» »

Nov avto za Taščo, zelo specifične zahteve ...

Nov avto za Taščo, zelo specifične zahteve ...

1 2
3
4

smacker ::

pegasus je izjavil:

Sem mislil, da je debata o avtih za veliko km okrog 20 jurjev ... recimo nekaj takega.

Če bi dodal dodaten pogoj, katera piksna v tem razredu pogoltne brez težav 200x30x45 škatlo, kakšna je izbira?

Megane karavan (s poklopljenim sovoznikovim sedežem)

krneki0001 ::

Ja, če se bo sam vozil. Verjetno pa bo imel vsaj boljšo polovico zraven, pa mora bit sovozniški sedež v normalnem položaju.

Pegasus v legacy-ja (1999 do 2002) gre brez problema paket velikosti 200x90x40, s tem da so prednji sedeži v normalnem položaju in prtljažnik zaprt. V novejšega pa še ene 8cm več dolžine.

s1m0n ::

@nebivedu, Raptorčka imaš? Letnik? Mogoče modre barve?
Škoda, da tega ni več pri nas :(

loveJDM ::

Unknown_001 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


To je zato, ker se še nisi vozil v avtu, ampak se voziš v gnojfu. Ko se boš v avto usedel, boš videl da so gnojfi in renaulti, ki si jih vozil en skret od skreta.


Jok brate,
Ne vozim golfa.

In definitivno sem pod rit dal že boljša kola kot ti, ne se bat.



Morda,definitvno pa ne taka ki bi jih lahko kupil...Če greš na selmara na tesno z i8 on pa je lastnik novega v8 to ni isto

Aston_11 ::

Po zadnjim meritvah dolžine falusa vodi nebivedu z Raptorjem - ga boš imel za v trgovino ali za voziti kramo, ki v stare subaruje, ki jim je potrebno dvakrat letno preventivno zamenjati delujoče kose, ne gre?

krneki0001 ::

s1m0n je izjavil:

@nebivedu, Raptorčka imaš? Letnik? Mogoče modre barve?
Škoda, da tega ni več pri nas :(


Modre barve ga ima en iz savinjske doline. Moj je črn.

Aston_11 je izjavil:

Po zadnjim meritvah dolžine falusa vodi nebivedu z Raptorjem - ga boš imel za v trgovino ali za voziti kramo, ki v stare subaruje, ki jim je potrebno dvakrat letno preventivno zamenjati delujoče kose, ne gre?


Zdej pa že pretiravaš. To bo avto samo za k maši. Pol pa domov, pa oprat, spolirat in postavit pred hišo tako, da ga vsak sosed vidi. Se je ja treba pred sosedi pokazat. (Da malo zasenči gnojfe na vasi). :))

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Črn?

Pol sem te pa videl v Domžalah enkrat.
|HP EliteBook|R5 6650U|

krneki0001 ::

Kromani pragovi ob strani al črni?

njyngs ::

Zakaj se mi zdi da vas nebivedu trolla? Saj sam govori, da nikol ne da za avto več kot 1 plačo + šraufa sam. Razen če je direktor Krke, pol je možno, da je dal eno plačo za Raptorja. Al pa je zadel kaki loto, da si je končno lahko avto kupil :))

Šmorn ::

Nikol si ne bi mislil, da bom kdaj priporočil Opla: 3 vratna Astra 1.6 diesel, 136 konjev. Dober trd sedež, vredu vozne lastnosti. Poraba pri mati 5,5 l na 100 km. 3 leta brez vseh problemov.

Utk ::

Ja, zdaj bo on tistim kmetavzarjem z gnojfi pokazal z raptorjem, da on pa ni kmetavzar...

krneki0001 ::

Utk je izjavil:

Ja, zdaj bo on tistim kmetavzarjem z gnojfi pokazal z raptorjem, da on pa ni kmetavzar...


