» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
9 / 50
»»

XS!D3 ::

RokX je izjavil:

Funkcija Ogled nazaj na digitalnih sprejemnikih omogoča ogled vsebin do 3 dni nazaj, v storitvi EON pa ogled vsebin do 7 dni nazaj.

Škoda ker EON ponuja le 42 kanalov in od tega jih je 20 RTVSLO in razni športklubi. Sem iskal Fox Life pa ga na EONu ni.

To imaš vrjetno vezano na mobilno EON naročnino. Če imaš na istem računu fiksno in mobilno, možno, da ti ne kaže prave sheme. Najhitreje je, če pokličeš na support, da ti pobrišejo account in ga narediš še enkrat s podatki za fix naročino.

Načeloma vidiš to, kar imaš v paketu. Jaz vidim sigurno več kot 250 kanalov vključno s Fox Life in Fox Life HD. Nisem opazil, da bi karkoli manjkalo v primerjavi z DVB-C (tudi HBO1/2/3 HD in CS Priemere 1/2 HD). Tako, da sigurno ponuja več kot 42 kanalov.

RokX ::

XS!D3 je izjavil:

RokX je izjavil:

Funkcija Ogled nazaj na digitalnih sprejemnikih omogoča ogled vsebin do 3 dni nazaj, v storitvi EON pa ogled vsebin do 7 dni nazaj.

Škoda ker EON ponuja le 42 kanalov in od tega jih je 20 RTVSLO in razni športklubi. Sem iskal Fox Life pa ga na EONu ni.

To imaš vrjetno vezano na mobilno EON naročnino. Če imaš na istem računu fiksno in mobilno, možno, da ti ne kaže prave sheme. Najhitreje je, če pokličeš na support, da ti pobrišejo account in ga narediš še enkrat s podatki za fix naročino.

Načeloma vidiš to, kar imaš v paketu. Jaz vidim sigurno več kot 250 kanalov vključno s Fox Life in Fox Life HD. Nisem opazil, da bi karkoli manjkalo v primerjavi z DVB-C (tudi HBO1/2/3 HD in CS Priemere 1/2 HD). Tako, da sigurno ponuja več kot 42 kanalov.


Aha to bo to :D Hvala. Jutri zrihtam.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

RokX ::

RokX je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

RokX je izjavil:

Funkcija Ogled nazaj na digitalnih sprejemnikih omogoča ogled vsebin do 3 dni nazaj, v storitvi EON pa ogled vsebin do 7 dni nazaj.

Škoda ker EON ponuja le 42 kanalov in od tega jih je 20 RTVSLO in razni športklubi. Sem iskal Fox Life pa ga na EONu ni.

To imaš vrjetno vezano na mobilno EON naročnino. Če imaš na istem računu fiksno in mobilno, možno, da ti ne kaže prave sheme. Najhitreje je, če pokličeš na support, da ti pobrišejo account in ga narediš še enkrat s podatki za fix naročino.

Načeloma vidiš to, kar imaš v paketu. Jaz vidim sigurno več kot 250 kanalov vključno s Fox Life in Fox Life HD. Nisem opazil, da bi karkoli manjkalo v primerjavi z DVB-C (tudi HBO1/2/3 HD in CS Priemere 1/2 HD). Tako, da sigurno ponuja več kot 42 kanalov.


Aha to bo to :D Hvala. Jutri zrihtam.


Super izkušnja s podporo. Brez čakanja, prijazno osebje, rešeno v minuti. Sem se ponovno registriral s pravo pogodbo in zdaj dela po pričakovanjih.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

maxy ::

Danes sem posodobil eon na android telefonu in sedaj ne deluje več. Ko kliknem na predvajanje, se aplikacija ustavi.
Ima še kdo tak problem?

Dimnik ::

Probaj zbrisat in ponovno naloži aplikacijo...

Meni dela normalno

maxy ::

Eon sem odstranil in na novo naložil.
Sedaj spet deluje.

