» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
40 / 64
»»

J.McLane ::

Kot sem napisal:
...preveriti (nastavit) je edino treba prikaz hitrosti...

Zakonsko hitrosti ne sme nikoli prikazovati premalo, v drugo smer, sem pa pravkar preveril je lahko 10% + 4 kmh:
http://www.unece.org/fileadmin/DAM/tran...

Torej, od kje si ti potegnil da je "3% zakonsko dovoljeno max preseganje"?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

WarpedGone ::

>> Torej, od kje si ti potegnil da je "3% zakonsko dovoljeno max preseganje"?

Ja, števcem je dovoljeno lagati v plus največ 10% + 4 km/h.
Od kje sm potegnu 3% pa ne najdem... tko da please ignore.

TSVji: http://mzi.arhiv-spletisc.gov.si/si/zak...
Zbogom in hvala za vse ribe

TehDucky ::

Sem vprašal zavarovalniškega agenta glede V in H oznake na gumah, pa je rekel da zavarovalnice ne komplicirajo glede tega, ne glede na to koliko se piše in govori o tem.

Sem se odločil, da prišparam 90€ na gumah zaradi drugačne dimenzije (ki je homologirana), pa potem še 2x30€ premontažo gum letno in sem na 310€ v 4 letih, ker sem iz 15kkm 6 let nazaj padel na 7kkm letos in bo verjetno še manj naslednje leto in mi je pomembno, da je avto izpraven z najmanj možnimi stroški.

zobnik ::

Sprobal GY ultra grip 9 v snegu, defintivno je v prednosti Sava, sm mislu da bo tist klanec zvozil pa se je ustavl, pri savskih se mi ni nikol ustavl. Je pa v mokrem boljša GY kot savska.

WizzardOfOZ ::

Ista dimenzija gum? enaka starost?
Če so enako stare in enake dimenzije, potem skoraj ne verjamem, da bi bile goodyear UG 9 slabše v snegu kot sava. Če je bila pa sava nova, UG pa 2 leti stara, pa komot, saj stara guma otrdi, nova sava je pa še vedno mehka in se po snegu drugače pelje.

Miha 333 ::

Bi verjel, namreč Sava je za po snegu fenomenalna, drugje pa bolj tako. UG9 so bolj uravnotežene in verjetno zato malo slabše na snegu od Save.

WizzardOfOZ ::

Po ADAC-u je bil UG9 druga najboljša guma 2018/2019. Ne verjamem, če sta gumi enako stari in zvoženi, da je sava v tem primeru boljša na snegu. Lahko, če je sava nova UG9 pa stara guma.
https://www.oponeo.co.uk/blog/the-best-...

Miha 333 ::

Da, ampak vožnja v snegu je samo 20% ocene.

WizzardOfOZ ::

Vseeno, UG9 ima boljšo oceno na snegu kot sava

XLapsus ::

Mogoče bi ti rajši ostal pri svojem prejšnjem nicku - nebivedu. Vse je odvisno od dimenzije gum. Ker na letošnjem testu (185/65/15) 2019 Sava kr lepo pohrusta UG9 v snegu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapsus ()

WizzardOfOZ ::

Za oprijem je enaka ocena, torej ni boljša.

Brez debilnega žaljenja pa ne gre, ane?

Miha 333 ::

Na sliki je UG9 v snegu v vseh točkah slabša od Save. Pri skupni oceni za sneg 3,1 vs 1,9 je precejšnja razlika v prid Save. Ampak kot rečeno, je Sava drugje slabša, zato je njena skupna ocena slabša. Poleg tega pri Savi spodaj piše, da je najboljša na snegu. Povsod drugje pa katastrofalna, vključno s suho cesto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Buggy ::

Miha 333 je izjavil:

Bi verjel, namreč Sava je za po snegu fenomenalna, drugje pa bolj tako. UG9 so bolj uravnotežene in verjetno zato malo slabše na snegu od Save.