Če bi se že moral kazat, bi se kazal kmetavzarjem z "zvezdo" (nekaj od mercedeza, pa magari CLA za 30k evrov - sej je važno samo to da je mercedes). Tisto jih namreč bolj boli kot pa en pickup od forda. Za forda ni zanimanja med kmetavzarji. Za njih so dobri samo "zeljarski" avtomobili (gnojf, passat, A4, mercedes C220,...), vse ostalo ni nič vredno.

Kot pravim, imamo takega v familji, k mu je važno samo to da je avto zeljarski in nič drugega. Pa četudi je samo gnojf.

D3m ::

Šmorn je izjavil:

Nikol si ne bi mislil, da bom kdaj priporočil Opla: 3 vratna Astra 1.6 diesel, 136 konjev. Dober trd sedež, vredu vozne lastnosti. Poraba pri mati 5,5 l na 100 km. 3 leta brez vseh problemov.


4.8 pri meni. Motor od Fiata JTD.

Dobra je Astra.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

krneki0001 ::

njyngs je izjavil:

Zakaj se mi zdi da vas nebivedu trolla? Saj sam govori, da nikol ne da za avto več kot 1 plačo + šraufa sam.


Še vedno se tega tudi držim. Vendar to velja za "daily car" in ne za avto, ki ga imam pa za adrenalinske užitke.

hojnikb ::

mah, kakšnega gt350 bi mogu uvozit, ne pa ta hillbilly avto :D
#brezpodpisa

Utk ::

D3m je izjavil:

Šmorn je izjavil:

Nikol si ne bi mislil, da bom kdaj priporočil Opla: 3 vratna Astra 1.6 diesel, 136 konjev. Dober trd sedež, vredu vozne lastnosti. Poraba pri mati 5,5 l na 100 km. 3 leta brez vseh problemov.


4.8 pri meni. Motor od Fiata JTD.

Dobra je Astra.

Od kdaj ima astra JTD, kdo te je to nahecal?

Aston_11 ::

Utk je izjavil:

Ja, zdaj bo on tistim kmetavzarjem z gnojfi pokazal z raptorjem, da on pa ni kmetavzar...
Bomo imeli srečanje v čistem zraku filtriranim skozi utkjev clio.

krneki0001 ::

hojnikb je izjavil:

mah, kakšnega gt350 bi mogu uvozit, ne pa ta hillbilly avto :D


hillbilly avto je bolj primeren za slovenske ceste. Manj poškoduješ podvozje. :))

hojnikb ::

Utk je izjavil:

D3m je izjavil:

Šmorn je izjavil:

Nikol si ne bi mislil, da bom kdaj priporočil Opla: 3 vratna Astra 1.6 diesel, 136 konjev. Dober trd sedež, vredu vozne lastnosti. Poraba pri mati 5,5 l na 100 km. 3 leta brez vseh problemov.


4.8 pri meni. Motor od Fiata JTD.

Dobra je Astra.

Od kdaj ima astra JTD, kdo te je to nahecal?


Opel in Fiat si že od nekdaj delita motorje.

krneki0001 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

mah, kakšnega gt350 bi mogu uvozit, ne pa ta hillbilly avto :D


hillbilly avto je bolj primeren za slovenske ceste. Manj poškoduješ podvozje. :))

touché 8-)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

krneki0001 ::

Utk je izjavil:

Od kdaj ima astra JTD, kdo te je to nahecal?

fiat, suzuki, opel, nekateri PSA (citroen in peugeot) in tata imajo JTD motorje. Poleg chervoletov in nekaj chryslerjev.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

hojnikb je izjavil:

hillbilly avto je bolj primeren za slovenske ceste. Manj poškoduješ podvozje. [:))touché 8-)
Zato nebivedu in utk vozita kmečke avte, da ne zjebejo podvozje na cestah? Golf je torej gospojski avti in se nevivedu ponovno moti, saj teh cest enostavno ne zmore več kot 300kkm brez menjave amortizerjev.

krneki0001 ::

Slovenskih cest noben avto ne zmore več kot 300k kilometrov. Pa naj bo še tako gospojski.

