» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
45 / 64
»»

IL_DIAVOLO ::

Zimske gume ob nizkih temperaturah ne postanejo trde + imajo temu namenjen profil za učinkovito odvajanje vode izpod koles. Posledica je aquaplaning.

lonewolf_ ::

misticnimrk je izjavil:

lonewolf_ je izjavil:

Fulda kristal montero 3
6. sezono na corsi ... - ~5mm


Po koncu 6 sezone bodo imele še vedno 5mm profila :D


Verjetno res. Gre za tretji avto, kateri nardi ene 3k km letno.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

easyrider3 ::

Kaj bi vi raje izbrali NEXEN WINGUARDSNOW`G3 WH21 ali Sava Eskimo HP2 itak več Sava eskimo S3+ ne mislim nabavljat itak hočem probat kaj drugega. Gleda se za gume dimenzije 205/55R16 in na Angleški strani sem našel objavljen test te dimenzije od 2020 ADAC Winter Tyre Test - 205/55 R16. Recimo Sava Eskimo HP2 je na 9 mestu takoj za Good Year Ultra Grip 9+ ampak Nexen gume ni na testu.

Trenutno rabim samo 2 gume in našel sem tudi najcenejšo varianto Nexen gume pri Euroton prodajalcu https://www.euroton.si/avtodeli/zimska-...
Ta model Nexen gume WINGUARD SNOW`G3 WH21 je podoben čisto Continetal

 Nexen Winguard Snow G3  WH21

Nexen Winguard Snow G3 WH21



Dosti se omenja Nexen gume in to v pozitivnem smislu

KAVINSKY ::

Letos sem kupil ta model in ja, ni bilo nekih testov najti.

Precej tišje so od Save, so tudi bolj uravnotežene od Save, katera je odlična v snegu, v mokrem in suhem pa ne ravno blesti. Kar sem svoje vozil, dobro držijo na suhem in v nalivu, na snegu pa še nisem bil.

easyrider3 ::

Potem bom kupil za probat te Nexen novi model itak bom videl kako se bo obneslo itak po snegu se ne bom vozil ker ga tudi nič ni in ne bo

easyrider3 ::

Evo gumi naročil in celo še poštnina zastonj bomo vidli če je res

http://prntscr.com/vy4r6r

LitralSM ::

lonewolf_ je izjavil:

misticnimrk je izjavil:

lonewolf_ je izjavil:

Fulda kristal montero 3
6. sezono na corsi ... - ~5mm


Po koncu 6 sezone bodo imele še vedno 5mm profila :D


Verjetno res. Gre za tretji avto, kateri nardi ene 3k km letno.

Tole je še huje kot moje letne po snegu.

easyrider3 ::

Jaz po novem delam na vsake 2 leti 2-novi gumi M+S in jih trajbam vso leto in po domače povedano jebe se mi koliko profila je na gumi jaz ne mislim nobenih gum vozit 3 leta pa ni važno katere so in koliko stanejo kakšno oceno imajo. itak imam tudi samo ena platišča in ne mislim dodatnih nabavljat in naj mi kdo da na test iste gume stare 3 leta in nove pa bom jaz iz svojih izkušenj povedal ali so tista 3-leta stara identična z lasnostmi jaz verjamem da ne.

energetik ::

energetik je izjavil:

Continental TS800 185/65/14 s 5-6mm profila, prevoženih že kar 7 zimskih sezon.
In še par meritev na istem odseku, tokrat pri -2° in mokri cesti (verjetno asfalt okoli -1 do 0°, morda malce tudi soljeno). Nič slabše kot pri višjih temperaturah, povprečen zavorni pospešek 0,8G. Rdeča krivulja je povprečenje na 200ms.


No, končno sem izmeril še zaviranje z novimi Nexen WH2 185/65/14 s 8-9mm profila.
Isti odsek, mokra cesta, verjetno tudi soljena, pri +1°C, zaviranje iz nekje 75km/h skoraj do 0.

