» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
28 / 49
»»

Miskoj ::

Živijo,
po septembrskem update-u na EON verzijo 1.8.230 mi EON sicer lepo zažene, ko pa hočem gledat programe, mi slika mrkne (tema). Časovni trak teče...VSE razen gledanja programov in vsebin iz videoteke, dela OK (YouTube, internet,...). Pred updateom je delalo vse. Probu sem reinstalirat EON, posodobil sem tudi FW TV-ja na zadnjega (Samsung 43NU7192, 2018) in ga dal na tovarniške nastavitve, odklopu iz napajanja, resetiru router, probu z različnimi bitrati, povezat preko Utp-ja (drugače mam povezanega preko WIFI)...pa nič boljš. Sem klicu na Telemach podporo in pravijo, da mam vse OK in da naj se obrnem na Samsung support. Ja, sej sem se... Pa so rekli, da je to verjetno programska težava EONA in oni težo kej naredijo...Lahka pa TV na servis pri pelam, sam ni zagotovila, da bi pol delalo... A lahk!? Tud na United Group in njihov support sem poslal mail, pa ni nobenga feedbacka... Fajn!
Če streamam preko Chromecasta (ločen, priklopljen preko HDMI) in telefona, tablice oz. PC-ja, pa ni nobenih težav. Ker so Samsungi na Tizenu ni variante, da EON downgradam na prej delujočega, ker ga lahko namestim sam iz Samsung APP's, tam je pa sam možnost namestitve zadnjega appa. Ali pač ta možnost obstaja...!? Je pa TV na seznamu podprtih TV za EON...Na enem mestu srbskem forumu sem zasledil, da nisem edini s tako težavo, sam rešitve nima noben.
Če ma kdo kako idejo al pa rešitev...

fitipaldi ::

Mene pa zanima kako se na eonu youtube zablokira, da otroci ne gledajo?

Lp

MadMen ::

Izbris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MadMen ()

Zak0n ::

fitipaldi je izjavil:

Mene pa zanima kako se na eonu youtube zablokira, da otroci ne gledajo?

Lp



Pojdi v android meni (ogrogla tipka O), nato v nastavitve (zgoraj levo), pod APPS cisto spodaj najdi YOUTUBE in dej disable oz UNINSTALL, mozno je, da se ga niti ne da cisto povsem zbirsati.

Lahko ga pa vsaj iz menija odstranis, drzi tipko dolgo na njem, in izbrisi... vendar ce so otroci malo starejsi bodo ze pogruntal da ni izbrisan :P

Badwolff ::

Zakaj pa otroci ne smejo gledat youtuba na tv?

ttommy ::

Zdaj ne vem, če ste že debatirali, če je možno namestiti Popcorn na Eon box? Če ste, mi samo napišite, da ste in bom pregledal vse za nazaj.
Gamer

Ales ::

EON box ima operacijski sistem Android TV, kar lahko namestiš na kateri drug Android TV, lahko tudi na tega.

Yanez ::

Doma imam EON box in na njem naloženo še kup drugih aplikacij vključno s TopTV Launcherjem prilagojenim mojim potrebam. Kodi v18.5 mi perfektno deluje z vsemi dobrotami, ki jih premore. Teh pa ni malo (npr. ogled številnih filmov z mojega zunanjega diska ali pa s širjav interneta, enako velja za glasbo, možen je tudi ogled NBA tekem v živo ter tudi arhiv celotnih NBA tekem za v miru pogledat podnevi, pa tudi stotine IPTV programov). Pa še aplikacijo za live kamero sem si instaliral, pa Youtube brez reklam, pa še marsikaj bi se našlo. Kljub temu mi ostaja še poldrugi GB prostora. Edino pri dostopu do spletnih strani je ponudba za Android TV malo slabša (uporabljam Puffin TV Browser, ki ga lahko upravljam kar z original daljincem in je boljši in hitrejši od Chroma oz. Firefoxa, ki potrebujeta miško). Pa še vsebino telefona ali tablice z androidom ali applom lahko kadarkoli enostavno preslikam na TV ekran preko že vgrajenega Chromcasta ali naloženega AirPina. Skratka z nekaj truda je ta EON škatla postala moje pravo multimedijsko središče.
Omnia mea mecum porto

Buggy ::

Opaza kdo tezave z dolocenimi kanali pri ogledu za nazaj(Histrory, H2,..)?
Po zadnji posodobitvi EON box-a, opazam nesinhroniziran zvok in sliko, pa na zgoraj omenjenih kanalih opazam tudi, da so dolocene vsebino za nazaj nedosegljive. Javi nek error 170xxx_something.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

