» »

A1 Kombo M

A1 Kombo M

1 2
3
4 5

Juzh ::

Anonimnež je izjavil:


Kar me je še zmotilo v poslovalnici je to, da sem imel občutek, da kvaliteta slike (predvsem v HD) vseeno ni takšna kot na Telekomu. Ali pa so imeli le preveliko televizijo in sem bil preblizu?


Če poslovalnica ni na optiki že v štartu ni isti HD signal, lahko je tudi slabša televizija kot si je vajen.

Je pa na dobrem TV slika HD programov pri telekomu na optiki res izvrstna. Ne sicer na vseh kanalih, ker na nekaterih šparajo pri Mbs, predvsem imam v mislih eurosport 1 in 2.

Sem gledal če se dejansko splača menjat iz telekoma na tele famozne a1 kombo pakete, nakar naletim na sledeče:
https://www.a1.si/televizija/tv-program...
A1 ponudbi v 2019 še vedno ne ponuja HBO v HD? 10€ da plačujem za 5 SD programov in brez hbo go? Ne me smejat.

cortez ::

Kateri modem dobiš zraven pri kombo paketu ?

morosito ::

vse kar dobis danes je za smeti.
jaz imam svoj router ac priklopljen kar na pretvornik (sfp) in kloniran mac adress od routerja.
sem na telekomovi optiki. dela vse v nulo (net, tv) vse preko istega kabla.
hitrost 100/100

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

Han ::

Modem sem na kratko omenil na prejšnji strani. Zaenkrat deluje v redu. Če dalj časa ne uporabljaš interneta, rabi ca. 5 sekund, da se vzpostavi povezava...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

finpol1 ::

morosito je izjavil:

vse kar dobis danes je za smeti.
jaz imam svoj router ac priklopljen kar na pretvornik (sfp) in kloniran mac adress od routerja.
sem na telekomovi optiki. dela vse v nulo (net, tv) vse preko istega kabla.
hitrost 100/100


Zakaj za smeti?

starfotr ::

Že od pamtiveka je znano, da je treba imeti svoj router in modem vezan v bridge, ker operaterji dajejo najcenejši šrot zraven.

Za navadne uporabnike je dovolj tudi operaterjeva oprema.

finpol1 ::

Ampak modem mora biti pa od njih?

Tilen ::

starfotr je izjavil:

Že od pamtiveka je znano, da je treba imeti svoj router in modem vezan v bridge, ker operaterji dajejo najcenejši šrot zraven.

Za navadne uporabnike je dovolj tudi operaterjeva oprema.

Poslovni uporabniki lahko dobijo dražje modeme, tudi take za 250 EUR/kos.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

starfotr ::

Sam veš, da tega modema ne dobiš kar tako, če nisi poslovni.

Jaz sem v preteklosti, ko je bil še amis in baker imel težave z modemom. Ob vsakem najmanjšem grmenju je prekinilo linijo. Rešitev bi bila drug modem, kateri je bil odporen na majhne razelektritve. In bi moral dat 30 eur, da bi dobil ta modem. Potem sem za 1 mesec naročil eno stacionarno številko in nato so mi dodelili boljši modem, da so bile storitve vsaj normalne. Tako sem bil ob tri eur in ne ob 30.

Tilen ::

Sedaj ga dobiš.

Ja, takrat je to bila ena od poti, ker storitve ni šlo drugače zagotoviti, saj 546 modem ni imel wifi in FXS portov. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

morosito ::

finpol1 je izjavil:

morosito je izjavil:

vse kar dobis danes je za smeti.
jaz imam svoj router ac priklopljen kar na pretvornik (sfp) in kloniran mac adress od routerja.
sem na telekomovi optiki. dela vse v nulo (net, tv) vse preko istega kabla.
hitrost 100/100


Zakaj za smeti?


jah...ce si zahteven....jaz danes brez AC wifi res se ne mislim zafrkavat...ga rabim ker imam vse naprave preko wifi povezane.
jaz da dobim router ki podpira samo 2.4 ghz jim ne dovolim niti da vstopi v hiso....