Povprečen zavorni pospešek 0,86G. Kar dobro, pa vendar zgoraj omenjene 7 let stare Conti le malce slabše. Skratka jaz sem zadovoljen, če bodo le tudi Nexen držale toliko let. Seveda jim bom vsako leto testiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

B34ST ::

Jaz sem danes malo na pamet gledal kakšno imam zavorno razdaljo in ene parkrat probal zavirat močneje iz nekih 40-50. Zdaj pozimi se res ne ustaviš tako hitro kot bi se moral, pa to govorim za gume letnik 2017.
Zakaj sem šel to testirat, včeraj sem malo potegnil proti semaforju in se skušal ustaviti, nisem pa računal da nismo sredi poletja, in sem prišel kak meter čez črto.
Prej sem pa nekaj govoril, da jaz ne rabim zavorne razdalje in mi je pomembno samo da drži v ovinkih. Sicer če pozimi pretiravaš, te ne reši nobena guma, če je še tako nova in še tako dobra. Če imaš pa 3-4 leta stare, moraš pa to še toliko bolj upoštevat.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B34ST ()

DePalmo ::

Tako gumo, če ni pod njo snega ali ledu, bi jaz takoj dal na odpis. Guma ma da drži, to je njena edina funkcija in če je ne opravlja, menjam.

perci ::

energetik je izjavil:

energetik je izjavil:

Continental TS800 185/65/14 s 5-6mm profila, prevoženih že kar 7 zimskih sezon.
In še par meritev na istem odseku, tokrat pri -2° in mokri cesti (verjetno asfalt okoli -1 do 0°, morda malce tudi soljeno). Nič slabše kot pri višjih temperaturah, povprečen zavorni pospešek 0,8G. Rdeča krivulja je povprečenje na 200ms.


No, končno sem izmeril še zaviranje z novimi Nexen WH2 185/65/14 s 8-9mm profila.
Isti odsek, mokra cesta, verjetno tudi soljena, pri +1°C, zaviranje iz nekje 75km/h skoraj do 0.

Povprečen zavorni pospešek 0,86G. Kar dobro, pa vendar zgoraj omenjene 7 let stare Conti le malce slabše. Skratka jaz sem zadovoljen, če bodo le tudi Nexen držale toliko let. Seveda jim bom vsako leto testiral.



Ne vem no, nekaj po mojem ne štima pri tej meritvi. Kakšen je asfalt na tem odseku?

spenstar ::

Continental zimske so odlicne gume, drzijo do konca.
SPENSTAR--builder

perci ::

bridkega?

energetik ::

perci je izjavil:




Ne vem no, nekaj po mojem ne štima pri tej meritvi. Kakšen je asfalt na tem odseku?

Je kar dober, sicer ne grob, je pa brez razpok, tudi zlizan ni.
Kaj misliš, da gume predobro ustavljajo ali preslabo?
Sicer sem pa z Nexen šel tudi na Rudnik, tam kjer je po tleh "led", pa je bil občutek pri pospeševanju iz ovinka tudi super.

easyrider3 ::

Evo danes dobil gume NEXEN WinGuardSnow G3 WH21 in spet zanimivo gume so narejene Made in Czech republic jaz pa mislil da bom dobil Korejske. Sem šel pogledat in res od leta 2018 izdelujejo za Evropski trg na Češkem dobr potem da je vsaj DOT 3720 bomo vidli kako se bodo obnesle itak sem jih zato tudi nabavil.



http://www.nexentire.com/me/product/tec...

Zgodovina sprememb…

perci ::

Kaj misliš, da gume predobro ustavljajo ali preslabo?

Zdi se mi noro, da je tako malo razlike med 7 let starimi Conti in novimi Nexen. Zato sprašujem, kakšen je asfalt, ker se večje razlike pojavijo pri slabših površinah.

energetik ::

Meni se zdi predvsem noro, da so Conti držale toliko let.
Sicer pa je 0,86G za Nexen po mojem dober rezultat, težko kaj več pričakuješ od gume na mokri, slani cesti pri 1st.
Za primerjavo, dobra letna na suhem asfaltu poleti, ki od 100kmh ustavi v 34m, bremza z 1,15G.

kdolamic ::

Eno vprašanje
Če imam trenutno platiščih zimske gume dimenzije 205/50/r17 ali lahko na ista platišča dam gume dimenzije 205/55/r16 alo 195/65 r15, 205/50 r17

Siddh ::

r16 je premer felne, 16 col. Zato ne moreš kar tako dati gor drugih gum.
 dimenzije

dimenzije



feryz ::

