na njej.

bluefish ::

zee je izjavil:

prestop v isti smeri vožne je brezplačen.


Narobe. Za 0,80 € se lahko vozis naprej, nazaj, prestopas 90 minut.
Eh, točno. Na začetku se je govorilo le o eni smeri. No, fino.

Lion29 ::

bluefish je izjavil:


Kartica stane 2€ in jo lahko napolniš do vrednosti 50€. En prevoz stane 0,8€, prestop v isti smeri vožne je brezplačen.


uh...tega pa nisem vedel... meni so povedali, da se lahko peljem z eno vozovnico 1,5h, prestapljam kolikokrat zelim (tudi v drugo smer).....

no, bom bil bolj pozoren na to
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

zee ::

Se to:
Kartico Urbana uporabis tudi, ce kupis mesecno kartico za bazen v Tivoliju. Marca sem s kartico Urbana placal parkiranje v Tivoliju.

Glede na amnezijo, ki je vladala od leta 1995 naprej v prestolnici, je Urbana nedvomno korak naprej.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

bluefish ::

@Lion29: mea culpa, glej zee-jev post.

BlueRunner ::

Gregor P je izjavil:

Ne govorili, smo o več alternativah; ena je bila, če sem že vdal v usodo, da imajo vse moje podatke iz katerih je povsem razvidno, da imam mesečno, letno, zakaj bi sploh potreboval vedno imeti neko urbano s seboj (ko pride kontrolor mimo lahko vedno preveri moje podatke; takrat bodo morda tudi dobili podatek moje lokacije, če me bo res moral potrditi v sistemu), da mi lahko še sledijo, kje vse sem se vozil (mi je čisto vseeno za njihovo statistiko, naj si jo pridobijo na standarden način kot v drugih EU državah desetletja) ... druga tema pa je, da če plačujem z gotovino, potem itak nimajo mojih osebnih podatkov in mi ne morejo slediti itd. ne mešat tem, komentarjev.

Ti zagotovo ne potrebuješ potrjevanja, potrebuje ga pa prevoznik. Pri nas ali pa zunaj je položaj enak, saj so to osnovni podatki, ki jih prevoznik potrebuje, če naj sploh upa na to, da bo lahko karkoli načrtoval, kakorkoli izboljševal storitev in tudi varčeval tam, kjer lahko. Tvoj "dobiček" tako ni neposreden, temveč samo in izključno posreden preko izboljšanja osnovne storitve.

Tvoj "standarden način" je tako pri vseh elektronskih plačilnih sredstvih vsepovsod po svetu enak temu, ki ga ima Urbana. V dobrem in v slabem.

Kjer pa imaš poanto, ki jo v celoti razumem, pa je še vedno to, da ti podatki omogočajo sledenje. Natančno in vseobsegajoče sledenje. Zunaj, kar poznam javnih mestnih transportnih sistemov, še vedno ostajajo in obstajajo enostavni načini kako se tem sledenju izogniti, ki so že po naravi stvari tudi najlažji za uporabo s strani občasnih uporabnikov.

Nam manjkajo ti načini in na njih bi lahko kaj postorili, s tem bi pa avtomatično izginile tudi tvoje sekundarne težave.

Gregor P ::

sv-pt je izjavil:

vidim, da še nisi bil na avtobusih od kar je urbana, ali pa si slep. vsak avtobus ima 2 čitalnika. kar sicer pomeni, da bi jih bilo lažje prerazporediti, da bi bila pokrita dva vhoda, ampak so ti že drugi povedali, da potem nastane večji dren, če se vstopa in izstopa pri istih vratih.

Prvič ostali komentatorji, so dejali, da ni dovolj čitalnikov oz. da je samo eden, zato sem predlagal rešitev, ki deluje povsem brez težav tudi v drugih evropskih prestolnicah oz. na naših avtobusih, ki imajo samo en čitalnik ipd. ... drena preprosto ne more biti, razen, če je že tako, ali tako splošna gužva, ampak ker preprosto ne rabijo vsi potniki potrjevati svoje kartice, se vse lepo porazdeli (dobro pri nas jo očitno moraš).

sv-pt je izjavil:

Če že zagovarjaš nepotrjevanje mesečnih, v čem bi bil smisel, da se moraš enkrat (na mesec,...) potrditi? če si kupil mesečno, si nekako že avtomatsko potrjen, da jo imaš.
z nepotrjevanjem prideš do tega, da bi se ljudje potem na veliko švercali, in bi rabil kontrolorje, ki bi preverjali veljavnost vozovnic (po tvojem z osebnim dokumentom) prakično na vsakem drugem avtobusu...