XS!D3 ::

Jah enim (oziroma marsikomu) je dovolj to, kar dobijo do operaterja, če ni res crap, za druge je dovolj malo boljša all-in-one kišta. Jaz osebno imam APje (+ controller) v vsakem primeru raje ločene od routerja.

morosito ::

XS!D3 je izjavil:

Jah enim (oziroma marsikomu) je dovolj to, kar dobijo do operaterja, če ni res crap, za druge je dovolj malo boljša all-in-one kišta. Jaz osebno imam APje (+ controller) v vsakem primeru raje ločene od routerja.


jaz ze 1 leto kupujem fritz 7490 na bolhi po 15-20EUR. so redki ampak vsak dan spremljam. naleti 1 router enkrat mesečno.
99% uporabnikov misli da je fritz 7490 crap router ker mu ga je telekom podaril.
drugače takšen router v trgovini v nemčiji stane 180EUR. crap pa ni če ima celo aplikacije na appstore za telefon, nas, vpn, analazizo wifi, itd.
in pol kaj mi pravijo prodajalci takih routerjev? "prodam ker sem kupil boljsega" in ti pokaze nek tp-link za 30EUR.

lih sem prejsnji teden kupil router na bolhi fritz 7590 za 30EUR...ta tudi pravi da je kupil boljsega (linksys za 45EUR). Drugace router fritz 7590 stane 270EUR.

aja....kupujem fritz 7490 na bolhi za 15-20EUR in ga pol preprodam takoj na subito.it za 100-120EUR in ga prodam v roku 24h...

celo router fritz 7360 rabljen drži ceno v italijo

https://www.subito.it/telefonia/router-...

a isti ga prodajajo na bolhi za 15EUR

http://www.bolha.com/racunalnistvo/mrez...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

morosito ::

hahaha...nekdo je prebral kaj sem napisal in je ze dal oglas na bolhi 23.2 ob 23ih :D

http://www.bolha.com/racunalnistvo/mrez...

morosito ::

Samo kako vidim ko eni lazejo:

Telekom pravi da na svoji optiki (bitnem toku) ne daja 100 uploada ker kabel tega ne prenese.
T-2 pa na bitnem toku krivi telekom za omejitve (ceprav telekom nudi t-2 ful ugodno zakupljeno kolicino 500/100, strankam ne odobrava 100/10 ker laze)
A1 pa nudi upload 100 brez problema na telekomovi optiki....

Zelo razocaran nad prvimi 2....znajo pa se delat veliki stručkoti...nudijo pa povezave katastrofalne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

morosito ::

igračkal sem se te dni na A1 optiko preko TS optike in sicer GPON optika.
dali so mi modem Ubee (imel sem tudi Genexis).
Ugotovil sem da Ubee modem nekako v bridge načinu dovoljuje multiple pppoe povezave medtem pa Genexis pa ne.

Hitrost paketa 100/100 (hitri internet) - realna hitrost paketa 94/87...ping rahlo povišan: 9-10 (prej na t-2 je bilo 4); verjetno zaradi pppoe seje!?

Multiple pppoe povezave deluje samo ko na modem ubee priklopim router in na routerju aktiviram bridge način...torej imam:

Modem Ubee + moj router fritz 7590 (pokljukana opcija: Connected network devices are also allowed to establish their own internet connections (not recommended))

na lan1 imam WAN (ker je router dsl)
na lan2 imam fiksni računalnik
na lan3 prenosnik ki ima svojo pppoe povezavo
na lan4 prenosnik ki ima svojo pppoe povezavo

Na vsakemu računalniku dam pobirat file od 10 GB (https://speed.hetzner.de/)
In tukaj se doagaja nekaj neverjetnega: vsak računalnik pobira na hitrost 9.2 MB....sem ostal varjanta "wtf?"

ko pa priklopim vse računalnike direkt v modem ubee pa mi deluje samo 1 seja pppoe ne pa 3 hkrati....zakaj?
skratka tu se še nekaj igračkam...

Škušam dobiti info glede VLAN ID ki ga uporablja A1 samo nikako da pridem do te informacije.
Zanima me tudi MTU ki uporablja A1.

Ipv6 deluje odlično na pppoe na TS optiki gpon. Tu je ping zelo nizek (2 do 3 max).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

starfotr ::

Imaš lahko 4 hkratne seje PPPoE, ne glede na modem.

V primeru IPv6 pa gre samo 1 seja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

Bakunin ::

morosito je izjavil:

Škušam dobiti info glede VLAN ID ki ga uporablja A1 samo nikako da pridem do te informacije.


kaksen tcpdump/wireshark ti nič ne pove ?



Zanima me tudi MTU ki uporablja A1.


???
tu gre za PPPoE in če nisi kaj preveč sam zj*** se odjemalec sam nastavi na ustrezen MTU (preberi si kasken RFC o PPPoE, IPCP,IP6CP, PADI/PADO,... ter seveda PMTUD)

Bakunin ::

starfotr je izjavil:

V primeru IPv6 pa gre samo 1 seja.


Ko sem jaz testiral nekaj časa nazaj so tudi šle 4 skozi.

starfotr ::

Ja, že, pa dobiš na vseh 4 sejah v6? Samo na eni ti dodeli, na ostalih je v4 only.

