» »

Kredit za stanovanje

Kredit za stanovanje

«
1
2

uporabnik832 ::

Pozdravljeni,

dobil bom zaposlitev za nedoločen čas, za stalno.

Ker si želim iti na svoje in vzeti stanovanje v okolici Ljubljane, od Kamnika, Litije, Grosuplje, Borovnica, Logatec, tudi Trbovlje...

Vzel bi kredit in kupil stanovanje. Garsonjero ali še rajši dvosobno stanovanje.

Nimam nekih prihrankov, mogoče tam slabih 10.000 evrov pologa, plača pa 900 evrov in delovne dobe 4 leta.

Kako mi kaže pri kreditu?

Alien123 ::

ne boš dobil, razen če iščeš nekje do 40k

St235 ::

Slabo, vec kot 200e kredita na mesec ne bos nikjer dobil, kar pomeni kakih 20 tisoc. Mogoce 30k ampak bo tezka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

uporabnik832 ::

Samo? Švoh to res. Za 30 ne dobim nič pametnega, kaj šele dvosobno stanovanje.

hojnikb ::

rentaj, tole nebo šlo skos, razn če sta 2 in drugi zasluži več.
#brezpodpisa

fishstick ::

Pejt na banko in dobi informativni izračun.
Sigurno bos dobil vec kot pisejo teli forumski pametnjakoviči.

Alamar ::

V Trbovljah komot dobiš dvosobno za ta denar.

3p ::

fishstick je izjavil:

Pejt na banko in dobi informativni izračun.
Sigurno bos dobil vec kot pisejo teli forumski pametnjakoviči.


To ja. Pa informativne izračune si oglej (na straneh bank), da dobiš okvirno predstavo.

chucki ::

Če je to 900 eu neto,potem okoli 40 do 50 cukov... porocaj, ce sem imel prav
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

uporabnik832 ::

chucki je izjavil:

Če je to 900 eu neto,potem okoli 40 do 50 cukov... porocaj, ce sem imel prav

Bi bilo fajn.
Sem pozabil omeniti, da je 900 evr je vse skupaj s stroški prevoza, hrane ipd.

Alien123 ::

chucki je izjavil:

Če je to 900 eu neto,potem okoli 40 do 50 cukov... porocaj, ce sem imel prav


ja.. dobil bo 50k za 30 let, s tem da bo obrestna mera takšna da bo moral plačat na koncu 100k banki.

uporabnik832 ::

Glede Trbovelj, tam dobim stanovanje.

Se pa sprašujem kako je glede morebitnih delodajalcev v prihodnje. Zna biti to kakšen faktor, da živiš v kar oddaljenem kraju.

Mogoče delodajalec rajši vzame nekoga, ki je bližje Ljubljane, kot v Trbovljah.

sandmat ::

uporabnik832 je izjavil:

Glede Trbovelj, tam dobim stanovanje.

Se pa sprašujem kako je glede morebitnih delodajalcev v prihodnje. Zna biti to kakšen faktor, da živiš v kar oddaljenem kraju.

Mogoče delodajalec rajši vzame nekoga, ki je bližje Ljubljane, kot v Trbovljah.

Pred leti sem našel 34m^2 stanovanje v Trbovljah za 4k€ :D Je pa res, da v tistem stanovanju nihče ne bi živel. Vseeno poglej izven Mordorja (Trbovlje), kvaliteta življenja je pomembnejša od nizkih cen.

Tilen ::

Preden kupuješ v Trbovljah stanovanje se parkrat pelji tja iz Ljubljane, da boš videl, kako super ceste so.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

uporabnik832 ::

sandmat je izjavil:

uporabnik832 je izjavil:

Glede Trbovelj, tam dobim stanovanje.

Se pa sprašujem kako je glede morebitnih delodajalcev v prihodnje. Zna biti to kakšen faktor, da živiš v kar oddaljenem kraju.

Mogoče delodajalec rajši vzame nekoga, ki je bližje Ljubljane, kot v Trbovljah.