Seveda lahko. Malo večji montirajzl in malo večjo macolo rabi, pa bo šlo. Verjetno.

easyrider3 ::

kdolamic je izjavil:

Eno vprašanje
Če imam trenutno platiščih zimske gume dimenzije 205/50/r17 ali lahko na ista platišča dam gume dimenzije 205/55/r16 alo 195/65 r15, 205/50 r17



NI ŠANS JE REKEL HANS :D

MxxW5 ::

Kakšne gume smeš dati na avto, načeloma piše v homologaciji.

easyrider3 ::

Pa itak vse piše lahko pa poveš kater avto imaš pa ti takoj povem kaj lahko imaš na avtu. Jaz na svojem lahko imam 205/55R16 ali pa 215/50R17 in to nikakor drugače ne gre kakor na 16 colska felge gredo 205/55 R16 gume na 17 colska pa 215/50R17 simpl kot pasulj. Ne moreš pa nekaj po svoje čarat in imeti kake druge dimenzije

Kodi ::

Približuje se zima in nakup zimskih gum (vsaj zame).
Zanima me katere mi priporočate za SUVa.
Gledal sem predvsem za SUV ali XL, ki so malo bolj ojačane po robu:
Dimenzija 225/55/18
- Goodyear Ultragrip Performace GEN1 102V SUV XL
-Continental WinterContact T870P 102V XL
-Michelin Pilot Alpin 102V XL
Odprt sem pa tudi za kakšne druge, če so dobre, predvsem za po mokrem.

feryz ::

Spet bo to nonstop. katera guma.
Kolikokrat rabiš gume na meji zmogljivosti?

Btw, jaz sem imel že vse zgoraj naštete. Ok, starejše modele, ker jih vsako leto prelistkajo.
Razlike ni občutiti. Vsaj pri 250 km/h ne. Več pa avto ne gre.
Kupi najdražjo in boš imel vsaj občutek dober. Če že guma ni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

stara mama ::

feryz je izjavil:

Spet bo to nonstop. katera guma.
Kolikokrat rabiš gume na meji zmogljivosti?

Se strinjam. Razlike med zgornjimi V PRAKSI (in NE na testih) sploh ni.
Vse skupaj je premium razred. Srednji so sava, nexen ipd.
Spodnjega z oznakami linglong, wanli, ipd. pa ne kupuješ.
Menjaj po potrebi, najkasneje na 5 let.

Zgodba zaključena!!

Zgodovina sprememb…

DePalmo ::

Če bi kdaj imeli premium gumo in povprečno, bi vedeli da je občutna razlika. Ampak problem je ker premium ni več premium, dobiš lahko tudi precej slabšo kot bi mogla biti, reklamacije pa ne priznajo.

Tako da sem pač nazaj na povprečnih, tam vsaj vem da so tok dobre kolikor sem jih plačal. Se mi pa kolca po premium gumi ... ampak ker ni garancije da bo tudi guma taka in ne samo cena, pač ne bom več reskiral.

Kodi ::

Pozabil dopisat, da naj se feryz razne stare mame in podobni troli naj ne oglašajo, ker me njihove bedarije ne zanimajo.
Hvala za razumevanje.

misticnimrk ::

DePalmo je izjavil:

Če bi kdaj imeli premium gumo in povprečno, bi vedeli da je občutna razlika. Ampak problem je ker premium ni več premium, dobiš lahko tudi precej slabšo kot bi mogla biti, reklamacije pa ne priznajo.

Tako da sem pač nazaj na povprečnih, tam vsaj vem da so tok dobre kolikor sem jih plačal. Se mi pa kolca po premium gumi ... ampak ker ni garancije da bo tudi guma taka in ne samo cena, pač ne bom več reskiral.


Enostavno moraš dobit enga vulkanizerja, kateremu zaupaš dobavo (sveži DOT) in pravilno spravilu gum (po celotni verigi dobave).
Za to boš plačal kakšen procent več kot če jih kupiš na gume-direkt in podobnih portalih, kjer pač gemblaš kakšen DOT dobiš in kako se je z gumo ravnalo dokler ni prišla do tebe.
Overall, mislim da se splača.

