» »

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

««
23 / 24
»»

maticb492 ::

Kako naj ti damo oceno takšne zadeve lol. Eni dajo 15 jurjev samo za kuhinjo.

Midva sva vse opremila za 1200€, od tega samo 500€ za nove zadeve iz Ikeje, vse ostalo je bilo rabljeno iz bolhe in se je menjalo pač skozi naslednje mesece, kar je bilo potrebe.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kuglvinkl ::

vidko54 je izjavil:

Koliko pa rabiš odšteti za opremo 65m2 velikega stanovanja? Tako, na približno in nek srednji cenovni razred, če mamo tu koga, ki je na novo opremljal?


Gres na stran od ikeje in zacnest metat v aplikacijo pohistvo. Lahko pa tut odjahas v ikejo in ti oni to naredijo.

Sicer pa, kolk si pa planiral?
Your focus determines your reallity

matobeli ::

Tako kot pravi kugel.

Precej odvisno a je not vštet še 55"displej in plejc, sušilc, pralni, vsi gospodinjski aparati... ali pa samo pohištvo. Pa še tam je spet vprašanje a rabiš met 3m kavča ali ti je dovolj dvosed.

Če nisi zahteven ali celo kaj vzameš rabljenega lahko hitro lepo narediš za ne velik denarja.

vidko54 ::

kuglvinkl je izjavil:

vidko54 je izjavil:

Koliko pa rabiš odšteti za opremo 65m2 velikega stanovanja? Tako, na približno in nek srednji cenovni razred, če mamo tu koga, ki je na novo opremljal?


Gres na stran od ikeje in zacnest metat v aplikacijo pohistvo. Lahko pa tut odjahas v ikejo in ti oni to naredijo.

Sicer pa, kolk si pa planiral?

Ob nakupu stanovanja ga planiram opremiti za 30 do 40k(največ). Ker se pa še nisem ravno poglobil, me zanima kam se obrniti za kakovostno pohištvo srednjega cenovnega razreda.

link_up ::

kaj pa vem, kaksen harvey?
In and Out

matobeli ::

vidko54 je izjavil:

pohištvo srednjega cenovnega razreda.


Ikea. Ostalo je ali enak klump ali ikea ripoff

V ikeji dobiš vsaj garancijo, rezervne dele ipd.

Likalnik ::

tudi jaz dam glas za Ikeo...garancija, rezervni deli, modernost, kvaliteta, lahko sam sestaviš vse...od kuhinje pa do stola...pa normalna cena.

če ne bi imel več denarja na razpolago bi šel gledati zadeve "po naročilu" da ti mizar vse naredi...tako kuhinjo, dnevno, spalnico itd.

zadeve pa kot so Lesnina, Momax, Harvey, Dipo, Ysk...me pa žal niso prepričali.....

kixs ::

vidko54 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

vidko54 je izjavil:

Koliko pa rabiš odšteti za opremo 65m2 velikega stanovanja? Tako, na približno in nek srednji cenovni razred, če mamo tu koga, ki je na novo opremljal?


Gres na stran od ikeje in zacnest metat v aplikacijo pohistvo. Lahko pa tut odjahas v ikejo in ti oni to naredijo.

Sicer pa, kolk si pa planiral?

Ob nakupu stanovanja ga planiram opremiti za 30 do 40k(največ). Ker se pa še nisem ravno poglobil, me zanima kam se obrniti za kakovostno pohištvo srednjega cenovnega razreda.


Mizar.

Lonsarg ::

Alternativa Ikei je še sestavisam.si, imaš sicer malo več dela kot v Ikei da vse naklikaš/izmeriš (ker pač ni standardnih mer ampak vse po meri, naklikat moraš tudi kje so police, kako vrsto hrbta bi imel, itd). Po drugi strani pa dobiš 1. klaso iverke in vodil in čisto custom mere, torej kot bi dal mizarju delat (no saj so mizarji, sam pač cena je precej nižja ker moraš sam meritve, vnos v program in montažo naredit).

