» »

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

««
22 / 24
»»

Mato989 ::

pivo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

pivo je izjavil:

maticb492 je izjavil:

pivo je izjavil:

ok se pravi, če prideš z glihanjem na 3.9% ga preplačaš v 20 letih koliko? 40%?
Se pravi če si vzel 270k boš vrnil cca 380k? se ti ne zdi to (110k) ogromno??



Čez 20 let bo njegova nepremičnina vredna veliko več kot 380k (oz bo vrednost zrasla več kot 110k)... Pa še vmes bo verjetno kako povišico dobu, obrok bo pa tudi čez 15 let isti.

Ne vem, kaj dafak bi pa ti rad imel lol. To kar smo imeli pred/med korono z < 2% obrestna mera je bilo ekstremno nizko in ni bilo normalno.


ja, to bi rad, kar nekaj znancev je takrat vzelo kredite za 1.8% in posledično preplačali kredit v 20 letih za cca 15%, ne pa da si banke vzemajo 50% obresti in konretno služijo na naš način. Zakaj tisto ni bilo "normalno"? ker je trajalo zelo malo časa?
Jaz bi rekel, da je še to preveč...


Vprašaj se tako

Če bi ti imel zdaj na TRRju 250k, za koliko obrestne mere bi posodil ta denar meni? za 1% ali bi hotel bližje 5%?


Mato, nekaj je posoja denarja fizična oseba fizični osebi...čisto nekaj drugega pa je banka, katera ima zaledje ter bistveno večjo količino denarja, iz katerega potem (z našimi oderuškimi obrestmi) kujejo še večje količine denarja...
Žal to ne moreš primerjat. Banke so (nujno) zlo in na penis mi gre, da nas tako "lupijo".

Ja, vem, "kaj pa je alternativa" bo nekdo porekel, če greš v gradnjo in nisi otrok bogatiš staršev nisem siguren, kaj je pravilen odgovor. Skoraj da ni alternative, kot pa da globoko vdahneš ter podpišeš 50% preplačilo.



Ne ni isto je vprasaj se kot posojilodajalec

Ja ce imas 100 mil za posojo ti je tudi 1 procent fajn

Ampak bistvo je to ce ti ne bi meni posodil 250k po 0.3 postov obrestni zakaj menis da bi banka ki jo vodi enak pohlepnez pa bi morala
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:


Ampak bistvo je to ce ti ne bi meni posodil 250k po 0.3 postov obrestni zakaj menis da bi banka ki jo vodi enak pohlepnez pa bi morala

Ker ti banka ne posoja lasten denar, tisti pohlepnez pa povlece visjo nagrado, ce odobri miljon kreditov (cetudi slabih) po 1% OM, kakor pa ce odobri 10k po 5% OM.
Odgovarja pa seveda ne.

Pri nevracilu kredita banki, pade breme na davkplacevalce. Pri nevracilu fizicni osebi pa pade breme na posojilodajalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

Mato989 ::

ZveeZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ampak bistvo je to ce ti ne bi meni posodil 250k po 0.3 postov obrestni zakaj menis da bi banka ki jo vodi enak pohlepnez pa bi morala

Ker ti banka ne posoja lasten denar, tisti pohlepnez pa povlece visjo nagrado, ce odobri miljon kreditov (cetudi slabih) po 1% OM, kakor pa ce odobri 10k po 5% OM.
Odgovarja pa seveda ne.

Pri nevracilu kredita banki, pade breme na davkplacevalce. Pri nevracilu fizicni osebi pa pade breme na posojilodajalca.


Grešiš bistvo.. .bistvo je pohlep... tako kot FIZIČNA oseba ne bi šla v svojo drastično škodo je utopično pričakovat da bi to delala druga "oseba" ali poslovni subjekt pod vodstvom osebe ki je pohlepna (ali lastnikov)

Tu je point
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:


Grešiš bistvo.. .bistvo je pohlep... tako kot FIZIČNA oseba ne bi šla v svojo drastično škodo je utopično pričakovat da bi to delala druga "oseba" ali poslovni subjekt pod vodstvom osebe ki je pohlepna (ali lastnikov)

Tu je point

Zakaj v lastno skodo (v primeru bank)?
Posodijo tuj denar in pokasirajo obresti + ostale feeje.