Pred leti sem našel 34m^2 stanovanje v Trbovljah za 4k€ :D Je pa res, da v tistem stanovanju nihče ne bi živel. Vseeno poglej izven Mordorja (Trbovlje), kvaliteta življenja je pomembnejša od nizkih cen.


Mordor :D
ne nimam želje tam kupovati, nisem pa izključil. Tudi je znan kraj kar se tiče onesnaženosti, čeprav Lj ne zaostaja.

fishstick ::

Alien123 je izjavil:

chucki je izjavil:

Če je to 900 eu neto,potem okoli 40 do 50 cukov... porocaj, ce sem imel prav


ja.. dobil bo 50k za 30 let, s tem da bo obrestna mera takšna da bo moral plačat na koncu 100k banki.


Bravo zelo inteligentno razmišljanje.
Dajem primer : Po tvoji logiki lahko Janez s plačo npr. 1600 eur dobi max max 150k kredita in potem po 25 letih vrne 300k.

Tilen ::

Koliko pa misliš, da se po 30 letih vrne? 200k na izposojenih 150k? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Lonsarg ::

Dejansko lahko računica zavede, ker je trenutno spremenljiva obrestna mera tako nizka da pokaže da bo res zgolj okoli 25% v tridesetihletih obresti. V praksi bo seveda bližje faktor dva, torej 100%. Fiksnih na tako dolgo dobo pa ni.

Pro_moted ::

uporabnik832 je izjavil:

chucki je izjavil:

Če je to 900 eu neto,potem okoli 40 do 50 cukov... porocaj, ce sem imel prav

Bi bilo fajn.
Sem pozabil omeniti, da je 900 evr je vse skupaj s stroški prevoza, hrane ipd.



Potem imaš torej okrog 800 neto + ostalo ?
To pomeni da boš dobil maksimalno 200 evrov mesečnega obroka.

Glede na hiter informativni izračun pri UniCredit, boš dobil potem max. 40k na 20 let ali 50k na 30 let.

https://krediti.unicreditbank.si/izracu...

Mogoče še počakaj malo in si povečaj neto dohodek.Potem pa po kredit.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

chucki ::

Dvomim, da je to 800 neto... Da nima celo minimalke.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

fishstick ::

Tilen je izjavil:

Koliko pa misliš, da se po 30 letih vrne? 200k na izposojenih 150k? :)

Evo sel na brzaka na sparkase vtpikal 150k na 300 mesecev pride 192k, isto sel na SKB pride 193 pa nej se 15k zravn je dalec dalec od vase logike vzami 50 vrni 100k. Pa ne sposoja si denar pr kamataših.

Mato989 ::

uporabnik832 je izjavil:

chucki je izjavil:

Če je to 900 eu neto,potem okoli 40 do 50 cukov... porocaj, ce sem imel prav

Bi bilo fajn.
Sem pozabil omeniti, da je 900 evr je vse skupaj s stroški prevoza, hrane ipd.


LOL, optimist pa si... jaz mam z malico in prevozom(90€) par ojrov čez 1.000€ pa niti ne sanjam o kreditu, ti pa optimistično =)

Pro_moted je izjavil:

uporabnik832 je izjavil:

chucki je izjavil:

Če je to 900 eu neto,potem okoli 40 do 50 cukov... porocaj, ce sem imel prav

Bi bilo fajn.
Sem pozabil omeniti, da je 900 evr je vse skupaj s stroški prevoza, hrane ipd.



Potem imaš torej okrog 800 neto + ostalo ?
To pomeni da boš dobil maksimalno 200 evrov mesečnega obroka.

Glede na hiter informativni izračun pri UniCredit, boš dobil potem max. 40k na 20 let ali 50k na 30 let.

https://krediti.unicreditbank.si/izracu...

Mogoče še počakaj malo in si povečaj neto dohodek.Potem pa po kredit.


