» »

Telemach EON

Telemach EON

1
...
27 28
29
»

drvo ::

Kakšno pa je mobilno omrežje, če bi šel še s telefonom k njim?

Badwolff ::

Super

strom_15 ::

drvo je izjavil:

Ni ravno presežek.

misek ::

strom_15 je izjavil:

drvo je izjavil:

Ni ravno presežek.
A ne omogočajo tudi uporabo Telekom-ovega omrežja?

BorutK-73 ::

Kakovost mobilnega omrežja je odvisna od lokacije, kot pri ostalih ponudnikih. Vzameš test paket ali predplačniško kartico in testiraš.
2500K|SabertoothP67|12GB|RX570|WD240GB
http://mightytext.net/RsoDtvN

Xserces ::

Mogoče kdo ve kakšna je hitrost net porta na eon boxu? 100 ali 1000 mbs?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Xserces ()

XS!D3 ::

100Mbps

M.B. ::

Če rabiš za delo internet nebi priporočal da imaš istega ponudnika fiksne in mobilne telefinije. V začetku leta je bil nek izpad interneta in ni delala ne fiksna ne mobilna ne telemachu. Kako uro pa pol. Če bi mel drugega ponudnika mobilne nebi bil problem. Res je da se to redko zgodi, ampak je vseeno bolj verjetno da bo pri istem ponudniku oboje dol padlo kot pa pri dveh različnih.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zdravo, zanima me, če je informacija, ki je potrebna za registracijo v moj telemach(številka kupca in številka pogodbe), res vidna samo na računu? Težava je, ker sem ravno sklenil pogodbo in še nimam računa iz katerega bi razbral te podatke.

Po enem dnevu na telemachu razočaran. V živo programi še delujejo pogled nazaj je katastrofa. Vsakih par sekund zadeva zmrzne ali slika celo izgine(neuporabno)in zaenkrat je povezan samo en tv. Je to za telemach normalno?

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: drvo ()

drvo je izjavil:

Po enem dnevu na telemachu razočaran. V živo programi še delujejo pogled nazaj je katastrofa. Vsakih par sekund zadeva zmrzne ali slika celo izgine(neuporabno)in zaenkrat je povezan samo en tv. Je to za telemach normalno?
A se ti takšno delovanje res zdi normalno? Pokliči na tehnično pomoč, da ti pošljejo serviserja.

Seveda ne.

;-) ::

Zakaj odkar imam telemach vsak teden dvakrat dobim klic o nekih ponudbah mobilnih storitev raznih zunanjih prodajalcev za telemach. Kam oni posredujejo nase podatke?

Zdaj sem izklopil box in modem in dela normalno. Zaenkrat. Zgleda, da so reseti modemov stvar, ki je pri telemachu še niso uspeli razrešiti. Precej let smo bili na telemachu in reseti modemov zaradi nedelovanja interneta so bili pogosti(prepogosti). Pred dvema letoma smo šli na telekom in zadeva je delovala dve leti brez ene težave. Prvi dan ponovno pri telemachu in že prvi reset. ? upam, da mi ne bo preveč žal.

drvo je izjavil:

Prvi dan ponovno pri telemachu in že prvi reset.
Potem pa tukaj eni pišejo, kako zanič je telemach. Očitno že ni, če ljudje prihajate nazaj :D

Jarno ::

Telemach na kablu je dokaj OK. Kvaliteta slike "on-demand" pri ogledu nazaj je sicer slabša pri HD vsebinah, zato ne uporabljam preveč.
Sicer pa uporabljam dekodirno kartico namesto škatle, ampak zgleda, da to ni preveč razširjeno.
There lives a zipacna in zugrarna...

misek je izjavil:

drvo je izjavil:

Potem pa tukaj eni pišejo, kako zanič je telemach. Očitno že ni, če ljudje prihajate nazaj :D

Pravijo, da gre osel samo enkrat na led. Zgleda, da smo eni bolj nori od oslov :)
No, mogoče bo od zdaj v redu. Za telekom pa resnično brez pripomb. V dveh letih ni bilo niti enega izpada.

Zak0n ::

drvo je izjavil:

Zdaj sem izklopil box in modem in dela normalno. Zaenkrat. Zgleda, da so reseti modemov stvar, ki je pri telemachu še niso uspeli razrešiti. Precej let smo bili na telemachu in reseti modemov zaradi nedelovanja interneta so bili pogosti(prepogosti). Pred dvema letoma smo šli na telekom in zadeva je delovala dve leti brez ene težave. Prvi dan ponovno pri telemachu in že prvi reset. ? upam, da mi ne bo preveč žal.

