» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
23 / 49
»»

Ales ::

paratom je izjavil:

ne potrebuješ pa za gledanje Eona kakšnega filmskega predvajalnika? Kodi ali kaj podobnega?

Itak da ne, le EON aplikacijo potrebuješ.

Na tem konkretnem boxu imaš nek problem, vprašanje kaj.

zavajon ::

brisan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

radmannsdorf ::

Napačna EON tema. Brisal. :)

Zgodovina sprememb…

husky1 ::

Kje lahko spremenim ime eon boxa? Imamo 2 boxa z istim imenom.

Zak0n ::

husky1 je izjavil:

Kje lahko spremenim ime eon boxa? Imamo 2 boxa z istim imenom.


Sredinski gumb da gres v androidni del. Settings. About.

husky1 ::

Super, hvala!

kayz1 ::

Je kdo uspel naložiti HBO GO na EON box?

webmaher ::

men dela prek KOdija čisto fajn :)
Dela mi celo Netflix addon ampak le v SD kvaliteti ker lenuhi pri Telemachu nečejo certificirati boxa pri Netflixu ;(

XS!D3 ::

webmaher je izjavil:

men dela prek KOdija čisto fajn :)
Dela mi celo Netflix addon ampak le v SD kvaliteti ker lenuhi pri Telemachu nečejo certificirati boxa pri Netflixu ;(

Probaj ceritficirat svoj box pa ti bo mogoče bolj jasno, zakaj ni tako enostavno.... AFAIK je tudi njim v interesu, da se to uredi.

webmaher ::

njim niti slučajno ni v interesu... še HBO OD so na jedvite jade sfurali v HD... pa še to sem jih moral stalno podwebavat pa še HBO zraven kakšen je to Premier paket in zakaj je za njih Slovenija taka vukojebina :))

miko22 ::

Imam stari paket GoldTrojka ekstra. Ta mesec mi poteče vezava in mi že ponujajo novo z EON paketom, vendar ne tako ugodno kot je 50% popusta prvo leto.
Ampak ko sem klical, mi je rekla, da zame to ne velja ker je samo za nove naročnike.
Kako če pa piše v splošnih pogojih:
Novi in obstoječi naročniki so v sklopu te akcije in v primeru sklenitve novega naročniškega razmerja za paket fiksnih storitev EON TROJČEK (EON LIGHT, EON FULL ali EON PREMIUM) ter ob pogoju vezave naročniškega razmerja za obdobje 24 mesecev, prvih 12 mesecev upravičeni do:
o znižane cene mesečne naročnine za 50% na redne cene novo izbranega paketa fiksnih storitev EON TROJČEK iz aktualne ponudbe;


Pa če spremenim kljub temu paket(ampak pol plačujem polno ceno) si zaračunajo 50€ administrativnih stroškov za nov paket.

Torej, kaj sedaj velja?

PoStrah ::

meni niso hotel dat popusta ker sem bil star naročnik. sem šel v poslovalnico sem malo jamral, je rekla da oni ne morjo dat popusta lahko pa pošlje mail da vidijo če bodo "višje" kaj odobrili in čez par ur sem dobil klic s ponudbo 25% prvo leto. nekaj je, ni pa 50%
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

bandidosss ::

miko22 je izjavil:

Imam stari paket GoldTrojka ekstra. Ta mesec mi poteče vezava in mi že ponujajo novo z EON paketom, vendar ne tako ugodno kot je 50% popusta prvo leto.
Ampak ko sem klical, mi je rekla, da zame to ne velja ker je samo za nove naročnike.
Kako če pa piše v splošnih pogojih:
Novi in obstoječi naročniki so v sklopu te akcije in v primeru sklenitve novega naročniškega razmerja za paket fiksnih storitev EON TROJČEK (EON LIGHT, EON FULL ali EON PREMIUM) ter ob pogoju vezave naročniškega razmerja za obdobje 24 mesecev, prvih 12 mesecev upravičeni do:
o znižane cene mesečne naročnine za 50% na redne cene novo izbranega paketa fiksnih storitev EON TROJČEK iz aktualne ponudbe;


Pa če spremenim kljub temu paket(ampak pol plačujem polno ceno) si zaračunajo 50€ administrativnih stroškov za nov paket.

Torej, kaj sedaj velja?


