» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
44 / 64
»»

D3m ::

Test se plača.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Siddh ::

@perci, vsako leto je test v drugih dimenzijah. So pa ponavadi v boljši polovici minimalne razlike, upoštevati tudi moreš da precej točk prinese nizka poraba, nizka obraba in subjektivni občutek za volanom, čeprav so v praksi te razlike običajno zanemarljive


easyrider3 ::

Ma to z gumami je tako kot so že dostikrat povedali da glavne znamke podkupujejo na testih samo da so višje ocenjene in tudi jaz si mislim da je nekaj na tem. že vsak drugi avto z isto gumo se bo drugače obnašal kaj potem veš kako je katera dobra za tvoj avto. Lepo je tukaj že parkrat objavljeno iz strani uporabnikov,da sploh ne vidijo neke razlike med najboljšimi znamkami ali kakšnim Nexen,Hankook....

stara mama ::

perci je izjavil:

ne vem kakšen smisel imajo ti testi, če je eno leto Conti prvi, - zelo priporočljiv, drugo leto sedmi - priporočljiv...A so ostale gume tok napredovale, da so morali vatle spremeniti? Conti je pa stopical na mestu? Ali je conti toliko poslabšal svoje gume? Vse skupaj en BS.

Zdaj če izvzamemo pristranskost testov so vse na testih tam nekje zelo podoben šmorn. Ne boš dost falil, če kupiš prvo ali sedmo/osmo ali skoraj predzadnjo dokler so vse nove.

Druga kategorija je še ogromno število gum ki jih sploh ni na testu, pa so nekatere primerljive do popolnega šrota.
Sicer pa, kot že 10000x rečeno..... vsaka nova guma je zadovoljivo dobra, vsaka 5 let stara pa sploh ne!

Skoraj bi si upal trdit, da so ti testi samo preseravanje premium znamk, kdo je boljši od koga katero leto. Ker je na testu samo teh 10 ali koliko že največjih proizvajalcev, za vse ostalo še slišali niso.

Zgodovina sprememb…

KAVINSKY ::

perci je izjavil:

Jst mam pa zmeraj kupoval premium znamke, zdaj me pa prav mika, da bi nexen nabavu, da vidim razliko...


Poglej po spletu. 2017 jih je auto build testiral pa se vzame kot neko referenco.

Letos sem jih prvič nabavil po priporočilih (WG G3). Presenetljivo tihe za zimsko gumo, v suhem in mokrem držijo, minus pa je višja poraba. Podobno pravijo opisi in izkušnje uporabnikov.

feryz ::

Jaz sem kupil Nexen. Za kombije. Vrtijo se, tako da so ful ok.

energetik ::

:))

No, jaz čakam sneg, da preizkusim moje WH2. Tudi na moj standardni moker test zaviranja mi še ni uspelo priti. Včasih sem to naredil na poti na šiht. Zdaj pa delam doma in me bo moja postrani gledala, če ji rečem, da grem delat teste zaviranja. :P

B34ST ::

Na ledu se sploh kaj pozna razlika? Mislim tako model pnevmatike kot starost. Med 1 leto starimi in 10 let starimi verjamem da, ampak med 1 in 4 pa po mojih izkušnjah ne. Jaz sem bil enkrat celo tako neumen (v bistvu sploh ni bilo tako pozno po izpitu, komaj po 4 letih, zdaj je že 8 let od tega), da sem precenjeval nove Conti gume in sem šel 50 v krožno, ni se izšlo dobro.
In če imaš največjo verjetnost da zletiš ven na ledu, kvaliteta gum potem ni tako pomembna, vsaj do neke zdrave mere 4-5 let starosti in srednjega ranga gume. Na tem forumu je bilo nešteto pametnjakovičev, ki so pravili da bom s hitro vožnjo po suhem letel iz ceste, po suhem je zelo težko tako hitro vozit. Po mokrem če bi res pretiraval in vozil tako hitro kot po suhem, na ledeni cesti pa z dovolj močnim avtom samo malo preveč pritisneš plin in je konec.

