» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
22 / 49
»»

jurre ::

Sem včeraj poskusil to z daljincem in res spet deluje osvetlitev, hvala! Na začetku je delovala nekaj časa potem je pa kar enkrat tema nastala na daljincu...


Mogoče kdo ve zakaj se mi ko ugasnem eon box z njihovim daljincem ne ugasne tudi TV? Izpiše da ni signala. Pri vklopu boxa se vklopi tudi TV. Imam vključen hdmi CEC oz LGjevo poimenovanje tega. Na drugem HDMI portu imam apple tv, kjer delujeta tako vklop kot izklop TVja samodejno z apple daljincem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

-JM- ::

jurre je izjavil:

Mogoče kdo ve zakaj se mi ko ugasnem eon box z njihovim daljincem ne ugasne tudi TV? Izpiše da ni signala. Pri vklopu boxa se vklopi tudi TV. Imam vključen hdmi CEC oz LGjevo poimenovanje tega. Na drugem HDMI portu imam apple tv, kjer delujeta tako vklop kot izklop TVja samodejno z apple daljincem.


Popolnoma enak problem z LG TV tudi pri meni...

hojnikb ::

lgjeva implementacija CECa je bol kot ne zanic, tako da je to standard, sploh pr starejsih modelih.
#brezpodpisa

XS!D3 ::

Imam LG-ja (B7) in vklop/izklop deluje BP tako z EON boxom, Apple TVjem, kot drugimi napravimi, ki sem jih imel do sedaj priklopljene. Edino kar mi na LGju ne dela preko CECa so številčne tipke. To mi je do sedaj delovalo samo na enem starejšem Samsungu.

Soko82 ::

zdravo. Imam eno težavo in potrebujem nasvet. Na EON boxu mi povzroča težavo chromecast in sicer iz telefona ne morem (cast ikonca mi ne ponudi EON smart boxa) castat Netflixa na EON Box. Z drugimi aplikacijami težav nimam (HBOgo, YT,...) in ikonca za cast ponudit EON smart box in se tudi poveže normalno.

Ima kdo kakšno razlago zakaj bi temu bilo tako?

Hvala

MH0 ::

Ker telemachov box ne premore netflixa.

xxxul ::

za chromecast ne rabis met aplikacije na boxu...
jst sicer nimam netflixa na tel, ampak mi je pa tko twitch enkrat zagodu; restart telefona, EON boxa, in pa pazi, modema/routerja je zadevo rešu (sumim da je bil krivec modem)

Soko82 ::

hmm...gre se za vse app-e ki so na telefonu in jih castam na EON Box...

anyway, probal že vse, telefon on/off, box on/off, dva različna telefona...edino modem/router nisem še sprobal restartat. Sprobam danes.

Enako mi tudi EON box app Plex ne najde Plex media serverja, ki deluje na desktopu... še tle kakšna rešitev?

xxxul ::

huh, tega problema pa še nisem mel, plex mi vedno najde, predvidevam da na ostalih napravah plex deluje BP?

PS men Plex na EON box H.265 videa ne predvaja (vlc pa zanimivo ga) - a ma kdo podoben problem?

Soko82 ::

anyway, sprobal sem vse in Netflix enostavno ne zazna Chromecasta od EON boxa. Sem moral ponovno vštekat svoj lasten Chromecast v TV in glej ga zlomka Netflix spet deluje.

Plex mi pa deluje v kombinaciji applikacije s telefona in media serverja na desktoptu, v primeru pa če zaženem Plex prek aplikacije iz boxa pa media serverja nikakor ne najde...

-JM- ::

Nima nihče problemov s sliko na Planet 2 in Planet plus na EON Boxu (zamik zvoka in ni HD ) ?
Očitno tisti, ki dobivate sliko preko koaxa nimate problema ?
Ali je problem samo na Telekom optiki ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -JM- ()

Blue30 ::

Osvetlitev novega daljinca (pikice na krogu in izbočen krog) ne deluje ok. Samo ko pritisneš nekaj, tipke zasvetijo, na premik pa ne. Bummer.

