» »

Nakup avtomobila za na AC

Nakup avtomobila za na AC

ProGo ::

1.6 dizel je povsem dovolj za slovenske AC. Poraba od 4.8 pri avg. 100kmh, in 5.5 pri kolikor gre (130-180 odvisno od prometa). Pri tem ne rabiš 1x prestavit (npr. na cestninskih), ker ima motor dovolj navora.
Kupi novejšega, da ne boš prdel črno zadaj kot številni naziwagni.

perci ::

Pri tem ne rabiš 1x prestavit (npr. na cestninskih), ker ima motor dovolj navora.
Ne nabijej.

Meizu ::

ProGo je izjavil:

1.6 dizel je povsem dovolj za slovenske AC. Poraba od 4.8 pri avg. 100kmh, in 5.5 pri kolikor gre (130-180 odvisno od prometa). Pri tem ne rabiš 1x prestavit (npr. na cestninskih), ker ima motor dovolj navora.
Kupi novejšega, da ne boš prdel črno zadaj kot številni naziwagni.


Valjda, pa smo spet tam, 5.5/100 do kolikor gre. Ja ce ti je nekdo potovalnega shekal. Z mojo KIA ceed 1.6 116km crdi sem bil s porabo vedno tam okrog 6.3-6.5/100 (nisem sparal). Ce sem vozil kot po jajcih mi je res uspelo prit tja do 5.2l/100.

Sedaj imam z astro porabo 6.6l/100 za zadnjih 1000km pa sploh ne sparam. AC je skoraj vedno 160kmh cruise.

perci je izjavil:

Pri tem ne rabiš 1x prestavit (npr. na cestninskih), ker ima motor dovolj navora.
Ne nabijej.


Zdaj vemo zakaj so pred cestninskimi vedno zastoji. Ker folk z 1.6 prduljami v 6. Brzini pospesuje od 60kmh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Invictus ::

GR2 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Ti itak nisi čist v glavi.


0:26-0:30 je zame idealno za prehitevati, tako da je proti meni še ta črn Golf GTI en noob. Ne vozim pa v rdečo kot ta, zato mi tudi uspeva taka vožnja že 10 let.

Vau, to pa je kreten...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

libreus ::

Zdravo,

od dobrega prijatelja imam možnost kupiti Audi Allroad A4 quattro 2.0 TDI, letnik: 2012 (čez 220K km), diesel 1968 ccm, 130 kW (177 KM). Glede na zgodovino avta me ne skrbi, saj gre za zelo skrbnega lastnika in pravega ljubitelja avtov. Dve leti nazaj ga je sam uvozil iz Nemčije od 1. lastnika, ki je 90% vozil po AC. Cena je okoli 17,5K EUR.

Torej, zanima me vaše mnenje o nakupu avta s tolikšnimi kilometri in koliko časa lahko pričakujem, da bom avto vozil "brez problemov". Nimam občutka koliko km naredijo avti tega kalibra, zato se obračam na vas oz. vaše mnenje.

Hvala za info.

Meizu ::

libreus je izjavil:

Zdravo,

od dobrega prijatelja imam možnost kupiti Audi Allroad A4 quattro 2.0 TDI, letnik: 2012 (čez 220K km), diesel 1968 ccm, 130 kW (177 KM). Glede na zgodovino avta me ne skrbi, saj gre za zelo skrbnega lastnika in pravega ljubitelja avtov. Dve leti nazaj ga je sam uvozil iz Nemčije od 1. lastnika, ki je 90% vozil po AC. Cena je okoli 17,5K EUR.

Torej, zanima me vaše mnenje o nakupu avta s tolikšnimi kilometri in koliko časa lahko pričakujem, da bom avto vozil "brez problemov". Nimam občutka koliko km naredijo avti tega kalibra, zato se obračam na vas oz. vaše mnenje.

Hvala za info.


