» »

A1 Optika TV & Internet

A1 Optika TV & Internet

«
1
2

nyler ::

Živjo.

V stanovanju imam speljan samo en utp kabel operaterja A1 (bivši amis). Sedaj bi rad imel logično 1 tv ter Router (Router). Sedaj me pa zanima če je možno speljati iz A1 modema/switcha do mojega routerja in nato iz mojega routerja iz porta 1 v TV, port 2 PC in itak WIFI.

Če je možno mogoče kdo ve kakšne nastavitve potrebujem?
Če pa to ni možno bi šlo da bi med A1 modem/switch in router dal še en switch iz katerega pa potem v TV in router?

Lp
  • spremenilo: nyler ()

nsa_ag3nt ::

V sorodni temi imaš shemo, kako delata 2 ethernet povezavi po enem 8 žilnem utp cat 5e kablu, max hitrost pri vsaki od obeh ločenih povezav je 100 mbit.
DATA in TV po enem UTP kablu (siol)

Skiciraj kako imaš in kako bi rad imel (modem, router, tv)...


Če router podpira igmp-proxy, potem lahko spelješ iptv preko njega na tv.
SIOL TV in IGMP Proxy
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

dajoker ::

Da sunem temo; pri a1 imam TV, net in stacionarni telefon. Kolega mi ponuja enak TV box, kot ga že imam - če ga priklopim na modem bi zadeva delovala? Hvala za odgovor.
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

MadMax ::

To bi lahko v praksi probal preden bi sploh pomislil na pisanje po forumih ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

nyler ::

MadMax je izjavil:

To bi lahko v praksi probal preden bi sploh pomislil na pisanje po forumih ;)


Bi lahko vendar, bi si moral od nekje sposoditi a1 tv box, kar pa je malce težje :D

nsa_ag3nt je izjavil:

V sorodni temi imaš shemo, kako delata 2 ethernet povezavi po enem 8 žilnem utp cat 5e kablu, max hitrost pri vsaki od obeh ločenih povezav je 100 mbit.
DATA in TV po enem UTP kablu (siol)

Skiciraj kako imaš in kako bi rad imel (modem, router, tv)...


Če router podpira igmp-proxy, potem lahko spelješ iptv preko njega na tv.
SIOL TV in IGMP Proxy


Router naj bi podpiral. Je le novejši na katerem sem to imel uposobljeno na T2. (tam sem imel z t2 switcha kabel v svoj router in iz njega na en port tv na drug pa pc, in je špilalo)


Skica

MadMax ::

Sem odgovarjal dajokerju, sorry za nesporazum :)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

dajoker ::

MadMax je izjavil:

To bi lahko v praksi probal preden bi sploh pomislil na pisanje po forumih ;)


Pa res bi lahk to nardil. Kk nism prej poštudiro. Peesda...
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

BCSman ::

Offtopic, morda kdo ve kje v A1 portalu lahko ustvarjaš oz. urejaš email naslove, ki pripadajo znotraj paketov?

morosito ::

a je kdo ki ima izkušnje z A1 optiko na TS omrežje (gpon) ?
Kombo L brez tv in tel je zelo mamljiv in ugoden paket saj TS ima za druge operaterje povezavo 100/20 in ravno ta paket super. Ker t-2 ti da 100/10 ceprav telekom jim da 100/20 pa se mi zdi butasto da za /20 mi iscejo dodatnih 5€, bi moral plačat 35€ samo net ?

starfotr ::

Jaz imam preko GPONa. Dela ok v primerjavi z DSL. Za dodatnih 5 eur dobiš 100/100 link.

pumpahhh ::

Lahko vzameš tudi A1 kombo S, doplačilo 5EUR za 100/100 na FTTH je na vseh paketih enako, vsaj tako imajo navedeno na uradnem ceniku. Tako da 26EUR za 100/100.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pumpahhh ()

morosito ::

starfotr je izjavil:

Jaz imam preko GPONa. Dela ok v primerjavi z DSL. Za dodatnih 5 eur dobiš 100/100 link.


Hmmm kako 100/100? Ni da je na gpon limit 100/20?

