» »

Formula 1 2018

Formula 1 2018

Temo vidijo: vsi
««
13 / 25
»»

roCkY ::

Govorim seveda za "F1 tv pro" kot imenujejo paket. Naročnina brez žive slike je sedaj, ko je (naj bi bila) slika na voljo nesmiselna.

Včeraj med kvalifikacijami sem dobil parkrat nekaj sekund slike in enkrat sem uspel dobit cca. pol minute slike iz kokpita RIC. Morda sem kaj falil ker sem nekaj časa imel prek celega ekrana ACE. Zvečer iz arhiva je bilo OK.

Danes bo kot so že sami napovedali v mailu sredi noči verjetno isto. Uradnemu strežniku bom "težil" za sliko, da se jim dela obremenitev in naj kaj potegnejo iz tega gledal pa ACE...

Očitno so krepko podcenili zahtevnost livestreaminga ali/in pa pretiravajo z zaščito in se jim na tem segmentu lomi. Precej šlampasto za tehnološko franšizo kot je F1.

springfield ::

Preveč so hoteli naenkrat. Najprej bi morali ponudit samo TV feed za nekoliko nižjo ceno, potem pa postopoma dodajat ostale vsebine.

treker ::

ASC stream za Sky Sports

1080p 5000kbps
ac73c53dbfcdd67f909d5acab47fd58a1507580b

720p 3500kbps
7d7f9919d95a7b7ed582929c1681189fb7f91bea

720p 5000kbps (60fps/ESPN)
d5c346e87420bc118f0ef3ae103973fb5417d041

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: treker ()

roCkY ::

So praktično vse zreducirali glede na tisto kar smo videli v napovedniku pred časom.

Opcije trenutno so (le) LIVE TV in pogledi iz bolidov brez kakršnekoli dodatne grafike.

Malo pred 14 uro mi je kakih 10 min delal stream. Slika je bila nekaj časa OK nato se je slabšala in je začelo prekinjat. V zadnjih 10 min sem dobil 4-5* 3 sek slike.
Vzporedno ACE danes še ni prekinil.Pa sem že več kot uro na njem. Včeraj sem 1* menjal stream. Očitno je P2P zelo solidna rešitev za distribucijo videa. Je pa seveda nekaj več laga in verjetno (še) neizvedljivo za uradne plačljive servise?.

Skyman ::

Kaksn K*** ta grojean....

b3D_950 ::

Čedalje slabše mu gre.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Skyman ::

Res je.... Še zacetniki ovinek speljejo tega pa ze zanese na ravnin

b3D_950 ::

Čeprav na replyu se je vidlo, da je Magnuessen pred njim zavil v levo.

Mercedes v drugem vesolju.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

springfield ::

Le kaj se je spremenilo, da je Mercedes tako hiter?

billy ::

Gume, saj se govori na veliko o tem. Ampak zanimivo, da je ogromno pridobil lojza, drugi pa nihče nič...

Skyman ::

Pireli naredu za mecko gume :)

pirlo ::

Mercedes je dobil to kaj je rabil, Ferrari pa je imel še neke nepojasnjene težave. Tak padec hitrosti ni bil samo od gum.

Ganon ::

Skyman je izjavil:

Pireli naredu za mecko gume :)


Vsak izgovor je dober.

springfield ::

billy je izjavil:

Gume, saj se govori na veliko o tem. Ampak zanimivo, da je ogromno pridobil lojza, drugi pa nihče nič...

Vem, bilo je retoricno :)

Nikec3 ::

Zgodila se je tudi Ferrarijeva "taktika".
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Skyman ::

Tocno tako.. zarad takih "bistrih" glavm za pultom bo spet leto zamujene priloznosti

springfield ::

Vettel je moral se enkrat v bokse, ker so unicevali gume. Da pa je ravno ob napacnem casu pripeljal drugi dirkac, pa nekak niso sami krivi. Brez tega bi bil Vettel 3.

Vazelin ::

Sem gledal dokumentarec o Senni na netflix. Huda roba. 8-)

PrimozR ::

springfield je izjavil:

Baje se je tudi RB pritozeval. Niso toliko imeli tezav pripravit SS gum, kot ni bilo neke razlike med obema zmesema. Je pa malo sumljivo, da Mercedes najde formo, ko Pirelli spremeni gume. Nekaj takega je bilo par let nazaj, ko je prvo polovico sezone vodil Alonso, po menajvi zmesi pa je Mercedes dominiral. Bo pa ta sprememba baje samo na tej dirki in na se 2 drugih. Vseeno pa ni posteno, saj so vsi imeli iste informacije in enako casa, da se privadijo.