Problem je ze v tem, da ti hoce prodat 6 let star a4 z 200kkm za 17.5keur.

koyotee ::

Hahahahah ker nateg :)):)):))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

libreus ::

No, saj ... poglejte po koliko se prodajajo še starejši modeli z več kilometri. Ne da mi ga hoče prodat, jaz se zanimam, ker ga je začel prodajat, da ne bo izpadlo, da nekdo nekoga nateguje ... prosil bi za zrelejše/konstruktivne odgovore, sicer pa raje ne odgovarjat. Hvala.

Machete ::

SE PRODAJAJO! Če dobi 12 za to garo bo lahko kar zadovoljen.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SimplyMiha ::

Glede na ponudbo rabljenih audijev A4 na avto.net bi se dalo zbiti ceno za par jurjev ali morda več, a ne preveč. Zgleda da kar dobro obdržijo vrednost.

libreus ::

Vseeno je potrebno poudariti, da gre za model Allroad.
anthony1337, sorry za spam. :)

Map ::

libreus je izjavil:

Zdravo,

od dobrega prijatelja imam možnost kupiti Audi Allroad A4 quattro 2.0 TDI, letnik: 2012 (čez 220K km), diesel 1968 ccm, 130 kW (177 KM). Glede na zgodovino avta me ne skrbi, saj gre za zelo skrbnega lastnika in pravega ljubitelja avtov. Dve leti nazaj ga je sam uvozil iz Nemčije od 1. lastnika, ki je 90% vozil po AC. Cena je okoli 17,5K EUR.

Torej, zanima me vaše mnenje o nakupu avta s tolikšnimi kilometri in koliko časa lahko pričakujem, da bom avto vozil "brez problemov". Nimam občutka koliko km naredijo avti tega kalibra, zato se obračam na vas oz. vaše mnenje.

Hvala za info.

Menjalnik?

libreus ::

Map je izjavil:

libreus je izjavil:

Zdravo,

od dobrega prijatelja imam možnost kupiti Audi Allroad A4 quattro 2.0 TDI, letnik: 2012 (čez 220K km), diesel 1968 ccm, 130 kW (177 KM). Glede na zgodovino avta me ne skrbi, saj gre za zelo skrbnega lastnika in pravega ljubitelja avtov. Dve leti nazaj ga je sam uvozil iz Nemčije od 1. lastnika, ki je 90% vozil po AC. Cena je okoli 17,5K EUR.

Torej, zanima me vaše mnenje o nakupu avta s tolikšnimi kilometri in koliko časa lahko pričakujem, da bom avto vozil "brez problemov". Nimam občutka koliko km naredijo avti tega kalibra, zato se obračam na vas oz. vaše mnenje.

Hvala za info.

Menjalnik?

Ročni.

DamijanD ::

tak avto bo sigurno šel do 400k in naprej - bo pa kakšna stvar za zamenjat kdaj (mogoče turbina, alternator,...)
O ceni/vrednosti pa nimam pojma

Machete ::

Tak avto bo šel sigurno do milijona in naprej. Bo pa kakšna stvar za zamenjat kdaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jero_no1 ::

Verjetno bo treba it pod 15k€, da se bo dejansko prodal, ne glede na to kolk je ohranjen.

matobeli ::

Potem ga bo pa diler nabavil, zbil kilometre in prodal za 17.5k.

ProGo ::

perci je izjavil:

Pri tem ne rabiš 1x prestavit (npr. na cestninskih), ker ima motor dovolj navora.
Ne nabijej.


V 6 prestavi, 100kmh se zelo lepo peljem skozi cestninske, 1,5k obratov. Gre pa tudi do 70kmh v šesti, brez kakšnih posebnosti.

@Meizu: Pod 70 kmh se ne peljem čez cestninske, razen, če me kakšen dedek s 40 ustavi. Nad 5,5 ne uspem nikakor nabit porabe. Res pa se peljem v konicah v in iz službe. Tistih 180kmh pa greš lahko v konicah samo kak km ali dva, če imaš srečo. Ta vikend sem šel v Lj, ko skoraj ni bilo prometa, sem imel preveč časa in sem za hec šel 100kmh po tempomatu, Poraba 3,8l/100km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

perci ::

100 kmh se da peljat in zmerno pospeševat v 6 pri 1.6 mašini. Do 70 km/h gre samo navzdol, navzgor pa samo če želiš uničit mašino.