Spet govorimo o Sava na splosno? Sej vemo, da obtaja vec Savinih zimskih gum kali? S3 ne vem kaksne so, dejmo pa konkretizirat stvari lepo prosim!
Sava Eskimo HP2 XL 225/55/17 sedaj sprobana tudi na snegu. To pomeni podlaga v smislu nekaj cm snega, ko se ni posipano s soljo. Torej pod snegom zmrznjeno. Dost solidno obnasanje. Predvidljivo. Gume so zelo dobre na mojem avtu. Ko je podlaga posoljena pa gre kot po tirih.
Za to ceno jaz vzamem ponovno.

XLapsus ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Za oprijem je enaka ocena, torej ni boljša.

Brez debilnega žaljenja pa ne gre, ane?

Kaj točno je enako pri oceni 2.5 (goodyear) vs 2.0 (sava) pri oprijemu?

Debilno je tvoje rinjenje skozi zid, ko dobiš servirana dejstva.

WizzardOfOZ ::

Se opravičujem, napačen stolpec gledal (napačna guma). Zdej vidim, da ima UG 9 res 2.5.

Ja, cela 2 dneva na leto je sava boljša od UG 9. Če si doma, pa še to ne.

XLapsus ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ja, cela 2 dneva na leto je sava boljša od UG 9.
To trditev potrjuje tudi test.

Ampak ti si kljub dokazom večkrat trdil, da je UG9 boljša v snegu.

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne verjamem, če sta gumi enako stari in zvoženi, da je sava v tem primeru boljša na snegu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapsus ()

WizzardOfOZ ::

Ker sem gledal napačen stolpec, eno gumo zraven ug9, ki pa ima enake rezultate kot sava.

otago ::

Zanimiv prispevek:

Se kupuje v Sloveniji obnovljene gume? Kje? So v Sloveniji tako dalec s kvaliteto obnove, da je le ta primerljiva z novimi gumami?

Zgornji prispevek trdi, da so kvalitetno obnovljene gume enakovredne novim. Obnovljene so cenovno ugodnejse, manjsi je okoljski odtis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Utk ::

Jager jih prodaja, stanejo res bagatelo, ampak...jaz ne bi. To najbrž kupujejo bolj švercerji, da se na kanti svetijo nove gume.

chucki ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Po ADAC-u je bil UG9 druga najboljša guma 2018/2019. Ne verjamem, če sta gumi enako stari in zvoženi, da je sava v tem primeru boljša na snegu. Lahko, če je sava nova UG9 pa stara guma.
https://www.oponeo.co.uk/blog/the-best-...


conti spet zmaga! Zakon guma, res. Jo imam ze cetrto sezono na bmw in se vedno grabi :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

kajetan ::

Kere zimske naj nabavim?

225 45 R18

trenutno gledam Continental Wintercontact TS 850P

kajetan ::

kaj si mislite o rabljenih gumah z cca 6mm profila?

recimo:

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzei...

starfotr ::

Ne seri. Sploh za to ceno ne.

2dark ::

kajetan je izjavil:

kaj si mislite o rabljenih gumah z cca 6mm profila?

recimo:

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzei...


Lol.. NOva te pride 124EUR

https://www.gume-direkt.com/product/R-2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

J.McLane ::

Ja ena, tu imaš štiri za 170€. Če imaš avto za to da se v nedeljo pelješ k maši, niti ni napačna odločitev :D
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Raindancer ::

Update na Bridgestone Blizzak LM 005:

Gume se solidno obnašajo v dežju, zdaj so bile preizkušene tudi v plundri in nekaj snega. Lepo grabijo, avto je stabilen. Za led še ne vem povedat, ker je bilo tokrat mrzlo premalo časa, pa pišem, ko, oziroma če pride to teh razmer.

energetik ::

energetik je izjavil:

Evo, spet sem šel delat zavorni test z zimskimi na mokri podlagi. Odločiti sem se namreč moral, ali nabaviti nove zimske ali ne.
Pogoji: popolna ravnina, povprečen moker in spran asfalt, 12°C, Continental TS800 185/65/14 s 5-6mm profila, prevoženih že kar 7 zimskih sezon.

Presenečeno ugotovim, da še vedno ustavljajo s povprečno 0,8 G-ja, toliko kot pri testiranju 4 leta nazaj (rdeča črta je povprečenje na 100ms). Za tiste, ki ne vedo, 1G spravi skupaj dobra letna guma na suhem asfaltu (1G pomeni 39m zavorne poti od 100km/h).

