» »

Nedeljsko delo

Nedeljsko delo

1
2
3

Modri dirkač ::

Ne vem no, jest osebno rad delam čez vikend, ker imam potem dva dneva med tednom fraj, kjer lahko obavim vse, ne pa kot nekateri moji kolegi, ki imajo pač deskjob od 8-16 in potem mora dopust jemat za vsako malo pizd***jo, ki jo ima za uredit.
Poleg tega delam sam, ni šefov in sodelavcev.

Ma tud to svoje prednosti, vsaj dokler nimaš otrok...
Everybody lies!

BluPhenix ::

ampak kolikor vem, teli nedeljski delavci nimajo to nic extra placano (torej kot nadure).

ZAkaj pa bi moralo bit plačano kot nadure? Sej je pač fraj en drugi dan. SEj ne dela od ponedeljka, do sobote in potem še nedeljo in to vsak teden...

kruh lahko kupis en dan prej,
Ja res je lahko ga kupim dan prej. Ampak ne maram jesti dan starega kruha, zakaj bi potem tako delal? Primer, ta teden sem cel teden delal od 7-20.30 minimalno. Ob 7ih ni odprta še nobena trgovina, ob 20.30 so pa že vse zaprte, kje naj dobim to kar rabim? Seveda bom šel v soboto v trgovino, oz. v nedeljo v kolikor tudi v soboto ne bom mogel...

Evo modri dirkač je že izpostavil eno fanj stran tega...

za nekatere sluzbe je samoumnevno, da delajo tudi ob nedeljah in praznikih. tudi tisti, ki se odlocijo za ta poklic, al pa so se 100 let nazaj, so vedl kako bodo mogl delat.

Ja in? Nekoč tudi te službe niso bile samoumevne za med vikendom, pa so postale, tako kot bodo marsikatere druge.

za kriminalce in nesrece ni nedelje in praznikov... :\

Ja, tudi za pizzopeke, kuharje, natakarje, prevoznike, strojevodje, tehnični support, administratorje, delavce na cestnini .... ne.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Dr_M ::

Ja res je lahko ga kupim dan prej. Ampak ne maram jesti dan starega kruha, zakaj bi potem tako delal?

tvoj problem, ne problem peka.


nevem, ce hocte zarad vase razvajenosti unicit slovenske ljudi in druzine kar. ampak vas pomilujem zarad tega.


brez veze se pregovarjam tuki, ker se mi je nerodno ubadat s takim folkom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

WarpedGone ::

tvoj problem, ne problem peka.


hec je,da se bi najdu pek, ki bi tut v nedeljo rad delal in mi prodal svež kruh.

ker pa se drugim ne ljubi,tut on ne sme?
Zbogom in hvala za vse ribe

BluPhenix ::

tvoj problem, ne problem peka.

Vidiš, to je ker ne razumeš kako deluje povpraševanje trga. ČE je povpraševanje se bo prej ali slej našel nekdo, ki mu bo zadostil, sigurno se bo našel. Takrat ko bo nekdo to začel, bodo začeli tudi drugi, da ne bodo izostali od dobička.

Vidiš moj problem, problem potrošnika, ki ustvari povpraševanje je najpomembnejši. Kaj si misli en pek je čisto irelevantno, če je neko povpraševanje na trgu.

Vedno se najde nekdo, vedno ...

nevem, ce hocte zarad vase razvajenosti unicit slovenske ljudi in druzine kar. ampak vas pomilujem zarad tega.

Ah dej no dej, ne take sindikalistične metati ven. Vidim da si post napisal danes zjutraj. Glej ga zlomka, je nedelja. In glej to, nekdo mora danes delati ali vsaj biti dežuren, da ti danes lahko napišeš post. In potem misliš, da smo samo mi razvajeni ... Pomisli koliko boš danes gledal televizije, ali pa recimo tvoji družinski člani. Veš tudi operaterji, ki delajo na TV imajo doma družine, ampak za njih uničevanje se nihče ne sekira. Sploh mi ni jasno, zakaj bi se nekomu uničila družina, če dela v nedeljo? Al je problem, ker ne more k maši?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Daedalus ::

ker pa se drugim ne ljubi,tut on ne sme?

Normalno. Kdo pa hoče met "nelojalno" konkurenco, ki si s temnimi nameni prevzema trga drzne delati celo ob nedeljah?


