» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
17 / 49
»»

Reparan ::

Zanima me če ima kdo izmed vas problem na NEO boxu z audio izhodom. Moj box ima v primerjavi z ostalimi komponentami priklopljenimi na audio sistem izredno tih zvok, ki je polovico tišji od CD, Streamerja ali bilo katere druge komponente, priklopljene nanj. Ni važno kako ga priklopim na reciever,.. preko chinch vhoda, optike direktno, optike preko in HDMI in TV, vedno enako tišji od ostalih.
Stari sistem D3GO je bil v tem, bistveno boljši in glasnejši.
Ta je pa prav moteče tišji. Preveril sem vse možne nastavitve in vprašal servis, kaj bi lahko bil vzrok in kje bi lahko to nastavil, pa nisem dobil nobenega pametnega odgovora.

Še kdo s podobnim problemom ???

MH0 ::

Ja, precej tiho je, če tako gledaš. Še večji problem pa je, da ima nastavitev glasnosti premajhen razpon in tudi premalo stopenj.

xylem ::

Ker je NEO box res hroščat, razmišljam o menjavi z Nvidia Shieldom, kakšne so vaše izkušnje ?

- Shield nima coax vhoda, kako gre potem live TV ?
- ali se NEO app zažene po defaultu ko zbudiš box z daljincem, Shield daljinec sploh nima tipk - kako poteka vnos kanalov,črk itd?
- ali dela Netflix HD/4K?
- ali se Neo box lahko Telemachu vrne?

lp

HappyPills ::

Jaz sem zamenjal box za shield in je top.
Tv šopam preko Eon smart appa in dela odlično. Coaxa vbistvu ne rabiš.
Ne NEO se ne zažene po defaultu. Oz. nevem a se da to nastavit. Shielda tudi ne ugašam ampak ga dajem v Sleep. Menjavanje med eon, kodi, youtube itd je itak instantno. Za izbiro kanalov jaz ponucam pač kar vmesnik ki je na shieldu full hiter tudi časovne funkcije delajo vsak 5x hitrej kot na boxu oz pač dela tako kot mora.
Netflix seveda dela 4k, če imaš TV, ki podpira 4K.
Prav tako Amazon.
Pred kratkim so dodali tudi HBOGO za shield in dela super edino ne podpira 5.1 kar je hiba HBO že od vedno.
Neo se lahko vrne, vendar je potrebna reklamacija, ker ti bodo drugače hotl zaračunat 50€. Meni so tudi mečkali 2 meseca da so mi ga pršl iskat ter vrnil nazaj kartico (to mam za takrat ko pridejo stari oz za fallback, če bi net/shield slučajno crknl), ker so tok časa mečkal sem jim uspešno reklamiral še 2 računa.

xylem ::

jureflux: Torej gre live TV preko boxa (UTP) ali preko TV-ja v katerem je coax ? Doplačilo za vrnitev boxa je, če greš na paket Light ali v vsakem primeru ? Potem je raje doma v predalu....

HappyPills ::

Tv gre samo prek shielda torej UTP. Coaxa načeloma ne rabš več. Jaz nisem spreminjal paketa sam želel sem kartico nazaj in so reklamaciji ugodil.

MH0 ::

Pri live TV via UTP delujejo podnapisi in teletext? Se mi ne da odklopit in probat. :-)

Blue30 ::

xylem je izjavil:

jureflux: Torej gre live TV preko boxa (UTP) ali preko TV-ja v katerem je coax ? Doplačilo za vrnitev boxa je, če greš na paket Light ali v vsakem primeru ? Potem je raje doma v predalu....



Live tv preko coax, prek utp pa ogled nazaj itd...


Je se kdo tu, ki mu box nonstop prekinja? So mi menjali box, daljinec in se router (novejsi UBEE), pa kar prekine, napise da ne more predvajat ali pa se box resetira.

Za popizdit, ko gledas na pol filma za nazaj in to pocasno previjanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blue30 ()

xylem ::

Blue30 je izjavil:

xylem je izjavil:

jureflux: Torej gre live TV preko boxa (UTP) ali preko TV-ja v katerem je coax ? Doplačilo za vrnitev boxa je, če greš na paket Light ali v vsakem primeru ? Potem je raje doma v predalu....