Zak0n ::

Blue30 je izjavil:

Osvetlitev novega daljinca (pikice na krogu in izbočen krog) ne deluje ok. Samo ko pritisneš nekaj, tipke zasvetijo, na premik pa ne. Bummer.


Celotna osvetlitev je malo cudna. Meni je na zacetku tudi delalo na dotik oz. dvig daljinca. Potem nekaj casa ni delovalo vec oz. je delovalo samo ob pritisku gumba. Sedaj pa spet deluje ze samo ko dvignim dalinjc... Cudno vse skupaj :D

PoStrah ::

ali lahko gledaš eon aplikacijo na smart-tv na drugem omrežju (T-2)?

nikjer ne najdem drobnega tiska, ta akcija 12 mesecov polovička je samo za nove uporabnike ali lahko tudi obstoječi na zasatarelih paketih preklopijo in dobijo popust?
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

PrimozR ::

Hja, na telefonu lahko, tako da bi rekel da tuni na T-2 funkcionira. Ne vem pa kako je z web oz. smartTV aplikacijo.

Dimnik ::

PoStrah je izjavil:

ali lahko gledaš eon aplikacijo na smart-tv na drugem omrežju (T-2)?

nikjer ne najdem drobnega tiska, ta akcija 12 mesecov polovička je samo za nove uporabnike ali lahko tudi obstoječi na zasatarelih paketih preklopijo in dobijo popust?


Je samo za nove naročnike, odjavit in prijavit na novo ne moreš, ker mora bit pavza 3 ali 6 mesecev...dobiš pa prvo leto 25% popust kot stari naročnik

Daniel ::

PoStrah je izjavil:

ali lahko gledaš eon aplikacijo na smart-tv na drugem omrežju (T-2)?

nikjer ne najdem drobnega tiska, ta akcija 12 mesecov polovička je samo za nove uporabnike ali lahko tudi obstoječi na zasatarelih paketih preklopijo in dobijo popust?


EON dela povsod, tudi z SmartTV aplikacijo. Sem gledal v tujini malo, ampak ker je moj Android BOX bil malce podhranjen se je aplikacija redno sesuvala.

PoStrah ::

na teleamchu so mi rekli da je EON aplikacija za smart tv lahko nameščena samo na en TV. glede na to da je aplikacija na google play ugibam da jo lahko na več TV-jev naštimaš sam verjetno ko se v enem loginaš notri to zabeleži in če se želiš na drugem TV-ju ti verjetno ne pusti. ima kdo izkušnje s tem a si prav predstavljam? al maš lahko v večih TV-jih loginan isti uproabniški ime samo pač v enem na enrkat lahko gledaš
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

bastadu ::

Aplikacija za TV zahteva vpis aktivacijske kode v Moj Telemach, na ta način imaš lahko aktivirano samo eno aplikacijo (verjetno več samo proti doplačilu).

PoStrah ::

aha hvala. torej ko enkrat pokoristiš kodo je konec. kako pa je potem ko TV menjaš. lahko dobiš novo al moraš plačat?
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

ttommy ::

Ali je EON daljinec res lahko osvetljen? Mi lahko kdo pove kako ga osvetlim?
Gamer

bastadu ::

PoStrah je izjavil:

aha hvala. torej ko enkrat pokoristiš kodo je konec. kako pa je potem ko TV menjaš. lahko dobiš novo al moraš plačat?

Mislim da do 1x na mesec lahko aktiviraš novo napravo brezplačno, zmeraj ko aktiviraš na novi napravi, na prejšnji preneha delovati ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Zak0n ::

ttommy je izjavil:

Ali je EON daljinec res lahko osvetljen? Mi lahko kdo pove kako ga osvetlim?


Zak0n je izjavil:

-JM- je izjavil:

A komu dela osvetlitev tipk na EON daljincu ?


Sem jim nekaj časa nazaj jezno pisal, da zavajajo o teh tipkav. Pa sem potem dobil odgovor. Je pa zanimivo, da sem enako naredil že prej, pa ni delovalo, no po njihovem odgovoru pa je le delovalo.