Meni se zdi, da marsikdo ne dojame, kaj pomeni svobodna podjetniška pobuda. Nima mi država kaj tupit, kdaj lahko delam, kdaj pa ne. Dokler se mi splača in najdem dovolj velik kos trga - bom delal. Neke intervencije za "zaščito ubogih družin trgovcev jada jada jada" pa ne rabim, hvala. Niso trgovci edini, ki delajo tudi ob nedeljah. Pravzaprav - trgovci predstavljajo majhen del tistih, ki delajo ob nedeljah.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

MEDENA ::

Kok vse sprevačate besede....najboljše da VSI ampak vsi DELAMO cel mesec pa bo fer za vse OK? Pa ukinimo dopuste OK?

Če potrošnik to zahteva >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Thomas ::

Morm u Mercator center v štacuno spet. Da se skuha kej dons še.

Bi blo fino, če bi imeli odprto cel dan. No, ampak že tole je nekej!

Super!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MEDENA ::

Tako je Thomas, ko bogi revež nisi prej uspel v 6 dneh moraš danes...in trgovke/ci tam delajo za ušivih 50% višjo urno postavko....ki bi morala biti normalna urna postavka....ampak to je spet druga tema......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Vice ::

Ne Medena Thomas je 6 dni razvijal protokol, da bo takšne kot si ti zamenjal z računalniki. Danes si bo pa ob nakupu še ogledal kako se da še kaj bolje optimizirati. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

WarpedGone ::

medena, vzemi si en popoldan časa in preberi Economics in One Lesson, henry hazlitt
Zbogom in hvala za vse ribe

Fizikalko ::

MEDENA, a ti res ne potegne osnovni koncept razmerja ponudnik/potrošnik? Če mi sede kupovat v nedeljo ob 3 zjutraj, bom poizkušal to tudi storit. Če nas bo dovolj, da se to komu splača, bodo nekatere štacune odprte, če so pametne. Lahko po tudi ne delaš in crkneš. As easy as that.

IMHO ste trgovci eni navadni samopovzdignjeni jamraški samopomilovalci, ala "ej, jaz, bogi revež, ki sem le eden izmed milijon drugih ljudi (netrgovcev), ki delajo v nedeljo (oz. takrat, ko je (glej, no, glej) povpraševanje), se počutim tako ekstra, da zahtevam neke svoje zakone, ki diskriminirajo prav vse druge zaposlene v državi, samo da moji leni riti ne bo treba delat na sveto nedeljo". Poserjem se na take.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

MEDENA ::

Vice: kewl, vse zamenjat z PCji...a bo gor nameščena Vista? >:D

Vice ::

a bo gor nameščena Vista?
Lahko je še beta 3.1 je manj hroščata kot tvoja pamet :D

Modri dirkač ::

MEDENA, pol US of A in pa recimo Canaaada zate nista obljubljeni deželi.:D

24/7 ni za tebe...
Everybody lies!

WarpedGone ::

Poserjem se na take.


Žal to ni dost. Tudi ti imajo volilno pravico in jih je veliko. Ko so volitve jim nekdo obljubi par drobtinic in so vsi za njega. Seveda so te drobtinice na račun celotne družbe, tudi vseh ostalih, ki bodo moral zato plačat višje davke, dobili pa ne bodo nič.

Dobro staro 'vzemi bogatemu, daj revnemu' le da je sedaj 'vzemi vsem malo in daj le nekaterim veliko'.
Zbogom in hvala za vse ribe

Metulj1 ::

Večina kle gor je tlačanov k svoj 12 urni delavnik zagovarjajo z bedastimi izgovori da radi delajo pa ne vem še kaj. Sami seb s tem koplete/koplemo grob. Me zanima kva boste pr 50 letih mel od življenja razen zmatrano rit, 300 obiskov v Mercatorju pa pet infarktov za sabo. Pa un LOL k je mel tolk pameten post in je kritizirov medeno in da on dela ne vem kolk ur na dan.Če je sposobnost to da delaš 12 ur na dan si pa tud butelj.
Ne zavedate da nam skušajo razvrednotit vse moralna načela in razne vrednote-ne materialne.Tud sam velik delam pa nam kle pametn in zato kritizirov druge.

