» »

Nakup PMR walkie-talkija?

Nakup PMR walkie-talkija?

1
2
3 4

5erson ::

Torej nepravilna uporaba radijske postaje je prekršek, s to razliko, da te je malo težje te je fizično ujeti, ni pa rečeno, da se ne da.
Tudi kriptiran pogovor se da motit, tako da povoziš oddajni signal...

Invictus ::

Če je nekdo dovolj moteč, se ga hitro najde. Ni to neka znanost, pa še precej natančno je vse skupaj...

Iz mojih srednješolskih časov poznam ljudi, ki so naredili TV oddajnik, in jih je takrat še JLA, po hitrem postopku našla. Ni bilo panike. So pa v parih vaseh zjebali uraden TV signal, ker se je pokril z RTV SLO. In se je folk pritožil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hipertija ::

poweroff je izjavil:

Hval bogu da kriptirajo. Naslednji korak je, kako močna je enkripcija. Upam, da bodo šli na čim močnejšo.

v bistvu res, sploh podpiram, če je privat zakupljena frekvenca, nima koga kaj brigat kaj se meniš... se mi pa osebno ne zdi všeč koncept EU, da se podatke javnih služb kriptira, kar mi je po modelu ZDA bolj všeč, je pa res, da je tudi tam čedalje več aes enkripcije.

Markus386 je izjavil:

Mah kar nekaj stvari je se na navadnem fm radiu... par taksi sluzb, kurirji in dostavljalci, vsaj en del zeleznic, ene par varnostnih sluzb (sintal mislim da je sel na dmr, ampak nekriptiran), par gradbenih firm, itd.

z SDR-jem se vse lepse vidi, ker ruknes cel sirsi band v view, pa naenkrat gledas sirok pas, dostri hitreje kot s cannerjem letis cez frekvencne pasove.

Se vedno zadosti za nadebudne 15letnike, res pa ni med "tarcami" vec policije in resilcev. Gasilci (zare) pa se vedno so.

sdr# je zakon :) imam priklopljenega na zunanjo diamond x300 in seka ;) pa se da marsikaj.
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

mjaa ::

Slightly off topic, na AKOS strani je par zanimivih prekrškovnih postopkov.

https://arhiv.akos-rs.si/postopek-o-pre...
https://arhiv.akos-rs.si/files/Radijski...

hipertija ::

no malo v opomnik, da akos posluša...

tale primer mi je dobro poznan :) https://arhiv.akos-rs.si/files/Radijski...
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

Dri3r ::

Akos in še marsikdo posluša..ampak močno dvomim da se ukvarjajo s PMR frekvencami :) Razne postaje tipa Baofeng sprogramiraš tako, da ostali kanali lahko samo sprejemajo in se tako zelo elegantno izogneš morebitnim zapletom. Ne glede na to da so ravno radioamaterji v veliki meri zaslužni za razvoj mobilne telefonije je ta "hobi" na robu izumrtja. Mobilnim telefonom z instant messaging programi in skupinskimi (video) klici neka radioamaterska oprema zelo težko konkurira.
dri3r

hipertija ::

To kar si rekel vse drži, drži pa tudi to, da marsikatera večja firma ali javna služba pa vseeno pride ceneje skozi z lastno frekvenco in sistemom, kot pa z mobilnimi telefonom + vprašanje varnosti pri gsm itd. itd.
Prekle za kurnk

ManDriver ::

hipertija je izjavil:

no malo v opomnik, da akos posluša...

tale primer mi je dobro poznan :) https://arhiv.akos-rs.si/files/Radijski...


Marko?
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

hipertija ::

kms ja :)
Prekle za kurnk

b4d ::

Zgolj v razmislek, vec W ne pomeni nujno boljso postajo. Kvalitetne PMR446 postaje imajo dosti bolj obcutljiv sprejemnik v tem ozkem dovoljenem pasu. Izpade da je legalen nakup tudi najbolj smiselen :) Najvec pa doprinese antena. Baofeng je pac gluh kaj cemo za teh par eur :D

Karkoli pa kupujete, dejte se prerpicat o frekvencah, ki so dosti bolj pomembne kakor izsevana moc. Dolocene kitajske postaje se najdejo, ki kljub oznaki PMR446 in 16 kanalov, niso na pravih frekvencah. To je bil (mogoce se je) problem v UK, kjer so kitajci dali noter privzeto eno frekvenco tamkajsnjih resevalcev. Potem pa imas otroka, ki nehote moti njihove komunikacije.