Hvala za nasvet

RokX ::

Meni tudi po posodobitvi dela.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

bomber111 ::

A mi lahko kdo priporoči kak android tv box(ali kakšno drugo rešitev) v osnovi namenjen za namestitev eon aplikacije? Imam lg 4k smart tv iz leta 2015 in ne podpira app eon. Kaj bi bil best buy? Pogoji pa so da dela tekoče, ugodna cena in kolikor toliko enostaven vmesnik, da lahko tudi ženska z njim upravlja :-)

xidokok ::

Xiaomi mi box3

clip ::

Tudi jaz predlagam Mi box3. Imam sam in dela EON bp.
Če se ti ne mudi, mogoče počakaj na Mi box4, ki je menda že na razpolago za kitajski trg.
Pozdrav od Clipa

bomber111 ::

Bo pa 4 verjetno kar dražji. Že ta je cca 80€ na ebayu, pri nas pa slabih 100€.

*TV* ::

Zakaj pa 4ko? Koliko sem gledal pred časom je še slabša, kot 3jka. Ali sem kaj spregledal?

Gaston ::

clip je izjavil:

Tudi jaz predlagam Mi box3. Imam sam in dela EON bp.

Tudi meni dela načeloma zelo ok, sem pa včeraj naletel na problem.

Hotel sem na Xiaomi MiBox3 (EON) pogledati hokej za nazaj na HD SLO 2, pa se je pri hitrih premikih kamere slika zatikala, kot bi manjkali posamezni frame-i. Je še kdo zaznal kaj podobnega?

Potem sem si zadevo ogledal preko ogleda za nazaj preko Cisco STBja, kar je delovalo bp.

xidokok ::

Po moje je bil server prezeseden tisti trenutek. Se zgodi občasno ob kakšni prime time uri oz programu.

XS!D3 ::

Ni nujno. Kolega jamra, da se mu na Mi Boxu dogaja podobno. Tudi na sploh se mi zdi slika pri EONu na Mi Boxu občutno slabša kot recimo na Sonyu z vgrajenim Android TV, kljub temu, da je Mi Box priklopljen na precej manjši TV. Kaj je fora, še nisem ugotovil. Imata pa oba nastavljeno CBR (probal tudi ABR) in max kvaliteto. Ravno tako je Mi Box na kablu in gre speedtest z max hitrostjo linije (50Mbps).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

bomber111 ::

Ales ::

XS!D3 je izjavil:

Ni nujno. Kolega jamra, da se mu na Mi Boxu dogaja podobno. Tudi na sploh se mi zdi slika pri EONu na Mi Boxu občutno slabša kot recimo na Sonyu z vgrajenim Android TV, kljub temu, da je Mi Box priklopljen na precej manjši TV. Kaj je fora, še nisem ugotovil. Imata pa oba nastavljeno CBR (probal tudi ABR) in max kvaliteto. Ravno tako je Mi Box na kablu in gre speedtest z max hitrostjo linije (50Mbps).

Velikost priklopljenega TV-ja nima dosti veze. Kar moraš primerjati je zmogljivost CPU in GPU oz. chipset-ov med MiBox in Sony-evim TV, pa boš morda ugotovil v čem je fora.

XS!D3 ::

Ales je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

Ni nujno. Kolega jamra, da se mu na Mi Boxu dogaja podobno. Tudi na sploh se mi zdi slika pri EONu na Mi Boxu občutno slabša kot recimo na Sonyu z vgrajenim Android TV, kljub temu, da je Mi Box priklopljen na precej manjši TV. Kaj je fora, še nisem ugotovil. Imata pa oba nastavljeno CBR (probal tudi ABR) in max kvaliteto. Ravno tako je Mi Box na kablu in gre speedtest z max hitrostjo linije (50Mbps).

Velikost priklopljenega TV-ja nima dosti veze. Kar moraš primerjati je zmogljivost CPU in GPU oz. chipset-ov med MiBox in Sony-evim TV, pa boš morda ugotovil v čem je fora.

Ni bilo mišljeno glede zatikanja ampak glede kvalitete slike. Z vidika kvalitete slike ima še kako veze, če je slika skoraj 4x večja. Seveda za primerjavo z iste razdalje, tega pa res nisem posebaj poudarjal. Na Mi Boxu mi recimo podnapisi in logo od Slo 2 izgledajo “nažagani” (to je najbolj očitno). Možno je tudi, da Sony toliko bolj obdela sliko, ampak se mi je zdela prevelika razlika. Poleg tega je slika od EONa recimo na PCju ravno tako ok. Po drugi strani pa tudi na Mi Boxu vse ostalo (seveda v ustrezni kvaliteti) izgleda super npr. Netflix, Youtube, blurayi/remuxi predvajani v Kodiju/VLCju/MX Playeru. V končni fazi tudi predvajanje preko chromecasta (HBO GO, Infuse, Soda player). Celo EON preko chromecasta mi izgleda boljše kot direktno v TV appu (na Mi Boxu, na Sonyu ne).