WarpedGone ::

Za kosilo maš moralna načela, za desert pa nedeljski počitek?
Zbogom in hvala za vse ribe

BluPhenix ::

Ej, nekateri imajo dejansko take službe v katerih jim je všeč in ne rabijo drugih hobijev, ker jim služba zadosti potrebo po njih, pa še plačani so zanjo. Štekaš?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

bond007 ::

Pomisli koliko boš danes gledal televizije, ali pa recimo tvoji družinski člani. Veš tudi operaterji, ki delajo na TV imajo doma družine, ampak za njih uničevanje se nihče ne sekira.


Žal je tako, da nekateri tega ne vidijo... Zakaj bi ravno za trgovce bile nedelje proste?

PA ne delajo ob nedeljah samo zaposleni na tv, radio, avtobusarji, taksi.. Tudi veliko s.p.-jev mora delati ob nedeljah. Aja ni jim treba? Se lahko sami odločijo? A res? Mislim, da se lahko nekako tako sami odločijo, kot trgovci, da v nedeljo pač ne pridejo v službo. Oboji tvegajo izgubo službe...

Država bi s tem res preveč omejevala trg povpraševanja/ponudbe.

Tody ::

Poleg tega lahko pogledaš še iz drugega zornega kota... Tele velecentri so ubistvu današnji socialni balzam... Pojdite v Citypark (al pa karkoli že pač imate k ma malce več kvdaratov) in poglejte kafiče in otroška igrala, ter seveda trgovine. Vsi ki smo zaposleni čez teden radi gremo z družino po nakupih, ata se usede v lokal spije pivo ali kavo, mulci se igrajo ali se z njimi pogovarjamo, žena pa nakupuje... Potem jih odpelješ še en štuk višje na nedeljsko kosilo. (ker ste lih pač tam in da ženi ne bo treba kuhat)

Vsi srečni se potem odpravijo domov kjer gledajo TLP in srečno živijo do naslednje nedelje...

In da če ti taka služba ne odgovarja pojdi v kako drugo, recimor smetarji sigurno ne delajo v nedeljo...

WarpedGone ::

Žal je tako, da nekateri tega ne vidijo...


Hja, vsaka zadeva ma očitno in neočitne posledice ter takojšnje in 'zakasnjene' posledice.
Enostavno je vidit očitne, tut takojšnje se opazijo, neočitne in zakasnjene posledice so pa za veliko večino folka prehud zalogaj, da bi pomislili nanje.

Zato se sindikati tako obešajo na očitne in takojšnje posledice. Kruh se bo podražil za 0,5%, katastrofa! Običn folk ne študira in jim le slepo verjame. Dejstvo, da bi kakšne neočitne in zakasnjene posledice več kot odtehtale te očitne spremembe tako ostane skrito. In napredka ni.
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Tele velecentri so ubistvu današnji socialni balzam..


Ne vem al si hotu kritizirat, al le komentirat. Js ne vem kaj bi blo tko blazno negativnega na takšnem nedeljskem 'izletu' v tak center. To ni več samo nakupovanje. Itak da tut nakupuješ, sej čez teden nimaš časa in marskej nucaš. Če se hkrati še fino naješ, srečaš par prijatlu in se pogovoriš, zveš marsikaj novega etc, kaj je na tem tako inherentno zlega?

Zakaj je nedeljsko zapečkarstvo, ko mož leži doma na kavču, otroc sedijo pred tvjem, mama pa v kuhni ordinira tako zveličavno? A to, da je vsaka družina za svojimi stenami cel dan je pozitivno?
Zbogom in hvala za vse ribe

Tody ::

warpone nisem kritiziral lih obratno in se podpišem pod tvoj post

m0LN4r ::

Malo si zamislite kaj govorite. Kaj ko bi delali kako tovarniško delo. Moja mama je delala v živilski industriji vsak dan in to več kot 10 ur. Včasih je delala tudi tako da je zjutraj ob 5 šla v službo in komaj drugi dan ob kosilu prišla domov in šla spat. Jebite SE !

Mamo sem videl približno 1-2 uri na dan če sem imel srečo. Žal zaradi svežega mesa in ker mora biti sveže predelano so BILI prisiljeni toliko delat, tovarna je pa šparala z delavci.

