» »

Verjetnosti pri kartah

Verjetnosti pri kartah

««
«
1 / 13
»»

Thomas ::

V eni temi se dva tipčka delata blazno pametna na mojo sicer obrobno pripombo, da ne verjamem pokerašu, da je imel eden poker asov, tadrugi pa flush royal.

Za začetek en link na rezultate te bazične kombinatorike, rečemo pa lahko še kakšno več tudi o tej tematiki, da ne onesnažujemo Global warminga s tem.

Link.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IceIceBaby ::

da ne verjamem pokerašu, da je imel eden poker asov, tadrugi pa flush royal.


mogoče so pa z jokerjem igral :)

antonija ::

Caki mal: Royal flush je cela druzina plus as. Poker asov so vsi asi. Ce ni kart po rokavih pol je tole... glupo?:\
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Sergio ::

Ne glupo, ampak logicno. :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Ja, sej, se strinjam.

Ampak pol so pa privlekli poker z večimi kupi kart. Tam pa to je mogoče, ampak blazno malo verjetno še vseeno. Tam od 1 proti mnogo milijonov naprej.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

antonija ::

Sej verjamem da folk igra poker z n kupi kart, z 10 jockerji, z divjimi kartami,... tako kot igrajo "pikolo" pri taroku. Ampak ce igras poker (fresh deck of cards) potem je tole nemogoce, razen rokavov seveda (kar pa pomeni da bo en na koncu tepen).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Thomas ::

> kar pa pomeni da bo en na koncu tepen

Tisti s flush royalom, ali pa tisti s pokrom asov. Samo to je tu vprašanje, kateri od teh dveh! :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gorjanc ::

Ker se danes največ igra texas holdem poker bi mogla biti debata biti o tej obliki pokra. Večina strani kejr lahko igraš pker za denar ima tako imenovane bad beat jackopte, zadeneš ga tako da sodeluješ pri igri kjer poker (vsaj osmice) izgubi. Te jackpoti se ne zadanejo ravno pogosto, ne spremljam točno ampak mislm da gre povprečno na 2 tedna. Se pravi te zadeve se dogajajo in niso tako zelo redke da po defultu ne bi vrjel pokerašu da ga je zadel. Mimogrede mariskateri pokeraš odigra 50 000 iger na meseec.

antonija ::

Pri texas hold em je ta situacija vsekakor mozna, ceprav je verjetnst zanjo verjetno majhna :) Vsekakor je dobro najprej poznati vse detajle preden se zacne razgreta razprava.:8)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Thomas ::

Ma neumnost. Težko, da se je v zgodovini Texay Holdem zgodilo več kot vsega parkrat, da je nekdo imel poker asov, drugi pa FR.

> Mimogrede mariskateri pokeraš odigra 50 000 iger na meseec.

1600 iger na dan? Vsako minuto dneva malo več kot eno? 24/7?

Bejš, bejš. Glavo v roke!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

Iz teme "Global Warming":

Thomas:

Sicer se pa ne spoznam niti na exobiologijo. Ampak napadam stališča SETI privržencev head on. Ne bi bilo prvič, da ga zaserje večina v neki znanstveni panogi.

Jaz sem seveda pro-science, ampak samo z lastno avtoriteto me ne bo prepričal nihče.

Nisem zelo dober v pokru, ampak če mi bo nekdo rekel, da je imel ravno poker asov, ko je nasprotnik dobil flešrojal in mu pobral goro denarja ... bom vedel, da si je zgodbico izmislil.

Pa če mu stopijo ob stran vse pokerske avtoritete tega sveta in pomagajo "krepit zgodbo".

I don't care.

Gundolf:

> Nisem zelo dober v pokru, ampak če mi bo nekdo rekel, da je imel ravno poker asov, ko je nasprotnik dobil flešrojal in mu pobral goro denarja ... bom vedel, da si je zgodbico izmislil.
Ampak ti jaz povem, da je to povsem možno. V verjetno več kot eni različici pokra. Ker očitno tega ne veš, da različic je veliko. Recimo Texas Hold'em je že taka (pogoogli si, al pa powikipedii). Torej, če si v tvoj gw hoax tako prepričan, kot si v tale tvoj poker, potem si zgubu eno velko stavo zdele.