Danes so se že delale kolone z vožnjo 30 km/h, ker je bila napovedana poledica. Pa fak, če mi je špricala voda od avta spredaj, kako le bo poledica.
Včeraj je pa res tudi mene presenetila poledica med enim ovinkom. Šele ko sem hodil peš po asfaltu sem videl koliko je ura. Ne vem kako boš vedel kakšna je cesta razen da zjutraj tečeš do prvega asfalta, ker pod gumami nisem čutil nič dokler ni bilo že kritično. Ali pa da delaš tako kot ostali, da za ziher vedno voziš počasi, ampak to meni ne pride v poštev.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B34ST ()

dmi ::

Še moja izkušnja, gume kupijem pri lokalno izredno uveljavljenemu vulkanizerju ki mi vedno ponudi boljšo ceno kot kjerkoli na internetu, sploh ker je potrebno upoštevati še cene montaže ...

Kakorkoli, gledam test AMZS in mi v oko pade neverjetno dobro ocenjena Hankook in glede na ceno je moja jasna izbira. Kličem vulkanizerja, ki me opozori na en majhen a pomemben detajl. Da se ta guma proizvaja v dveh tovarnah, ena v koreji druga pa na kitajski in da je sicer guma s koreje odlična tista ki pa je dosegljiva na trgu, iz kitajske pa ravno ne (je tudi uradni uvoznik te znamke, tako da njegovo mnenje ni samo subjektivno) ...

Mogoče pomaga komu.

easyrider3 ::

feryz je izjavil:

Jaz sem kupil Nexen. Za kombije. Vrtijo se, tako da so ful ok.


Katere Nexen si kupil za kombi a ta model NEXEN WINGUARD WT1 in kako misliš da se bodo obnesle za sneg itak mi tudi ni pomembno ker verjetno ga sploh več ne vidimo smo prišli v tako podnebje da snežnih zametov ne bo več. Lansko leto sem kupil kombi in nove letne gume in jih imel skoz gor na njem celo zimo in verjetno bom letos isto naredil edino če ne kupim kake podobne tem NEXEN gume saj sem lani tudi kupil rabljena jeklena platišča da bi imel gor zimske gume pa ni nič bilo od tega.

vimos ::

Tudi na madžarskem jih delajo in tukaj jih je večina ravno iz tam :)

dmi je izjavil:

Še moja izkušnja, gume kupijem pri lokalno izredno uveljavljenemu vulkanizerju ki mi vedno ponudi boljšo ceno kot kjerkoli na internetu, sploh ker je potrebno upoštevati še cene montaže ...

Kakorkoli, gledam test AMZS in mi v oko pade neverjetno dobro ocenjena Hankook in glede na ceno je moja jasna izbira. Kličem vulkanizerja, ki me opozori na en majhen a pomemben detajl. Da se ta guma proizvaja v dveh tovarnah, ena v koreji druga pa na kitajski in da je sicer guma s koreje odlična tista ki pa je dosegljiva na trgu, iz kitajske pa ravno ne (je tudi uradni uvoznik te znamke, tako da njegovo mnenje ni samo subjektivno) ...

Mogoče pomaga komu.

B34ST ::

Jaz se tudi ne spomnim da bi imel katere gume Made in China ali Korea, ravno Made in Hungary so bile. In ADAC je verjetno tudi te testiral in ne neke iz vzhoda.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

B34ST ::

Eto, sem naredil pregled cen, ker imam ravno preveč časa in ker jih bom tudi jaz moral menjat s koncem 2022. 205/55R16, hitrostni razred H, cene iz Gumax.
SAVA Eskimo HP 2 - 54,26EUR
HANKOOK Winter i*cept RS2 W452 - 67,08EUR
BRIDGESTONE Blizzak LM005 - 75,63EUR
DUNLOP Winter Sport 5 - 81,95EUR
CONTINENTAL WinterContact TS860 - 82,56EUR
MICHELIN Alpin 6 - 82,56EUR za DOT 2018, 86,36EUR za DOT 2019

Glede na ADAC test so price/performance najboljše prve 3. Jaz bi se verjetno stegnil do Hankook, čeprav s Savo HP2 nimam nekih problemov, razen tam kjer bi jih imel z vsako gumo, pretiravanje v mokrih ali ledenih ovinkih.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B34ST ()

jest10 ::

vimos je izjavil:

Tudi na madžarskem jih delajo in tukaj jih je večina ravno iz tam :)

dmi je izjavil:

Še moja izkušnja, gume kupijem pri lokalno izredno uveljavljenemu vulkanizerju ki mi vedno ponudi boljšo ceno kot kjerkoli na internetu, sploh ker je potrebno upoštevati še cene montaže ...