Uglavnem, postaje so super, otroke se vedno kljub pamentim novotarijam zanimajo. Naucimo jih pravilnega dela in spostljive komunikacije in je na koncu vseeno ce gre ven 1W ali 0,5W po zakonu na 446MHz. Ce jih pa spravimo se v radioamaterske vode toliko bolje :)
b4d.sablun.org

hipertija ::

Prekle za kurnk

ManDriver ::

hipertija je izjavil:

kms ja :)

Jao... je bil zadnjič spet v elementu "na Krvavcu" in so mu "eni" modeli take natresli, da bi se še jaz usrou...;((
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

hipertija ::

Pa sej vsak dan kliče preko Krvavca, sploh kadar gre proti polni luni, neumorno kliče ponoči... če se mu kdo javi pa itak samo raport in malo o vremenu. Me je včeraj "našel", pa sem se mu javil nazaj in dal raport za qsl :)... Za njim se skriva precej žalostna zgodba, tako da mu ne gre zameriti, bolj gre zameriti tistim, ki so mu omogočili, da je lahko preko zare sploh delal in upam, da se ne pojavi na dmr na 293, ker potem bo pa res štala.
Prekle za kurnk

ManDriver ::

No ja, saj sam veš, da je pri DMR sistemu potrebna predhodna registracija, da pridobiš ID...
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

hipertija ::

Ja, samo saj ima klicni znak in radioamaterski izpit in s tem vso pravico, da zaprosi za ID...
Prekle za kurnk

ManDriver ::

To pa drži, ja.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

hipertija ::

Bomo videli :)
Prekle za kurnk

poweroff ::

O čem to?

Če prav razumem ima nekdo težave in ppvzroča motnje na radijskem spektru?
sudo poweroff

hipertija ::

Tako nekako ja, je trn v peti akosu, vsaj bil je, če še sedaj moti ta spekter ne vem, verjetno ne, če je dobil 1k€.
Prekle za kurnk

ToniT ::

Jaz pa sem mislil, da so zgodbe s kms že mimo. Na srečo ne odpiram Krvavca, tako da nimam težav s tem...

hipertija ::

Jap... dobro, da se ne zaide s teme :) pustimo, če bo kdo še kakšno rekel o walkie talkiyih :)
Prekle za kurnk

prowb ::

Heh, zdejle najdem to temo, ko sm ze narocil postajico :)

Kaj je zanimivo, je to, da sem spraseval prakticno enako kot Mathai, postaje rabim za isti namen, ampak natancno eno leto kasneje :D

Apple ::

In kaj si si kupil? :)
LP, Apple

prowb ::

Kupil? Hja - naročil in plačal sem onchannel pri dechathlonu - dobil pa nisme še nič - DPD precej zamuja z dostavo...

WizzardOfOZ ::

hipertija je izjavil:

- sem probal baofenga max moč 5w v direktu, korespondent 2km zračne linije, on na stabil postaji in yagi anteno - pa je rekel da me je trgalo, pa ni bilo vmes preprek, samo gozd


Mi smo si vsi vzeli baofenge UV-9R Plus. Po Karpatih smo se brez problemov pogovarjal na par kilometrov razdalje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

b4d ::

Se bom kar citiral se enkrat :)

b4d je izjavil:

Zgolj v razmislek, vec W ne pomeni nujno boljso postajo (ce pustimo legalnost ob strani). Kvalitetne PMR446 postaje imajo dosti bolj obcutljiv sprejemnik v tem ozkem dovoljenem pasu. Izpade da je legalen nakup tudi najbolj smiselen :) Najvec pa doprinese antena. Baofeng je pac gluh kaj cemo za teh par eur :D

Karkoli pa kupujete, dejte se prerpicat o frekvencah, ki so dosti bolj pomembne kakor izsevana moc. Dolocene kitajske postaje se najdejo, ki kljub oznaki PMR446 in 16 kanalov, niso na pravih frekvencah. To je bil (mogoce se je) problem v UK, kjer so kitajci dali noter privzeto eno frekvenco tamkajsnjih resevalcev. Potem pa imas otroka, ki nehote moti njihove komunikacije.

