» »

Številčna dejstva

Številčna dejstva

1
2
3

Thomas ::

Ko bo Pluton enkrat naredil krog - misliš, da ga bo tudi drugič? Do kod gre tvoj skepticizem?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ferdo ::

hehe, kaj misliš?

moj skepticizem bo šel tako daleč kot ti.
recimo, da tisti, ki bo ostal dlje žiu "od naju dveh" bo moralni zmagovalec:D

thomas: lej, vsak se lahko dela pametnega, za EKRANOM je pa toliko lažje.


narava nam kaže kaj je ravnovesje. ekstremi neobstanejo dolgo. burja pride pa gre.teorije se lahko hitro zlomijo pod težo pameti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Odin ::

> ki ji jaz nevrjamem dokler nevidim zvezde ki se med njenim opazovanjem NEsesede sama vase...

> ljudje so mislili da je zemlja ploščata to ej bila teorija malo so zabluzili
na grmadah so zažigali ljudi, če so mislili da je zemlja okrogla..

A to pa kr tak slepo verjames, al si najstarejsi clovek na svetu in si na lastne oci videl, kako so zazigali ljudi?

Ne vem kaj bi rad povedal s tem svojim skepticizmom? Da ljudje ne bi smeli nic verjeti, dokler se ne prepricajo na lastne oci?

Roadkill ::

To je en tistih, ki je v otroštvu vsako stvar sprobal, če je zares strupena... ker je skeptik.

edit: ne znam tipkat..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

ferdo ::

roadkill: si že kdaj imel herpes?,če si vprašaj svojega osebnega zdravnika od kje si dobil herpes. Tudi tvoje otroštvo je bilo takšno da si poskušal vsako stvar, če je strupena:D
in potem si se nalezel strupenega hepresa, bljak-fuj:)

ok, ljudi niso zažigal, ker jih nisem videl kako so goreli.
Potem take, vse kar je bilo v zgodovini oz. česar nismo videli in se je zgodilo nevrjamemo.Čeprav, za to obstajajo dokazi..?

odin: tukaj se ti nekaj nepoklapa skupej.to kar sem jaz reku, je nekaj drugega kot pa nekaj kar nekdo misli da obstaja.
jaz imam lahko dokaz za nekaj kar je obstajalo pa zdaj ne več, nekdo pa, ki nekaj misli in nima nič konkretnega za dokaz, da bi utemeljiu svojo razlago, pa tega nima. KAPIŠ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Odin ::

> ...nima nič konkretnega...

Tvoje napoznavanje torij, se ne pomeni, da nimajo nic konkretnega.

Mogoce si pa ti taki expert na tem podrocju in si pravkar uspel dokazat, da se pa Sonce vseeno vrti okoli Zemlje:\ .

Tak kot te je Thomas ze vprasal: "Do kod gre tvoj skepticizem?"

Verjetno so neke meje. Vsaj upam da so:D

Gandalfar ::

dejta se vidva preselit v eno drugo temo :>

drugace pa.. Izdelava RH7.1 bi po metodi stetja vrstic stala cez 1. miljardo dolarjev z uporabo konvecionalnih metod. Vsebuje 30mio vrstic kode in predstavlja priblizno 8000 cloveskih programerskih let dela.

Thomas ::

Čudna politika, Gandalfar. Nekdo (ferdo) trapa, zdej nej pa odide tudi tisti, ki pokaže protislovnost njegovih mnenj. Oziroma, če nekomu poveš, da je njegova "antiznanstvenost" neumnost - mu ne smeš? Moraš njegove trditve pustit?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Tema je namenjena številčnim dejstvom. Naj pri tem tudi ostane.

Thomas ::

Ja, in kaj boš zdej brisal? Moj dokaz za svetlost koščka Sončeve sredice nima smisla, če zbrišeš začetni ferdov skepticizem. Ampak je lep (moj dokaz) - a ni? Radikalizacija skepticizma, ki se ga je šel potem, je bila pa tudi poučna, kako ga je hitro dobil nazaj v glavo. Mau off topic je celo konstruktivno - IMHO. Preveč, pobriši - samo moraš imeti natančno roko pri tem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Marjan ::

Lep dokaz si napisal Thomas, marsikomu si tako razjasnil pojme kar je edino prav.

