» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
47 / 50
»»

Daniel ::

Ja premakni drsnik za mobilne podatke in si nastavi kakovost po želji.

x rade ::

Daniel je izjavil:

Ja premakni drsnik za mobilne podatke in si nastavi kakovost po želji.


Saj pravim da je onemogoceno. V “sivem” je in se ne da premaknit
x-rade is here...

daca ::

beta1 je izjavil:

daca je izjavil:

beta1 je izjavil:

Kateri model EON boxov imate, da imate težave z VOYO ?

- Model: KSTB6020
- Android: 9
- Jedro: 4.9.159-1-6pre
- Firmware: 1.1.7
- Delovna različica: PTT1.190228.001


Potem je to ta model:
https://www.androidtv-guide.com/pay-tv-...

Sam imam 2x CHOTT0102 in na njem dela VOYO brez težav:
https://www.androidtv-guide.com/pay-tv-...

Probaj zbrisati VOYO in sam sideloadaj najnovejšo verzijo APKja oz. probaj še kakšno starejšo verzijo APKja od VOYOta, če je kaj bolše.


Sem obupal z voyo aplikacijo na tem eon boxu. Dela prek EON video kluba. Sicer je nerodno navigirati, ampak bo za silo.

Torej ta model CHOTT0102 ima novejši in čist drugi čip. Mogoče se Voyo ne razume dobro z tem modelom boxa. Zanimivo da so v 2023 namestili star model KSTB6020 :/

Skratka sprobal sem na novo namestiti z google play store (zadnja verzija 3.5), zbrisal podatke aplikacije ter na novo aktiviral/prijavil vendar spet problem z zmrzovanjem.
Prek File managerja mi ni uspelo namestiti starejše verzije - 3.5, 3.4, 3.3 (xapk datoteke), ki se jih prenesel z apkpure.com . Javi neko napako pri razčlenjevanju paketa (ali nekaj takega). Verzija 4.6 APK pa je verjetno ni za Android TV. Ker tudi ne gre namestiti na box.
Prek adb pa mi sploh ne uspe povezati eon boxa. Sploh ne vpraša, če zaupam napravi. Nič... Nevem če kaj delam narobe ali imajo kaj zaklenjeno. Ker na Xiaomi mi box ni težav z adb.

beta1 ::

Meni velikokrat iz apkpure.com ne pravilno razlčeni APKjev. Iz drugi strani pa delajo BP. Pa so isti APKji.

Pa meni APKji tudi niso sploh se namestili iz USB ključkov.

Probaj naložit z Dowwloader aplikacijo (oranži tile).
Huawei LTE CPE master.

freesty ::

Se je kdo na telemachu ze probal zmenit za dodatno tv aplikacijo? Ne dodaten box, sam aplikacijo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mortal ::

Če vrneš Box imaš na voljo aplikacijo na dveh TV napravah.

okna ::

Ali je kakšna šansa da se na TV ki ima android inštalira eon mobilna aplikacija za telefon, saj me na tv sedaj sprašuje z kodo da aktiviram in to je nadležno. Prosim za pomoč in nasvet.

Pro ::

okna je izjavil:

Ali je kakšna šansa da se na TV ki ima android inštalira eon mobilna aplikacija za telefon, saj me na tv sedaj sprašuje z kodo da aktiviram in to je nadležno. Prosim za pomoč in nasvet.


Vpiši kodo iz TV-ja v portal moj.telemach pa bo zadeva delala!

LuJoo ::

freesty je izjavil:

Se je kdo na telemachu ze probal zmenit za dodatno tv aplikacijo? Ne dodaten box, sam aplikacijo.


Samo biznis paketi imajo 2x aplikacijo. Naj ti jo znanec, sosed posodi, ce jo nerabi 😊

-JM- ::

okna je izjavil:

Ali je kakšna šansa da se na TV ki ima android inštalira eon mobilna aplikacija za telefon, saj me na tv sedaj sprašuje z kodo da aktiviram in to je nadležno. Prosim za pomoč in nasvet.

Rabiš točno določeno verzijo aplikacije, kao skrekana (pa ni glih skrekana) in miško ali airmouse za instalacijo...

Pro ::

Ali airmouse (miško) potrebuješ samo za inštalacijo, ostalo pa potem lahko z daljincem od TV?

zavajon ::

Če si inštaliraš EON za mobilne naprave (tisti, za katerega je običajno 5 licenc), rabiš airmouse za upravljanje, ker z daljincem se ga ne da.

predi ::

Ve tukaj kdo kaj o tem?

predi je izjavil:

Pa dobro... Kaj za vraga pomeni tale stavek?

Licenca za uporabo aplikacije EON na pametnih televizorjih Smart TV za naročnike paketa EON Light velja za naročila, oddana do 31.5.2023.

