» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

««
52 / 52
»
»»

Gambino ::

Invictus je izjavil:

DimmniBurek je izjavil:

Mato989 je izjavil:

PMSM je najboljši predlog, da lepo zaviješ na banko in jim lepo razložiš situacijo, da jim za kredit ponujaš kvalitetnejši kolateral in kakšen je postopek. Vljudno jim poveš, da v kolikor zadevo ne želijo speljati, boš primoran na trgu iskati najugodnejšega ponudnika kredita in boš po vsej verjetnosti primoran menjati banko, saj konkurenti novim komitentom poleg ugodnejših kreditov ponujajo tudi druge bombončke...


Tako in ne razumem zakaj prepameten OP tega ne stori... raje zapravlja čas tukaj z neproduktivnim prepucavanjem

Neproduktivno prepucavanje, ker folk, ki nima kaj bolj pametnega za delat otresa gobec za brezveze.

Ne bodi tako užaljen, pokliči svojega kreditnega svetovalca, pa ti bo povedal...


Kar nekaj nas je, ko smo mu to svetovali, pa še zmeraj joka. Zgleda, da se mu še riti ne da dvignit in iti do banke, al pa vsaj poklicat, pravi lenuhi!

DimmniBurek ::

Pa kdo joka??? WTF? Lepo sem vprašal, če je imel kdo tako izkušnjo, in razen enega, ste vsi bli pametni kaj naj naredim z dnarjem.

Bom jaz že šel do banke, nč se bat, se opravičujem, ker sem hotel pridobiti kakšno informacijo na forumu. Nisem vedu da ni temu namenjen. Grem jokat naprej očitno.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Lonsarg ::

Seveda je ok to na forumu prej predebatirat, da vsaj ves ko gres k banki kaka je sirsa zgodba, kaj ostale banke ponujajo, se je potem lazje pogajat.

Jaz imam tut v kratkem za zdruzit dva kredita na dve razlicni hipoteki skupaj na eno hipoteko in je dobro vedit da take zadeve dolocene banke omogocajo, da vem da se mi splaca vztrajat pri obstojeci banki. Sicer mi se vedno preostane da menjam banko in nov kredit pa poplacam stara dva seveda, ce me zavrnejo, obresti so trenutno dokaj ugodne tak da ne bo take krize nov kredit :)

Tody ::

To da greš na banko in vprašaš teto tam je sicer na prvi pogled dober predlog ampak zelo naiven. Tista teta tam je bila lahko naučena par klikov, kako se naredi kredit in še zdaleč ni finančni strokovnjak. Jaz in moja sva 2 tedna hodila okoli bank in več različnih poslovalnic. Dobila sva odgovore da se da dobit za neko povprečno ceno in celo od ene tete da pa oni kredita ne bodoo dal. Čeprav je bil kredit za hišo vredno 400.000 eur kredita pa 70.000. Pa je bila ista banka samo druga poslovalnica.

Tako da, se splača malce poizvedit od kakega lokalca, kdo v banki kaj ve o kreditih ter se k njemu najavit, druga opcija je da se pogleda če se najde na spletni strani ali pa linkedin osebnega bančnika. Te vrjetno malce več vedo o stvareh.

Tudi enkrat ko imaš kredit, se splača vsake toliko časa pogledat obrestne mere in ga reprogramirat... Seveda vam bodo v banki rekli da se to ne da in to ni smotrno ampak...

Mato989 ::

Tody je izjavil:

To da greš na banko in vprašaš teto tam je sicer na prvi pogled dober predlog ampak zelo naiven. Tista teta tam je bila lahko naučena par klikov, kako se naredi kredit in še zdaleč ni finančni strokovnjak. Jaz in moja sva 2 tedna hodila okoli bank in več različnih poslovalnic. Dobila sva odgovore da se da dobit za neko povprečno ceno in celo od ene tete da pa oni kredita ne bodoo dal. Čeprav je bil kredit za hišo vredno 400.000 eur kredita pa 70.000. Pa je bila ista banka samo druga poslovalnica.

