» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
10 / 50
»»

ttommy ::

Na TV3 prenašajo F1. A HD programa TV3 ni?
Gamer

dc10 ::

... seveda je, testni TS 144 na poziciji 494..
lp

ttommy ::

Hvala lepa.
Gamer

Trupl0 ::

kaj narediti, ko vedno javlja strežniško napako ob registraciji?
imam vse številko kupca pogodbe itd. ampak se ne morem nikakor registrirati... ne na moj telemach ne na eon.
Klical včeraj pa so povedali, da imajo strežniško napako... kaj a skos?
If you are going through Hell, keep going !

Izaso ::

meni dela normalno... moram pa sprobat, kako je zdaj, ko eo dela tudi v ostalih državah EU

gregyk ::

Še komu na Eon HBO HD kocka oziroma postaja slika bela pa se spet malo pokaže, itd.?

misek ::

gregyk je izjavil:

Še komu na Eon HBO HD kocka oziroma postaja slika bela pa se spet malo pokaže, itd.?
Meni tudi.

MadMen ::

Trupl0 je izjavil:

kaj narediti, ko vedno javlja strežniško napako ob registraciji?
imam vse številko kupca pogodbe itd. ampak se ne morem nikakor registrirati... ne na moj telemach ne na eon.
Klical včeraj pa so povedali, da imajo strežniško napako... kaj a skos?

Opcije so sledeče, ali je email že kje registriran ali pa je pod ta profil že nekdo registriran.

Evildark7 ::

Lahko potrdim delovanje EON-a v Nemciji in sicer preko PC na Edge Browser.
Imam pa en problem, ki me zelo nervira. Slika je super in vse deluje ampak samo prvih 5 minut in potem mi javi napako; pri prejemu signala je prislo do napake #1000.

Ima kdo resitev za tole?

M.B. ::

Mogoče še ni na vseh content serverjih porihtano. Poglej v Dev log. F12 na (chrome, Firefox). Katero napako točno javla.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

jusv ::

sem sprobal na hrvaškem čez vikend ... moram rečt, da mi je delalo bp.. sem pa gledal na tablici
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

war-dog ::

Torej Sony Android TV, gor EON.

Zadnje čase prehiteva zvok ali zaostaja pri gledanju nazaj pri HD video vsebini.
Večerni film nemogoče gledat brez da ne prikaže napako: #1000, #2600, #5100, ...
Vglavnem cel spekter napak.
Object reference not set to an instance of an object.

misek ::

war-dog je izjavil:

Zadnje čase prehiteva zvok ali zaostaja pri gledanju nazaj pri HD video vsebini.
To sem opazil tudi jaz na nekaterih programih.

Ales ::

In kaj pravijo na uporabniški podpori?

Sparkxl ::

Verjetno da prvič slišijo za to. Pri meni tudi meji že na rahlo čudo, da pogledam eno oddajo, brez da ne javi neko napako, ali prekine povezavo. Hvala bogu sem eon dobil zraven k paketu, če bi moral za to posebej plačevati, bi že davno prekinil naročnino, ker to je vseskupaj še čisti beta

Ales ::

"Verjetno"? Z drugimi besedami, ničesar nisi prijavil na tehnično podporo?

M.B. ::

Še bolj hecno je pa to. Sem nekaj testiral pa si namenoma delal package loss na liniji do 50% package loss Netflix tega sploh ne opazi. Mogoče se preklopi v malo slabšo kvaliteto, ampak ti tega ne opaziš. Eon na 20% šteka tak da je negledljivo.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

jusv ::

včasih mi res ni jasno... če vam kaj ne paše, zamenjajte! je dokaj enostavno... jaz sem pred dobrim letom šel iz A1 na Telemach, vse nam dela brez težav.. In očitno nisem edini;)
https://www.dnevnik.si/1042817698/posel...
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

lopov ::

Kakšna je privzeta koda za oklep "izobraževalnih" programov?

Sem poskusil z 0000 in 1234, pa ni pravilno. Na laptopu sedaj sporoča, da je ostal še 1 poskus.

M.B. ::

Meni dela z 1234. Na chromu. Mogoče si kdaj spreminjal, ker se v nastavitvah da spremenit. Sem še 3krat probal z različnimi napačnimi kodami in se potem samo stran refresha pa maš spet 3 poskuse.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

lopov ::

1234 je (bilo) pravilno. Ne vem, kaj sem čaral da mi v prvo ni sprejelo, najbrž sem se zatipkal. Rabil sem pa ravno za nastavitve, da sem spremenil default :)

SG_101 ::

meni ta koda na TV deluje, na računalniku pa napiše da ni pravilna. kje je fora?

OttoParts ::

SG_101 je izjavil:

meni ta koda na TV deluje, na računalniku pa napiše da ni pravilna. kje je fora?