Uglavnem, postaje so super, otroke se vedno kljub pamentim novotarijam zanimajo. Naucimo jih pravilnega dela in spostljive komunikacije in je na koncu vseeno ce gre ven 1W ali 0,5W po zakonu na 446MHz. Ce jih pa spravimo se v radioamaterske vode toliko bolje :)
b4d.sablun.org

hipertija ::

WizzardOfOZ je izjavil:

hipertija je izjavil:

- sem probal baofenga max moč 5w v direktu, korespondent 2km zračne linije, on na stabil postaji in yagi anteno - pa je rekel da me je trgalo, pa ni bilo vmes preprek, samo gozd


Mi smo si vsi vzeli baofenge UV-9R Plus. Po Karpatih smo se brez problemov pogovarjal na par kilometrov razdalje.

po zakonu ste bili pa v prekršku, ker predvidevam da nimate radioamaterskega izpita.
Prekle za kurnk

WizzardOfOZ ::

Vseeno mi je koliko smo bili v prekršku, važno da smo se med vožnjo po vrhu Karpatov (Ukrajina) lahko pogovarjal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

poweroff ::

V Ukrajini se pa res ne sekiraš za radioamatersko licenco.

Raje povej, če ste imeli kalašnike s seboj. :))
sudo poweroff

WizzardOfOZ ::

Ne rabiš orožja, tam so ljudje prijazni. Od vojnega območja smo bili pa več kot 1000km stran.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Dri3r ::

hipertija je izjavil:

- sem probal baofenga max moč 5w v direktu, korespondent 2km zračne linije, on na stabil postaji in yagi anteno - pa je rekel da me je trgalo, pa ni bilo vmes preprek, samo gozd


Sem probal UV9R+ z original anteno na HI nastavitvi (cca 5W) in PMR frekvenci - žena v stanovanju jaz pa sem se z avtomobilom oddaljeval in sva se pogovarjala do 15km zračne razdalje. Cesta potem zavije za hrib ni več šlo v direktu.
dri3r

WizzardOfOZ ::

UV9R+ je 8W v originalu, 10W pa so upgrejane.

UV5R, ki jih ima večina, so 5W, ampak tista postaja je kr dost slabše kvalitete kot UV9R+.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Dri3r ::

WizzardOfOZ je izjavil:

UV9R+ je 8W v originalu, 10W pa so upgrejane.

Tako jih kitajci oglašujejo, če pa jih dejansko izmeriš z powermetrom so na UHF: 4,6W/2,5W/1W in na VHF: 4,5W/3,4W/2,3W. Šele ko te vrednosti seštejemo UHF 4,6+2,5+1=8,1W in VHF 4,5+3,4+2,3=10,2W dobimo oglaševane vrednosti. :D
dri3r

prowb ::

Otroc so cisto zadovoljni z dechathlon postajami - jaz bi pa imel kaj malo boljsega.

Tega baofenga nekateri hvalijo, drugi pluvajo. Je se kak drug brand, s ceno okoli 100€, pa boljsi?

Dri3r ::

prowb je izjavil:

Otroc so cisto zadovoljni z dechathlon postajami - jaz bi pa imel kaj malo boljsega.

Tega baofenga nekateri hvalijo, drugi pluvajo. Je se kak drug brand, s ceno okoli 100EUR, pa boljsi?

Jaz bi za malce čez 100EUR vzel tega: Wouxun KG-UV9D Plus. Top naprava.
dri3r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dri3r ()

WizzardOfOZ ::

Dri3r je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

UV9R+ je 8W v originalu, 10W pa so upgrejane.

Tako jih kitajci oglašujejo, če pa jih dejansko izmeriš z powermetrom so na UHF: 4,6W/2,5W/1W in na VHF: 4,5W/3,4W/2,3W. Šele ko te vrednosti seštejemo UHF 4,6+2,5+1=8,1W in VHF 4,5+3,4+2,3=10,2W dobimo oglaševane vrednosti. :D


Zelo verjetno je tako. Delajo pa zame dovolj dobro.
Ali lahko zmeriš, koliko potem dajejo od sebe pri zmanjšani moči na pmr frekvencah (mogoče so pa močne kot pmr postaje al pa za drobec močnejše)

Kaj pa je potem z UV5R, če je skupaj 5W? Ker z njimi smo imeli pa probleme. Čim si bl iz vidnega polja, nisi nič več slišal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

b4d ::

prowb je izjavil:

Otroc so cisto zadovoljni z dechathlon postajami - jaz bi pa imel kaj malo boljsega.