Tako da, se splača malce poizvedit od kakega lokalca, kdo v banki kaj ve o kreditih ter se k njemu najavit, druga opcija je da se pogleda če se najde na spletni strani ali pa linkedin osebnega bančnika. Te vrjetno malce več vedo o stvareh.

Tudi enkrat ko imaš kredit, se splača vsake toliko časa pogledat obrestne mere in ga reprogramirat... Seveda vam bodo v banki rekli da se to ne da in to ni smotrno ampak...


Zato se pa gre na več bank večkrat k večim majstrom, oz. še bolje prosiš poslovodjo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DimmniBurek ::

Tody je izjavil:

To da greš na banko in vprašaš teto tam je sicer na prvi pogled dober predlog ampak zelo naiven. Tista teta tam je bila lahko naučena par klikov, kako se naredi kredit in še zdaleč ni finančni strokovnjak. Jaz in moja sva 2 tedna hodila okoli bank in več različnih poslovalnic. Dobila sva odgovore da se da dobit za neko povprečno ceno in celo od ene tete da pa oni kredita ne bodoo dal. Čeprav je bil kredit za hišo vredno 400.000 eur kredita pa 70.000. Pa je bila ista banka samo druga poslovalnica.

Tako da, se splača malce poizvedit od kakega lokalca, kdo v banki kaj ve o kreditih ter se k njemu najavit, druga opcija je da se pogleda če se najde na spletni strani ali pa linkedin osebnega bančnika. Te vrjetno malce več vedo o stvareh.

Tudi enkrat ko imaš kredit, se splača vsake toliko časa pogledat obrestne mere in ga reprogramirat... Seveda vam bodo v banki rekli da se to ne da in to ni smotrno ampak...


Eto, hvala. Točno to sem želel tukaj izvedet, ker sem že imel izkušnjo "prašej teto na šalterju", ne samo s teto na šalterju, ampak z mojim bankirjem, kateri mi je v štartu dal kredit, da se tega in unga ne da, ko sem hotel reprogramirat kredit. Pa da rabi 3 ponudbe od konkurenčne banke, pa potem je hotel še od NLB (ki je takrat imela najslabše OM) in take.
Klical drugega bankirja (pri isti banki). Rešila po mailu vse v parih dnevih, plačal 200€ za aneks in znižal OM iz 3,1 na 1,8 IN znižal število anuitet.
Pri mojem bankirju se je dalo samo OM znižat, pa še to je biu problem. Število anuitet je pa hotel, da vzamem nov kredit pa tega poplačam pa nevemkaj.
Zato sem vprašal tukaj, če ima kdo kako izkušnjo s tako zadevo.
There Is No Stronger Drug Than Reality

billy ::

Stanovanjske kredite pri "resnih" bankah ne rešujejo tete na šalterjih, ampak tisti v lastnih pisarnah. Tudi za banko je to velik riziko in je vključenih veliko več ljudi, kot samo teta; cenilec, odvetnik, komisija za odobritev...ipd

Drugo pa je potrošniški kredit, ki ga načeloma dobiš z nekaj kliki ravno teta izza šaltarja.

Tody ::

Resnnih banh sploh zdaj, ko so združile HUDO primanjkuje.

Utk ::

Ma to je zelo odvisno na koga naletiš znotraj iste banke. Glede obresti in tega se kaj dost sicer ne more naredit znotraj ene banke, morda kakšno desetinko, lahko ti pa tist, ki ti ureja kredit, zakomplicira ali poenostavi življenje.

Twixz ::

Utk je izjavil:

Ma to je zelo odvisno na koga naletiš znotraj iste banke. Glede obresti in tega se kaj dost sicer ne more naredit znotraj ene banke, morda kakšno desetinko, lahko ti pa tist, ki ti ureja kredit, zakomplicira ali poenostavi življenje.


Zakomplicira lahko on meni ali pa jaz njemu.

Pat_MaGroin ::

2,9% pri NLB na 20 let :).