Delala je v skladišču kjer je lepo hladnih -10 stopinj ker meso more bit sveže. In ko so z tem končali so teh nekaj par TON mesa dali z zaboje in jih nalagali na tovornjake. In ob prazniki so tudi delali, da bi naslednji dan VAS v trgovini čakalo lepi sveži mesni izdelki.

Lahko bi še našteval še nekaj krutih stvari, naprimer da je imela vse modre noge in roke zaradi podhladitve. Kak je kaj zdaj. Imela je šolo za dosti bolšo službo ampak je ni dobila in je pa rabila denar pa šla delat. Doma se ni pritoževala. Ponavadi je samo jokala ko je prišla domov zaradi bolečin. Bolniškega, dopust ???!? tu tega niso poznali, kaj pa še da bi te nadura izplačali.
Zdaj hvala bogu dela v vrtcu. Ima pa poškodovano hrbtenico.

In take, ki so se zaradi delovnih razmer pritoževali so jih naslednji dan odpustili in še zdaj nimajo druge službe.

Samo rečem MEDENA in tisti ki se hvalite nad tem, kako dosti delate se najprej zamislite nad tem.

SRAM VAS BODI ! ! !

tisti, ki imate kontakte z takimi ljudmi me boste razumeli.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WarpedGone ::

Za to svoje delo je bila plačana in sicer točno toliko, kolkor je bilo delo vredno. Če pa misliš, da je bilo delo vredno več, se je očitno pustila izkoriščat.
Zbogom in hvala za vse ribe

m0LN4r ::

saj NE za to je dobila minimalno plačo nekje 90.000 SIT če ne manj.
torej ena knjižnjičarka ki sedi v knjižnici pred računalnikom 8 ur pa trikrat klikne za eno knjigo po pcju in dobi večjo plačo?! ?! ?!

torej to delo je potem več vredno al kaj. ali pa delo ki pripravi hrano za več 1000 ljudi !
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Ejsi_Disi ::

Hmm. Ko vsi tako 'radi' delate, me zanima samo nekaj. Kaj doma nimate prav nič za delat (okoli hiše, po stanovanju, otroci,...). Ni vse samo služba, je treba tudi doma kaj postoriti, treba se je tudi kaj športom ukvarjat. Slovenceljni smo še vedno hlapci. :(

Ziga Dolhar ::

> Slovenceljni smo še vedno hlapci.

Tako kot recimo Američani, ne?

Ne pa kot Francozi et al z uzakonjenim 35-urnim tedenskim delovnikom ...
https://dolhar.si/

WarpedGone ::

Še enkrat link: Economics in One Lesson, Henry Hazlitt

Obvezno branje za vse, ki čutite, da delate preveč in da dobite premalo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Fizikalko ::

Molnar... Zaradi takih, kot si ti, bi družba propadla oz. se ne bi razvijala. Hvala Bogu vsa (upam) ni veliko.

NOBEN nima kaj jamrat glede plače. Plačan si VEDNo toliko, kolikor si na trgu vreden. Tudi če si ful sposoben za neko stvar in si zelo iskan, a se ne znaš zmenit za dobro plačo in te nekdo izkorišča, je prav tako. Si pač slab pogajalec, torej glede tega obupno nesposoben ali pa nesamozavesten. in to se pač kaznuje.

Se mi ne smili noben z majhno oz. kakršnokoli plačo. Kdorkjoli je nezadovoljen, naj mi ne bluzi in ne jamra. Niti delavec, ki dobi 50k, niti nek super duper programer, ki misli, da bi moral dobit 1 mio, pa dobi 250k. Če komu ni kaj všeč, naj da odpoved. Če ve, da potem ne bo dobil službo, je očitno tako zelo nekonkurenčen na trgu dela, da je lahko srečen, da službo sploh ima. Basta.

Pa še to. Danes je glavni problem, da se folk ne zaveda, da se je potrebno učit in razvijat CELO življenje. Pred kakim letom je bilo v Tedniku, ko so zaprli v kamniku nek obrat in VSEH delavkam ponudili delo 20km stran, se jih je dobra tretjina odločila, da bo raje ležala doma. Ena od delavk je celo dala izjavo v kamero, češ, kam smo prišli, celo življenje delam 10 metrov od doma, a zdaj naj se pa vozim (delodajalec jim je celo organiziral prevoz). Drugega kot to, kar je delala, pa delat ne zna. Ja super. Tak si definitivno ne zasluži podpore IMHO.