Jaz sem tako naredil hodnik, kopalnico in kuhinjo in sem prišel skozi cenovno gledano malenkost dražje kot v Ikeji, razlika v kvaliteti pa je precej očitna, pa do mm po meri da se vse izzide itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kuglvinkl ::

Sam v sketchup zrisem in dam delat mizarju. Za otroske sobe je pa ikeja.
Your focus determines your reallity

gansta ::

kuglvinkl je izjavil:

Sam v sketchup zrisem in dam delat mizarju. Za otroske sobe je pa ikeja.


A ni mizar dosti dražji ?

kriptobog ::

gansta je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Sam v sketchup zrisem in dam delat mizarju. Za otroske sobe je pa ikeja.


A ni mizar dosti dražji ?


Ne. JAz sem za garderobo gledal od Ikeje PAx sistem. Naklikal vse in je bilo 6k. Potem sem narocil mizarja, ki je prisel in izmeril in je dal ponudbo 6,5k. Sem vzel mizarja, ker po meri je veliko lepse. Pax mi ne pride do stropa, ne pride do stene, itd.

kuglvinkl ::

gansta je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Sam v sketchup zrisem in dam delat mizarju. Za otroske sobe je pa ikeja.


A ni mizar dosti dražji ?


So stvari, ki jih mora naredit mizar, ker se jih kot si si jih zamislil, ne da kupini. Custom je le custom :).

kriptobog je izjavil:

gansta je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Sam v sketchup zrisem in dam delat mizarju. Za otroske sobe je pa ikeja.


A ni mizar dosti dražji ?


Ne. JAz sem za garderobo gledal od Ikeje PAx sistem. Naklikal vse in je bilo 6k. Potem sem narocil mizarja, ki je prisel in izmeril in je dal ponudbo 6,5k. Sem vzel mizarja, ker po meri je veliko lepse. Pax mi ne pride do stropa, ne pride do stene, itd.


Ja, plus to, da je zlito s sobo. če si se tako odločil.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

kuglvinkl je izjavil:

gansta je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Sam v sketchup zrisem in dam delat mizarju. Za otroske sobe je pa ikeja.


A ni mizar dosti dražji ?


So stvari, ki jih mora naredit mizar, ker se jih kot si si jih zamislil, ne da kupini. Custom je le custom :).

kriptobog je izjavil:

gansta je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Sam v sketchup zrisem in dam delat mizarju. Za otroske sobe je pa ikeja.


A ni mizar dosti dražji ?


Ne. JAz sem za garderobo gledal od Ikeje PAx sistem. Naklikal vse in je bilo 6k. Potem sem narocil mizarja, ki je prisel in izmeril in je dal ponudbo 6,5k. Sem vzel mizarja, ker po meri je veliko lepse. Pax mi ne pride do stropa, ne pride do stene, itd.


Ja, plus to, da je zlito s sobo. če si se tako odločil.


Ja saj ravno to. Walk in closet mora biti zlit s sobo. S pax od ikeje to ne morem naredit.

kuglvinkl ::

Ja, walk in closet imam tudi custom made, do stropa.
Your focus determines your reallity

strawman ::

Kakšen procent dohodkov v gospodinjstvu namenite stanovanjskemu kreditu? 10%, 25%, 50%?

maticb492 ::

V kakem smislu sprašuješ? Mislim da finančni advisorji priporočajo okoli 30% za stroške najemnine (in posledično kredita). To je seveda skupnega dohodka, če šteješ 2 partnerja.

Mogoče pri nas malo večji procent, glede nato da načeloma ne šparamo za pokojnino dodatno, kot to delajo v ZDA (čeprav bi verjetno morali).

Drugače pa ca. 6% za kredit, s tem da delam veliko več kot full time in sem konkretno nad povprečnimi dohodki.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

strawman ::

maticb492 je izjavil:

V kakem smislu sprašuješ? Mislim da finančni advisorji priporočajo okoli 30% za stroške najemnine (in posledično kredita). To je seveda skupnega dohodka, če šteješ 2 partnerja.

Mogoče pri nas malo večji procent, glede nato da načeloma ne šparamo za pokojnino dodatno, kot to delajo v ZDA (čeprav bi verjetno morali).

