» »

Verjetnost ... spet čudna naloga

Verjetnost ... spet čudna naloga

1 2
3
»

Širajzl ::

Očitno še ne prav zares.

Fizikalko ::

A namiguješ, da mi kdaj prej v tej temi kaj ni bilo jasno? Kar na plano, me prav zanima, kaj te šraufa.

VolkD ::

Emmmmm.. kaj pa če se kovanc postavi na rob ?

Fizikalko ::

Se ne. Realen kovanec prej ko slej pade v realnem svetu (zrak, tresljaji,...).

WarpedGone ::

Hja, nebi trdil DA NI MOŽNO, da bi se realen kovanev postavil na rob. Lahk se najdejo pogoji in krompir da se to zgodi. Verjetnost za kej tazga je pa izredno kilava, sigurno.

Idealen kovanec se pa nikoli ne postavi na rob. Predvsem zato, ker nihče ne zna povedat kakšna je verjetnost za to :D
Zbogom in hvala za vse ribe

Fizikalko ::

Če mislip, da se realen lahko, potem se idealen še lažje.

Glede realnega: seveda, ampak pozabil si na besedo "slej" v mojem postu. pa tudi, če je možno, je izračun za realnega skoraj nemogoč, ker na to vpliva preveč dejavnikov.

_marko ::

->Glede realnega: seveda, ampak pozabil si na besedo "slej" v mojem postu.

Kovanec komot pade na rob. Rabiš le precej poizusov.
Če pa govorimo o tem, da bo kasneje zarad nekega dejavnika(npr veter) padel na stran pa lahko tudi rečemo, da ga bo še kasneje kvantna fluktacija postavila nazaj na rob ali da bo iz grba spremenila cifro.
Verjetnost, da se zgodi to obstaja. Tako, da je ta slej malenkost čudno definiran.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Fizikalko ::

No ja, v skladu z mojo izjavo o Proustovih delih, je verjetno tudi to. Malo verjetno, možno pa. Ni pa preveč realno.

Fizikalko ::

Skratka, v principu maš prav.

_marko ::

Vem. :8)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

VolkD ::

Realno ali ne.. meni se je zgodilo !
Joke je bil. Imam namreč kovanec, ki ima na obeh straneh grb. Kovanec je še iz časa juge.
Hoteli smo malo okrog prinest enega, ki ni vedel za ta kovanec.. In glej ga vraga ,... kovanec se je ustavil na robu !

Zdaj pa hudo vprašanje.. Kolko je večja verjetnost, da se kovanec ustavi na robu, če ima na obeh straneh grb, glede na običajen kovanec ???

_marko ::

->Kolko je večja verjetnost, da se kovanec ustavi na robu, če ima na obeh straneh grb, glede na običajen kovanec ???

Stvar dobre fizikalne simulacije. Tukaj ti iz glave noben nebo znal tega povedat.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Imperfect ::

Ena kolokvijska naloga se je nekoč glasila: Kako debel mora biti kovanec, da bo verjetnost, da pade na rob enaka verjetnosti, da pade na eno izmed obeh strani.
Nekaj podobnega no..

Nejc Pintar ::

Na raznih fuzbalskih igriščih ki so malo vlažna se kovanec pogosto zapiči:)

Sicer pa je verjetnost da gre na rob baje okrog 1:10000
Lahko je biti prvi, če si edini!

Fizikalko ::

In kako si to izračunal?

Nejc Pintar ::

slišal:8)
Lahko je biti prvi, če si edini!

rjene ::

kukr kol bluzite de si kovanc ne zapone kam je padu, ce kovanc vrzes 1000000x bo razmerje med glavam pa cifram okol 50:50 pa se lohk zjokate tlele. in ce je 500000 glav v miljon metih, mi smo pa v prvih 10ih metih vrgel cifro, bo slej ko prej mogla padet glava. mogoc bo kdo reku zakva nebi padla se enajstic, moznost 50%! to je res, kot posamezni dogodek, je to res, ampak ker smo ze prej metal, to ne drzi(ceprov nima spomina kovanc). Ze kot posamezen dogodek je verjetnost manša kot 50% ker se lohk na rob postav! sej zadevsna ni cist logična vsem. sm naj si kdo prebere tisto foro: mamo tri vrata za dvema kozo, za enimi vrati pa avto, tista vrata ki odpremo, kar je za njimi je naše. Izberemo ena vrata, potem pa nam ena vrata odprejo, in za njimi je koza. Imamo samo se dvoje vrat, za enimi avto za enimi koza. Kaj se nam bolj splača obdržati ta vrata, ali jih zamenjati??? Vsekakor se jih splača zamenjat, pa ce je se tko nerazumljiv! (problem montya halla)

Smurf ::

Pri monty hallu gre za odvisne dogodke, pri metu kovance pa za neodvisne dogodke, tako da je primerjava napačna. So imeli predhodniki kar prav ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Thomas ::

If a coin comes up heads only twice, that's definitely not a good reason to believe it's fixed, unless you already suspected from the beginning. But if it comes up heads 100 times, it's taking you too long to notice.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igranje rulete z dobičkom! (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1344226296 (115353) msjr
»

Najmanjša mera informacije

Oddelek: Znanost in tehnologija
443367 (1812) Yggdrasil
»

Problem 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
676172 (4856) Thomas
»

Verjetnost - pošten kovanec

Oddelek: Znanost in tehnologija
193968 (3574) Thomas
»

Verjetnost, kombinatorika, al kokrkoli se temu reče...

Oddelek: Znanost in tehnologija
242234 (1660) whatever

Več podobnih tem