Nič ne bom šel brisat, za naprej povem (nekaterim), da naj debata ostane na nivoju in temi primerno.

drejc ::

Heh ferdo pa ti velikokrat ne vrjames ljudem,ki delajo za dobrobit clovestva? Ko bos naslednjic postov na s-t, pa gledu traparije ala dannyeve zvezde, ti povem, da sta nasteti dve stvari veliko tezje dokazljivi(namrec da pocnes to,kar pocnes), kot tvoj dvom thomasovi trditvi. Dvom je zdrav, ne gre pa z njim lomit logike, kaj sele trditev takih razseznosti. Preprosto nisva kompetentna za kaj takega.

Marjan ::

Ali pa če se tako zmenimo, da gredo v to temo _samo_ številčna dejstva. Ob morebitnem nestrinjanju pa se odpre novo temo v kateri se zmenite kdo ima prav in potem jaz za nazaj popravim...?!

Ja, ne? Kdo za, kdo proti?

:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

drejc ::

proti.

Ker če so nestrinjanja, nej se razjasnejo tuki, ne pa da b una tema odšla v marolo ka neb noben postou, pol pa sploh neb vedl zaka se gre.

ferdo ::

drejc: .. ljudem verjamem, če jim zaupam. Če delajo za dobrobit človeštva kapo dol!malo je takih.

"teorija o nevtronski zvezdi" v to dvomim , miranpozar je omenju nevtronsko zvezdo.
tomas je mislu da njemu nevrjamem oz. da mi more on dokazat, ker sem pozabu napisat, kdo mi naj dokaže:\ , moja greška.

in tega mi nemore nihče tukaj oporekat, če dvomim v nevtronske zvezde:)
to pa ne pomeni da dvomim v tiste ljudi, ki delajo za dobrobit človeštva.
dejte malo razmišlat. je to narobe, če dvomim v neki?

če ne boste podvomili v kako teorijo, potem bi bla agonija v znanosti...

Vi kar pišite, YOU ARE WELCOME

prosim, da spoštujete moje poste, jaz bom ap vaše. držu se bom teme. obljubim, čene me popravite.

Dejstvo: naivneži vedno trpijo svojo lahkovernost. za številčno dejstvo bi mogu vedet statistični podatek, koliko je naivnežev, vendar se vsako sekundo spreminja odstotek le teh:D

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

miranpozar ::

frudi: prav imaš! Sem se zatipkal! Sem pač spregledal tistih 99 in toliko miljonov ton... :D
Ena kavna žlička materiala iz nevtronske zvezde tehta sto miljonov ton, ja.

undefined ::

> Ena kavna žlička materiala iz nevtronske zvezde tehta sto miljonov ton, ja.

Kdo je pa to šel tehtat, da so dobili iz enega kubičnega centimetra tega materiala maso 100m ton? :)

Double_J ::

Če imajo podatke o gostoti, tvoja meritev ni potrebna.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

frudi ::

IceMan, če poznaš maso nevtronske zvezde (približno ena sončna masa) in njen radij (recimo 20 km), komot zračunaš povprečno gostoto, kajne? :D
ali pa drugače - veš, da je snov v nevtronski zvezdi nagnetena skupaj tako na gosto kot v atomskem jedru (in ta gostota je znana, ker se da prav lepo izmerit velikost jedra). pomnožiš to gostoto z volumnom enega kubičnega centimetra in je.
v obeh primerih dobiš enak red velikosti, 1011 kg/m3, kar je močan argument za pravilnost rezultata.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Thomas ::

Še ena o skepticizmu:

Novica: Umrl je najstarejši človek na Zemlji, Japonec star 112 let. Njegovo mesto najstarejšega je zavzela 108 letna Japonka.

Skeptik 1: Sploh ne verjamem, da je bil najstarejši. Sigurno so tudi 140 in več let stari, samo ne povedo zanje.

Skeptik 2: Nihče ni tako star. Sam imam 35 let. Moja mami je od mene starejša 25 let in jih ima 70. Moja devetdesetletna babica, najbrž sploh ni moja babica. Starejša sestra od mami je, sem prepričan. Zato ni stara niti 90, ampak ene 80. Gotovo ni nihče dosti starejši od nje, ker je to nemogoče

Tadrug skeptik je še bolj česnen.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

drejc ::

@Iceman: dobra :)))

snow ::

> Sam imam 35 let. Moja mami je od mene starejša 25 let in jih ima 70.