Sicer pa tudi zatikanja ni bill opazit par mesecev nazaj, tako da možno, da se je s kakim updejtom spremenilo. Moram preverit pri kolegu, kakšno je stanje. Na mojem ga trenutno ne opazim (zadni update Mi Boxa in EONa).

matter ::

Enako izkušnjo imam jaz na Mibox.
Imam Sony TV in je slika preko EON na Sony android TV neprimerno boljša kot če priklopim Mibox3 na isti TV.

Se pa na Sonyju EON mnogo več sesuva.
Verjetno je edino Nvidia Shield prava zadeva za EON in seveda novejši Android TV.

S tem da meni na Sony TV pri CBR zeza na določenih kanalih (RTVSLO), da se slika ugasne in zopet predavaja. Potem pa dam pauvzo in naprej pa je ok.
Ta, da sedaj uporabljam VBR (Ali kaj je že) in je ok. Ampak je mal slabša slika.
Grem basket pa bom neloke metal

fidoX ::

zdravo !

poizkušam vstopiti v program EON, pri registraciji mi že 2 dni piše, strežniška napaka,
ali je to trenutno, ali bi lahko bilo kaj drugega ?
ter, ali je vstop v eon drugačna registracija, kot za moj.telemach vstop ?
lp

kingsix ::

Meni sploh ne dela to njihovo predvajanje za nazaj.. To pri meni kaka fora ali?

MadMen ::

fidoX je izjavil:

zdravo !

poizkušam vstopiti v program EON, pri registraciji mi že 2 dni piše, strežniška napaka,
ali je to trenutno, ali bi lahko bilo kaj drugega ?
ter, ali je vstop v eon drugačna registracija, kot za moj.telemach vstop ?
lp

Nekako dve opcije sta tu, 1. Že registriran profil MT pod tvojo šifro 2. Tvoj mail je že nekje v uporabi.

misek ::

Strežniška napaka mi je javljalo kakšen teden nazaj in je čez nekaj ur zadeva spet delovala.
Mi pa trenutno na računalniku deluje. Sem pa že bil logiran od prej.

fidoX ::

MadMen je izjavil:


Nekako dve opcije sta tu, 1. Že registriran profil MT pod tvojo šifro 2. Tvoj mail je že nekje v uporabi.


hvala za odgovore.

če grem na link eon, začnite gledati takoj, piše, da za vstop uporabim uporabniško ime ter geslo, kot za moj portal (to je verjetno moj.telemach vstop ? )
pod tem vnosom napiše napačen email , ali geslo.
če pa želim, registriraj se zdaj, napišem vse potrebno, me nič ne opozori, da bi imel že pod tem emailom drug račun, samo napiše na koncu, strežniška napaka.


ahh, uredu je !
probal sem dostop do dolgo pozabljenega D3go, in sem kar prišel notri v EON.

hvala vseeno za odgovore !

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fidoX ()

fidoX ::

se da naložiti eon preko kodija - LibreELEC (raspberry pi 3) ?

M.B. ::

Teoretično da, ker je neencryptan hls stream. Ampak moraš reverse engineerat kako poslat zahtevek zahtevek za stream. Preko spleta nebo delal nevem kak, ker bo CPU uporabljen za dekodiranje. Zanimivo pa da tudi ko stream predvajam preko kodija se včasih zatika, ko da ne uporablja GPUja čepraj je normaln mp4 h264 stream. Kako pa ti ne morem povedat, ker bi blo verjetno kršenje telemach pravil.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

misek ::

M.B.: meni se stream nič ne zatika pa zadevo uporabljam dnevno (z Intel Braswell E8000 procesorjem). Edino včasih se stream prekine ampak še nisem raziskoval zakaj. Pač pritisnem Play še enkrat :) Ko pride Kodi 18 alpha nekje aprila bom raziskoval kaj mu ni všeč.