@LOL ::

Odličen post @Fizikalko!!

NO moram odgovoriti na nekatere nejasnosti kar se tičejo tematike;

MEDENA: pozabil sem ti reči, ti bi raje imel odpiralni čas trgovin in odnos zaposlenih tak ko je bil v bivši Yugi kajne? Torej ko so zaposleni po želji lahko pisali listke (vsaj v manjših štacunah) "Pridem kasneje, sem pri frizerju" ali pa igrnorantski odnos trgovk do nekaterih katerih niso poznale. Jasno, rezervacija najboljše robe za prijatelje in znance ostali so si lahko pa natikali na kole. Jebeš tako trgovino Medena. Verjamem pa da je zlata doba trgovk in ostalih zaposlenih v trgovinah minila ko si bli ko bog in batine in si jih moral dobesedno prositi da so ti postregli s svežim kruhom.;( :|

in trgovke/ci tam delajo za ušivih 50% višjo urno postavko

Jaz mislim da se bo vedno našlo ogromno trgovk in trgovcev ki bodo za 50% urno postavko višjo pripravljeni delati magari na 1. januar! Tako pač je. In ali ni bolje delati kakšno nedeljo za 50% več pa da si fraj kakšen dan sred tedna? Ni mi jasno zakaj tako šimfanje samo čez nedelje. Resda je dela "prost dan". Samo se bo treba navaditi da so sedaj drugi časi kjer je potrošnik car in NE trgovec kar je veljalo v Jugi. Na srečo je sedaj tako.

Pa un LOL k je mel tolk pameten post in je kritizirov medeno in da on dela ne vem kolk ur na dan.Če je sposobnost to da delaš 12 ur na dan si pa tud butelj.

Dej povej mi nekaj. Kaj če to nekaj človek dejansko rad dela? Pa še to, nekateri imajo radi prosti čas? Kaj je to mišljeno da se igra online igrce in pa zabija čas z surfanjem po netu in podobno? :\ Ena mera more bit

flipflop ::

Kakšen mesec nazaj sem v španskem Castellonu v Auchanovem supermarketu opazil "avtomatsko" blagajno. Stranka je na blagajni sama pokasirala robo, potegnila kartico in gotovo. Verjetno ne bo prav dolgo da bo tak način prišel tudi do nas, potem boš pa medena lahko imel prostega časa kolikor boš želel.

Fizikalko ::

In boš nato, kako paradoksalno, še prosil za delo.

Tody ::

Resnici na ljubo to še ne bo tako hitro... Ljudje, tisti ki so za avtomatizacijo kupujejo več ali manj prek neta. Drugače so pa raziskave pokazale da še ene 15-20 let trgovine kjer ne bo prodajalcev zaradi psihe človeka ne bodo mogoče. Enostavno bil je naval ko pa so vsi zvedl zakaj se gre noben ni hotel hodit tja notri ker ni bilo tok osebno...

flipflop ::

Jah, tam je bila postavljena ta blagajna kot vse druge in ljudje so kar pridno uporabljali, ni bilo videti da kaj sameva. Pravzaprav je en še posebej užival ko je lahko sam skeniral. Tud marsikatero benz pumpo sem že videl, da lahko kar pri ročki plačaš in ti ni treba it v trgovino čez labirint v vrsto stat.

In verjetno bo tega čedalje več, čeprav nekateri mislite da ni osebno in da ljudje tega ne bodo uporabljali in da bodo takšne stvari celo napadali kot v starih časih parni stroj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

MadMicka ::

Fizikalko pravi, da kdor ima nizko plačo, se mu prav nič ne smili, saj, če bi bil sposoben, bi lahko imel dobro plačo.

Pustimo ob strani, da očitno Fizikalkoti ni jasen pomen "smiliti se". Poglejmo raje nekaj drugega. Ali nemara Fizikalko trdi, da če bi bili vsi sposobni, bi vsi imeli dobro plačo? Očitno mu ni jasno, da še vsaka družba od pamtiveka pa do danes, izgleda kot piramida. Na vrhu so tisti, ki imajo veliko in takih je malo, na dnu so pa tisti, ki imajo malo in takih je veliko. Fizikalkotu želim, da ne bo imel kakega butastega otroka, saj si bo tak otrok sam kriv, da ni sposoben in bo zato prav, da bo kaznovan z revščino, kot pravi Fizikalko.