50 odtenkov sive po slovensko:

s1m0n ::

Hmm, kdaj pa je bil tvoj registrirano pri nas?
Vidim samo tega Modrega iz Savinjske (6.8 Raptor)

krneki0001 ::

s1m0n je izjavil:

Hmm, kdaj pa je bil tvoj registrirano pri nas?
Vidim samo tega Modrega iz Savinjske (6.8 Raptor)


Ni registriran pri nas. Tudi ne bo, ker ne dam državi DMV-ja za ceno enega CLA-ja.

Zgodovina sprememb…

jero_no1 ::

NikolormousB je izjavil:

Meni osebno bolj ustrezajo školjkasti sedeži (čeprav sem na avtosalonu sedel v enmu avtu, kjer sem imel občutek, da mi bo vse notranje organe stisnlo do hrbtenice :)) in malo trše podvozje ter natančen menjalnik (vse to kar imajo nemški avti, francoski pa ne :)).


Francoz s školjkastimi sedeži, športnim podvozjem in hitrim 7 stopenjskim menjalnikom.



Izjave, "francozi imajo to, nemci so taki..." so neumne. Že znotraj enega modela so razlike v opremi in vožnji ogromne. Megane RS je že dolgo časa med najhitrejšimi FWD avtomobili in nov model bo verjetno spet podiral rekorde po Nuru. Po drugi strani je navaden megane z 1.5 dizlom počasna gugalnica na 4 kolesih.


Nisem govoril o Golfu GTI ali Škodi RS, ampak o avto za normalo vsakdanjo rabo (saj ne da Megane RS to ni, ampak žel za preveč €€€).
Nenatančni so ročni menjalniki, ker nikol ne veš, v katero prestavo boš dal (kar pri VW ali Hondi ni težava) ter francozi imajo v osnovnih izvedenkah vsi izredno mehko podvozje.

Utk ::

krneki0001 je izjavil:

Utk je izjavil:

Od kdaj ima astra JTD, kdo te je to nahecal?

fiat, suzuki, opel, nekateri PSA (citroen in peugeot) in tata imajo JTD motorje. Poleg chervoletov in nekaj chryslerjev.

Ne zdej kar vsega zmesat. 1,7 ni bil jtd, 1,6 tudi ni. Drugih pa ze dolgo nima astra.

D3m ::

Utk je izjavil:

D3m je izjavil:

Šmorn je izjavil:

Nikol si ne bi mislil, da bom kdaj priporočil Opla: 3 vratna Astra 1.6 diesel, 136 konjev. Dober trd sedež, vredu vozne lastnosti. Poraba pri mati 5,5 l na 100 km. 3 leta brez vseh problemov.


4.8 pri meni. Motor od Fiata JTD.

Dobra je Astra.

Od kdaj ima astra JTD, kdo te je to nahecal?


Motor so naredili v Torinu po naročilu GM.

Hecaš sebe dragec.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

NikolormousB ::

Nisem govoril o Golfu GTI ali Škodi RS, ampak o avto za normalo vsakdanjo rabo (saj ne da Megane RS to ni, ampak žel za preveč €€€).
Nenatančni so ročni menjalniki, ker nikol ne veš, v katero prestavo boš dal (kar pri VW ali Hondi ni težava) ter francozi imajo v osnovnih izvedenkah vsi izredno mehko podvozje.


Tole ni RS ampak navaden Megane z GT opremo.

Posploševanje na znamke ali celo poreklo avtomobila je bedarija.

m0LN4r ::

NikolormousB je izjavil:

hojnikb je izjavil:

ajde nebivedu, dej mal več specsov o tvoji mrcini :9


Po specsih sodeč F150 Raptor, ampak prejšnji model, ker očitno nima za novega.

To ni avto. To je traktor za gozdnega jožo, ko gre do lovskega doma.
Je pa res, da za slovenski offroad asfalt mora bit super s tako ladjo vozit cez lukne pa robnike.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

RedDrake je izjavil:

Pozdravljeni.
Bom tale problem kar delno outsourceal.
Namreč, tašči se je njen 3,5 leta stari Seat Leon zameril do konca (v dveh mesecih jo je na cesti pustil že 4x, na servisu menjajo kose po 1k EUR, armatura pa je še vedno polna rumenih lučk ...).

