» »

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

««
3 / 56
»»

nurmaln ::

slotechar je izjavil:

Nekatere drzave majo lepo urejeno tako, da tudi ce so velike tegovine zaprte v nedeljo da dovolijo privat mejhnim trgovincam da delajo tudi ob nedeljah ce seveda zelijo.

Lepo je omejevat konkurenco ja. Pa koristno! Mogoče bi bilo še najbolje če rečemo da mora imeti za izvajanje trgovske dejavnosti podjetje koncesijo od države. Država podeli koncesijo samo eni firmi. Ta firma se ne rabi bati konkurence in ima komot zaprto ob vikendih (zakaj bi se omejevali samo na nedeljo). Poleg tega lahko kot monopolist prosto določa cene saj povpraševanje po hrani ni prav elastično. Vse marže poveča za 500% in vsem zaposlenim poveča plače za 500%. Super za vse. What could possibly go wrong.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nagobčnik ::

...:TOMI:... je izjavil:

Verjamem, da si loleki ne morejo organizirat nakupovnja, ker so preveč zaposleni z brezveznim življenjem, ki ga živijo.


Z življenjem preveč zaposleni loleki, to je pa nekaj novega. Nov način diskreditacije sogovornika: pejd nakupovat, luzer!

MrStein ::

radmannsdorf je izjavil:

nurmaln je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Raje bi imeli referendum za odprtje UE v sobotah in nedeljah.

pa sej to je že blo pred par leti, pa ni bilo dovolj obiska, so zaprli.
jaz sem trgovec in sem ZA zaprtje trgovin ob nedeljah!

Ne nisi. Ti si za omejevanje konkurence.
Če si res za zaprtje trgovin jih pač imej zaprte - v nedeljo, v soboto, lahko tudi v četrtek zaradi mene. V to kdaj imajo pa drugi odprto se pa ne vtikaj.

ne. zivim blizu trgovine in vcasih ko je bila zaprta, sem vsaj vedel da je nedelja. zdaj je vsak dan enak. brezveze. jaz sem za raznolik svet, ne pa da je vsepovsod vse enako vse dni. se dobro da je ponoci tema, podnevi pa danr, ker verjetno bi nekaterim pasalo, da je kar skoz dan.

O moj bog, ne mu povedati za izum svetil!!!!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blink ::

radmannsdorf je izjavil:

nurmaln je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Raje bi imeli referendum za odprtje UE v sobotah in nedeljah.

pa sej to je že blo pred par leti, pa ni bilo dovolj obiska, so zaprli.
jaz sem trgovec in sem ZA zaprtje trgovin ob nedeljah!

Ne nisi. Ti si za omejevanje konkurence.
Če si res za zaprtje trgovin jih pač imej zaprte - v nedeljo, v soboto, lahko tudi v četrtek zaradi mene. V to kdaj imajo pa drugi odprto se pa ne vtikaj.

ne. zivim blizu trgovine in vcasih ko je bila zaprta, sem vsaj vedel da je nedelja. zdaj je vsak dan enak. brezveze. jaz sem za raznolik svet, ne pa da je vsepovsod vse enako vse dni. se dobro da je ponoci tema, podnevi pa danr, ker verjetno bi nekaterim pasalo, da je kar skoz dan.


Najbolje, da še elektro podjetja, bencinski servisi, komunala, DARS, železnice, javna razsvetljava in policija nehajo delati v nedeljo. Da bo ponoči spet temno, tiho in nevarno - kot v dobrih starih časih.

LeQuack ::

Kaj pa obratno, da bi trgovine samo ob nedeljah delale? Meni se to zdi boljša ideja.
Quack !

nurmaln ::

LeQuack je izjavil:

Kaj pa obratno, da bi trgovine samo ob nedeljah delale? Meni se to zdi boljša ideja.