Zgoraj je nekdo omenil, češ, če je nedeljsko delo kaj bolje plačano. Seveda je. Dobiš pač nek dodatek za delo ob nedeljah. Drugo pa je, da večini ta dodatek nič ne pomeni in so raje ob nedeljah prosti.

Tody ::

eh to ni poanta... če si zadost pameten da veš da bi lahko delal bolje pa neveš kako oz se ti ne da potem se nimaš kaj pritoževati. Če nekdo vloži 5-10 let svojega časa da bo postal nekaj zelo specializiran profesionalec si potem tudi zasluži tako plačo. Sorry ampak mislim pa da vsi znamo pobirat vozičke po merkatorju pa jih skupi tlačit (no to k vdiš v šparu k jih pele ene 20 je malce spretnosti) in to lahko vsak od nas dela, če ti nočeš je 10 drugih ki to hočejo. Torej moreš delati tudi ob nedeljah. Če pa ti to ni všeč investiraj nekaj vase in si priskrbi tako službo, kjer ti to ne bo treba.

Da pa rečeš da je tvoj otrok butast je pa najslabše kar lahko starš stori. Mam sošolce ki so hudo fizično prizadeti pa še vedno delajo ekonomski faks... zaradi tega ker hočejo. Torej razen če tvoj otrok ni blizu 100 % invalida ali pa če je umsko zaostal na ravni 5 letnega otroka, si človek lahko najde boljšo službo če mu seveda se to omogoči in se ga ne zatira z kreten ti nikoli nič ne boš dosegel poglej se kakšen si neznaš napisat 2 stavka prav in da ne govorimo o poštevanki !! Ter podobne bedarije...

MEDENA ::

Tody : kakor vem sem te prosil da zakleneš temo, ker ne pripelje nikamor.....

@LOL ::

Smešen si @MEDENA. Zakaj si sploh odprl temo? Da te bomo vsi podirali in že zbirali podpise za še en referendum.
Tema je popolnoma na mestu da se slišijo kritike iz ene in druge strani!

Tody ::

mogoče zate ne pripelje nikamor ker ti ni prav da se večina ne strinja z tabo za moje pojme pa se je razvila zanimiva debata... ČE ti kaj ni všeč imaš pritožbe

BluPhenix ::

je treba tudi doma kaj postoriti

Čakaj v službi ne smem delat v nedeljo, doma pa lahko? Delo doam mi ne diši, raje delam v službi in si potem tako zorganiziram, da mi doma ni treba (pomivalni namesto pranje posode na roke, ... če mam dovolj visoko plačo zakaj ne, tudi nekoga, ki mi počisti enkrat na mesec). Zakaj bi delal doma delo, ki mi ne diši, namesto, da v službi delam nekaj v čemer uživam?

Sej to je, problem je to, ker je treba delati v trgovini. Če maš doma en kup stvari za delat je pa dobro ... V bistvu pa ni razlike, ali delaš doma, ali delaš v službi gre vedno v tvojo korist. In dejte že enkrat dojet, ljudje, ki "morajo" delati v nedeljah, oz. ki občasno tako delajo (trgovine in podobno) so fraj nek drugi dan. Sej ni da delajo 7 dni na teden po 8 ur ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

cattom ::

Kdor dela sobote in nedelje,se mu sreča mimo pelje:D

MEDENA ::

@LOL :

Smešen si @MEDENA. Zakaj si sploh odprl temo? Da te bomo vsi podirali in že zbirali podpise za še en referendum.
Tema je popolnoma na mestu da se slišijo kritike iz ene in druge strani!

Ta referendum je bil in je bilo podprto, da se ob nedeljah ne dela....oziroma, kako je že bilo samo 10 nedelj na leto ?

Pa ga je vrhovno sodišče aka vlada isto sranje drugo pakovanje preglasilo in je šlo bye bye nekaj sto milion SIT vrabcev čivkat...fletno, ne? :\

MRB0rYS ::

Res da nisem prebral celega posta. Povedati moram da me je že pi***lo ko je ta debilna država uvedla ta referendum.
Ne morem verjet, kako so lahko eni tako neumni in se vmešavajo v biznis drugih, kdaj naj človek dela. Poglejte čisto logično, ali imaste v nedeljo štrom, kaj bi se zgodilo da bi v petek ob dveh ugasili rečmo vse elektrarne pa v ponedeljek spet zalavfali....hm se ni noben vprašal.... Kako bom pa pol surfal pa bedarije pisal.....Ja tudi tam morjo ljudje delat, pa ne samo podnevi še ponoči sobota, nedelja, dan za dnem. Pa vem da ni edini primer. Pol gredo pa eni trgovci referendum delat, ker kao nimajo v nedeljo družinskega dneva LOL.