> Pa če mu stopijo ob stran vse pokerske avtoritete tega sveta in pomagajo "krepit zgodbo".
Malo butasto bi izpadel. No to si že, ornk butasto bi izpadel. Saj veš, zmotiti se je človeško, v zmoti vztrajati je pa norost.

Thomas:

> V verjetno več kot eni različici pokra. Ker očitno tega ne veš, da različic je veliko.

Verjetnost za kaj takega, je v VSAKI različici pokra bistveno manjša, kot da gre za natego.

Bayesu pač verjamem bolj kot pokerašem. Pa špilali oni karkoli.

Gundolf:

> Verjetnost za kaj takega, je v VSAKI različici pokra bistveno manjša, kot da gre za natego.
No, lepo si se izmazal iz tega, da lahko rečeš, da nisi nikoli trdil, da je to nemogoče. Owned by poker? Thomas? No way!

frudi:

> Verjetnost za kaj takega, je v VSAKI različici pokra bistveno manjša, kot da gre za natego.

bullshit... nakladaš o stvareh, o katerih nimaš pojma, hkrati pa si sveto prepričan, da imaš 100% prav. zakaj bi te torej resno jemal pri drugih temah?

ravno dva dni nazaj sem gledal poker hand, sicer ni bil ravno poker asov proti royal flushu, je pa bil zelo podoben in z enako verjetnostjo - poker petk je izgubil proti straight flushu od A do 5 (za informacijo - royal flush ni nič druga kot straight flush od 10 do A).
in to ni noben redek pojav...

People like to classify things. We live on a planet;
it would be nice to know what that was.

Thomas:

Vidim, da slabo poznaš verjetnosti, da se ti zdi tak primer enako verjeten.

Živčen zaradi mojega GW denaila?

Frudi:

> Vidim, da slabo poznaš verjetnosti, da se ti zdi tak primer enako verjeten.
barvno lestvico od A do 5 lahko dobiš na štiri načine. poker petk lahko dobiš na en način.
barvno lestvico od 10 do A lahko dobiš na štiri načine. poker asov lahko dobiš na en način.
(pustimo variacije, koliko kart od pokra/lestvice imaš v roki in koliko je skupnih, ker je irelevantno)

da straight flush od A do 5 premaga poker petk je čisto enaka verjetnost, kot da royal flush premaga poker asov.

> Živčen zaradi mojega GW denaila?
sploh ne, se ne vtikam sem zaradi svojega ali tvojega mnenja o GW. ampak nategoval ljudi o pokru pa v moji prisotnosti ne boš...

Thomas:

> barvno lestvico od A do 5 lahko dobiš na štiri načine. poker petk lahko dobiš na en način.

Pa poker 6, pa poker 7, pa ...

Pa barvno lestvico od 2 do 6, 3 do 7 ...

Lepo priden bodi, pa naredi vajo, kako verjetno je vse to, koliko verjetnejše od zadanega primera.

Pa odpri temo o poker verjetnostih, če želiš, če ti je tako hudo zaradi njega!

Ta tema je zato, da se jokajo zagovorniki Ala Gorea. Kot so se tedaj na Floridi, če ne še bolj.

Za spravljati v jok pokeraše, bomo pa odprli drugo temo. Kot je druga odprta tudi za zoprnike gospoda Bajuka.

Deal?

Gundolf:

Še upam da zadnji off topic glede pokra: Verjetnost je Thomas vpletel le zato, da se je vsaj delno izmazal, potem ko je bleknil neumnost. Ne moreš se kej dost kregat zaradi verjetnosti, ker imaš P(A|BC), kjer je A tvoj poker asov, B je royal flush v rokah soigralca, za C pa nihče ne ve kaj je (katere karte so odprte na mizi, ve se le da je vsaj en as). Sploh ker Thomas za verjetnost spet ni explicitno podal nobene številke, tako da se bo lahko spet izvlekel, ko mu pokažeš da ni nujno tako majhna.

Pravi da ni nek profi v pokru, ampak blefirat pa zna!

frudi:

Thomas, kaj bluziš s pokrom 6, pokrom 7, itd. nima najmanjše veze.
jaz govorim eksplicitno o poker 5 proti straight flush A do 5, ne o poker česarkoli proti straight flush katerikoli. in verjetnost za točno to kombinacijo kart je identična verjetnosti za poker asov proti royal flush.