Odgovor s strani telemacha:

V kolikor osvetlitev lučk ne deluje, bo potrebno daljinec ponovno povezati z box-om. Daljinec se bo na box ponovno povezal po tovarniškem resetu. Tovarniški reset daljinca sprožite tako, da tri sekunde istočasno držite tipki 'Nazaj' (puščica v levo) in tipko s simbolom človeka. Po treh sekundah bi se na vrhu daljinca morali prižgati obe tipki (zelena in modra). Pritisnite tipko 'Ok'.

Daljinec se bo v roku ene minute ponovno poskusil povezati na box. Za potrditev povezave, morate tri sekunde tiščati tipki za dvigovanje glasnosti in preklapljanje kanala navzgor - to navodilo se mora pojaviti tudi na televizorju.

Po ponovnem seznanjanju, bi morala delovati tudi osvetlitev tipk.

Badwolff ::

Kako pa potem aktiviraš osvetlitev? Ali bi morala biti ves čas on?

Zak0n ::

Badwolff je izjavil:

Kako pa potem aktiviraš osvetlitev? Ali bi morala biti ves čas on?


Se prižge, ko pritisniš na gumb. Oz ko se dalinc premakne (obcasno ne deluje pravilno)

ttommy ::

Hvala- tudi meni zdaj dela osvetlitev. Kakšno je tovarniško geslo EON box-a? 0000 ni...
Gamer

Buggy ::

ttommy je izjavil:

Hvala- tudi meni zdaj dela osvetlitev. Kakšno je tovarniško geslo EON box-a? 0000 ni...



potem bo verjetno 1234 :D

https://telemach.si/Binary/12317/2.-Nav...

ttommy ::

Koda ni niti 1234. Kaj lahko naredim?
Gamer

dussan ::

Ppotem pa pokličeš 070 700 700 in zapraviš nekaj minut časa, da ti nastavijo pin...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dussan ()

trancer01 ::

Meni na EON daljincu sploh ne deluje osvetlitev tipk. Sem poskusil večkrat ponovno povezati daljinec z boxom pa nič ne pomaga. Je mogoče kaj narobe z daljincem? Firmware EON boxa je zadnji.

Badwolff ::

Men je pa ratalo. Ampak sem opazil šele, ko sem enkrat gledal tv zvečer, prej se sploh ne vidi.
Sem pa samo ponovno povezal.

-JM- ::

Badwolff je izjavil:

Men je pa ratalo. Ampak sem opazil šele, ko sem enkrat gledal tv zvečer, prej se sploh ne vidi.
Sem pa samo ponovno povezal.


Pa imaš vse tipke osvetljene, ker pri meni številke in še nekatere niso osvetljene.

webmaher ::

a se samo meni zdi da ta eon daljinec žre baterije ko norc pa skoraj nič se ne uporablja...

dussan ::

Jaz sem okrivil slabe baterije, ampak res, po osvetlitvi tipk menjam baterije skoraj vsak teden. Prej pa se ne spomnim, da bi jih menjal. Možno, da ves čas preverja, ali se daljinec premika ...

Badwolff ::

-JM- je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Men je pa ratalo. Ampak sem opazil šele, ko sem enkrat gledal tv zvečer, prej se sploh ne vidi.
Sem pa samo ponovno povezal.


Pa imaš vse tipke osvetljene, ker pri meni številke in še nekatere niso osvetljene.


Niso vse, samo centralni del. Ampak itak uporabljam samo to.

Skylord ::

Da ne odpiram nove teme, kakšne bolj primerne pa tudi ne najdem, če ne pa naj moderator prestavi.
Torej imam telemach in D3 box priklopljen na Samsungov LCD TV. Zanima me od česa je odvisen meni predvajanja programov ali od boxa ali od TVja. Namreč gre se zaradi ogleda programov za nazaj in prevrtavanja le teh. Vedno moram vsako oddajo, ki jo hočem gledat za nazaj, začet gledat od začetka in potem, če recimo hočem le to oddajo, film... pogledat samo na koncu zadnjih 5 minut moram cel film dolg dve uri prevrtavat po tistih 4x, 8x, 15x ali 30x do konca. Če tudi 30x gre počasi in traja kar dolgo.
Ali obstaja kakšna druga možnost, da bi to hitreje premaknil do željene točke.