Drugače pa ca. 6% za kredit, s tem da delam veliko več kot full time in sem konkretno nad povprečnimi dohodki.


V takem smislu, kot si odgovoril. Hvala.
Ja, ta "30% rule" sem opazil, ampak mislim da se predvsem aplicira na ZDA, saj se mi zdi da je večina novih nepremičnin v Evropi neprimerno bolj kvalitetno grajenih in izoliranih kot čez lužo.
Tudi sam imam precej visok dohodek, pa se odločam med kreditom z visokim obrokom in krajšim trajanjem, ter nižjim obrokom in daljšim trajanjem.
Je med vami kdo, ki je šel namensko v zelo visoko obremenitev dohodkov (70%) z namenom hitrega odplačila? Ste s to odločitvijo zadovoljni?

Mato989 ::

strawman je izjavil:

Kakšen procent dohodkov v gospodinjstvu namenite stanovanjskemu kreditu? 10%, 25%, 50%?


če gledam priliv na trr in plačilo anuitete potem 11,01% zdaj po zvišanjih OM, dolgo časa je bilo to blizu 8-9%...

strawman je izjavil:

maticb492 je izjavil:

V kakem smislu sprašuješ? Mislim da finančni advisorji priporočajo okoli 30% za stroške najemnine (in posledično kredita). To je seveda skupnega dohodka, če šteješ 2 partnerja.

Mogoče pri nas malo večji procent, glede nato da načeloma ne šparamo za pokojnino dodatno, kot to delajo v ZDA (čeprav bi verjetno morali).

Drugače pa ca. 6% za kredit, s tem da delam veliko več kot full time in sem konkretno nad povprečnimi dohodki.


V takem smislu, kot si odgovoril. Hvala.
Ja, ta "30% rule" sem opazil, ampak mislim da se predvsem aplicira na ZDA, saj se mi zdi da je večina novih nepremičnin v Evropi neprimerno bolj kvalitetno grajenih in izoliranih kot čez lužo.
Tudi sam imam precej visok dohodek, pa se odločam med kreditom z visokim obrokom in krajšim trajanjem, ter nižjim obrokom in daljšim trajanjem.
Je med vami kdo, ki je šel namensko v zelo visoko obremenitev dohodkov (70%) z namenom hitrega odplačila? Ste s to odločitvijo zadovoljni?



Tega jaz nikdar ne bi naredil (razen če bi govorili o dobi 1 leta) raje vzameš nižjo in daljše obdobje in predčasno izplačuješ, zahteva več samodiscipline ampak si pripravljen na morebitne spremembe...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

strawman ::

Mato989 je izjavil:

Tega jaz nikdar ne bi naredil (razen če bi govorili o dobi 1 leta) raje vzameš nižjo in daljše obdobje in predčasno izplačuješ, zahteva več samodiscipline ampak si pripravljen na morebitne spremembe...


Se tudi sam nagibam v to smer, če gredo pa obrestne mere dovolj dol, pa kredit refinanciraš.
Je pa res, da na krajši kredit že po defaultu dobiš boljše pogoje, kot na daljšega in posledično plačaš manj (čeprav daljšega proti koncu vedno bolj poje inflacija).

maticb492 ::

strawman je izjavil:

V takem smislu, kot si odgovoril. Hvala.
Ja, ta "30% rule" sem opazil, ampak mislim da se predvsem aplicira na ZDA, saj se mi zdi da je večina novih nepremičnin v Evropi neprimerno bolj kvalitetno grajenih in izoliranih kot čez lužo.
Tudi sam imam precej visok dohodek, pa se odločam med kreditom z visokim obrokom in krajšim trajanjem, ter nižjim obrokom in daljšim trajanjem.
Je med vami kdo, ki je šel namensko v zelo visoko obremenitev dohodkov (70%) z namenom hitrega odplačila? Ste s to odločitvijo zadovoljni?



Ja, kot je Mato napisal, pomojem je tudi boljše vzet manjši kredit in ostalo šparat, potem pa kar je res viška (minus emergency fund) pa doplačaš 1x na leto.