Bakunin ::

starfotr je izjavil:

Ja, že, pa dobiš na vseh 4 sejah v6? Samo na eni ti dodeli, na ostalih je v4 only.


framed_route aka IA_PD lahko dobiš samo na eni, ampak WAN framed address IPv6 dobiš na vsaki.

Tilen ::

morosito je izjavil:

igračkal sem se te dni na A1 optiko preko TS optike in sicer GPON optika.
dali so mi modem Ubee (imel sem tudi Genexis).
Ugotovil sem da Ubee modem nekako v bridge načinu dovoljuje multiple pppoe povezave medtem pa Genexis pa ne.

Hitrost paketa 100/100 (hitri internet) - realna hitrost paketa 94/87...ping rahlo povišan: 9-10 (prej na t-2 je bilo 4); verjetno zaradi pppoe seje!?

Multiple pppoe povezave deluje samo ko na modem ubee priklopim router in na routerju aktiviram bridge način...torej imam:

Modem Ubee + moj router fritz 7590 (pokljukana opcija: Connected network devices are also allowed to establish their own internet connections (not recommended))

na lan1 imam WAN (ker je router dsl)
na lan2 imam fiksni računalnik
na lan3 prenosnik ki ima svojo pppoe povezavo
na lan4 prenosnik ki ima svojo pppoe povezavo

Na vsakemu računalniku dam pobirat file od 10 GB (https://speed.hetzner.de/)
In tukaj se doagaja nekaj neverjetnega: vsak računalnik pobira na hitrost 9.2 MB....sem ostal varjanta "wtf?"

ko pa priklopim vse računalnike direkt v modem ubee pa mi deluje samo 1 seja pppoe ne pa 3 hkrati....zakaj?
skratka tu se še nekaj igračkam...

Škušam dobiti info glede VLAN ID ki ga uporablja A1 samo nikako da pridem do te informacije.
Zanima me tudi MTU ki uporablja A1.

Ipv6 deluje odlično na pppoe na TS optiki gpon. Tu je ping zelo nizek (2 do 3 max).


SI jim sporočil uporabniške podatke, da lahko to popravijo? :D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

morosito ::

@tilen bom tiho
sam na drugem pa t-2 špijunirajo...in popravljajo....upam da a2 tehnikov tukaj ni :D

starfotr ::

Pa ravno Tilen je od A1 :) hahhahah

springfield ::

morosito je izjavil:

Škušam dobiti info glede VLAN ID ki ga uporablja A1 samo nikako da pridem do te informacije.

VLAN je 3902, za TV pa 3970.

morosito ::

starfotr je izjavil:

Pa ravno Tilen je od A1 :) hahhahah


bemti....zdaj bo zapiral vse luknje

morosito ::

springfield je izjavil:

morosito je izjavil:

Škušam dobiti info glede VLAN ID ki ga uporablja A1 samo nikako da pridem do te informacije.

VLAN je 3902, za TV pa 3970.


prvega sem probal mi mi se noce povezat na pppoe ?!

springfield ::

Hm...jaz mam VLAN 3902 na Mikrotiku in mi deluje. Kako imas skonfigurirano?

morosito ::

springfield je izjavil:

Hm...jaz mam VLAN 3902 na Mikrotiku in mi deluje. Kako imas skonfigurirano?


kaj si na navadni optiki, gpon optiki ali xdsl?

morosito ::

kaksne nastavitve imas za a1? ker sem včeraj dobil mikrotik hAP ac2 za se igrackat....

starfotr ::

PPPoE vpišeš v Mikrotika in to je to.

springfield ::

Odvisno kako imas povezano. Jaz imam optiko direkt v Mikrotika in moram VLAN-e skonfigurirat, da dela. Ce pa imas vmes se modem, pa ni nobene potrebe.

starfotr ::

Kateri SFP imaš? Imaš GPON od telekoma?

springfield ::

Telekomov GPON in Telekomov SFP :) Pri vracanju opreme Telekomu se je "izgubil" in so mi potem samo poloznico za 18€ poslali, kar je ceneje, kot ce bi sam kupil modul :))

starfotr ::

A ga imaš kje pri roki, me zanima model.

springfield ::

FT4420D-34 1.25Gb/s 20km SC DDM Tx1310nm/Rx1490nm
Mikrotik pravi, da je proizvajalec ADDCOM.

morosito ::

Je mozno da bi nastavitve iz mikrotika za a1 skopiral? Ali naredil export?
Ne vem to ker imas direkt sfp v njemu..ki meni preko modema ubee nic ne dela.