Ja ampak morajo prodajalke vseeno dobiti polno plačo. Z dodatkom za nedeljsko delo kakopak!
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

gus5 ::

MrStein je izjavil:

Čuj, a si ti pomotoma na napačnem forumu?
Drži, tema o nedeljskem delu trgovin verjetno ni tema, primerna za slo-tech forum.

nurmaln je izjavil:

Pa začni tukaj, ne tukaj. Bo večja verjetnost da boš komu dejansko pomagal in manjša možnost da boš povzročil smrt nekaj milijonov.
Maksimiranje lastne blaginje (niti v teoriji) ne vodi avtomatsko k splošni družbeni blaginji. Omenjeni 'avtomatizem' je stara ideološka zabloda ekonomskega liberalizma.

blink je izjavil:

Ne, trgovine so odprte zato ker so pred vrati kupci z denarjem. Trgovine niso dobrodelna organizacija ki bi delila pomoč (pa še tam najprej poskrbijo za svoje stroške in plače).
Za mnoge trgovce v Sloveniji je poslovanje ob nedeljah nerentabilno. Podpirajo prepoved nedeljskega poslovanja, vključno s trgovinsko zbornico.

ferdov ::

Zakaj ne zaprejo? Saj bodo zmanjšali izgubo. Posledično jim bo šlo bolje.

Glede "nerentabilnih" nedelj. Mercator in Tuš sta nerentabilna. V petek in svetek, pa tudi onb nedeljah. Bolj kot ta zakon, bi jim pomagal uredba, da mora vsak državljan Slovenije 2x tedensko obiskati enega in drugega. Turisti pa obvezno vsako soboto dopoldan (drugače naj bo zaprto).

Mimogrede kako pa so odprte v zaostali in nerazviti Angliji? Tesco na primer? Verjetno tudi tam ne znajo računati in delajo z izgubo.

PS. Še bolje. Vse plače, penzije in štipendije naj se 30% izplačujejo v bonih obeh verig.

next3steps ::

IMO naj se sami lastniki odločijo, kako dolgo želijo delati. Je pa res, da bi jim zakonodaja zagrenila življenje, ko bi jim zmanjkalo od 40 do 80 suženjskih nedeljskih ur.

Unknown_001 ::

Kdor če delat, naj dela, kdor noče mu pa ni treba. Zaposlenemu vsak teden pripada en prost dan, ki ga koristi (običajno) na nedeljo.

Kaj se zdaj to nekaj ven mečejo pa iz sebe delajo heroje? Populizem prve sorte. Prepričati narod da dekaš v skuono dobro v bistvu pa le mešaš drek. Saj vam nihče ne brani vzeti prost dan na nedeljo.

Če prav razumem to tale Čuš neki brca... ok je mlad zagnan poslanec ampak v njem drugega ne vidim kot enega mandlca ki ne zna drugega kkt s orstom kazat na druge.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

SmeskoSnezak ::

Nekaj ne razumem. Zakonsko se ne sme delati nadur, 40 ur delovnik je polni delovni cas. Ce delas po 10/12urno izmeno, bi moral na stiri/tri dni imeti dva dni prosto?
@ Pusti soncu v srce... @

nurmaln ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Nekaj ne razumem. Zakonsko se ne sme delati nadur, 40 ur delovnik je polni delovni cas. Ce delas po 10/12urno izmeno, bi moral na stiri/tri dni imeti dva dni prosto?

Prodajalci uglavnem ne delajo 10/12 urnih izmen. Policisti in gasilci pa večinoma tak urnik, in ja to pač pomeni da imaš več dni prostih.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

SmeskoSnezak ::

nurmaln je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Nekaj ne razumem. Zakonsko se ne sme delati nadur, 40 ur delovnik je polni delovni cas. Ce delas po 10/12urno izmeno, bi moral na stiri/tri dni imeti dva dni prosto?

Prodajalci uglavnem ne delajo 10/12 urnih izmen. Policisti in gasilci pa večinoma tak urnik, in ja to pač pomeni da imaš več dni prostih.

V cem je potem problem? Ce vsak delavec oddela 40ur, ima proste dni med tednom, ce jih nima za vikend. Torej tudi, delavci v trgovinah. Se strinjam z nekom, ki je omenil, naj bo raje referendum, da so javnim ustanovam podalsa odprte delovne ure, po moznosti kak dan cez vikend.
@ Pusti soncu v srce... @

bambam20 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Nekaj ne razumem. Zakonsko se ne sme delati nadur, 40 ur delovnik je polni delovni cas. Ce delas po 10/12urno izmeno, bi moral na stiri/tri dni imeti dva dni prosto?


Bi moral imeti. Pa nimajo.