Thomas:

> jaz govorim eksplicitno o poker 5 proti straight flush A do 5

Zakaj ne govoriš o 2 pik, 4 kara, 5 srce, 8 križ, 8 kara proti 3 srce, 5 pik, 6 srce, dama pik, kralj x?

Sej je enako verjetno tudi to, ane?
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Thomas ::

> Težko, da se je v zgodovini Texay Holdem zgodilo več kot vsega parkrat, da je nekdo imel poker asov, drugi pa FR.

Težko, da se je 1X. >:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IceIceBaby ::

Texas holem se igra z enim standardnim deckom v katerem so 4 asi. Ni možno, da pade naenkrat poker in royal flush.

bad beat jackpoti ponavadi padejo če kdo premaga poker iz 8 ali več (odvisno od igralnice). Ampak tukaj jackpoti nimajo veze...5 asov pri pokru ne more bit na mizi, razen če se igra kakšna čudna varjanta z 2 kupčkoma kart, za kar pa še nisem slišal.

Thomas ::

> da straight flush od A do 5 premaga poker petk je čisto enaka verjetnost, kot da royal flush premaga poker asov.


Hehe, šur, ja.

p.s.

gzibret, nisi čisto vsega zajel in prenesel sem. Začetek manjka, ko just omenim poker asov in fleš.

edit - dodano 0:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

IceIceBaby ::

1600 iger na dan? Vsako minuto dneva malo več kot eno? 24/7?


50 handov na uro * 4 mize je 200 handov na uro. V osmih urah je 1600 handov :)

Nekatere mize obrnejo tudi po 100 handov na uro in nekateri norci igrajo tudi več kot 4 mize naenkrat. Se da, ampak ni pa to ravno povprečje :)

gorjanc ::

Thomas moraš upoštevat da hardcore igralci pokra igrajo lahko 12 miz naenkrat na mizi se odigra približno 70-100 iger na uro. In pri tem tempu še zmeraj delajo dobiček. Če pogledaš spodnji link vidš da se je bad beat jackpot samo v novembru podelil trikrat in to je samo ena stran od sto ali več.

http://www.partypoker.com/news/recent_w...

gorjanc ::

kst mislim da si moraš prebrati pravila od texas holdema. Igralec ima samo 2 svoji karti ostale 3 si deli z vsemi drugimi.

frudi ::

še moj zadnji reply iz GW teme, preden sem opazil, da je prenešena...


> jaz govorim eksplicitno o poker 5 proti straight flush A do 5

Zakaj ne govoriš o 2 pik, 4 kara, 5 srce, 8 križ, 8 kara proti 3 srce, 5 pik, 6 srce, dama pik, kralj x?

Sej je enako verjetno tudi to, ane?


niti približno...
če bi ti bilo kaj jasno o igri, bi vedel, da je poker proti straight flushu, ki vsebuje eno od kart iz pokra (5 je naprimer tako v pokru petk kot v straight flushu od A do 5) možen samo pri variacijah pokra s skupnimi kartami (texas hold'em, omaha...). (ali pa pri pokru s petimi barvami, ampak o teh ne vem druga, kot to da obstajajo, tako da so kategorije handov tam lahko zaradi mene čisto drugačne)
za poker 5 proti straight flushu od A do 5 (ali pa poker A proti royal flushu) so s tem določene vsaj štiri skupne karte (dve 5 in še dve karti od straight flusha). tvoja kombinacija na primer pri texas holdemu ali omahi sploh ni možna...

kot sem že napisal - delaš se pametnega o stvareh o katerih nimaš najmanjšega pojma...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Thomas ::

> Igralec ima samo 2 svoji karti ostale 3 si deli z vsemi drugimi.

Aha, vemo. In kako tu pride do pokra asov in FR pri dveh igralcih?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> če bi ti bilo kaj jasno o igri, bi vedel, da je poker proti straight flushu, ki vsebuje eno od kart iz pokra (5 je naprimer tako v pokru petk kot v straight flushu od A do 5) možen samo pri variacijah pokra s skupnimi kartami (texas hold'em, omaha...)

No modrina, pa povej KAKO je to možno pri Texay Holdem? Al kako se že tej igri reče? Kako je možen poker asov proti FR?

