» »

Matematicna verjetnost povezav med turisticnimi destinacijami in napadi

Matematicna verjetnost povezav med turisticnimi destinacijami in napadi

SmeskoSnezak ::

Zanima nas, ce je mozno z nekaksnim algoritmom najti povezavo med povecanjem turizma in napadov. Torej, recimo clanke, ki povecajo turizem v doloceni lokaciji za nek dolocen cas in zatem primerjati to s samimi napadi, ki se zgodijjo na tisti lokaciji ali okolici zatem.

Primer, ki se je trenutno zgodil: srilanka je nekako postala bolj obiskana v zadnjih letih. v tem letu pa so se zgodili napadi.

Kaksna je verjetnost, da bi se nasle taksne povezave?
Nekaksna napovedna analiza torej po slovensko... je kak strokovnjak iz tega podrocja, ki bi znal kaj napisati glede tega?
Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

Ghenghiz ::

Taksno analizo zna naredit vsak solan statistik. Problem tukaj pa se mi zdi priti do zanesljivih podatkov, saj brez njih seveda ne bo zanesljivih rezultatov.

Daje pa statistika kot rezultat zgolj verjetnosti, za katere se potem nad nekim pragom odlocimo, da jim verjamemo. Zato se mi zdi tvoje drugo vprasanje - kaksna je verjetnost, da obstaja visoka verjetnost, da sta dva pojava povezana - precej brezpredmetno. Na to niti ne vem, kdo bi lahko odgovoril drugace kot z mahanjem rok, odgovor sam pa po mojem tudi nebi doprinesel k nicemur.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Verjetnosti pri kartah (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
60442233 (23440) itak37
»

O, to pa ne! - O, pa fajn! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
586048 (4035) Fizikalko
»

Statistika nesreč letalo - avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
547124 (5774) JanezH
»

Verjetnost ... spet čudna naloga (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1188749 (6083) Thomas
»

Zakaj je lovljenje teroristov z množičnim nadzorom matematično nemogoče (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
838061 (5938) Thomas

Več podobnih tem