S!lentHunter ::

Da si malo sposodim temo je mogoče EON gledat preko npr. chrome kot tvin od Telekoma, če je možno bi prosil za link ???
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

misek ::

S!lentHunter je izjavil:

je mogoče EON gledat preko npr. chrome kot tvin od Telekoma, če je možno bi prosil za link

Misliš https://eon.tv/

S!lentHunter ::

misek je izjavil:

S!lentHunter je izjavil:

je mogoče EON gledat preko npr. chrome kot tvin od Telekoma, če je možno bi prosil za link

Misliš https://eon.tv/


ravnokar našel, hvala
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

crniangeo ::

da ne iščem preveč: eon za kodi ? obstaja ? pač, da vnesem svoj u/p za predvajanje.. :) w
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Daniel ::

Ne. Mislim sicer, da je nekoč pred časom celo nekdo naredil nek vtičnik za to in objavil na Slotech ampak ni želel deliti dodatnih informacij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

dekameron07 ::

Pozdravljeni! Vsem uporabnikom EONA priporočam da si preko aplikacije spletne trgovine Play, ki se že nahaja na EONU naložijo aplikacijo KODI in zatem sledijo navodilom za namestitev najnovešega addona za kodi ki je na linku: :). Zadeva kot je predhodno napisal uporabnik Yanez deluje fenomenalno in imate dostop do vseh filmov ki jih ponuja splet. Sam sem bil sprva skeptičen, če bo zadeva delovala, ampak sem bil res pozitivno presenečen.... Hudo priporočam vsem uporabnikom :)

Daniel ::

Upam, da veš, da tvoja objava deluje kot reklama.

OK.d ::

Badwolff je izjavil:

Zakaj pa otroci ne smejo gledat youtuba na tv?

Ker takrat foter ne more gledati športa.
LPOK.d

fitipaldi ::

Lohk gledajo, sm če ni pod nadzorom gledajo marsikaj

MrStein ::

Daniel je izjavil:

Upam, da veš, da tvoja objava deluje kot reklama.

Vsaka omemba neke rešitve za nekatere "deluje kot reklama".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Daniel ::

Sploh se ne gre za to ampak za dejstvo okrog netolerantnosti Slo-Techa do "domačih rešitev" za raznorazne probleme, ki jih vsi uporabljamo a se o njih ne sme pisati.

ttommy ::

Yanez je izjavil:

Doma imam EON box in na njem naloženo še kup drugih aplikacij vključno s TopTV Launcherjem prilagojenim mojim potrebam. Kodi v18.5 mi perfektno deluje z vsemi dobrotami, ki jih premore. Teh pa ni malo (npr. ogled številnih filmov z mojega zunanjega diska ali pa s širjav interneta, enako velja za glasbo, možen je tudi ogled NBA tekem v živo ter tudi arhiv celotnih NBA tekem za v miru pogledat podnevi, pa tudi stotine IPTV programov). Pa še aplikacijo za live kamero sem si instaliral, pa Youtube brez reklam, pa še marsikaj bi se našlo. Kljub temu mi ostaja še poldrugi GB prostora. Edino pri dostopu do spletnih strani je ponudba za Android TV malo slabša (uporabljam Puffin TV Browser, ki ga lahko upravljam kar z original daljincem in je boljši in hitrejši od Chroma oz. Firefoxa, ki potrebujeta miško). Pa še vsebino telefona ali tablice z androidom ali applom lahko kadarkoli enostavno preslikam na TV ekran preko že vgrajenega Chromcasta ali naloženega AirPina. Skratka z nekaj truda je ta EON škatla postala moje pravo multimedijsko središče.


A po teh navodilih lahko namestim Popcorn time na EON? Kodi sem že namestil gor.
https://www.reviewsed.com/popcorn-time-...
Gamer

mat xxl ::

Daniel je izjavil:

Sploh se ne gre za to ampak za dejstvo okrog netolerantnosti Slo-Techa do "domačih rešitev" za raznorazne probleme, ki jih vsi uporabljamo a se o njih ne sme pisati.


To pa prvič slišim.......