Ne razumem? Mešaš zadeve; jaz sem se najprej spraševal, če je res tako, da se moramo vedno potrjevati in izkazalo se je da se res moramo; nadalje pa sem govoril o rešitvi nepotrjevanja, če zares ni potrebe po tem.

Ravno sedaj imamo kontrolorje, ki že preverjajo naključno potnike; v čem bi se karkoli spremenilo?

sv-pt je izjavil:

tega tudi z bivšimi mesečnimi nisi mogel početi, pa bi jo komot lahko pokazal, če bi ti kakšen kontrolor (ki jih takrat ni bilo) zatežil zanjo.
identifikacija z urbano je pač tehnično bistveno hitrejša, kot pa preverjanje z osebnim dokumentom brez čipa.
oz. če že hočeš da te preverjajo z osebnim dokumentom, ker nočeš nositi urbane naokoli, zakaj potem sploh imeti urbane? kupiš mesečno na netu oz. na avtomatu, ki mu poveš, da jo vežeš na svoje ime, pa nej se potem LPP naprej zajebava in te ročno preverja z prepisovanjem podatkov iz osebne. bistveno bolj sodobno, a ne?

Sploh ne vem, kaj naj rečem; primerjaš nekdanjo analaogno mesečno in sedanjo sodobno urbano, kjer so vsi podatki o mojih nakupih mesečne etc. shranjeni v sistemu?!?8-O;(( V bistvu bi bilo dobro, da si prebereš celotno temo, preden kaj komentiraš;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

bluefish je izjavil:

Še dobro. Končno smo se izognili folku, ki je prišel na bus in šaril po denarnici ali pa najedal šoferju za drobiž.

Če imaš to sodobno urbano in bi lahko vstopil kjerkoli želiš, potem ta folk itak ni tvoj problem in se mu tako ali tako izogneš; vendar ne, vi vsi rajši čakate lepo v vrstah:'(

bluefish je izjavil:

Kartice pa ti ni vsili nihče. Mestni prevoz lahko uporabljaš pod trenutnimi pogoji ali pa se mu izogneš. Povsem tvoja izbira.

Vau kako demokratično in potrošniku prijazno. Živel totalitarizem, živel monopol!;((

... in pa še sedaj ste vsi zmedeni glede uporabe in plačevanje urbane ter se lovite tukaj po forumu:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gladi ::

Gregor P, ti si očitno res malo omejen, in govoriš nekaj na pamet( recimo vsak avtobus ima 2 čitalnika, ne enega) in podobne stvari. Glede plačevanja so ti bile razložene vse poti, in se nobeden ne lovi tukaj. Še vedno ti pa ostane tukaj pešbus, avto, svoje lastno kolo, taxi, štop če te vožnja z avtobusom preveč razburi in pride do onaniranja.

overlord_tm ::

Gregor P je izjavil:

Če imaš to sodobno urbano in bi lahko vstopil kjerkoli želiš, potem ta folk itak ni tvoj problem in se mu tako ali tako izogneš; vendar ne, vi vsi rajši čakate lepo v vrstah:'(


Si ze bil kdaj v kakem vecjem mestu kot je Ljubljana? Potem si se verjetno ze kdaj peljal z podzemno. Tam je ponavadi taka politika, da je vstop in zistop pri vseh vratih. Pa ima vlak veliko vec in vecja vrata kot bus, pa nastane hujsa guzva kot na ljubljanskih trolah. Ker eni bi bili radi prvi zunaj, drugi prvi noter, razultat je da se guzvajo en cez drugega, premaknejo se pa bolj malo.