Zako ::

@Pat_McGroin tako obrestno mero si dobil danes na NLB?
Zako je zakon!!!

pivo ::

Pat_MaGroin je izjavil:

2,9% pri NLB na 20 let :).


dejansko? :O
se pravi so lepo padle obrestne mere...
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Pat_MaGroin ::

Zako je izjavil:

@Pat_McGroin tako obrestno mero si dobil danes na NLB?


Kolega podpisal ta teden za Lumar hiso.

ZveeZ ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Zako je izjavil:

@Pat_McGroin tako obrestno mero si dobil danes na NLB?


Kolega podpisal ta teden za Lumar hiso.

Okvirni znesek kredita?

velikBrokoli ::

To so pa že zelo lepe cifre, bi se splačalo reprogramirati kredit. A to se komu sanja kakšen je postopek? Bom rabil konkurenčne ponudbe od ostalih bank najprej, pa potem s tem leveragal nižjo OM?

foofighter ::

bo šlo pa očitno še navzdol:)
https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...

Pat_MaGroin ::

ZveeZ je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Zako je izjavil:

@Pat_McGroin tako obrestno mero si dobil danes na NLB?


Kolega podpisal ta teden za Lumar hiso.

Okvirni znesek kredita?


Mislim da nekih 250k.

Lahko da je to naveza Lumar-NLB, konkurenca ponuja max 3.1% na 20 let.

gansta ::

Pat_MaGroin je izjavil:

2,9% pri NLB na 20 let :).


Ja samo ne brez dodatnih opcija ala Vita ..

Pat_MaGroin je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Zako je izjavil:

@Pat_McGroin tako obrestno mero si dobil danes na NLB?


Kolega podpisal ta teden za Lumar hiso.

Okvirni znesek kredita?


Mislim da nekih 250k.

Lahko da je to naveza Lumar-NLB, konkurenca ponuja max 3.1% na 20 let.



Mislis MIN :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

velikBrokoli ::

To je res, dejansko bi blo fino vedt kakšna je efektivna obrestna mera, ne samo OM. Ker tiste dodatne opcije so v 90% dražje od višje OM.

Pat_MaGroin ::

gansta je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

2,9% pri NLB na 20 let :).


Ja samo ne brez dodatnih opcija ala Vita ..


To pa res ne vem. Pri Unicredit je 3.1% brez enega samega pogoja, ne rabiš nič naredit/vzet.

Je pa NLB nasplošno zelo zelo konkurenčna, če ne celo najbolj v SLO.

Zgodovina sprememb…

gansta ::

Pat_MaGroin je izjavil:

gansta je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

2,9% pri NLB na 20 let :).


Ja samo ne brez dodatnih opcija ala Vita ..


To pa res ne vem. Pri Unicredit je 3.1% brez enega samega pogoja, ne rabiš nič naredit/vzet.

Je pa NLB nasplošno zelo zelo konkurenčna, če ne celo najbolj v SLO.



Pri unicredit bodi pozorn na izracune ker ne upostevajo 365 dni in je OE potem visja kot jo oglasujejo na ponudbi.

Pat_MaGroin ::

gansta je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

gansta je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

2,9% pri NLB na 20 let :).


Ja samo ne brez dodatnih opcija ala Vita ..


To pa res ne vem. Pri Unicredit je 3.1% brez enega samega pogoja, ne rabiš nič naredit/vzet.

Je pa NLB nasplošno zelo zelo konkurenčna, če ne celo najbolj v SLO.



Pri unicredit bodi pozorn na izracune ker ne upostevajo 365 dni in je OE potem visja kot jo oglasujejo na ponudbi.


Lahko poveš kaj več? Sicer trenutno ne jemljem kredita, ampak sem komitent in bi najprej pri njih začel pogovore :).

SasoS ::

Unicredit pove obrestno mero za 360 dni v letu, štejejo pa potem vse dni v letu. Tako plačaš za 5 (oz. 6) dni obresti več v letu kot je oglaševana "letna" obrestna mera (kar potem znese recimo kakih 0,04% več).
««
52 / 52
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167210664 (32790) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29471431 (17779) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6021264 (12927) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713957 (6721) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7417911 (15447) 3p

Več podobnih tem