Kakorkoli, gledam test AMZS in mi v oko pade neverjetno dobro ocenjena Hankook in glede na ceno je moja jasna izbira. Kličem vulkanizerja, ki me opozori na en majhen a pomemben detajl. Da se ta guma proizvaja v dveh tovarnah, ena v koreji druga pa na kitajski in da je sicer guma s koreje odlična tista ki pa je dosegljiva na trgu, iz kitajske pa ravno ne (je tudi uradni uvoznik te znamke, tako da njegovo mnenje ni samo subjektivno) ...

Mogoče pomaga komu.


Jp, moje Hankook so madžarske

energetik ::

Zanimivo, moje Nexen so pa direkt Made in Korea. Odvisno od dimenzij in modela gume, kje kakšne delajo.

ssitcm ::

Malo offtopic: Kupil sem zimske gume BRIDGESTONE Blizzak LM005 205/55/R16. Moja zahteva je bila, da morajo biti "runflat". Bridgestone ima za tak tip oznako RFT. Na računu, ki sem ga prejel, je pisalo, da je(so) RFT. Na sami gumi pa ni te oznake ! Vulkanizer, ki jih je montiral na obroče, pravi, da so RFT. Sprašujem, če ima kdo podobne gume in kaj piše(če kaj) na gumi (poleg drugih podatkov) ?

spegli ::

Long na letne. Zime že par let ni, in tudi Kranjskega panterja pihanje slišim v daljavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

b3D_950 ::

ssitcm je izjavil:

Malo offtopic: Kupil sem zimske gume BRIDGESTONE Blizzak LM005 205/55/R16. Moja zahteva je bila, da morajo biti "runflat". Bridgestone ima za tak tip oznako RFT.


Zgleda, da je oznaka "RFT" ali pa "DriveGuard".



Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Buggy ::

energetik je izjavil:

:))

No, jaz čakam sneg, da preizkusim moje WH2. Tudi na moj standardni moker test zaviranja mi še ni uspelo priti. Včasih sem to naredil na poti na šiht. Zdaj pa delam doma in me bo moja postrani gledala, če ji rečem, da grem delat teste zaviranja. :P



Jaz sem bil pred leti z WH2 zelo zadovoljen (tudi letne Nfera so bile epic), tako da sem preprican, da te ne bodo razocarale. Sem pa opazil, da so zacele Nexen gume pocasi pridobivati ze na ceni, kar je cisto OK. Zdej je moj novi underdog Eskimo HP2, ki je v moji dimenziji cenejsi 10€ na gumo.

easyrider3 ::

b3D_950 je izjavil:

ssitcm je izjavil:

Malo offtopic: Kupil sem zimske gume BRIDGESTONE Blizzak LM005 205/55/R16. Moja zahteva je bila, da morajo biti "runflat". Bridgestone ima za tak tip oznako RFT.


Zgleda, da je oznaka "RFT" ali pa "DriveGuard".






https://www.bridgestone.co.uk/car-tyres...


 Driveguard

Driveguard

perci ::

Jst sem pol nabavil Nexen Winguard Sport 2 v dim. 215 50 17, pa se pustimo presenetiti.

Siddh ::

Imam nove Bridgestone blizzak LM005 v dimenziji 205/55 16 col, v mokrem in mrzlem se avto z ABS ustavi na enaki razdalji kot youngtimer športni cabrio na suhem in poletni vročini brez ABS z novimi gumami Vredestein Sportac širine 185, 14 col. Sprobano na istem odseku ceste in z isto hitrostjo, mogoče je za zimske gume bil kak meter več.


feryz ::

easyrider3 je izjavil:

Katere Nexen si kupil za kombi a ta model NEXEN WINGUARD WT1 in kako misliš da se bodo obnesle za sneg itak mi tudi ni pomembno ker verjetno ga sploh več ne vidimo smo prišli v tako podnebje da snežnih zametov ne bo več. Lansko leto sem kupil kombi in nove letne gume in jih imel skoz gor na njem celo zimo in verjetno bom letos isto naredil edino če ne kupim kake podobne tem NEXEN gume saj sem lani tudi kupil rabljena jeklena platišča da bi imel gor zimske gume pa ni nič bilo od tega.
Ja, točno te. Zdaj moramo sneg počakati, pa bomo videli, kako bo. Prej so bile Barum, Toyo, ..., ni da ni. Zdaj sem vzel pač te, ker so jih imeli 16 na zalogi. Se je malo mudilo.

feryz ::

Jaz sem dal gor Continentalke. Avto gre spet normalno po lužah, praktično jih ni.
Zadnjič dostavim avto in gume vulkanizerju, jih zrihta in se odpeljem. Pa me tip čez eno uro kliče, da imam tam še ene zimske gume na lagerju. Jaz samo svetlo gledam. Grem nazaj, res so tam gume od letos spomladi. Mislil sem, da so jih zabrisali v smeti. Meri on profil, pravi gume so čisto ok, nekje 4-5 mm. Pa sem mu rekel, da naj jih, če so čisto ok, poizkuša kar prodati. Jaz jih ne dam več gor, ker niso za dež oz. luže.
Se jih bo pa težko rešil. Firma, katere avte on prodaja, nima avta na katerega bi te gume šle.