Sparkxl ::

Čeprav je res dežurni troll, ti je tokrat nekaj koristnega povedal. Pri teh 3 odločajo nianse. Npr da je ena bolj tiha kot druge.
Jaz imam vedno continental, pa letos razmišljam da bi vzel kaj cenejšega. Ker pri moji zimski vožnji, ki je mesto in ac, po spluženih cestah, ne vem če ni conti overkill.

Kodi ::

Sparkxl je izjavil:

Čeprav je res dežurni troll, ti je tokrat nekaj koristnega povedal. Pri teh 3 odločajo nianse. Npr da je ena bolj tiha kot druge.
Jaz imam vedno continental, pa letos razmišljam da bi vzel kaj cenejšega. Ker pri moji zimski vožnji, ki je mesto in ac, po spluženih cestah, ne vem če ni conti overkill.

Kaj je povedal koristnega? NČ!
"Spet bo to nonstop. katera guma.
Vsaj pri 250 km/h ne."
Bedarije da ni večje!
Kaj koji k! Čas je za to in za to so forumi, da se pridobivajo informacije. Če ga to moti naj se vzdrži komentarjev ne pa da buzerira po celem forumu pod nešteto različnimi imeni, kot tista stara mama!
Ta forum je res postal ena greznica trolov, kjer ne moreš na en normalen način komunicirat zaradi par pacientov!
En kup enga sranja okoli Covida, kjer je pol foruma nasranega s tistimi bedarijami. Polovico foruma s tistimi temami je itak zaklenjenih tako da ni nobene preglednosti, druga polovica okoli politike, potem pa še nekaj prepucavanja v računalništvu...
Ko pa res hočeš nekaj vprašat, dobit neke trenutno aktualne informacije, se pa kot prva oglasita dežurna trola, ki se itak oglašata v vsaki temi pod 10 različnimi imeni...
Ja mene zanimajo ravno te nianse. Zanima me, da te nianse povedo tisti, ki je katero koli od teh gum tudi dejansko preizkusil in pove svoje izkušnje. A je to res tako težko za razumet.

stara mama ::

Ti maš pa ful enih kompleksov :)

Vidiš, da se nonstop predrablja eno in isto, v praksi se pa podoben rang gum obnaša zelo podobno.
Odkrivaš 1000x odkrito toplo vodo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

m0LN4r ::

Jaz pa nevem kaj naj. Lani sem celo zimo prevozil z letnimi, snega je blo na cesti samo za okras, zleda tudi ne.
Pa za to se mi ne splaca zimskih nabavljat.
Do celoletnih sem pa malo skepticen.

Najraj bi imel celoletne od kaj jaz vem okt-aprila. Pol pa neke UHP ali semislick za najbolj vroce dni.
Ali bi blo bolje zimske+uhp?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

feryz ::

Kodi je izjavil:

Pozabil dopisat, da naj se feryz razne stare mame in podobni troli naj ne oglašajo, ker me njihove bedarije ne zanimajo.
Hvala za razumevanje.
Lahko da pišem bedarije, ampak gum verjetno niti enkrat v življenju ne boš rabil tako, kot jih jaz rabim dnevno.
Ko boš ti rabil bremzati večkrat dnevno z 200 plus na 90, se pa javi. V jasnem, dežju, mrazu, vročini...
Ali voziti v snegu 1000 km skupaj, ko se ti že vse blede in te včasih res samo boljša guma reši pred katastrofo. En trzljaj v desetih in več urah, pa te ni.
Voziti 200 in več v dežju in potencialni zmrzali.
In podobne fore.

In jaz dejansko kupujem samo take gume, z vrha lestvice. Ker jih tudi take tudi rabim.
Za vožnjo po omejitvah, je popolnoma vse dobro. Dokler ima profil.

Aja, mogoče še to. Verjetno sem edini tukaj, ki bo pozimi vozil avte, na katerih bodo, vse tri zgoraj omenjene pnevmatike. Pa se niti pod razno ne čutim usposobljenega delati forumskih zaključkov ali svetovanj.
Ostali boste pa nabluzili kar boste, na podlagi plačanih testov in izkušenj s točno enim tipom gume. In jih boste primerljali z kdo ve čem.
Ker lanska kontinentalka ni enaka letošnji kontinentalki. Ali pa zgolj ena spremenjena črka pomeni popolnoma nekaj drugega.

misticnimrk ::

Celoletne niso tako zgrešen nakup - vendar ne zdržijo 4 leta, temveč največ 2.
Take so moje izkušnje. Profil ostane ampak guma postane trda in nevarna.

