» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
46 / 50
»»

edi123 ::

beta1 je izjavil:

HDMI handshake error?

Naštimaj ročno resolucijo in barve na EONboxu. Predvidevam da je TV 1080p, daj na 1080p. Če je 1366p, daj na 720p. Barve daj na obeh YCRCB 420. HDR izklopi.

To je to, malo drugače sicer. Barve RGB, reoslucija 1080 60p.

Hvala.

Thunder wave ::

Je še kdo naročnik paketa EON Light na optiki, hitrost ima pa še po starem (200/20)? Priklopljeni smo na omrežje Rune, Telemach pa trdi, da dvig hitrosti velja le na njihovem omrežju, čeprav je eksplicitno napisano, da dvig ne velja le v Telekomovem omrežju. Tudi v Telemach portalu je sedaj zapisana hitrost 200/50.

strom_15 ::

Thunder wave je izjavil:

Je še kdo naročnik paketa EON Light na optiki, hitrost ima pa še po starem (200/20)? Priklopljeni smo na omrežje Rune, Telemach pa trdi, da dvig hitrosti velja le na njihovem omrežju, čeprav je eksplicitno napisano, da dvig ne velja le v Telekomovem omrežju. Tudi v Telemach portalu je sedaj zapisana hitrost 200/50.


Probaj resetirati modem, ker če je na portalu (moj.telemach) tako napisano potem bi morala biti takšna hitrost kot na moj.telemach.

Tadej17 ::

Živ.

Ima mogoče kdo APP ID kodo/številko od aplikacije EON. Iziv imam, ker je TV za hotele (Samsung HBU8000) in je trgovina omejena (ne pokaže vseh aplikacij), naj omenim da je OS Tizen, aplikacijo bi pa lahko dodal v skritem meniju preko APP ID. https://github.com/tavicu/homebridge-sa...

Pisal sem že na Telemač, pa ni neki odziva (prazniki pa to) :)

m3k ::

Tadej17 je izjavil:

...aplikacijo bi pa lahko dodal v skritem meniju preko APP ID...

Mirko tipka na radirko ////

m3k ::

Tadej17 je izjavil:

...aplikacijo bi pa lahko dodal v skritem meniju preko APP ID...

Kako, kje, če lahko malo več poveš, prosim.
Mirko tipka na radirko ////

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: m3k ()

Tadej17 ::

Hvala, zgledalo je obetavno, sigurno je ta ID ja, vendar ne zagrabi. Tudi iz seznama ostalih ID-jev mi zlouda samo nekatere (Facebook watch recimo, HBO MAX-a pa ne..)
 appid

appid

m3k ::


Ja, škoda, iz Tizen Studia tudi ne gre naložit aplikacij, čeprav sem jaz poizkušal na monitiorju, ki nima te opcije v skrivnerm meniju kot televizorji.
Mirko tipka na radirko ////

Tadej17 ::

m3k je izjavil:


Ja, škoda, iz Tizen Studia tudi ne gre naložit aplikacij, čeprav sem jaz poizkušal na monitiorju, ki nima te opcije v skrivnerm meniju kot televizorji.


EON aplikacija ni B2B registrirana zato ne deluje, so mi sporočili iz Samsunga.

MH0 ::

Kje se EON box-u pove, da nima priklopljenega koaxa? Sam ne zazna.

Daniel ::

Rabiš drugi BOX, brez Coaxa.

hansmayer ::

Jaz gledam točno 6 aplikacij na smart tv...In nič na -to goo-Mam full paket..

domenc ::

Zdravo,
zanima me ali je možno na kakšen način omejiti predvajanje/zagon EON aplikacije na EON box-u med določenimi urami (EON box s coax-om)?

Najraje bi, da se EON box v teh določenih terminih samodejno ugasne oz. če se ponovno prižge, da ga neka aplikacije nekako ugasne oz. če ima kdo drug kakšno rešitev (poleg timer ure :) ).

