» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
16 / 50
»»

webmaher ::

ne vem nekateri imate očitno smolo...box deluje čisto OK ... ko bo dobil še certifikat od Strica in bo prek Kodija možno ganjat Netflix bo skoraj popoln :)

clip ::

webmaher je izjavil:

ne vem nekateri imate očitno smolo...box deluje čisto OK ... ko bo dobil še certifikat od Strica in bo prek Kodija možno ganjat Netflix bo skoraj popoln :)


Če bo dobil certifikat potem ne bo potreben Kodi...
Pozdrav od Clipa

webmaher ::

seveda bo, za vse tiste, ki rabimo podnapise :)

Joseph033 ::

Pozdravljeni zanima me če bi mi mogoče lahko kdo svetoval kaj kupiti za gledanje Eon mobilne aplikacije na televizorju.

Ales ::

Kar ti takoj lahko svetujem in bo 100% točen nasvet, je branje te teme. :P

clip ::

Joseph033 je izjavil:

Pozdravljeni zanima me če bi mi mogoče lahko kdo svetoval kaj kupiti za gledanje Eon mobilne aplikacije na televizorju.


Chromecast!
Pozdrav od Clipa

Joseph033 ::

Clip najlepša hvala za odgovor me pa zanima,če mogoče kdo ve kako se kej ta kitajski chromecast obnese
https://www.ebay.com/itm/Chromecast-4rd...

https://www.ebay.com/itm/MiraScreen-Wir...

M.B. ::

Verjetno dela ampak žere baterijo. Ker zelo težko verjetno je da je res chromecast, ker je to Googlova technologija z lastnim DRM najverjetneje je MIracast, pravi Reddit
When you stream via Miracast, you have to ensure your screen remains on the content you are sharing: Miracast is mirroring (hence the pun in its name) your device's screen display, not sending an independent video stream regardless of what is on screen, as iOS devices do. As a result, video-sharing via Miracast can deplete your battery quickly, so be sure to keep your device plugged into a power source.
Working with Chromecast

At first glance, Chromecast may seem to be like Miracast, but the two technologies are quite different. First, Chromecast is focused on multimedia streaming rather than the screen mirroring of Miracast. Chromecast doesn't mirror content from your Android device directly to Chromecast dongle--instead, it pulls the content from the Internet and uses your mobile device simply as a remote control.


Source
Je pa Chromecast 2 za 40€ na Mimovrste ni 4k je pa do 1080.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

-JM- ::

Joseph033 je izjavil:

Clip najlepša hvala za odgovor me pa zanima,če mogoče kdo ve kako se kej ta kitajski chromecast obnese
https://www.ebay.com/itm/Chromecast-4rd...

https://www.ebay.com/itm/MiraScreen-Wir...


Bodi previden kaj kupuješ, ker nekateri miracast dongli ne podpirajo 50Hz in boš imel probleme predvsem pri gledanju športa ("trzanje" slike)...
Google pa ima v aplikaciji Home možnost izbrati 50Hz profil...

clip ::

Joseph033 je izjavil:

Clip najlepša hvala za odgovor me pa zanima,če mogoče kdo ve kako se kej ta kitajski chromecast obnese
https://www.ebay.com/itm/Chromecast-4rd...

https://www.ebay.com/itm/MiraScreen-Wir...


Če želiš, da zadeva deluje kupi le Chromecast.
Pozdrav od Clipa

berlusconi ::

Torej, kupil smart tv samsung. Namestil eon aplikacijo. Ce nabavim na telemachu zdaj ta paket, se torej registriram in pol gledam prek namescene aplikacije televizijo. Je tak?

Ales ::

In zakaj ne bi bilo tak?

No, odvisno od tega, v kateri državi ti stoji televizija, pa paket ti mora podpirati EON na pametni televiziji, ne le EON.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

MH0 ::

Na EON Smart Box-ih uporabljate isti google account, kot na telefonih ali naredite ločenega?

dussan ::

MH0 je izjavil:

Na EON Smart Box-ih uporabljate isti google account, kot na telefonih ali naredite ločenega?


Drugega - posebnega "televizijskega".

lp, Dussan

clip je izjavil:

HappyPills je izjavil:

So ga dodal v store? Sam sem box namreč vrnu.


Ja, Plex je v storu.