V AVstriji in Nemčiji so trgovine z živili ob nedeljah zaprte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

SmeskoSnezak ::

Ja, kdo pa je kriv da nimajo? Ne mi rect, da zaposleni/delavci. Ker potem s(m)o sami krivi za nstalo situacijo... :P nehat delat pa koristit delodalajcu in mirna bosna ;)

dodatek: ce je zakon preohlapen, pa ga dopolnit! Tam pa treba na posl(r)ance pritisnit.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Nekaj ne razumem. Zakonsko se ne sme delati nadur, 40 ur delovnik je polni delovni cas. Ce delas po 10/12urno izmeno, bi moral na stiri/tri dni imeti dva dni prosto?

Ne razumeš, ker ne veš. Brž brat zakonodaje.
Delavci so jezni, ker kljub 150% urni postavki dobijo za nedeljo zgolj evro ali dva več. Glede tega so si sicer krivi sami, le zediniti se ne vedo, da bi lahko pritisnili na delodajalca.
Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni !

bambam20 ::

next3steps je izjavil:


Delavci so jezni, ker kljub 150% urni postavki dobijo za nedeljo zgolj evro ali dva več. Glede tega so si sicer krivi sami, le zediniti se ne vedo, da bi lahko pritisnili na delodajalca.
Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni !


Joj. Kako smo pametni. Kaj boš pritiskal, če boš dobil takoj odpoved? ENi res živite v pravljici. Starega prodajalca takoj lahko nadomesti novi. Jih je dovolj. Enega programerja pa ne moraš takoj nadomestit z drugim.

darkolord ::

...:TOMI:... je izjavil:

NDelajte, kakor vam paše, jaz bojkotiram trgovine v nedeljo, še v soboto grem cca. 2x na leto v trgovino, vse ostalo opravim med tednom.
Zakaj pa jih ne bojkotiraš raje v torek in četrtek?

bambam20 ::

darkolord je izjavil:

Zakaj pa jih ne bojkotiraš raje v torek in četrtek?


Ti delaš v trgovini z živili mogoče?

darkolord ::

Ne

bambam20 ::

darkolord je izjavil:

Ne


Ne bi šel delat za kakšen mesec ali dva? Sploh ob nedeljah je fajn.

Mare2 ::

Vglavnem, ta predlog o zaprtju trgovin s tem, da nekatere manjše imajo odprto, je glup.

Potem bo v teh gužva. Naši politiki na sploh uživajo, če mi čakamo v vrstah, npr. v zdravstvu itd.

V banki ne stojim več v vrsti odkar imam Number 26.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

nurmaln ::

bambam20 je izjavil:

Kaj boš pritiskal, če boš dobil takoj odpoved? ENi res živite v pravljici. Starega prodajalca takoj lahko nadomesti novi. Jih je dovolj. Enega programerja pa ne moraš takoj nadomestit z drugim.

Ja grozno ane, življenske odločitve pač nosijo s sabo neke posledice. Če si usposobljen za poklic za katerega je usposobljenih 5 ljudi v Sloveniji imaš seveda precej boljše pogajalsko izhodišče, kot če si usposobljen za poklic, katerega se lahko v 10 minutah nauči nekdo z IQ tam okoli 85.

Zdaj pa se ša malo bunite kako je grozno da "morajo" delati ob nedeljah, pa še pritiskajte malo na zakonodajalca naj zviša minimalno plačo... in potem se boste čudili, ko bo ravno med tisti, ekonomsko najbolj ogroženimi, vedno več brezposelnih, v trgovinah bo pa vedno več samopostrežnih blagajn.

Kaj je McDonaldsu bolje kot to da delavci uspejo z zahtevami po dvigu minimalne plače. Zaradi višjih stroškov dela bodo njihovi manjši konkurenti postali nekonkurenčni, McDonalds bo pa postavil tele kioske in haral dalje

"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

darkolord ::

bambam20 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Ne


Ne bi šel delat za kakšen mesec ali dva? Sploh ob nedeljah je fajn.
Kaj je drugače kot ob sredah?

bambam20 ::

darkolord je izjavil:

bambam20 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Ne


Ne bi šel delat za kakšen mesec ali dva? Sploh ob nedeljah je fajn.
Kaj je drugače kot ob sredah?