Mami je potem stara 60 let. :) To je številčno dejstvo ja. :)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

miranpozar ::

Iz afriškega jezera Victoria se hkrati izleže na miljarde mušic. Zbirajo se v roje. Roj je gost oblak, visok do 200 metrov, širok do enega kilometra. V vsakem roju je preko pet miljard mušic, preko celega jezera pa se lahko hkrati pojavi več sto takšnih mega oblakov. Ptice se z mušicami hranijo samo na obrobju, saj je v notranjosti oblaka pregosto, da bi nemoteno letele skozi.
Evo ta je resnična.

Lith ::

Koliko je realnih števil? Neskončno mnogo (da jih lahko štejemo in poimenujemo v neskončnost), nešteto mnogo (jih ne moremo prešteti)?

Če sem prav izračunal, potem en povprečni avto, ki porabi 8 litrov (8 dm3) bencina na 100km, to je npr. čas vožnje 1 ura (3600 sek), pomeni da vsako sekundo 'požre' kapljico 2,2 mm3 (x=8/3600)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Thomas ::

Če bi Amazonka (najbolj vodnata reka na svetu) tekla na Antarktiki in se izlivala v Južni ocean, potem bi svetovna morja v 50 letih narasla za en meter.

Če seveda na Antarktiki ne bi nič več snežilo.

p.s.

Največja reka, ki se tam izliva v ocean, je manjša kot Sora v Škofji Loki.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Potem se pa človek vpraša, od kod klimatologi vidijo kakšno naraščanje morja. Od kod naj bi prišla ta salamenska voda, da bi morje naraslo za najmanj cel meter in poplavilo Bangladeš in mnoga tropska otočja?

WTF? :\

Odgovor je sicer jasen. Poganska Zelena vera jim tako zapoveduje in "razmišljati niti ni potrebno".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Hehe še ta 1meter se mi zdi veliko. Bi prej rekel 10 centimetrov iz glave.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Thomas ::

Prišli smo v takole situacijo, da so možne tile izhodi:

A - Thomas ne zna poštevanke in ne ve kaj govori

B - Klimatologi ne vedo kaj govorijo in ne obvladujejo poštevanke in/ali pa so popolnoma zaslepljeni.

B bi moralo biti dosti manj verjetno kot A, saj gre pri A za nekega posameznika, ki bi bil dosti lažje sfuzlan kot skoraj cela znanstvena srenja s področja klimatologije.


10 cm v 100 letih bi še vedno pomenilo, da 50 Drav (200 kubičnih metrov na sekundo ma Drava pretoka) teče iz Antarktike v Ocean. To pomeni 10 tisoč kubičnih metrov vode na sekundo. V treh milijardah sekund (kar je stoletje), bi to pomenilo 30 bilijonov kubičnih metrov vode. Na površini 300 milijonov kvadratnih kilometrov ali 300 bilijonov kvadratnih metrov, je to 10 cm visoko!

Torej imaš povsem prav Double_J ko trdiš, da je še 10 cm mnogo.

Tole sem preračunal 10X!

p.s.

Nobene Mariborske Drave ni na Antarktiki, kaj šele 50. Škofjeloška Sora je pa ena.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Pomojem, kao tisti led, ki je nad morjem.

A gremo zračunat kolk bi se dvignil, če se vse to stopi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Thomas ::

Led ki plava in se raztali, ne dvigne gladine nič. 1/10 ga je nad gladino. Ko se raztali se skrči na 9/10 prvotnega volumna, gre vsa voda v volumen, ki je bil prej pod vodo.

Situacija je psihološko zanimiva. Kako morjo bit eni tko zmedeni? 8-O

Kako jim morejo milijoni nasedat? 8-O
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gizm0 ::

Nalij vodo v kozarec in dodaj nekaj ledu. Opazuj, da se gladina ne dvige. Vendar pa Antarktika ne plava na morju, zato bi se morje zvišalo, če bi se led stopil.

snow ::

Led, ki je v vodi, po pretvorbi v vodo zmanjša volumen - gladina pade, tisti ki pa kuka ven pa poveča volumen vode - zviša volumen.

Za izračun potrebujemo površino oceanov, ter količino led pod vodo ter nad vodo.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Thomas ::

Ja no, ravno sem hotel prisoliti eno Dmouseu, pa jo je pobrisal. :D

Raztopiti led na kopnem ... zaenkrat se NE topi niti za eno Dravo, kaj šele za 50, kolikor hoče imeti EPA.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DMouse ::

:D
Tisto kar sem jest imel v mislih je iz druge pesmice... nism čist dobr prebral, o čem se pogovarjate

Thomas ::

Led na Antarkiki se bo začel bolj topiti kot nastajati šele takrat, ko bo povprečna temperatura tam večja od 0 stopinj Celzija. Trenutno je -49 stopinj Celzija.