900€ izplačila načeloma NIKOLI ni 800€ neto, razen morda če malico dobi na firmi ali bone... drugače je to bližje minimalcu... torej okol 650€... max malica nanese okol 125€ prevoz pa tudi doda slabih 100 ojrov verjetno... torej max 700€ neto.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

chucki ::

Mogoče kdo ve, če imaš mali kredit (140) eur mesečno, je možno doboti še avto na leasing?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Mato989 ::

Bolje bi bilo če tip pove koliko ima bruto plače, to je edino merodajno, ker jaz mam recimo 1200€ bruto oz. par evrov čez in dobim neto okol 835€... na to dobim okol 190€ mesečnega kredita...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fishstick ::

chucki je izjavil:

Mogoče kdo ve, če imaš mali kredit (140) eur mesečno, je možno doboti še avto na leasing?

Ja pridi ti zrihtam in avto in leasing, pogodba za nedolocen cas ali pa porok :)

Zgodovina sprememb…

fishstick ::

Mato989 je izjavil:

Bolje bi bilo če tip pove koliko ima bruto plače, to je edino merodajno, ker jaz mam recimo 1200€ bruto oz. par evrov čez in dobim neto okol 835€... na to dobim okol 190€ mesečnega kredita...


Nism 100% če je še vedno aktualno ampak vem, da so določene banke(NLB) upoštevale neto izplačilo.

Mato989 ::

fishstick je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Bolje bi bilo če tip pove koliko ima bruto plače, to je edino merodajno, ker jaz mam recimo 1200€ bruto oz. par evrov čez in dobim neto okol 835€... na to dobim okol 190€ mesečnega kredita...


Nism 100% če je še vedno aktualno ampak vem, da so določene banke(NLB) upoštevale neto izplačilo.


Seveda so, ampak to je spet ene vrste samomor kot švicarski franki valutno tveganje... spet presegaš lastne zmožnosti, prevozni stroški naj bi bili za bencin in če maš ultra srečo amortizacijo gum ipd... malica pa da nisi lačen v 8 urah šihta... če porineš to spet v kreditni izračun se spet igraš z usodo, če zgubim šiht bom 190€ lažje odplačeval kot pa še 200€ več!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fishstick ::

Se strinjam s tabo po eni strani.
Po drugi pa si enkrat morš neki kupit.. sam sem v najemu ze cca 10 let in je slo ihaha dnarja...
Neko pametno sredino.

Mato989 ::

fishstick je izjavil:

Se strinjam s tabo po eni strani.
Po drugi pa si enkrat morš neki kupit.. sam sem v najemu ze cca 10 let in je slo ihaha dnarja...
Neko pametno sredino.


Moramo samo umret... =) Če si z plačo ne moreš zrihtat kredita brez mahinacij ali ti. kreativnega računovodstva je morda bolje potuhtat o vložku v lastno izobraževanje da prideš do višje plače po le-tem... izobraževanje stane manj kot dobro stanovanje in lahko prinese več plusa na dolgi rok =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alien123 ::

fishstick je izjavil:

Alien123 je izjavil:

chucki je izjavil:

Če je to 900 eu neto,potem okoli 40 do 50 cukov... porocaj, ce sem imel prav


ja.. dobil bo 50k za 30 let, s tem da bo obrestna mera takšna da bo moral plačat na koncu 100k banki.


Bravo zelo inteligentno razmišljanje.
Dajem primer : Po tvoji logiki lahko Janez s plačo npr. 1600 eur dobi max max 150k kredita in potem po 25 letih vrne 300k.


Kako inteligentno mišljenje konjo? Znanec je imel povprečje 900e na mesec ko je šel na banko (nlb) po stanovanjski kredit. Mu je rekla za stanovanje v vrednosti 65, bo dobil za 25 let 46k in bo moral vrnit 70k, za 30 let pa bi dobil 53k pa vrnit 100k.. ce sn gledo papire.. tak da ne na pamet janez

Vice ::

Ne vem na katero banko je šel ta tvoj znanec po kredit očitno pa je najbolj oderuška v SLO in okolici. Vsaka banka ima online izračune kreditov za katerega se lahko še malo izpogajaš. Tako da to je pretiravanje.

uporabnik832 računaj da nobena banka ti ne bo dala 100% kredita. Imeti moreš vsaj 20% vrednosti nepremičnine. Izjemoma sicer imaš lahko kredit na kredit, ajde mogoče takrat pa res preplačaš toliko kot je Alien omenil. Drugo kar pa bi bilo dobro da upoštevaš je tudi zakonsko določena minimalna plača. Glede na to da se bo meja dvignila pomeni tudi, da boš posledično dobil manj kredita.

fishstick ::

Pa če je vido no.