MrStein ::

Verjetno misli piratstvo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

misek ::

Daniel je izjavil:

Ne. Mislim sicer, da je nekoč pred časom celo nekdo naredil nek vtičnik za to in objavil na Slotech ampak ni želel deliti dodatnih informacij.
Razlog je preprost: Vprašanje je kako dolgo bi takšna rešitev delovala pri masovni uporabi. V začetnih mesecih delovanja EON sistema je obstajala M3U8 playlista z vsemi kanali z nekim testnim up. imenom in geslom. Nato jo je en "norec" javno objavil na forumu in kaj se je zgodilo: čez nekaj ur po objavi je zadeva nehala delovati.
Sicer pa poznam kar nekaj ljudi, ki imajo takšno ali drugačno implementacijo EON-a preko Kodi-ja. Seveda nihče javno ne deli informacij.

jabba ::

Aplikacijo EON sem uporabljal do sedaj na 5 napravah. Glej ga zlomka danes probam na Android BOX-u, deluje na mobilnem telefonu pa ne. Grem gledat na MOJ TELEMACH in piše, "Registrirali ste največje dovoljeno število naprav."
Grem na TELEMACH-ovo stran gledat njihove pakete in zgleda, da so zmanjšali število narav iz 5 na 1. WTF???
Rock`N` Roll

Daniel ::

Kateri paket? Jaz imam še zmeraj 5 aplikacij za telefon in 1 SmartTV aplikacijo. Paket Extra. Morda je kakšna napaka, pokliči jih in vprašaj.

jabba ::

Daniel je izjavil:

Kateri paket? Jaz imam še zmeraj 5 aplikacij za telefon in 1 SmartTV aplikacijo. Paket Extra. Morda je kakšna napaka, pokliči jih in vprašaj.


Imam MOBILNI paket "še več" in navadno kabelsko TV.
Rock`N` Roll

Daniel ::

Pri še več vem, da je bil samo en dostop in omejen nabor kanalov, koliko pa je dodala kabelska tv pa ne bi vedel. Poskusi poklicati, pa ti naj povejo, če so kaj spreminjali.

XS!D3 ::

Na mobilnih paketih nikoli ni bila vključena več kot 1 naprava (pa še shema je precej omejena), medtem ko je bilo na fiksnih ponavadi 3 in kasneje 5 mobilnih naprav (sočasen ogled na 3) + 1 (ali 2 na največjem tastarem paketu) Smart TV.

Pri kolegu je bil edino problem, ker je na moj telemach računa najprej povezal mobilno in mu je potem kazalo limit za mobilni paket namesto fiksnega. Je pa uredil s klicem na tehnično podporo v 5 minutah. So pobrisali račun za portal in se je potem registriral na novo najprej s fiksnim paketom, potem je bilo ok. Preveri, da ni to slučajno problem?

gorann ::

zivjo

koliko traja, da naredijo preklop na eon paket na telekomovi optiki, sem pa na t2 trenutno

a se da zmenit, da ce zdaj narocim, da pridejo po 8.2. enkrat, da ne bo problemov s t2 potem

Ales ::

Kakšnih problemov?

Sicer pa, kaj misliš, a se take stvari dogovarja na Slo-techu, ali direktno s ponudniki storitve..? ;((

webmaher ::

boš mogu dat vsaj za večerjo, če misliš, da boš uskladil zadevo... moral boš biti pazljiv, da ne boš slučajno v lukno padu, k un stric v Ne joći Peter :D

-JM- ::

Na nadzorni plošči - Moj Telemach mi pri prijavljenih napravah (za mobilno aplikacijo) piše, da je možno prijaviti 5 naprav, kar je OK, pri prijavljenih napravah za TV aplikacijo pa je navedeno 0/2. Ali to pomeni, da je možno prijaviti dve EON TV aplikaciji ? Zaenkrat nimam prijavljene še nobene, imam pa paket EON Light na Telekom optiki.

Daniel ::

Očitno bi pri tebi šlo. Si morda delal prehod iz Extra paketov? Možno je tudi, da eno SmartTV aplikacijo uporabi tudi EON box. Bo kdo, ki ga ima povedal in ti potem ostane samo ena.

OK.d ::

Ker toliko menjajo pakete in pogoje uporabe, še sami sebe več ne dohajajo, uporabniki pa so prepuščeni nevednemu helpdesku - "balkanska posla":P
LPOK.d

webmaher ::

-JM- je izjavil:

Na nadzorni plošči - Moj Telemach mi pri prijavljenih napravah (za mobilno aplikacijo) piše, da je možno prijaviti 5 naprav, kar je OK, pri prijavljenih napravah za TV aplikacijo pa je navedeno 0/2. Ali to pomeni, da je možno prijaviti dve EON TV aplikaciji ? Zaenkrat nimam prijavljene še nobene, imam pa paket EON Light na Telekom optiki.

ne boš verjel, sem jih ravno pred dnevi o tem spraševal in neka lepo vzgojena frajla je s5 stresala vice... potem sem ji lepo rekel naj ne zavajajo naročnikov in lepo popravijo, da je možna samo ENA EON TV aplikacija... res tELESMEH nikoli ne razočara :D

-JM- ::

Daniel je izjavil:

Očitno bi pri tebi šlo. Si morda delal prehod iz Extra paketov? Možno je tudi, da eno SmartTV aplikacijo uporabi tudi EON box. Bo kdo, ki ga ima povedal in ti potem ostane samo ena.