A?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

frudi ::

vsak igralec ima 2 karti, pet si jih deli z ostalimi, uporabi pa poljubno kombinacijo petih kart od teh sedmih (lahko tudi samo vseh pet skupnih). to velja za texas holdem; pri omahi mora uporabiti dve od svojih štirih in tri od petih skupnih...

še pravil ne poznaš, pa pametuješ.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Thomas ::

> delaš se pametnega o stvareh o katerih nimaš najmanjšega pojma...

Ne vem dosti o pokru. Ampak ... si se ti izkazal, v poznavanju tega primera, BISTVENO slabše od mene, miško. 8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gorjanc ::

En igralec ima 5s5c drug igralec ima Ah2h na mizi pa je 3h4h5h5d9d

Thomas ::

> uporabi pa poljubno kombinacijo petih kart od teh sedmih

Kako mora biti teh 2+2+5 kart, da sestaviš A A A A in A K Q J 10 iz njih ????
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Takoj na začetku sem povedal, da je AAAA proti FR, gospodje.

Sestavite zdej to, ali pa utihnite.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gorjanc ::

Karte si lahko delita se parvi A iz pokra je isti A kot v royal flushu.

Gundolf ::

Dejte za vraga se že podučit preden nakladate o pokru. Texas Hold'em (ker sem ga ravno jaz tam omenjal) se igra z enim kompletom kart. To je varianta s skupinskimi kartami. Na mizi je do 5 kart, katere lahko vsi uporabljajo in kombinirajo. Igralci imajo pa dve svoje karte. Torej, prvi ima dve karti iz flusha, ostale tri (vključno z asom) so na mizi. Drugi ima dva asa, torej morata biti vsaj dva asa na mizi (za enega že vemo da je). Miza je torej dva asa + dve drugi karti iz flusha. Še en prostorček ostane na mizi, tako da je kombinacij več. Lahko da je večji del flusha na mizi ali pa večji del pokra, ali pa nekaj tretjega. Ampak zdaj ugotavljamo, kakšna je verjetnost, da drugi laže, ko pravi da je imel poker, medtem ko je prvi pokazal, da ima royal flush. Trdit, da je imel poker ne more, če na mizi ni vsaj dveh asov. Torej, to vemo. Zdaj pa matematiko v roke in boste hitro ugotovili, da verjetnost, pri vseh teh predpostavkah ni več tako majhna. Torej, ne gre se za verjetnost da hkrati nastaneta poker in royal flush ampak za to predstavljeno pogojno verjetnost.

gorjanc ::

Prvi igralec ima AhAc drugi igralec ima 10dJd na mizi je QdKdAdAs5c

frudi ::

sta ti že gorjanc in Gundolf lepo razložila... pa še v mojem zgornjem postu je že zapisano:

a poker 5 proti straight flushu od A do 5 (ali pa poker A proti royal flushu) so s tem določene vsaj štiri skupne karte (dve 5 in še dve karti od straight flusha).


preberi si vsaj pravila, do takrat je brezveze debatirat...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

Gundolf ::

Huh, tule pa letijo posti! Se opravičujem, ker sem še enkrat pojasnil pravila za Texas hold'em.

Thomas ::

Good. Se da. Kakšna je verjetnost za kaj takega?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gundolf ::

> Good. Se da. Kakšna je verjetnost za kaj takega?
Na uč bi rekel da mnogo večja, kot je začetna verjetnost, da nekdo dobi royal flush. Vsekakor odvisno od tega koliko in katere ase imaš na mizi.

> Tam od 1 proti mnogo milijonov naprej.
Če so trije asi na mizi je precej, precej, precej večja.

frudi ::

na hitro... ene 7.6E-11 na posamezen razdeljen hand. lahko da je za kak numerični faktor narobe...

recimo, da ves čas poker igra ene 6 miljonov igralcev, v povprečju pa je 6 igralcev za mizo hkrati. ocenimo torej, da se ves čas igra za približno miljon mizami. če se na uro odigra 60 handov za mizo, je to 60 miljonov handov na uro oziroma slabe 1.5 miljarde handov na dan. vsakih 10 dni bi torej pričakoval, da se nekje zgodi royal flush proti pokru asov...

te ocene so zelo grobe, lahko da je tudi na začetku zračunana verjetnost za kak red mimo. ampak na leto se pa skoraj sigurno kje zgodi...

in še vedno velja, da ima poker 5 proti straight flushu od A do 5 povsem enako verjetnost...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Thomas ::

> na leto se pa skoraj sigurno kje zgodi...