Vendar, čez cestninske se ni odgovorno peljati 100km/h razen, če si tudi ti eden izmed tistih ubermensch za katere fizikalni zakoni ne veljajo.

krneki0001 ::

pegasus je izjavil:

Kakšni so sploh kriteriji vozila "za na AC"? AC je cesta kot vsaka druga in če se pelje po cesti, se bo tudi po AC. Ne razumem, zakaj bi moral biti avto za na AC kakorkoli drugačen.


Zame je kriterij za na avtocesto dolžina vozila in medosna razdalja ter dobra izoliranost. Dolžina več kot 470cm in medosna razdalja vsaj 265cm, ter zelo dobro izoliran, da se pelješ udobno in imaš v kabini tišino tudi pri visokih hitrostih.

Utk ::

Pol tem kriterijem subaru ne ustreza.

Machete ::

Subaru ne ustreza nobenim kriterijem. Avto za AC je edino BMW 7er ali Audi A8.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ProGo ::

perci je izjavil:

100 kmh se da peljat in zmerno pospeševat v 6 pri 1.6 mašini. Do 70 km/h gre samo navzdol, navzgor pa samo če želiš uničit mašino.

Vendar, čez cestninske se ni odgovorno peljati 100km/h razen, če si tudi ti eden izmed tistih ubermensch za katere fizikalni zakoni ne veljajo.


Moj prav lepo pospešuje v 6. od 70kmh naprej. Je pa res, da ni kak 7let+ stara nacivagen kripa, s 500k kilometrov, prevrtena na magičnih 120k km.

pegasus ::

Machete je izjavil:

Subaru ne ustreza nobenim kriterijem. Avto za AC je edino BMW 7er ali Audi A8.

Lej, teh ladij še nemci ne kupujejo več, ker vedo, da se v njih vozijo samo še gastarbajterji.
Kriteriji, ki jim ustreza subaru so "želim priti na cilj, vedno, vsakič in povsod". To vključuje tudi AC ;)

perci ::

Moj prav lepo pospešuje v 6. od 70kmh naprej. Je pa res, da ni kak 7let+ stara nacivagen kripa, s 500k kilometrov, prevrtena na magičnih 120k km.

V šesti se ne pospešuje od 1.500 vrtljajev naprej niti pri nemški niti francoski niti korejski mašini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Utk ::

Če v 6. lepo pospešuje od 70 naprej, je to slab motor in slab menjalnik. Ne v smislu, da je zanič, samo nima prav veliko moči, ali je pa slabo preračunan. Če ima pri 70 tak strašen pospešek, pomeni da se z njim 150 voziš s previsokimi obrati, in se bi lahko z nižjimi. Ampak potem seveda ne bi lepo pospeševal od 70.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Meizu ::

ProGo je izjavil:

perci je izjavil:

Pri tem ne rabiš 1x prestavit (npr. na cestninskih), ker ima motor dovolj navora.
Ne nabijej.


V 6 prestavi, 100kmh se zelo lepo peljem skozi cestninske, 1,5k obratov. Gre pa tudi do 70kmh v šesti, brez kakšnih posebnosti.

@Meizu: Pod 70 kmh se ne peljem čez cestninske, razen, če me kakšen dedek s 40 ustavi. Nad 5,5 ne uspem nikakor nabit porabe. Res pa se peljem v konicah v in iz službe. Tistih 180kmh pa greš lahko v konicah samo kak km ali dva, če imaš srečo. Ta vikend sem šel v Lj, ko skoraj ni bilo prometa, sem imel preveč časa in sem za hec šel 100kmh po tempomatu, Poraba 3,8l/100km.


To si sel po klancu navzdol?

Omejitev na cestninskih je naceloma 60km/h.

SimplyMiha ::

Sem že imel občutek, da sem tu edini, ki vozi po omejitvi...

ProGo ::

Meizu, po klancu gor in dol, ampak popolnoma brez prometa, zaviranj. Desni pas in 100 1uro.

Meizu ::

ProGo je izjavil:

Meizu, po klancu gor in dol, ampak popolnoma brez prometa, zaviranj. Desni pas in 100 1uro.