Hvala,
lp

V-i-p ::

Pametna vtičnica :). Pa v appu določiš od kdaj do kdaj ima box štrom ali ga nima. Lahko pa tudi ročno vključiš in izključiš kadar ti zapaše.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

PrimozR ::

Verjetno hoče nekomu (otroku) omejiti gledanje telvizije. Mulc pa zna hitro pogruntati, da gre vse skupaj povsem lepo mimo vtičnice :)

Thomxy ::

Pozdrav,
Ker dodatnih programov in višjih hitrosti prenosa podatkov ne potrebujem, sem dolgo vztrajal pri paketu Silver2. No, sedaj sem se vdal in prešel na Eon Light in se veselil vsaj možnosti uporabe EON TV aplikacije. Namestil sem jo na mojo relativno novo Philips Android televizijo, povezal na account... Aplikacija deluje, vidim in lahko uporabljam menije, slišim zvok... a slike programa ni (črn ekran).
Sem klical na Telemach in so mi povedali, da moja televizija ni podprta (aaAArgh!). Baje da bom moral vzet škatlico.
Kaj je že kdo imel to težavo? Nisem hotel dodatnega daljinca...
Hvala!

zavajon ::

Jaz imam 2 leti star Philips TV z androidom in EON dela na njemu brez problema. Tako da dvomim, da je kriv TV.

Ales ::

Thomxy je izjavil:

... relativno novo Philips Android televizijo ...!

Škoda, da naprave nimajo neke vrste oznak, ki bi nam povedale točno za kateri model gre! In OS bi res rabili neko vrsto opisa, da bi bilo jasno, katera verzija je... kaj pa vem, kake črke in številke, prav specifične za to napravo ali OS morda?

Ne vem, kako da se še nihče ni spomnil dodati tega??

To bi bila relativno velika inovacija!

Morda bi tudi Telemach lahko začel s tem, da bi k "EON" aplikaciji dodal neke oznake, črke, številke... to bi šele bila bomba!

Lonsarg ::

Kaj pa je plus EON aplikacije proti EOS "spletni" aplikaciji, torej da pac preko browserja uporabljas na TVju?

V kratkem dobim EON paket pa sem imel namen kar iz PCja priklopljenega na TV to gledat in ce prav razumem to pomeni preko eon.tv spletne strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

KTr1sk ::

Koliko pa je naročnina pri EON-u, recimo pri Telekomu je NEO BOX 4€, NEOlite aplikacija za tv je pa 1,5€.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Lonsarg ::

Trenutno promocijsko bom dobil vse brez doplacil v osnovnem paketu, sicer pa ce prav zastopim BOX ni v osnovnem, razen tega pa je vse vkljuceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

zavajon ::

Lonsarg je izjavil:

Kaj pa je plus EON aplikacije proti EOS "spletni" aplikaciji, torej da pac preko browserja uporabljas na TVju?

V kratkem dobim EON paket pa sem imel namen kar iz PCja priklopljenega na TV to gledat in ce prav razumem to pomeni preko eon.tv spletne strani.

Mnogo boljša slika (manjša kompresija), aplikacija je narejena za uporabo z daljincem, manj slab EPG.

Thomxy ::

Je prišel tehnik, da bi mi dal škatlico za EON, pa sem mu povedal, da bi imel raje na televiziji, ampak ne dela. Sva pogledala ponovno in aplikacija... je delovala! Kr neki.

Tako da sem ostal s kartico v reži televizije in EON app. Je povedal, da je v bistvu isti software, ki poganja EON na zunanji škatli. Edino dve stvari; Android naj bi bil vsaj 8.5, medtem ko ima moja televizija 8.0 in ne zgleda, da bi se dalo nadgraditi. Druga zadeva je pa to, da imam TV povezan preko Wifi in ne žice. Pravi da je prenos podatkov visok in bi lahko malo štekalo tudi zaradi tega. Trenutno dela ok, razen kanalov 4k, katere pa itak ne uporabljam, saj imam premajhno televizijo, preveliko razdaljo in preslab vid.

Lonsarg je izjavil:

Kaj pa je plus EON aplikacije proti EOS "spletni" aplikaciji, torej da pac preko browserja uporabljas na TVju?

V kratkem dobim EON paket pa sem imel namen kar iz PCja priklopljenega na TV to gledat in ce prav razumem to pomeni preko eon.tv spletne strani.