Sreda je splošno delovni dan. Nedeljo so vsilili. Potrebno bo tudi tudi skrajšanje delovnega časa trgovin ob sobotah. Maksimalno do 17-ih. To je to.

Razvite države delajo na tem, da bi se zmanjšal tedenski delavnikm pri nas se pa dela na tem, da je delovnik 48 urni na teden. lol.

nurmaln je izjavil:


Zdaj pa se ša malo bunite kako je grozno da "morajo" delati ob nedeljah, pa še pritiskajte malo na zakonodajalca naj zviša minimalno plačo... in potem se boste čudili, ko bo ravno med tisti, ekonomsko najbolj ogroženimi, vedno več brezposelnih, v trgovinah bo pa vedno več samopostrežnih blagajn.

Kaj je McDonaldsu bolje kot to da delavci uspejo z zahtevami po dvigu minimalne plače. Zaradi višjih stroškov dela bodo njihovi manjši konkurenti postali nekonkurenčni, McDonalds bo pa postavil tele kioske in haral dalje



V trgovinah bo vedno več samopostrežnih blagajn, kar je edino pravilno. Zakaj bi nekdo noral opravljati delo, ki ga lahko opravim sami. Očitno si malce omejen ali pa len, da nisi sposoben opravit tako enostavnega dela , kot je poskeniranje izdelkov in na koncu zadevo plačati. Nekoč so na bencinskih servisih točili prodajalci, tega že zdavnaj ni več. Tudi zelenjavo si v trgovini vzamemo sami. Čudno da nimajo še tam posebej zaposlenega, ki bi nam zelenjavo in sadnje dal v vrečko in stehtalm ter zavezal.

McDonaldse bi osebno prepovedal. Zanič hrana, nekoristna navlaka, samo debelost povzroča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

darkolord ::

bambam20 je izjavil:

Sreda je splošno delovni dan.
Pa naj bo sedaj ne-delovni dan - če že nekaj spreminjamo.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

darkolord je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Sreda je splošno delovni dan.
Pa naj bo sedaj ne-delovni dan - če že nekaj spreminjamo.


Tudi lahko.

nurmaln ::

bambam20 je izjavil:

V trgovinah bo vedno več samopostrežnih blagajn, kar je edino pravilno. Zakaj bi nekdo noral opravljati delo, ki ga lahko opravim sami.

Ja ti moraš bit pa res nek genijalc da znaš delat s samopostrežno blagajno. Svaka čast!
Drugače sem pa govoril bolj o tem da glupi predlogi kakršne imaš ti, bodo dosegli predvsem to, da bodo ljudje brez kakšnih posebnih skilz-ov še prej ostali brez službe, kot bi sicer. Jaz osebno jim ne privoščim tega, ker vem da sploh za kakšne starejše generacije je to kar šok. Je že uredu če se takšni prehodi dogajajo toliko hitro kot trg diktira sam po sebi, ni potrebe da se jih še pospešuje na račun tistih ekonomsko najranljivejših.

bambam20 je izjavil:

McDonaldse bi osebno prepovedal. Zanič hrana, nekoristna navlaka, samo debelost povzroča.

Ja, sej smo dojel, še en Mato989 pač. Še en prenapihnjen ego, ki je prepričan da stvari katerih on ne potrebuje, je treba prepovedati.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Pika na i ::

Pejmo nazaj v jame.
Verjamem, da vsi neznansko visoki IQ friki, z znanjem, ki ga imajo, trgovin ne bodo pogrešali.
Razvajenost sodobnega človeka potrebuje 24urni servis.

bambam20 ::

nurmaln je izjavil:

bambam20 je izjavil:

V trgovinah bo vedno več samopostrežnih blagajn, kar je edino pravilno. Zakaj bi nekdo noral opravljati delo, ki ga lahko opravim sami.

Ja ti moraš bit pa res nek genijalc da znaš delat s samopostrežno blagajno. Svaka čast!
Drugače sem pa govoril bolj o tem da glupi predlogi kakršne imaš ti, bodo dosegli predvsem to, da bodo ljudje brez kakšnih posebnih skilz-ov še prej ostali brez službe, kot bi sicer. Jaz osebno jim ne privoščim tega, ker vem da sploh za kakšne starejše generacije je to kar šok. Je že uredu če se takšni prehodi dogajajo toliko hitro kot trg diktira sam po sebi, ni potrebe da se jih še pospešuje na račun tistih ekonomsko najranljivejših.

bambam20 je izjavil:

McDonaldse bi osebno prepovedal. Zanič hrana, nekoristna navlaka, samo debelost povzroča.

