» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
45 / 49
»»

zavajon ::

Šport sem navedel le kot primer. Na enak način imam skupaj dokumentarne in filmske kanale. Tako na enem ekranu vidim, kaj je bilo na nekaj kanalih pred 3 urami, kaj je trenutno in kaj bo čez 3 ure.
Pa do EPG-ja se običajno pride z eno tipko, pri EON pa moraš uporabiti par klikov, da lahko scrolaš po EPG-ju.

Daniel ::

Logična rešitev je torej v menjavi operaterja.

OK.d ::

Eon je potem polizdelek, še na kabelski imamo boljše Predvajaj.si.
LPOK.d

Ales ::

zavajon je izjavil:

Pa do EPG-ja se običajno pride z eno tipko, pri EON pa moraš uporabiti par klikov, da lahko scrolaš po EPG-ju.

V "TV" verziji vmesnika moraš samo gumb "OK" stisniti na daljincu pa se ti prikaže overlay s celotnim EPG, po katerem se takoj lahko premikaš.

V spletni verziji vmesnika samo premakneš miško, da se prikaže overlay, in klikneš na mali "X" zgoraj desno, pa si ponovno na celotnem EPG.

Zdajle nimam mobilne naprave tu, a če se prav spomnim, je podobno.

V glavnem, povsod imaš en sam pritisk na gumb ali klik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

zavajon ::

Ales je izjavil:

zavajon je izjavil:

Pa do EPG-ja se običajno pride z eno tipko, pri EON pa moraš uporabiti par klikov, da lahko scrolaš po EPG-ju.

V "TV" verziji vmesnika moraš samo gumb "OK" stisniti na daljincu pa se ti prikaže overlay s celotnim EPG, po katerem se takoj lahko premikaš.

V spletni verziji vmesnika samo premakneš miško, da se prikaže overlay, in klikneš na mali "X" zgoraj desno, pa si ponovno na celotnem EPG.

Zdajle nimam mobilne naprave tu, a če se prav spomnim, je podobno.

V glavnem, povsod imaš en sam pritisk na gumb ali klik.

Pri meni na EON TV žal ni tako. Če po zagonu EON kliknem OK, se pojavijo tili oddaj, za katere Telemach misli, de bi me zanimale (in najbrž dobi za to kakšen dodaten cekin). Morda pa imam napačno mapiran ta gumb na daljincu, čeprav povsod v Androidu dela kot "OK".

Ales ::

zavajon je izjavil:

Ales je izjavil:

zavajon je izjavil:

Pa do EPG-ja se običajno pride z eno tipko, pri EON pa moraš uporabiti par klikov, da lahko scrolaš po EPG-ju.

V "TV" verziji vmesnika moraš samo gumb "OK" stisniti na daljincu pa se ti prikaže overlay s celotnim EPG, po katerem se takoj lahko premikaš.

V spletni verziji vmesnika samo premakneš miško, da se prikaže overlay, in klikneš na mali "X" zgoraj desno, pa si ponovno na celotnem EPG.

Zdajle nimam mobilne naprave tu, a če se prav spomnim, je podobno.

V glavnem, povsod imaš en sam pritisk na gumb ali klik.

Pri meni na EON TV žal ni tako. Če po zagonu EON kliknem OK, se pojavijo tili oddaj, za katere Telemach misli, de bi me zanimale (in najbrž dobi za to kakšen dodaten cekin). Morda pa imam napačno mapiran ta gumb na daljincu, čeprav povsod v Androidu dela kot "OK".

Se pri tebi menjanje kanalov vsakič znova začne na čisto prvem uvodnem ekranu aplikacije? Kako to?

In če imaš že izbran nek kanal, enostavno znotraj kanala klikni "OK", pa je.

monaco ::

A imaš lahko EON light TV na več kot enem TVju?
www.ramsak.si

xseki ::

OBVESTILO
Višje internetne hitrosti na optičnem omrežju

Pri Telemachu neprestano nadgrajujemo svoje storitve in ponudbo ter s tem skrbimo za najboljšo uporabniško izkušnjo. Nenehna vlaganja v infrastrukturo zagotavljajo stabilnost našega omrežja in omogočajo, da smo vodilni ponudnik internetnih storitev na slovenskem trgu, o čemer pričajo tudi številne nagrade in podeljeni certifikati.

Z 10. decembrom 2022 bomo novim in obstoječim uporabnikom paketov EON na optičnem omrežju zagotovili bistveno višje hitrosti v smeri od uporabnika, ob tem pa bo cena mesečne naročnine za omenjene pakete ostala nespremenjena.

Dvig hitrosti v posameznih paketih si lahko ogledate v spodnji tabeli:
https://telemach.si/novosti/obvestila/v...