BlueRunner ::

Plus to, da se na podzemnih čekiraš preden prideš do vrat vlakca. Pa tudi ti "portali" za čekiranje so enosmerna in ne dvosmerna stvar. Ni pa takšen zaprt sistem izvedljiv na avtobusih/tramvajih.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Ni potrebe po spuščanju na neke nižje nivoje; na forumu so mi rekli, da je morda težava v tem, da ne moremo vstopati v avtobus tudi na ostale vhode, da ni dovolj čitalnikov kartic in znova jaz sem podal rešitev, kako se da to urediti zgolj enim samim čitalnikom, kaj šele z večimi.

So takšna in drugačna mesta, a običajno se ljudje obnašamo čisto dostojno na podzemnih tudi ob gužvah (da niti ne izgubljam besed o kakšni japonski podzemni, kjer vsi kulturno čakamo v vrsti na točno označenih mestih). Plus da so podzemne, kjer sploh ni potrebe po nobenih čekiranjih, ampak se preprosto sprehajaš med linijami in postajami, kjerkoli in kadarkoli hočeš v času delovanja in to zgolj npr. s papirnato mesečno, na kateri ne piše nič drugega kot čas veljavnosti, serijska vozovnice in cena, kupil pa si jo seveda lahko tudi z gotovino.

Glede lovljenja pa si kar preberi nekaj zgornjih komentarjev; ljudje ne vedo, koliko časa jim velja plačana vožnja, v koliko smeri, v bistvu nekateri niti ne vedo, koliko stane ena sama vožnja itd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

hamax ::

Gregor kaksen sistem placevanja z denarjem pa ti predlagas?
Da bi sofer vsakemu izdal racun?

Gregor P ::

Ko je sistem enkrat tako dobro razvit, da lahko praktično povsod kupiš vse mogoče vozovnice z gotovino, voznik avtobusa zgolj izjemoma še proda komu papirnato vozovnico, ki je tudi račun ob enem; kontrolira jih pa itak ne;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

hamax ::

Torej tak sistem kot ga imamo sedaj + blagajna na vsak bus, ce kdo slucajno nima urbane?
To bi seveda slo, bi bili pa stroski vzdrzevanja blagajn in pobiranja denarja vecji od dodatnega zasluzka.
To pa v kapitalisticni druzbi pomeni no-go.
Al si mogoce komunist? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

overlord_tm ::

Gregor P je izjavil:

Ko je sistem enkrat tako dobro razvit, da lahko praktično povsod kupiš vse mogoče vozovnice z gotovino, voznik avtobusa zgolj izjemoma še proda komu papirnato vozovnico, ki je tudi račun ob enem; kontrolira jih pa itak ne;)


Urbano lahko kupis v trafikah, izbranih merkatorjih in sparih, urbanomatih, turisticnih infotockah, glavni postaji, LPP poslovalnici na bavarskem dvoru, kaj bi se rad? Dostavo urbane na dom? Ceprav bi bila opcija, narocis prek neta, ti jo poslejo na dom, stvar resena. Mogoce se polnenje prek spleta z kreditno kartico :)

Bolj zakompliciras sistem, vecja je moznost zlorabe.

Plačilo z gotovino je bilo ukinjeno po 10. maju 2010. Odločitev je bila gospodarna, saj bi stroški (za nakup avtomatov za izdajanje potrdil o plačilu z gotovino na avtobusih, amortizacija, kadri, ki so v podjetju LPP skrbeli za preštevanje in zbiranje gotovine, ter ostalo), znašali več kot 1 mio € že v prvem letu. Zaradi navedenega in zaradi majhnega odstotka potnikov (3 %), ki so še uporabljali gotovino, se je podjetje LPP odločilo za ukinitev gotovine. Obenem pa je s svojo odločitvijo sledilo vsem ostalim primerljivim mestom v Evropi (Karlsruhe, Graz, Trst), ki so gotovinsko plačilo že ukinila.

BlueRunner ::

hamax je izjavil:

Torej tak sistem kot ga imamo sedaj + blagajna na vsak bus, ce kdo slucajno nima urbane?
To bi seveda slo, bi bili pa stroski vzdrzevanja blagajn in pobiranja denarja vecji od dodatnega zasluzka.
To pa v kapitalisticni druzbi pomeni no-go.
Al si mogoce komunist? :)

Kapitalistična družba nima težav z razumevanjem dobičkov, kot jih imaš ti. Kot primer si poglej tole slikico. Upal si bi reči, da je to cenejša rešitev od urbanomata, verjetno bi izpolnjevala vse Gregorjeve zahteve in bila (dovolj na gosto posejana) v pomoč vsem tistim, ki so v mesto prišli na napačnem koncu in/ali ob napačni uri.