Jah, prednost aplikacije za TV je da uporabljaš le daljinec... je enostavnejše. Do sedaj sem uporabljal app na telefonu in cast-al, ampak je manj prijazno do uporabnika. Seveda, če imaš PC povezan s televizorjem, ga lahko uporabljaš za ekran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Thomxy ()

Lonsarg ::

Daljinec mi je smotan za uporabo, Logiteh K400 zmaga (je pa res da potem rabiš interface primeren miški/touchpad, ne pa primeren daljincu, zato imam pač Windows PC na TVju). Ja ok potem najbrž ni ovire za uporabljat spletno stran, sem se bal da bodo kake omejitve da ne bi vsi programi delali itd.

beta1 ::

EON app imas tudi v Microsoft Storu za win10 in win11. Tako da ne rabis spletne strani.
Huawei LTE CPE master.

shweegl ::

Lonsarg je izjavil:

Daljinec mi je smotan za uporabo, Logiteh K400 zmaga (je pa res da potem rabiš interface primeren miški/touchpad, ne pa primeren daljincu, zato imam pač Windows PC na TVju). Ja ok potem najbrž ni ovire za uporabljat spletno stran, sem se bal da bodo kake omejitve da ne bi vsi programi delali itd.


Jaz sem si pred kratkim tole vzel in dela kot urca :D
https://www.mimovrste.com/predvajalniki...

Valvoline ::

Ima kdo tisto eon prepaid varijanto? Katera programska shema je vkljucena noter? Nekateri pravijo da jim dela ze vec kot 1 leto kljub temu da naj bi bilo samo za 3 mes?

Mr_Globus ::

Je mozno doplacat za dodateno smart tv aplikacijo na optiki?

Daniel ::

Ne

MrStein ::

Zakaj se vsak klic na pomoč (070 700 700) začne s spiskom izpadov? ;)

Razen tega po 20-30 sekundah kar prekine povezavo.
Pri drugem poskusu pa naenkrat začne spraševati po šifri kupca.
Sicer je potem vseeno povezalo s svetovalcem, kjer sem to tudi omenil, samo je zgledalo, kot da kima in gre v eno uho not, skozi drugo pa ven.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

KTr1sk ::

Mr_Globus je izjavil:

Je mozno doplacat za dodateno smart tv aplikacijo na optiki?

To je pa čudno,koliko pa imaš lahko preko aplikacije prijavljenih TVjev? Na Telekomu menda ni omejitve in je cena 1,5€ za prijavo v vsako aplikacijo.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Mr_Globus ::

1 smart tv app na racun :8)

freesty ::

Verjetno ze kje razdrobljeno po tej temi a moram vprasat.

Telemach eon aplikacija je dosegljiva na vseh platformah tvjev?

Kupujem ravno nov tv pa bi rad, da se da nalozit eon aplikacijo. Me zanima, ce se moram katerih os izogibat.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mat xxl ::

freesty je izjavil:

Verjetno ze kje razdrobljeno po tej temi a moram vprasat.

Telemach eon aplikacija je dosegljiva na vseh platformah tvjev?

Kupujem ravno nov tv pa bi rad, da se da nalozit eon aplikacijo. Me zanima, ce se moram katerih os izogibat.


Načeloma samo na Androidu, da res deluje , ostalo je exotika.....

Dennis88 ::

LG WebOS in Samsung Tizen dela ok.

V-i-p ::

Hisense TVji ga tudi imajo (pred)naloženega. Baje dela bp.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Pinturicchio ::

Samsung brez težav, preverjeno

zavajon ::

Najbrž bo najbolje preveriti, če se izbrani model TV-ja najde na tem seznamu.

Thomxy ::

Jah... ta seznam je kar okrnjen.
Na njemu ni moje televizije, zato so mi rekli, da ni kompatibilna... A na koncu pa dela.

Djole ::

mat xxl je izjavil:

freesty je izjavil:

Verjetno ze kje razdrobljeno po tej temi a moram vprasat.

Telemach eon aplikacija je dosegljiva na vseh platformah tvjev?

Kupujem ravno nov tv pa bi rad, da se da nalozit eon aplikacijo. Me zanima, ce se moram katerih os izogibat.


Načeloma samo na Androidu, da res deluje , ostalo je exotika.....