Live tv preko coax, prek utp pa ogled nazaj itd...


Je torej preko Shielda live TV vseeno možen, kljub temu da nima coax priključka?

Ales ::

Na nVidia Shieldu ti bo delala EON aplikacija kot na vsaki drugi Android TV napravi.

Pazi, Android TV aplikacija.

Če ti tvoj paket omogoča uporabo le te, ni pri vseh paketih zraven.

xylem ::

Ni mi edino jasno, zakaj ima EON box priključek za coax, če gre lahko vse (liveTV in ogled za nazaj/videoteka) preko UTP ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xylem ()

M.B. ::

Ker preko coaxa ne porabljaš pasovne širine za internet, pa zamik je manjši. Če gledaš tekmo slišiš na radiu da je gol pado, na coaxu začetek akcije + gol, na EONu pa še eno akcijo nazaj.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

BorutK-73 ::

xylem je izjavil:

Ker je NEO box res hroščat, razmišljam o menjavi z Nvidia Shieldom, kakšne so vaše izkušnje ?

- Shield nima coax vhoda, kako gre potem live TV ?
- ali se NEO app zažene po defaultu ko zbudiš box z daljincem, Shield daljinec sploh nima tipk - kako poteka vnos kanalov,črk itd?
- ali dela Netflix HD/4K?
- ali se Neo box lahko Telemachu vrne?

lp

NEO je od Telekoma, Telemach ima EON.

Zgodovina sprememb…

xxxul ::

Dejte mal razlikovat prek česa maste vse skup naštiman - če je Telemach preko optike, potem gre tako live tv kot previjanje za nazaj preko UTP (preko optike coax sploh ni priklopljen...)
če pa je internet preko coax, potem gre live tv preko coax, ogled za nazaj pa prek UTP

@jureflux, ti maš optični ali coax priklop? če coax, si probu EON box samo prek utp?

HappyPills ::

Jaz imam Coax. Ne takrat sem imel priklopljeno vse skupaj torej utp in coax. Problem je bil, ker mi je box zmrzoval, plexa še ni bilo podprtega itd. tako, da sem potem zamenjal za shielda.
Mi je pa monter ob priklopu EON boxa takrat rekel, da če se ga ene 10x hard resetira (se pravi zadaj on/off) bo zelo verjetno box crknu, da je to pač standard. Zdaj kolk to drži ne vem, jst sm pol 4tem resetu obupal. Shielda od kar ga imam nisem rabil 1x hard resetat.

xxxul ::

sprasujem zato ker jst mam prek optike/utp, pa mi menja kanale hitro, prav tako ogled za nazaj dela hudo. mrbit ma probleme z šaltanjem predvajanja coax/utp.

šaltanje med aplikacijami je pa počasno, to pa, čeprav men še ni blo treba hard-resetat.

PS: sej če škatla crkne (zarad prevečkratnega reseta) valjda zamenjajo?

xylem ::

Telemachov EON, pardon. Zoprn marketinški palindrom.
Priklop je kabelski (coax). Če iz EON boxa izključim coax kabel mi liveTV crkne - No Signal. Če si torej nabavim Nvidia Shield bom moral liveTV spustiti preko coaxa na TV (in zahtevati nazaj conax kartico) ?

xxxul ::

probi se v nastavitvah poigrat pa izklop coax; al pa resetiri skatlo ce se da;

Ales ::

xylem je izjavil:

Če si torej nabavim Nvidia Shield bom moral liveTV spustiti preko coaxa na TV (in zahtevati nazaj conax kartico) ?

Eh, zakaj?? Meni se zdi, da ne razumeš čisto, kako stvari delajo in kaj je kaj. Morda se motim, sori, tak vtis dobim.

Kako vezo ima nVidia Shield z EON boxom, coax kablom ali conax kartico??