Yossarian ::

Preko EON-a hočem gledat nek program, vendar se včasih ustavi in se izpiše: "Pri prejemu signala je prišlo do napake. (#1000)"
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

M.B. ::

@misek: Zatika se mi na pi2 pa pi3. Prekinja pa mi včasih tud na PCju VLC pravi da je invalid playlist, da chunki manjkajo. To pogosto zdaj ko OI gledam par ur po realtime.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

ttommy ::

Meni se danes full zatika, no obstoji in se noče predvajati niti, ko zaprem in ponovno prisnem play. V čem je fora?
Gamer

Zelnick ::

Meni dela normalno na PC-ju. Res pa je, da sem na edge preklopil, ker sem v chromu imel vedno večkrat črno sliko in error #1000.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

bauci ::

Ali ga kdo gleda na Ipad Pro? Pri ogledu nazaj (katerikoli program) mi slika po nekem casu zamrzne in moram preklopiti v zivo na drug program, da slika spet normalno teče.

bomber111 ::

Zelnick je izjavil:

Meni dela normalno na PC-ju. Res pa je, da sem na edge preklopil, ker sem v chromu imel vedno večkrat črno sliko in error #1000.

Na MS Edge se ti ne pojavlja error 1000 in ni zatikanja?

#000000 ::

Slučajno0 sem najdu v predalu MINI tv core-quad MK808B Plus, naložil EON gor in probal, app zažene, celo dela, ampak ko hočem karkoli gledat imam nekaj trenutkov zvok potem pa samo še krogec, sem zmeril hitrost preko wifija na TV in je tam 22mbit dl to je pomojem dovolj, sem tud probal nastavit da EON dela na kao manjši hitrosti pa ne pomaga.

aja android je 4.4.2 nek flawless rom al neki takega.

Kaka ideja kako to odpravit oz. če ima sploh smisel ? ker načeloma bi delat mogl ?

jusv ::

meni dela čist normalno na PC, tudi doma na smart tv je bp
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

#000000 ::

Na pc dela, na laptopu dela, na iphonu dela, na drugem laptopu dela, ko sem našel tale android mini TV box sem reku ajde da zapolnim kvoto 5 EON naprav bom ga naložil še sem in spremenu glupi HDTV v SMART TV :)

Zelnick ::

bomber111 je izjavil:

Zelnick je izjavil:

Meni dela normalno na PC-ju. Res pa je, da sem na edge preklopil, ker sem v chromu imel vedno večkrat črno sliko in error #1000.

Na MS Edge se ti ne pojavlja error 1000 in ni zatikanja?

Se mi je pojavil tu pa tam celo na MS Edge. Zatikanja ni bilo niti pri Chromu.
Se pa spomnim da sem preklopil na Edge, ko sem gledal film tedna in se je error pojavil na Laptopu in PCju na isti minuti. Na MS pa je delal normalno.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

misek ::

Kje v EON-u izberem podnapise? Oz. ali se sploh da izbrati. Recimo za BBC Earth.

#000000 ::

Evo vikend pred vrati, pa bo cajt za zezanje s tole jajco. Mam občutek da moj android tv nekako ne sfolga pognat še EON oz ga požene za vsebino pa počepne, pač premal RAM-a, zdej če bi dal vse programe ki jih ne nucam off ali celo zbrcal dol vse googlove appe, verjetno da bi vse zmrznlo, al pa če rootam napravo in na SD kartico naložim vse programe, ter razbremenim RAM, ampak potem mi EON ne bo hotu delat, ker kakor vidim zahteva da naprava ni rootana.

Kaka ideja za kakšen boljši rom ipd.

Hvala in LP

Ales ::

Eh. Če prestaviš programe z internega spomina na SD kartico, to z RAM-om nima blage veze. S tem ne boš nič pridobil. Drugo, če zbrcaš Googlove appe dol (vsaj tiste, ki aktivno obremenjujejo napravo), ne bi smelo nič zmrzniti.

Čim manj programov naj ti aktivno laufa na napravi. Kar pa je samo nameščeno pa da nima procesov, ki bi delovali v ozadju, na RAM ne vpliva.