Sedaj hoče na vrat na nos zamenjat avto, če citiram zahteve:
- jasno nov
- zanesljiv
- ne sme imtei nič z VAG koncernom ...
- športen
- majhen (predvsem misli nizek, no pa da ni kakšna ladja s 4,5m+)
- skoraj 100% mora biti dizel (800-900km na teden)
- cena verjetno tam 15-20k EUR

Nekako mi pridejo na pamet Hyundai i30/Kia Ceed, Honda Civic (stari model je sedaj v akciji, zelo dobro opremljen dizel pade za ~19k EUR), pa recimo Mazda 3.
Problem je ker tašča živi v rovtah bogu za hrbtom (beri zgornje posočje), kjer zastopnikov za te znamke ni, oz. bi bilo potrebno na servis hodit po 1h+ v eno smer. V bližini prisotne znamke so VAG, Renault, Fiat, Dacia, Nissan, Volvo, MB, Hyundai, Citroen, Ford.
Morda kak predlog, vsaj kar se zanesljivosti/športnosti tiče?

CORSA OPC
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AndrejO ::

Dizli so passe.

Lexus CT 200h. Po potrebi imajo izvedenko F Sport.

Utk ::

D3m je izjavil:

Utk je izjavil:

D3m je izjavil:

Šmorn je izjavil:

Nikol si ne bi mislil, da bom kdaj priporočil Opla: 3 vratna Astra 1.6 diesel, 136 konjev. Dober trd sedež, vredu vozne lastnosti. Poraba pri mati 5,5 l na 100 km. 3 leta brez vseh problemov.


4.8 pri meni. Motor od Fiata JTD.

Dobra je Astra.

Od kdaj ima astra JTD, kdo te je to nahecal?


Motor so naredili v Torinu po naročilu GM.

Hecaš sebe dragec.

Aha, in vse kar se dotakne italijanska roka in gre na nafto, je jtd.

m0LN4r ::

Na nasem dvoriscu pa je insgesamt vcasih sparkiranih 5 vagov, haters gona hate, od tega trije dizli.
Pa se ene par jih je v zlahti. Ko je bil abraham je kot na worterseeju.
hatersgonahate
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

loveJDM ::

Dobro,da niste vsi naenkrat zaštartali na abrahamu...

jype ::

nebivedu> Ni registriran pri nas. Tudi ne bo, ker ne dam državi DMV-ja za ceno enega CLA-ja.

Pa volk skozi okno gleda?

Unknown_001 ::

loveJDM je izjavil:

Dobro,da niste vsi naenkrat zaštartali na abrahamu...


Kaj pa naj bi se zgodilo?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

JC Denton ::

Invictus je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Men je prav hecen ta modni trend, da morš VW sovražt, če ne si zabit kmet.

V to kategorijo spada še Apple :D.


Jaz opažam obraten trend, da se ima folk z VW in Applom ta neke ful frajerje. Pač me niti ne moti več, vsakemu svoje.

Glede sedežev bi se kar strinjal z Nebivedujem, plastika v notranjosti je tak tak, folk govori marsikaj a nima pojma, zelo male razlike so v kvaliteti, če gladamo avte istega razreda. Prav vsi šparajo in gledajo na vsak cent pri ceni granulata na kg.

Razlike so najbolj opazne pri kakih okrasnih delih, kjer ima Škoda (do Octavie) fejk alu in fejk les enako kot Francozi in Korejci, Ford,.. pri VW od golfa naprej (za Polota ne vem) pa so vsaj uporabili na določenih delih "pravi" aluminij. DSG pa je mene v edini izkušnji z njim zelo pozitivno presenetil.

Utk ::

Folku, ki rece za vsakega, ki kupi novega ne-vw, da ga je kupil samo zato, ker nima za (rabljenega) vw, je tezko rect kaj drugega kot kmetavzarji. Ne glede na to kak je vw.