Ce nimas nekega hibridarja nikakor ne verjamem, ni sans to. 4.8l se razumem kot realno porabo, ampak 3.8 ti pa racunalnik laze.

perci ::

Sej ni treba verjet. A ni očitno, da še nima izpita?

Miha 333 ::

GR2 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Ti itak nisi čist v glavi.


0:26-0:30 je zame idealno za prehitevati, tako da je proti meni še ta črn Golf GTI en noob. Ne vozim pa v rdečo kot ta, zato mi tudi uspeva taka vožnja že 10 let.

Ko bo med tvojim prehitevanjem nekdo s tvoje leve zavil na glavno cesto desno proti tebi, ker bo pogledal samo na njegovo levo (ker seveda ne pričakuje, da bo kakšen bedak porehiteval v križišču), bo hitro game over. Tista polna črta je tam (kot povsod drugod) z razlogom.

hojnikb ::

Za 1.6 dizl je čist verjetna poraba 3,8L, sploh pri 100km/h
#brezpodpisa

perci ::

Najbrž, da je mal odvisno tudi od teže vozila, ane?

hojnikb ::

seveda, 2t krava pač nebo mela take porabe. Kakšen hatcback pa kamot.
#brezpodpisa

marvin42 ::

Pri konstantnih 100 km/h, brez pospeševanj in zaviranj, je pri varčnih avtomobilih hitro na 3.8 ali še kakšno desetinko manj.
Mostly Harmless

perci ::

Hell, pri naši službeni Zoji, je 0.0 na 100 km.

Meizu ::

Ja seveda. 1.6 dizel realno 3.8 ja. Mojo bivso kio ceed 1.6 sem enkrat za stos vozil od lj do trzica kot po jajcih. Najbolj leno mozno pospesevanje, obrati nikoli nad 2100, top hitrost max 110... 4.7l po racunalniku.

Vazelin ::

ProGo je izjavil:

Pri tem ne rabiš 1x prestavit (npr. na cestninskih), ker ima motor dovolj navora.

Haha ja. Sigurno.

perci je izjavil:

Najbrž, da je mal odvisno tudi od teže vozila, ane?

In z vožnjo kot po jajcih

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

ProGo ::

Sagurno, Vazelin, sagurno. Imam že 100k km na tem avtu pa vem, kaj zmore in kaj ne.

perci ::

Pa vidiš iz jahača do potovalnega računalnika?

Vazelin ::

Sem vozil Audija A3 1.6tdi in zmogljivosti so naravnost rahitične. Enostavno je motor prešvoh, ko hočeš potegnit iz odstavnega, prehitevaš po magistralki. Navor da predvsem tebi občutek kako zmogljiva jajca voziš. V resnici imaš krepko nad 10 sekund do stotke.:)) Verjamem pa, da misliš da gre hitro ker malce kao buta

K0l1br1 ::

Vazelin je izjavil:

Sem vozil Audija A3 1.6tdi in zmogljivosti so naravnost rahitične. Enostavno je motor prešvoh, ko hočeš potegnit iz odstavnega, prehitevaš po magistralki. Navor da predvsem tebi občutek kako zmogljiva jajca voziš. V resnici imaš krepko nad 10 sekund do stotke.:)) Verjamem pa, da misliš da gre hitro ker malce kao buta

Odvisno kateri 1.6. Sedanji 110 TDI (sedanji so v resnici že 115 KM) so na papirju popolnoma enaki 110 2.0 TDI. V realnosti nekaj manj, ne pa bistveno manj. Imam še vedno raje 2.0 110 TDI. Manj rabi šaltat, glede ostalega pa ni razlik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Vazelin ::

150 konjski 2.0 dizel je sweet spot imo. Ravno prav zmogljiv za vsakodnevne situacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

K0l1br1 ::

Vazelin je izjavil:

150 konjski 2.0 dizel je sweet spot imo. Ravno prav zmogljiv za vsakodnevne situacije.

+++
Po moje se naslednjič ne bom zmotil in 1.6 ponovno vzel, pa naj pravijo, kar hočejo.