Pa guess what.. se rizika nimajo, ker so krediti zavarovani pri zavarovalnici.

Komot ti posodim sosedov denar, ce sklenes se zavarovanje na to posojilo in v primeru neplacila, mi meni izplaca zavarovalnica, ti se pa hebi dalje z njo:)

Mato989 ::

ZveeZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Grešiš bistvo.. .bistvo je pohlep... tako kot FIZIČNA oseba ne bi šla v svojo drastično škodo je utopično pričakovat da bi to delala druga "oseba" ali poslovni subjekt pod vodstvom osebe ki je pohlepna (ali lastnikov)

Tu je point

Zakaj v lastno skodo (v primeru bank)?
Posodijo tuj denar in pokasirajo obresti + ostale feeje.

Pa guess what.. se rizika nimajo, ker so krediti zavarovani pri zavarovalnici.

Komot ti posodim sosedov denar, ce sklenes se zavarovanje na to posojilo in v primeru neplacila, mi meni izplaca zavarovalnica, ti se pa hebi dalje z njo:)


Ja ampak tudi če zakaj bi posojal za manj kot lahko... to je point... vsak hoče maksimizirat svoj dobiček razumeš?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:



Ja ampak tudi če zakaj bi posojal za manj kot lahko... to je point... vsak hoče maksimizirat svoj dobiček razumeš?

Ja seveda, velja povprasevanje in ponudba.
Ampak ti si namignil, da fizicna oseba ne bi posodila denar po nizji OM od banke.
Jaz pa ti pravim, da nas je veliko takih, ki bi takoj posodili z nizjo OM, ce bi lahko prisli do istih pogojev:)

user4683 ::

Koliko nižjo in kakšnih pogojev?

ZveeZ ::

user4683 je izjavil:

Koliko nižjo in kakšnih pogojev?

Toliko, da profitiramo kljub inflaciji.
Pogoji? Vsaj to, da si lahko izposodimo ves denar, ki bi ga posodili naprej, pa zavarovanje kredita na stroske kreditojemalca:)

Mato989 ::

ZveeZ je izjavil:

user4683 je izjavil:

Koliko nižjo in kakšnih pogojev?

Toliko, da profitiramo kljub inflaciji.
Pogoji? Vsaj to, da si lahko izposodimo ves denar, ki bi ga posodili naprej, pa zavarovanje kredita na stroske kreditojemalca:)



Inflacija je 10%... so torej bile lani OM 10%?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

user4683 ::

ZveeZ je izjavil:

user4683 je izjavil:

Koliko nižjo in kakšnih pogojev?

Toliko, da profitiramo kljub inflaciji.
Pogoji? Vsaj to, da si lahko izposodimo ves denar, ki bi ga posodili naprej, pa zavarovanje kredita na stroske kreditojemalca:)

OK ampak tveganje bo zate precej vecje, ker dvomim, da bos imel toliko kreditov kot banka, ki si lahko privosci kaksnega slabega (zavarovanja niso bullet proof) in ga pokrije z ostalimi. In visje tveganje resis kako? Z visjo OM.

sleby ::

Da ne boste doktorirali iz obrestnih mer..

Če rabiš streho nad glavo in jo najdeš, se pozanimaš če dobiš kredita kot ga rabiš in če je obrok pravi greš v akcijo. Ne vem zakaj bi se spraševal koliko boš preplačal in če je to preveč. Če nimaš druge opcije je razmišljanje o tem brezpredmetno in le vir slabe volje.
Sam bom preplačal kredita 25%, absolutna številka je ogromna, dve letni plači. Je to preveč? Verjetno ja, čeprav 1/2 manj, kot če bi vzel kredit sedaj. Ampak če bi še vedno živel v najemu, bi ga vseeno vzel, pa če tudi za 5% EOM.