Alien123 ::

Na nkbm dobis 90% ce mas 2 nepremicnini nad 80k in poroka..

Vice ::

Na vsaki dobiš tudi 100% za 50k, če imaš vilo na Rožniku. Dvomim pa, da ima tvoj kolega 2 nepremičnini nad 80K in da je tok butast, da bi šel pri plači 900€ vzet še bolj butast kredit. No ja danes vse sorti ljudi srečaš.

Alien123 ::

Ne ni vzel, se ni nor :D

St235 ::

fishstick je izjavil:

Tilen je izjavil:

Koliko pa misliš, da se po 30 letih vrne? 200k na izposojenih 150k? :)

Evo sel na brzaka na sparkase vtpikal 150k na 300 mesecev pride 192k, isto sel na SKB pride 193 pa nej se 15k zravn je dalec dalec od vase logike vzami 50 vrni 100k. Pa ne sposoja si denar pr kamataših.


Ti, a to imaš kristalno kroglo, da za 30 let naprej napove kakšna bo obrestna mera? Trenutno so krediti izjemno poceni, tako da če v naslednjih 5 letih eurobor zraste na 4-5% te bo tako špekuliranje drago stalo.

Če jemlješ kredit na 30 let moraš bit sposoben pokrit nihanja vsaj do 5% drugače nisi na nič boljšem kot kreditojemalci v frankih.

fishstick ::

Dej majketi še enkrat preber. Piše nej bo še 15k zravn, ker sem cilov obrestno mero.
Majko mila

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Vseeno poglej izven Mordorja (Trbovlje), kvaliteta življenja je pomembnejša od nizkih cen.


Kaj pa je zate "kvaliteta življenja"? Da vidim kaj zamujam :)

uporabnik832 ::

NikolormousB je izjavil:

Vseeno poglej izven Mordorja (Trbovlje), kvaliteta življenja je pomembnejša od nizkih cen.


Kaj pa je zate "kvaliteta življenja"? Da vidim kaj zamujam :)


Čim manj onesnažen zrak in okolje. Ali niso Trbovlje na slabem glasu glede tega?

NikolormousB ::

Že nekaj časa ni več industrije, ki je precej onesnaževala zrak. Overall je stanje verjetno primerljivo z drugimi mesti. Trenutno, kot gledam na arso, je pri nas zrak bistveno bolj čist kot v Ljubljani, Mariboru, Murski Soboti in verjetno še kje.

3p ::

Tilen je izjavil:

Koliko pa misliš, da se po 30 letih vrne? 200k na izposojenih 150k? :)


222k, si fiksno obrestno mero. (https://www.skb.si/osebne-finance/infor...

perci ::

30 let s fiksno obrestno mero? A si Invictus?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Tilen ::

3p je izjavil:

Tilen je izjavil:

Koliko pa misliš, da se po 30 letih vrne? 200k na izposojenih 150k? :)


222k, si fiksno obrestno mero. (https://www.skb.si/osebne-finance/infor...


Tako si nesposoben, da nisi niti videl, da ne moreš 30 let vnesti v ta kalkulator.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Matejjjjj ::

za tak denar se ne splača delati v lj.

TheBlueOne ::

Jaz se ne bi zanasal na te kalkulatorje, so vsekakor mozni boljsi pogoji, ce imas dobro boniteto. Ce bonitete nimas je morda res boljse pocakati, da se ti nabere nekaj kapitala, da je banka mirna, da lahko dobi povrnjen kredit, ce se ti finance poslabsajo.

Krediti, ce si nekje v povprecju, recimo par medicinska sestra in nek tehnik, bi za moj okus danes morala kredit za 30 let pod 2% variabilno, je pa mozno tudi dosti nizje, ce imas kaj pod palcem.

