» »

Formula 1 2017

Formula 1 2017

««
25 / 26
»»

Scorpia ::

PrimozR je izjavil:

Načeloma je turbina 'pressure regulated', mislim da celo z vidika absolutnega tlaka. Paddy Lowe je pred štartom povedal, da odkar imajo turbo motorje, na višine izgubijo moči. Kar je logično, če turbina pumpa na enak tlak. Problem je, da stiskanje zraka z višjo razliko v tlaku le-tega tudi bolj segreje, kar pomeni, da mora IC bolj hladiti. V Mehiki imajo pa hlajenja samo 80 % toliko, kot nižje. Vozijo aero paket iz Monaca, dobijo pa manj downforca, kot v Monzi. To se seveda močno negativno pozna tudi na hlajenju (ker imaš manjši izkoristek hladilnikov), čeprav moči in s tem toplotnega footprinta nisi zmanjšal.

Torej ja, višina je problem za hlajenje. In je lahko to razlog.


Kot sem ze prej omenil, renault je namenoma obremenil komponento, da nebi zaostajali s konkurenco in posledice so vidne. Ce ostali niso imeli probleme s hlajenjem, prav tako lani in predlani tudi sam renault ni imel, za mene ni izgovor za taksne tezave. Saj so vedeli kaj jih caka ali pa so enostavno zgresili z razvojem in jim je na tej stezi nagajalo. Sicer pa je verstapen vozil z malo starejsim motorjem, riccardo in toro roso z novejsim. Ocitno je da je napaka v zadnji seriji?
////

PrimozR ::

Ker ekipe res namenoma želijo uničiti svoje motorje, ja... Pa ker Verstapna niso pol dirke mirili, naj vozi počasneje.

Verjetno so po tvojem mnenju tudi pri Peugeotu namenoma naredili tako mapo, da jim je v Le Mansu na treh od štirih avtov na isti način odpovedal motor, s polomljeno ojnico na istem cilindru. Očitno so namenoma testirali in pričakovali višje temperature, naredili temu primerne mape, nato pa je zaradi hladnejšega zraka izkoristek motorja nekoliko narasel, da je bil močnejši in je nekoliko bolj obremenil komponente.

Scorpia ::

Nic niso po mojem mnenju (le mans ne spremljam)...
Pac tako je da so se zajebali, najlazje je pa iskati izgovore.
////

PrimozR ::

Zajebali so, nihče ne išče izgovorov, problem tukaj je le, da ti govoriš, da so to naredili namenoma. Torej da so namenoma naredili takšno mapo, da jim je odpovedal motor. Kdo pri zdravi pameti izjavi kaj takšnega??

springfield ::

Kolikor vem so vsi Renaulti imeli isto generacijo motorja, edino eni so ga dobili na prejsnji dirki, ostali pa na tej.
@Scorpia predlagam, da gres k Renaultu, ker ocitno imas resitev za vse njihove tezave. Ce si pogumen, pa lahko gres celo k Hondi >:D

Scorpia ::

Seveda da so zajebali, sli so cez mejo zmoznosti in navili, ceprav so ugotovili, da to ni bilo pametno. Konec koncev vsi so imeli iste pogoje in noben ni imel tezav kot sam renault. Celo honda je zdrzala.

springfield: ni slaba ideja!
////

broken/link ::

Renault je že prejšnjo dirko večini dostavil novo različico motorja, kdor je prej ni dobil, ga je dobil sedaj (zato tudi toliko kazni za vse z Renaultovimi motorji). Sama zanesljivost motorja ni najboljša in to je priznal tudi šefe Abiteboul ( https://www.f1fanatic.co.uk/2017/10/30/... ). In tu je bila moja opazka pri primerjavi Honde in Renaulta. Renault ima boljši motor in ja, Honda ima praktično vsako dirko tehnične težave in milijon kazni zaradi menjave materiala, ampak kar se tiče DNF-jev jim pa Renault nevarno sledi (pomisli samo na Verstappna v prvi polovici in Riccardota v drugi, oz. poglej si statistiko: http://www.statsf1.com/en/statistiques/... ). Je že res, da so v tej statistiki zbrani vsi odstopi (ne samo tisti zaradi materiala), ampak če pogledamo samo prvih 10 dirkalnikov lahko potegnemo par zaključkov. Tako da renault ima se zelo veliko dela, kar se tega tiče, in če tega ne popravijo, bodo pri McLarenu naslednjo sezono spet precej frustrirani.

broken/link ::

Renault in TR sta se zapela. in to konkretno. Renault sedaj išče načine, kako razveljavit pogodbo s TR.
http://www.skysports.com/f1/news/12433/...