ZveeZ ::

user4683 je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

user4683 je izjavil:

Koliko nižjo in kakšnih pogojev?

Toliko, da profitiramo kljub inflaciji.
Pogoji? Vsaj to, da si lahko izposodimo ves denar, ki bi ga posodili naprej, pa zavarovanje kredita na stroske kreditojemalca:)

OK ampak tveganje bo zate precej vecje, ker dvomim, da bos imel toliko kreditov kot banka, ki si lahko privosci kaksnega slabega (zavarovanja niso bullet proof) in ga pokrije z ostalimi. In visje tveganje resis kako? Z visjo OM.

Normalno.
Ce govorimo o fiktivnih primerih, bi pac kreditiral preko d.o.o.-ja in redno crpal sredstva ven.

Hocem samo povedati, da fizicna oseba ne bo nikoli posojala denar ceneje od banke, ker bi morala posojat le svoj lasten, privarcevan kapital, kateri je zelo omejen in ne zaradi pohlepa.
Ce bi bil denar prakticno neomejen, kot pri bankah, bi bila zgodba drugacna. V bistvu bi bile tudi OM pri bankah nizje, zaradi konkurence.

user4683 ::

Ne razumem kako tocno bi ti doo pri tem kakorkoli pomagal.

ZveeZ ::

If shit hits the fan, bankrotira doo, ne fizicna oseba.

user4683 ::

No ja no, bi moralo biti nekaj resno narobe s poslom, da bi bil v tezavah posojilodajalec. In ce bi bilo tako zelo narobe, bi znal odgovarjati tudi poslovodja dooja.

S tveganjem sem imel v mislih bolj to, da ne bos dobil nazaj obresti ali pa celo celotne glavnice.

Mato989 ::

ZveeZ je izjavil:

user4683 je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

user4683 je izjavil:

Koliko nižjo in kakšnih pogojev?

Toliko, da profitiramo kljub inflaciji.
Pogoji? Vsaj to, da si lahko izposodimo ves denar, ki bi ga posodili naprej, pa zavarovanje kredita na stroske kreditojemalca:)

OK ampak tveganje bo zate precej vecje, ker dvomim, da bos imel toliko kreditov kot banka, ki si lahko privosci kaksnega slabega (zavarovanja niso bullet proof) in ga pokrije z ostalimi. In visje tveganje resis kako? Z visjo OM.

Normalno.
Ce govorimo o fiktivnih primerih, bi pac kreditiral preko d.o.o.-ja in redno crpal sredstva ven.

Hocem samo povedati, da fizicna oseba ne bo nikoli posojala denar ceneje od banke, ker bi morala posojat le svoj lasten, privarcevan kapital, kateri je zelo omejen in ne zaradi pohlepa.
Ce bi bil denar prakticno neomejen, kot pri bankah, bi bila zgodba drugacna. V bistvu bi bile tudi OM pri bankah nizje, zaradi konkurence.



Kako tebi ni jasno da ne glede kateri denar posojas bo vsak normalen hotel najvisji mozen dobicek
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:



Kako tebi ni jasno da ne glede kateri denar posojas bo vsak normalen hotel najvisji mozen dobicek


Kako tebi ni jasno kako deluje trg?
Ce je konkurenca huda, bos imel vec dobicka s ponujanjem malenkost nizje OM, zaradi vecjega stevila sklenjenih kreditov.

Drugace se pa strinjam s teboj, da bo vsak RACIONALEN podjetnik zelel cim visji profit. Vendar se ne strinjam, da je zgolj zaradi pohlepa, temvec zaradi stabilnosti biznisa.

