» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
59 / 64
»»

energetik ::

Seveda ne, zato pa imam drug komplet, ki ga prešraufam doma ko je potreba. Hkrati pa lahko oba kompleta rihtam pri vulkanizerju izven sezon.
vires in numeris

stara mama ::

Joj, 3 mesce prej, haha :))
Kak mesec prej se pa res ne bo poznalo, če nimaš dveh kompletov, itak voziš zimske samo 3 mesce v letu (zakonsko)

J.McLane ::

Zakonsko je obvezno 4 mesece.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

stara mama ::

Karkoli no, marsikomu se prej postarajo kot obrabijo.

J.McLane ::

Pa če se želiš ognit gužvi so zimske hitro na avtu 5 mesecev. Če se želiš izognit temu da se prej postarajo pa nabaviš celoletne ali pa voziš celo leto zimske. Smiselno za tiste, ki delajo manj kot 15k km letno in nimajo nekih "športnih" zahtev od svojega avta.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

Horas ::

J.McLane je izjavil:

Pa če se želiš ognit gužvi so zimske hitro na avtu 5 mesecev. Če se želiš izognit temu da se prej postarajo pa nabaviš celoletne ali pa voziš celo leto zimske. Smiselno za tiste, ki delajo manj kot 15k km letno in nimajo nekih "športnih" zahtev od svojega avta.


tako, ampak še vedno mamo strokovnjake kako se zimske hitro obrabijo poleti in so fuč v eni sezoni.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

darck ::

Ja sodelavec mi je v petek povedal,da ima dve leti na avtu gume Sava Eskimo in ko je cesta mokra mora paziti kako plin dodaja saj drugače takoj gume začnejo spodrsavati. Evo toliko o tem ko imaš čez celo leto zimske gume na avtomobilu

darksamurai ::

darck je izjavil:

Ja sodelavec mi je v petek povedal,da ima dve leti na avtu gume Sava Eskimo in ko je cesta mokra mora paziti kako plin dodaja saj drugače takoj gume začnejo spodrsavati. Evo toliko o tem ko imaš čez celo leto zimske gume na avtomobilu

Za savo eskimo čisto vsako leto napišejo, da ima slabosti na mokri cesti. Čisto vsako leto je enak rezultat pri ADAC testu. Dunlop, Goodyear in Michelin zimske bodo celo leto OK na mokri cesti.

energetik ::

Ja, ker Sava Eskimo so samo 1 tip in samo 1 dimenzija. ;((

Zdajle imam 2. zimo gor Eskimo HP, 205/55/16 in lahko samo pohvalim, držijo kot je treba. V snegu pa sploh, včeraj sem malo pohodil na snegu, se sploh ni vklopil ASR.
vires in numeris

darksamurai ::

energetik je izjavil:

Ja, ker Sava Eskimo so samo 1 tip in samo 1 dimenzija. ;((

Čestitam za dobro opažanje. :)) Katera savina guma (model in dimenzija) je boljša (mokra cesta, led in sneg) od npr. Dunlop Wintersport 5?

energetik je izjavil:

Zdajle imam 2. zimo gor Eskimo HP, 205/55/16 in lahko samo pohvalim, držijo kot je treba. V snegu pa sploh, včeraj sem malo pohodil na snegu, se sploh ni vklopil ASR.

Držijo OK, nikoli pa niso bile primerljive s Continental, Dunlop, Goodyear ali Michelin.

IL_DIAVOLO ::

Vsaka nova zimska guma bo boljsa od poceni alternativ. Enostavno se ne splaca sekirat, kaj bo ce bo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

darck ::

Saj nekateri zastopimo kako vse špila samo imaš kar dosti ljudi kateri se vozijo in hočejo imeti ves čas zimske gume na avtomobilu in to še take najcenejše pa tudi radi bi se z njimi vozili tudi kakih pet let. Seveda tako kot oni razmišljajo in želijo pač ne bo šlo vendar tako taktiko kot jo ima pa kolega je pa nekaj boljša samo po drugi strani je pa denar stran vržen saj on kupi novembra nove zimska gume in potem jih vozi do naslednjega novembra in spet kupi nove zimske gume. Jaz sem letos šel kupiti celoletne gume na kombiju in moram reči,da zaenkrat so super čeprav nisem se z njimi še vozil po snegu. Tudi na osebno vozilo bi najraje nataknil celoletne gume samo preveč stroška si bom naredil naenkrat zato bom porabil še te zimske gume katere so na njemu.

phnj90 ::

Če vse leto vozite z zimskimi gumami, se da, voziti umirjeno, športno pač ne speljujte, histerično zavirajte še manj. :-)

Goran's Blog ::

Sava Eskimo so super gume sploh za po snegi.
Po mokrem ne vem držijo nobenih presenečenj do sedaj(imam pa zimske za pozimi, letne za poleti...)