Moja izkušnja s Plex na EON je slaba, ker mi velikokrat javi, da plex server ni na voljo. Potem preklopim na Plex, ki je nameščen na TV mi isti film predvaja brez problema. Zanimivo je, da ni nekega pravila, kdaj bo deloval in kdaj ne. Na začetku sem vse ugašal (plex server in eon) pa je včasih pomagalo, včasih pa tudi ne.

lp, Dušan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dussan ()

MH0 ::

Zna kdo vklopiti osvetlitev na daljincu ali njegov IR del upariti s televizorjem?
Obstaja kak gamepad android app, ki deluje s tem boxom?

clip ::

Tudi jaz ne vem kje se vklopi osvetlitev daljinca??
Pozdrav od Clipa

clip ::

dussan je izjavil:

MH0 je izjavil:

Na EON Smart Box-ih uporabljate isti google account, kot na telefonih ali naredite ločenega?


Drugega - posebnega "televizijskega".

lp, Dussan

clip je izjavil:

HappyPills je izjavil:

So ga dodal v store? Sam sem box namreč vrnu.


Ja, Plex je v storu.


Moja izkušnja s Plex na EON je slaba, ker mi velikokrat javi, da plex server ni na voljo. Potem preklopim na Plex, ki je nameščen na TV mi isti film predvaja brez problema. Zanimivo je, da ni nekega pravila, kdaj bo deloval in kdaj ne. Na začetku sem vse ugašal (plex server in eon) pa je včasih pomagalo, včasih pa tudi ne.

lp, Dušan


No meni pa deluje bp. Sem pa imel podobne težave z Mi box 3. Vsakokrat, ko se je naprava posodobila so bile težave večje.
Pozdrav od Clipa

hafo123 ::

Danes so mi priklopili EON box (paket premium iz golde extra) pa me zanima kdaj se vidi sprememba paketa v moj telemach, da bi lahko aktiviral HBO GO.

webmaher ::

pri meni so vse zbrkali, tako, da sem jim 2 dneva moral težiti za brez veze... najbolje, da prekontroliraš kaj ti pripada in kaj imaš v MOjTelemach napisano... lahko so gromozanska odstopanja :))

hafo123 ::

Spremembe so že vidne v moj telemach.
Mi je pa zanimivo, da piše, da lahko aktiviram EON TV aplikacijo na dveh napravah.

"Največje število naprav, ki jih lahko povežete s storitvijo EON je: 2. Če ste v storitev že povezali največje možno število naprav in želite povezati dodatno napravo, morate najprej odjaviti eno izmed prijavljenih naprav."

-JM- ::

Podpisal pogodbo 24 decembra pa se še nič ne dogaja. Sem pa trenutno na Telekom optiki. Kako dolgo se po navadi čaka ?...

clip ::

hafo123 je izjavil:

Danes so mi priklopili EON box (paket premium iz golde extra) pa me zanima kdaj se vidi sprememba paketa v moj telemach, da bi lahko aktiviral HBO GO.


Meni se je videlo pravilno tretji dan, brez posredovanja.

-JM- je izjavil:

Podpisal pogodbo 24 decembra pa se še nič ne dogaja. Sem pa trenutno na Telekom optiki. Kako dolgo se po navadi čaka ?...


Jaz sem sicer že na Telemachu že nekaj časa in so potrebovali od naročila cca 7 dni.
Pozdrav od Clipa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: clip ()

-JM- ::

Si bil prej na Telekom optiki ?

hafo123 ::

Ali lahko v EON aplikaciji spremeniš ogled vsebin HBO GO v HD, ker meni pri večini piše SD?

webmaher ::

lahko se samo slikaš...kje si bil pol leta odkar se že dajem z njimi in HBO da bodo končno dali v HD... menda so tik pred zdajci... daj jim malo teži po tulifonu a morm vse jezt ejga :)

clip ::

MH0 je izjavil:

Zna kdo vklopiti osvetlitev na daljincu ali njegov IR del upariti s televizorjem?
Obstaja kak gamepad android app, ki deluje s tem boxom?


Jaz sem restartal daljinca in ga ponovno povezal in osvetlitev sedaj
dela.
Pozdrav od Clipa

hafo123 ::

Imam android box star dobre dve leti H96pro) in bp predvaja 4K HDR filme v Kodi-ju. Sedaj pa hočem iste filme predvajati preko Kodija- na EON boxu pa se samo zatika in na tv sploh ne prikaže sporočila, da je video v HDR formatu.
Ali moram kaj posebaj nastaviti v Kodi-ju, da bodo 4K filmi tekli tekoče in v HDR formatu?

