» »

Dviganje morske gladine

Dviganje morske gladine

1 2 3
4
»

Thomas ::

Ja, dost je blo. Maš prav.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IgorGrozni ::

Saj ne, da si ne zaslužijo, le grdo je videt :D

Tear_DR0P ::

no kar se tiče dviga morske gladine, sm tud jst ziher da je bolj malo od tega - pač čist dokaz po kmečki logiki, brez poštevanke - tist svetilnik, ki ga je thomas podal - me že povsem prepriča in videl sem teh dokazov več.
me pa zanima še nekaj - če bi veljal thomasov izračun, potem mora nekje prihajat do primankljaja vode.
Količina padavin na Groenlandiji je skoraj 600 kubičnih kilometrov letno, toliko odplavljenih ledenih gora pa NI iz obeh kontinentov.

če drži tale trditev, potem nekje vode zmanjkuje - pa ni dost tistih par metrov, za kolikor se domnevno pomakne meja sahare - gladina morja ne upada, torej tudi morje ne prispeva tega viška.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

:roketa> ::

>Moja teza je pač ta, da gre tukaj za zanimiv psihološki fenomen.

Se strinjam. Predlagam, da temo premaknemo v predal Paraznanost in psihologija. (Če admin ni preveč zaposlen z razmišljanjem o Thomasovih argumentih).

Thomas ::

> če drži tale trditev, potem nekje vode zmanjkuje

Jest mislim, da se debelina ledu na Antarktiki in Grenlandiji trenutno viša, zaradi precejšnjih izmerjenih padavin tam, morje pa očitno prav rahlo upada.

So pa časi, ko se led niža in morje viša. Ko je padavin tako malo, da jih lomljenje ledenikov v morje prekaša. Overall je pa zadnjih par 100 let precej stabilna zadeva. Čeprav na še daljše roke, so oscilacije seveda veliko večje. Pride tudi do kopne Antarktike in do še bolj zasnežene, kot je trenutno.

Bili so že časi, ko so se vode na Zemlji pretakale celo z nadzvočno hitrostjo, ko so se polnila notranja izsušena morja, ali pa praznila ogromna sladka jezera.

Trenutno se na srečo ne dogaja nič tako dramatičnega in spektakularnega, kar pa nekaterim ni všeč. (Preimenovani) roketa je že zelo hud. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

:roketa> ::

Samo malo sem ironična. ;)
Svetilnik Bell rock iz slike malo nazaj pa je tako večino časa pod vodo. Pred nekaj časa je bil o njem na televiziji dokumentarec.

Thomas ::

Ti nisi ironična. Ti si pravoverna, v najslabšem pomenu te besede. Daješ mi sporočila, naj se uklonim enim tepcem na nevemkerih etabliranih klimatoloških inštitutih, ki govorijo oslarije. Naj jih ne postavljam pod vprašaj ali celo smešim.

Ker oni so borci za čistejše okolje, zato jim je, naj bi jim bilo, v imenu tega, dovoljeno marsikaj. Vsekakor klobasanje, da naraščajo svetovna morja.

Moja malenkost pa samo pravi, da če res naraščajo svetovna morja ob nezmanjšanih padavinah na tečajih, bi se moralo poznati pri številu ledenih gora v morju. Nič od tega niso izmerili. Niti da bi bilo padavin na celinske ledenike manj, niti da bi bilo ledenih gora v morjih več.

Ti pa, servilna kot si, tako (mojo) kritiko hočeš postavljati pod vprašaj, brez da bi povedala, kaj konkretno sem narobe povedal. Molčal naj bi in kimal kot kitajski minister.

Vendar odkar imamo internet ... se je mogoče pogovarjati takole. Z dajanjem argumentov in podatkov, ki pokažejo realnejšo sliko.

Pa še precej pametnih ljudi je, kateri so v prejšnjih časih lahko le molčali. Če so se tudi dokopali do kakšnih relevantnih podatkov.