Odjaviš in še isti dan skleneš na novo osebo na tem naslovu. J*bi ga ... če niso oni fleksibilni, pa bodi ti, gre vseeno za najmanj 240 eur, pri višjih paketih še več ;) Gre, preverjeno, kak posrednik, ki se mu gre za novo pogodbo ti bo z veseljem naredil oboje. Ker vse ostalo kar ponujajo ... je za en drek trenutno.

XS!D3 ::

webmaher je izjavil:

njim niti slučajno ni v interesu... še HBO OD so na jedvite jade sfurali v HD... pa še to sem jih moral stalno podwebavat pa še HBO zraven kakšen je to Premier paket in zakaj je za njih Slovenija taka vukojebina :))

Očitno ti bolje veš od njih samih in sigurno so samo zaradi tebe uredili HBO v HD ja.... Sploh ker teh stvari ne rešujejo sami direktno ampak na nivoju njihovega grupnega R&D, s tem da smo slo userji v manjšini.

miko22 ::

bandidosss je izjavil:

miko22 je izjavil:

Imam stari paket GoldTrojka ekstra. Ta mesec mi poteče vezava in mi že ponujajo novo z EON paketom, vendar ne tako ugodno kot je 50% popusta prvo leto.
Ampak ko sem klical, mi je rekla, da zame to ne velja ker je samo za nove naročnike.
Kako če pa piše v splošnih pogojih:
Novi in obstoječi naročniki so v sklopu te akcije in v primeru sklenitve novega naročniškega razmerja za paket fiksnih storitev EON TROJČEK (EON LIGHT, EON FULL ali EON PREMIUM) ter ob pogoju vezave naročniškega razmerja za obdobje 24 mesecev, prvih 12 mesecev upravičeni do:
o znižane cene mesečne naročnine za 50% na redne cene novo izbranega paketa fiksnih storitev EON TROJČEK iz aktualne ponudbe;


Pa če spremenim kljub temu paket(ampak pol plačujem polno ceno) si zaračunajo 50€ administrativnih stroškov za nov paket.

Torej, kaj sedaj velja?


Odjaviš in še isti dan skleneš na novo osebo na tem naslovu. J*bi ga ... če niso oni fleksibilni, pa bodi ti, gre vseeno za najmanj 240 eur, pri višjih paketih še več ;) Gre, preverjeno, kak posrednik, ki se mu gre za novo pogodbo ti bo z veseljem naredil oboje. Ker vse ostalo kar ponujajo ... je za en drek trenutno.


Če pa piše v splošnih pogojih, da mora biti neaktiven priključek vsaj 3 mesece. Tebi je šlo?

webmaher ::

XS!D3 je izjavil:

so samo zaradi tebe uredili HBO v HD ja.... Sploh ker teh stvari ne rešujejo sami direktno ampak na nivoju njihovega grupnega R&D, s tem da smo slo userji v manjšini.


Točno skoraj samo zaradi mene ja :)) ... najprej sem pa začel težiti na HBO kaj si misli... kot verjetno veš je njihov HBO GO tudi eno skrpucalo :D
Seveda štab je v Beogradu jasno ko je beli dan in mi smo za njih "nitko ili ništa" ... trenutno lahko na ex yu območju špilajo bogove oz. delajo kar jim paše ali pa sploh nič... ker konkurenca praktično ne obstaja... na srečo pa vsi ljudje niso ovčke in tudi srbi jih majo že poln kufr...
In ja, če si vedno tiho je za njih vse tako kot mora biti... po vseh klicih je tudi pri meni sedaj vse OK in sploh ne vidim kje bi lahko kaj podobnega za "iste pare" dobil drugje...

bandidosss ::

XS!D3 je izjavil:

webmaher je izjavil:

njim niti slučajno ni v interesu... še HBO OD so na jedvite jade sfurali v HD... pa še to sem jih moral stalno podwebavat pa še HBO zraven kakšen je to Premier paket in zakaj je za njih Slovenija taka vukojebina :))

Očitno ti bolje veš od njih samih in sigurno so samo zaradi tebe uredili HBO v HD ja.... Sploh ker teh stvari ne rešujejo sami direktno ampak na nivoju njihovega grupnega R&D, s tem da smo slo userji v manjšini.


Gleda se novo ime na pogodbi ... Saj recimo da kupiš stanovanje, predhodnik odjavi, ti pa ne moreš dobiti akcije, ker je on prej to imel, to ne gre. Jaz še nisem, kolegi pa so naredili to ja ...

