» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

««
53 / 53
»
»»

velikBrokoli ::

Seveda jih daje... :)) v mojem primeru so bili skoraj edini, ki so mi ga ponudili.

kzzzz ::

Zako je izjavil:

Fury je izjavil:

Je ze sel kdo reprogramirat? OM so ze okol 3%, to bi se ze splacal.
Ima kdo pri NLB v Lj kaksen dober kontakt, da se ognem teti na salterju, ki mi pove, da sem kreditno nesposoben ker sem SP :D
Lahko na ZS.


NLB ne daje kredite SP-jem. Pejdi na Sparkasse, BKS, Gorensjka banka. Najboljso ponudbo sem dobil na Sparkasse, 2,8% OM

Sem bil ta teden, daje. Tudi pod 3 za zeleni kredit.

billy ::

Vseeno preveč, "centralne" obrestne mere gredo letos še enkraat dol, sledil bo tudi euribor. BTW je že celo na vrednosti 3.092€

Pa tudi drugo leto bodo mere padale, enostavno so obrestne mere previsoke za normalno "ekonomsko" poslovanje podjetij in posameznikov...tam na 2% bi še šlo z euriborjem.

Malidelničar ::

Okej kakšno napoved torej lahko naredimo:
EURIBOR dol ergo
Lažja dostopnost kreditov ergo
Več podeljenih kreditov ergo
Več povpraševanja ergo
Cene nepremičnin gor?
8-)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

billy ::

Saj tako poteka "naša" ekonomija, vsake X let pride do "zlomov" ki zanihajo zadeve, potem pa se spet začne umirjat...

Lonsarg ::

Glede na futures graf Euriborja (tega gledajo banke ko spekulirajo koliko nizke fiksne obrestne mere si upajo dat), bo cez cirka pol leta dosezen minimum fiksnih obrestnih mer(ker ta minimum je spekulantski in se zgodi pred dejanskim minimumom Euriborja ponavadi). Potem pa se spekulira da bo zelo pocasi spet raslo.

Tak da moj nasvet, se 6 mesecev pocakat z reprogramiranjem, ceprav pomoje bo zgolj malenkost se padlo, ne veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

billy ::

Hja recesija še pride, potem bo potrebno nekako zalaufat potrošnjo, tako da počakajmo na FO 1.8% in potem reprogramiranje in kar podaljšati kredite na max dobo, odvečen cash pa pametno naložit.

Lonsarg ::

FO 1.8 se zgodi ko je Euribor 0%. Zaenkrat pa so predikcije da bo Euribor padel do 2% in nato spet pocasu rasel, kar pomeni da FO najbrz ne gre pod 2.5%.

Dejansko je to da je bil Euribor pod 2% zgodovinski unikum, se je prvic zgodil in se najbrz ne bo vec. Ker ce se spet zgodi je veliko sans da bo kolaps in upamo lahko da niso tolko neumni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Pat_MaGroin ::

Tako je. Do nekje 2.5 je realno, blizu 2 ze skoraj nemogoce, pod 2 smo pa v tako resni krizi, da nas cegl krediti ne bodo zanimal :).

Steinkauz ::



Drugače smo bli več k pol cajta odkar je bil uveden pod 2%

billy ::

Že že, ampak napoveduje se recesija, še večja kot 2009

Tody ::

Eh... Tko kot WV k ma težave... Sicer ma še vedno miljardni dobiček ampak že zdej jambrajo da drug let pa ne bo novih jaht ker smo mi prasci k nočmo kupovat zjebanega ID 3 in da vse stane...

Pat_MaGroin ::

https://www.finance.si/primerjava-kater...

Evo, tle imate najnizje info, če kdo rabi oz ima dostop.

cortez ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

Pat_MaGroin ::

Nlb ti da 3% EOM samo da vstopis v poslovalnico, tako da tabela je krneki.