Pinturicchio ::

Rajši naj vključijo areno sport v programsko shemo.

xseki ::

Ni šans;((:))

PrimozR ::

Me zanima kako daleč smo od dneva, ko bo DL višji od gigabita :)

Wolfie ::

Ima še kdo težave z aktivacijo EON tv s prepaid kartico? Pa že pred tremi meseci sem imel težave. Kao napačen mail ali geslo...

Never mind. Že zrihtal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wolfie ()

RockyS ::

Ali je možno eon box upravljati z daljincem od tv?

Morison ::

Seveda. Mene bolj zanima kontra, kot sprašujem v sosednji temi.

Daniel ::

Morison je izjavil:

Seveda. Mene bolj zanima kontra, kot sprašujem v sosednji temi.



https://www.google.com/url?sa=t&source=...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Morison ::

Hvala Daniel. Sem le dobil odgovor, čeprav ne v za to namenjeni temi. Upam da bo to še komu prišlo prav. Očitno se berejo samo določene tem. Potem pa namenoma odpreš temo pa nobenega odgovora. Moderatorji ti pa brišejo komentarje, če niso v za to namenjeni temi. Res bravo moderatorji!
Ne vem kje skrivajo ta navodila! Na Telemachu očitno prav namenoma skrivajo ta navodila.
Sem šel po teh navodilih za LG pa očitno kode niso pravilne, ker sem preizkusil vse napisane kode pa ne deluje. Vsaj ne vse tipke. Delujejo le tipke za glasnost ostalo pa ne?

Daniel ::

Jaz recimo berem zgolj teme, ki so mi zanimive, včasih pa tudi kaj spregledam, saj nisem zmeraj prisoten.

Ostali gumbi ti ne bojo delali. Zakaj bi jih sicer rabil?

Morison ::

Tudi ostale gumbe potrebuješ. Če ne nima smisla. Potem je vseeno, če je na STB. Vsaj gumbi za preklop kanalov, sredinski gumbi okoli OK in gumb za nazaj, da lahko pridem v meni, spored. Če pa moram vsakič preklapljat med TV/STB pa nima smisla. Pa zame še ni tak problem bolj je problem za mojo in otroke, ker niso ravno vešči tega potem je pa štala. Vsaj bi imel na STB pa potem ne moreš nastavljati glasnosti preko TVja kjer je bolj natančen kot pa preko boxa. Imam tudi TV Samsung priklopljen na isti box (no drugi isti, ker imam dva) preko katerega pa delujejo vse tipke, tako da bi moralo tudi tukaj.

Daniel ::

Ne vem, jaz sem daljinec sprogramiral toliko, da z EON daljincem prižgem vse skupaj (nastavljen na EON box, TV prižge preko CEC), ko pa je treba ugasniti vse skupaj, pa moram zgoraj pritisniti tipko za TV na EON daljincu in tipko za izklop, da se ugasne vse skupaj (izklopi se tudi box). Ko je EON daljinec nastavljen na TV lahko na TVju nastavim glasnost in prižgem ter ugasnem TV, drugega nisem niti testiral, ker drugega ne rabim.

Druge teme, v kateri si spraševal in kjer je točen opis tvojega problema sicer ne najdem, tako, da ne vem točno kje je težava, saj gumbe za preklop kanalov in tv spored imaš tako na EON daljincu (nastavljen na box).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Morison ::

Daniel je izjavil:


Druge teme, v kateri si spraševal in kjer je točen opis tvojega problema sicer ne najdem, tako, da ne vem točno kje je težava,...

Kako povezat EON daljinski upravljalnik z drugimi napravami?

Daniel je izjavil:


...saj gumbe za preklop kanalov in tv spored imaš tako na EON daljincu (nastavljen na box).

Ja samo je potrebno vedno preklapljat med TV/STB.
Kot rečeno na Samsung TVju pa VSE tipke delujejo tudi v načinu TV na EON daljincu. Enako bi rad tudi na LG TVju.
Saj deluje preko LG TV daljinca toda za določene funkcije EON Boxa pa moram še vedno vzet v roke EONov daljinec.
Na Samsung TVju je pa ravno obratno. Toda večkrat potrebujem dostop do EON boxa oz. njegovih nastavitev-menija kot obratno.