Tole je bilo v pisnem obvestilu o napovedani spremembi Silver 2 paketa v EON Light, ki smo ga dobili po pošti. Seveda drobni tisk. A to pomeni, da ti lahko sploh ne dajo te licence oz. jo lahko izgubiš? Občutek imam, da gre samo še za en nov nateg. Spremeni mi paket in mi daj vse kar mi pripada, ne pa da postavljaš neke roke, ki nimajo nobene podlage v ničemer, niti niso podani v razumljivem jeziku. Kakšna naročila? Česa?


Podvprašanje: če mi kdo posodi EON Box za koaks in imam enega izmed EON paketov, lahko ta box uporabljam kar tako?

BorutK-73 ::

Nope

buttcrack ::

Ali se pri podaljšanju vezave da kaj barantat ali je -25% za eno leto max?

bosmla ::

Se pridruzujem gornjemu vprasanju...
Kako sploh po dveh letih?

LuJoo ::

Vzemi na drugo osebo, nov narocnik

buttcrack ::

kolk časa morš bžbit stran, da si potem spet smatran za novega?

Bolt ::

3mesece.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

batista ::

Zdravo. Trenutno imam naročen kabelsko tv pri A1 in optični internet pri T-2. (Vrhnika, optiko je napeljal telekom)
Sedaj A1 kabelsko tv ukinja. Kabelsko tv poleg televizorja uporabljam še v računalniku, v katerem imam digitalni tv tuner, vsaka naprava ima svojo conax kartico.
ALi kateri ponudnik (telemach?) ponuja možnost oz modem, ki bi dvb-c signal v optiki (če sploh je?) naprej po hiši pošiljal po koaksialnem kablu in bi obdržal tv tuner (pustimo to zakaj) ter da ne bi imel smart boxa ali aplikacije na televizorju?

Daniel ::

Pri Telemachu dobiš iz modema navaden koaksialni priklop. Rabiš pa Conax kartico, kar je lahko problem, če imaš veliko sprejemnikov.

solatjek ::

Nekaj dni imamo telemachov priklop in dva eon boxa (brez koaksialca). Na obeh se dogaja, da občasno (včasih na par minut, včasih na par ur) izgine slika na TV in javi napako v omrežni povezavi. Izpiše napako 1000 in da naj poskusimo čez minuto. Kaj bi lahko bil vzrok. Linija ne pade, ker internet dela v tistem trenutku normalno. Hitrost linije je 200/20 na koaksialcu.

bauci ::

Zadnje par dni to dela tudi pri meni. Optika.

LuJoo ::

batista je izjavil:

Zdravo. Trenutno imam naročen kabelsko tv pri A1 in optični internet pri T-2. (Vrhnika, optiko je napeljal telekom)
Sedaj A1 kabelsko tv ukinja. Kabelsko tv poleg televizorja uporabljam še v računalniku, v katerem imam digitalni tv tuner, vsaka naprava ima svojo conax kartico.
ALi kateri ponudnik (telemach?) ponuja možnost oz modem, ki bi dvb-c signal v optiki (če sploh je?) naprej po hiši pošiljal po koaksialnem kablu in bi obdržal tv tuner (pustimo to zakaj) ter da ne bi imel smart boxa ali aplikacije na televizorju?


Preko telekomove linije ni možno met koaksialca na telemachu(vrhnika). More bit njihova linija. Telekom semizdi da ma še pretvornik iz optike na coax, pozanimaj se.

bauci ::

Solatjek,
sem klical na Telemach. So rekli, da bodo oni na daljavo nekja naredili z boxi in da naj modem izklopim iz elektrike za minuto in pol naj bi bilo ok.
Probaj še ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

solatjek ::

bauci je izjavil:

Zadnje par dni to dela tudi pri meni. Optika.


Mi smo na koaksialcu, ampak danes je precej bolje, mogoče so pa kaj uredili

ales74 ::

buttcrack je izjavil:

Ali se pri podaljšanju vezave da kaj barantat ali je -25% za eno leto max?

lahko dobiš tudi višjo shemo za 2 leti pa nižjo ceno če povežeš fiksno in mobilno https://telemach.si/ponudba-za-obstojec...

buttcrack ::

telefone imamo službene, je no go.

bolj me je zanimali iz vidika barantanja...

-25% za dve leti ali kakšen brezplačen zamik, voyo itd... pač kakšen cukerček.

T-2 ponudi praktično nič, če pa se mal potrudiš, je pa kar nekaj bonbončkov.

Dejansko pa sem na telekomovi optiki in lahko prosto menjam, recimo temu as v rokavu.

Opcija je za 3 mesece na A1 in potem nazaj za dve leti kot nov naročnik.

Djole ::

buttcrack je izjavil:

telefone imamo službene, je no go.

bolj me je zanimali iz vidika barantanja...

-25% za dve leti ali kakšen brezplačen zamik, voyo itd... pač kakšen cukerček.

T-2 ponudi praktično nič, če pa se mal potrudiš, je pa kar nekaj bonbončkov.

Dejansko pa sem na telekomovi optiki in lahko prosto menjam, recimo temu as v rokavu.

Opcija je za 3 mesece na A1 in potem nazaj za dve leti kot nov naročnik.