Bakunin ::

giga ali 100Mb SFP (oz. signal) ? :-)

springfield ::

morosito je izjavil:

Je mozno da bi nastavitve iz mikrotika za a1 skopiral? Ali naredil export?
Ne vem to ker imas direkt sfp v njemu..ki meni preko modema ubee nic ne dela.

Ce imas modem vmes, ne rabis VLAN-a rihtat. Verjetno za TV samo. Kar pa naredis VLAN na WAN portu (service tag mora bit izklopljen), naredis bridge in na portu, kjer bi imel TV, nastavis interface ta VLAN in bridge na ta nov bridge. A1 box mores potem povsem ugasnit (elektriko ven) in nazaj vklopit, drugace je zmeden.

morosito ::

Uh...obupal...bom se igrackal ko pridem nazaj v slo...tnx za info

morosito ::

Tilen: kaj se dogaja s ipv6 na a1?
akos mi v ipv6 naredi max 94/21 na testu, na ipv4 pa 94/93.

TheMentor ::

Tudi jaz sem novopečeni naročnik tega paketa.

Imamo kupljeno linijo 100/100 za dodtanih 5 euru. Direktno na kablu na Ubee modem nisem še nikoli izmeril več kot 94/21. Problem je predvsem upload, ki več kot 20 ni nikoli.

Drugi problem, ki ga imam pa je naslednji. Po hiši imam razpeljane Netgear Orbi rbk53 za pokrivanje wifi signala. Orbi router je povezan direktno na Ubee modem preko kabla. Orbi ima možnost router načina ali bridge. Oboje sem probal in ni razlike.

Če povežem računalnik z kablom na Orbi router dobim podobne hitrosti kot kabel direktno na Ubee kar je OK.

Vendar Orbi wifi pa daje zelo slabe hitrosti downloada...tam max 30. Prej, ko sem bil na T2 pa je delalo vse super. Hitrost na Orbi skoraj po celi bajti 95/10.

Je možno kako svoj ruter konfigurirati namesto Ubee? Izgleda kot, da je problem samo Orbi wifi, ampak ne vem kako je potem zadeva delovala na T2. Ubee wifi imam tudi izklopljen, da ne moti signal. Tudi na splošno nimam sosedov, ki bi mi motili signal.

Razmišljam, da bi šel nazaj na T2, ker to da imam sedaj slab wifi po bajti mi je nesprejemljivo.

starfotr ::

Investiraj v svoje naprave. A1 pa javi napako.

TheMentor ::

Sem že javil, pa se v dveh dneh ni kaj spremenilo.
A lahko svoj router sploh nastaviš tako, da nebi potreboval Ubee ter da bi delovala tudi televizija?

Najbrš ni dovolj, da samo DNSje nastavim pa uporabniško ime ter geslo.

morosito ::

Lahko. Pisi na podporo. Aktivirajo ti bridge nacin in pol na tvoj router delas pppoe.
Bolj enostavnega od tega ni

MrStein ::

TheMentor je izjavil:


A lahko svoj router sploh nastaviš tako, da nebi potreboval Ubee ter da bi delovala tudi televizija?

Lahko brez Ubee. Za TV pa ne vem. Kako imaš zdaj TV?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Je komu uspelo narihtati e-račun za A1?

Torej v banki.

Sem dal vlogo ampak je zavrnilo:

Vzrok zavrnitve je: Referenčna številka ni ustreznega formata 'xyz1234543'!.


Katero številko točno je treba vnesti?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Tomassi ::

Vpišite celotno šifro naročnika, ki jo najdete na levi strani računa in 9 mestno tel. št. za prejemanje obvestila SMS o poslanem E-računu. (npr. 701306287 00001 040440530). Več informacij najdete na www.simobil.si/eracun.


Šifra naročnika je označena kot "šifra:" in je na levi strani računa, nad tabelo. Deluje pa tudi za bob.

MrStein ::

Je zdaj šlo*. Sem površno tisti tooltip v e-banki prebral.

Je pa res, da bi lahko bolj jasno napisali. Vsaj na a1.si.


* - beri: sem oddal tako, odgovora zaenkrat še ni

Odgovora še kar ni, status je "Dostavljena".

Zadnja vrstica je od 31.jul
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

overload ::

Kaj novi A1 routerji podpirajo AC? Namreč, če ga ne podpira bom moral kot kaže kupiti en access point ali nov router...
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34282601 (1240) Peon
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1876557109 (5215) starfotr
»

A1 Optika TV & Internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7716057 (3292) WaterBoy
»

A1 ima nov hibridni modem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
38583126 (28890) simnov
»

cene internetnih paketov

Oddelek: Loža
376634 (5020) Ganon

Več podobnih tem