Pojem »novi naročniki« za potrebe teh Posebnih pogojev pomeni naročnike, za katere je omogočeno sklepanje fiksnih paketov EON TROJČEK, ki še nikoli niso bili priključeni na fiksne storitve Telemach, in naročnike, ki so na obstoječem kabelskem, optičnem ali Total priključku naročniško pogodbo s Telemachom prekinili pred več kot tremi meseci.

miko22 ::

Če si prekinil pogodbo, nisi več njihov naročnik. Torej s tem zavajajo pol da je tudi za obstoječe naročnike.

ttommy ::

A ima še kdo težave z internetno povezavo na EON box? Območje Slovenj Gradca. TV signal deluje, EON na računalniku deluje. Internet ima polno hitrost. Na EON napravi je pa že cel dan problem- kar ven je metalo (ko se je gledalo za nazaj), zdaj pa sploh ni interneta na EON napravi.
Gamer

miko22 ::

Danes bil na Telemachu. So mi povedali da je za obstoječe naročnike tudi akcija pod pogojem, da skleneš novo naročnino in staro obdržiš.
Kaka logika je to ne vem. Ok, če imaš vikend, pa hočeš tam še en priključek ajde. Ampak kdo hoče na vikendu še en paket plačevat.
Nateguni.

PoStrah ::

kako je moj pogovor potekal v poslovalnici:
jaz: a za nas ki smo že nekaj let ni nobenega popusta (mal pojamraš)
x: jaz vam popusta ne moram dat žal
jaz: kdo mi ga lahko
x: lahko pošljem mail višje in povprašam če bo kak popust
jaz: no pa dajte
x pošlje mail, medtem nekaj drugih stvari vprašam in mi reče da je že dobila odgovor in da bom dobil klic. čez 2 urci klic domov in zrihtan popust 1 leto za 25%. vsaj nekaj
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

misek ::

miko22 je izjavil:

So mi povedali da je za obstoječe naročnike tudi akcija pod pogojem, da skleneš novo naročnino in staro obdržiš.
In v čem je tu sploh kakšna fora? Saj imaš eno popolnoma novo naročnino.

bandidosss ::

Danes sem se dogovoril, eon light za 29.90€ na 2 leti. Novi narocnik, stari naslov. Tega obstojecim zal ne dajo.

radmannsdorf ::

Probajte odjavo po dveh letih, nato prijavo na drugega člana gospodinsjtva. Tako je šlo na T-2 pred leti. 2 leti sem bil jaz naročnik, 2 leti fotr....in tako dalje.

misek ::

radmannsdorf je izjavil:

Probajte odjavo po dveh letih, nato prijavo na drugega člana gospodinjstva.
Telemach tega ne dopušča. Dokler gre dejansko za isti fizični priključek oz. isto gospodinjstvo to ne bo šlo.

bandidosss ::

Gre gre ... no, kolegom je šlo. :) Če ne želijo, potem pa je aneks ničen in lahko kar odnesejo opremo preden podpišeš. Kje v splošnih pogojih pa piše, da ne gre?

miko22 ::

Meni so tudi zatrdili da ne gre.

bandidosss ::

Saj če jih vprašaš je normalno, da bodo tako rekli.

Xserces ::

Gre gre samo se branjo k hudič križa.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

aborko ::

Je kakšna rešitev, da se znebim daljinca od LG tv (plazma iz 2008) in uporabljam samo tega od EON boxa? Problem je samo, da ko ugasnem EON box se ne ugasne tudi tv. Vse ostalo deluje - vklop eon box vklopi tudi tv.

-JM- ::

aborko je izjavil:

Je kakšna rešitev, da se znebim daljinca od LG tv (plazma iz 2008) in uporabljam samo tega od EON boxa? Problem je samo, da ko ugasnem EON box se ne ugasne tudi tv. Vse ostalo deluje - vklop eon box vklopi tudi tv.


Vtičnica z nožnim stikalom, pač ročno ugasneš TV, pa še nekaj elektrike prišparaš, ker tv ni v standbay-u pa še proti streli si bolj ziher :)

https://www.megashop.si/renkforce-vmesn...

PoStrah ::

-JM- je izjavil:

aborko je izjavil:

Je kakšna rešitev, da se znebim daljinca od LG tv (plazma iz 2008) in uporabljam samo tega od EON boxa? Problem je samo, da ko ugasnem EON box se ne ugasne tudi tv. Vse ostalo deluje - vklop eon box vklopi tudi tv.


