» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

««
46 / 46
»
»»

billy ::

Koliko pa imajo sedaj banke pribitke na euribor? ni ponavadi bilo to ~2% ?

Šparkase sicer vidim da imajo neko hibridno opcijo...

RJ94 ::

Pozdravljeni,
zanima me ali lahko državljan USA pri nas vzame stanovanjski kredit glede na spodnje informacije.

Državljanstvo: USA
Delovno razmerje: Slovenija, nedoločen čas
Plača: 2k neto
Kredit bi se vzel za obnovo lastne nepremičnine v Sloveniji. To nepremičnino bi lahko dali tudi pod hipoteko, saj je vredna cca. 250k eur, potrebuje pa se 40k eur za obnovo.
Oseba ima družinsko vizo in redno zaposlitev s prihodki na slovenski bančni račun.

Morda kdo predlaga kakšno slovensko ali tujo banko?

Hvala vnaprej!

velikBrokoli ::

Zakaj pa ne.. to ni neka huda omejitev, dokler ima stalno prebivališče + zaposlitev za NDČ.

Sploh pa ne za 40k, takšnega dobiš tudi brez hipoteke.

NovakJ ::

UniCredit zahteva da kreditojemalec in vsi sopodpisniki razumejo slovensko.

Nisem pa siguren ali je zahteva po stalnem prebivališču ali je začasno dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NovakJ ()

OZZY ::

RJ94 je izjavil:

Pozdravljeni,
zanima me ali lahko državljan USA pri nas vzame stanovanjski kredit glede na spodnje informacije.

Državljanstvo: USA
Delovno razmerje: Slovenija, nedoločen čas
Plača: 2k neto
Kredit bi se vzel za obnovo lastne nepremičnine v Sloveniji. To nepremičnino bi lahko dali tudi pod hipoteko, saj je vredna cca. 250k eur, potrebuje pa se 40k eur za obnovo.
Oseba ima družinsko vizo in redno zaposlitev s prihodki na slovenski bančni račun.

Morda kdo predlaga kakšno slovensko ali tujo banko?

Hvala vnaprej!


Po navadi se zahteva ali slovenski porok ali pa zadevo speljejo preko kake zavarovalnice s katero imajo pogodbo. Če se da hipoteka in dosega Basel 2 pogoj (vrednost do 60% kredita) lahko tudi nedržavljan po navadi dobi kredit brez teh pogojev. Pogoj pa je vedno da je stalno bivanje v RS.
Go with the flow.

Benny123 ::

Jaz imam eno vprašanje za vse vas in prosim za čim boljše odgovore, prosim za pomoč a najprej dejstva : star sem okoli 40 s partnerko. Imam najemnino za stanovanje 40 m2 za eno leto in vsako leto podaljšamo. 200 EUR v Ljubljani. Imam opcijo da 45 minut iz Ljubljane lahko dobim parcelo za minimalen denar oz zastonj. Vzel bi nizkoenergijsko montažno hišo 60 m2 (na ključ s toplotno 120k) . Plača skupaj z dodatki od obeh 3.5 k . Ali vzeti kredit ali ostati v nizki najemnini in poskušati kaj nasparati? (Do sedaj recimo 20 k v pokojninskem in 18 k v kesu ali delnicah, pač slaba disciplina) Sam bi imel dlje do službe partnerka pol manj.Koliko bi prišla hiša na koncu? Koliko in Kje vzeti kredit? 20 let.. Stanovanje je ok samo privlači me narava, lahko bi imel psa.. vzeti kredit ali sparati in živeti v bloku..kaj bi vi storili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny123 ()

Lonsarg ::

Definitivno kredit. Dal boš kljub nizki najemnini enako ali MANJ denarja dolgoročno gledano, če vzameš kredit. Kot dodatni plus pa boš večji % življenja preživel na lepšem.