Ja, sej smo dojel, še en Mato989 pač. Še en prenapihnjen ego, ki je prepričan da stvari katerih on ne potrebuje, je treba prepovedati.


McDonaldsove prehrane ne potrebuje nihče. So velik krivec za debelost v Sloveniji.

jype ::

bambam20 je izjavil:

McDonaldsove prehrane ne potrebuje nihče. So velik krivec za debelost v Sloveniji.
Tvojega mnenja tudi ne. Mislim, da bi bilo v interesu javnega mentalnega zdravja pametno, da se ti ga prepove izražati.

bambam20 ::

jype je izjavil:

bambam20 je izjavil:

McDonaldsove prehrane ne potrebuje nihče. So velik krivec za debelost v Sloveniji.
Tvojega mnenja tudi ne. Mislim, da bi bilo v interesu javnega mentalnega zdravja pametno, da se ti ga prepove izražati.


Opa. Nisem vedel, da se ti in tvoja disfunkcionalna familija nažirate v Mcdonaldsu. ;((

jype ::

bambam20 je izjavil:

Opa. Nisem vedel, da se ti in tvoja disfunkcionalna familija nažirate v Mcdonaldsu. ;((
Abonma mamo, da je ceneje!

No, tale je pa za nurmalnga:

primar ::

Zapret. V večjih krajih pa kaka dežurna trgovinica, če res zmanjka banan :).

LP

Smrekar1 ::

MrStein je izjavil:


1.) Zakaj razprava, če se je narod že odločil?


Volitve se bližajo in pripadniki določene stranke menijo, da je to najboljši način kako še tretjič prevzeti vajeti države.

GrX ::

Meni je načeloma vseeno, če so trgovine v nedeljah zaprte..

Master_Yoda ::

V trgovinah bo vedno več samopostrežnih blagajn, kar je edino pravilno. Zakaj bi nekdo noral opravljati delo, ki ga lahko opravim sami. Očitno si malce omejen ali pa len, da nisi sposoben opravit tako enostavnega dela , kot je poskeniranje izdelkov in na koncu zadevo plačati.


Mogoce zato, ker nisem zaposlen v trgovini ? Ali pa mogoce zato ker izdelki niso nic cenejsi ce opravim delo njihovega zaposlenega ?

Podobna finta kot s karticami - vse karticne transakcije imajo neko provizijo in kaj so naredili ? Podrazili vse izdelke za ta %, in ga moras placati tudi ce placas z gotovino. Win-win za ponudnika kartic in trgovino.


Verjamem pa da trgovcem taksen sistem kjer bi samo denar pobirali zelo odgovarja. Komu pa nebi taksen posel odgovarjal. Kot pravi Bill Burr (sam sem se par korakov dodal):

You come to my store, you take the cart, you pick up the stuff you want, you bring it up, you ring it up, you pay me, you put the cart back so it is ready for the next person, then you get the fuck out of my store.

Trgovec more v tem primeru imeti par ljudi ki narocijo robo, in jo zlozijo na police. Marze pa ubijalske.

zee ::

Debilen referendum, ki odvraca pozornost od resnicnih tezav Slovenije in (ze spet) kaze, da drzava nima pojma, kako se vodi posel. Odpiralni cas trgovin je in naj bo domena trgovskih podjetij, ne pa neke regulative.

To, da se ne spostuje delovno-pravne zakonodaje, kar vodi v zlorabe delavcev, je bistveno vecji problem, ki ga tudi zaprtje trgovin ob nedeljah ne bo resilo. Z drugimi besedami: ustrezna zakonodaja je ze na voljo, samo spostuje se ne, ker zato ni interesa/volje/denarja/...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SmeskoSnezak ::

zee je izjavil:

Debilen referendum, ki odvraca pozornost od resnicnih tezav Slovenije in (ze spet) kaze, da drzava nima pojma, kako se vodi posel. Odpiralni cas trgovin je in naj bo domena trgovskih podjetij, ne pa neke regulative.