Mato989 ::

ZveeZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Kako tebi ni jasno da ne glede kateri denar posojas bo vsak normalen hotel najvisji mozen dobicek


Kako tebi ni jasno kako deluje trg?
Ce je konkurenca huda, bos imel vec dobicka s ponujanjem malenkost nizje OM, zaradi vecjega stevila sklenjenih kreditov.

Drugace se pa strinjam s teboj, da bo vsak RACIONALEN podjetnik zelel cim visji profit. Vendar se ne strinjam, da je zgolj zaradi pohlepa, temvec zaradi stabilnosti biznisa.


Ja ampak debata se je razvila okrog jokanja kako nas banke lupijo z posojili od uporabnika "pivo" in njemu je šla replika da bi vsak normalen hotel potegnit od posojanja denarja maksimum, ne glede na to ali posoja svojega ali tujega...

Tudi če mi ti jutri daš 1 mil da posojam brez skrbi tudi če spušim, bom vseeno stremel k temu dap osodim za čimveč obresti (če so samo obrasti moj zaslužek) kot pa da bom posojal za 0 obresti ali 2EUR/mesec obresti kajne... to je normalno, in pričakovati da bi banka delala kontra tej logiki je neumno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:


Ja ampak debata se je razvila okrog jokanja kako nas banke lupijo z posojili od uporabnika "pivo" in njemu je šla replika da bi vsak normalen hotel potegnit od posojanja denarja maksimum, ne glede na to ali posoja svojega ali tujega...

Tudi če mi ti jutri daš 1 mil da posojam brez skrbi tudi če spušim, bom vseeno stremel k temu dap osodim za čimveč obresti (če so samo obrasti moj zaslužek) kot pa da bom posojal za 0 obresti ali 2EUR/mesec obresti kajne... to je normalno, in pričakovati da bi banka delala kontra tej logiki je neumno.


S tem bi se strinjal, ce bi bile banke samostojni subjekt.
Dokler so vezane na davkoplacevalski denar, pa je prav, da nudijo davkoplacevalcem dostopne kredite.

Mato989 ::

ZveeZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ja ampak debata se je razvila okrog jokanja kako nas banke lupijo z posojili od uporabnika "pivo" in njemu je šla replika da bi vsak normalen hotel potegnit od posojanja denarja maksimum, ne glede na to ali posoja svojega ali tujega...

Tudi če mi ti jutri daš 1 mil da posojam brez skrbi tudi če spušim, bom vseeno stremel k temu dap osodim za čimveč obresti (če so samo obrasti moj zaslužek) kot pa da bom posojal za 0 obresti ali 2EUR/mesec obresti kajne... to je normalno, in pričakovati da bi banka delala kontra tej logiki je neumno.


S tem bi se strinjal, ce bi bile banke samostojni subjekt.
Dokler so vezane na davkoplacevalski denar, pa je prav, da nudijo davkoplacevalcem dostopne kredite.


Prav je da delajo profit... ker niso v državni lasti, to da glupa politika banke rešuje je pa krivda nas ki volimo tako politiko, ne bank in njihovega stremenja k dobičkonosnosti.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:



Prav je da delajo profit... ker niso v državni lasti, to da glupa politika banke rešuje je pa krivda nas ki volimo tako politiko, ne bank in njihovega stremenja k dobičkonosnosti.

S tem bi se strinjal, ce bi banke lahko posojale le svoj denar oz denar svojih komitentov.

user4683 ::

Banke si denar posojajo med sabo. Tudi ti si ga lahko kjerkoli izposodis in posodis naprej, samo s precej manj regulacije, ker nisi banka.