No ja, ko se bo ogrelo za 50 stopinj, lahko pričakujemo kakšno Dravo, da res začne izvirati izpod tistih ledenikov in počasi dvigovati svetovna morja.

Link.

Še ledeniki v Alpah trajajo stoletja, preden jih poletja raztopijo, Antarktični bi ob bistveni otoplitvi imeli rok trajnosti še tisoče let.

Led pod 0 stopinj je na varnem, da bi se stopil. Obalnega ledu je pa tako na Antarktiki kot na Groenlandiji zanemarljivo malo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

.:joco:. ::

Pri nekaj stopinjah temperaturne spremembe se nimamo bati topljenja ledu, ampak raztezanja vode. Kakih 10 cm se dvigne vodna gladina za vsako stopinjo razlike.

klik

Sicer pa klimatologi to že pravilno razlagajo in računajo. Probleme s povzročanjem panike delajo zeleni, režiserji filmov in pisci osnovnošolskih učbenikov.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Thomas ::

Citat iz kvarkadabre:

> Čeprav je led na severnem polu približno enako debel kot led na Antarktiki, njegova

Žal je tole ... slabo. Na Severnem polu je kake par metrov na debelo ledu. Na Južnem pa par kilometrov. POPRAVT!

Druga stvar! Če bi se voda oceanov segrela samo na površini, potem ni problema. Itak se kakšno leto segreje severna polobla bolj kot kakšno drugo leto - zaradi bolj vročega poletja - na južni je pa zima tačas tudi rahlo bolj topla. Se zgodi večkrat.

Zaradi tega morje ni višje. Temperaturni razteznostni koeficient vode je majhen.

Kaj pa če bi se ogrela voda globje? Potem bi se pa skrčila! Ker je pri 4 stopinjah bolj gosta, kot pri dobri nuli, kot so oceani topli v globinah.

Višanje gladine morja - je mit - ki se ga klimatologi vseeno pretežno držijo. Vsaj jest nisem slišal da bi pretirano napovedovali upadanje morja. Kar se zdaj dogaja. Zelo so okuženi z Zelenim poganstvom.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

.:joco:. ::

Bi znalo bit, da tut oni pretiravajo, jap.

No, ja, previdnost le ni tako negativna zadeva, vedno.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Thomas ::

Ja da zdaj ne bi smeli se voziti z avtom - ker da se bo Nizozemska potopila sicer, kar SO NAS prepričevali še ne tako dolgo nazaj - bi bila "previdnost", ki ne bi bila ravno zastonj.

BTW, zadnje meritve naraščanja morja so pokazale njegov padec. Logično, ker led Antarktike se debeli zaradi več padavin tam.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

HroSCeK ::

Kaj se je zgodilo s tisto teorijo da se bo ~2050 na severnem in juznem polu led stopil in bi prislo do rotiranja zemlje.. Torej poli naj bi bili na ekvatorju, severni in juzni pol pa bi postala ekvator? Sicer je teorija vec ali manj privlcena za lase ampak vseeno - it could happen :\

Skratka, ob tem dogodku, ko bi zemlje obrnila svoje pole bi se premaknile vse plosce, sledli bi izbruhi vulkanov, potresi itd.. Zaradi spremenitve magnetnega polja bi ozracje ki nas "brani" pred UV zarki razpadlo in bi bili.. Pecenke!

Kam je sla ta teorija?

Thomas ::

Led na Severnem tečaju se lahko stali, pa še opazili ne bomo. Razen da se bodo odprle nove plovne poti.

Na Južnem se pa debeli, potem ko se je vsaj preteklih 500 let tanjšal. Samo to so malenkostne fluktuacije.

Pola se bosta seveda obrnila in mi nimamo nič pri tem. To je ena od katastrof ki jo (najbrž bolj daljna) prihodnost hrani za nas. Seveda če bomo imeli dovolj razvito tehnologijo, bomo to preprečili. Kot še celo paleto globalnih nesreč,s katerimi nas "Mati Narava" vsekakor misli presenečati.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

HroSCeK ::

Vprasanje je le ce bomo znali prepreciti ali pa samo pospesiti te katastrofe! Vsi vemo da je clovek neumen osebek! Dela tako da je njemu v korist.. Poglejte okoli sebe in se ozrite kaksen komfort imamo ki so ga v preteklosti pogresali! Vse to upliva na spremembe - no matter what u say!

