» »

Problem z najemnikom stanovanja

Problem z najemnikom stanovanja

Uporabnik45 ::

Najemnica se je s svojo družino iz stanovanja izselila pred dobre pol leta. Takrat je izgledalo vse v redu. Prvi problem je bil, ker se mi po koncu razmerja ni več javljala na telefon, da bi prišla podpisati prekinitev razmerja. Ta pogodba do danes še ni bila podpisana. Prav tako mi je dolžna polovico zadnje najemnine, kar pa takrat ni bil tak problem, saj je naslednji najemnik plačal kar za cel mesec. Ja, slepo sem ji verjel.

Včeraj pa je ustrezno podjetje, s katerim imamo sklenjeno pogodbo o upravljanju, poslalo račun za skoraj 500 €. Gre za stroške bivanja (par naključnih mesecev lanskega leta in zadnji letošnji marčevski), ki bi jih najemnica morala plačati direktno upravitelju in sam s tem denarjem nimam nobenih stikov. Gre za prvi opomin in rok plačila 8 dni. Če ne plača ona, bom moral plačati sam.

Na telefon se mi ne javlja ne ona, ne drugi člani družine. Sicer imam njen novi naslov, a ne bi rad vsega skupaj zakompliciral.

Kaj storiti?

AlphaOne ::

Policija.

SimplyMiha ::

Če lahko dokažeš, da so stroški nastali med njenim bivanjem v stanovanju, jih lahko sodno terjaš. Plačaj sam, da ne zamudiš roka (in si nakoplješ dodatnih sitnosti), nato pa terjaj od najemnice. Mogoče pa lahko ugovarjaš (in dosežeš odlog plačila), samo to spet pomeni sitnosti.

Hja, kaj več bo moral povedat kak pravnik.

Zgodovina sprememb…

Uporabnik45 ::

Problem je, ker se na te zadeve s pravne plati ne spoznam skoraj nič. Poskusil bom prestaviti rok plačila, a to prav veliko ne bo rešilo. Do zadnjega roka pa bom plačal sam.

Že tisto polovico najemnine sem ji spregledal, tole pa je malce večji denar.

Zdi pa se mi čudno, da takole dobim opomin za več kot pol leta nazaj, rok plačila pa le 8 dni. Kaj pa če me ne bi bilo doma...

janezvalva ::

jaz sicer nimam pojma o teh stvareh, ampak zakaj je ona dolžna direktno upravitelju?
kdo je sklepal pogodbo?

facepalm ::

Ce se ti na telefon ne javi, jo pokliči iz druge telefonske (tvojo je verjetno dala na blocklisto).
Naslednji korak je obisk na domu in prijazno razlozit zadevo. Tretji obisk odvetnika, da ji poslje dopis. Cetrti pa tozba.

Modri dirkač ::

Upravitelj bloka nima z najemnico nič. Samo in zgolj z lastnikom stanovanja.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

aaa1 ::

Po pol leta ko se človek izseli iz stanovanja bi ti zahteval denar od človeka??? Plus to da je ona direktno dolžna upravitelju je zelo čudno, je slučajno morala plačevati stanovanjski sklad??

Gandalfar ::

> Včeraj pa je ustrezno podjetje, s katerim imamo sklenjeno pogodbo o upravljanju

To verjetno ni upravitelj bloka, ampak firma, ki upravlja stanovanje.

Uporabnik45 ::

Gandalfar je izjavil:

>
To verjetno ni upravitelj bloka, ampak firma, ki upravlja stanovanje.


Tako je. Upravitelj bloka nima nobene zveze s tem.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Vse pisno in priporočeno! Kakšen telefon nekaj no, ne ga bixat!

joze67 ::

A to, da je novi najemnik plačal celo najemnino za pol meseca je pa OK?

Ales ::

aaa1 je izjavil:

Po pol leta ko se človek izseli iz stanovanja bi ti zahteval denar od človeka??? Plus to da je ona direktno dolžna upravitelju je zelo čudno, je slučajno morala plačevati stanovanjski sklad??

Po pol leta terjatev še ni zastarala. Ne samo, da lahko zahteva, na koncu bo lepo plačala še vse sodne in odvetniške stroške.

Uporabnik45 je izjavil:

...Zdi pa se mi čudno, da takole dobim opomin za več kot pol leta nazaj, rok plačila pa le 8 dni. Kaj pa če me ne bi bilo doma...

Če nič drugega, ima to podjetje zelo slabo komunikacijo s tabo oz. ti z njimi. Vljudno pokliči odgovorno osebo (ne administratorko tam) in jo vprašaj, zakaj te niso prej oz. sproti obveščali ter jim povej, da si z njihovo storitvijo nezadovoljen in da v bodoče želiš drugačen odnos. Hkrati pa seveda zahtevaj izpis vseh neplačanih računov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

St235 ::

Uporabnik45 je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

>
To verjetno ni upravitelj bloka, ampak firma, ki upravlja stanovanje.


Tako je. Upravitelj bloka nima nobene zveze s tem.


Od kje ti ta ideja? Način plačevanja stroškov je stvar dogovora med najemodajalcem in najemnikom. Dokler sem bil najemnik je bil dogovor, da račune za stanovanje poravnamo najemodajalci. Tudi upravnik stavbe je bil o tem obveščen (poslana tudi kopija pogodbe) in so računi normalno prihajali na moje ime. Ne vem od kje vam ideja, da najemodajalec ne more bit plačnih stroškov upravljanja, nenavsezadnje je kot uporabnik stanovanja tisti, ki te storitve neposredno koristi. Ne pa mešat plačevanjev rezervni sklad s stroški upravljanja.

V dani situaciji je bistveno kako je bilo v pogodbenem razmerju vprašanje plačevanja stroškov urejeno z najemnico. Če so računi prihajali na tvoje ime in bi jih po dogovoru morala plačevati najemnica potem nimaš druge kot, da poravnaš račun (je na tvoje ime) in v civilnem postopku terjaš najemnico. Če so bili računi na njeno ime pa predlagam pogovor z upravnikom, kjer se poskusiš dogovorit, da oni neposredno terjajo nosilca računa in ne dejanskega lastnika.

Ishmael ::

Kaj se plačuje je stvar pogodbe (medsebojnega dogovora) in ne zakonov. Rezervni sklad je načeloma strošek lastnika, saj je stanovanje njegovo, lahko pa se prenese plačevanje oz. vplačevanje v ta sklad na najemnika in se najemnino ustrezno zniža.
Stroški upravljanja v blokih pa so povezani s stroški odčitavanja števcev in stroški vzdrževanja inventarja (vrat, oken) na hodnikih, zunanjosti bloka če je tako določeno (trava, cvetje, drevesa), varovanje, čiščenje, itd.
Uporabnik bloka posredno ali neposredno koristi vse te storitve in naj za njih tudi plačuje.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ishmael ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novopečen v oddaji stanovanja hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7211655 (1073) St235
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30364273 (57189) Ishmael
»

Najemnik nekoga šverca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11324190 (20068) m0LN4r
»

Pravniški nasvet pri plačilu najemnine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517422 (15864) St235
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21637626 (24101) Timurlenk

Več podobnih tem