V bistvu je bil prej močan Mercedes, po menjavi casinga gume (kevlar za jeklo ali kontra? To je bilo tisto leto, ko je bilo v Silverstonu ogromno defektov) pa je močan postal Red Bull.

Vazelin je izjavil:

Sem gledal dokumentarec o Senni na netflix. Huda roba. 8-)

Tole sicer nima toliko veze z F1 2018 (bolj F1 na splošno), ampak vseeno, tole? Senna (film) @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Vazelin ::

Ta ja. Hud movie. Sem užival.

          ::

Pismo, kar ne morem verjeti da bo naslednje leto že četrt stoletja od tiste nesrečne dirke! Takrat na tribuni nismo imeli nobenih informacij in smo novico izvedeli šele po poti nazaj, na eni bencinski črpalki.

Skyman ::

Vettel: Za težave na VN Španije niso bile krive gume

https://www.svet-hitrosti.com/vettel-za...

pirlo ::

Skyman je izjavil:

Vettel: Za težave na VN Španije niso bile krive gume

https://www.svet-hitrosti.com/vettel-za...

Vettel je rekel samo, da z nespremenjenimi gumami bi imeli še več težav z obrabo. Mercedes in Red Bull pa bi morda imela še večje težave od Ferrarija, to pa ne bomo nikoli izvedeli.

billy ::

Ampak...nekaj mi ni jasno. V barci testirajo pred sezono, pa se ne morejo prilagodit oz najt rešitev do dirka? Al je to uspelo samo lojzu?

pirlo ::

Vprašanje kaj je vse bilo narobe. Jaz mislim da niso bile problematične samo gume ampak še kaj z motorjem. Seveda pa tega ne bodo govorili na glas.

springfield ::

billy je izjavil:

Ampak...nekaj mi ni jasno. V barci testirajo pred sezono, pa se ne morejo prilagodit oz najt rešitev do dirka? Al je to uspelo samo lojzu?

Na testiranjih so imeli druge gume.

broken/link ::

v barci so testirali pred sezono, kjer je prihajalo do velikega mehurjenja, predvsem so bile težavne SS gume. Največje težave so imeli pri enem dotičnem moštvu. Kdo in zakaj je potem zlobiral, da pirelli spremeni gume za Barcelono ne bomo nikoli vedeli, ampak pirelli se je odločil in obvestil ekipe, da bo SS gume za barco in še 2 drugi dirki prilagodil. Eno dotično moštvo je zaradi tega najbolj profitiralo.
Ferrari je pa druga zgodba, ker ta vikend jim ni šlo na nobenih gumah. je pa res, da so imeli 90% gum SS različico.
Moja predpostavka je ta, da so ta vikend pri ferrariju za težave takoj okrivili spremenjeno različico gum in začeli iskat rešitev v tej smeri - in je niso našli. Sedaj, po dirkaškem vikendu, ko ponovno testirajo in imajo na voljo primerjavo med pnevmatikami pa so ugotovili, da težave niso bile v pnevmatikah ampak drugje. in so sedaj naj bi te težave rešili oz ugotovili, v katero smer morajo iskati rešitve.

Predator X ::

billy je izjavil:

Ampak...nekaj mi ni jasno. V barci testirajo pred sezono, pa se ne morejo prilagodit oz najt rešitev do dirka? Al je to uspelo samo lojzu?


Al pa je merc odpravil nekaj prejšnih napak.

billy ::

Ki delujejo samo pri lojzu? edino če so šli namerno v to smer...

springfield ::

Saj pa je bil Bottas enako hiter hot Hamilton, ko je lahko. Je pa pol dikre vozil za Vettlom in ni imel optimalne taktike, ker je sel takoj za Vettlom menjat gume.

b3D_950 ::

Če bi ostali na "starih" gumah bi bili še na slabšem. Mogoče so bile krive prenizke temperature+kombinacija novega asfalta.

Ferrari are Under a Microscope for Monaco
https://www.essentiallysports.com/ferra...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

broken/link ::

en zelo dober članek o delčku aerodinamike pri F1: http://www.skysports.com/f1/news/12476/...

DamijanD ::

Da ne boste šli s previsoko hitrostjo na dopust:

Skyman ::

Max ponovno delal crash test na 3 prostem treningu
https://portal-f1.si/2018/05/3trening-r...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

PrimozR ::

Frišno, našli so probleme z menjalnikom, ne ve se še, če bodo morali menjati.