Res - samo se vprasanje je, ce bomo kej bl pametni ratal!

Thomas ::

Seveda bomo postali pametnejši. Tudi zdaj smo pametnejši, kot smo bili včasih.

Tole tolčenje po "neumnem čoveštvu" je sicer modno, ampak ne preveč pametno.

Tudi zvračanje krivde za vsako naravno nesrečo na človeštvo ... je nepravično.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Hm, se mi zdi, da je hroscek mislil na pojav, ki se mu rece 'earth crust displacment'. Nevem kak je slovenski prevod, zdrs zemeljske skorje ali nekaj v tem stilu. Teorija pa govori o tem, da se je nevem koliko casa nazaj zemljina skorja premaknila.

Zaradi tega naj bi prislo do 'premikanja polov', tako nekateri razlagajo fosilizirana oz zmrznjena drevesa na antarktiki.

Nekaj podobnega naj bi se zgodilo tudi na Marsu...

Thomas ::

U ne bi reku. Zamenjava magnetnih polov je tako rekoč trenutna, dočim premikanje celin je v geološkem smislu počasna stvar.

Drevesa na Antarktiki so zato, ker Antarktika pač pluje po lavi in je že doživela bolj severne čase, kot je zdaj. Imela je recimo celo kopenski most z Avstralijo. Poleg tega je bilo tudi včasih bolj toplo na Zemlji in na antarktiki so živele dvoživke, ki so v tistem geološkem obdobju zapolnjevale nišo, ki jo zdaj krokodili.

Anyway. Zemlja ni tako krotka, kot mogoče komu še vedno izgleda. Občasno totalno podivja. Pri showu z vulkani in obračanju magnetnih polov, smo mi nedolžni kot ovce. Kar pa ne pomeni, da bi ne mogli nastradati.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

dreamlost ::

Kaj pa mislite glede tega globalnega ogrevanja o katerem že vrabci čivkajo (kao cca. 1 - 6 stopinj do konca tega stoletja)?
A je kaj na tem, a nas klimatologi sam strašijo zaradi men neznaih namenov...

Vesoljc ::

stoletje je še dolgo :)

znajo bit rahlo paranoični 8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

HroSCeK ::

Ja res.. Stoletje je se dolgo! Sploh pa poglejte cez okno.. A se vam ne zdi da nekaj ni prav? Spomnite se kaksno je bilo poletje potem pa se spomnite kaksen je bil december.. A ni rahle podobnosti? Tko, ozracje se tko al pa tko segreva - belive it or not! Zime so tople - poletje je pekoce! Kaksno je blo en 200 let nazaj?? Ko je na zimo nametalo 2 metra snega, poletje je bilo pa pac nekaj vmes ko je bilo toplo in ni blo tolk dezja in so hruske cvetele..

Kaj je sedaj? Pozimi imamo sreco ce dozivimo 20cm snega, poletje je pa tako svinsko vroce da se neda zivet! Nevihte? Skos in skos... Toca, viharji, snezni vihari.. itd.!

Anyway poglejte skoz okno - men je ze do velik dokaz da ni vse tko k bi moglo bit!

Dr_M ::

ja res je mal bolj toplo. v nasem stanovanju je pribljizno za 2-3°C bolj vroce ob najvecjih pripekah, kot je bilo 15 let nazaj.pa ze takrat je blo 30˙C... :\ :\
se dobr da bomo letos klimo nabavili:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bradek ::

Meni se zdi pa ravno obratno. Vse je tako kot mora biti! Drugacno od tistega kar je bilo vcasih in prav nic ni "narobe". Tako je zarad veliko vzrokov, to ni slabo, to je pac sprememba, in prav je da je!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najsvetlejša supernova do sedaj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16716084 (10757) destroyer2k
»

Segrevanje ozračja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26924243 (19518) gzibret
»

Stisljivost vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
5910172 (9282) gzibret
»

Dviganje morske gladine (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16913573 (11084) Tear_DR0P
»

Zgodovina in prihodnost zvezde, velike kot Sonce

Oddelek: Znanost in tehnologija
122443 (2080) Thomas

Več podobnih tem