Če vzameš kredit na 30 let in ga odplačaš v 5 letih, plačaš čisto enak znesek obresti (pri enaki obrestni meri), kot da bi vzel enak kredit na 5 let že v osnovi... samo v eni situaciji si forsiran plačevat večje obroke, v drugi pa samodisciplina.

Jaz se ne bi vezal na visoke obroke za 10-15 let za nepremičnino, ker nima smisla. Kredit vzameš za minimalno 20 let, in če hočeš odplačevat več, pač delaš to, ker nikoli ne veš, če boš izgubil šiht in ti v najhujšem primeru recimo pade dohodek na minimalca.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

Ja, edino kar je pač res, je to da običajno na krajšo dobo odplačevanja dobiš boljšo OM... to je edini plus za v razmislek.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

redtech ::

Za nepremičnino bi jaz vzel daljši rok, samo primerjaj vrednost EUR za 10 let nazaj, pa smo bili v disinflaciji, sedaj bomo v inflacijskem obdobju, ki bo jedel kredite še hitreje.

Večina povprečnih, ki bodo sedaj kupovali bodo na 50%.

20 let
Če par vzame 200k danes je to na enega 620/m recimo za večino 50%, srednji del pa 30-40%.

Da si sam je 200k 1250/m , 2500 neto je že dobra plača tudi za slo-tech, pa si na 50%.

Pri 12k plače pa si na 10% :), torej imate kredit za omare ali 15k plače ali še 5 obrokov od Jazbinška po 50 EUR...?

krho ::

Zdej so sicer nekaj spremnijali, ampak načeloma ti mora ostat minimalc + 250€ po otroku pz. 125 če sta dva. Ampak ne moreš pa vzet več kot 50% mesečnih prejemkov. Se pravi, če imaš vsega skupaj 2000€ prejemkov na mesec, tvoj obrok ne more biti višji kot 1000€/mesec.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Robocop1 ::

Mene pa zanima, s kakšnim finančnim planom ste šli v nakup nepremičnine. Koliko ste imeli privarčevanih lastnih sredstev, koliko so prispevali starši (če so) in koliko ste vzeli kredita? Da vidimo te številke...

brett ::

Privarčevala 38kEUR (3,5leta), vzela 77kEUR kredita na 25 let. Nepremicnina letnik 2005 108kEUR (zbila cena iz 123kEUR) s skoraj vso opremo, garažni boksom, 2.5 sobni flat 69,4m2. Kupila leta 2014.
Domači noben nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

Mato989 ::

Robocop1 je izjavil:

Mene pa zanima, s kakšnim finančnim planom ste šli v nakup nepremičnine. Koliko ste imeli privarčevanih lastnih sredstev, koliko so prispevali starši (če so) in koliko ste vzeli kredita? Da vidimo te številke...



Privarceval 32k in nekaj drobiza starci dali 10k in kredita 38k

Flet je stal 73k leta 2019
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

velikBrokoli ::

Parcela je stala 113k, montažna hiša s papirji in dodatnimi deli bo približno 250k, lastnih sredstev 100k (starši 0), 270k kredita na 20 let. Kupil parcelo letos, za hišo čakam gradbeno dovoljenje, UE Radovljicq.

energetik ::

Robocop1 je izjavil:

Mene pa zanima, s kakšnim finančnim planom ste šli v nakup nepremičnine. Koliko ste imeli privarčevanih lastnih sredstev, koliko so prispevali starši (če so) in koliko ste vzeli kredita? Da vidimo te številke...
Našparanih nekje 160k (seveda oba skupaj). Kredit 35k na 7 let. Bajta v 4pgf je bila 185k, leto 2014. Do vselitve je šlo še nekih 45k. Kredit predčasno odplačal v 5 letih.
vires in numeris

kriptobog ::

Prisparano 60k, kredit 155k na 20 let. 30k so bili papirji in prikljucki, 155k plosca in hisa na kljuc. Leta 2020. Lani v začetku leta odplačal vse skup in zmetal še cca 100k notri (okolica, asfalt, pergola, nadstrešek)

Lonsarg ::