Yossarian ::

Siddh je izjavil:

Imam nove Bridgestone blizzak LM005 v dimenziji 205/55 16 col, v mokrem in mrzlem se avto z ABS ustavi na enaki razdalji kot youngtimer športni cabrio na suhem in poletni vročini brez ABS z novimi gumami Vredestein Sportac širine 185, 14 col. Sprobano na istem odseku ceste in z isto hitrostjo, mogoče je za zimske gume bil kak meter več.


Sem jih naročil. Pa da vidimo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

feryz ::

Evo, gume so prestale test. Continentalke. Spredaj širine 245, zadaj 275. Avto leti kot sekira in se tudi ustavi relativno hitro. Po Primorki se pelješ normalnih 150 km/h. Je pa strašljivo prazna nad Vrhniškim klancem. Nikogar v nobeno stran. Šele na Uncu so se nabrali kamionu za dol.
Po navadnih cestah, relativno nespluženih, se pelješ normalnih 90 km/h. Ko uspeš prehiteti tiste, ki po ravnini vozijo 35 km/h. To pa, seveda, je projekt, ker je po sredini nesplužen, narit sneg.
Sem pa pred bajto ustavil sredi relativno hudega klanca, pluga še ni videl danes, torej je med 10 in 15 cm snega. Drugi avto ne vozijo tukaj, kadar je zameten. Jim je malo prestrmo, pa cvikajoin gredo raje po drugi poti. Daš v šport mode, nabiješ gas in avto res z lahkoto odleti po klancu navzgor. Verjetno mu tudi 4x4 malo pri tem pomaga, ampak ok, važno je, da ne zmrzne tudi v najslabših pogojih.
Tudi ustavi se, kot se mora. Če upoštevaš, da zaviraš več kot 2 tone težko pospešeno gmoto.
Čisto kul gume, ni kaj reči.

LeQuack ::

Če se v takem vremenu kdo vozi 150 kmh, potem niso gume problem.
Quack !

perci ::

Če pustimo ob strani ta troll post, bi pa vseeno pokomentiral, da se nove Nexen 215 50 17 presenetljivo dobro obnesejo. Bolše kot prejšnje Nokian, ko so bile nove. Po treh sezonah pa itak ni nobene primerjave.

Skratka, pozitivno presenečen, bomo drugo leto videli, kako se starajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Sparkxl ::

Mene bi res zanimala računica gume srednji rang vs najdražje. Kako dolgo zdržijo cenejše, preden se spremenijo v plastiko?
Danes sem po snegu vozil z kontinentalkami, ki so zdaj 5. sezono v uporabi. Vozijo se presenetljivo dobro.
In če kupim recimo cenejše in zdržijo 3 sezone, so dražje pod črto cenejše, ker dlje držijo

perci ::

5. sezono je vsaka (tudi premium) guma bistveno bistveno slabša kot nova in je za zamenjati.

PacificBlue ::

Verjetno mu tudi 4x4 malo pri tem pomaga,


:DBejž no, kdo bi si mislil.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

easyrider3 ::

To kar nekateri pišete da je 5 sezono guma še vedno dobro vozna je en drek res pa sploh ni važno katera je. Kot prvo prvo leto je guma super vsako naslednjo sezono se pa sigurno za odtenek vedno pozna sploh k so zdaj take zime. Lahko imaš ti gumo za 509 Eur pa bom jaz takoj čutil razliko če je nova al pa 2 let stara. Ne pisat bedarij da z 5 let starim gumam gre super.

energetik ::

perci je izjavil:

5. sezono je vsaka (tudi premium) guma bistveno bistveno slabša kot nova in je za zamenjati.

V tej temi so nekje zakopane moje meritve zavorne poti na mokrem nekje 6-8 let starih Continentalk. Kažejo da ni bila bistveno slabša.
Seveda bo zdaj zanimivo delati meritve z buđet Nexen gumo na istem odseku pri enakih temepraturah. Samo kaj ko avto stoji pred bajto, jaz pa nič časa za merit. Še na sneg jih nisem mogel sprobat, zdaj pa že vse spluženo.