Sam sem imel enake tezave na starejšem modemu, CISCO. V zivo je vse delalo super, ogled nazaj je pa vcasih štekal (črna slika) ma tud na nekaj minut, potem pa delal naprej.

Zahteval sem, da mi modem zamenajo, sedaj imam UBEE. Prav tako sem dokupil wifi router (TP-Link Archer C6), ker njihovi modemi/routerji so bolj cigu migu in se hitro prevec obremenijo. Tako da imam na UBEE izklopen wifi in samo router prkloplen, ostalo pa na tp linku. Probi z kakim drugim modem/router kombinacijo, ce je mozno da vidis kje bi bila težava.

bedarija ::

drvo je izjavil:

misek je izjavil:

drvo je izjavil:

Pravijo, da gre osel samo enkrat na led. Zgleda, da smo eni bolj nori od oslov :)
No, mogoče bo od zdaj v redu. Za telekom pa resnično brez pripomb. V dveh letih ni bilo niti enega izpada.

en dan si na telemachu pa govoriš kot da bi ti štekalo nonstop že en emesec, daj se mal umiri, pač maš ti neke težave, jaz sem že 20 let gor pa mi dela vse BP, mel sem edino probleme s starim TV-jem ki mi ni prikazoval katere vsebine se vrtijo na določenih kanalih, sem mislil da je conax ali telemach kriv, je bil pač TV. eon TV aplikacijo vrtim na T-2 omrežju na drugi lokaciji in dela odlično in tekoče. eon mobilna aplikacija mi dela na samsungu J7 iz leta 2016 tekoče.

bedarija je izjavil:

drvo je izjavil:

misek je izjavil:

drvo je izjavil:

en dan si na telemachu pa govoriš kot da bi ti štekalo nonstop že en emesec, daj se mal umiri, pač maš ti neke težave, jaz sem že 20 let gor pa mi dela vse BP, mel sem edino probleme s starim TV-jem ki mi ni prikazoval katere vsebine se vrtijo na določenih kanalih, sem mislil da je conax ali telemach kriv, je bil pač TV. eon TV aplikacijo vrtim na T-2 omrežju na drugi lokaciji in dela odlično in tekoče. eon mobilna aplikacija mi dela na samsungu J7 iz leta 2016 tekoče.

Do pred dvema letoma smo imeli telemach vsaj 10, prej še več let, takrat so bili reseti prepogosto potrebni, tudi izpadi celotnega sistema, zato slaba volja, ko po dveh letih ugotoviš, da se ni kaj dosti spremenilo. No, bomo videli, po resetu zdaj dela.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: drvo ()

men je pred 10 leti tudi wifi dol padal, in sem ga moral dobesedno vsak dan resetirat, samo spet, problem ni bil v telemachu ampak cheap wifi škatlici. ko sem kupil tp-link se ga nisem dotaknil nekje 8 let, zdaj je pa počasi tudi ta potreben nekje 1 reset na par dni. bo treba menjat. telemach omrežje mi pa nikoli ni problemov delalo ali da bi dol padlo, sem pa iz LJ seveda.

Torej je problem v telemachu, ker oni šparajo pri cheap wi fi škatlici.
PS - potreben je bil reset številka 2.

Zak0n ::

drvo je izjavil:

Mislim, da za 'đabe' zadevo je OK. Mislim pa da vsi vemo, da kdor zeli imet stabilno omrezje, da kupi locen router.

PrimozR ::

FYI, danes je živo sliko med smučanjem konstnatno metalo ven za ~5 sekund.

Kar se tiče Ubee-ja, sam sem se ga sprva ogibal, ker se ga ni dalo nastaviti v bridge mode, samo kot router, ko so to spremenili, sem ga pa vzel. Načeloma brez nekih hujših težav, imam pa doma RPi in rele backpack, da implementiram router/modem reseter (pinganje Googla, če ni odgovora, na štrom resetira obe škatli).

drvo je izjavil:

nisem od njih wifi škatle dubu ... to je še iz časov ko so ti samo modem postavil doma wifi si si pa sam kupil in je fotr nek netgear prinesu domov ki je bil podn.
1
...
27 28
29
»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android tv box (strani: 1 2 3 4124 125 126 127 )

Oddelek: Zvok in slika
6334624824 (518) Yanez
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Konzole
41838794 (288) blazekg
»

Eon Telemach in Android box

191840 (108) Observer123
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11015317 (2018) rabelj5
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 )

16138041 (3598) mitko25

Več podobnih tem