Tega baofenga nekateri hvalijo, drugi pluvajo. Je se kak drug brand, s ceno okoli 100€, pa boljsi?


Ce rabis zgolj za PMR446
https://www.retevis.com/shop/retevis-rt...
b4d.sablun.org

Dri3r ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Zelo verjetno je tako. Delajo pa zame dovolj dobro.
Ali lahko zmeriš, koliko potem dajejo od sebe pri zmanjšani moči na pmr frekvencah (mogoče so pa močne kot pmr postaje al pa za drobec močnejše)

Kaj pa je potem z UV5R, če je skupaj 5W? Ker z njimi smo imeli pa probleme. Čim si bl iz vidnega polja, nisi nič več slišal.


Tudi zame delujejo super, kot sem že napisal 15km v direktu (PMR frekvenca, HI nastavitev) - žena v stanovanju jaz pa v avtu. Med igro z otroci na LOW nastavitvi smo se v gozdu slišali na 2km zračne razdalje brez problema. Za teh 25€ kolikor stane ne moreš dobiti boljše postaje.

UV9R+ ima na PMR frekvenci in LOW nastavitvi moč 1W, kar je 100% več od dovoljenih 0,5W. Glede težav z UV5R težko karkoli komentiram, bi moral biti zraven..
dri3r

WizzardOfOZ ::

Ima nastavitev, vendar ali je res 1W? Kaj pa če so se kitajci mal zlagal, pa je samo 0.5W?

Mi smo jih kupili več kot 10 (UV9R+). Cena za vse je bila okol 23€ na kos. Tako da ima pol kolegov te postaje v avtu in če kam gremo na kak raid, jih uporabljamo za komunikacijo med avtomobili.
Še posebaj sedaj, kadar zapade sneg, da se obveščamo ko gre kdo nasproti po kakih ozkih zasneženih gozdnih cestah.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Dri3r ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ima nastavitev, vendar ali je res 1W? Kaj pa če so se kitajci mal zlagal, pa je samo 0.5W?


Na YT imaš veliko testov oddajne moči za razne Baofenge..
dri3r

WizzardOfOZ ::

UV9Rplus
VHF
low - 2.3W
middle - 3.4W
high - 4.5W

VHF
low - 1.0W
middle - 2.5W
high - 4.6W
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

hipertija ::

Jaz imam anytone uv 878 in je itak top handheld zadeva, samo je advanced že in dmr... 7W 2m in 6w 70cm
https://wouxun.si/content/kg-uv9d res tudi ni slaba

drugače pa kar pišete glede moči... nobena postaja kjer piše 5W, 6W v praksi ne da toliko ven - to morajo biti idealni pogoji, max napolnjena baterija ob njeni max kapaciteti - torej ko je novo + antena ki dovoljuje tako moč. Kar pišete pa 8w, 9w iz kitajskega baofenga pa lahko samo pozabite in je točno tisti preračun, kot je bil gor napisan = v bistvu seštevek, kar sploh ni logično. Večina postaj boljše kvalitete, kot je npr. moja anytone ipd. so navite max na 6-7w in še to zelo kuri baterijo in postane antena hitro zelo vroča. Za ročno postajo so to visoke obremenitve in se ta moč uporabi samo, ko nekaj moraš nujno poklicat v direktu do drugega na daleč ali da res priletiš do repetitorja iz kakšne sive cone/luknje...