Vtičnica z nožnim stikalom, pač ročno ugasneš TV, pa še nekaj elektrike prišparaš, ker tv ni v standbay-u pa še proti streli si bolj ziher :)

https://www.megashop.si/renkforce-vmesn...


android TV-ji če ga iz štroma vržeš rabi nekje minuto da se prižge, če pa iz standbya pa 2 sekundi. standby pa res ne pokuri nič no, 0.5W
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

NP1234 ::

Ali lahko (in kako) na eon boxu izklopim hibridni način, tj. da bi tudi tv v živo potekal preko internetnega utp kabla?
V mojemu telemachu mi piše, da imam lahko registrirani 2 TV napravi. Ali to pomeni, da lahko na 2 TVjih hkrati gledam preko TV aplikacije?

Hvala za pomoč.

-JM- ::

PoStrah je izjavil:

-JM- je izjavil:

aborko je izjavil:

Je kakšna rešitev, da se znebim daljinca od LG tv (plazma iz 2008) in uporabljam samo tega od EON boxa? Problem je samo, da ko ugasnem EON box se ne ugasne tudi tv. Vse ostalo deluje - vklop eon box vklopi tudi tv.


Vtičnica z nožnim stikalom, pač ročno ugasneš TV, pa še nekaj elektrike prišparaš, ker tv ni v standbay-u pa še proti streli si bolj ziher :)

https://www.megashop.si/renkforce-vmesn...


android TV-ji če ga iz štroma vržeš rabi nekje minuto da se prižge, če pa iz standbya pa 2 sekundi. standby pa res ne pokuri nič no, 0.5W


Zgoraj kolko vidim ni govora o Android TV-ju...

radmannsdorf ::

Probavam EON Smart tv app - 15 dnevni brezplačen test(prijava na telemach strani). Prvi vtisi so čudni. T2 app je deloval tekoče na MI Box S, EON pa šteka, je počasen, slika občasno kocka. Ja, že res da MI Box podpira samo wifi, ampak T2 app to ni motilo. Bo treba še ornk potestirat pred naročilom. Trenutni vtis je nagativen.

sova222 ::

Uporabljam eon box in mi ni jasno, da mi ne zazna usb ključek večje kapacitete od 1giga. A se je že mogoče kdo poigral z to stvarjo, ker meni nikakor ne uspe. Sem pred časom klical suport in mi niso znali razložiti ali to box sploh podpira ali ne.

bombicar ::

Moraš poklicat na tech support pa javit da bi imel box samo preko UTP kabla, ker pač ne želiš imeti koaksialnega kabla ali ga pa ne moreš potegniti do TV-ja. Box poaktivirajo samo drugače in gre. Sam ne vem če je še vsejen 2€ dražje zaradi te funkcije. Samo drži pesti da boš dobil nekoga, ki ti bo znal urediti to preko telefona. Po vsej verjetnosti ti bodo rekli da ni možno, potem pa pošlji še mail pa bo.

Če imaš 2 licence lahko gledaš na 2h televizijah istocasno.

Lp B

NP1234 je izjavil:

Ali lahko (in kako) na eon boxu izklopim hibridni način, tj. da bi tudi tv v živo potekal preko internetnega utp kabla?
V mojemu telemachu mi piše, da imam lahko registrirani 2 TV napravi. Ali to pomeni, da lahko na 2 TVjih hkrati gledam preko TV aplikacije?

Hvala za pomoč.

rawlit ::

Jaz sem razmišljal o prehodu ne Telemach, pa me je prodajalec danes presenetil, da tudi v primeru, če želim doplačati ni možno uporabljati EON TV aplikacije na dveh napravah. Jaz ne želim njihovih boxov in komunikatorjev. Na obeh TV mi njihova TV aplikacija preverjeno deluje in nimam potrebe po dodatnih napravah in kablih. Govora je o TV aplikaciji in ne mobilni aplikaciji, katero lahko namestiš na do 3 naprave.

Ima kdo drugačne izkušnje?

Zak0n ::

rawlit je izjavil:

Jaz sem razmišljal o prehodu ne Telemach, pa me je prodajalec danes presenetil, da tudi v primeru, če želim doplačati ni možno uporabljati EON TV aplikacije na dveh napravah. Jaz ne želim njihovih boxov in komunikatorjev. Na obeh TV mi njihova TV aplikacija preverjeno deluje in nimam potrebe po dodatnih napravah in kablih. Govora je o TV aplikaciji in ne mobilni aplikaciji, katero lahko namestiš na do 3 naprave.

