» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
42 / 64
»»

WhiteAngel ::

feryz je izjavil:


Jaz sem danes dobil Continentalke. Zame so dobre. Jurja in en drobiž so vse štiri.


8-O

A to avtobus voziš?

Zgodovina sprememb…

b3D_950 ::

700kW BMW.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

WhiteAngel ::

user-pass je izjavil:

Vcasih se zgodi, da ti je potem zal, ker si privarceval 100€ na gumah.


Ta sploh zaviral ni.

mahoni ::

Letos sem vzel GoodYear Ultra Grip Performance Gen1.

Upam, da bodo tihe, ker najhujse mi je v kabini poslusat ta zvok kot bi vozil tank.

RedDrake ::

Jaz sem nabavil letos Michelin Pilot Alpin 5. Po okoli 700km zaenkrat super zadovoljen. Bom videl kako bo, ko bodo imeli kakih 5k za seboj.

MxxW5 ::

Zanimiva prigoda. Oba z ženo sva kupila zimske gume pri enaa. Zmenil sem se z vulkanizerjem v domačem kraju za termin. Pripeljem gume, šef nejevoljen, komaj me pogleda. ko grem plačat, mi zabrusi: "Veste, saj pri nas tudi gume prodajamo!"

Danes gre žena k istemu vulkanizerju. Gre plačat, račun 220 EUR. Kaj pa je sedaj to, vpraša žena. Ja, gume in menjava, odvrne šef. Saj ste imeli nove gume, ne? Ja, ampak svoje, pove žena. Šef gre v delavnico, preveri, pride nazaj, izda nov račun le za menjavo+centriranje. Brez opravičila, brez česarkoli. Ko je hotela še nekaj vprašati, jo je skorajda nadrl.

A sem jaz spregledal kakšno okrožnico v teh letih, ko nisem kupoval novih gum? A sedaj se gum ne sme več posebej kupovati, ampak jih je treba kupiti tam, kjer bo menjava? Razumem, da so vulkanizerji jezni, ker ne morejo več prodajati gum za dvakratno ceno (in po možnosti par let starih, "iz skladišča"), ampak a tako vedenje do strank bo pa kaj izboljšalo zadeve? V finančnem smislu za njih, mislim.

Siddh ::

Pojdi drugam pa ne kompliciraj. Pri dosti manjših delavnic je pač tako, da imajo tak odnos kot da ti delajo uslugo, ko jim prineseš delo.


MrStein ::

Balkanska mentaliteta. :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Saj izbire je polno, ne vem zakaj jokate tu. Pa naj vam jih zmontira enaa. Aja, oni bi samo prodali in pokasirali, saj res. In ne vem zakaj ne bi kupil gum tam, kjer jih zmontirajo. Saj dobiš lahko za isto ceno kot na netu ali celo kaj ceneje.

Jaz se s tem naročanjem gum prek neta ne hecam več. Ko jih rabim, pokličem vulkanizerja, mu povem dimenzije in katere bi rad imel, pa mi vedno uredi zelo dobro ceno in še zmontira mi jih. Seveda so vedno sveže gume.

Naj on zasluži. Kdo mu bo dal kruh, če ne jaz, ki sem blizu njega doma. Najbrž ne bo nekdo iz drugega konca države hodil k njemu kupovat in montirat gum. Gume pri spletnih trgovcih pa kupujejo iz vseh koncev države.

Ker pa raje denar puščate v tujini in ali pa pri naših spletnih dilerjih, je pa to vaš problem. Jaz raje pustim denar nekomu, ki me ne nategne in ki ga poznam. Na spletni štacuni nobenega ne poznam. Pa še če bi karkoli bilo narobe z gumo (v ali izven garancije), se mi ni treba zajebavat, samo k njemu zapeljem in je to to, bo že rešil. Ni ga čez udobje.

Pa mi v tem primeru ne bi računal demontaže in ponovne montaže ter pregleda in centriranja. Če si pa XY, pa je treba gumo demonitrat pa poslat nazaj štacuni ... Očitno imate res preveč časa. Ali pa samo premalo zaslužite.

No, saj še nisem imel reklamacije gume, vendar nikoli ne veš. Je treba prej mislit.