Han ::

Če pri sestavljanju Kombo paketa izbereš 5 eur doplačilo za hitrejši internet, nič ne piše, kakšno hitrost dobiš.

XS!D3 ::

morosito je izjavil:

starfotr je izjavil:

Jaz imam preko GPONa. Dela ok v primerjavi z DSL. Za dodatnih 5 eur dobiš 100/100 link.


Hmmm kako 100/100? Ni da je na gpon limit 100/20?

Limit česa? GPON kot tak omogoča 2.5Gbps/1.5Gbps za eno vejo uporabnikov. Telekom pa naprej ponuja bitni tok medrugim tudi 300/300, 1000/100 oziroma kar se zmenijo, vprašanje samo kaj operater plača Telekomu (in kaj potem nudi končnim uporabnikom).

morosito ::

To me zanima. Na bitnem toku koliko ima a1 max hitrost.

Bakunin ::

morosito je izjavil:

To me zanima. Na bitnem toku koliko ima a1 max hitrost.


in kaj so ti glede tega odgovorili na A1 ? kolikšna je maksimalna hitrost na a1 ftth bitnem toku ?

starfotr ::

Oni nimajo ločeno llu/bro, tako kot t-2. Oni imajo povsod imajo enako ponudbo.

morosito ::

Ne, ker sem klical podporo na a1 samo sem cakal 20 min pa se ni nihce oglasil.
Zdaj me skrbi se to ce pride do tezavah je komunikacija s podporo dejansko nemogoca?

Bom vprasal kaj pomeni to 5€ boljsi internet.

Na bitnem toku vem da je za fizicne osebe max hitrost 200/40 ki jo nudi TS.

morosito ::

Na ts optiki (bitnem toku) je dodatnih 5€ povezava 100/100, potrjeno in videno pri sosedu u vasi. Ima kombo s + dodatnih 5€ povezavo 100/100.
Akcija velaj samo se do konec tega meseca pol pridejo novi paketi

pumpahhh ::

Boljši ali slabši (za uporabnika)? :)

morosito ::

Kaj jaz vem...ne delam za a1

Anney ::

morosito je izjavil:

Na ts optiki (bitnem toku) je dodatnih 5€ povezava 100/100, potrjeno in videno pri sosedu u vasi. Ima kombo s + dodatnih 5€ povezavo 100/100.
Akcija velaj samo se do konec tega meseca pol pridejo novi paketi


Verjetno poslovni paket, za navadnega smrtnika čez 40 uploada ne gredo.

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

KTr1sk ::

Anney je izjavil:

morosito je izjavil:

Na ts optiki (bitnem toku) je dodatnih 5€ povezava 100/100, potrjeno in videno pri sosedu u vasi. Ima kombo s + dodatnih 5€ povezavo 100/100.
Akcija velaj samo se do konec tega meseca pol pridejo novi paketi


Verjetno poslovni paket, za navadnega smrtnika čez 40 uploada ne gredo.

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...


ja če si na telekomovem operaterju je 40 upload max, tukaj pa govorijo če si pri A1 in imaš od TS kable pa lahko 100/100?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

starfotr ::

Telekom ponuja tudi 1G down in mislim da 300 M up za zakup na optiki gpon. V svoji ponudbi nimajo tega, jr pa možnost, da najamejo drugi operaterji in vkljhčijo v svojo ponudbo.

morosito ::

Na ts optiki (gpon) imam paket kombo s + hiter net brez tv in tel (cena 26€ vezava 2 leti). Iz 20/1 prvih 2 ur sem dobil novo hitrost 100/40. Obljubili so da bodo naslednji teden dobili vecjo hitrost in sicer upload na 100. Javim sproti kako in kaj.

Zaenkrat tudi dobro ker mi je minila vezava pri bivsem operaterju ki mi je ponudil navaden paket brez vezave 30€/mesec za povezavo 100/10. Prej me je motilo ker sem imel staticen ipv4 in ipv6 ni bilo mogoce. Sedaj imam dinamicni ipv4 in staticno subneto ipv6.

morosito ::

Kaj je nekdo opazil da če namerno izklopim modem od a1 in pol prižgem vmesnik Albis in pol modem..mi na tv vklopi komplet shemo L..imam pa v narocnini shemo s

orreel ::

Ne o tem govorit tukaj bo kaj hitro A-1 izvedel za to,potem bo pa konec muske..
Pa ne slučajno pisat na A-1 o tem ali na njihovem forumu.
najbolje izbriši post.