Kolikorat na leto se pa zlažejo, da se je zgodilo? IMO večkrat. Zato jim ne verjamem.

> da ima poker 5 proti straight flushu od A do 5 povsem enako verjetnost

Katerakoli kombinacija je enako verjetna. Samo vsaka ne vsebuje AAAA : AKQJ10.

Zato, če nekdo trdi, kot ti frudi, da je videl nekaj "enako verjetnega", nima to nobenega smisla. Mene ne zanimajo nižje kombinacije, ki SO bolj verjetne vse skupaj, jasno.

To da di ti videl 5-tke je še daleč od FR:4A.

Kapiš?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Thomasova začetna trditev:

Nisem zelo dober v pokru, ampak če mi bo nekdo rekel, da je imel ravno poker asov, ko je nasprotnik dobil flešrojal in mu pobral goro denarja ... bom vedel, da si je zgodbico izmislil.

Pa če mu stopijo ob stran vse pokerske avtoritete tega sveta in pomagajo "krepit zgodbo".

I don't care.



Still don't care. 8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

frudi ::

omislimo si kategorijo handov - straight flush proti pokru najvišje karte iz tega straight flusha. v to kategorijo sodi natanko 10 handov (ker nas barva straight flusha ne zanima). to nima veze z natančnimi kombinacijamo kart, temveč govorimo samo o 'moči' handa in o dodatni specifični zahtevi (da je poker sestavljen iz najvišje karte straight flusha). vsi handi iz te kategorije so natanko enako verjetni. tvoj RF proti AAAA je najvišji predstavnik te kategorije, moj A-5 proti 5555 pa najnižji.
to kategorijo lahko še nekoliko razširimo, ker obstaja še dodatna skupina handov, ki imajo enako verjetnost - straight flush proti pokru katerekoli od sestavnih kart straight flusha (10-A proti QQQQ recimo). teh handov je še dodatnih 40, skupaj z zgornjimi torej 50.
vseh teh 50 handov ima točno enako verjetnost, da se zgodijo. in ta verjetnost je drugačna od verjetnosti za katerikoli drug hand! ne pozabi, da tukaj govorimo o moči handov, ne o specifičnih kombinacijah kart! razlika je v tem, da so v dani kombinaciji vse karte točno določene, pri opisu 'straight flush proti pokru' pa ne! v slednjem primeru je ena karta še povsem prosta in tudi barva straight flusha ni določena. recimo pri 'poker proti pokru' ali 'poker proti full house' pa je prostostnih stopenj več; šibkejši kot je hand, več je možnosti, kako ga nadelit.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Gundolf ::

Tudi jaz še vedno stojim za mojo izjavo, da zmotiti se je človeško, v zmoti vztrajati je pa norost.

Thomas ::

Ja, in jaz se NISEM zmotil v moji malo više citirani izjavi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> vseh teh 50 handov ima točno enako verjetnost, da se zgodijo.

Ampak mene zanima samo FR. Nič drugega. Jasno?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gorjanc ::

Ja Thomas pol je to tvoj problem mislim da smo ugotovil da je zadeva popolnoma možna de se zgodi razmeroma pogosto (nekajkrat na leto). Če pa ti ne vrjameš sosedovemu Janezu da se mu je zadeva zgodila je pa potem to vajin problem.

Gundolf ::

Seveda si se.

No pa recimo takole. Glede na tvojo prvo izjavo. Jaz pravim, da je mnogo večja verjetnost, da si najprej mislil, da je taka kombinacija nemogoča, kot pa da si že od začetka trdil le da ni verjetna. Pravzaprav si še v tej temi kasneje deloval, kot da se ti zdi nemogoča pri Texas hold'em.

Ti lahko govoriš kar hočeš, ampak kdo tule ti bo pa verjel je pa drugo.

Drugo, da je pa verjetnost majhna pa spet ni res. Če veš katere karte so odprte se kar lepo poveča.

ciki57 ::

V obicajnem 5 card draw to ni mozno, Ker so samo stirje asi v igri :D.