Blisk ::

Men na TV Box EON ne dela, ker nobena tipka ne prime ko pridem v EON, samo če nastavim daljinca kot miško, potem dela, pa še to je problem ker se ne morem pomikat nižje po programih, samo do tak kamor seže kazalec miške.
Medtem ko na TVju pa dela vredu, čeprav shema ni ista kot pa preko kabla.
Ali je komu uspelo EON naložit preko KODIja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

#000000 ::

Ales je izjavil:

Eh. Če prestaviš programe z internega spomina na SD kartico, to z RAM-om nima blage veze. S tem ne boš nič pridobil. Drugo, če zbrcaš Googlove appe dol (vsaj tiste, ki aktivno obremenjujejo napravo), ne bi smelo nič zmrzniti.

Čim manj programov naj ti aktivno laufa na napravi. Kar pa je samo nameščeno pa da nima procesov, ki bi delovali v ozadju, na RAM ne vpliva.



Ma se mi je poznal, sem odstranil ytube, koledar, google, pa se pozna dobrih 100mb v running process, bom probal odpikat še brskalnik, ter vse googlove appe, sej ko se da EON dobit kje tud kot app brez google store računa.

ma drugač teče EON okay, brez zatikanja, dokler nočem kaj dejansko pogledat.

XS!D3 ::

Blisk je izjavil:

Men na TV Box EON ne dela, ker nobena tipka ne prime ko pridem v EON, samo če nastavim daljinca kot miško, potem dela, pa še to je problem ker se ne morem pomikat nižje po programih, samo do tak kamor seže kazalec miške.
Medtem ko na TVju pa dela vredu, čeprav shema ni ista kot pa preko kabla.
Ali je komu uspelo EON naložit preko KODIja?

Če imaš na boxu mobilno verzijo je logično, da dela samo s tocuhscreenom oziroma miško. TV verzija pa dela z dalincem.... Je pa pri meni enaka shema kot na DVB-C.

Blisk ::

XS!D3 je izjavil:

Blisk je izjavil:

Men na TV Box EON ne dela, ker nobena tipka ne prime ko pridem v EON, samo če nastavim daljinca kot miško, potem dela, pa še to je problem ker se ne morem pomikat nižje po programih, samo do tak kamor seže kazalec miške.
Medtem ko na TVju pa dela vredu, čeprav shema ni ista kot pa preko kabla.
Ali je komu uspelo EON naložit preko KODIja?

Če imaš na boxu mobilno verzijo je logično, da dela samo s tocuhscreenom oziroma miško. TV verzija pa dela z dalincem.... Je pa pri meni enaka shema kot na DVB-C.


Namestil sem tisto, ki se je dala namestiti. Je samo ena. A se da dobiti kje apk od nemobilne verzije?

XS!D3 ::

Če imaš kitajski box z mobilno in ne TV verzijo Androida, potem so tudi appi v play storeu mobilne verzije (ponavadi prilagojene za touchscreen) vključno z EONom. Apk za EON TV verzijo si lahko sicer potegneš z neta (npr. iz apkpure), ni pa nujno da bo v tem primeru delal.

Blisk ::

XS!D3 je izjavil:

Če imaš kitajski box z mobilno in ne TV verzijo Androida, potem so tudi appi v play storeu mobilne verzije (ponavadi prilagojene za touchscreen) vključno z EONom. Apk za EON TV verzijo si lahko sicer potegneš z neta (npr. iz apkpure), ni pa nujno da bo v tem primeru delal.



Res je, kitajski TV box.
Ampak sem potegnil dol apk in namestil zadevo in zdaj deluje normalno.
Hvala

Dark000 ::

Kako povežem EON tv s svojim računom. Izpiše se tista koda, vendar na strani moj telemach pod zavihkom televizija>eon ni polja za vpis te kode.

XS!D3 ::

Če imaš paket, ki vključuje EON za Smart TV bi moral imet na portalu pod Televizija->EON razdelek Aktivacija EON Smart TV aplikacije, kamor vpišeš kodo. Vsaj pri meni je. Drugače pa klic na support....

jusv ::

pri meni isto
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

bomber111 ::

Na tanixa sem instaliral TV verzijo EONa
https://apkpure.com/store/apps/details?...

in zaenkrat dela v nulo z originalnim pilotom. Ne potrebuješ miškiniga kurzorja. Tudi med programi in časovni zamik BP.
Hvala za link.
««
9 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32959174 (1059) Ulixes
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15348204 (1097) viharnik72
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23933595 (2005) Han
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138005 (9796) zitrus
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3311088 (5480) Daniel

Več podobnih tem