Ne o tem govorit tukaj bo kaj hitro A-1 izvedel za to,potem bo pa konec muske..
Pa ne slučajno pisat na A-1 o tem ali na njihovem forumu.
najbolje izbriši post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: orreel ()

MrStein ::

A1 je odklenil vse programe. Božično darilo.
Enako so (ali bodo te dni) naredili tudi drugi ponudniki.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

morosito ::

zakaj pol ko izklopim albis in ga povezem nazaj se mi programi zaklenejo? lih darilo za bozicka ni...

drugače nekam na ipv6 mi trkira optika...max hitrost 75/87...na ipv4 pa 95/98

drugače mi je samsung qled prepoznal napravo od a1 albis...lepo se prikaže logotip od A1 in je integracija z alexo in bixby odlična saj mu poveš ime programa in ga nastavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

Gregex ::

MrStein je izjavil:

A1 je odklenil vse programe. Božično darilo.
Enako so (ali bodo te dni) naredili tudi drugi ponudniki.


Pri meni na optiki na kombo m paketu ni nič kaj dodatno odklenjenega. Am I missing something?

MrStein ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Vidim, da so odklenili vse TV programe - na STB, ne na Mobii.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

morosito ::

Opažam neko zadevo ki me muči zadnje čase in sicer samo na wifi.
Začelo je dajati download max 45 a upload 95. Ampak to samo preko wifi 5/2.4 ghz. Preko kabla vedno 95/95.

Sem probal Asus, Fritz, dlink, vedno isto. Kaj ima tale pppoe kakšne omejitve?

kronos_10_ ::

Tudi sam sem pri A1 na Telekomovi optiki. Prej paket Kombo L z hitrostjo 100/20. Sedaj prešel na nove pakete brez vezave in sicer paket internet + tv M. Srednji paket. Moral bi imeti 200/40, ampak imam zgolj 100/40. Klical na njihov klicni center, kjer so mi povedali da je omejitev na omrežju Gpon na 100/40. Pravijo, da imajo omejitev s strani Telekoma. Sedaj ali jim Telekom ne odstopi več ali pa A1 varčuje.
V vednost, da ne bo kdo prehajal na visoke pakete samo zaradi hitrosti. To velja za fizične uporabnike. Za poslovne ne vem.

starfotr ::

GPON je omejena tehnologija. Na enem geografskem območju lahko priključijo samo omejeno število ljudi z višjo hitrostjo. Drugače pride do težav, če ima preveč ljudi previsoko hitrost. Tako, da možno, da telekom reče ne.

gregor_m ::

Bolj verjetno je da a1 noce zakupiti visje hitrosti pri TS, ker bi bilo za a1 drazje.
TS brez problema komurkoli, tudi drugim operaterjem prodaja visje hitrosti nato pa pred oglasevano hitrostjo dodajo besedico DO XXXMb.

Na GPONu 200/40 ni neka problematicna hitrost tudi, ce imas 32 ali vec uporabnikov, ker prakticno nikoli niso vsi uporabniki hkrati aktivni.

starfotr ::

Razlike v ceni so majhne. Niso pri A1 take škrtice, kot so pri T2.

gregor_m ::

Sem naročnik T2 preko telekomove optike na GPON in mi trenutno speedtest pokaže 520/39, v pogodbi pa mi ponujajo do 600/40. Očitno škrtarijo na A1, ker nočejo zakupit višje hitrosti od 100Mb. Sicer glede na to kako nizke cene paketov imajo jih zastopim, da se jim pozna vsak cent, ki jih dajo v stroške.

starfotr ::

T2 je imel dolgo časa max. 100/20 na bitnem toku TS.

A1 ponuja za dodatnih 5 eur na mesec 500/100, tako da mislim, da se ne zajebavajo s temi zadevami in za par eur jebejo stranke.