Prišparano 40k, starši 30k, kredit 140k (stanovanje 170k + obnova 40k). Rezultat po 6 letih je vrednost stanovanja 300k, banki dolžan še 100k, obresti do sedaj 15k. Skratka 75k "profita".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

maticb492 ::

"Cash" je bil le 3500€, potrošniški kredit okoli 12k (ne vem točne cifre zaradi stroškov, odplačan predčasno oz. takoj ko je bilo možno) in 60k stanovanjskega kredita (304€ obrok). Mama je pomagala z potrošniškim (ker drugače mi ga ne bi dali), ampak odplačal sem ga v celoti sam.

Leta 2019 cena stanovanja je bila torej 75k, 5 min izven centra MB. Stanovanje je danes vredno, če gledam ceno na m^2 oglasov na netu = 125k, ampak verjetno ne bi šlo za toliko, 100k pa sigurno.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Fury ::

- 2004 kupil prvo stanovanje v stari vecstanovanjki hisi. 33m2 za 50k EUR. Kredit skoraj vse razen ~10k. Na 20 let. Lastni vlozek 10k.
- 2011 kupil drugo stanovanje 80m2 za 210k. Prvega obdrzal. Hipoteka na obe stanovanji zato dobil kredita 220k na 30 let s katerim sem odplacal se prvega.
- 2022 prodal obe stanovanji (stanovanje #1 139k, stanovanje #2 339k), poplacal prejsnji kredit in kupil hiso za 630k. Kredit 270k na 20 let.

stanovanja so sla po vrednosti
50k -> 139k v 18 letih
210k -> 339k v 11 letih

je pa blo tudi cel kup stroskov...
- pri prvem legalizacija (izkazalo se je, da je bilo spremenjeno v vecstanovanjski objekt brez dovoljenja), pa nova okna, pa veckrat obnova, pa odvetniki in tozbe z najemnikom, ki ni placal celo leto itd... skratka fun times :)
- pri drugem je blo vise manje smooth sailing razen novih talnih oblog...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

Sumo ::

kriptobog je izjavil:

Prisparano 60k, kredit 155k na 20 let. 30k so bili papirji in prikljucki, 155k plosca in hisa na kljuc. Leta 2020. Lani v začetku leta odplačal vse skup in zmetal še cca 100k notri (okolica, asfalt, pergola, nadstrešek)


Kje si pa za 155k dobil hišo na ključ, skupaj s ploščo in izkopom?

velikBrokoli ::

Leta 2020 so bile cene montažnih na ključ okoli 1000e/m2, temeljno ploščo si pa lahko za 10k postavil. 140m2 hiša = 140k + 15k temeljna plošča in izkop.

O takšnih cifrah sem že večkrat slišal od znancev, ki so tudi v tistih letih gradili..

kriptobog ::

Sumo je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Prisparano 60k, kredit 155k na 20 let. 30k so bili papirji in prikljucki, 155k plosca in hisa na kljuc. Leta 2020. Lani v začetku leta odplačal vse skup in zmetal še cca 100k notri (okolica, asfalt, pergola, nadstrešek)


Kje si pa za 155k dobil hišo na ključ, skupaj s ploščo in izkopom?


Veko. Ne obstajajo več :)) Najcenejša ponudba takrat je bila 750e/m2 iz Srbije. Povprečje je bilo 1000 na meter.

sleby ::

250k kredita na 25 let, 80k lastnih sredstev, od tega 10k starsi.

alekskac ::

1. stara hiša, kupljena 2008, 40K lastnih sredstev, 85K hipotekarni kredit na 30 let, vložek 7K nujna popravila
2. dvosobno stanovanje v tristanovanjski hiši, z vrtom in parkingom, kupljeno 2014, 55K lastnih sredstev, vložek 4K nujna popravila.