SimplyMiha ::

Ne žalit kmetov, no. Niso oni krivi, da je en primestni folk debilen.

Utk ::

Kmetavzar ni poklic, to je stanje duha.

SimplyMiha ::

Aha, duha kot ga kažeš zdaj? Štekam.

Unknown_001 ::

loveJDM je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


To je zato, ker se še nisi vozil v avtu, ampak se voziš v gnojfu. Ko se boš v avto usedel, boš videl da so gnojfi in renaulti, ki si jih vozil en skret od skreta.


Jok brate,
Ne vozim golfa.

In definitivno sem pod rit dal že boljša kola kot ti, ne se bat.



Morda,definitvno pa ne taka ki bi jih lahko kupil...Če greš na selmara na tesno z i8 on pa je lastnik novega v8 to ni isto


Kaj govoriš na pamet če me sploh ne poznaš. Ne bom dokazoval te trditve ker mi enostavno ni do tega da bi se važil, pa tudi lepo ni. Vaš glavni problem je v tem, da se imate za prve na vasi in se tako obnašate do vsakogar. Res je smo na internetu, vsak lahko piše kar hoče a to ne nujno pomeni da vsi lažejo. Rešitev te dileme je vsako trditev vzeti z rezervo in dokončni sklep postavit šele ko si prepričan in imaš dokazila.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Er333 ::

Priporočam Alfo Giulietta. Model se prodaja enih 7 let, tako da so serijske napake odpravljene, ravnokar je prišel facelift, kjer so nadgradili model in med drugim dodali več izolacije za udobnejšo vožnjo. Avto je dokaj športen, atraktivnega videza pa še navadni motorji so varčni. motor JTDM je pa na splošno legenda v svetu dizlov.

_IKE_ ::

OP : avto si naj tašča kr sama izbere, ker če se slučajno ponovi zgodba trenutnega vozila, boš fajn nasrkal...

m0LN4r ::

loveJDM je izjavil:

Dobro,da niste vsi naenkrat zaštartali na abrahamu...

Ko so zaceli it vsi domov je bla kr siva megla na parkplacu
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

loveJDM ::

Malo heca,sej vem,da ni tako hudo...se pa najdejo pajaci,verjetno veš kaki.

Skyfall ::

krneki0001 je izjavil:

Toyota je pokvarljiva. In to zelo. Servisi so pa dražji od ostalih. Nadomestni deli so pa samo original, ker ni kopij.

Skratka izogibaj se Toyote, ker je na stopnji VAG avtomobilov. To pomeni, da ni več tiste zanesljivosti, kot jo je imela toyota (VAG) nekoč.

Zelo verjetno bo najbolj primeren avto za taščo mazda 3. Al pa kak subaru XV. Samo ni ravno športen avto.


Tole sranje, ki sem ga pa zdele prebral pa še ne. Doma so 4 Toyote od letnika 1999 do 2013 in vse prevožene nad 150kkm. Najvec prevoženih ima Yaris bencinar in sicer 340 tisoč! Od novega pri hiši in niti ena stvar ni crknila. Menjala je bila logično le sklopa in zavore, ostalo sam redni servisi. Motorji imajo vsi ketno in bomo preventivno menjali, ker ne gre od hiše za noben denar. Sodelavci in sorodniki tudi vsi, ki imajo Toyote nimajo slabe besede čez njih. No edino čez kak uradni servis bi lahko kako pripombo napisal pa nebom. Toyota je svetlobna leta pred Vag vozili pa se lahko na trepalnice mečeš :)

krneki0001 ::

Kaj pa je 340k kilometrov? To je zate veliko?

Pri teh kilometrih se avto šele dobro ogreje, skreti pa začnejo crkovati.

