» »

Nakup PMR walkie-talkija?

Nakup PMR walkie-talkija?

1 2 3
4
»

matobeli ::

Kakoor smo že rekli; popolnoma legalno na baofengu oddajat brez licence ne bo nikoli. Ampak če upoštevaš kriterije ki jih izpolnjujejo navadni walki-talkiji za pmr/lpd območje te nihče ne bo preganjal.

Tehnično gledano je edini kriterij ki manjka tej postaji da bi bila legalna (če je pravilno nastavljena) antena, ki ne bi smela bit odstranljiva (pač take so zahteve) in seveda štempelj.

Najbolš da vzameš od koga iz bolhe ki ti bo zrihtal še vse potrebne kanale in omejitve.

celje ::

bi (ce bi) kupil v trgovini. mi jih je v bistvu ponudil prodajalec zraven pmr slusalk. bom rajsi kupil zadevo, ki oddaja torej z 0,5 in me bk.

sedaj gledam digitalne zadeve in so cca od 50 eur naprej.
priporoca kdo kaksen model? kupil bi dva, tam do 100eur/kos. ce je 50eur/kos pa toliko bolje. samo legal zadeve za: nisem radioamater in ne nameravam postati.

hvala

matobeli ::

Digitalne za 50eur in naprej? Daj kakšen link... Drugač pa, motorola so dobri, verjetno kar TLKR T82, ravno 100eur za dva.

Dri3r ::

V dekatlonu imaš dva solidna analogna kompleta PMR(AAA baterije,IPX4, slušalka); SOLOGNAC 500 in WT900 z malce več dodatne opreme. Jaz imam Retevis 649 klon iz lidla pa je super, uporabljata jih mulca skoraj vsak dan.
dri3r

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Dri3r ()

hipertija ::

matobeli je izjavil:

Digitalne za 50eur in naprej? Daj kakšen link... Drugač pa, motorola so dobri, verjetno kar TLKR T82, ravno 100eur za dva.

verjetno je mislil digitalni zaslon... https://www.conrad.si/p/pmr-radijska-po... tole je liga...

v smislu digitalnih pmr postaj (dmr protokol) je plus enkripcija prometa, sms-i itd.
Prekle za kurnk
1 2 3
4
»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi Redni PMR446 SKED V Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
41956257 (63) Colt1911
»

Prenosna CB postaja (strani: 1 2 )

5914601 (2267) ziggy42
»

Rtl-sdr - Tetra/DMR/ZARE - težave/problemi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12921999 (9371) hipertija
»

Programiranje Baofeng BF-V9

183806 (2322) hipertija
»

Walkie talkie ('dovoljenje') (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5019590 (17358) b4d

Več podobnih tem