V obeh bi se dalo še xy vložit, ampak sta trenutno bivalni z vsemi funkcijami. Side hustli so se nama z ženo nekoliko posušili, oz. žena še nekaj zasluži postrani, da s stroški sp-ja ne delamo izgube. Neke bogatije več ni. Pač plačujeva obroke hipotekarca, jaz pa vrtam in iščem, če se mi spet kaj odpre postrani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

Old Spice ::

Zanimivo. Sodeč po komentarjih tule je danes popolnoma normalno da ima folk 1k-1.5k mesečnega obroka za flet, medtem pa je očitno glavnina nepremičnin dejansko kupljena za drobiž. Za piko na i, so največji zagovorniki 300k+ ovrednotenih nepremičnin ravno tisti, katerih predstavlja 200 eur bruto dodatka pri plači ugodnost, ki bi jih premamila v menjavo službe. Kdo je tu nor :D

velikBrokoli ::

Jaz vidim le nekaj takšnih primerov, večina ima veliko nižje obroke.

Zgodovina sprememb…

Old Spice ::

Točno to sem želel izpostaviti. Obroki kredita so bili še nedolgo nazaj pri večini krepko pod 1k eur. Običajno samo par 100 eur mesečno. Danes so ravno ti najbolj glasni nad 10 let mlajšo generacijo, ki rabi za enako nepremičnino namesto 150k odštet 300k. Plače so pa pri večini 10-20% višje, kot so bile v časih, ko je inicialna nepremičnina bila 150k.

Mato989 ::

Old Spice je izjavil:

Točno to sem želel izpostaviti. Obroki kredita so bili še nedolgo nazaj pri večini krepko pod 1k eur. Običajno samo par 100 eur mesečno. Danes so ravno ti najbolj glasni nad 10 let mlajšo generacijo, ki rabi za enako nepremičnino namesto 150k odštet 300k. Plače so pa pri večini 10-20% višje, kot so bile v časih, ko je inicialna nepremičnina bila 150k.


Seveda, ampak saj oni pred nami so pa meli samo 100 EUR obroka... mi pa pač par 100 EUR... its the way of life... plača ti gre gor, obroki tudi... simpl

Ko sem jaz prišel na trg dela leta 2012 decembra, je bilo NEMOGOČE dobit pogodbo za nedoločen čas... ko danes 10 let mlajša generacija pride na trg dela dobijo takoj pogodbo za nedoločen čas in 1.500 bruto... brez težav...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

velikBrokoli ::

To je res. Nepremičnino se brez problema kupi, babica ti podari parcelo, starši primaknejo 50k za polog, ti pa leta 2015 vzameš 100k kredita in zgradiš. Ne vem zakaj danes ljudem to ne uspe ;((

SasoS ::

Denar izgublja vrednost, 1k€ je danes drobiž in še bolj bo...
Pred desetimi leti sem spraskal za 480€ kredita, danes plačujem 1,5k za hišo brez večjih težav.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Old Spice je izjavil:

Točno to sem želel izpostaviti. Obroki kredita so bili še nedolgo nazaj pri večini krepko pod 1k eur. Običajno samo par 100 eur mesečno. Danes so ravno ti najbolj glasni nad 10 let mlajšo generacijo, ki rabi za enako nepremičnino namesto 150k odštet 300k. Plače so pa pri večini 10-20% višje, kot so bile v časih, ko je inicialna nepremičnina bila 150k.


Seveda, ampak saj oni pred nami so pa meli samo 100 EUR obroka... mi pa pač par 100 EUR... its the way of life... plača ti gre gor, obroki tudi... simpl

Ko sem jaz prišel na trg dela leta 2012 decembra, je bilo NEMOGOČE dobit pogodbo za nedoločen čas... ko danes 10 let mlajša generacija pride na trg dela dobijo takoj pogodbo za nedoločen čas in 1.500 bruto... brez težav...


No to ni ravno res, da je bilo nemogoce. Danes dobijo, ker je tezava s kadrom, ampak 1500 bruto pa ni noben presezk od place...

velikBrokoli ::

Povprečna bruto plača je trenutno 2200€ bruto. To je okoli 1500 neto (z dodatki itd), kar pomeni, da si pivprečen Slovenec lahko privošči okoli 600€ obroka? To je 100k kredita na 20 let.