MrStein ::

starfotr je izjavil:

Jaz raje pustim denar nekomu, ki me ne nategne in ki ga poznam. Na spletni štacuni nobenega ne poznam. Pa še če bi karkoli bilo narobe z gumo (v ali izven garancije), se mi ni treba zajebavat, samo k njemu zapeljem in je to to, bo že rešil. Ni ga čez udobje.

Torej si spregledal del, kjer piše, da je ravno "lokalni mojster" poskusil nategniti? Ne dvomim. Take malenkosti hitro uidejo, ko zagovarjaš svoj pogled na svet.

Pa ravno pri reklamacijah "lokalni mojstri" najbolj komplicirajo. Pri spletnih trgovinah pošlješ nazaj in to je to. Brez filozofiranja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

starfotr ::

Saj ne rečem, da ni nategunov. Moj je pač v redu dečko.

MrStein ::

Saj moj zobar je tudi dober, ampak kaj ima to veze z omenjenim primerom?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MxxW5 ::

Jaz gume kupujem na netu od takrat, ko mi je vulkanizer (ne ta, o katerem sem pisal zgoraj), ki sem mu zaupal in pri njem tudi kupoval gume, prodal skoraj pet let stare gume (za redno ceno). In mi potem trdil, da on to lahko stori, saj so gume nerabljene.

Da ne govorim o tem, da vulkanizerji gume pred leti prodajali za nore cene, normalne cene imajo od takrat, odkar jim stranke uhajajo na net.

In do takih ljudi naj bi jaz čutil neko zvestobo v smislu "podpiram lokalno"?

mahoni ::

@starfotr
Lahko samo fafas lulo tipo.

In ja ze leta in leta kupujem gume online, ni ga cez to udobje, ko gres na internet in vkucas dimenzijo in ti iskalnik poda gume razlicnih proizvajalcev, pa se udobno iz naslonjaca lahko berem teste, youtube posnetke in podobno, medtem ko ti bo vaski predlagal natürlich Savo eskimo s3.

Pusi ti in tvoj lokalni mojster kurec s takimi.

@MxxW5
Tega debila pa le javno ocrni.

energetik ::

Se strinjam, na netu lohk u nulo naštudiraš modele, dimenzije, cene in res izbereš optimum. Težko ti da vulkanizer enako ceno, če hoče zraven še kaj zaslužit. Moj vulkanizer normalno montira, ko mu pripeljem spletne gume, jaz pa z veseljem plačam premontažo, tudi če je par € dražja. Do zdaj sem imel s spletnimi gumami srečo, vedno so laufale v nulo, itak pa jih za velike defekte že doma ornk pregledam.

techfreak :) ::

Glede na to da nimam poznanega vulkanizerja, sem torej na istem, ce narocim pri neznanem prodajalcu preko spleta, ali pa pri neznanem vulkanizerju.

energetik ::

Preko spleta imaš vsaj par ponudnikov, ki so jih mnogi med nami že preizkusili. Npr. Gume-direkt ali Mimovrste. Jaz sem že 2x vzel na Mimovrste, ker so iste gume bile še kakšen € cenejše kot na gume-direkt, hkrati pa bi jih ob morebitnem vračilu enostavno zapeljal nazaj do BTCja...

Sicer pa - moje letošnje Nexen WH2 sem uspel preizkusiti tudi v dežju, sicer ne še z meritvami, vendar na znanih ovinkih držijo kot prilimane. Ob pospeševanjih, ovinkih in zaviranjih prav slišim, kako se zažrejo v asfalt. Mene dragi proizvajalci ne vidijo več.

MxxW5 ::

Jaz sem kupil Nokian (prvič). Kul in tihe gume. Finci znajo.

msms ::

Zadjde čase tudi mehaniki serejo, če nabaviš sam rezervne dele. Eden me je celo z lepimi besedami odslovil v smislu še to ti naredim in išči si drugega. Res se grejo kot da so nevem kaj, na srečo jih je dosti vendar je res težko najdet poštenega mehanika za normalen denar.

dexterboy ::

To mi skoraj ne gre v glavo, glede na to, da je manj avtov na cesti in je tudi potreba po servisih manjša. Ali pa še ni prišel čas, ko bo ponudba večja od povpraševanja in jim ne bo vseeno, če bo stranka izbrala rravno njihov servis oz. vulkanizersko delavnico.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

avtek ::

energetik je izjavil:

Preko spleta imaš vsaj par ponudnikov, ki so jih mnogi med nami že preizkusili. Npr. Gume-direkt ali Mimovrste. Jaz sem že 2x vzel na Mimovrste, ker so iste gume bile še kakšen EUR cenejše kot na gume-direkt, hkrati pa bi jih ob morebitnem vračilu enostavno zapeljal nazaj do BTCja...