Likalnik ::

zakaj bi uporabljal EON daljinec...zakaj nimaš original TV daljinca s katerim lahko vse upravljaš in ti ne bo potrebno preklapljati med TV/STB....
kot rečeno že v temi kateri si spraševal...jaz uporabljam original TV daljinec...v mojem primeru Panasonic in z njim upravljam vse TV,EON BOX, Yamaha AVR, Chromecast,Kodi,PS itd..vsi ostali daljinci...jih je še ene 4 komadi vključno z EON daljincem so v omari že od začetka

Morison ::

Kot sem ti enkrat že razložil, pa očitno ne razumeš.
Zato ker mi LG daljinec ne odgovarja in ne deluje tako kot bi bilo treba. Ni mi všeč tudi daljinec od Chromcasta. Ni mi všeč tudi daljinec od Samsung TVja...
Kaj tebi odgovarja in kaj ti uporabljaš mene ne zanima. Jaz sprašujem zase. A je to toliko težko razumet. Vsakemu svoje.

Likalnik ::

Ne rabiš biti nadrkan pa nespoštljiv...ti nisem nič naredil..samo svetujem/pomagam ti kaj dela na način kot ga želiš...poleg tega mi pa nisi razložil, da ti pač LG daljinec ne odgovarja še manj pa podal kakeršen koli razlog zakaj ti ne odgovarja.....ampak....če ti po pravici povem mi dol maha kaj tebi odgovarja in kaj ne.
Če ti EON daljinec pač vzpodbudi določene fetiše za katere mi ne vemo (nisi nam jih še opisal...da ne boš spet klobasal kako si nam jih že) potem pač uporabljaj EON daljinec na način kot ga lahko oziroma ti le ta dopušča.

Morison ::

Likalnik je izjavil:

Ne rabiš biti nadrkan pa nespoštljiv...ti nisem nič naredil..samo svetujem/pomagam ti kaj dela na način kot ga želiš...poleg tega mi pa nisi razložil, da ti pač LG daljinec ne odgovarja še manj pa podal kakeršen koli razlog zakaj ti ne odgovarja.....ampak....če ti po pravici povem mi dol maha kaj tebi odgovarja in kaj ne.
Če ti EON daljinec pač vzpodbudi določene fetiše za katere mi ne vemo (nisi nam jih še opisal...da ne boš spet klobasal kako si nam jih že) potem pač uporabljaj EON daljinec na način kot ga lahko oziroma ti le ta dopušča.

Očitno si malo bolj počasne sorte in nepismen. Že v temi o Chromcastu nisi razumel, kaj bi rad, pa je bilo zelo enostavno napisano, kar bi razumel tudi 5 let star otrok. Kakšne fetiše imam jaz te popolnoma nič ne briga! Zakaj mi določen daljinec ne odgovarja te tudi nič ne briga. Kako ga bom jaz uporabljal in zakaj te nič ne briga. Vprašam pa lahko kadarkoli in kjer koli. Zato sem tudi odprl svojo temo, kjer bi lahko o tem debatirali toda si na žalost moral smetit še po tej temi. Fak ane. Mora se pa vedno najt en pacient, ki pametuje čist o nekih tretjih stvareh samo tisto ne kar vprašaš.
Očitno so vprašanja pretežka zate, zato te prosim, da se ne bašeš in oglašaš več tam kjer nimaš pojma in kjer ti ni mesto.

RockyS ::

Morison je izjavil:

Seveda. Mene bolj zanima kontra, kot sprašujem v sosednji temi.


Kako? Ne najdem navodil. Imam hisense tv.

edi123 ::

Je kdo tukaj zaposlen na telemachu ali pozna kdo koga, ki lahko zrihta kakšno boljšo ponudbo, kot je na spletni strani?

Imam možnost priklopa telemachove optike.

Lahko pišeš na ZS.

PrimozR ::

Verjetno ljudje kar čakajo, da bi neznancu mimo sistema ponudili boljše pogoje :D

Če ja, ping me too :))

Yossarian ::

Probaj po telefonu, včasih rata, sploh, če si dolgoletni naročnik in če tvoja pričakovanja niso prevelika.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

FastHeart ::

Slučajno sem počistil cache od Eon Tv aplikacije zdaj pa zahteva aktivacijo prek portala, problem pa je, da mi na portalu napiše, da je aktivacijska koda, ki jo kaže na TVju napačna. Je kdo že imel težave s tem?

Daniel ::

Pokliči jih pa bojo uredili.

zavajon ::

Morda boš uredil tako, da EON aplikacijo odregistriraš.
Se logiraš v Moj Telemach, greš na https://telemach.si/account/contract-de... in izbrišeš TV.

FastHeart ::

Sem poklical in mi je takoj zrihtal nič pa ni znal razložit zakaj mi je kodo zavračalo.

Tiger ::

Kodo ponavadi zavrača, če je v sistemu že vpisana. Takrat bi jo predhodno moral izbrisati, kar pa je lahko spet problem, isto napravo menda lahko dodaš/odstraniš samo enkrat na mesec.