Lonsarg ::

Ampak banke v zameno za strogo regulacijo dobijo tudi pravico tiskati denar v določenem razmerju. Ne vem točnih cifer ampak naprimer 20% kritega, 80% natiskanega, tak da potem dejansko tvegajo zgolj 20%, ostalo je pa natisnjen denar ki se "odtiska" ob vrnitvi. Vem da včasih je bilo celo 1/10 razmerje sam zadnje čase je precej bolj stroga regulacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

user4683 ::

Banke ga ne, centralna banka pa. Tisti procent govori o tem koliko kapitala (in kakšnega) mora imeti banka za kritje svojih tveganj. Tudi ti, če si od banke izposodiš denar (ki ga boš posodil naprej) imaš del denarja zgolj "navideznega". Samo da tebe ne bo nihče reguliral če imaš res dovolj kapitala za kritje tveganj. Lahko ti tvoji frišno ustanovljeni firmi s 7500eur kapitala sosedov Janez posodi 500k, če si zares prepričljiv. Ali pa NKBM z 1% obrestno mero če si Bratuškova.

GregiB ::

user4683 je izjavil:

Tisti procent govori o tem koliko kapitala (in kakšnega) mora imeti banka za kritje svojih tveganj.


V bistvu pravita isto... Komercialna baka si npr. od centralne banke izposodi 10mio € in si s tem poveča kapitalsko vsoto. To pa ji potem omogoča, da izda za 80 mio € kreditov trgu. "Push of a button" denar...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Tody ::

Ja ampak ga ne naprinta natisne ali kakorkoli fizično vidi. Pa tudi centralne banke imajo obrestne mere za druge banke.

Lonsarg ::

Ja tole sem se očitno motil ja, tudi za ta natisnjen denar banka očitno prevzame tveganje, ker ga ne dobi brezobrestno ampak po medbančnih obrestnih merah., ne vem zakaj sem imel v glavi druače...

Iz tega stališča mi je kar zanimivo da banke trenutno toliko ugodne fiksne dajejo, relativno na euribor. Fiskne dajejo s praktično 0 pribitka na euribor.

GregiB ::

Tody je izjavil:

Ja ampak ga ne naprinta
Seveda ne... saj "naprintanega", torej denarja v fizični obliki je približno 10%-15% od celotnega, vsega denarja. Vse ostalo so številke po omrežjih...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Utk ::

Iz tega stališča mi je kar zanimivo da banke trenutno toliko ugodne fiksne dajejo, relativno na euribor. Fiskne dajejo s praktično 0 pribitka na euribor.

Očitno pričakujejo, da bo euribor v nekem roku padel in bojo s tem več zaslužile, kot če ti dajo spremenljivo s pribitkom. Ker drugače se pač ne bi šle tega. Koliko imajo prav, je pa težko vedet. Mislim pa da so že dokazale do zdaj, da vejo o euriborju čez 2 leti glih tolk kot naključna ciganka.

jernejl ::

Obstajajo instrumenti, s katerimi lahko banke hedge-ajo fiksne obrestne mere (Euribor swaps), tako da jim v resnici ni treba preveč ugibati, kam bo šel euribor, pa so lahko kljub temu na varni strani.

redtech ::

Spremenjeni pogoji, sposobni smo več!

Pregledoval sem potrošniške kredite, 30000 / 72 mesecev, fiksna obrestna mera.

Celotno plačilo:
Unicredit 35.712,26
SKB 36.386,34
DH 36.412,56
Intesa SanPaolo 36.557,68
NLB 38.494,42 dobre dividende ima NLB ;((
Addiko 38.671,96
DBS 38.887,35

Vedno manj bank? :)

Na moji banki SKB sem vprašal, če se lahko približajo Unicreditu, pa so me na hitro odslovili, da stroškov ni, obrestna mera se ne niža. Na Uni vem, da bi dobil 35.512 preden pridem do vrat. Skoraj 900€ je pa že občutna razlika...zadnje tri pa no comment :))

Mogoče je pri stanovanjskih drugačen vrstni red.

gansta ::

redtech je izjavil:

Spremenjeni pogoji, sposobni smo več!

Pregledoval sem potrošniške kredite, 30000 / 72 mesecev, fiksna obrestna mera.