Sam malce pomislite kaj vse še počnejo ljudje, da lahko drugi ko imajo čas, uporabljajo to kar jim drugi omogočajo.
b0rys

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MRB0rYS ()

m0LN4r ::

Fizikalko

Razumem te saj zato sem tudi napisal, da naj MEDENA ne jamra. Naj najprej pogleda na to da bi lahk bla na slabšem.

Popolnoma razumem razmerje med plačo/delo to je bila samo protiutež MEDENI in @LOL isto tako ti stojim na strani.

Enostavno če hočeš preživet moraš sprejeti svet takšnega kakršnega smo si ustvarili.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Gavran ::

Nikakor ne razumem trgovske neumnosti: pizd.jo čez nedeljsko delo in istočasno tulijo, da bomo zato ker trgovci delajo tudi ob nedeljah kmalu delali 24/7! Pa to dvoje je kot noč in dan! Eno je nedeljsko delo, ki ga opravljajo mnogi, ne samo trgovci, popolnoma druga stvar pa je štirideseturni delovni teden, ki je uzakonjen. Če je kršen štirideseturni teden (na primer s "prisilnimi" nadurami) je to stvar za inšpekcijo in sindikata. Kako pa je teh štirideset ur razdeljenih v tednu, pa nima kdo za čivkati. Če ti ne pače, menjaj službo.

Ušivih 50%?????????? UŠIVIH???

Atos ::

Povedati moram da me je že pi***lo ko je ta debilna država uvedla ta referendum.


Ti si malo razjasni pojme. Pobudniki referenduma je bila takratna opozicija, današnje stranke vladajoče koalicije. Ne pa takratna vlada, kot očitno trdiš ti. Sedaj, ko pa je prišel čas za uveljavitev referendumske volje, pa je vlada skušala spisati taki zakon, ki bi imel več izjem kot pa pravil (samo spomnimo se, kako so iskali trgovine, ki bi jih lahko obravnavali kot izjeme in bi potemtakem lahko poslovale tudi v nedeljo). Sem velik nasprotnik prepovedi poslovanja trgovin v nedeljo, vendar me še bolj kot to razpiz**, da najprej zapravljajo davkoplačevalski denar za nepotreben referendum, samo za nabiranje političnih točk, kasneje pa voljo ljudstva skušajo ignorirati in izničiti. To kar so takrat zakuhali naj sedaj tudi pojejo! Toliko o načelnosti zdajšnje oblasti.

Pa ga je vrhovno sodišče aka vlada isto sranje drugo pakovanje preglasilo in je šlo bye bye nekaj sto milion SIT vrabcev čivkat...fletno, ne?


Katere stranke pa so predlagale referendum? Katere pa so sedaj, ko bi bilo potrebno voljo ljudstva uresničiti, na oblasti pa tega ne naredijo? ENAKE! Načelnost na višku!

@LOL ::

Mimogrede, prejšnje opozicijske stranke so ravno toliko predlagale referendum kot prejšnje koalicijske!

@LOL ::

Evo Medena: pa si dočakal
Sedaj bodo imeli trgovci ob nedeljah itd 100% dodatek, ob posebnih praznikih pa celo 200%!!
Ni kej, močen sindikat imate.
Sam to je po eni strani slabo zate ko maš raje prosti čas, sedaj bo za ob najbolj zaželjenih praznikih verjetno kar rezevacije s strani zaposlenih>:D
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič (strani: 1 2 3 453 54 55 56 )

Oddelek: Problemi človeštva
2757293399 (41243) starfotr
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913037 (11152) Zheegec
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929148 (22524) Valery
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139269 (8083) MadMicka
»

Ali je res, da je toliko trgovin odprtih v nedeljah in praznikih???

Oddelek: Loža
353233 (2938) _Mortal_

Več podobnih tem