You gotta spend money to make money.

hamax ::

Mogoce se polnenje prek spleta z kreditno kartico :)

To tudi meni manjka, ampak je tukaj zal problem ze v zasnovi sistema.
Zaradi ne 100% pokritosti s 3G signalom je kredit zapisan tudi na kartici in ne le na serverjih.
Ce placas doma, si tega kredita na kartico ne mores zapisat.

Upal si bi reči, da je to cenejša rešitev od urbanomata, verjetno bi izpolnjevala vse Gregorjeve zahteve in bila (dovolj na gosto posejana) v pomoč vsem tistim, ki so v mesto prišli na napačnem koncu in/ali ob napačni uri.

In kaj je pri tej resitvi dramaticno drugacnega kot pri urbani?
Razen tega da pri urbani imas eno karto, ki jo polnis, tukaj imas pa za vsako karto svoj listek.
Teli avtomati so v Londonu le na glavnih postajah, tako kot urbanomati v Ljubljani.

Gregor P ::

Zakaj tako daleč, že v sosednjem Dunaju imajo to povsem človeku/potrošniku prijazno urejeno:

 Avtomat

Avtomat



... dramatično drugačnega je, da sploh ne potrebuješ neke posebne urbane, da lahko povsem enostavno uporabljaš njihov javni prevoz.

... vendar Slovenci ne bi bili Slovenci, če ne bi zadeve dodatno zakomplicirali ter še malo poskrbeli za korupcijo;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

hamax ::

Zdej naj pa koncno en pove zakaj so teli sistemi boljsi od urbane? Je lazje po denarnici vlacit papirnate listke kot pa eno kartico?

OrkAA ::

BlueRunner: Pa saj tocno take avtomate imamo po vecini manjsih postaj?!

Gregor P ::

Če imaš na Dunaju recimo letno, jo sploh ne rabiš imeti nikoli s seboj; kontrolor te dobi, ti da kazen (list papirja z enostavno vozovnico, lahko plačaš takoj, ali kasneje, po želji pač) ker mu ne rabiš kazati kakršnihkoli dokumentov, če nočeš, in greš na Wiener Linien z letno, kjer ti izničijo kazen oz. mislim da se to celo zgodi avtomatično ker te imajo itak v sistemu.

Nadalje, z navadno vozovnico, ki si jo potrdil, ali pa mesečno, tedensko ipd. kjer ne rabiš nič potrjevati, se lahko sprehajaš povsod prosto razen če pač naletiš na kontrolorja in mu jo moraš pokazati.

In vse to zgolj povsem anonimno z gotovino, če želiš, brez neke plastične urbane in drugih hecov.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

gslo ::

mislm, res se da par bolnikov opazit v tej temi.. sem sprobal že večino evropskih sistemov v javnem prometu in lahk za ziher povem, da je urbana čist solidno zastavljena. pejte mal ven pogledat, kmetje eni, ne pa da sam pljuvate po vsem kar vidte.. kako tipično slovensko.

pa da ne bo pomote, to, da urbano nadzoruje golobičeva ultra mi je naravnost ogabno. še vedno pa smo se z njo približal ali celo nadigral marsikatero evropsko prestolnico.

Gregor P ::

Poglej preden začneš žaliti vsepovprek si dejansko preberi komentarje in uporabljaj te evropske sisteme javnega prometa.

Nič nimam proti urbani kot neki dodatni storitvi po želji, ampak ne tako kot so mi jo vsilili v Ljubljani.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urbana (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29851935 (817) Lonsarg
»

App za Urbano kartico?

Oddelek: Mobilne tehnologije
435486 (1452) LeQuack

Odvzem šolske urbane (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5710002 (7410) solatko
»

lpp redarji, kontrola urbanih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320794 (15817) Šimpanz

Več podobnih tem