Ročne postaje za klice direktno med sabo so mišljene za delo v manjšem radiju v direktu - z močmi manj kot 5w in tudi baterijo kuriš manj, druga opcija za delo na daljše razdalje med postajami pa je za delo preko repetitorja in je repetitor tista stabilna postaja, preko katere komuniciraš na daljavo. Torej jaz iz Celja brez problema pokličem nekoga z ročno postajo na Pragersko preko repetitorja na Boču... v direktni povezavi pa to ne bi šlo nikoli.
___________________________________
če mi ne verjamete, si poglejte dejansko profi službe kot so gasilci:
- komunikacija v direktu iz ročne do ročne postaje je samo za intervencije, ko se pogovarjajo med sabo na samem kraju
- dejanska komunikacija z dispečerjem pa je preko repetitorja in ponavadi iz vozila, ki zlahka odda dejanskih 10W moči in odpreš repetitor.

policija praktično ne komunicira drugače kot preko repetitorjev zaradi različnih razlogov
__________________________________
moj predlog pa je:
kupujte si, če nimate radioamaterskih dovoljenj, dmr postaje - sprogramirate na dmr pmr območje oz. kanal npr: 446.10625MhZ = kanal 1; slot 1, cc 1 in neko poljubno grupo (čeravno ni čisto legalno poljubno ampak ok.) in oddajajte z 0,5 ali 1w, pa vas ne bo noben akos lovil in digitalni signal vam bo letel zelo zelo daleč, trust me + baterija drži mnogo dlje v dmr obliki. Če pa ne pridete, pa mislim da tudi 5w ne bo nihče zameril, če dvignete.
tega vam nisem rekel jaz, samo glede na malo prometa, mislim da ne bote nikogar motili.
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

prowb ::

hipertija je izjavil:

Jaz imam anytone uv 878 in je itak top handheld zadeva, samo je advanced že in dmr... 7W 2m in 6w 70cm
https://wouxun.si/content/kg-uv9d res tudi ni slaba

drugače pa kar pišete glede moči... nobena postaja kjer piše 5W, 6W v praksi ne da toliko ven - to morajo biti idealni pogoji, max napolnjena baterija ob njeni max kapaciteti - torej ko je novo + antena ki dovoljuje tako moč. Kar pišete pa 8w, 9w iz kitajskega baofenga pa lahko samo pozabite in je točno tisti preračun, kot je bil gor napisan = v bistvu seštevek, kar sploh ni logično. Večina postaj boljše kvalitete, kot je npr. moja anytone ipd. so navite max na 6-7w in še to zelo kuri baterijo in postane antena hitro zelo vroča. Za ročno postajo so to visoke obremenitve in se ta moč uporabi samo, ko nekaj moraš nujno poklicat v direktu do drugega na daleč ali da res priletiš do repetitorja iz kakšne sive cone/luknje...

Ročne postaje za klice direktno med sabo so mišljene za delo v manjšem radiju v direktu - z močmi manj kot 5w in tudi baterijo kuriš manj, druga opcija za delo na daljše razdalje med postajami pa je za delo preko repetitorja in je repetitor tista stabilna postaja, preko katere komuniciraš na daljavo. Torej jaz iz Celja brez problema pokličem nekoga z ročno postajo na Pragersko preko repetitorja na Boču... v direktni povezavi pa to ne bi šlo nikoli.
___________________________________
če mi ne verjamete, si poglejte dejansko profi službe kot so gasilci:
- komunikacija v direktu iz ročne do ročne postaje je samo za intervencije, ko se pogovarjajo med sabo na samem kraju
- dejanska komunikacija z dispečerjem pa je preko repetitorja in ponavadi iz vozila, ki zlahka odda dejanskih 10W moči in odpreš repetitor.

policija praktično ne komunicira drugače kot preko repetitorjev zaradi različnih razlogov
__________________________________
moj predlog pa je:
kupujte si, če nimate radioamaterskih dovoljenj, dmr postaje - sprogramirate na dmr pmr območje oz. kanal npr: 446.10625MhZ = kanal 1; slot 1, cc 1 in neko poljubno grupo (čeravno ni čisto legalno poljubno ampak ok.) in oddajajte z 0,5 ali 1w, pa vas ne bo noben akos lovil in digitalni signal vam bo letel zelo zelo daleč, trust me + baterija drži mnogo dlje v dmr obliki. Če pa ne pridete, pa mislim da tudi 5w ne bo nihče zameril, če dvignete.
tega vam nisem rekel jaz, samo glede na malo prometa, mislim da ne bote nikogar motili.