Meni so dali dve leti nazaj po izteku 24mesecev popusta 25% za se eno leto, pa obdrzal sem razsirjeno shemo in balkan za novi dve leti. Lahko probas :)

buttcrack ::

e vidiš, tole sem rabil :)

hvala

solatjek ::

Mi lahko kdo pove, kaj je ta postavka na računu: Paket DTV za sprejemnik EON Smart Box. Česa potem nimam, če to odpovem?

Pa zanima me, kaj vse pokriva Paket Dodatna razširjena shema na paketu Eon Light.

Obe ostavki sta sicer akcijski za neko obdobje, ne vem pa kaj točno pokrivata.

Preklikal sem vse te njihove cenike, pa se ne znajdem najbolj, sem pa nov naročnik in je to prva položnica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

misek ::

solatjek je izjavil:

Paket DTV za sprejemnik EON Smart Box
To je naročnina za EON Smart Box sprejemnik. V času vezave je to zastonj, kasneje se plačuje.

Za primerjavo shem pa glej tole: https://sl.eon.tv/programska-shema/

care20 ::

Js bi vprašal a ni tko da če imas eon light paket,imaš še dodatno eon tv aplikacijo ki jo lahko aktiviraš na nekem android tv?tko je blo, zdaj po novem ko sem skleno paket, moram pa doplačati 5e...a je to samo pri meni?

misek ::

Da ni teh 5 € za EON box?

care20 ::

misek je izjavil:

Da ni teh 5 € za EON box?


Sem js tud mislil tko pa zgleda da ni...

Yossarian ::

Pri Eon Light ti pripada EON aplikacija, ki jo lahko aktiviraš na androidTv. Vsaj pri meni je že vsa leta tako.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

care20 ::

Pri meni je tudi bilo tako,zdaj ko na novo prijavis paket pac pravijo da ni vec tega...

Daniel ::

Zanimivo, v ponudbi jim še zmeraj piše "Eon smart box promo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

d4vid ::

Mal pomoči bi prosil. Pojma nimam kako ma eon to urejeno. Se da kako enostavno gledat vsebine iz zunanjega diska? Kolegici sem posodil disk s serijami, formatiran v NTFS in ne zna nastavit, da bi lahko gledala.
Se da ali je potrebno kaj inštalirat?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

RockyS ::

Ali se lahko daljinec od Hisense TV uporabi za EON box? Deluje vse razen tipke za menjavo kanalov/programov.

PrimozR ::

Daljinec od EON boxa lahko uporabiš za TV, če ti kaj pomaga...

RockyS ::

Ne, ker eon daljinec nima smart tv funkcij (netflix,plex...) oz funkcionalnosti Vidaa OS.

Res mi ni jasno kako samo en gumb ne deluje :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

_marc_ ::

A so že rešili zadevo, da bi lahko na daljincu od EON boxa lahko preklapljal med zadnjima dvema programoma, ki ju gledaš?

Likalnik ::

eno malo čudno vprašanje....modem dobiš samo eden...je kakšna možnost, da bi dobil dva? oziroma je kdo kdaj dobil dva modema....tudi doplačilo par € na mesec bi šlo skozi....

solatjek ::

Zakaj bi pa potreboval dva modema?

Likalnik ::

zato, da drugi modem lahko dam na drugo lokacijo in imam tudi tam internet/tv....trenutno sicer tv imam...rabil bi pa še internet...kar pomeni, da se moram na telemachu vezati za 2 leti in na mesec plačevati cca 32€ samo za internet.....pa mi je za drugo lokacijo to žal predrago....
sedaj sem pa naredil poizkus in moj modem od doma odnesel na drugo lokacijo in zadeva super funkcionira....težava je samo, ker ne morem do drugega modema pridit:)

bastadu ::

Na to za par € za dodatni modem lahko kar pozabiš, to ne obstaja ... Potem bi marsikdo vzel 2 modema in ga ponudil sosedu/frendu/mami/fotru in bi si konkretno znižal strošek interneta ...

Likalnik ::

no sej...to se mi je zdelo...ampak sem raje vprašal, če je kaj novega na tem področju....potem, če povzamem ni možnosti, da pridem do drugega modema:)
hvala

solatjek ::

Potem je bolje, da kupiš LTE modem in vtakneš vanj tisto sim kartico, ki ti za najmanj denarja nudi največ prenosa.

Likalnik ::

ja to moram še premisliti...nisem še nikoli imel te variante...ampak, če je podobno kot recimo na telefonu LTE potem bo internet zelo počasi delal...pač je slab signal in posledično slaba hitrost....bojim se, da če dam LTE modem, da bo tudi tu tako kot je na telefonu...
bom še malo premislil katera opcija mi je optimalna

recimo nekaj takega......https://www.bolha.com/modemi/ubee-evw32...
tega imam sedaj in deluje....predvidevam, da bi tudi s tem delalo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()
««
47 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15448688 (442) Ulixes
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32959367 (1252) Ulixes
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23933771 (2181) Han
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138341 (10132) zitrus
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3311120 (5512) Daniel

Več podobnih tem