Pa če imaš slabo disciplino (ali partnerko ki ima slabo) je kredit itak najlažja rešitev ;)

Benny123 ::

Najemnina bo šla gor, ker je bila 3 leta nazaj 137, je namreč neprofitna.. kmalu bo šla gor na 250, čez 10 let bo 300.. stanovanje je službeno, lahko si jutri out vsekakor pa čez 20 let ko bo penzija. Do takrat bi moral imeti 170 k nasparano . Joj ko bi si znal zračunati vse to , a kaj ko nisem ravno financial guru

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny123 ()

gansta ::

Kak mas pa lahko 3.5k€ dohodka pa neprofitno najemnino, to si zastonj znotraj . Ce ves da bos lhko s tem nadaljeval potem prisparaj in kupi kasneje kako stanovanje blizje, če ti je toliko pomembna lokacija in blizina službe.
Drugače p za 120k€ na ključ, kaj pa papirji, plata, okolica, oprema, 2 avta...?

velikBrokoli ::

Klasično nategovanje :)) 3.5k prihodkov, ostali oz. država jima pa časti najemnino, ker sta reveža :D

Bizkit45 ::

Videl\slisal velikokrat. Narobe svet..

maticb492 ::

Vidiš taki jamrajo o višjih davkih:

Benny123 je izjavil:

Slovenija je posebnost, ker nepremičnine realno niso enako obdavčene kot vse ostale naložbe, razen crypto.. Ko imaš ukraden denar ga lahko daš v nepremičnine, nihče te ne vpraša od kod 500000 za nepremičnino. Ko imaš dve ali tri si pa rešen. Samo davek na preveč nepremičnin nas lahko reši. In ta davek se usmeri v gradnjo novih. Pa še občine so problem. Tam šerifi kupckajo z zemljišči in bogatijo. Pa za primerjavo: Ko imaš stanovanje 3 leta ga lahko prodaš za davek 2 procenta. Če prodaš delnice plačaš od dobicka 25 posto. Ko preracunas se stanovanje bolj splača sploh če si dobil denar na črno, kar je Slovenski in Balkan hobi


Zraven pa dajeta z ženo/punco skupaj manj kot 10% dohodka za neprofitno najemnino

EDIT: Pa še to ne ve kako deluje davek na dobiček pri nepremičninah, če ga prodaš po 3 letih.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

velikBrokoli ::

:)) neverjetno.. in tu gre seveda za stanovanje v LJ, kjer je 200€ praktično zastonj.

Benny123 ::

gansta je izjavil:

Kak mas pa lahko 3.5kEUR dohodka pa neprofitno najemnino, to si zastonj znotraj . Ce ves da bos lhko s tem nadaljeval potem prisparaj in kupi kasneje kako stanovanje blizje, če ti je toliko pomembna lokacija in blizina službe.
Drugače p za 120kEUR na ključ, kaj pa papirji, plata, okolica, oprema, 2 avta...?


Stanovanje je privat (službeno) ne državno, tako da davkoplačevalcev ne kradem. :) Najemnina je v višini neprofitne dogovor z lastnikom. Plača je skupaj z vsemi dodatki od obeh, pa še to pred kratkim napredovanje. Ne vem zakaj ste me pa napadli :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny123 ()

Tody ::

Pojdi na iskalnik in poglej za hiso. Projekt nekaj stane. 60 m2 hisa je brezveze, vsaj 100 moras vzeti. Cena ni toliko različna. Potem so zdraven se ostale stvari. Googlej koliko stane hisa pa bos dobil nekaj linkov.

On topic obresti bodo sle pocasi dol tako da ce se ti ne mudi...

G0zdar ::

@Benny123: Vzemi parcelo če je (skoraj) zastonj. Preračunaj koliko vaju bo stala vožnja v službo (v denarju, času in živcih) napram zdaj. Če bo ta celoten znesek bistveno večji od trenutne najemnine se vama splača ostati v stanovanju.

