» »

Prenosna CB postaja

Prenosna CB postaja

1
2
»

ethelred ::

Kateri kabel za programiranje priporočate? Se splača dat malo več za tistega s FTDI čipom?

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

matobeli ::

Definitivno FTDI čip. Alternative so zbirčne, včasih ne delujejo že če je kabel zvit skupaj...

Če dobiš kaj z več različnimi konektorji bi bilo najbolš, ker imajo več ali manj vse postaje enak način komuniciranja in samo druge konektorje

Wisor ::

FTDI boš bolj težko dobil oz. boš samo so dražji... drugače je pa edini plug and play.
Izogibaj se prolifica, ker so si sami nakopali težave z driverji.

Načeloma kupi najcenejšega. Ponavadi dobiš CH340, CP2102..

Skratka vse je OK, razn prolifica

EDIT:

Pri programiranju pa ni popolnoma nobene razlike. Sam jih imam kar nekaj, uporabim prvega, ki mi pride pod roke

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wisor ()

krneki0001 ::

S kolegi imamo baofenge (te za 28 evrov na banggoodu) v avtu, kadar gremo skupinsko na kakšno vožnjo, da lahko debatiramo. Sprogramiral sem jih preko kabla in imamo samo PMR frekvence vpisane, da nikogar ne motimo. Odlična zadeva, delajo pa preverjeno v radiju 10km.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Delujejo lahko na 10km, ali pa ne delujejo na 1km z enim hribom in šumadinjo, pri tem frekcenčnem območju je vse odvisno od topologije terena.

Poleg PMR so še bolj uporabne LPD frekvence, ker so bolj proste. Sicer ni legalno imet tako postajo na teh frekvencah, ampak če ni človek idiot je verjetnost za težave zelo majhna.

krneki0001 ::

UKV kr deluje do ene 3km tudi v gozdu.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

hipertija ::

Oddajanje z baofengi na PMR je protizakonito, ker oddaja z minimalno 1W moči, to pa je preveč za PMR oddajanja... ampak, verjetnost za kakšno kazen je majhna :)

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima ali obstaja CB postaja Am FM z priloženo anteno in z kablom za derektan vključit v vtičnico?? Lep pozdrav

MTB ::

Slučajno sem videl na eni strehi anteno za CB, pa me je ujela nostalgija.
30 let nazaj sem se igral z DX zvezami na 27 Mhz, seveda nelegalno.
Gledam malce postaje dostopne pri nas in se ponekod pojavlja še SSB modulacija. Kakšna je trenutna situacija pri nas? Kljub najboljši volji mi ni uspelo najti kredibilnega vira, ki bi podal informacijo, kateri kanali, moči in vrste modulacije so pri nas dovoljene.
Vsi zapisi so stari 15-20 let, kar je malce veliko. Po tujih straneh sem prebral, da so 2014 ponekod dovolili SSB.
Kako je pri nas?

ziggy42 ::

Mislim da je pri nas dovoljeno 12w pep za ssb ali 4w za fm/am. Naj se kdo potrdi.

Se mi pa zdi, da je aktivnost poskocila odkar smo se zaceli priblizevati soncevem vrhuncu. Skoda da nimam prave cb postaje, moja kv zal ne omogoca oddaje na cb podrocju.

Dovoljenih pa je vseh 40 kanalov brez freebanda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziggy42 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi Redni PMR446 SKED V Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
43660638 (639) markasaso12
»

Walkie talkie ('dovoljenje') (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5420514 (572) Nesho
»

Nakup PMR walkie-talkija? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15422242 (6315) hipertija
»

Rtl-sdr - Tetra/DMR/ZARE - težave/problemi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12922510 (9882) hipertija
»

UKW postaja/radijski scanner - še deluje?

Oddelek: Znanost in tehnologija
163813 (3152) hipertija

Več podobnih tem