EON na računalniku vidi zgodovino tvojega brskanja po internetu in sklepa, da si videl že dovolj "izobraževalnih" vsebin..... ;)

ttommy ::

Meni je par dni nazaj nehal delati EON. Še ima kdo drug težave? Mi napiše, da ni pravi e-naslov ali pa geslo.
Gamer

MadMen ::

V portal moj telemach se lahko prijaviš?

jusv ::

men dela normalno
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

ttommy ::

Samo geslo sem zamenjal pa enako vpisal in je šlo...
Gamer

Izaso ::

ja, jaz sem tudi tako uredila ...

MH0 ::

EON deluje znotraj zakupljene pasovne širine ali izven tega? Deluje znotraj zakupljene količine mobilnih podatkov ali ne vpliva na to kvoto?

M.B. ::

Če se držijo EU pravil kjer je zero rating prepovedan, potem bi moral vplivat na kvoto.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

brez-imenko ::

Mi zna kdo napisat, kako so si po novem pri Telemachu zamislili ta EON ponudbo za TotalTVjeve naročnike?

Jaz si to predstavljam tako, da s pametnim telefonom ali tablico, ki ima SIM in LTE podporo. Ne gre pa mi v lajšto ali moram za to kuriti enote pri gostovanju, ker z novimi EU uredbami naj nebi zaračunavali podatkov?

Po domače potem lahko vtaknem IZI mobil kartico v tablico jo nafilam za 25EUR, da imam celo leto aktivno številko brez porabe in je to to?

Govorim za primer vikendice oz. kadar ne želiš oz. ne moreš imeti interneta po kablu imaš pa možnost satelitke televizije in teh stvari, ki pridejo zraven.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

modelno1 ::

Iz drobnega tiska:
Za delovanje storitve je potrebna internetna povezava s pasovno širino vsaj 512 kbps.


Nikjer ne piše, da je v storitev vključen tudi prenos podatkov v mobilnem omrežju poljubnega operaterja.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

XS!D3 ::

brez-imenko je izjavil:

Mi zna kdo napisat, kako so si po novem pri Telemachu zamislili ta EON ponudbo za TotalTVjeve naročnike?

Jaz si to predstavljam tako, da s pametnim telefonom ali tablico, ki ima SIM in LTE podporo. Ne gre pa mi v lajšto ali moram za to kuriti enote pri gostovanju, ker z novimi EU uredbami naj nebi zaračunavali podatkov?

Po domače potem lahko vtaknem IZI mobil kartico v tablico jo nafilam za 25EUR, da imam celo leto aktivno številko brez porabe in je to to?

Govorim za primer vikendice oz. kadar ne želiš oz. ne moreš imeti interneta po kablu imaš pa možnost satelitke televizije in teh stvari, ki pridejo zraven.

Bi rekel, da si “malo” narobe razumel te uredbe. Kvečemu net neutrality ravno to prepoveduje. Sicer pa tudi ni logike, da bi ti izimobil nudil brezplačen prenos podatkov za neko tujo storitev (v tem primeru Telemachov EON). Če že, bi Telemach na svoji mobilni ponudil brezplačen prenos podatkov za EON (kot je nekoč Telekom nudil za TVIN), pa niti ne sme.

EON pač laufa preko neta, kje in kako gledaš (dokler si znotraj EU) je tvoja stvar. V kombinaciji s TotalTVjem kolikor vem ponujajo DSL ali pa domači net preko LTEja. Lahko imaš pa tudi karkoli drugega.

Netrunner ::

Kakšen je najlažji način, da bi si posnel en izsek iz ene oddaje? Ima kdo kakšne izkušnje s tem?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

misek ::

Poveš kaj rabiš pa ti kdo naredi :)
Kako pa to najlažje pa ne vem. Jaz imam svoj sistem :-)

lopov ::

Naložiš EON na računalnik + naložiš OBS (https://obsproject.com/download).
Poženeš EON v poljubnem brskalniku, poženeš OBS in določiš območje zajema videa.
Začneš snemat, končaš snemanje, pogledaš zajeti posnetek in po želji ponoviš.
Če nasvet krši pravila ga zbrišite.

XS!D3 ::

Če niso vmes kaj spremenili, je še najlažje odpret stream direktno v VLCju in ga posnet ali pa dumpat s ffmpegom pa še na kvaliteti se ne bo poznalo.

M.B. ::

To je res, samo pri snemanju z vlcjem se mi je še vedno zgodlo da je parkrat vmes signala zmanjkalo ko zašteka.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Netrunner ::

Hvala za info. Se bom malo poigral.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Big_Al ::

jaz sem zadnjič kar s tem windows orodjem

https://betanews.com/2015/07/19/windows...

Acab1312 ::

Zdravo.mene zanima ce da kje dobit EON za playstation 4.da se lahko gleda preko televizorja?

Lp.

GRT ::

Mislm poden od podna ta EON pa to sploh ni gledljivo. Temu sploh ne moreš rečt EON ampak bi se temu lahko reklo KOCKA.
Govorim o gledanju preko namiznega računalnika in ne preko mobilnih naprav ali smart TVja.
S povezavo ni nič narobe. Kaj bi bilo drugega na moji strani pa ne vem. Gold Trojka Extra.