Twixz ::

Benny123 je izjavil:

Jaz imam eno vprašanje za vse vas in prosim za čim boljše odgovore, prosim za pomoč a najprej dejstva : star sem okoli 40 s partnerko. Imam najemnino za stanovanje 40 m2 za eno leto in vsako leto podaljšamo. 200 EUR v Ljubljani. Imam opcijo da 45 minut iz Ljubljane lahko dobim parcelo za minimalen denar oz zastonj. Vzel bi nizkoenergijsko montažno hišo 60 m2 (na ključ s toplotno 120k) . Plača skupaj z dodatki od obeh 3.5 k . Ali vzeti kredit ali ostati v nizki najemnini in poskušati kaj nasparati? (Do sedaj recimo 20 k v pokojninskem in 18 k v kesu ali delnicah, pač slaba disciplina) Sam bi imel dlje do službe partnerka pol manj.Koliko bi prišla hiša na koncu? Koliko in Kje vzeti kredit? 20 let.. Stanovanje je ok samo privlači me narava, lahko bi imel psa.. vzeti kredit ali sparati in živeti v bloku..kaj bi vi storili?


Sem živel v najemu, pa ko sem si ustvaril svoj kotiček na tej zemlji je filing neverjeten.
Lastnik si ti, noben ti nič ne more. Jaz osebno bi šel na parcelo, finančno se vedno lahko zresniš oz. ne rabiš dosti. Zračunaš koliko si lahko privoščita s partnerko (recimo 150k na 20 let je cca. 900 na mesec). Ko grejo obresti dol (kar se napoveduje) pa reprogramiraš (vzameš isti, z manjšo obrestno mero) kredit.

Je pa nora razlika koliko prišparaš če si vsak dan vzameš nekaj časa za iskanje cenejših ponudb. Čeprav pri montažni na ključ nimaš nekega manevrskega prostora.
Jaz bi vzel 30k več za rezervo.

Zako ::

nsavet, tudi ce se ne bos preselil in ostanes v stanovanju z tako poceni najemnino, kupi parcelo, mogoce bos cez cas se zelel preseliti.
Sam bi ziher tako naredil, saj vem kako se je vozit na siht tudi do 2 uri (tujina) in ni prijetno na dolgi rok.
Glede sluzbenega stanovanja, pa nikoli ne ves kaj se lahko zgodi. Bos se vedno lahko v stanovanju, ce zamenjas sluzbo? Mogoce bos delal lahko od doma. Delat doma je meni najboljsa moznost. Ajde, ce gres vsake tolk v pisarno ni nic narobe, drugace pa je delat doma zakon. Se posebej za IT kader.
So tudi slabosti, vendar v mojem primeru je veliko vec prednosti, kot slabosti.
Zako je zakon!!!

Mato989 ::

Zagotovo je v primeru zgoraj ko ima možnost kupit solidno parcelo da jo naj vzame (ali dobit) mogoče pa kdaj pride prav
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

redtech ::

gansta je izjavil:

Kak mas pa lahko 3.5k€ dohodka pa neprofitno najemnino, to si zastonj znotraj . Ce ves da bos lhko s tem nadaljeval potem prisparaj in kupi kasneje kako stanovanje blizje, če ti je toliko pomembna lokacija in blizina službe.
Drugače p za 120k€ na ključ, kaj pa papirji, plata, okolica, oprema, 2 avta...?


Imaš kakšno sliko te hiše, zanima me kako stlačijo vse v 60 kvadratov?

tony1 ::

Verjetno gre za neto kvadraturo, stlačijo pa tako kot v obično blokovsko stanovanje...

bemfa ::

Kaj pa rabiš več kot 60m2? Namesto kabineta je lahko tud otroška soba, če si pa brez otrok je pa to že luksuz.
 tloris

tloris


Vir: https://www.ytonghisa.si/hise-ytong/tip...

D3m ::

Evo, kredit vzet.

Maja začnejo postavljati hišo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gregor P ::

Čestitke!:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
««
46 / 46
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167196639 (18765) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29465948 (12296) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019794 (11457) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713314 (6078) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416510 (14046) 3p

Več podobnih tem