Sicer smo pa s prijatelji naredili teste - 2 enaka avta, enake dimenzije, ista oseba za volanom na istem asfaltu.
Prvo sezono je celoletna bila boljša tako v letnem kot zimskem obdobju (proti letni / zimski pnevmatiki srednjega ranga).
Testirali smo :sonce/dež poleti, sonce/dež/sneg pozimi.

Kodi ::

feryz kaj si povedal spet? NČ. En kup ene hvale zase, tko kot ponavadi, koristnega nič. Ti nisi usposobljen za nič, pa se vseeno povsod bašeš s svojimi komentarji. Tako da ...

Do sedaj sem že na dveh avtomobilih, ki sem jih imel zadnjih cca 6-8 let, imel gor conti, zimske in letne. Zadovoljen. Res ni bilo nobenih izrednih situacij, pozimi tudi ne nekih izrednih zimskih razmer, vožnja več ali manj po hitrih cestah, naselja, avtoceste, nekih offrovt ali v kakšne planine, v breg nisem ravno preizkušal, po razmerah kakršne so bile pa so se izkazale dobro. Zato ne morem rečt kako bi bilo z kakšnimi drugimi.
Kar se cene tiče so conti nekje na sredini med temi tremi 10€ gor ali dol to. GY so zelo dobro ocenjene v dežju in cenovno najgudnejše. Mišelinke kot ponavadi najdražje. Vprašanje če so vredne cca 100€ več. Ni mi problem dat več, če vem da bom tudi več dobil.
Najbolj me drži za zgoraj omenjene GY.
Je pa problem, da veliko večino drugih, ki bi tudi prišle v poštev ni v moji dimenziji katero imam predpisano.
Celoletne imam na drugem avtu od žene. Nexen. Gor jih ima, sedaj bo druga zima. Se bolj malo vozi, predvsem kratke relacije in za to so v redu. Sem z Gorenjske, tako da imamo tu še vedno razen mogoče kakšne dolenjske še največ snega. Kako bo letos bog ve. Toda če avto uporabljaš vsakodnevno potem sem še vedno pristaš zimskih in ne celoletnih gum.

DePalmo ::

misticnimrk je izjavil:

Enostavno moraš dobit enga vulkanizerja, kateremu zaupaš dobavo (sveži DOT) in pravilno spravilu gum (po celotni verigi dobave).
Za to boš plačal kakšen procent več kot če jih kupiš na gume-direkt in podobnih portalih, kjer pač gemblaš kakšen DOT dobiš in kako se je z gumo ravnalo dokler ni prišla do tebe.
Overall, mislim da se splača.

DOT ni problem ker če so prestare jih itak zavrnem, ampak so ponavadi stare do pol leta kar mi je več kot sprejemljivo. Problem je da sem imel TS850 "Made in Germany" in so bile vrhunske gume in so šele peto zimo malenkost popuščale na oprijemu. Naslednje TS860 so bile iz Slovaške ali Češke in mi je kopalo na ravnem, niti 1% niso bile tako dobre kot TS850. Sedaj sem na "povprečnih" Goodyear, s katerimi imam že leta dobre izkušnje in nobene slabe.

Se mi je pa Continental zameril ker mi je njihov predstavnik na drugem forumu trdil da ni važno iz kje je guma, so vse iste. A smo različni uporabniki trdili da temu ni tako, iz naših lastnih izkušenj. Sem nato tudi iskal dobavitelja ki bi mi garantiral TS860 Made in Germany, pa ga nisem našel.

Gume pa kupujem preko spleta ker so vulkanizerji enostavno predragi. Pri zgoraj omenjenih TS860 bi tudi več plačal, ampak mi ni nobeden hotel dati garancije na poreklo, vsi bi pa predplačilo.

Aramis ::

Pozdravljeni, mene pa zanima, ali je potrebno imeti točno določen model, kot je naveden v homulgacijskem kartončku?