MrStein ::

Bom poročal ko/če mi preklopijo na teh 500... ;)

Sem naročil prejšnji teden.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

dejanslo ::

Jaz imam 500/100 na Telekomovem GPON b.p.
There`s More Than One Way To Do It

alexz ::

pri a1 ?

dejanslo ::

Seveda, to je naslov teme. Sem imel dvome pred naročilom, pa sem celo na tem forumu dobil potrditev, da ljudje to imajo (česar od a1 nisem dobil).
There`s More Than One Way To Do It

Kaboom ::

Tudi jaz... A1 500/100 fix net na Telekomovi optiki za €17,5 (€25 s 50% popusta +€5 nadgradnja) ... brez problemov dosegam hitrosti.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

xseki ::

No fajn. Torej, če kdaj dobimo Rune optiko bi moral dosegat hitrost kot je napisana v paketu.

Vedran ::

Kateri FTTH ONT (optičnega vmesnik) in Gateway ste dobili od A1?
Ali ste mogoče uspeli povezati lastni router direkt na A1 FTTH ONT?

MrStein ::

Oboje sem že odgovoril pred časom.
Lasten ruter : ja
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

beta1 ::

Toliko o hitrosti na bodoči novi Telekom optiki. Dejansko!!!

GVO omrežje ni še niti narejeno. Vse kar je, je en jašek. Pa nekaj hiš, ki so ob trasi, imajo prazne cevi. Vlakna sploh niso vpihnjena. Priklopi naj bi bili pozimi (jaz bi rekel prej spomladi 2022)

Dve A1 mični gospodični sta obiskali celotno regijo in fehtali nove naročnike in to je to. Paket: A1 Net+TV L, Optika 350Mbit hitrosti!!!

Iz naročniške pogodbe:
OPOMBE
FIX polovička 12 mesecev
NE GLEDE NA OGLAŠEVANO HITROST SO ZARADI TEHNIČNIH OMEJITEV NA IZBRANI LOKACIJI POGODBENE HITROSTI NASLEDNJE: MAKSIMALNA
HITROST: 100 / 40 MB/S; OBIČAJNO RAZPOLOŽLJIVA HITROST: 80 / 32 MB/S; MINIMALNA HITROST: 50 / 20 MB/S.
-50% POPUSTA NA MESEČNO NAROČNINO POLNIH 12 MESECEV ZA A1 NET+TV IN A1 FIX NET PAKETE.


Iz >informacije iz vrha, za 10 let aresta< je in bo upihnjenih skoraj dvojno število optičnih vlaken, za rezervo in v bodoče.

Tehnična omejitev??? Kako je lahko tehnična omejitev? To je samo najcenejši zakup pasovne širine od Telekoma. Proda se pa kot drek tehnične omejitve. Folk pa temu verjame.

Drugi operaterji pa nimajo te tehnične omejitve oz. imajo >manjšo< tehnično omejitev.

Odjavil A1. Dam kakšen EUR več za več. Hvala!
Huawei LTE CPE master.

MrStein ::

Vedran je izjavil:

Kateri FTTH ONT (optičnega vmesnik) in Gateway ste dobili od A1?
Ali ste mogoče uspeli povezati lastni router direkt na A1 FTTH ONT?

Za 100/100 sem dobil:

- ONT Innbox G21
- ruter Ubee TVW625


Za 500/100 pa so mi dali ruter Zyxel DX3101-B1 , ONT ostane isti

(info: optična vlakna so od Telekoma)

PS: Samo za @SeMiNeSanja : tako stari kot novi ruter ima WPS za wifi
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ganon ::

MrStein je izjavil:

- ONT Innbox G21
- ruter Ubee TVW625


Sta ti napravi vedno posebej ali obstajajo na trgu enotne rešitve?

MrStein ::

So enotne tudi, seveda.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
35085882 (140) Cantstandya
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1879562905 (1159) MrStein
»

OŠO hitrost (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9610708 (1501) Lightning5
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677987 (20392) Tilen
»

A1 GPON FTTH, modem, mere?

Oddelek: Omrežja in internet
232724 (2069) XS!D3

Več podobnih tem