Sicer pa - moje letošnje Nexen WH2 sem uspel preizkusiti tudi v dežju, sicer ne še z meritvami, vendar na znanih ovinkih držijo kot prilimane. Ob pospeševanjih, ovinkih in zaviranjih prav slišim, kako se zažrejo v asfalt. Mene dragi proizvajalci ne vidijo več.


Jaz dam pa en glas za porsche inter auto (spletna trgovina). Cca 25EUR cenej na komad, kot na gume-direkt (kolikor gledam sedaj).
Gume so pršle v dveh dneh in so stare praktično cca mesec dni (sem šel preverit na gumo, ker mi je bila sumljiva cena).

Vzel sem pa Goodyear ultragrip performance +

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avtek ()

Buggy ::

Ima morda kdo lastne izkusnje z Barum Polaris 5 v dimenziji 225/55 R17 101V XL ali tam nekje?

Vidim, da so se cenejse kot Sava Eskimo HP2, po testih pa tudi ne tako svoh.

Vuli ::

avtek je izjavil:

energetik je izjavil:

Preko spleta imaš vsaj par ponudnikov, ki so jih mnogi med nami že preizkusili. Npr. Gume-direkt ali Mimovrste. Jaz sem že 2x vzel na Mimovrste, ker so iste gume bile še kakšen EUR cenejše kot na gume-direkt, hkrati pa bi jih ob morebitnem vračilu enostavno zapeljal nazaj do BTCja...

Sicer pa - moje letošnje Nexen WH2 sem uspel preizkusiti tudi v dežju, sicer ne še z meritvami, vendar na znanih ovinkih držijo kot prilimane. Ob pospeševanjih, ovinkih in zaviranjih prav slišim, kako se zažrejo v asfalt. Mene dragi proizvajalci ne vidijo več.


Jaz dam pa en glas za porsche inter auto (spletna trgovina). Cca 25EUR cenej na komad, kot na gume-direkt (kolikor gledam sedaj).
Gume so pršle v dveh dneh in so stare praktično cca mesec dni (sem šel preverit na gumo, ker mi je bila sumljiva cena).

Vzel sem pa Goodyear ultragrip performance +


jaz sem tudi te GY ultragrip P+ vzel, najcenješ so ble na gumenadom.si. na gumedirekt so bile dobrih 20€ več
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Djole ::

msms je izjavil:

Zadjde čase tudi mehaniki serejo, če nabaviš sam rezervne dele. Eden me je celo z lepimi besedami odslovil v smislu še to ti naredim in išči si drugega. Res se grejo kot da so nevem kaj, na srečo jih je dosti vendar je res težko najdet poštenega mehanika za normalen denar.


To gre tudi meni na zivce. To pa pocnejo verjetno za to, ker dele dobijo brez ddv, se s kakim dodatnim popustom, tebi jih pa racuna po tej ceni kot bi jih ti sam kupil ali se drazje..tako da se s tem zasluzijo zraven. Ce pa prides s svojimi, ti pa lahko racuna samo "roke".

feryz ::

energetik je izjavil:

Čakam dež, da grem naredit teste zaviranja na moj standardni odsek. Me prav zanima primerjava s prejšnjimi 8let starimi Continentalkami.
Kaj je zdaj? Si stestiral gume?
Zjutraj sem šel po AC 130 km/h in bil moker kot miš od živčnosti. Čeprav je še 4 mm profila, enostavno niso več za na cesto v dežju.

dexterboy ::

Buggy je izjavil:

Ima morda kdo lastne izkusnje z Barum Polaris 5 v dimenziji 225/55 R17 101V XL ali tam nekje? Vidim, da so se cenejse kot Sava Eskimo HP2, po testih pa tudi ne tako svoh.

Točno za ti dve gumi pa še za Kleber Krisalp HP 3 sem danes zjutraj bral recenzije na tyrereviews. Oseno pa se nagibam k Nokian WR D4, ampak je cena na komad vsak teden višja za dva evra...? Imam pa mero 215/55-16.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

stara mama ::

msms je izjavil:

Zadjde čase tudi mehaniki serejo, če nabaviš sam rezervne dele. Eden me je celo z lepimi besedami odslovil v smislu še to ti naredim in išči si drugega. Res se grejo kot da so nevem kaj, na srečo jih je dosti vendar je res težko najdet poštenega mehanika za normalen denar.