MH0 ::

Telemach sam razvija EON sw?

joyeli ::

Imam manjši problem z EONOM, namreč na iPadu in PCju je framerate zelo gladek, na Android TV boxu pa se opazi da ni tako tekoče, box je nov 905x2, 4 gb rama. kakšna rešitev?

webmaher ::

kupi nov box po možnosti Nvidia Shield :)

davdom ::

ali je možno na tv sony KD-65XD750x preko google play trgovine naložiti aplikacijo hbo go.
Ali lahko to samo preko telefona in računalnika preko chrome casta dam na tv?

Hvala

webmaher ::

če ni možno prek trgovine pa daj na ključek in naloži pa bo...zadeva dela v nulo...

Yossarian ::

Eno vprašanje: na seznamu kanalof piše, da se program imenuje SCIFI HD, ampak logo ob gledanju je brez oznake HD. Slika je za SD dobra, se pa mi vendarle zdi, da ni HD. Kaj je zdaj res?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

webmaher ::

 SCI FI

SCI FI

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

misek ::

V tem trenutku je pri meni na EON-u HD (sicer brez oznake):
General
ID                                       : 1 (0x1)
Complete name                            : P:\tmp\a\scifi-hd.ts
Format                                   : MPEG-TS
File size                                : 21.2 MiB
Duration                                 : 28 s 800 ms
Overall bit rate mode                    : Variable
Overall bit rate                         : 5 924 kb/s

Video
ID                                       : 256 (0x100)
Menu ID                                  : 163 (0xA3)
Format                                   : AVC
Format/Info                              : Advanced Video Codec
Format profile                           : Main@L4.1
Format settings                          : CABAC / 4 Ref Frames
Format settings, CABAC                   : Yes
Format settings, RefFrames               : 4 frames
Codec ID                                 : 27
Duration                                 : 30 s 0 ms
Width                                    : 1 920 pixels
Height                                   : 1 080 pixels
Display aspect ratio                     : 16:9
Frame rate                               : 25.000 FPS
Color space                              : YUV
Chroma subsampling                       : 4:2:0
Bit depth                                : 8 bits
Scan type                                : Progressive
Color range                              : Limited
Color primaries                          : BT.709
Transfer characteristics                 : BT.709
Matrix coefficients                      : BT.709

Audio
ID                                       : 257 (0x101)
Menu ID                                  : 163 (0xA3)
Format                                   : AAC LC
Format/Info                              : Advanced Audio Codec Low Complexity
Format version                           : Version 4
Muxing mode                              : ADTS
Codec ID                                 : 15-2
Duration                                 : 29 s 738 ms
Bit rate mode                            : Variable
Channel(s)                               : 2 channels
Channel layout                           : L R
Sampling rate                            : 48.0 kHz
Frame rate                               : 46.875 FPS (1024 SPF)
Compression mode                         : Lossy
Delay relative to video                  : -374 ms
Language                                 : English

Menu
ID                                       : 4096 (0x1000)
Menu ID                                  : 163 (0xA3)
Duration                                 : 28 s 800 ms
List                                     : 256 (0x100) (AVC) / 257 (0x101) (AAC, English)
Language                                 :  / English
Service name                             : TVService
Service provider                         : Cyfrowy Polsat S.A.
Service type                             : digital television

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

webmaher ::

se pravi barabini preko DVB C šibajo SD a preko EON appa HD... kekci na kubik ni kej kva :))

pierce81 ::

Zdravo, odločil sem se za prehod iz Telekoma na Telemach, priklop pričakujem čez cca 1 mesec (infrastrukturno ostajam na Telekom optiki, zato tako dolg čas priklopa)
in me zanima me kateri model modema/routerja daje Telemach za tak priklop (Telekom optika), vem da je wifi integriran (logično, ampak nikoli se ne ve).

Zanima me sledeče glede EON TV-ja (glede interneta menda ne bo težav:) edino če morda kdo ve kako je glede fiksnega IP-ja na Telemachu, se da zrihtat, je brezplačno?):
Za glavni TV bom imel EON smart box: podpira CEC (priklop TV-ja preko daljinca od boxa)? so na voljo sledeče aplikacije: netflix, hbo2go, youtube, plex, delujejo brezhibno?
Gledanje TV-ja preko EON smart boxa je preko aplikacije ali je TV vmesnik drugače integriran
Drugi TV, EON smart android tv app, imam FIRE TV 2. generacije, je kdo sideloadal EON app, deluje ok? če ne bo verjetno alternativa mi box 3 ali pa dodatni EON smart box

Ko bom tudi sam vse dobil, skonfiguriral, stestiral... bom z veseljem delil izkušnje

HappyPills ::