V-i-p ::

Enkrat na mesec, jp.

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mat xxl ::

Bo Telemach, kaj odklenil vsem kanale, kot je to Telekom naredil in se veselo hvali z tem ?

BorutK-73 ::

Ponavadi odklenejo vse 15 decembra za mesec dni

MadMen ::

mat xxl je izjavil:

Bo Telemach, kaj odklenil vsem kanale, kot je to Telekom naredil in se veselo hvali z tem ?

Glede na to da jih je še vsako leto, jih bo tudi letos...

bedarija ::

super bom iz 120 kanalov ki jih ne gledam, imel 170 kanalov ki jih ne gledam

Anney ::

Ja nekako tako. :D Res je polno nekih nesmiselnih kanalov.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

phnj90 ::

Nekje 95% kanalov je čisto zares negledljivih, že naročniška učinkovitost VOD-ov je veliko večja.

MrStein ::

Ko sem kje na obisku in imajo TV prižgan, samo gledam, koliko bedarije je gor. Se tudi sami pritožujejo, da je 90% programa ološ, preostanek pa je tak-tak.

Kar sem na hitro ujel:
- vedno iste in res iste oddaje (iskalci zlata, ancient aliens, milijon preprodajalcev (avti, pa oni warehouse raiders ali kaj so že), pa oddaje o živalih - no, te so recimo še OK)
- reklame ves čas
- kaka krimi serija, no , ogromno jih je. So zanimivi, ampak nekako tako kot je dobro jesti bonbončke. Ni ravno za početi preveč.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Valvoline ::

Kaj pa je zaena fora tist eon prepaid 3m. Iscem programsko shemo pa ne najdem. A e ta koda uporablja za mobilni ali eon tv app? velja za 1 ali vec tvjev?

edi123 je izjavil:

Je kdo tukaj zaposlen na telemachu ali pozna kdo koga, ki lahko zrihta kakšno boljšo ponudbo, kot je na spletni strani?

Imam možnost priklopa telemachove optike.

Lahko pišeš na ZS.

podaj povprasevanje na optispin

Zgodovina sprememb…

xseki ::

Predplačniški paket televizije, brez vezave, velja 3 mesece.

Kaj ti omogoča predplačniški paket EON TV?
Več kot 180 programov z več kot 100 programov v visoki ločljivosti HD (EON FULL TV).

Videoklub z več kot 9.000 naslovi (Pikaboo Play, AXN, Epic Drama, Pickbox NOW, Minimax, National Geographic, My Baby TV, Nick+, CineStar Premiere Plus, Hopster, Vavoom Play, Nova S Play, Diva, E! SciFi, Cinemix, Prva liga telemach, Disney, AMC, History/C&I).

Ogled programov SportKlub z največjimi evropskimi in svetovnimi tekmovanji.

Ogled do 7 dni nazaj na vseh programih.

Ogled TV vsebin na enem pametnem televizorju in na eni od treh registriranih mobilnih naprav.


Jaz uporabljam takole: 1x Chromecast Google TV, 1x iPhone, 1x PC. Do zdaj še ni bilo težav z napravami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

BorutK-73 ::

Spet so podražili. Iz 3eur na 4 za dodatno kartico

Daniel ::

Je že kak mesec ali dva tako.

edi123 ::

Ima, kdo kakšno idejo zakaj se pojavlja takšna slika preko eon boxa?

 slika

slika



Sprobano z večimi hdmi kabli in po določenem času se pojavi takšna slika in po par minutah spet nazaj normalno in po pol ure spet itd. naključno vse. Priklopljeno na vse hdmi inpute na tv. Laptop pa deluje normalno preko hdmija. Tako da je 100% napaka v eon boxu.

Daniel ::

Menjaj kabel, če se še nadaljuje menjaj TV ali priključi EON box na drugi tv, da točno določiš vzrok.

Pinturicchio ::

Nočem biti pameten,samo to je napaka TV-ja in ne box-a

edi123 ::

Pinturicchio je izjavil:

Nočem biti pameten,samo to je napaka TV-ja in ne box-a

Če priklopim gor laptop ali PC deluje brez problema.

beta1 ::

HDMI handshake error?

Naštimaj ročno resolucijo in barve na EONboxu. Predvidevam da je TV 1080p, daj na 1080p. Če je 1366p, daj na 720p. Barve daj na obeh YCRCB 420. HDR izklopi.
Huawei LTE CPE master.
««
45 / 49
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23932733 (1143) Han
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247082 (1279) i8t76
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341136972 (8763) zitrus
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557376 (7068) predi
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3310981 (5373) Daniel

Več podobnih tem