To je zarad vsevečjega števila Autodoc "strokovnjakov", ko k njim pripeljejo svoje dele. Ni nujno da bo naročen del pasal, niti da bo dolgoročno vredu funkcioniral. Tombola pač.

chucki ::

A v evrotonu enak izdelek po 30% visji ceni bo pa dlje casa deloval? Mislim katere nebuloze pises.... Mehaniki so jezni,ker te ne morejo olupit se pri materialu. Postali so pozresni.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Siddh ::

Mehaniki imajo preveč strank, vse lokalne mehanike ki jih poznam, sp, firme ali na črno, vse delavnice so preobremenjene, polne dela. Potem pa pride nekdo, ki bi imel vse po svoje, pa napol zastonj, seveda ga bodo odslovili, ker če bo ugodil njemu, bo na njem za minimalni zaslužek zgubil čas. Za ta izgubljen čas pa bo neka normalna stranka začela pritiskat, kaj tako dolgo dela z njegovim avtom.


;-) ::

Letos bom probal preživeti s sailun gumami-dobil nove na avtu ki sem ga kupil. Zaenkrat po suhem in po mokrem so ok, nevem kaj bo ko bo na cesti sneg in plundra. Sem pa počasen voznik.

Bomo videli, predčasno jih nebom metal v smeti dokler se ne proba..

stara mama ::

chucki je izjavil:

A v evrotonu enak izdelek po 30% visji ceni bo pa dlje casa deloval? Mislim katere nebuloze pises.... Mehaniki so jezni,ker te ne morejo olupit se pri materialu. Postali so pozresni.

Nebuloze klamfaš ti, ker še nisi slišal, da je za enak del lahko več proizvajalcev, OE, OEM, ponaredki, itd...
Autococ majster bo kupil kar je cenej, ne bo pa nujno enakovredno, potem pa se pritoževal mehaniku da mu je zadevo slabo zrihtal.
Zarad takih pametnih buč kot si ti, je potem tud odnos mehanikov točno tak.

chucki ::

Ocitno si res gujo. Zaradi taksnih kot sem jaz so jezni ja, da me ne lupijo. Jaz ze vem kaj je prvogradnja in kateri proizvajalci so kakovostni. Moji bmwji so vedno bili vzdrzevani. Pri prodaji ga je vedno vzel prvi, ki je prisel pogledat. Tebe naj ozemajo, mene ne bodo.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

energetik ::

feryz je izjavil:

energetik je izjavil:

Čakam dež, da grem naredit teste zaviranja na moj standardni odsek. Me prav zanima primerjava s prejšnjimi 8let starimi Continentalkami.
Kaj je zdaj? Si stestiral gume?
Zjutraj sem šel po AC 130 km/h in bil moker kot miš od živčnosti. Čeprav je še 4 mm profila, enostavno niso več za na cesto v dežju.
Saj sem napisal včeraj, da limajo na mokrem. Bomo videli, koliko let.

easyrider3 ::

Jaz testiram Redix zavorne obloge kupljene pri Autodoc in tudi sam sem jih zmontiral gor saj ni kaj posebnega pa se vem kako je narejeno saj mehanikom se jebe samo skupaj vrže. Jaz sme vse u piko naredu čeprav sem en dopoldan za vse porabil,vse lepo očistil,prebarval,namazal kot je treba in zaenkrat deluje. Gume za kombi pa bom tudi za test vzel kitajske ker jih kar hvalijo čeprav verjetno spet ne bo nobenega snega. Na Autodoc sem pa do sedaj vse3 dobil točno tako kot sem naročil in to z dobrimi cenami ne kot pri nas ko grem k kolegu v avtotrgivino pa mi d anekjq popusta pa se zmeraj dosti dražje.

B34ST ::

energetik je izjavil:

Saj sem napisal včeraj, da limajo na mokrem. Bomo videli, koliko let.