Prej sem bil 10 let pri Telekomu, sedaj imam tudi Eon Box pa mi še vedno piše 0/2. Ampak očitno je zavajanje, kot je napisal webmaher...

WhiteWolf ::

Včeraj sen prešel na EON pakete...

Menjali so mi D3GO v20 za EONBOX.

1. Prva stvar, ki mi hudo moti je manjko prostorskega ZVOKA!
EONBOX ne oddaja (vsaj na določenih kanalih) prostorskega zvoka DD 5.1 ali DTS (Cinemax itd...)?
Iz eonboxa imam preko HDMI v TV vklopljen HDMI ARC potem pa preko optičnega TV izhoda speljano na reciever zvočnikov.
Pri D3GO mi je zadeva enostavno lepo igrala. Sedaj ni šans, da zadevo usposobim (pregledal in preizkusil sem vse možnosti nastavitev zvoka), enostavno ne spusti skozi. Pri D3GO sem točno vedel, da gre za prostorski zvok, saj se mi je ob njegovi prisotnosti pojavil logotip na TVju.

2. Se samo meni zdi, da je kvaliteta slike na BOXU opazno slabša v primerjavi z D3GO?
Mislim, da je slika precej bolj kompresirana? Se da "kako" nastaviti na več kot kot 7Mbit?

3. Ima še kdo težave, da mu EON aplikacija na SMART TELEVIZIJI (ne na boxu) ne deluje? Vse je lepo instalirano, aktivirano. Aplikacija se sicer zažene, sliši se zvok, vidi se vmesnik, slika pa je "kockasta" oziroma v trakovih.. TV sem že ponastavil na tovarniške nastavitve itd. in ponovno aktiviral SMART TV aplikacijo, ne pomaga...

TV je novejši (tcl-65ec780-4k-uhd-android-televizor)
https://www.mimovrste.com/smart-tv/tcl-...


Meni bi namreč bilo idealno iti nazaj na D3Go vmesnik in imeti nameščeno aplikacijo kar na TVju če bi seveda delovala.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Zgodovina sprememb…

XS!D3 ::

Pomoje je samo bug na portalu, ker kolikor vidim, za vsak EON box pokaže tudi dodatno EON Smart TV licenco (kar je logično), ampak ne kaže, da je zasedena (kar bi bilo pravilno). Če hočeš aktivirat dodaten SmartTV seveda vseeno ne gre, ker je v resnici na backendu že aktiviran box, samo na portalu se ne prikazuje pravilno. Bodo mogli to ločit, ali pa popravit prikaz zasedenih, samo zaradi tega se mi res ne da težit, dokler mi dela toliko naprav, kot jih plačujem.

webmaher ::

jaz sem jim pa moral težiti več dni, da so popravili kup nepravilnih podatkov v moji nadzorni plošči... najhuje je to, da jim poveš kaj je narobe pa ne naredijo nič... če si pa tiho je pa za njih vse tipi topi :))
Sram jih je lahko, da tudi teh 7Mb/s in resolucija 1080i25 HD zgleda slabše kot "gusarskih" 1280x720p60 in variabilna bitna do nekje 6mb/s...
In kdaj že sem jim predlagal aplikacijo za android TVje, ki bi izkoriščala vgrajeni DVBC tuner...
Pravzaprav bi lahko naredili tudi HBB TV varianto, ker kot to vidim na nemškem ZDFju deluje odlično, celo HDR šibajo...
Ah saj res oni raje pobirajo XY nagrade za tale EON zmazek...škoda ker nimamo samo katodnih TVjev ker potem bi vse igledalo fantastično bombastično :))