Torej glede na rezultate ostajajo na feltnah še 8 sezono.




In še par meritev na istem odseku, tokrat pri -2° in mokri cesti (verjetno asfalt okoli -1 do 0°, morda malce tudi soljeno). Nič slabše kot pri višjih temperaturah, povprečen zavorni pospešek 0,8G. Rdeča krivulja je povprečenje na 200ms.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

koyotee ::

Jaz sem zadovoljen z Blizzak lm005, 225/50/17
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

energetik ::

Evo, letos preizkušam Nexen WH2 v dimeniziji 185/65/14. Bomo videli, kaj bo pokazal test zaviranja. Cena 42€/komad :))
Z Mimovrste prišlo v 5 dneh. Le z DOT nisem najbolj zadovoljen, narejene točno 1 leto nazaj. Ampak to ne bi smelo vplivati. So pa Made in Korea, sem bil kar presenečen, povsem original. :D

m0LN4r ::

Jaz pa sploh nevem, ce bi kupil zimske letos za drugi avto.
Lani sploh ni blo zime, niti snega, niti konkretnega minusa. Ce pa pade za 2 dni sneg je tam drug avto, ki ima zimske.
Ce je vsaj 3mm na letnih, pa policaji tut ne smejo gnjavit, ce so ketne v prtljazniku in ce je sneg an.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

easyrider3 ::

Jaz lansko leto potem tudi nisem nabavil zimskih gum za kombi in sem kar z letnimi čez zimo vozil seveda z verigami v kombiju. Letos tud ne vem kako bom saj na osebnem avtu imam zimske res pa da otroke vozimo v šolo in vrtec ampak škoda da nisem že lani namesto letnih gum kupil zimske pa bi bil mir. Če bodo prihajajoče zime takšne kot letošnja potem sploh brez veze pomisliti kaj šele kupiti zimske gume saj niti enkrat se ni avto ne kombi peljal po snegu večkrat se je po toči peljal.

Mogoče pa bom probal kake cenejše zimske gume saj itak ne bo nobenega snega in za 2 kilometra do šole in nazaj pa tud bodo zdržale

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Ne ne Maxxis so predrage in dobile so slabo oceno na testu pa čeprav na njihovi etiketi je za sneg oznaka A. Sicer sem lansko leto se na koncu ogrel za gume MATADOR MPS 530 katere so na testu imele najboljšo oceno za sneg in iskal sem tudi komentarje po vseh forumih v evropi in kar pohvalili so jo.
Najcenejša varianta pa zelo prodajna vsaj po uporabnikih je pa guma GOODRIDE SW612 SNOWMASTER nekaj pohval je tudi ona dobila od uporabnikov na spodnjem LINKu je nekaj opisanega glede tega

https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev...


 TEST zimskih gum  205/65-R16C

TEST zimskih gum 205/65-R16C

deadbeef ::

Jaz mam Michelin Pilot Alpin 4 in ne menjam za nič!

https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Mich...

D3m ::

Michelin CC+ še kar.
|HP EliteBook|R5 6650U|

techfreak :) ::

m0LN4r je izjavil:

Lani sploh ni blo zime, niti snega, niti konkretnega minusa. Ce pa pade za 2 dni sneg je tam drug avto, ki ima zimske.
Ce prav razumem je razlika tudi v temperaturi. Zimske gume bi naj imele boljsi oprijem pri nizjih temperaturah kot pa letne.

easyrider3 ::

Ja sigurno imajo zimske gume boljši oprijem pri nizkah temperaturah. Včasih se je govorilo da je neka meja okrog +7 stopinj temperature in manj za zimske gume

Vetrolov ::

To je zgolj dober marketing, ker testi kažejo drugačne rezultate, dokler ni led in sneg na cesti je letna boljša

easyrider3 ::

Vetrolov je izjavil:

To je zgolj dober marketing, ker testi kažejo drugačne rezultate, dokler ni led in sneg na cesti je letna boljša


o to pa spet ne bo držalo letna guma pri 0 stopinji nikakor ne more biti ista kakor zimska saj je že sama zmes gume različna. Celoletna guma je malo podobna zimski ampak tudi ona nima isto zmes

m0LN4r ::

techfreak :) je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Lani sploh ni blo zime, niti snega, niti konkretnega minusa. Ce pa pade za 2 dni sneg je tam drug avto, ki ima zimske.
Ce prav razumem je razlika tudi v temperaturi. Zimske gume bi naj imele boljsi oprijem pri nizjih temperaturah kot pa letne.
To je meni jasno, da pod 7C se zacne razlika, ampak ne pa taka razlika, da bi zato rabil 4 gume, ki jih bom koristil en teden dva, pol bo pa 10+ celo zimo.
To je itak za robne primere. Polek tega pa 235 letne na drugem majo boljsi oprijem kot zimske 185 na prvem. Po hribih pa se pozimi stem avtom ne bom vozil.

Ze pri prvem, ce bodo tako mile zime, vsako leto milejse bom nabavil celotne, pa ko jih jebe. Ajde, ce bi zivel in se vozil po hribih po snegu in ledu je nekaj drugega. Lani pa ni blo v mojem kraju niti poledice, niti snega.

Vetrolov je izjavil:

To je zgolj dober marketing, ker testi kažejo drugačne rezultate, dokler ni led in sneg na cesti je letna boljša
Nekak tak ja. Fotr se je z novimi letnimi tudi vozil brez problema pozimi, tudi v snegu. Pac vzames simetricen profil in to je to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Aston_11 ::

Šparate? A v sandalih in čarapah se tudi gor pozimi hodi?

m0LN4r ::

Aston_11 je izjavil:

Šparate? A v sandalih in čarapah se tudi gor pozimi hodi?
Ja, ampak z debelimi zokni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

V AT je trenutno diesel 0,95, bencin pa 1,02 jaz sem dva tedna nazaj tankal diesel za 0,899. Pac ja na avtocesti je 1,3-1,6 odvisno kje. Druje pa tako kot sem napisal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

b3D_950 ::

Določene UHP letne gume se lahko uničijo zaradi nizkih temperatur.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

m0LN4r ::

b3D_950 je izjavil:

Določene UHP letne gume se lahko uničijo zaradi nizkih temperatur.
O tem me malo vec zanima. Zakaj? Ne razumem zakaj bi se od manj trenja unicile, guma pa ne razpada od samega sebe, razen ce mislis, da bi zaradi nizke temperature razpokale, ker je zmes tako krhka
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

J.McLane ::

easyrider3 je izjavil:

Ne ne Maxxis so predrage in dobile so slabo oceno na testu pa čeprav na njihovi etiketi je za sneg oznaka A. Sicer sem lansko leto se na koncu ogrel za gume MATADOR MPS 530 katere so na testu imele najboljšo oceno za sneg in iskal sem tudi komentarje po vseh forumih v evropi in kar pohvalili so jo.
Najcenejša varianta pa zelo prodajna vsaj po uporabnikih je pa guma GOODRIDE SW612 SNOWMASTER nekaj pohval je tudi ona dobila od uporabnikov na spodnjem LINKu je nekaj opisanega glede tega

https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev...


 TEST zimskih gum  205/65-R16C

TEST zimskih gum 205/65-R16C



Če znaš brat tabelo, vidiš da tudi Maxxis ni tako napačna guma, dobila je slabo oceno za sneg, ampak zelo dobro za led. Na mokrem je pa tudi kar solidna, celo boljša od drugo uvrščene gume. Torej to je zelo odvisno od tega kaj od gume hočeš imeti, nekomu tak rezultat lahko čisto ustreza, drugemeu ne.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz pa sploh nevem, ce bi kupil zimske letos za drugi avto.
Lani sploh ni blo zime, niti snega, niti konkretnega minusa. Ce pa pade za 2 dni sneg je tam drug avto, ki ima zimske.
Ce je vsaj 3mm na letnih, pa policaji tut ne smejo gnjavit, ce so ketne v prtljazniku in ce je sneg an.
Kakšna logika...
Ne vem kje živite, ampak v osrednji SLO je bilo sigurno par tednov, ko je bilo zjutraj pod nulo, ledena megla, na cesti pa srež. Z letnimi bi vozil kot po jajcih. In noben ne mpre šlogat, da bo pa zdaj kar vsaka zima enaka, sigurno še pride kakšna ornk snežena. Smučat tudi noben ne hodi? Rogla, kakšni Dolomiti, ne bi niti v sanjah lezel tja z letnimi.
3mm? To jaz še na letni poleti nočem več vozit.