Zgodovina sprememb…

DePalmo ::

Kar se starosti tiče ...
Sava S3 je prvo zimo spustila in ni bilo oprijema
TS850 super guma tudi 5 sezono, 5 sezono se je poznalo da ni več to to, sem pa še vedno prilezel kamor sem hotel brez težav
TS860 od novega dalje zanič
Yokohama od novega čisto povprečne in so bile take naslednja 3 leta
Fulda kakor kdaj, kdaj držijo 5 let, drugič so zanič po 3
UG9 prvo leto vrhunska, nato počasi popušča

Včasih je veljalo da je premium guma to to, danes pa to velja natanko nič. Kar je škoda, bi z veseljem plačal več za gumo katera bi zdržala par zim in imela vrhunski oprijem, tako se je pa treba jajcat s srednjim razredom in upat da bojo dobre.

Sparkxl ::

perci je izjavil:

5. sezono je vsaka (tudi premium) guma bistveno bistveno slabša kot nova in je za zamenjati.


Res je, ampak to je isto veljalo že za 3. sezono. Med 3, 4, 5 ne opažam neke razlike

easyrider3 ::

Po 3-sezonah sem Yokohama gume vrgel stran čeprav je bilo še sigurno kake 4 milimetrov profila

perci ::

Sparkxl je izjavil:

perci je izjavil:

5. sezono je vsaka (tudi premium) guma bistveno bistveno slabša kot nova in je za zamenjati.


Res je, ampak to je isto veljalo že za 3. sezono. Med 3, 4, 5 ne opažam neke razlike

Hja, verjetno imaš prav, tudi meni se tako zdi. Morda pa se imel v 22-letni vozniski karieri vedno smolo in sem vedno kupil gume, ki se slabo starajo.

lonewolf_ ::

Fulda kristal montero 3

6. sezono na corsi c 2003 165/75/14 se občuti, da so že švoh, do sedaj brez problemov - ~5mm

2. sezono na astri st 2019 195/65/15, sem se moral prav potrudit na snegu (el. off), da me je malo zaneslo - ~7mm+
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

B34ST ::

4. sezono s Sava HP2 nisem opazil nekih problemov, da bi delal primerjavo s prvo sezono pa ne vem kako bi lahko, pač po spominu ne vidim razlike. Zavorna razdalja v dežju in snegu mi ni pomembna, ker nikol ne vozim tako da bi imel koga pred sabo.
Bom pa imel še 5. sezono, pač da je bolj na okroglo in da v 10 letih zamenjaš samo 2 kompleta. Mislim da bodo še imele 5mm po 5 sezonah.
Ampak jaz naredim na mesec 500km, se pravi v 5 zimskih mesecih 2500km. Res pa da če bi se vozil 20-25km po AC bi bilo isto, ker profil najbolj izgubljaš na pospeševanjih. Se pravi to glede 5 sezon velja samo za tiste, ki delajo do 10-15k km na leto.

feryzu pa kapa dol, takih voznikov ni veliko, bi se bilo fajn enkrat zapeljat z njim.
35 sicer nisem videl nobenega vozit, s 50 sem bil jaz med najpočasnejšimi, kar nekaj jih je šlo 70. Do sedaj v dveh dneh sem moral spustit naprej 2 terenca, na srečo zdaj ni tolk prometa. Da imam enega za sabo mi je pa res smotano vozit.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B34ST ()

jakan123 ::

B34ST je izjavil:

Eto, sem naredil pregled cen, ker imam ravno preveč časa in ker jih bom tudi jaz moral menjat s koncem 2022. 205/55R16, hitrostni razred H, cene iz Gumax.
SAVA Eskimo HP 2 - 54,26EUR
HANKOOK Winter i*cept RS2 W452 - 67,08EUR
BRIDGESTONE Blizzak LM005 - 75,63EUR
DUNLOP Winter Sport 5 - 81,95EUR
CONTINENTAL WinterContact TS860 - 82,56EUR
MICHELIN Alpin 6 - 82,56EUR za DOT 2018, 86,36EUR za DOT 2019

Glede na ADAC test so price/performance najboljše prve 3. Jaz bi se verjetno stegnil do Hankook, čeprav s Savo HP2 nimam nekih problemov, razen tam kjer bi jih imel z vsako gumo, pretiravanje v mokrih ali ledenih ovinkih.