Celotno plačilo:
Unicredit 35.712,26
SKB 36.386,34
DH 36.412,56
Intesa SanPaolo 36.557,68
NLB 38.494,42 dobre dividende ima NLB ;((
Addiko 38.671,96
DBS 38.887,35

Vedno manj bank? :)

Na moji banki SKB sem vprašal, če se lahko približajo Unicreditu, pa so me na hitro odslovili, da stroškov ni, obrestna mera se ne niža. Na Uni vem, da bi dobil 35.512 preden pridem do vrat. Skoraj 900€ je pa že občutna razlika...zadnje tri pa no comment :))

Mogoče je pri stanovanjskih drugačen vrstni red.


Zlatarji! Kot da ne bi imeli nešteto miljard od depozitev in denarja racunov...

kriptobog ::

gansta je izjavil:

redtech je izjavil:

Spremenjeni pogoji, sposobni smo več!

Pregledoval sem potrošniške kredite, 30000 / 72 mesecev, fiksna obrestna mera.

Celotno plačilo:
Unicredit 35.712,26
SKB 36.386,34
DH 36.412,56
Intesa SanPaolo 36.557,68
NLB 38.494,42 dobre dividende ima NLB ;((
Addiko 38.671,96
DBS 38.887,35

Vedno manj bank? :)

Na moji banki SKB sem vprašal, če se lahko približajo Unicreditu, pa so me na hitro odslovili, da stroškov ni, obrestna mera se ne niža. Na Uni vem, da bi dobil 35.512 preden pridem do vrat. Skoraj 900€ je pa že občutna razlika...zadnje tri pa no comment :))

Mogoče je pri stanovanjskih drugačen vrstni red.


Zlatarji! Kot da ne bi imeli nešteto miljard od depozitev in denarja racunov...


Pac ne vzames, ce ti je predrago.

redtech ::

Ja komercialne banke so tudi "sokrive" za višjo inflacijo, ker ne dvigujejo obresti na depozite in ne polovijo denarja. To je namen višanja obrestnih mer CB.

dronyx ::

redtech je izjavil:

Ja komercialne banke so tudi "sokrive" za višjo inflacijo, ker ne dvigujejo obresti na depozite in ne polovijo denarja. To je namen višanja obrestnih mer CB.

Niso krive banke ampak "varčevalci", ker ne vzamejo denarja ven iz bank, če jim banke ne dajo obresti ob 10% inflaciji. ;)

redtech ::

Je pobegnil v nepremičnine, avte, kripto... zato pa so povsod visoke cene. Bi rekel, da ga je šlo preveč ven :)

dronyx ::

redtech je izjavil:

Je pobegnil v nepremičnine, avte, kripto... zato pa so povsod visoke cene. Bi rekel, da ga je šlo preveč ven :)

Ja, saj centralne banke so vrsto let srčno želele, da bi ljudje začeli zapravljat denar. Mission accomplished. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

svecka ::

gansta je izjavil:

redtech je izjavil:

Spremenjeni pogoji, sposobni smo več!

Pregledoval sem potrošniške kredite, 30000 / 72 mesecev, fiksna obrestna mera.

Celotno plačilo:
Unicredit 35.712,26
SKB 36.386,34
DH 36.412,56
Intesa SanPaolo 36.557,68
NLB 38.494,42 dobre dividende ima NLB ;((
Addiko 38.671,96
DBS 38.887,35

Vedno manj bank? :)

Na moji banki SKB sem vprašal, če se lahko približajo Unicreditu, pa so me na hitro odslovili, da stroškov ni, obrestna mera se ne niža. Na Uni vem, da bi dobil 35.512 preden pridem do vrat. Skoraj 900EUR je pa že občutna razlika...zadnje tri pa no comment :))

Mogoče je pri stanovanjskih drugačen vrstni red.


Zlatarji! Kot da ne bi imeli nešteto miljard od depozitev in denarja racunov...