Meni 3 leta stare Michelin Primacy 3 zdaj kopljejo v prazno še v 3. prestavi, vsaj v območju največjega navora, ki je 300Nm, pri 4000rpm sigurno, če ne že prej. V 2. pa sploh ESP neprestano prekinja pospeševanje. Ali je to celo normalno, se ne spomnim za prvi 2 leti, se mi pa ne zdi normalno da koplje v tretji. Zimske bodo verjetno boljše, ker so že po naravi bolj mehke. Ali pa je asfalt na tistem delu ceste tako slab, ker edino tam tako močno pospešujem.
Če vozim dežju primerno so še ok.
Ma nimam denarja ne volje jih it menjat, da bi jih menjal na vsake 4 leta. Ne vem kaj bom, najprej sem rekel da bom letne na 5 let, zimske pa na 4 leta, ampak bom pomoje oboje na 5 let.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B34ST ()

rejven ::

odvisno koliko voziš. Ok menjaš na 5 let, če koplje v tretji pa nimaš kaj čakat. Tudi če koplje v tretji pomeni ali je totalno res totalno zjeban asfalt ali, da voziš avto katerega si ne moreš "varno" privoščit.

PacificBlue ::

energetik je izjavil:

Preko spleta imaš vsaj par ponudnikov, ki so jih mnogi med nami že preizkusili. Npr. Gume-direkt ali Mimovrste. Jaz sem že 2x vzel na Mimovrste, ker so iste gume bile še kakšen € cenejše kot na gume-direkt, hkrati pa bi jih ob morebitnem vračilu enostavno zapeljal nazaj do BTCja...

Sicer pa - moje letošnje Nexen WH2 sem uspel preizkusiti tudi v dežju, sicer ne še z meritvami, vendar na znanih ovinkih držijo kot prilimane. Ob pospeševanjih, ovinkih in zaviranjih prav slišim, kako se zažrejo v asfalt. Mene dragi proizvajalci ne vidijo več.

Gume-direkt sem lani cakal gume tri tedne da so jih dostavili. Priporocam gumax.si imam boljse izkusnje ali pa mimovrste je tud ok.
Nexen WH2 so presenetljivo dobre gume, kar se snega in suhih razmer tice, so pa zelo slabe ce ne med najslabsimi pri straight aqua in rolling resistance.
Lani sem vzel Dunlop winter sport in sem bil kar razocaran nad slabimi lastnostmi v mokrem snegu.
Tako, da sem celo moral enkrat it pustit avto in iti pes domov. Sosed pa v easy mimo z montiranimi hankook gumami.
Sem menjal ze ogromno gum, od michelink, semoeritk, kuhmo, continental itd in najboljse izkusnje do zdaj sem imel s continetlkami ts860. Pa tudi michelinke so ok, samo tezava je z obrabo..
Letos pa se ne vem, imam tud ekstra dimenzijo gum in se se moram odlocit..
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Vuli ::

stara mama je izjavil:

chucki je izjavil:

A v evrotonu enak izdelek po 30% visji ceni bo pa dlje casa deloval? Mislim katere nebuloze pises.... Mehaniki so jezni,ker te ne morejo olupit se pri materialu. Postali so pozresni.

Nebuloze klamfaš ti, ker še nisi slišal, da je za enak del lahko več proizvajalcev, OE, OEM, ponaredki, itd...
Autococ majster bo kupil kar je cenej, ne bo pa nujno enakovredno, potem pa se pritoževal mehaniku da mu je zadevo slabo zrihtal.
Zarad takih pametnih buč kot si ti, je potem tud odnos mehanikov točno tak.


Sej on je to mislil.
imaš na Autodocu, ajde recimo, sklopko Sachs za 100€
pri Eurotron bo ta ista sklopka 150€
v tem je fora, ne v low quality rezernih delih. Cheap shit lahko dobiš tudi pri Eurotronu, konec koncev.
Ponavadi Autodoc majstri, vsaj jaz ne, kupujemo najcenejsih delov.

Pa še to, kolesni ležaj SKF mi je zaribal po enem letu, kupljen pri nas, ležaj SNR iz Autodoca pa špilja že 3 leta.
Autodoc je trgovina, ko je Eurotron, imajo iste artikle.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

easyrider3 ::

rejven je izjavil:

odvisno koliko voziš. Ok menjaš na 5 let, če koplje v tretji pa nimaš kaj čakat. Tudi če koplje v tretji pomeni ali je totalno res totalno zjeban asfalt ali, da voziš avto katerega si ne moreš "varno" privoščit.