Jaz sem pred dvemi leti vzel Sava Eskimo HP2 in sem pozitivno presenečen. Tudi v mokrem se dobro obnesejo, kar se njihov Eskimo S3 ne najbolje. So pa HP2 made in Germany.

misticnimrk ::

lonewolf_ je izjavil:

Fulda kristal montero 3
6. sezono na corsi ... - ~5mm


Po koncu 6 sezone bodo imele še vedno 5mm profila :D

mitjau ::

misticnimrk je izjavil:

lonewolf_ je izjavil:

Fulda kristal montero 3
6. sezono na corsi ... - ~5mm

Po koncu 6 sezone bodo imele še vedno 5mm profila :D


Misli kar češ, Fulda kritall montero ali kristall control so obojne zakon za sneg. Sem v vsak hrib zdrl. Dimenzije 195/15 in kasneje 205/16. So pa malo glasnejše in ne pretirano varčne. Sem jih imel na praktično na vseh avtih do sedaj. Najboljše je bilo, da je vsaj 3 sezone zdržala "skoraj" z enakimi voznimi lastnostmi. Letos sem prvič poizkusil z Hankook i*cept in prvi vtisi vožnje po snegu sploh niso slabi..
Save pa ne dam več gor, ker me je z njimi (stare 1 leto) na mokri cesti zasuknalo, Michelinke pa po 2 sezonah ratajo iber trde in glasne.

misticnimrk ::

mislim si kar čem, imam na drugem avtu pri hiši (kia ceed) kristall control gor.
Povedat sem hotel to, da po 6 letih guma rata trda in nima več oprijema. V lepih pogojih je lahko ok - ampak na gumo se zanašamo v vseh razmerah ne samo ko je zunaj sonček.

mitjau ::

Ja se strinjam, po 6 letih je guma samo še za ob rob steze al pa bok ribiške barke... ;) 4-5 sezon pa zimska načeloma brez težav zdrži, če glih nisi trgovski potnik...

easyrider3 ::

Z gumami iz zavoja ven pospešujte bolj na močno pa boste videli razliko med novimi ali 3 leta starimi pa to se vidi na mokri in suhi cesti. Samo avto mora biti v pravi prestavi da ima motor zadosti navora pa boste potem videli kdaj se bo začel prižigat sistem proti zdrsavanju seveda če imaš kakšen švoh avto potem tega sploh ne boš občutil. Kaj češ gumo testirat samo direkt po snegu treba jo po mokrem in spolzkem itak snega pri nas po cestah sploh ni več malo kdaj da sploh kaj pobeli.

mitjau ::

Seveda se strinjam, da s staranjem ni guma nič boljša, ampak še nikoli niso uporabniki na klancu obstali ko je deževalo..(no ja, pri toči so tudi obstali, ampak ne zaradi gum :D ).. ko je snežilo pa so.
Še vedno ko sneži, je nekje na AC ali pa kakšnem klancu zastoj, ker se nekdo, ki je neprimerno obut spravi na cesto.
Ali pa se poljemo 20km/h tam kjer bi se kamot 60 ali 70.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitjau ()

easyrider3 ::

Problem je ker jaz zaradi snega ne morem nikjer obstati tudi z letnimi gumami ne saj snega sploh ni več po cestah . Lansko leto se nisem niti enkrat peljal po snegu celo samo enkrat sem ga videl da je naletaval in to je bo tudi vse. Tudi 2 ali 3 leta nazaj ni bilo kaj drugače. Ja zato pa mi je bolj pomembno kako se guma obnese na mokrem in spolzkem saj po snegu se na žalost ne bom mogel voziti.

perci ::

Ne vem, jst sem od treh dni v decembru, dva dni vozil po snegu.

b3D_950 ::

Z letnimi pozimi zna bit jajc, če ne veš kaj delaš. Potem dobiš trojanski tunel. ;)
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

easyrider3 ::

jaz sem in žena lansko zimo skoz vozila kombi z letnimi gumami in tudi še sedaj imam letne gor in ketne v njem. Niti enkrat ni bilo treba se po snegu voziti ker ga sploh ni bilo in morda v januarju kupim zimske če bo napoved da bo kaj snega. v mojih koncih že nekaj let ni nobenega snega kot da bi bil na primorskem še tam je poprej sneg
««
44 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45155942 (953) m0LN4r
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712824 (10474) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777456 (48238) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297267 (69680) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623736 (19590) Domobrancek

Več podobnih tem