XS!D3 ::

webmaher je izjavil:

jaz sem jim pa moral težiti več dni, da so popravili kup nepravilnih podatkov v moji nadzorni plošči... najhuje je to, da jim poveš kaj je narobe pa ne naredijo nič... če si pa tiho je pa za njih vse tipi topi :))
Sram jih je lahko, da tudi teh 7Mb/s in resolucija 1080i25 HD zgleda slabše kot "gusarskih" 1280x720p60 in variabilna bitna do nekje 6mb/s...
In kdaj že sem jim predlagal aplikacijo za android TVje, ki bi izkoriščala vgrajeni DVBC tuner...
Pravzaprav bi lahko naredili tudi HBB TV varianto, ker kot to vidim na nemškem ZDFju deluje odlično, celo HDR šibajo...
Ah saj res oni raje pobirajo XY nagrade za tale EON zmazek...škoda ker nimamo samo katodnih TVjev ker potem bi vse igledalo fantastično bombastično :))

Sej imajo cel kup odprtih pozicij. Kdo ti brani, da se jim pridružiš in uresničiš vse tvoje predloge, vključno z Netflix ceritifkacijo, če je tako simpl ;)

webmaher ::

lako tebi kmaš KOdi EON addon..daj ga še meni in te bom samo hvalil :D
NIsem programer za šefa glumit bi blo pa za njih prehudo :))
Kar se tiče Netflixa je meni delalo preko addona ampak verjetno sem jih na finto vrgel :)

gorann ::

Ales je izjavil:

Kakšnih problemov?

Sicer pa, kaj misliš, a se take stvari dogovarja na Slo-techu, ali direktno s ponudniki storitve..? ;((

vprasam, ce je kdo od tu ze delal prehod k telemachu pa koliko casa priblizno potrebujejo

problemi s t2 pa mislim, da ne bi prej prisli preklopit kot mi potece narocnina

ponudnik storitve (po besedah telemachovca) baje nima s tem nic in ker je optika telekomova oni dolocajo kdaj bo to

bosslipxx ::

gorann je izjavil:

Ales je izjavil:

Kakšnih problemov?

Sicer pa, kaj misliš, a se take stvari dogovarja na Slo-techu, ali direktno s ponudniki storitve..? ;((

vprasam, ce je kdo od tu ze delal prehod k telemachu pa koliko casa priblizno potrebujejo

problemi s t2 pa mislim, da ne bi prej prisli preklopit kot mi potece narocnina

ponudnik storitve (po besedah telemachovca) baje nima s tem nic in ker je optika telekomova oni dolocajo kdaj bo to


Jaz sem se preselil 2019 in je bila edina možnost, da imam Telemach preko Telekomove optike, saj tukaj ni bilo Telemachovega kabla.

Sem za 14 dni moral kupit Hot modem, da se imel internet, saj je toliko trajalo, da so me priklopili.
slo-fishing.si

gorann ::

ok hvala, potem je priblizno dva tedna da priklopijo

kako si zadovoljen s telemachom

bosslipxx ::

gorann je izjavil:

ok hvala, potem je priblizno dva tedna da priklopijo

kako si zadovoljen s telemachom


Sem generalno gledano kar zadovoljen.
slo-fishing.si

-JM- ::

Včeraj bi naj bilo konec promocijskega obdobja odprtih programov in videoteke. Pri meni še vedno dela voyo, v videoteki pa cinestar premiere plus in picbox. Kako je pri vas ?

gorann ::

bosslipxx je izjavil:

gorann je izjavil:

ok hvala, potem je priblizno dva tedna da priklopijo

kako si zadovoljen s telemachom


Sem generalno gledano kar zadovoljen.

potem pa narocit, ni druge:)

drvo ::

Zdravo, odločam se, da bi mogoče preklopil na Telemach pa me zanima kako ste zadovoljni? Bilo bi preko telekomove optike, ki je edina na voljo.
Zanima me tudi kakšna je razlika če za drugo televizijo namesto eon vmesnika izberem interaktivni digitalni sprejemnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

-JM- ::

drvo je izjavil:

Zdravo, odločam se, da bi mogoče preklopil na Telemach pa me zanima kako ste zadovoljni? Bilo bi preko telekomove optike, ki je edina na voljo.
Zanima me tudi kakšna je razlika če za drugo televizijo namesto eon vmesnika izberem interaktivni digitalni sprejemnik?


Interaktivni digitalni sprejemnik na Telekomovi optiki ne deluje, zato tudi pri EON Light paketu dobiš EON Box, čeprav to ni nikjer navedeno...
««
28 / 49
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23932727 (1137) Han
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247080 (1277) i8t76
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341136970 (8761) zitrus
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557374 (7066) predi
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3310981 (5373) Daniel

Več podobnih tem