BorutK-73 ::

Spet zamudil kvalifikacije.:8)

1. Bottas 1:08.322
2. Vettel 1:08.360
3. Raikkonen 1:08.538
4. Verstappen 1:08.925
5. Ricciardo 1:09.330
6. Perez 1:09.598
7. Alonso 1:09.617
8. Hulkenberg 1:09.703
9. Sainz Jnr 1:09.805
10. Massa 1:09.841

Ham je končal že v Q1.
https://twitter.com/F1/status/929380864...

ps
Jutri je dirka ob 17.00

Zgodovina sprememb…

Riff ::

Sky Sports F 1 HD ENGLISH acestream://8cc8ee070e31063a18c17363a1f03a9571ad65a1
Sky Sports F 1 SD ENGLISH acestream://0872a66b0458ce200934fa9ce0e17b5a2a0810c7
Sky Sports F 1 HD GERMAN acestream://e10b216f056d5183bb3c785f074e7d0abea93a7f
Sky Sports F 1 HD SPANISH acestream://9d462c88c7d1e929c5e5b642a45da8b18d73391

Predator X ::

HAm leti po stezi 8-)

ttommy ::

Leti, leti, Kimija pa ne dobi.... Še kar napet konec dirke.

Penzionist se pa spet poslavlja....
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

Jst ::

No buffering today. Waw!!!

Dobra dirka.

Škoda, da je Ham že prvak.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

broken/link ::

Se vidi, da je konec sezone :)
vir: skysports

Q: "Lewis can you pick out a highlight of your fight this year?"
Hamilton: "Ermm..."
Vettel: "Shall we start with Baku? Break the ice?"

Q: "What was your favourite overtake?"
Hamilton: "I've a terrible memory. I don't remember much before Austin."
Vettel: "There isn't much to remember when you don't have to pass that many people."
Hamilton: "I passed you a couple of times..."

Question about having more awards
Hamilton: Do I think there should be more awards? I'm not the right person to ask."
Vettel: "I should get move of the year, personality of the year & what was the last one...fair play...okay maybe not fair play...but those other two for Baku for sure"

Q: "This is the final chapter of McLaren Honda, but you had positives, what is your best memory of the last 3 years?"
Alonso: "Ermmm, it is difficult to pick out one race as the performance was never there."

in seveda Ricciardo, kot vedno, v svojem elementu :D
Ricciardo: "Between the three of us we've 8 world titles, so it's pretty good."

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Upam da bo video tegale na YT :D

Juzh ::

PrimozR je izjavil:

Upam da bo video tegale na YT :D


part1


part2

PrimozR ::

Vse iz citatov je na uradnem kanalu (na kar sem ciljal), slabih 10 minut :D

mihco ::

stream?

connel ::

ea0c895ed18ea587bb4e55323e670f43fd131d6b

ttommy ::

Morning streams mi ne odpre. Ta stream najbrž ni 1080?
Gamer

ttommy ::

Ali bo kdo posredoval kodo za stream, prosim? Ker http://f1ace.stream/ ne odpre več......
Gamer

Xequerin ::

acestream://38d2c3762a9fbcb18031b18e7dba3a20bdbbaf59

ttommy ::

Hvala.
Gamer

Matevz96 ::

ttommy je izjavil:

Ali bo kdo posredoval kodo za stream, prosim? Ker http://f1ace.stream/ ne odpre več......


Glej tukaj v prihodnje: https://www.reddit.com/r/motorsportsstr...
#hooldthedoor

Jst ::

Bottas je v začetku sezone bil vidno slabši od Lojza, nato po "summer break", se mi pa zdi, da se je fant konkretno izboljšal. Tole dirko je tudi "samo menedžiral", kar se je videlo. Ham ni imel niti "m" od možnosti, da ga prehiti - razen če bi Bottas naredil napako.