Če želiš na nVidia Shield naložiti EON Android TV aplikacijo, rabiš dejansko samo: internet povezavo v državi, kjer omogočajo ogled vsebin (niti ni treba, da je Slovenija); nVidia Shield, EON Android TV aplikacijo; Telemachov paket, ki podpira uporabo aplikacije; ter TV ali monitor. To je vse.

webmaher ::

xxxul je izjavil:

Dejte mal razlikovat prek česa maste vse skup naštiman - če je Telemach preko optike, potem gre tako live tv kot previjanje za nazaj preko UTP (preko optike coax sploh ni priklopljen...)


če je to res kar si napisal to pomeni, da je slika na optiki manj kvalitetna, ker je max. bitna 7Mb/s... pri DVBC vemo, da gre do 12Mb/s...
Torej lastnikom optike se priporoča za max. užitek nakup CRT televizorja ali pa gledanje s kakega metra dlje, kot je predpisano :))

XS!D3 ::

webmaher je izjavil:

xxxul je izjavil:

Dejte mal razlikovat prek česa maste vse skup naštiman - če je Telemach preko optike, potem gre tako live tv kot previjanje za nazaj preko UTP (preko optike coax sploh ni priklopljen...)


če je to res kar si napisal to pomeni, da je slika na optiki manj kvalitetna, ker je max. bitna 7Mb/s... pri DVBC vemo, da gre do 12Mb/s...
Torej lastnikom optike se priporoča za max. užitek nakup CRT televizorja ali pa gledanje s kakega metra dlje, kot je predpisano :))

Če imaš Telemachovo optiko, je setup EON boxa identičen kot na coaxu. Torej live preko DVB-C, ostalo OTT.

To kar piše @xxxul NI RES oziroma velja samo, če nisi na Telemachovem omrežju (npr. Telemach preko Telekomove optike, kjer gre pa res vse preko IP. Enako pri EON TVju kot ločeni storitvi, ki jo lahko uporabljaš na poljubnem netu).

V primeru, da uporabljaš SmartTV app (dirketno na TVju ali pa na Shieldu oziroma nekem drugem AndroidTV boxu), gre pa seveda ravno tako vse preko IP. Ne rabiš coaxa, imaš pa malenkost nižji bitrate kot na DVB-ju za live ter live ti pač odžira tistih 7Mb/s pasovne širine (kar pri današnjih paketih za končnega uporabnika ni nek problem, se pa na nivoju operaterja sigurno pozna, če ti par 100k ljudi gleda live preko unicasta namesto DVB-C ali multicasta).

Dejansko slika na teh 7Mb/s sploh ni slaba. Kar se gleda "live" TVja doma, gledamo večino na SmartTV appu (pa še to ponavadi za nazaj, da se reklame preskoči). Mogoče za kak šport še preklopim na DVB-C. Za ostal content pa za proper sliko, če se le da, itak špilajo (4k) BluRayi ali pa vsaj Netflix/Prime :)

xxxul ::

da, jst sm pisal za Telemach preko Telekom optike; sploh nisem vedu dam Telemach kje svojo optiko? in je hkrati potegnjen Telemach coax IN Telemach optika do uporabnika?

XS!D3 ::

xxxul je izjavil:

da, jst sm pisal za Telemach preko Telekom optike; sploh nisem vedu dam Telemach kje svojo optiko? in je hkrati potegnjen Telemach coax IN Telemach optika do uporabnika?

Imajo, do uporabnika pride samo fiber, naprej imaš oboje (IP/ethernet + CATV). Lahko gre RF (CATV) preko ločenega vlakna (v mojem primeru, ker imamo P2P optiko) ali pa po istem vlaknu na drugi valovni dolžini (ponavadi na GPONu). Rezultat je v obeh primerih enak.

Za njih ima to nekako smisel, ker so v osnovi kabelski ponudnik in imajo itak CATV zaradi coaxa, sicer bi najbrž live TV furali preko multicasta tako kot Telekom....

webmaher ::

vse jasno potem :)
Ja problem so itak samo športni kanali, kjer bi bitna morala biti vsaj 16 potem bi bilo pa res že skoraj kičasto vse skupaj :))

Luka_T993 ::

Zivjo,

mene pa zanima če še kdo nima "cast" gumba na EON mobilni aplikaciji?
Ali obstaja kaksna omejitev za narocnike paketov Več in moraš imeti kaksne druge pakete za cast opcijo,
kar se mi sicer zdi malo čudno?

mumbo ::

A maš obe naprave (telefon in napravo ki podpira chromecast) na istem wi-fiju? V Youtbe imaš cast gumb? Na kaj želiš castat?