Ales ::

Skylord je izjavil:

Torej imam telemach in D3 box priklopljen na Samsungov LCD TV. Zanima me od česa je odvisen meni predvajanja programov ali od boxa ali od TVja.
Od D3 boxa.

Ali obstaja kakšna druga možnost, da bi to hitreje premaknil do željene točke.
Na D3 boxu ne.

Imaš tri opcije: 1) greš na kak EON paket, da ti zamenjajo box. 2) na TV namestiš EON aplikacijo, če ti to podpirata tvoj paket in televizor. 3) to isto aplikacijo namestiš na lasten Android TV box in uporabljaš tega (ponovno, če ti paket omogoča uporabo aplikacije, seveda).

Skylord ::

Ales je izjavil:

Skylord je izjavil:

Torej imam telemach in D3 box priklopljen na Samsungov LCD TV. Zanima me od česa je odvisen meni predvajanja programov ali od boxa ali od TVja.
Od D3 boxa.

Ali obstaja kakšna druga možnost, da bi to hitreje premaknil do željene točke.
Na D3 boxu ne.

Imaš tri opcije: 1) greš na kak EON paket, da ti zamenjajo box. 2) na TV namestiš EON aplikacijo, če ti to podpirata tvoj paket in televizor. 3) to isto aplikacijo namestiš na lasten Android TV box in uporabljaš tega (ponovno, če ti paket omogoča uporabo aplikacije, seveda).

OK. Hvala.

LapD ::

Nd D3 boxu se lahko pomikaš po 15 minut naprej/nazaj. Štiri puščice okrog tipke OK, uporabiš levo ali desno. Ne sme pa na ekranu biti nobenega vmesnika (samo oddaja), se pravi da moraš po vsakem pritisku puščice pritisniti še "back" ali počakati par sekund. Je zamudno ampak vseeno hitreje kot vrtenje 30x.
web&motion designer

radmannsdorf ::

EON deluje dobro na MI Box S?
In glede na to da je Mi Box S povezljiv samo preko wifi, ali je sploh potreben kakršenkoli kabel do tv-ja? Razen za elektriko seveda.
Pred časom sem zasledil da ne deluje časovni zamik če EON box nima koaksialca priklopljenega, če ni telemach optika? Glede na to da bo v uporabi MI Box S, je možno da časovni zamik sploh ne bo deloval? Hvala.
T-2 app je delovalo vse brez problema, ko sem testiral.

Zgodovina sprememb…

Skylord ::

LapD je izjavil:

Nd D3 boxu se lahko pomikaš po 15 minut naprej/nazaj. Štiri puščice okrog tipke OK, uporabiš levo ali desno. Ne sme pa na ekranu biti nobenega vmesnika (samo oddaja), se pravi da moraš po vsakem pritisku puščice pritisniti še "back" ali počakati par sekund. Je zamudno ampak vseeno hitreje kot vrtenje 30x.

To vidiš. To je nekaj. Ja veliko hitreje. Hvala.

butec ::

EON deluje dobro na MI Box S?
- DA

In glede na to da je Mi Box S povezljiv samo preko wifi, ali je sploh potreben kakršenkoli kabel do tv-ja? Razen za elektriko seveda.
- DA - hdmi Mi Box do TV

Pred časom sem zasledil da ne deluje časovni zamik če EON box nima koaksialca priklopljenega, če ni telemach optika? Glede na to da bo v uporabi MI Box S, je možno da časovni zamik sploh ne bo deloval? Hvala.
- Časovni zamik bo deloval (povezan preko wifi). Mi Box ima OS Android TV tako, da moraš uporabljat EON Smart TV aplikacijo (je vkljčena v EON pakete 1x).