To, da se ne spostuje delovno-pravne zakonodaje, kar vodi v zlorabe delavcev, je bistveno vecji problem, ki ga tudi zaprtje trgovin ob nedeljah ne bo resilo. Z drugimi besedami: ustrezna zakonodaja je ze na voljo, samo spostuje se ne, ker zato ni interesa/volje/denarja/...


+1
Naj se raje narod in inspekcije, "policija", ljudje ki morajo delato v tej smeri zbudijo pa bo slo vse na bolje.
@ Pusti soncu v srce... @

MadMicka ::

zee, gre se za kvaliteto življenja. Če veš, da boš vsako nedeljo prost in zraven tega boš zaradi tega bolj verjetno delal 5 dni na teden, namesto 6 dni, je to za človeka, za njegovo zdravje pozitivno.

Res je, da ne morejo čisto vsi zaposleni biti ob nedeljah prosti, vendar naj bo to izjema in čim manjše število.

Pa še za vsesplošno kulturo se gre, da ne rineš ravno 7 dni na teden v trgovino. Tako da sem za, da so trgovine ob nedeljah zaprte.

SmeskoSnezak ::

Glede na vse teme in debate o "izkoriscanju delavcev", nadur in zdravju, bi bilo bolje da se zacne upostevat zakonodaja, kot pa iskat razloge, zakaj narediti nedeljo spet dela prost dan :)
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

looser ::

mogoče sploh ne bi bilo slabo, da bi bilo vse rfid čipirano in avtomatsko zaračunano/obračunano, pa so lahko vse trgovine odprte 24/7...

zee ::

MadMicka je izjavil:

zee, gre se za kvaliteto življenja. Če veš, da boš vsako nedeljo prost in zraven tega boš zaradi tega bolj verjetno delal 5 dni na teden, namesto 6 dni, je to za človeka, za njegovo zdravje pozitivno.

Res je, da ne morejo čisto vsi zaposleni biti ob nedeljah prosti, vendar naj bo to izjema in čim manjše število.

Pa še za vsesplošno kulturo se gre, da ne rineš ravno 7 dni na teden v trgovino. Tako da sem za, da so trgovine ob nedeljah zaprte.


Se enkrat preberi, kaj sem zapisal.

Zakonodaja, ki predpisuje, koliko naj delavec dela, obstaja ze nekaj vasa, vendar se tega v marsikateri panogi ne uposteva. Dodaten referendum in zakon te tezave (t.j. izigravanja ze obstojece zakonodaje) ne bosta resila.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mato989 ::

Zakonodaja, ki predpisuje, koliko naj delavec dela, obstaja ze nekaj vasa, vendar se tega v marsikateri panogi ne uposteva. Dodaten referendum in zakon te tezave (t.j. izigravanja ze obstojece zakonodaje) ne bosta resila.


Seveda... ampak je razlika, če trgovec VE, da bo fraj vsako nedeljo, ali je njegov "fraj" odvisen od dobre volje nadrejenega, torej 1x v torek, 1x v četrtek itd... Aja, 1x pa ne, ker je bolniška...

Itak so pa dodatki za nočno nedeljsko in praznično delo za 200% točk prenizki... Ob nedeljah, praznikih in ponoči bi se moralo delat samo če:

1. je izvajalec naročila kaj zajebal
2. je naročilo tak premium da se to noro izplača.

Ne pa da po fabrikah štemajo v nočnih na cnc strojih komade ki niso nujni z nizkim RVCjem samo zato ker lahko...

Zato je celotna pobuda sicer neumna... zavzemat bi se morali da je nočno delo in delo ob nedeljah in praznikih obračunano 500% redne urne postavke. Potem pa poslat goro inšpektorjev ki preverjajo samo to.... No dejansko bi jih bilo 30 dovolj... odpret številko kamor anonimno pokličeš kršitev in pridejo preverjat... prvo enkrat pod krinko v nedeljo pridejo v trgovino. Pogledajo kdo dela... v pon pa do poslovodje kako je z urami naj sprinta takoj... ko nekoga ni gor ki je bil tam od delavcev pa bolane kazni... zahtevat nadzorne kamere, itak jih imajo in je to to...