Leta 2003 sem kupil Dunlop Winter sport M2 ali M3 in takrat je bila guma kao med najbolj ocenjenimi ampak klinc pa taka guma ko se po ravnini peljem po celem snegu v 4-prestavi z 60 kilometri na uro in pritisnem na gas pa začnejo kolesa zvrtevat in to z Hyundai Accent 1.3 later ima dobrih 80 konjev. To je Poden od gume da se to zgodi ali pa je avto imel preveliki navor :D

B34ST ::

Sava HP2 so po treh sezonah že zelo trde na otip, peto sezono bodo pa pomoje res že tako trde kot letne in samo še za na odpad. Po suhem gre zaenkrat kar dobro.
Sicer ni tak problem, ker se mi itak ne da okol vozit še feltn, in moraš tako ali tako najprej sam premenjat. Ali bom moral že letos po prvem dežju do vulkanizerja ali drugo leto bom pa videl. Če bi se vzdržal in vozil počasi vem da še ne bi bilo problemov.
Opcija da bi jih potem zvozil do konca čez poletje mi je malo češka, pa ne vem če bi šlo skozi pri 200KM avtu, pri 100KM pa verjetno res ne bi bil tak problem. Če pogledaš ima veliko dizlov čez celo leto zimske, ampak to verjetno cijazijo po AC 110-130, po regionalki pa itak vsak dan vidim kako je treba s takimi gumami vozit, to zame ni vožnja.

Letne Michelin Primacy 3 so pa treh sezonah + prvo sezono 4 mesece po 20k km (vozim jih 7 mesecev, se pravi 11,5k km) na 4 mm, pa imajo kao najmanjšo obrabo. To je verjetno mišljeno samo po AC 5. in 6. prestava, po regionalki redno prehitevanje v 2. in 3. ti precej bolj liže gume. Če bi še speljeval iz 4000 obratov bi bile pa verjetno že na 3,5 mm (imam samo en semafor, tako da velike razlike ne bi bilo).
Za eno sezono bodo še, čeprav so tudi te v dežju že slabe.
Pri takih gumah bo treba od sedaj pazit glede priporočenega tlaka 2,4/2,2, da grem raje proti 2,2/2,0. Več površine se dotika ceste, bolje, čeprav je ta površina že bolj boga.

Pa tole menjavanje gum je kar proces, v petek sem vzel dopust da ne bi šel vikend, pa še v soboto sem čistil letne feltne, bile polne zavornega prahu za zamenjat 3 vedra vode.
17 col in 16 col je ravno da se še da nosit okol, drugi komplet sem en dan dve, naslednji dan dve, ker so me po prvem kompletu bolele vse mišice hrbta, tako da 4 naenkrat ne bom nikoli več. 18 col pa sam ne bi zmogel, to moraš met potem samo ene feltne, ali pa tudi samo 17 col.
Mah, če bi šel nazaj, bi vzel en 60KM avto in celoletne gume, pa še s temi cijazarji se mi ne bi bilo treba ubadat vsak dan. Danes na drugače povsem prazni cesti kolona 5 vozil, kje si še to videl.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B34ST ()

energetik ::

Kaj ima veze 200 ali 100konjev pri gumah in varnosti? Pri vsakem boš povsem enako zaviral v sili in tam te bodo rešile samo dobre gume. Lahko si še tako previden med vožnjo, pa ti to ne bo pomagalo, ko bo prišlo do kritične situacije.
Če gume na mokrem ne držijo več, so za zamenjat in konec.

B34ST ::

Zaviranja v sili jaz ne rabim, pa če se še tako čudno sliši, nisem rabil enkrat v 12 letih, edino če sem se sam igral s pospeševanjem v prednji avto. Če ti nekdo preseka pot, 1m daljša zavorna razdalja ne bo imela vpliva.
V mokrem me bolj skrbi če se da zvozit ovinke, to bom pa takoj zamenjal.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B34ST ()

Sparkxl ::

Jaz sem tudi mislil da ga ne rabim. Dokler nisem z zimskimi pri 30 stopinjah letel 3m čez semafor. Avto se enostavno ni vstavil.

b3D_950 ::

S prenizkim tlakom se ti bodo gume bolj grele, in bolj bo požiralo profil, stene gume se ti bodo bolj zvijale v ovinkih... Če si jih napumpal pri 15°C-20°C na 2.0, boš imel lahko pri 0°C cca 0.2-0.3 bara manj.