Tole me vedno moti, ker tele obrestne mere so nateg, da folk misli kok pocen dobi kredit v %, če bi pa dal obrestno mero na celoten znesek koliko banka dejansko od tebe pocuza, bi pa folk drgač gledal. Glede na zgornje zneske ponujene pri banki se lahko izračuna da PREPLAČAŠ KREDIT od 16% za najcenejšo do najdražje 23%.

Pri hišah pa lahko ta znesek pri 5% fiksni obrestni meri predstavlja npr 40%. Tako da folk se dostikrat ne zaveda koliko DEJANSKO preplača kredit. Še posebej lizingi so nategunski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

velikBrokoli ::

A navadnega obrestnega in obrestno obrestnega računa niste imeli v osnovni šoli? Pa banka ti tam točno napiše koliko boš plačal, lol.

svecka ::

Seveda ti napiše, samo folk sploh se ne zaveda kaj vzema. Včasih je bolje mal stisniz zobe in prišparat, kakor da vzameš kredit in ga na koncu preplačaš 40%. Folk še zmeraj veselo vzema lizing za avto po 10% obresti, ki je na koncu dejansko 40%. Finančna pismenost je katastrofa. To je itak cilj države, da naredi iz državljanov finančne sužnje, tako kot so v USA vsi v kreditih cev življenje.

Bizkit45 ::

Folk se dobr zaveda kaj vzame, sam nov avto je precej mamljiv in ko ti banka reče da je možno, hitr po "najslabši" kredit, sam da je ta avto pred hišo. Še vedno mislimo da so banke nategunske? Se pa strinjam s tem, da bi za hipoteke morale banke, ki "živijo" na davkoplačevalski denar dajati bolj ugodne obrestne mere za PRVO (capital) stanovanje/hišo.

Lonsarg ::

svecka je izjavil:

Seveda ti napiše, samo folk sploh se ne zaveda kaj vzema. Včasih je bolje mal stisniz zobe in prišparat, kakor da vzameš kredit in ga na koncu preplačaš 40%. Folk še zmeraj veselo vzema lizing za avto po 10% obresti, ki je na koncu dejansko 40%. Finančna pismenost je katastrofa. To je itak cilj države, da naredi iz državljanov finančne sužnje, tako kot so v USA vsi v kreditih cev življenje.
Ni vse črnobelo, ja glede avtomobilov in nasploh dragih potrošniških kreditov se strinjam, so tako slabi da so to zgolj izjemne slučajne situacije za kako leto itd, za karkoli dlje je neumnost brez primere, kupiš raje slabši/rabljen avto...

Pri stanovanjskih je pa druga zgodba, kot prvo so ene faktor 2 bolj ugodni kot potrošniški in lizingi, kot drugo pa je alternativa velikokrat ali življenje v kaki neugodni situaciji al pa najemnina. Z najemnino v celem življenju prec ene 2 stanovanja plačaš...

Pa računati % preplačila za celotno dobo je tudi povsem brezvezno, ker je pač to odvisno od dobe. Če je preplačilo v 30 letih 50% ampak je v tem času zaradi inflacije vrednost narasla za 100% je jasno da se to zelo splača, kljub na prvi pogled "scary" 50% preplačilu je to dejansko profit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

sleby ::

svecka je izjavil:

Seveda ti napiše, samo folk sploh se ne zaveda kaj vzema. Včasih je bolje mal stisniz zobe in prišparat, kakor da vzameš kredit in ga na koncu preplačaš 40%. Folk še zmeraj veselo vzema lizing za avto po 10% obresti, ki je na koncu dejansko 40%. Finančna pismenost je katastrofa. To je itak cilj države, da naredi iz državljanov finančne sužnje, tako kot so v USA vsi v kreditih cev življenje.