Ima kdo drugačne izkušnje?



Pri naročnini dobis dostop do enega boxa. V primeru da želis stari D3GO box, se doplača 3EUR, v primeru pa da želis še drugi eon box pa 5EUR.

Poleg tega imas pravico na 3 smart tvjih namestiti EON applikacijo. Tako da ne vem kaj bluzi ta prodajalec? Morda se pa jst motim...?

PoStrah ::

ja ti se motiš se mi zdi. EON smart TV aplikacija je samo 1 na naročnino, mdetem ko EON aplikacija je druga stvar ki jo lahko na 5 naprav daš in na 3 sočasno gledaš. v paketu dobiš EON smart TV aplikacijo in en smart box torej lahko 2 TV-ja brez doplačila gledaš, ne moreš pa na obeh met samo apliakcije. ja svet gre v rikverc spet bomo moral it vsi na 2 daljinca, because fuck logic
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

misek ::

Saj se lahko tudi aplikacija za smart TV doplača ali sploh ne?

Zak0n ::

PoStrah je izjavil:

ja ti se motiš se mi zdi. EON smart TV aplikacija je samo 1 na naročnino, mdetem ko EON aplikacija je druga stvar ki jo lahko na 5 naprav daš in na 3 sočasno gledaš. v paketu dobiš EON smart TV aplikacijo in en smart box torej lahko 2 TV-ja brez doplačila gledaš, ne moreš pa na obeh met samo apliakcije. ja svet gre v rikverc spet bomo moral it vsi na 2 daljinca, because fuck logic


Hmm ja ocitno je res neki takega. Jst sm ves cas mislu da je stevec 0/3 za smart tvje... sele zdele vidim da je za število prijavljenih naprav... čeprav tudi če imam na dveh napravah odprt EON (mobi, pc) useen kaze 0/3?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zak0n ()

radmannsdorf ::

Ravnokar klical na Telemacxh, ker je tudi meni zanimalo o več kot eni TV APP. Na naročnino je možna samo ena TV APP. Če želimo tri tv-je, lahko vzamemo dodatno samo EON BOX, app pa ne. Škoda, ker za EON BOX je treba vlečt kavle, za moj MI BOX S(wifi) pa pač ne.

Badwolff ::

pač naložiš navadno verzijo na mi box

radmannsdorf ::

Ampak Phone APP na Mi Boxu potem ne deluje z daljincem? Ali pač?

rawlit ::

Podobno sem razmišljal tudi jaz in na Shielda naložil EON TV app, na Fire TV 4k pa mobilni app, ki pa ob zagonu javi, da naprava ni podprta. Zame je to deal breaker in se grem informirat na T2.

Zak0n ::

radmannsdorf je izjavil:

Ravnokar klical na Telemacxh, ker je tudi meni zanimalo o več kot eni TV APP. Na naročnino je možna samo ena TV APP. Če želimo tri tv-je, lahko vzamemo dodatno samo EON BOX, app pa ne. Škoda, ker za EON BOX je treba vlečt kavle, za moj MI BOX S(wifi) pa pač ne.



Sam sem doma do pred kratkim imel enako dilemo. Modem ni v istem nadstropju kot EON box. Zato sem nekaj časa zadevo imel naštimano z range extenderjem za wifi, ki pride v vtičnico in ima možnost da wifi signal sprejme in ga da naprej pre utp kabla. Sedaj imamo kanale za kable in mam direkt na modem.


https://www.mimovrste.com/ojacevalniki-... tega sem imel. Sicer je delovalo dobro.
Bi pa danes ce bi spet kupoval morda uzel malo drazjega, ki podpira 5ghz wifi.

OK.d ::

Pri Telemachu mislijo da še živimo v prejšnjem stoletju in da ima narod po hišah samo po eno televizijo:P
LPOK.d

Badwolff ::

radmannsdorf je izjavil:

Ampak Phone APP na Mi Boxu potem ne deluje z daljincem? Ali pač?


Z daljincem od boxa? Bi skor moral, nisem pa sprobal.
Airmouse imaš?

bgrabnar ::

Opazil sem da nekateri programi delujejo samo preko utp ja na eon boxu, govorim za sliko v živo, kaj nebi morali vsi programi v živo delovati izkjučno preko koksa?
««
23 / 49
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23932749 (1159) Han
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247096 (1293) i8t76
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341136997 (8788) zitrus
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557393 (7085) predi
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3310987 (5379) Daniel

Več podobnih tem