Meizu ::

K0l1br1 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Sem vozil Audija A3 1.6tdi in zmogljivosti so naravnost rahitične. Enostavno je motor prešvoh, ko hočeš potegnit iz odstavnega, prehitevaš po magistralki. Navor da predvsem tebi občutek kako zmogljiva jajca voziš. V resnici imaš krepko nad 10 sekund do stotke.:)) Verjamem pa, da misliš da gre hitro ker malce kao buta

Odvisno kateri 1.6. Sedanji 110 TDI (sedanji so v resnici že 115 KM) so na papirju popolnoma enaki 110 2.0 TDI. V realnosti nekaj manj, ne pa bistveno manj. Imam še vedno raje 2.0 110 TDI. Manj rabi šaltat, glede ostalega pa ni razlik.


Ni res. 2.0 ima vrtilni moment pod turbinskim poljem vecji kot 1.6, razen ce ima 1.6 isto maso kot 2.0 kar itak ni nikoli res. Govorimo seveda o primerljivih motorjih, ne super injected dragsterji, ki v en cikel cilindra spravi pol litra bencina.

hojnikb ::

Če je turbina pravilno dimenzionirana, praktično nebo razlike niti down low. Twin scroll, ball bearing turbine z proper managmentom so prišle že kar daleč, kar se tiče laga.
#brezpodpisa

K0l1br1 ::

Meizu je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Sem vozil Audija A3 1.6tdi in zmogljivosti so naravnost rahitične. Enostavno je motor prešvoh, ko hočeš potegnit iz odstavnega, prehitevaš po magistralki. Navor da predvsem tebi občutek kako zmogljiva jajca voziš. V resnici imaš krepko nad 10 sekund do stotke.:)) Verjamem pa, da misliš da gre hitro ker malce kao buta

Odvisno kateri 1.6. Sedanji 110 TDI (sedanji so v resnici že 115 KM) so na papirju popolnoma enaki 110 2.0 TDI. V realnosti nekaj manj, ne pa bistveno manj. Imam še vedno raje 2.0 110 TDI. Manj rabi šaltat, glede ostalega pa ni razlik.


Ni res. 2.0 ima vrtilni moment pod turbinskim poljem vecji kot 1.6, razen ce ima 1.6 isto maso kot 2.0 kar itak ni nikoli res. Govorimo seveda o primerljivih motorjih, ne super injected dragsterji, ki v en cikel cilindra spravi pol litra bencina.

Zato sem napisal na papirju, to clarify, mislil sem izključno na moč in navor, morda celo pospeške.

Meizu ::

hojnikb je izjavil:

Če je turbina pravilno dimenzionirana, praktično nebo razlike niti down low. Twin scroll, ball bearing turbine z proper managmentom so prišle že kar daleč, kar se tiče laga.


Ze res, da turbina deluje ze v idle obratih motorja, definitivno pa takrat nima nekega bajnega vpliva. Drugace bi imel nad 2000rpm relativno navorno luknjo. Vpliv turbine je cutit nekje od 1500rpm dalje (odvisno od motorja), pod temi obrati je pa pomemben predvsem vrtilni moment motorja brez turbine. In tu bo 2.0 (oz. nasploh vecji motor) vedno prednjacil.

Edit: Potencialno lahko izvzamemo mogoc scenarij biturbo sistema, kjer mala turbina skrbi za navor na nizjih obratih, velika pa na vecjih. Ampak avto za 15kEUR tega sistema nima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

hojnikb ::

sj twinscroll turbina je praktično skor tako, kot da bi mel sekvečni turbo setup.
Pa down low je tudi važno kako so ventili, odmična gred, sam flow glave narejeni, ne samo turbo. Ni vse displacement, je pa res, da če je vse enako, je več bolje.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba na 1.9 tdi, škoda, seat (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
748877 (7114) m0LN4r
»

Bencin ali diesel? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
446103029 (61911) Berserker
»

Dizl motorji 1.3-1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7512653 (9765) nekoman
»

Sumljivi rezultati tudi pri Oplovih dizlih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5326612 (21652) spirit
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14651080 (47961) Matwic

Več podobnih tem