Stisnit zobe? 1000 eur najemnine, vsak dan višje cene vsega zaradi inflacije, in potem naj nekdo še "stisne zobe in prišpara"? Se vidi, da nisi nikoli bil v taki situaciji, kot s(m)o mladi trenutno, če nisi podedoval ničesar.
Jaz sem vzel kredit na 25 let 1,5 leta nazaj, pa sem samo zaradi timinga pri preplačilu zaradi ugodne obrestne mere "privarčeval" več kot 100.000 eur. Bi bilo torej bolje, če bi "stisnil", plačeval vsako leto višjo najemnino in bil trenutno zelo oddaljen od svoje nepremičnine?
Se strinjam, da je pri avtomobilih ta nasvet dober.. pri prvih nepremičninah pa žal ne.

FrRoSt ::

redtech je izjavil:

Ja komercialne banke so tudi "sokrive" za višjo inflacijo, ker ne dvigujejo obresti na depozite in ne polovijo denarja. To je namen višanja obrestnih mer CB.


Zakaj bi d igovale om!??

Saj so polne denarja!!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

A. Smith ::

user4683 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Ampak banke v zameno za strogo regulacijo dobijo tudi pravico tiskati denar v določenem razmerju. Ne vem točnih cifer ampak naprimer 20% kritega, 80% natiskanega, tak da potem dejansko tvegajo zgolj 20%, ostalo je pa natisnjen denar ki se "odtiska" ob vrnitvi. Vem da včasih je bilo celo 1/10 razmerje sam zadnje čase je precej bolj stroga regulacija.
Banke ga ne, centralna banka pa. Tisti procent govori o tem koliko kapitala (in kakšnega) mora imeti banka za kritje svojih tveganj. Tudi ti, če si od banke izposodiš denar (ki ga boš posodil naprej) imaš del denarja zgolj "navideznega". Samo da tebe ne bo nihče reguliral če imaš res dovolj kapitala za kritje tveganj. Lahko ti tvoji frišno ustanovljeni firmi s 7500eur kapitala sosedov Janez posodi 500k, če si zares prepričljiv. Ali pa NKBM z 1% obrestno mero če si Bratuškova.

Znupy, motiš se. Ti dam pojasnila direktno od tistih pri koritu, da banke de facto tiskajo denar.

Tako rekoč, straight from the horse's mouth.
Pa uživaj v branju.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Tody ::

Bog se usmili, ne tiskajo denar!!! Fizično ga je vsaj eur kolikor ga ecb da. Kaksne so stevilke na računalniku pa je drugo. Fizično ga je samo za 30 ali pa 40 procentov tega

A. Smith ::

Tody je izjavil:

Bog se usmili, ne tiskajo denar!!! Fizično ga je vsaj eur kolikor ga ecb da. Kaksne so stevilke na računalniku pa je drugo. Fizično ga je samo za 30 ali pa 40 procentov tega

Si pa kar malo zgrešil. Pri USD je gotovine v obtoku samo 10%, pri EUR je pa mogoče kakšen procent več. In to je to.

Dividing this number by the value of M2, we see that actual cash comprises a bit more than 10.2 percent of the total money. This means that almost 89.8 percent of the money in the United States is not in the form of cash.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

sleby ::

Glede na to, da ti je kulturen dialog španska vas in brez žaljenja očitno ne gre, bi se jaz vprašal, če prispodobe s primati ne bi bolj pristajale tebi.
Znova in znova se dokazuje, da na tem forumu normalen pogovor ni možen, zato se umikam iz debate, pa žali ti koga drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sleby ()

kuglvinkl ::

Svecka, za naslednji izlet dobis ugrade.
Your focus determines your reallity

vidko54 ::

Koliko pa rabiš odšteti za opremo 65m2 velikega stanovanja? Tako, na približno in nek srednji cenovni razred, če mamo tu koga, ki je na novo opremljal?
««
22 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Loža
2300389683 (2291) D3m
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466803 (13151) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019958 (11621) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713431 (6195) Invictus
»

Stanovanjski kredit kje najugodnejša obrestna mera? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911851 (9224) Invictus

Več podobnih tem