Drugače je pa ta steza vedno ena bolj dolgočasnih. Hvala kur*u da so ukinili Valencijo (ali katera je bila še pred parimi leti poimenovana kot "Dirka Evrope" v Španiji?), ker tista je bila tudi vsako leto en vlakec in nič dogajanja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

b3D_950 ::



Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

abyssus ::

Ganon ::

Nova podoba:



Obljubljajo neprimerno bolj napredne storitve, primerno letu, v katerem živimo. Če spet ne bo nobena od slovenskih televizij prenašala dirk, upam da dobimo nekaj v stilu NBA League Pass.

Bi plačali za ogled dirk v visoki ločljivosti in z naprednimi funkcijami?

springfield ::

Bi, za neko razumno ceno in da ne komentirajo talenti iz Sky sport, ki vidijo samo Hamiltona.

roCkY ::

Meni se ne zdi nič posebnega. Ostali morda le nekoliko bolj zoprna/provokativna vprašanja dobijo v predprogramu. Med damo dirko pa je logčno kje je poudarek saj se ENG verzija dela za ENG trg. Ostalih jezikovnih različic ne poznam.

springfield ::

Velikokrat se je zgodilo, da so udrihali cez Ferrari, ker je recimo Kimi spustil Vettla naprej ali mu kakorkoli drugace pomagal. Ko naredi to Bottas nekaj dirk kasneje, je pa vse OK, treba se je koncentrirat na enega voznika.
Saj razumem, da je anglezem to vsec, ampak ce dajo worldwide stream pa pricakujem nevtralne novinarje. Ker trenutno v videih na uradni spletni strani uporabijo Sky komentantorje.

roCkY ::

Aja nisem vedel, da je angleška verzija Sky Sport F1 worldwide stream.?? Razen v smislu, da si ga "poiščemo" tam kjer nimamo lokalne pokritosti.
Zaenkrat sem nekako prepričan, da je kanal namenjen le GB trgu. Se motim?

Jst ::

>Velikokrat se je zgodilo, da so udrihali cez Ferrari, ker je recimo Kimi spustil Vettla

Par dirk nazaj je bilo pa ravno obratno in so se spraševali, zakaj ne naročijo Kimiju, da Vettla čim prej spusti naprej in proba napasti Bottasa.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Alexius Heristalski ::

roCkY je izjavil:

Aja nisem vedel, da je angleška verzija Sky Sport F1 worldwide stream.?? Razen v smislu, da si ga "poiščemo" tam kjer nimamo lokalne pokritosti.
Zaenkrat sem nekako prepričan, da je kanal namenjen le GB trgu. Se motim?

Ne, ne motiš se.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

springfield ::

roCkY je izjavil:

Aja nisem vedel, da je angleška verzija Sky Sport F1 worldwide stream.?? Razen v smislu, da si ga "poiščemo" tam kjer nimamo lokalne pokritosti.
Zaenkrat sem nekako prepričan, da je kanal namenjen le GB trgu. Se motim?

Treba je kontekst razbrat ;) Govorili smo o uradnem placljivem streamingu, kjer sem izrazo zanimanje brez teh pajacev od Sky, ker jih trenutno vkljucujejo v uradne F1 stvari. Razumljivo sedaj?

MaterVola ::

Alternativa Skyu je Channel4, ampak ne pokrivajo cele sezone.

b3D_950 ::

MaterVola je izjavil:

Alternativa Skyu je Channel4, ampak ne pokrivajo cele sezone.


hrčki imajo na ArenaSport2.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

billy ::

Dobro no, vsaka komercialna televizija bo naredil to, kar je potrebno, da dobi čimveč denarja in logično, da se koncentrira na trg, od koder največ gledalcev.

Saj ni to javna televizija, da bi bili objektivni.

Tole malce pretiravate.

McMallar ::

MaterVola je izjavil:

Alternativa Skyu je Channel4, ampak ne pokrivajo cele sezone.

Navadno gledam dirke tam, ce prenasajo. Ampak to tudi ni dobra alternativa za springfield-a saj so tudi precej pro-Hamliton.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

springfield ::

Jaz ne potrebujem alternative.

roCkY ::

springfield je izjavil:

roCkY je izjavil:

Aja nisem vedel, da je angleška verzija Sky Sport F1 worldwide stream.?? Razen v smislu, da si ga "poiščemo" tam kjer nimamo lokalne pokritosti.
Zaenkrat sem nekako prepričan, da je kanal namenjen le GB trgu. Se motim?