XS!D3 ::

S tem, da YouTube omogoča tudi "castanje" na youtube smart TV app (recimo na LG WebOSu ali Samsung Tiznu), tako da cast gumb v YouTubeu še ne pomeni nujno, da je v omrežju viden taprav chromecast device, kamor lahko castajo tudi ostale aplikacije.

webmaher ::

danes sem meril koliko je zamika ako gledaš v živo preko EON app-a in prišel do številke 19 sekund... ima še kdo podobne meritve :)

Telesmehovci se bodo očitno morali iti izpopolnjevati na dodaten tečaj pri T-2 kjer zamika naj ne bi bilo :))

Mimogrede sem prišel do ene hekerske IPTV liste angleških kanalov in uganite kaj... zamika ni...saj ni res pa je in še slika je top saj bitna bitna hitrost tiktaka do celih 8Mb/s in je zadeva narejena v nulo :)

misek ::

V čem je problem, če je zamik?

webmaher ::

namesto da postavljaš tako težka vprašanja, se me raje usmili in pošlji oni addon, da ga stestiram :)

misek ::

A tako težko je, da odgovor sploh ni možen :|
Jaz izberem program pa gledam. Ponavadi nekaj iz EPG-ja. Ali pa na začetek nečesa, kar se že predvaja.

Kakšen addon? :)
Piši na Telemach (in ostale providerje), da omogočijo prosti vmesnik. Tako kot marsikateri ponudnik v tujini. Potem za veliko ljudi njihove škatle ne bi bile potrebne. Jaz sem z svojo izjemno zadovoljen. Ima celo nekaj funkcij, ki jih komercialne škatle nimajo.

XS!D3 ::

webmaher je izjavil:

danes sem meril koliko je zamika ako gledaš v živo preko EON app-a in prišel do številke 19 sekund... ima še kdo podobne meritve :)

Telesmehovci se bodo očitno morali iti izpopolnjevati na dodaten tečaj pri T-2 kjer zamika naj ne bi bilo :))

To primerjaš T-2jev in Telemachov app za televizijo ali Telemach app in T-2jev mutlicast? Primerjliv je kvečemu Telemachov DVB-C vs T-2 IPTV multicast ali pa pač HLS/DASH pri obeh ponudnikih.

Pri HLSju bo vedno nek zamik napram sourceu, lahko je edino nekje večji kot drugje.

webmaher ::

Si hotel s tem povedati, da pri EONu app-u ni možen multicast v kombinaciji z gledanjem za nazaj...
@misek res si žleht :)

XS!D3 ::

webmaher je izjavil:

Si hotel s tem povedati, da pri EONu app-u ni možen multicast v kombinaciji z gledanjem za nazaj...
@misek res si žleht :)

Pri ogledu za nazaj AFAIK noben ne uporablja multicasta. Multicast ima smisel takrat, ko več userjev rabi identičen stream ala live TV. Ampak Telemach ne uporablja multicasta za live TV, sicer pa vrjamem, da ga tudi T-2jev TV app ne koristi. Zato sprašujem s čim primerjaš?

webmaher ::

Ma meni je čisto vseeno le zadnjič se je nekaj smešnega zgodilo ampak brez veze da razlagam :)
Torej vprašanje za T-2 uporabnike oz. ako kdo ve kako gre to pri T2 TV aplikaciji... je program v živo brez zamika ali se tudi najde nekaj sekund?

WODAK ::

Vprašanje...
Telemachov modem HGW Ubee ima 4 output porte. Ali lahko na telemach modemu HGW Ubee nastaviš izhod za en utp port na trunk (na telekom siol modemu si si lahko nastavil output port na internet/tv ali trunk (oboje))? Rad bi namreč, da je utp kabel iz modema priklopljen na router. Iz routerja pa en kabel v eon box ali D3 sprejemnik (za gledanje nazaj) in router sočasno lahko oddaja internet linjo....