T-2 app je delovalo vse brez problema, ko sem testiral.
- Če si uporabljal T-2 boš zdaj malce razočaran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: butec ()

radmannsdorf ::

butec, hvala za odgovore. Ma to bo pri punci doma, kjer je zdaj Conax modul. Interneta zaenkrat ni v hiši, zato se bo zdaj vzelo EON paket, da bo vse. Mi Box S zato ker ga imam sam(Netflix, YT) in ker TV APP spada v paket. Se mi zdi boljše kupit svoj box in furat app, kot pa plačevati mesečno najemnino telesmehu.
Čisto verjamem da bo EON sranje proti T-2. :)

Zgodovina sprememb…

joyeli ::

Zanima me če še komu na TV boxu ne dela EON od verzije 1.8.160 naprej. Napiše "Ta verzija EON ni podprta na mobilni napravi" oz. podobno.

Ales ::

Nisem opazil. Verzija 1.8.200 mi recimo dela brez težav. Ne vem pa, ali sem pri nadgradnjah vmes kako preskočil ali ne.

Edit: Zdajle sem opazil da sprašuješ verjetno prav za EON Box? Tega pa nisem gledal. Zgoraj sem napisal za 3rd party Android box.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

joyeli ::

Ne, generičen kitajski box je, X96 Max

Edit: včeraj sem ga resetiral na factory reset in novejše verzije ne delujejo, ne vem pa katero sem imel prej iz Play stora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joyeli ()

Zak0n ::

joyeli je izjavil:

Ne, generičen kitajski box je, X96 Max

Edit: včeraj sem ga resetiral na factory reset in novejše verzije ne delujejo, ne vem pa katero sem imel prej iz Play stora.



Mislim da je malo nazaj o tem napisano.

paratom ::

Prosil bi za pomoč.

Je Telemach kaj spremenil politiko EONa zadnje čase? Veljalo je, da imaš z EONom lahko naloženih do 6 naprav. Ali tako nekako.

Imam dva kitajska TV Boxa, pa je na obeh EON deloval. Zadnjič pa je prenehal na enem. Ko se EON prižge do spiska programov, klikneš na program, pa te vrže ven. Odstranil sem EON, odjavil na Moj telemach, na novo naložil, registriral, pa je enako. Resetiral sem Box na tovarniške nastavitve in nič ne pomaga. Morda potrebuješ kakšen program za predvajanje filmov ali kaj podobnega?

opazil sem, da sta v google store dva Eona. Eden je črn, eden pa siv. Uporabljal sem črnega.

Je morda sedaj politika en naročnik en EON?

Vnaprej hvala.

XS!D3 ::

Kolikor vem, so omejitve (maksimalno število prijavljeni mobilnih naprav/Smart TV naprav in maksimalno število istočasnih streamov) popolnoma odvisne od paketa. Ampak dvomim, da ima sesuvanje appa na tvojem kitajskem bozu veze s temi omejitvami, ker bi sicer dobil že prej (pri prijavi naprave) napako, da si dosegel maksimalno število naprav.

Drugače je pa "črn" EON namenjen mobilnim telefonom/tablicam in nikoli ni bil mišljen (niti testiran ali uradno podprt) za delovanje na raznih TV boxih (sploh teh kitajskih). Uporaba mobilnih appov na teh kitajskih škatlah je pač loterija. Če se ti da zezat, iščep prave verzije androida in appov, se zezaš mogoče s kakšnimi modifikacijami in če imaš srečo ti vse skupaj dela. V nasprotnem primeru kupiš Android TV device ala nVidia Shield in uporabljaš podprt SmartTV app.

paratom ::

Hvala za odgovor. Pravim, da mi je najmanj leto dni brezhibno delovalo, na drugem Boxu mi dela še zdaj. Le utp kable sem potegnil do obeh, na wifi se je zatikalo.

Morda je odgovor v paketu, ki ga imam, gold trojka, sedaj so eon paketi. Kaj vem.

ne potrebuješ pa za gledanje Eona kakšnega filmskega predvajalnika? Kodi ali kaj podobnega?
««
22 / 49
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23932744 (1154) Han
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247091 (1288) i8t76
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341136987 (8778) zitrus
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557385 (7077) predi
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3310986 (5378) Daniel

Več podobnih tem