Treba je kontekst razbrat ;) Govorili smo o uradnem placljivem streamingu, kjer sem izrazo zanimanje brez teh pajacev od Sky, ker jih trenutno vkljucujejo v uradne F1 stvari. Razumljivo sedaj?

Mi je bilo jasno kaj si hotel reči. Ti mene ne štekaš, da se ne strinjam s tvojim stališčem.

Meni so pajaci kot jim praviš na Sky povsem OK in nebi imel šisto nič proti, če bi jih poslušal in njihovemu delodalajcu ter uradni F1 franšizi primaknil kak € ob nekaj dodatne kakovostne video vsebine. V intervjujih se mi zdijo dokaj enako provokativni do vseh. V analizah nikakor ni le HAM gor HAM dol HAM levo HAM desno kot se da tebe razumeti. Nimam favorita. Zadevo gledam bolj zaradi "šova" kot celote in zaradi samih 300 km na stezi. Res pa je sedaj že nekje 3-4 leto in se občasno že malo ponavljajo. Se bojim da bo težko v ANG jeziku, ki ga razumem bistveno bolje kot DE,morebitnoi mednarodni uradni kanal franšize imel enakovredno komentatorsko podporo.

springfield ::

Ocitno imamo razlicna merila. Meni ni vsec, da so v Bakuju po tistem incidentu Vettla do konca dirke, in se po njej, govorili samo o tem, da je bila kazen premila. FIA ima komisarje, ki so imeli na razpolago vse mozne podatke. Oni pa potem pametujejo iz tega kar so videli na zaslonih - dokaj neprofesionalno. Razumem, da je bilo to anglezem vsec, ker bi s hujso kaznijo pridobil Hamilton, ampak tega ne zelim poslusat na mednarodnem prenosu, ki ga placujem. Ce gremo pogledat iz drugega zornega kota, so v tem primeru vrgli slabo luc na samo F1, ker so ocitno ti komentatorji vecji strokovnjaki od komisarjev.
Ampak ta mednarodni prenos je trenutno samo zelja in razburjali se bomo, ce bo dejansko prislo do te situacije :)

roCkY ::

Očitno hočeš poslušat le tisto kar sam rad slišiš in le toliko kolikor te je volja v določenem momentu. Drugačna mnenja ti niso dopustna.
Kdo in kakšna ekipa komentatorjev pa bi ti bila povšeči saj si te bivše dirkače označil za pajace?

springfield ::

Sam si rekel, da Sky prilagodi program temu, kar zelijo anglezi poslusat.
Me ne motijo drugacna menja, tu govorim samo o teoreticnem mednarodnem prenosu, kjer subjektivnost ni zazeljena - vsaj pri meni ne.
Komisarji so tudi bivsi dirkaci in jih je Sky prikazoval kot nesposobne. In to, da je bivsi dirkac, ne pomeni, da ve vse o dirkanju in da je objektiven.

PrimozR ::

A ni potrjeno, da bo F1 ponujala možnost plačljivega streaminga v 2018, tako kot je to na voljo za WEC?

Sicer se pa komentar Sky uporablja v uradnih videih F1, objavljenih na FB, YouTube, Instagramu, itd., kot je bilo že omenjeno.

Ganon ::

PrimozR je izjavil:

A ni potrjeno, da bo F1 ponujala možnost plačljivega streaminga v 2018


Je, ampak ne poznamo podrobnosti.

ttommy ::

Kakšna pa cena?
Gamer

springfield ::

Cena je ena izmed podrobnosti, ki jih ne poznamo

PandaFlow2 ::

Sky Sports F1 nima za burek, Alisic bo najbolj nevtralen komentator. Kdo bo zacel peticijo?

MaterVola ::

Mirsad sam ;)
««
25 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2019 (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Na cesti
1616164668 (99228)          
»

Formula 1 2016 (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Na cesti
1975219021 (132948) kosta
»

Formula 1 2015 (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Na cesti
3430361106 (216701) BT52

Več podobnih tem