Problem je namreč da lahko gledam TV za nazaj če je priklopljen na port 1 v modemu....internet pa na routerju dela če je prikloplen na port 2.....router sem nastavil na switch...

hvala za vaše odgovore!
huh? :)

MadMen ::

Ne to ni možno.

hansmayer ::

Nisem čisto zasledil !A je možno raspberry pi3b ter eon ,naprimer na libreelec?Pa še kodi da bi zraven delal!Hvala!

andreju ::

Živjo telemahovci, da delim malo svoje izkušnje.

Kar nekaj časa smo laufali D3 (v Gold paketih), sedaj, ko je prišel EON, smo šaltali nanj. D3 s Ciscotom je delal na koncu kolikor toliko spodobno, ni bilo pretiranih težav, razen da je bil kdaj malce počasen, malo catchupa, ..., pa smo rekli, dajmo šaltat.

Konfiguracija je pri meni sedaj taka: en TV je s Conax kartico, pri drugem TV je EON smart box. Iz Ubeeja imam potegnjen kabel na router (Mikrotik Hex, ki BP prebavi 300mbit link), na router je vezana vsa oprema v hiši - EON box, računalniki, wifi, server s filmi in glasbo,... Nič ne vem, da bi bili porti na Ubeeju kaj različno konfigurirani, en za internet, en za televizijo - o tem nič ne vem. Posledično tudi ni nobenih trunkov ipd.

Imam podobne probleme kot marsikdo tu. Eon box marsikdaj jamra pri catchupu - "An error receiving the signal has occured" in pade povezava za par sekund (kdaj pa tudi preprosto crashne box). Najbolj zanimivo je, da se to kdaj zgodi tudi pri live ogledu, ki naj bi šel preko DVB-C.

Šel sem malo gledat, s čim se Box kaj pogovarja. Zanimivo je, da pri catchupu ves program prihaja iz Srbije (SBB serverji, najpogosteje najden IP je 5.22.186.63). Troughput komunikacije gre nekje do 13mbit/sec ob aktivnem catchupu.

Ali v Sloveniji nimajo serverjev s catchup vsebino? Gre za napačne konfiguracije, odkod se dela catchup?

Aja, me pa jezi ta kišta od EONa. Nobenih pametnih appov na voljo :( ni aplikacije za Prime Video, ni aplikacije za Netflix, hudimana, še za HBO Go, ki ga tudi Telemach ponuja, je ni :( Očitno bi bilo res bolje, če bi vzel najcenejši android box za TV (torej ne android tv), bi imel več izbire :(
LP, A.

andreju ::

Okej, šel še malo raziskovat. Očitno je odvisno od vsakega programa, od kod dela kečap.

AXN 5.22.186.63
Discovery Showcase HD 5.22.186.12
Travel HD 5.22.186.12
NatGeo HD 5.22.186.17
Viasat History 5.22.186.14
Travel 185.79.228.15
Fox HD 185.79.228.26
Diva 185.79.228.24
Discovery 185.79.228.24
NatGeo Wild HD 185.79.288.7
Slo1 HD 185.79.228.15
Slo2 HD 185.79.228.16

pa tako naprej.
5.22.186.x IP-ji so v Srbiji, 185.79.288.x so v Sloveniji.

Zdi se mi, da je kar vzorec, da so težave s kanali, ki jih streamajo iz Srbije, po moje zna mednarodni link pokleknit...
LP, A.

xxxul ::

za aplikacije poglej side-load (bi blo bols ce bi ble direkt v play storu ampak vsaj opcija je...)



tezave so lahko tud velik bl triviane, mrbit enostavno ne morjo shendlat zahtevkov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xxxul ()

bosslipxx ::

Pozna kdo način, da bi EON daljinca prepričal da bi delal z LG TV sprejemnikom.
Da bi ga ugasnil in prižgal....
slo-fishing.si

XS!D3 ::

A HDMI-CECa ti TV ne podpira? Če podpira, poglej če je vklopljen. TV bi se moral prižgat/ugasnit skupaj z boxom. Meni to deluje BP.