Sicer pa, za 200€ z montažo na 4-5 let, da bi šparal in se jajcal z letnimi? Ne ga srat.

Utk ::

Ma glej, v tujini je to pač tako. Bi on reku. Mi smo pa zmeraj bolj neumni in revni, ne glede na to kaj in kako delamo.

easyrider3 ::

J.McLane je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Ne ne Maxxis so predrage in dobile so slabo oceno na testu pa čeprav na njihovi etiketi je za sneg oznaka A. Sicer sem lansko leto se na koncu ogrel za gume MATADOR MPS 530 katere so na testu imele najboljšo oceno za sneg in iskal sem tudi komentarje po vseh forumih v evropi in kar pohvalili so jo.
Najcenejša varianta pa zelo prodajna vsaj po uporabnikih je pa guma GOODRIDE SW612 SNOWMASTER nekaj pohval je tudi ona dobila od uporabnikov na spodnjem LINKu je nekaj opisanega glede tega

https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev...


 TEST zimskih gum 205/65-R16C

TEST zimskih gum 205/65-R16C



Če znaš brat tabelo, vidiš da tudi Maxxis ni tako napačna guma, dobila je slabo oceno za sneg, ampak zelo dobro za led. Na mokrem je pa tudi kar solidna, celo boljša od drugo uvrščene gume. Torej to je zelo odvisno od tega kaj od gume hočeš imeti, nekomu tak rezultat lahko čisto ustreza, drugemeu ne.


Ja saj to ocenjevanje meni je ne čudno butasto če se gre za povprečnega uporabnika ki vozi po predpisih ,kaj ti veljajo tiste ocene za suho cesto. Po suhi cesti če se normalno voziš ti tiste ocene nič ne pomenijo ker se normalno lahko voziš z tisto ki ima dobro ali slabo oceno. To ocenjevanje je podobno kot pri televizorjih kjer zbirajo ocene z vseh stvari na koncu pa sesštejejo a fora je v tem da recimo meni polovica tistih ocen nič ne pomeni ker minič ne pomeni isto pri gumah kaj mene briga če je guma bolj glasna malo več goriva porabi ali večja obraba. Samo še vedno se po tistih testih vidi da zadnje dve sta kao najslabše za v sneg a najboljše na ledu.
Verjetno če bom kupil bom nalašč vzel tiste GOODRIDE SW612 SNOWMASTER katere so na razpredelnici ocenjevanja na predzadnjem mestu sem prebral kar nekaj komentarjev uporabnikov in so zelo zadovoljni dosti jih je ocenilo z oceno 8/10 za vožnjo po snegu

Sparkxl ::

Jaz sem vedno kupoval premium zimske, vozil 4 sezone, ampak pri zimah brez snega v zadnjih letih in glede na to da so vse moje vožnje po ac in v mestu, v tem več ne vidim neke logike.
Zdaj bom vzel nek srednji rang in vozil 5 sezon.
Sem pa pred ca. 10 leti bil 2x brihten in ostal na letnih, ker snega tak ne bo. Kot zakleto me je točno takrat dobil snežni metež in ni bilo zabavno. Obakrat sem avto moral pustit ob cesti, ker ni šlo naprej

Miha 333 ::

Kaj vzeti v dimenziji 195/65/15? Glede na zadnji test (slika) se kot samoumevna izbira ponuja Blizzak LM005 (tudi upoštevaje ceno). Se motim?

 test 2020

test 2020

««
40 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45155897 (908) m0LN4r
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712822 (10472) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777447 (48229) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297251 (69664) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623735 (19589) Domobrancek

Več podobnih tem