V 1 mesecu bi blo vse ob nedeljah zaprto... garantiram :) Pa ne zaradi zakona, ampak ker se ne bi splačalo. FREE CHOICE kot jo eni hočejo.

Zdaj pa vsi mutijo... za povrh pa te ubije še dohodnina... delaš 12-14 nedelj v letu, dobiš od tega zraven k plači od oka 700€... si misliš super... potem pa presežeš prag dodatne splošne olajšave
pa zgubiš 300-520€ od države

To je realnost.

zee ::

Pa ne zaradi zakona, ampak ker se ne bi splačalo.


Ce se ne bi splacalo, bi bile trgovine ob nedeljah zaprte ze zdaj ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mato989 ::

zee je izjavil:

Pa ne zaradi zakona, ampak ker se ne bi splačalo.


Ce se ne bi splacalo, bi bile trgovine ob nedeljah zaprte ze zdaj ...


Samo zdaj se splača, ker je samo 200%... Pri 500% se mogoče ne bi, če ne pa dvigujemo, tak dolgo dokelr se ne splača :)

Simpl.

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:

V 1 mesecu bi blo vse ob nedeljah zaprto... garantiram :) Pa ne zaradi zakona, ampak ker se ne bi splačalo. FREE CHOICE kot jo eni hočejo.

I don't think FREE CHOICE means what you think it means.
Če meni kot delavcu paše delat v nedeljo za enako plačo kot vsak drug dan, in me je delodajalec pripravljen plačat v nedeljo enako kot vsak drug dan, je to vse kar je potrebno. Ne rabimo enega pametnjakoviča, da nama bo prepovedal take dogovore.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Mato989 ::

nurmaln je izjavil:

Mato989 je izjavil:

V 1 mesecu bi blo vse ob nedeljah zaprto... garantiram :) Pa ne zaradi zakona, ampak ker se ne bi splačalo. FREE CHOICE kot jo eni hočejo.

I don't think FREE CHOICE means what you think it means.
Če meni kot delavcu paše delat v nedeljo za enako plačo kot vsak drug dan, in me je delodajalec pripravljen plačat v nedeljo enako kot vsak drug dan, je to vse kar je potrebno. Ne rabimo enega pametnjakoviča, da nama bo prepovedal take dogovore.


To je že zdaj prepovedano :)

Nekaterim tudi paše se vstrelit pa te rešujejo, čeprav je to njihov free choice... nekaterim se paše pretepat, pa policija posreduje.... nekaterim paše nagim skakat po mestu, pa je prepovedano...

FREE CHOICE je znotraj okvirjev zakona seveda... in zakon je treba spremenit, da bo free choice logično zaprtje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

SmeskoSnezak ::

V tujini so nedelje placane dvakratnik obicne ure, vcasih celo trikratnik.
@ Pusti soncu v srce... @

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:

To je že zdaj prepovedano :)

Nekaterim tudi paše se vstrelit pa te rešujejo, čeprav je to njihov free choice... nekaterim se paše pretepat, pa policija posreduje.... nekaterim paše nagim skakat po mestu, pa je prepovedano...

FREE CHOICE je znotraj okvirjev zakona seveda... in zakon je treba spremenit, da bo free choice logično zaprtje.


Če se hočeš ustrelit ti noben zakon tega ne prepoveduje.
Folku ki se pretepa v ringu ali na tatamiju, seveda z nekom ki prostovoljno sodeluje, policija nič ne teži.

V isti povedi praviš da je free choice v okviru zakona, potem da pa je treba zakon spremenit. Pick one. Saj jaz se strinjam da je treba zakon spremenit. Spremenit ga je treba tako, da lahko vsak počne kar mu paše dokler s svojim ravnanjem ne posega v pravice drugega. Še posebej se država nima kaj vmešavat v vsebino pogodbe med dvema osebama. Če sem jaz pripravljen delat za 1€ na dan to države nima kaj brigat.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln
««
3 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Trgovine oblačila nedeljo

Oddelek: Loža
263320 (2615) widj3098dj32

trgovine med prazniki

Oddelek: Loža
314863 (4230) Mavrik
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913050 (11165) Zheegec
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929209 (22585) Valery
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139303 (8117) MadMicka

Več podobnih tem