Pri texas holdem pa se je tudi meni ze zgodilo, da sem imel poker kraljev, nasprotnik pa Royal flush:

Moje karte: Kh, 6h
Nasprotnikove karte: Ts, Qs
Skupne karte: As Ks Js Kc Kd

Torej, jaz sem imel poker kraljev ( Kh + Ks Kc Kd), nasprotnik pa Royal Flush v piku ( As Ks Qs Js Ts)

;(

Je pa tudi pri Texas Holdem zelo manjhna verjetnost za to, Sem imel pac "sreco".

frudi ::


> vseh teh 50 handov ima točno enako verjetnost, da se zgodijo.

Ampak mene zanima samo FR. Nič drugega. Jasno?


nima veze. od začetka je bila tvoja premisa, da se dogodek z neko (tebi takrat neznano) verjetnostjo nekomu ni mogel zgoditi. sam sem ti najprej dal protiprimer, kjer se je zgodil dogodek z povsem enako verjetnostjo; če sta enako verjetna in se je zgodil eden od njiju, se lahko tudi drugi. nato sem ti pa še izpeljal, da je ta verjetnost sploh ni tako majhna (glede na število odigranih handov).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Thomas ::

> Jaz pravim, da je mnogo večja verjetnost, da si najprej mislil, da je taka kombinacija nemogoča

V pokru je nemogoča, v TH je skrajno malo verjetna. Ampak mene TH niti ne zanima. Rekel sem pokru in pika.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Fizikalko ::

Thomas, glede na prebrano se IMHO brez veze izmikaš. Si pač podal netočno izjavo, ker se na poker premalo spoznaš, big deal, fantje so to argumentirano razložili, zato ne vidim smisla v tvojem vztrajanju. Pač, tudi ti kdaj usekaš mimo - predvsem si se IMHO prenaglil z začetnimi izjavami.

In pokrov je več vrst, to, kar ti pojmuješ kot poker, ni edini poker.

frudi je IMHO še najbolje razjasnil stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

ciki57 ::

Sej TH je poker.

Thomas ::

> nato sem ti pa še izpeljal, da je ta verjetnost sploh ni tako majhna

Dovolj majhna, da se v Sloveniji ni zgodila, dovolj majhna, da se tvojim inozemskim znancem ni zgodila. Dovolj majhna, da tak dogodek ni nikjer dokumentiran.

Pa briga mene TH, čeprav velja tole zanj, za poker pa sploh.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Si pač podal netočno izjavo, ker se na poker premalo spoznaš

Na poker se ne spoznam. Sem povedal v isti sapi. Kasneje se je pokazalo, da v standardnem pokru ni možno. V enih posebnih različicah pač je, vendar je manj verjetno, kot da zadaneš sedmico na lotu.

Dopustil sem tako majhno verjetnost za kakšen poker dialekt že takoj.

Kje sem se zmotil?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gorjanc ::

Standardni poker je Texas holdem. Ena obskurna varianta pokra je draw poker ki ga danes vidiš samo še v starih kavbojskih filmih.

frudi ::

poker ni samo ena igra, sploh pa ne five card draw, ki se danes igra kvečjemu še v Desperate Housewives...

Dovolj majhna, da se v Sloveniji ni zgodila, dovolj majhna, da se tvojim inozemskim znancem ni zgodila. Dovolj majhna, da tak dogodek ni nikjer dokumentiran.

kaj še zmeraj bluziš isto neumnost? tukaj si dobil sedaj že dva primera iz prve roke, kjer se je zgodil dogodek, za katerega trdiš da je premalo verjeten, da bi se sploh zgodil do zdaj.
če pa zdaj hočeš imet to posneto na 12 kamerah in v prisotnosti treh doktorjev fizike in notarja, pa tega res ne boš nikoli doživel. najboljše kar lahko narediš - idi okoli težit online poker stranem, če ti lahko izbrskajo iz svoje baze odigranih handov kak primer.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)
««
«
1 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poker (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24227663 (4996) CoreySteel
»

Izgubili smo še v pokru (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5617091 (13461) leiito
»

Računalnik in človek v pokru statistično izenačena

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4921218 (14606) oemdzi
»

Online gambling in davek?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8115743 (11836) superman
»

gembling (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6710337 (6418) c3p0

Več podobnih tem