Samsung, Lg, res deluje

daca ::

Ima kdo problem z zmrzovanjem eon boxa med predvajanjem vsebin v voyo aplikaciji? Meni box kompletno zamrzne 2-3x / uro. Ga moram fizižno odklopiti/priklopiti na elektriko. Predvajanje voyo vsebin v videu klubu (eon applikacije) deluje brezhibno. Voyo aplikacija na xiaomi mi box, tudi ni problemov
Kakšna ideja kako rešiti, ali pa je eon box zanič in bo potrebno kontaktirati telemach?! Box je nov, star kak teden.

Daniel ::

Na dveh EON OTT (brez COAX) boxih nobenih težav z VOYO aplikacijo.

panja003 ::

daca je izjavil:

Ima kdo problem z zmrzovanjem eon boxa med predvajanjem vsebin v voyo aplikaciji? Meni box kompletno zamrzne 2-3x / uro. Ga moram fizižno odklopiti/priklopiti na elektriko. Predvajanje voyo vsebin v videu klubu (eon applikacije) deluje brezhibno. Voyo aplikacija na xiaomi mi box, tudi ni problemov
Kakšna ideja kako rešiti, ali pa je eon box zanič in bo potrebno kontaktirati telemach?! Box je nov, star kak teden.


Meni VOYO tudi zmrzuje na boksu. Zato VOYO app poganjam na TV-ju.

beta1 ::

Kateri model EON boxov imate, da imate težave z VOYO ?
Huawei LTE CPE master.

beta1 ::

PS: Kot novega naročnika mobilni storitev, me zanima kakšna je programska shema na mobilni EON-TV v paketu ŠE VEČ? Je programska shema ločena od fiksnih storitev ali je enaka?
Huawei LTE CPE master.

KTr1sk ::

freesty je izjavil:

Verjetno ze kje razdrobljeno po tej temi a moram vprasat.

Telemach eon aplikacija je dosegljiva na vseh platformah tvjev?

Kupujem ravno nov tv pa bi rad, da se da nalozit eon aplikacijo. Me zanima, ce se moram katerih os izogibat.

Nekdo je omenil, da na Telemachu lahko imaš samo 1 aplikacijo, če imaš več televizorjev potrebuješ sprejemnik?!?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

j4nm4n ::

beta1 je izjavil:

PS: Kot novega naročnika mobilni storitev, me zanima kakšna je programska shema na mobilni EON-TV v paketu ŠE VEČ? Je programska shema ločena od fiksnih storitev ali je enaka?


Tako na hitro - čista osnova + sportklubi, jaz bi rekel, da je še manj programov kot na EON Light.

daca ::

beta1 je izjavil:

Kateri model EON boxov imate, da imate težave z VOYO ?

- Model: KSTB6020
- Android: 9
- Jedro: 4.9.159-1-6pre
- Firmware: 1.1.7
- Delovna različica: PTT1.190228.001

beta1 ::

daca je izjavil:

beta1 je izjavil:

Kateri model EON boxov imate, da imate težave z VOYO ?

- Model: KSTB6020
- Android: 9
- Jedro: 4.9.159-1-6pre
- Firmware: 1.1.7
- Delovna različica: PTT1.190228.001


Potem je to ta model:
https://www.androidtv-guide.com/pay-tv-...

Sam imam 2x CHOTT0102 in na njem dela VOYO brez težav:
https://www.androidtv-guide.com/pay-tv-...

Probaj zbrisati VOYO in sam sideloadaj najnovejšo verzijo APKja oz. probaj še kakšno starejšo verzijo APKja od VOYOta, če je kaj bolše.
Huawei LTE CPE master.

x rade ::

Eno vprasanje. V aplikaciji eon(iphone) je kakovost videa katastrofalna. Nastavitev za kakovost videa pa je nekak onemogocena. Na drugih napravah deluje ok prek mobilnih podatkov. Ima se kdo ta problem? Prilagam sliko
 Kakovost videa

Kakovost videa

x-rade is here...
««
46 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15448849 (603) Ulixes
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32959421 (1306) Ulixes
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23933842 (2252) Han
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138421 (10212) zitrus
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3311137 (5529) Daniel

Več podobnih tem