Tam je navedena dimenzija - 195/65r15 / 91H.

Zdaj če vzamem model 91T verjetno ni ok?

D3m ::

Vseeno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

buttcrack ::

Lahko je višja cifra in ali številka, ne pa nižja. Sicer pa že dimenzij ne preverjajo pogosto, kaj še za težo in brzino.

Skylord ::

Ni vseeno! Na gor greš lahko na dol ne smeš. Torej iz H ne moreš na T.

Sem zamudil medtem, ko sem pisal me je prehitel buttcrack;)

Han ::

Če se ne boš vozil hitreje kot 190 km/h, bo 91T povsem ok.

Nikonja ::

Kolk jaz vem v homologacijskem kartončku hitrostni razred ni definiran, samo dimenzije. Seveda lahko daš tudi dimenzije ki niso homog. kartončka ker Policija res nima časa to preverjat, ampak sranje se zgodi če si bil v nesreči, ker če imaš nehomog. dimezijo si ga naj.. tudi če nisi kriv.

Aramis ::

Pri mojem prav piše 195/65r15 / 91H... torej je definiran hitrostni razred:S

Bolf3nk ::

A ni tako, da so zimske gume lahko nižje za dva hitrostna razreda?

D3m ::

Skylord je izjavil:

Ni vseeno! Na gor greš lahko na dol ne smeš. Torej iz H ne moreš na T.

Sem zamudil medtem, ko sem pisal me je prehitel buttcrack;)


A ti leti čez 200km/h????
|HP EliteBook|R5 6650U|

b3D_950 ::

Bolf3nk je izjavil:

A ni tako, da so zimske gume lahko nižje za dva hitrostna razreda?


Povedano enostavno: na vseh avtomobilih je dovoljeno uporabljati zimske pnevmatike najmanj hitrostnega razreda Q (do 160 km/h) ali več (R, S, T, H, V, …), vendar mora biti v avtu nalepka, ki voznika opozarja na največjo dovoljeno hitrost vožnje glede na hitrostni razred pnevmatik.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

PacificBlue ::

Priporočljivo je uporabljat pravi hitrostni razred, v primeru nesreče, uveljavitve kaska se lahk zavarovalnica vtakne ravno v take stvari. Just saying.

Sicer pa sem lani po letih uporabe šel iz Continentala na Kleber(krisalp hp3). Zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

Skylord ::

D3m je izjavil:

Skylord je izjavil:

Ni vseeno! Na gor greš lahko na dol ne smeš. Torej iz H ne moreš na T.

Sem zamudil medtem, ko sem pisal me je prehitel buttcrack;)


A ti leti čez 200km/h????

Ne nabijaj, spet, kot ponavadi. Če nimaš pojma se ne oglašaj!

bdw ja leti!

Nikonja je izjavil:

Kolk jaz vem v homologacijskem kartončku hitrostni razred ni definiran, samo dimenzije. Seveda lahko daš tudi dimenzije ki niso homog. kartončka ker Policija res nima časa to preverjat, ampak sranje se zgodi če si bil v nesreči, ker če imaš nehomog. dimezijo si ga naj.. tudi če nisi kriv.

Ni res! V homologacijskem kartončku je lepo definiran tudi hitrostni razred. Ravno zato sem zgoraj zamudil z odgovorom, ker sem šel preverjat, kar nabija D3m. Da ne bo kdo rekel, da tudi jaz govorim nekaj na pamet. Tudi homologacijski kartonček imam pred sabo kjer je lepo podano kater hitrostni razred je predpisan, prav tako zraven so podana platišča. Kaj bo kdo preverjal je pa druga zgodba. Največji problem je pa na zavarovalnicah.

Bolf3nk je izjavil:

A ni tako, da so zimske gume lahko nižje za dva hitrostna razreda?

Ja ravno to sem iskal, ker sem imel v spominu, da je dovoljen en razred nižje. Toda sedaj, ko iščem tega ne najdem več.
To sem na brzino našel:
https://www.liderpnevmatik.si/nasveti-o...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skylord ()
««
45 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45958141 (367) WizzardOfOZ
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712939 (10589) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28778130 (48912) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38298142 (70555) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623925 (19779) Domobrancek

Več podobnih tem