M.B. ::

@GRT: Si slučajno fuzbal gledal? Tisto meni vedno kocka. HD kanali navadni kanali pa tud ko je fuzbal pa ne. Ostalo pa zadnje čase bistveno manj kocka, kot je prej. Je pa res da je to čist amatersko proti Netflixu. Nekega bufferja ni, retryov tudi ne, pol pa kocka na vlko.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

bauci ::

Zadnji teden meni kockajo vsi programi. Tvin pa dela bp.

XS!D3 ::

M.B. je izjavil:

@GRT: Si slučajno fuzbal gledal? Tisto meni vedno kocka. HD kanali navadni kanali pa tud ko je fuzbal pa ne. Ostalo pa zadnje čase bistveno manj kocka, kot je prej. Je pa res da je to čist amatersko proti Netflixu. Nekega bufferja ni, retryov tudi ne, pol pa kocka na vlko.

Buffer je. Retry pri samem prenosu do end userja definitivno je, saj gre vse skupaj čez TCP. Takšnega bufferja kot ga imaš na Netflixu, pa pač ne morejo imet, ker gre za live TV. Čeprav močno dvomim, da ima buffer veze s kockanjem. Vsaj nazadnje, ko sem opazil kockanje, je bilo kockanje tudi posneto in vidno pri ogledu za nazaj (je bilo pa to že nekaj časa nazaj), torej je bilo prisotno že pri njih na sourceu in se ni pojavilo pri transportu do end userja (kjer imaš itak TCP).

bauci je izjavil:

Zadnji teden meni kockajo vsi programi. Tvin pa dela bp.

Zanimivo, ker zadnji mesec gledam TV izključno preko EONa in to preko LTE, ker fix linija še ni priklopljena, pa kockanja nisem opazil nikjer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

_njc ::

legendary je izjavil:

A kdo ve zakaj mi na nekaterih napravah pri predvajanju nekaterih hd programv javi 'kopiranje izbranih vsebin iz varnostnih razlogov ni možno'?

Je imel še kdo tak problem na svojem TV boxu? Na svojem Beelink GT1 Ultimate imam enak problem, tudi pri nekaterih ne-HD programih.

Ales ::

Najverjetneje HDCP DRM zaščita. Je del HDMI protokola. Menijo, da bi s predvajanjem z ene naprave na drugo napravo (v tem primeru sicer na TV oz. monitor, ampak oni tega ne vedo, niti jih ne briga) lahko obstajala možnost snemanja vsebine in posledično funkcionalnost blokirajo.

GRT ::

M.B. je izjavil:

@GRT: Si slučajno fuzbal gledal? Tisto meni vedno kocka. HD kanali navadni kanali pa tud ko je fuzbal pa ne. Ostalo pa zadnje čase bistveno manj kocka, kot je prej. Je pa res da je to čist amatersko proti Netflixu. Nekega bufferja ni, retryov tudi ne, pol pa kocka na vlko.

Kocka mi predvsem pri ogledu za nazaj. Ni bil fuzbal je bilo pa, ko je moja hotela gledat za nazaj oddajo zvezde plešejo. Predvsem je negledljivo v večernih urah ali vikendih nakar sumim preobremenjenost omrežja? Ja samo na HD programih, kar potrjuje mojo tezo. Čeprav sem ravnokar za foro pogledal isto oddajo za nazaj v dopoldanskem času pa prav tako kocka, res da ne tako pogosto. Pri oddajah v živo pa opazim nekakšen minimalni zamik, včasih kot bi bil slow motion, se ustavi pa skoči.
Fak smo v letu 2018 pa eden izmed največjih ponudnikov te tehnologije ne more nudit neke normalne podpore s tem, da večine programov sploh ne moreš gledat za nazaj v HD tehnologiji. Potem pa oglašujejo neke nove pakete itd, najprej naj pošlihtajo to kar ponujajo za ta denar potem pa vse ostalo. In potem naj za to kupujem nek super duper 4K,HDR, Dolby Vision TV?!
Banda komunistična!

Spalatum ::

Zanima me ali je mozno narediti sideload Android EON aplikacije za telefon na NVIDIA Shield da deluje?
Imam dostop do EONa pri Telemachu ampak trenutni narocniski paket ne podpira Android TV naprav.
Rad bi nabavil Shiled z namenom uporabe KODIja in EON.

Dr.S ::

Katera verzija EONa bi bla za amazon firestick 2, mogoče link do downloada?
Sm namestil verzijo iz playa in se zaustavi pri izbiri jezika.
Poslal vprašanje na Telemach pa ni odgovora.
««
10 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15448947 (701) Ulixes
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32959548 (1433) Ulixes
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23933913 (2323) Han
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138521 (10312) zitrus
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3311152 (5544) Daniel

Več podobnih tem