Druga opcija je, da na dalincu zgoraj preklopiš na upravljanje TVja. Če ima model TVja v bazi, bi moral biti daljinec avtomatsko skonfiguriran glede na EDID podatke s HDMIja. Nevem pa, kako ročno nastaviš, če to ne deluje.

bosslipxx ::

Se mi je zdelo, da bi moralo avtomatsko delat ce je v bazi. Zgleda da ni. Hvala vseeno
slo-fishing.si

XS!D3 ::

Pa CEC?

psychoshorty ::

Kako ste si vi uredili file-sharing na tem prekletem eon boxu? Nanj sem priklopil en zunanji usb disk, katerega bi zdaj rad uporabil kot network share, da preko pc-ja samo uploadam stuff, katerega bi potem rad pozijal.

bmwwww ::

Sam nisem naročnik na televizijo pa internet pri telemachu, ampak me zanima kako se lahko z nekim uporabniškim imenom logiram na EON na TVju. Uporabniško ime in geslo imam od očeta, prijavljenih je 3/5 naprav. Ko zalaufam TV mi napiše aktivacijsk kodo, pol grem na PC se prijavim na telemach portal in ni nikjer te aktivacije pod Televizija - EON. Paket je Silver2, sicer ne obstaja več oz. je bil spremenjen. V enem "ceniku" na spletu iz leta 2017 sem videl, da bi to na TVju moglo delat, če je TV ustrezen... Torej nekje na PCju al pa telefonu ne morem do te aktivacije prit...

izvleček cenika oz. citata glede EON (Za uporabo storitve EON je potrebno uspešno aktivirati svoj EON račun na portalu moj.telemach.si in naložiti aplikacijo EON za napravo oz. operacijski sistem naprave, na kateri bo aplikacija EON aktivirana. Za uporabo funkcije Ogled nazaj do 7 dni preko aplikacije EON je potrebno naročilo storitve Ogled nazaj oz. paketa, ki to funkcijo vsebuje. Funkcija Ogled nazaj na televizorju ni možna na tehnologijah xDSL, WIMAX, MMDS in satelitski TV. Funkcije prek storitve EON so pogojene z operacijskim sistemom naprave, na kateri gledate programe ali uporabljate storitve. Za delovanje storitve je potrebna internetna povezava s pasovno širino vsaj 512 kbps. Uporabniki digitalnih paketov dvojček in trojček lahko vsebine istočasno spremljajo na največ 5 od 5 registriranih naprav (tablica, pametni telefon, osebni računalnik, prenosnik), uporabniki samostojne storitve Digitalna televizija ali mobilnih paketov družine VEČ, paketov NET VEČ in Hišnega interneta pa na 1 od registriranih naprav. Pogoj za delovanje aplikacije EON na Smart TV je ustrezen televizor. Posebni pogoji storitve EON so na voljo na naslovu www.telemach.si in na prijavni strani storitve.)

XS!D3 ::

AFAIK Silver paket nikoli ni vključeval EONa za Smart TV ampak samo "mobilni" (second screen) EON.

Yossarian ::

Naj še nekdo preveri (sicer pa sem o tem pisal že na Telemach, pa še ni odgovora). V torek ob 21 uri zvečer je bila na SCIFI kanalu nadaljevanka Killjoys in sicer je takrat bila nadaljevanka 4. sezona, 3. epizoda. Ko jo hočem gledat za nazaj, mi nekaj minut predvaja, nato pa vrže na začetek- previjem malo naprej, nekaj minut gre, pa spet vrže nazaj. Tako je na prenosnem računalniku, na tablici in telefonu; ostale nadaljevanke sem lahko gledal brez problema. Kaj bi to bilo?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

bosslipxx ::

XS!D3 je izjavil:

Pa CEC?

Imam starejši LG TV, ki ima tehnologijo simplink (HDMI CEC), vendar Tv ne zazna EON STB. Škoda, bom pač imel dva daljinca, dokler TV ne odpove poslušnosti. Hvala
slo-fishing.si
««
17 / 49
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23932730 (1140) Han
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247081 (1278) i8t76
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341136970 (8761) zitrus
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557375 (7067) predi
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3310981 (5373) Daniel

Več podobnih tem