Zdaj pa ... NASA ni več sveta krava. Niti Greenpeace, niti Politbiro Zelenih.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

snow ::

Za koliko pa je vode na svetu? Če vsa voda steče v morja (vsi ledeniki vse), za koliko bi se dvignilo morje?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Thomas ::

70 metrov.

Če bi steklo 30 milijonov kubičnih kilometrov.

Tukaj jih pa ni niti 1000 neto na leto. Prej -1000, trenutno. Glede na obilje padavin in manj sneženih gora, kot mnogokrat v 20. stoletju.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

70 metrov? Si prepričan? :\

edit: Sem mal guglov, maš prav - sem pa presenečen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Thomas ::

85 metrov visoko, če se potem ne bi morje razlilo še bolj na široko, kot so morja danes. Tako bi se pa in prišli bi do okoli 70 metrov v višino.

Da bi pa prišli kakšnih 7 metrov visoko, bi se morala raztopiti desetina tega, logično. V ene 3000 letih, če bi izgubljali neto po 1000 kubičnih kilometrov na leto. Pa jih seveda ne.

Samo tema se je začela s tem, da so ugledne znanstvene inštitucije zganjale paniko, da se bo praktično slednje zgodilo že v naslednjih 100 letih.

(Moj point je ta, da ni apriori avtoritativnega vira. Tile so lepo zarili, z novinarji in roketo vred.)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> sem pa presenečen.

Kaj si presenečen? Da toliko al da samo toliko al kaj?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vesoljc ::

jest sem tud nekak pricakoval bolj epsko cifro... :p
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

perci ::

Kaj si presenečen? Da toliko al da samo toliko al kaj?
Presenečen, da samo toliko. Ze kr en lep cajt nazaj sem gledal en butast film z naslovom Waterworld, ki je kao temeljil na predpostavki, da se je ves led stopil in voda prekrila vso kopno, including Mt. Everest. Sem ze takrat vedu, da je film bedarija, sam da so pa ze osnovno predpostavko tok falil si pa nism mislu.

gzibret ::

Tisti film itak nima nobene veze z realnostjo. Voda je prekrila Mt. Everset, onadva pa se prosto potapljata po New Yorku. :D
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

Velika večina je pa temle zadnjim izpadom nasedla. V možgane milijonov se je naselil strah pred čisto možnim Vesoljnim potopom, ki ga "sproža človek s svojo lakomnostjo in pohlepom".

Modus operandi Zelenega fašizma.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Najboljsi je err... The Day After Tomorrow?

Pravi dokumentarec :)

Thomas ::

Ja, ne mislit, kako milijoni ne verjamejo, da je to povsem realističen film.

Alec999 ::

Thomas je dal tukaj en zanimiv pogled za eno drugo temo in sicer o Noetu in njegovi barki. Če bi voda narasla res za samo 70m potem ni bilo nobene potrebe za Noeta in njegovo barko.

Tear_DR0P ::

ja očitno je nekaj vode odcurljalo v vesolje :)
heh tole s 70m sem že dolgo vedel - mamo doma ene stare knjige od life-a in sem tam že kot otrok videl fotografijo, na kateri je vrisana vodna črta na manhattan skylineu - lepo
waterworld mi je bil zanimiv film, mam rad take fantazije - sam če je voda v tem filmu bla nad 8k, kje so pol našl zemljo? je morala bit malo nižje ane - vsaj v času dogajanja
the DAT je pa tud zanimiva akcijska fantastika - kjer prikaže debilizem ljudi - knjige so raje skurl, kot pa da bi jih za izolacijo v zid postavl okrog sebe - učil se bi pa pol iz česa? ustnega izročila?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Številčna dejstva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
14111964 (5730) jzgorisek
»

Segrevanje ozračja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26923852 (19127) gzibret
»

Bush, ogrevanje ozračja

Oddelek: Problemi človeštva
222893 (2359) alexb

Več podobnih tem