SuperVeloce ::

se strinjam. moj korejc s tamalim 1.5crdi 110hp se je ravno ogrel, pa ga bom moral prodati "pod ceno", ker pač ni das auto. Motor teče kot urca, čisto nekaj drugega od horror stories, ki jih poslusam od kolegov. Pri 285k km ne spije niti deci na 15k km intervale. Veriga in črpalke? Naj grejo nemci na obisk v hyundai koncern (ali magari do Forda), da vidijo kako se stvar naredi ;)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

hator ::

RedDrake je izjavil:

Pozdravljeni.
Bom tale problem kar delno outsourceal.
Namreč, tašči se je njen 3,5 leta stari Seat Leon zameril do konca (v dveh mesecih jo je na cesti pustil že 4x, na servisu menjajo kose po 1k EUR, armatura pa je še vedno polna rumenih lučk ...).

Sedaj hoče na vrat na nos zamenjat avto, če citiram zahteve:
- jasno nov
- zanesljiv
- ne sme imtei nič z VAG koncernom ...
- športen
- majhen (predvsem misli nizek, no pa da ni kakšna ladja s 4,5m+)
- skoraj 100% mora biti dizel (800-900km na teden)
- cena verjetno tam 15-20k EUR

Nekako mi pridejo na pamet Hyundai i30/Kia Ceed, Honda Civic (stari model je sedaj v akciji, zelo dobro opremljen dizel pade za ~19k EUR), pa recimo Mazda 3.
Problem je ker tašča živi v rovtah bogu za hrbtom (beri zgornje posočje), kjer zastopnikov za te znamke ni, oz. bi bilo potrebno na servis hodit po 1h+ v eno smer. V bližini prisotne znamke so VAG, Renault, Fiat, Dacia, Nissan, Volvo, MB, Hyundai, Citroen, Ford.
Morda kak predlog, vsaj kar se zanesljivosti/športnosti tiče?


Verjetno je crknil Seat Leon, zaradi slabih cest. Verjetno se bo morala tašča odpoved vsak nekaj od zahtev ali pa bo morala zapravit za avtomobil celo premoženje. Naj kupi nekega novega SUV z dolgo tovarniško garancijo.

Glede (ne)vzdržljivosti novih avtomobilov bi lahko razpravljali celo večnost.
-novi avtomobili so bolj vzdržljivi kot pa stari
-zgornji pogoj velja samo če je lepa cesta
-na slabih cestah bolj crkujejo + popravilo je bistveno dražje.
-moj mehanik, ki je bil prej na zaposlen na orginalnem Renault servisu, bil v Revozu... Zdaj ima svojo obrt. Pravi, da so Renaulti narejeni samo za francoske in španske ceste. In, da so ljudje naivni če mislijo, da bodo ti avtomobili zdržali kolovoze. Drugi mehanik, ki je bil prej Renaultov pooblaščenec zdajle, pa ni več (takrat ,ko je Renault zmetal veliko avtohiš iz seznama pooblaščencev) ima zelo slabo mnenje o Renault vozilih. Sam je zamenjal skoraj novo Laguno z BMW 5 e39. Bojda je tista Laguna že crknila do konca, BMW 5 e 39 gre vredo.
Druga dva znanca sta šla prodajata starega Subaru Foresterja (ker je preveč pil) . Kupila sta novega Subaru Foresterja z dizel motorju. In pravita, da bosta znorela. Crkuje vse po spisku, več je na servisu kot doma. Zaenkrat še garancija krije, potem ne vesta kaj bosta naredila. Med drugim so po letu dni zarjevele zavore!!! Sama sicer imata tudi vikend.
Zgoraj napisano velja za "koroško avtocesto". Ceste so zelo slabe že v mestu, kaj šele izven mest.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto za dolge dnevne razdalje - 8.000€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38993116 (46110) TheBlueOne
»

nižji srednji razred - 3 vrata - dizel... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35879599 (65363) GrimReaper
»

Nakup rabljenega avta do 7000EUR (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30655281 (46242) Mato989
»

Nov avto za 15000€ (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21462441 (46207) kljhjkhkjh
»

avto za avtocesto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13828093 (23948) D3m

Več podobnih tem