Hvala za tak podroben opis in predlog, ki ga nisi ti napisal :)

Katero postajo, do cca 50€ (mogoče, mogoče tudi do 100€, če je res res velika razlika) za kos bi predlagal, da bo lepo delovala glede na tvoj predlog, ki ga nisi ti napisal? Prioriteta je prenosnost - velikos/teža v rangu povprečnega mobilnega telefona je res max.

hipertija ::

https://www.conrad.si/motorola-solution... - to je analog 0,5w max moči - sicer kvalitetno ampak analogno
https://www.ebay.com/itm/Baofeng-DM-170...
ga imam - samo sprogramirati si ga pa moreš sam, kar je lahko za laika težavno ker je treba vnesit tx rx frekvence, color code, time slot, grupe - in pa precej je že težka postaja - v bistvu sploh ni namenjeno splošni uporabi, ampak radioamaterjem z več znanja, da si zadeve uredijo sami

https://www.ebay.com/itm/Radioddity-GD-... - to je pa klasika dmr pmr oz. dpmr z oddajno močjo 0,5w in že vse prednastavljeno
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

hipertija ::

dmr postaje do 50EUR ne boš dobil, sploh pa ne kake take, da se lahko nadejaš nekih boljših rezultatov...

https://www.conrad.si/motorola-solution... - to je analog 0,5w max moči... je pa res, da so postaje zelo zelo trpežne, kvalitetne in motorola je pač klasika komunikacij. Je pa to analog in mala moč. Mišljeno za delo v radiju par km max.

https://www.ebay.com/itm/Radioddity-GD-... - to je pa klasika dmr pmr oz. dpmr z oddajno močjo 0,5w in že vse prednastavljeno
- modulacija je torej v radijskem etru digitalna. Postaja je manjša, bolj priročna itd. žal pa ji zmanjka na moči potem...

In še morda nekaj kar bi znalo biti dobra pot med lahko in majhno postajo + večjo močjo:
https://www.ebay.com/itm/BaoFeng-DM-5R-... - nimam izkušenj, bi pa verjetno naredil kaj takega osebno v tem primeru.

Mene predvsem na digitalu moti, da so antene tako velike... ker če delaš samo na 70cm oz. na frekvenci 446.1xxxx, potem ne rabiš večje antence kot tole: HH-S516+ - za cca. 8EUR https://www.ebay.com/itm/HH-S518-SMA-F-...?
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

poweroff ::

vselic, tvoje navdušenje nad DMR tehnologijo je kar nalezljivo... Hehe, počasi me boš še prepričal, da si tudi sam nabavim kakšno DMR postajico. 8-)
sudo poweroff

ToniT ::

Saj je nonstop na TG293 :)

hipertija ::

sem bil bolj dejaven, zdajle nimam toliko časa, so še druge zadeve v prioriteti :) drugače pa ja, kar dostikrat iz terena na 293 grupi pokličem, da testiram... zdaj sem dobil ravno zgornjo antenco in postaja je veliko bolj primerna za delo na terenu.
Prekle za kurnk

prowb ::

poweroff je izjavil:

vselic, tvoje navdušenje nad DMR tehnologijo je kar nalezljivo... Hehe, počasi me boš še prepričal, da si tudi sam nabavim kakšno DMR postajico. 8-)

To sem jaz vedel 10 minut po tem ko so igracke prisle domov... Ampak kaj tocno se splaca vzet pa nism vedel dokler se vselic ni javil :)

WizzardOfOZ ::

Za tiste par tednov na leto ko jo rabim za pogovor iz avta v avto (pa še to ne ves čas, ampak samo, ko je kaj pomembnega), ko gremo na raid, se ne splača več kot 25€ dat za postajo.
Če bi jo več uporabljal, bi mogoče razmišljal o DMR, ampak pustimo to za kasneje. Ko bodo po 25€.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi Redni PMR446 SKED V Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
43661944 (1945) markasaso12
»

Walkie talkie ('dovoljenje') (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5420689 (747) Nesho
»

Prenosna CB postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5915190 (2856) ziggy42
»

Rtl-sdr - Tetra/DMR/ZARE - težave/problemi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12922840 (10212) hipertija
»

Programiranje Baofeng BF-V9

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
183902 (2418) hipertija

Več podobnih tem