» »

Pametno stanovanje

Pametno stanovanje

««
17 / 17
»
»»

Zimonem ::

Mimogrede ali je kdo že flashal Shelly vintage žarnice?

pierch ::

DeeJay je izjavil:

pierch je izjavil:

Zakaj so te Philipsove toliko boljše od X name kitajskih zigbee za 15€? Wifi so še manj kot vidim.

Ker delajo.
Mel sem tudi Ikeine pa je skoz neki hecal in sm jih vrnil, tko da od takrat dalje nucam sam Philips. Mam dva bridga in 67 napravic (žarnice, luči, stikala (dimmer switch), motion senzorji, gumbe (button))
Sam sem si zrihtal vse avtomatike direkt preko APIja z WinHue programom in res špila tko kot mora zdej že leto in pol.
Baterije v senzorjih in stikalih še vse original zdej nekje na 55-60%.
Kar ne more it preko Hue, mam Shelly releje in 433mHz vratne/okenske senzorje. To pa pol rihtam preko HA in Homekit.

Sicer mam samo eno pametno kitajsko lampo, ampak ravno tako dela BP in iz tega vidika ne vidim ravno prednosti Hue-ja.
Bridge je pa od Sonoff-a z Tasmota povezan direktno v HA preko ZHA integracije, potem ko mi je prejšnji DIY CC2531 crknil. Baterije v senzorjih od Aquara sem pa moral menjat po cca 2 letih izključno zato ker se niso hotli spairat. Drugače bi delovali še naprej, bili so nekje na 40%.
Pierch

dejanslo ::

Ti zigbee gatewayi delajo le z določenimi aplikacijami (npr ta iz lidla le z lidlovo)?
There`s More Than One Way To Do It

pierch ::

Če misliš na naprave, je različno, eni so generični, drugi pa ne (oz. nekateri so delno). Za tega iz Lidl ne bi vedel. To je bolj stvar softwera, ki GW upravlja.
Pierch

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: pierch ()

OK.d ::

DeeJay je izjavil:

pierch je izjavil:

Zakaj so te Philipsove toliko boljše od X name kitajskih zigbee za 15€? Wifi so še manj kot vidim.

Ker delajo.
Mel sem tudi Ikeine pa je skoz neki hecal in sm jih vrnil, tko da od takrat dalje nucam sam Philips. Mam dva bridga in 67 napravic (žarnice, luči, stikala (dimmer switch), motion senzorji, gumbe (button))
Sam sem si zrihtal vse avtomatike direkt preko APIja z WinHue programom in res špila tko kot mora zdej že leto in pol.
Baterije v senzorjih in stikalih še vse original zdej nekje na 55-60%.
Kar ne more it preko Hue, mam Shelly releje in 433mHz vratne/okenske senzorje. To pa pol rihtam preko HA in Homekit.

LPOK.d

DeeJay ::

Rip off ali ne lahk rečemo tud za vsak smartphone. Jest podajam samo svoje mnenje o izdelku.
Če ste zadovoljni s kitajci (mam tud neki sonoff napravic, ki zaenkrat delajo solidno) pol super, sam boš v večini po netu zasledil več problemov z čungalunga napravami kot s philipsovimi.
Kupujte, ko so akcije pa praktično ne bo razlike v ceni.

matobeli ::

ma fotr nekaj teh hue lamp v bajti, en senzor gibanja ki je malo na robu mesha je bolj občasen.

shellyji so bistveno bolj robustni, zanesljivi in cenejši.

Da ne omenjam dejstva da lahko daš dejansko svojo luč gor z Ra97+ iz hofra.

dejanslo ::

pierch je izjavil:

Če misliš na naprave, je različno, eni so generični, drugi pa ne (oz. nekateri so delno). Za tega iz Lidl ne bi vedel. To je bolj stvar softwera, ki GW upravlja.

Sem ugotovil, da je ta Lidlov tuya compatible in deluje s smart life.
There`s More Than One Way To Do It

lukao ::

Ima kdo Shelly 2.5? Gledam preden kupim... Piše, da je 2 channel. To pomeni, da lahko gor spravim dvoje rolete?

DeeJay ::

Kokr vem ene.

sirotka ::

lukao je izjavil:

Ima kdo Shelly 2.5? Gledam preden kupim... Piše, da je 2 channel. To pomeni, da lahko gor spravim dvoje rolete?

Ne, ker rabiš za vsako roleto 2 funkciji (gor in dol).

floyd1 ::

lukao je izjavil:

Imam doma 2 kom. za žaluzije. 1 kom. ena žaluzija (roleta), kot piše zgoraj.
Dela dobro, edini problemček pri zelo visokih žaluzijah (ca. 2.6m, kot jih imamo mi) je ta, da je (po kalibraciji) malo premalo natančen in posledično ne moreš "v nulo" nastavljati kota žaluzij. Za rolete pa bo v vsakem primeru super.

seminal ::

Lahko spraviš dvoje rolet al pa troje, rele ima 16A, samo bojo ti obojne delale enako. Eno vprašanje a obstaja kakšen modul ki ima povezavo na ethernet, pa da podpira HA? Obstaja kaj podobnega shelly, sonof, lahko tudi DIY zadeva ampak da je preko kabla.

Lahko spraviš dvoje rolet al pa troje, rele ima 16A, samo bojo ti obojne delale enako.

Vprašanje zgoraj je bilo bolj okrog tistega "2 channel". Za 1 roleto-žaluzijo... potrebuješ oba.

Preko kabla pa bo kmalu? na voljo "Shelly 4PRO Plus", ampak ta zadeva je mišljena bolj za v el. omarico (letev).

Voluharr ::

seminal je izjavil:

Lahko spraviš dvoje rolet al pa troje, rele ima 16A, samo bojo ti obojne delale enako. Eno vprašanje a obstaja kakšen modul ki ima povezavo na ethernet, pa da podpira HA? Obstaja kaj podobnega shelly, sonof, lahko tudi DIY zadeva ampak da je preko kabla.

Bolj natančen opis, kaj bi rad dosegel ?

Pred časom sem sicer spisal svoj Ethernet,IP,... stack za Atmel + ENC28J60, ki sem ga nato prilagodil za precej bolj varčnega Micrela, sicer sem to uporabljal na parih boardih vendar se mi koda nikoli ni zdela dovolj lepa, da bi jo dal na public.
Že dlje časa imam namen zrisat tudi svoje vezje za pametno stikalo in to porabit notri pa mogoče me kdo prepriča, da to zadevo dejansko spakiram tudi v produkt, sicer ne Ethernet direktno do stikala ampak nek simple Gateway iz Etherneta na RS485 in nato naprave seveda na kablu.

Uglavnem, viška mi leži par boardov z Atmega 2560 + ENC28J60 in nekaj modulov z releji. Če je želja lahko kaj sestavim.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

Torej nekaj takega? oz. takega?
««
17 / 17
»
»»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi + Home Assistant

Oddelek: Strojna oprema
452496 (115) jamiroq
»

Rele in menjalno stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7411 (154) Miha 333
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
677821 (725) OK.d
»

Wake on Lan PC

181096 (324) PandaFlow2
»

Upravljanje žaluzij preko časovnika

491431 (436) floyd1

Več podobnih tem