Tilen ::

2% variabilno že, ampak to je lahko čez dve leti že vsaj 4%, česar pa izračun ne pokaže. Tu se skriva problem kratkovidnežev.

Tega ne upošteva variabilen izračun:
https://fred.stlouisfed.org/series/FEDF...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

TheBlueOne ::

Tilen je izjavil:

2% variabilno že, ampak to je lahko čez dve leti že vsaj 4%, česar pa izračun ne pokaže. Tu se skriva problem kratkovidnežev.

Tega ne upošteva variabilen izračun:
https://fred.stlouisfed.org/series/FEDF...


Ja to je jasno. Variabilno drugace gre tudi dosti nizje in se priporoca za tiste, ki imajo nekoliko vec denarja in lahko v najslabsem scenarijo odpalcajo del glavnice in zmanjsajo neto obresti. To, da bo cez 2 leti na 4% je maloverjetno, ker banke trenutno racunajo, da bo pri 4% v najslabsem primeru cez 15 let. To sklepam iz punudb, ki sem jih dobil za kredit, kjer sem izracunal razliko med fiksnimi in variabilnimi in pogledal, kako je simulirala banka. Ta razlika, kdaj se srecajo obresti je bila pri vseh bankah priblizno tam.

Ne pozabit, da je Euribor trenutno negativen in ga banka tude sme odsteti od obresti, kar pmeni, da ce ti da obrestno mero 2%, bi ti lahko dala 2%-euribor, kar bi bilo, ce se ne motim 1.78%.

St235 ::

Pod 2% pribitka brez težav prideš (mislim, da sem celo pri spletnih izračunih že videl variabilen EOM pod 2%).

Je pa, kot tilko pravi vse odvisno od tega kakšno imaš finančno stanje. Če se zakreditiraš do vratu in ti dejansko vsak mesec ostane samo za kruh in vodo, potem absolutno treba gledat fiksne obrestne mere. Dandanes se dobijo tudi za 300 mesecev. Če pa si kolikor toliko finančno stabilen, pa je variabilna obrestna mera v tem trenutku odlična izbira. Moraš pa seveda bit sposoben preživet dvig obrestne mere tam do 5% v naslednih 5 letih oziroma še bolje bit sposoben zniževat glavnico če do tega pride. Dejstvo, ki ga številni pozabljajo je, da se glavnina obresti plača v 1/3 kredita. Tako, da pri 20 letnem kreditu, sprememba euribora čez 15 let praktično nič ne pomeni.

Midva sva pri kreditu, ki sva ga vzela 2012 privarčevala na letnem nivoju še približno 15% glavnice, kar bi bilo več kot dovolj, da bi kompentizala kakršnakoli nihanja eurobora (v resnici, je šlo ravno v drugo smer ampak tega ti nihče ni mogel jamčit). Tako bi se takrat z fiksno obrestn omero pošteno opekla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Tilen ::

Poglejte graf, ki sem ga prilepil. 2004 je bil funds rate pod 1% (to je tisto, kar je v EU trenutno negativno), 2007 (čez tri leta) je bil pa že 5.5%. Plus "ugoden" pribitek, ki ga danes omenjate okrog 2% in ste lahko na 7% v treh letih.

2015 je bil funds rate praktično nič, danes je 2%. Plus pribitek in si na 4%. V dveh letih.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

St235 ::

ja, ko bomo v ZDA bo to relavantno. Dokler pa jemljeljem kredit v EUR, pa me zanima EURIBOR. In dokler sem sposoben kompenzirat nihanje Euribora je to to. Preberi prejšnji post.

Pa ugodni pribitki so krepko pod 2%.

2015 je bil funds rate praktično nič, danes je 2%. Plus pribitek in si na 4%. V dveh letih.


To je 1% na leto. In?

Če takšnega nihanja nisi sposoben kompenzirat potem nimaš kaj delat s variabilnim kreditom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Loža
2300388728 (1336) D3m
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167197695 (19821) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466574 (12922) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019936 (11599) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713411 (6175) Invictus

Več podobnih tem