Zgodovina sprememb…

OZZY ::

Sama OM je kur** vredna če ne pogledaš še drugih stroškov kredita - vodenje kredita, vodenje osebnega rčauna, itd... Ti se zavežeš banki na 20-30 let.. če boš nekje vzel za 0,1-0,2% nižjo pa ima drugje višje stroške nisi nič naredil.
Go with the flow.

Pat_MaGroin ::

Sem napisal EOM :).

NLB nima stroškov cenitve, stroškov vodenja kredita itd. Tisti paket za 6 eur na mesec ti pa nikjer ne uide.

Lonsarg ::

Stroški vodenja kredita se pri večjih zneskih ne poznajo, pri manjših pa se malo ja. Strošek vodenja paketa pa ni nek faktor, so pri vseh SLO bankah 5-6€ ti najnižji paketi tako da tle ni neke razlike. EOM sicer upošteva vse te dodatke ja, ampak včasih je bolj safe si sam preračunat kot pa gledat EOM.

No zanimivo da NLB nima stroškov vodenja, glede na tile zadnje komentarja zgleda da bom prvo šel na NLB po ponudbo potem pa šele drugam če bo kdo zbil :)

LeQuack ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Nlb ti da 3% EOM samo da vstopis v poslovalnico, tako da tabela je krneki.


A ljudje ne jemljejo več kreditov ali zakaj so tako desperate?
Quack !

Pat_MaGroin ::

Lonsarg je izjavil:

Stroški vodenja kredita se pri večjih zneskih ne poznajo, pri manjših pa se malo ja. Strošek vodenja paketa pa ni nek faktor, so pri vseh SLO bankah 5-6€ ti najnižji paketi tako da tle ni neke razlike. EOM sicer upošteva vse te dodatke ja, ampak včasih je bolj safe si sam preračunat kot pa gledat EOM.

No zanimivo da NLB nima stroškov vodenja, glede na tile zadnje komentarja zgleda da bom prvo šel na NLB po ponudbo potem pa šele drugam če bo kdo zbil :)


Jaz sem sem NLB, Unicredit in Sparkasse. In nobena ni mogla matchat NLBja :). Čudni casi, ko je NLB najugodnejsi.

kzzzz ::

DH je še najbolj konkurenčen po mojih izkušnjah.

WizzardOfOZ ::

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kzzzz ::

Te tabele in info na spletkah je neuporaben. Moraš tja pa se spogajat. NLB in DH sta bila ta teden oba tam tam z zelo fajn ponudbo proti drugim bankam.

MrStein ::

To verjetno s spletnih strani bank prepišejo.

Kar je neuporabno, ker ene banke tam navajajo izhodiščno OM, in je potem dejanska nižja, druge pa minimum, ki ga redkokomu odobrijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LeQuack ::

kzzzz je izjavil:

Te tabele in info na spletkah je neuporaben. Moraš tja pa se spogajat. NLB in DH sta bila ta teden oba tam tam z zelo fajn ponudbo proti drugim bankam.


In kako se pogajaš? Prideš tja in ti rečejo 3.5%, ti rečeš hočem 3%, in ti rečejo ne in greš ven? Po moje so tisti prodajalci polni žavb in že na pogled ocenijo, koga lahko bolj ožamejo.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Lonsarg ::

V bistvu jih vecina spusti avtomatsko sam da malo omenis ali celo brez da sploh omenis, prej hocejo ponavadi malo vedit kje delas itd.

No na to ze spusceno ceno se pa zacnejo pogajanja, ampak tle moras ze omenit konkurenco koliko ti je ponudila, tak da ti vec obiskov bank ne uide. Ampak to nadaljno pogajanje je ponavadi za 0.1-0.2 nizje od tiste prve ponudbe, ze prva pa je (odvisno od banke) tudi do 0.3 boljsa kot spletna ponudba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()
««
53 / 53
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167212259 (34385) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29472173 (18521) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6021470 (13133) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4714068 (6832) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7418134 (15670) 3p

Več podobnih tem