EDIT: menjajo menjalnik. Red Bull še vedno nima 1-2 v kvalifikacijah v Monaku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Scorpia ::

Skyman je izjavil:

Max ponovno delal crash test na 3 prostem treningu
https://portal-f1.si/2018/05/3trening-r...


https://www.facebook.com/Formula1/video...

je pa natancen.
////

broken/link ::

mja, max je imel eno samcato nalogo narediti ta p3. in to je blo cel avto pripeljat v garažo. RB je dominiral na vseh treningih in vedeli so, da v kolikor bosta pred kvalifikacijami oba avta cela, če ne bo okvare/razbitega avta, da je zelo velika verjetnost, da bosta RBja zasedla 1 in 2 mesto.
well ... letos res ni maxovo leto, ker vozi na nivoju F2 voznika. še to ne.

Vazelin ::

Max vozi na nivoju Maldonadonta:))

Nikec3 ::

Max vozi tako kot vedno. Hitro a nezanesljivo. Nikoli ni bilo drugače, Max je zgolj bil mlajši in se mu je bolj gledalo čez prste. S takšno nezanesljivostjo ne more bit nikoli prvak.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

billy ::

Hamilton je bil enak prvo sezono, pa so ga hitro spravili v red.

Maxu manjka trda roka, kar pa pri red bullu manjka.

Scorpia ::

billy je izjavil:

Hamilton je bil enak prvo sezono, pa so ga hitro spravili v red.

Maxu manjka trda roka, kar pa pri red bullu manjka.


Ti to resno? Ham je prvo sezono razbijal vsaj na treningih, nikoli pa na dirkah, kaksna izjema se najde. Zato pa ni veliko manjkalo, da bi bil prvak ze prvo sezono. Zelo slaba primerjava, sploh tudi ce gledamo na to da je VES prisel nezrel v formulo. Bi se mogli drzati, da kot dirkaci dozorijo, ne pa kot devicniki pridejo d(i)rkat in imajo ze v zacetku kariere crni madez. VES bo prvak, ce ne bo kake pizdarije, bo veckratni, ampak zal je prezgodaj prisel v F1 in zdaj ga noben ne mara.
////

billy ::

Zakaj je zgubil prvenstvo v rookie sezoni?

Scorpia ::

billy je izjavil:

Zakaj je zgubil prvenstvo v rookie sezoni?


Ket sta se z Alonsom tepla in kradla tocke.
////

Jst ::

Ker je Ron Dennis bil pi*ka in ni udaril po mizi. Oz. zlomil mizo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Scorpia ::

Jst je izjavil:

Ker je Ron Dennis bil pi*ka in ni udaril po mizi. Oz. zlomil mizo.


Postavi se v njegovo kozo. Po eni strani je imel Alonsota ki ga mastno placajo + Satander kjer dobi zajetne denarce, na drugi strani Hamilton ki je presenetil vse. Alonso je itak grozil da bo odsel, kar je tudi storil in so se usmerili v Hamiltona. Alonso je takrat strajk naredil v medijih in tudi na Madzarskem je pokazal, da ne bo poslusal mostva. In kaj ce Dennis narediti? Na sreco je sel sam stran, prav tako so imeli sreco, da je satander drugo leto postal glavni sponzor.
////

Alexius Heristalski ::

+ Spygate!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Predator X ::

Alonso me je presenetil.

billy ::

Scorpia je izjavil:

billy je izjavil:

Zakaj je zgubil prvenstvo v rookie sezoni?


Ket sta se z Alonsom tepla in kradla tocke.


Predvsem lastna neumnosti, kje je že pri uvozu v boskih končal v pesku ob uvozni poti, china? Če samo tega ne bi naredil, bi sigurno dobil več kot 2 pike in postal prvak.

Evo ga:

PrimozR ::

Ma to so te Če-ji potem. Tako kot je Alonso za malo izgubil naslov 2012 v Ferrariju. Pa na koncu tudi Hamilton 2008.

vilser ::

Včeraj sem imel občutek kot da Ricciardo vozi po tiru. Dirkalnik je bil dobesedno prilepljen na stezo. Neverjetno!
Na štartu bo potegnu, zmaga je njegova.
««
13 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2019 (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Na cesti
1616169535 (104095)          
»

Formula 1 2017 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
1251173300 (104859) broken/link
»

Formula 1 2015 (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Na cesti
3430365199 (220794) BT52
»

Formula 1 2012 (strani: 1 2 3 471 72 73 74 )

Oddelek: Na cesti
3664273404 (168872) ABX

Več podobnih tem