S 1500 bruto si že revež :))

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Old Spice je izjavil:

Točno to sem želel izpostaviti. Obroki kredita so bili še nedolgo nazaj pri večini krepko pod 1k eur. Običajno samo par 100 eur mesečno. Danes so ravno ti najbolj glasni nad 10 let mlajšo generacijo, ki rabi za enako nepremičnino namesto 150k odštet 300k. Plače so pa pri večini 10-20% višje, kot so bile v časih, ko je inicialna nepremičnina bila 150k.


Seveda, ampak saj oni pred nami so pa meli samo 100 EUR obroka... mi pa pač par 100 EUR... its the way of life... plača ti gre gor, obroki tudi... simpl

Ko sem jaz prišel na trg dela leta 2012 decembra, je bilo NEMOGOČE dobit pogodbo za nedoločen čas... ko danes 10 let mlajša generacija pride na trg dela dobijo takoj pogodbo za nedoločen čas in 1.500 bruto... brez težav...


No to ni ravno res, da je bilo nemogoce. Danes dobijo, ker je tezava s kadrom, ampak 1500 bruto pa ni noben presezk od place...


Ne ni bilo NEMOGOČE ampak 100x težje kot danes... ni noben presežek, ampak leta 2012 ni bilo kar tako dobit 300 EUR bruto nad minimalcem v 5 min... Danes pa ti eni oglašujejo to plačo tudi za nizko kvalificirana dela ala skladiščnik, CNC posluževalec ipd...

Leta 2014 sem dobil novembersko plačo kot CNC posluževalec reči in piši 677EUR!!! in 20 bonov za malico v lokalni oštariji zraven firme... Danes dobim na TRR 2.000 EUR... 8 let kasneje, in x3 plača in še nekaj malega. (ok ajde x3 ker takrat bi moral računat pač 80EUR malice ki sio bili boni)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

urli ::

velikBrokoli je izjavil:

Povprečna bruto plača je trenutno 2200€ bruto. To je okoli 1500 neto (z dodatki itd), kar pomeni, da si pivprečen Slovenec lahko privošči okoli 600€ obroka? To je 100k kredita na 20 let.

S 1500 bruto si že revež :))


Zdaj že viličaristi pričakujejo 2200€ bruto, prodajalke v Hofru pa 2000€ bruto. Tako to je danes. Samo na slo-tech eni "majstri" jokcajo, da si nihče še nepremičnine za 100k ne more privoščiti.

Mato989 ::

velikBrokoli je izjavil:

Povprečna bruto plača je trenutno 2200€ bruto. To je okoli 1500 neto (z dodatki itd), kar pomeni, da si pivprečen Slovenec lahko privošči okoli 600€ obroka? To je 100k kredita na 20 let.

S 1500 bruto si že revež :))




Ja, zdaj pa dodaj še na to 1/12 regresa torej najmanj 100-150EUR zraven in si kreditno sposoben za cca 750EUR... to je od oka 150k+ kredita na 25 let (mogoče 26 tu nekje)

Če sta 2, je to kaj? 300k kredita na 26 let, pri 22, 23, 24 letih...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

velikBrokoli ::

Mato989 je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Povprečna bruto plača je trenutno 2200€ bruto. To je okoli 1500 neto (z dodatki itd), kar pomeni, da si pivprečen Slovenec lahko privošči okoli 600€ obroka? To je 100k kredita na 20 let.

S 1500 bruto si že revež :))




Ja, zdaj pa dodaj še na to 1/12 regresa torej najmanj 100-150EUR zraven in si kreditno sposoben za cca 750EUR... to je od oka 150k+ kredita na 25 let (mogoče 26 tu nekje)

Če sta 2, je to kaj? 300k kredita na 26 let, pri 22, 23, 24 letih...


Večini se zatakne, ko je potrebno dati 50-75k lastnih sredstev. Težje našparaš tak znesek, če si v najemu in začneš delati po faksu (26+).
««
23 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Loža
2300389726 (2334) D3m
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466807 (13155) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019959 (11622) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713432 (6196) Invictus
»

Stanovanjski kredit kje najugodnejša obrestna mera? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911851 (9224) Invictus

Več podobnih tem