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

MrStein ::

B34ST je izjavil:

Zaviranja v sili jaz ne rabim, pa če se še tako čudno sliši, nisem rabil enkrat v 12 letih, edino če sem se sam igral s pospeševanjem v prednji avto. Če ti nekdo preseka pot, 1m daljša zavorna razdalja ne bo imela vpliva.

5 m pa že.


No, če ne prej, se boš naučil potem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

B34ST ::

Saj jaz vozim tako da predvidevam kje bodo problemi, recimo danes sem pred križiščem že prej lepo zmanjšal na 70, in res, nasproti tovornjak, ki bi lahko zavil levo pred mano če bi šel jaz 100 mimo, iz desne pa istočasno tudi tovornjak, ki bi tudi lahko speljal, če me ne bi pravočasno opazil pri mojih 100. No ja, proti ostalim, ki že tako povsod vozijo 70, to niti ni tako posebno.
Vem da se lahko tudi s previdno vožnjo kaj naredi, ampak sem včeraj probal gume na enih ovinkih kjer drugače zelo zdrsava proti zunanji strani levega ovinka, če preveč pritisneš, ampak je varen del, ker je klanec gor, pa če te nese ven, na desni ni nevarnosti, samo hrib. No tukaj pri zimskih sem imel občutek kot da limajo na cesto, ker pri letnih se čuti da malo zdrsava avto proti zunanji strani ovinka.
Če bodo še v mokrem tako dobre, nisem letos še nič šparal.

Glede tlaka vem da se gleda pozimi pri 0°C. Preveril sem v soboto pri 10-15°C - 2,4 bar, tako da bodo sigurno čez celo zimo na 2,2+. Glede na to kar si napisal še vedno ne vidim slabosti nižjega tlaka, če imaš gume že proti koncu, zadnjo sezono. Večja obraba ne bo problem zadnjo sezono, tudi ko so enkrat že tolk trde, se skoraj ne obrabljajo več. Na 2,6 sem pa siguren da boš prej letel iz ovinka kot na 2,2. Mogoče da pri +/-0,2 še ni take razlike, ampak enkrat sigurno pride do nje, če ne pri 2,6 pa pri 2,8 in ne vem zakaj bi potem pumpal blizu tega limita.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B34ST ()

easyrider3 ::

Meni piše da moram imeti spredaj 2,5 bara zadaj pa 2.4 bara na Toyoti na potniškem komiju pa spredaj 3,4 baraa zadaj pa celo 3,7 bara in tako tudi imam sedaj saj poprej sem imel orenk krepko premalo in včasih je prišlo da se je spredaj čutilo kot da so gume ne okrogle avto kot da hopsa zdaj tega več ni. Sem prebral dosti komentarjev glede tega in velikokrat so ravno zaradi tega imeli nekateri probleme saj če je avto stal nekaj časa parkiran in imel premalo napumpane gume je se zdelo kot da niso okrogle je hopsal in to celo pri čisto novem avtomobilu.
Jaz če imam gume na 2,2 mi sigurno pobira preveč robove pa lahko delam optiko dvakrat na leto enostavno v ovinkih jih pobira verjetno zato morajo biti na 2,5 bara.

Sparkxl ::

B34ST je izjavil:

Saj jaz vozim tako da predvidevam kje bodo problemi


So že razmišljal o karieri kot šlogarca?

easyrider3 ::

Sparkxl je izjavil:

B34ST je izjavil:

Saj jaz vozim tako da predvidevam kje bodo problemi


So že razmišljal o karieri kot šlogarca?



Jaz tudi predvidevam in vem za vse mozne pripetljaje razen za tiste katerih ne moreš kateri se zgodijo čisto na hitro recimo iz grmovja ti srna skoči pred avtomobil ali druge podobne nenadne stvari kjer je potrebno naenkrat reagirati in zavirati. Ob takih primerih je pa potrebna dobra guma.

Sparkxl ::

Prvi del tvojega posta nekak ne gre skupaj z drugim, se ti ne zdi?
Ti vse predvidevaš, v naslednjem stavku pa ugotoviš da ne moreš vsega predvidevat.
««
42 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45155940 (951) m0LN4r
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712823 (10473) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777453 (48235) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297264 (69677) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623736 (19590) Domobrancek

Več podobnih tem