» »

Walkie talkie ('dovoljenje')

Walkie talkie ('dovoljenje')

1
2
»

b4d ::

Sicer mi linkov ne odpre, predvidevam pa da hoces primerjavo med Baofeng UV-B5 in UV-5R. Glede na to da potrebujes za padalstvo, je tukaj edina razlika ta, da ima B5 boljso baterijo in zgleda malo lepse :)
Ostalih nekih velikih razlik ni, 5R ima vecje stevilo kanalov v pomnilniku, pa mislim da manjsi korak pri izbiri frekvence, a padalsko frekvenco oba zadaneta. Moc je ista, morda lahko razmislis o zamenjavi antene za kaksno kvalitetnejso, ceprav iz zraka je komunikacija skoraj vedno na vidni razdalji.
Vzdrzljiva sta pomojem kar podobno, imel sem opravka z 5R in 3R pa sta oba kar trpezna.
b4d.sablun.org

Nesho ::

Spoštovani!

Poslušam preko Quashenga.
Ima kdo izkušnje z Airbend frekvencami. A je kak poseben razlog, da jih slišim ko nastavim frekvenco, ko pa ga skranim kot kanal preko CHIRP-a, ni sprejema! Sliši se samo šum, ko je SQL na 0 oz. Monitor. Nimam nobenih drugih filtrov uklopljenih!

Res pa je, da se nekaterim frekvencam "samo" vklopi DTMF, nekaterim pa ne, čeprav so enako sprogramirane.

Hvala!

ToniT ::

Preveri v chirpu, ali imaš vklopljeno pravo modulacijo. Biti mora AM za air band.

WizzardOfOZ ::

A lahko kdo nastavitve v chirpu bolj podrobno razloži?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Nesho ::

ToniT je izjavil:

Preveri v chirpu, ali imaš vklopljeno pravo modulacijo. Biti mora AM za air band.


Hvala!
Tolk mi je še neslo... to sem imel.

Na koncu sem rešil!
Po defoltu sem imel za vsak slučaj, vse frekvence, razen PMR izklopljeno TX (Duplex na OFF). Airbendu je itak serisko izklopljen TX pa sem poskusil kako je ko je vse po "tovarniško".
Ko sem to odstranil, se je dalo DTMF izklopiti ročno na postaji in sem dobil signal. Quasheng omogoča shranjevanje sprememb.

Full hvala.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup PMR walkie-talkija? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16723569 (473) hipertija
»

Prvi Redni PMR446 SKED V Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
43661806 (1807) markasaso12
»

Prenosna CB postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5915174 (2840) ziggy42
»

Rtl-sdr - Tetra/DMR/ZARE - težave/problemi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12922801 (10173) hipertija
»

Malo boljša "otroška" radijska postaja?

Oddelek: Kaj kupiti
121291 (841) Kvinta

Več podobnih tem