Pierce škoda da se nisi pozanimal prej, ker te bo zdaj bolela glava za določene stvari.
Statika je na voljo za doplačilo 1€ na mesec.
Box podpira CEC, aplikacije so na voljo vse razen mislim da HBO2Go. Kako deluje je stvar debate, če si zahteven uporabnik in boš zelo nucal različne appe in veliko skakal iz enga appa v drugega boš box fuknu od jeze v smeti. Če si pač user ki malo gleda tv in na vsake tolko všalta youtube potem bo OK. Glede Smart android tv app imaš lahko težave glede na izbran paket. Namreč pri določenih paketih imaš na voljo sam en app, ki ti ga bo pa že zasedel Neon Box. Ne vem tudi, če se da vzet 2 boxa, mislim pa da ne.

pierce81 ::

Hvala za info glede statike, trenutno statiko uporabljam samo za zunanji dostop do Synology NAS-a, ampak to se da rešit tudi brez statike. Če bom pa v prihodnosti rabil statiko bom zmogel tisti dodatni 1eur.

Sem tehnično zelo podkovan, kot uporabnik pa nisem preveč zahteven, bomo videli kako se bo vse skupaj obneslo.

Hvala za CEC info.

Glede paketa je ok, eon smart box (primarni TV) + android tv app za dodatni (drugi) TV. Drugi eon box je možno, 5eur mesečno je najem (verjetno bom šel v to, če mi na FIRE TV ne bo uspelo naložit appa
oziroma če ne bo dobro delovalo)

Yossarian ::

Če prav razumem, SCIFI na EON-u torej je v HD?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

M.B. ::

Če pogledaš JSON podatke od EON appa na spletu. Ima Scifi tudi HD profil ki je 1080 širine z 96 nekaj audio in 7000 nekaj video. Tako da bi po moje mogo bit.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

matter ::

HBO OD je sedaj tudi kkot aplikacija na Android TV (ne vem kako je z EON box). Od januraja dalje je zopet na volju v EU.
Sicer pa imaš HBO vsebine tudi preko EON aplikacije AMPAK!!!!!! samo SD!!
Zato smo do pred kratkim morali castati HBOOD.
Grem basket pa bom neloke metal

webmaher ::

@matter dej bodi toliko pa jih pokliči in jim reci da veš, da že več kot pol leta skupaj s HBOjem pacajo ta nesrečni HD....reci jim, da imaš pisno informacijo od HBOja staro nekaj tednov, ki pravi da so testiranja v zaključni fazi... Napiši kaj ti bodo povedali potem pa bom jaz kontaktiral HBO pa da vidimo kje smo... sicer pa ja hvalabogu da mamo zdaj vsaj HBOGO tudi za android...

berlusconi ::

Fantje, je možno, da mi na EON light, kjer mi preko etherneta povezava dela 8,5mbps/0.5mbps, preko WIFI dela kvečemu 3,5mbps?

Kaj bi lahko bilo krivo? Modem/ruter je praktično 2 metra od mene in na vidnem mestu.

Hvala za predloge oz. mnenja.
lp,m

HappyPills ::

Ja je možno. Najprej povej kje si stestiral hitrost in s čim si stestiral hitrost.

berlusconi ::

Torej, hitros sem stestiral z vlečenjem torrenta. Wifi, max 3,5, kabl +8.

Je lahko problem v modemu/ruteru ali celo v laptopu??

HappyPills ::

Ja problem je lahko v obeh. Za test hitrosti vedno probaj speedtest.net. Če bo hitrost tu OK gre verjetno za nastavitve torrent clienta.

berlusconi ::

Na speedtestu mi prav tako na laptopu kaže max 3 mbps.

Če pa speedtest naredim preko telefona povezanega na wifi, pa mi kaže 6,5+ mbps.

Lahko kako preverim, če mi wifi vmesnik v laptopu ne podpira take hitrosti al kaj?

HappyPills ::

Ok, se pravi je težava nekje na laptopu. Za začetek mogoče na novo inštalacija driverjev, lahko pa da imaš kje kak limiter nastavljen? Wifi mora podpirat to hitrost, razen če je notebook iz leta 98 :D.
Seveda vse zresetiral si najbrž že?

berlusconi ::

Zresetiral sem že vse, seveda :)
Driverji so up to date, limiterja ni. Ne vem za kaj bi bilo takšno nihanje ...
Ideja na koga se obrnit?
««
16 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32959145 (1030) Ulixes
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15348166 (1059) viharnik72
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23933562 (1972) Han
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341137961 (9752) zitrus
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3311082 (5474) Daniel

Več podobnih tem