IL_DIAVOLO ::

Nexen, fenomenalne po mokrem v rondoju, snega je za vzorec, leda se tudi lepo prime.

Minus bo verjetno kotalni upor in obraba.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

feryz ::

Gume se menja in stran vrže po vsaki sezoni. Zimske gredo v smeti spomladi, letne pa jeseni.
Ne boš menda dal star DOT gor naslednjo jesen?

MrStein ::

Zanič na mokrem so bile Eskimo S2. S3 so malo boljše.
HP pa so že čisto v redu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

J.McLane ::

Kako ste nekateri smešni s tem "kar deluje za mene mora delovati za vse ostale".

Fery pa sploh, on ima tisto "Zafiro" s katero se vozi po cele dneve 250 kmh, in če on reče da se gume stran vrže po vsaki sezoni potem to velja tudi za staro mamo, ki se v nedeljo pelje k maši v Cliotu. :))

Fery, povprečen voznik z avtom naredi manj kot 15k km letno, povprečen avto na cesti nima 400+ konjske mašine.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

darck ::

Ja jaz letno naredim s kombijem mogoče kakih dobrih 5.000 kilometrov zato pa sem tudi šel probati celoletne gume kako se bodo obnesle. Zaenkrat mislim da bo to dobra odločitev

m0LN4r ::

Feryz je rekel, da se jih vrze, ker na konc sezone, ker imajo pol ze stari DOT.
Beri med vrsticami jesus
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

energetik ::

Fery je itak ves čas delno v prikritem trol in sarkazem stanju. :D
vires in numeris

darck ::

On lahko meče na vsake pol leta stran,če mu tako odgovarja vendar nekaterim nam pa ni do teh neumnih potezah

m0LN4r ::

Saj zato pa je DOT omenil, folk k vozi gume 5 sezon se tu hkrati sekira zaradi DOT
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

cvalsr ::

tako, ampak še vedno mamo strokovnjake kako se zimske hitro obrabijo poleti in so fuč v eni sezoni.

Še vedno imamo tudi 'strokovnjake', ki
- ne verjamejo, da se mehke zimske gume poleti hitreje obrabljajo od letnih
- ne vedo, da je število sezon za 'fuč' dokaj nepomembno, zelo pa število prevoženih kilometrov?

feryz ::

energetik je izjavil:

Fery je itak ves čas delno v prikritem trol in sarkazem stanju. :D
Res je, to v zvezi s sarkazmom, ampak gume mi pa, popolnoma resno, vseeno zdržijo zgolj čez zimo ali čez poletje.
Ene zimske in ene letne kupim vsako leto.

m0LN4r ::

Ja sam to ves, da se jih vozi dokler zica ven ne pogleda?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

morosito ::

energetik je izjavil:

morosito je izjavil:

3 tedne brskal malo po spletu pri nas in iskal kake zimske gume...vse drago ko s....vedno sem kupoval Continental / GY 205 55 r16 94h XL...letos cene obupne..po 140-150EUR/guma pa to ne uno da bi reku ne vem kakšna huda dimenzija, povprečna dimenzija ki ima skoraj vsak avto neko osnovo v homologaciji.

Nato grem tako..čez mejo v Italijo...in lih slučajno zagledam Gume Continental Winter Contact TS 870 205 55 r16 94H XL redna cena 109EUR v eno čisto navadno štacuno in na zalogi več kosov. Da se prepričan pogledam DOT (sem mislil da so kake lanske) a uno DOT 3522...BOLANO...plačal 436EUR in odšel.
Gumax jim ima za 105EUR, razen če ti res rabiš 94 XL.
Sicer pa, zimske gume nabaviš enkrat septembra oz. ko prodajalci dobijo sveže velike zaloge, ne pa ko zapade sneg. Enako velja za vse zadeve, kupiš, ko nihče drug ne kupuje. Velja za gume, klimo ali Bitcoin. :D


Ja sam veš kaj se je meni zgodilo? Kupim nov avto in mi ta ista avto hiša podari zimsko opremo. No pa jaz te continental sem lepo sfural vsako sezono 3-4 mesece ko pač mi je rablo za it na sneg, pol dam letne ker sem iz obale. Nato lih slučajno eno leto jih imam gor in delam prvi tehnični in mi povejo na tehnični, nebo šlo zaradi gume. Pogledamo na homologacijo pa res imam 205 55 r16 94h napisano ampak avtohiša VW trdi da je tovarniško za ta avto 205 55 r16 91t. Sam se je nekdo pameten najdu na homologacijo in vpisal 94h...le zakaj? če tovarniško je 91t. Bolano. Kako popravim to na homologacijo? itak je treba novo naredit in €€€.

Pa še če bi dal 91H bi me kak italijan gor v planini dobil da imam 1 kategorijo manj in bi mi avto zaplenli...

stara mama ::

Žal je tisto kar piše v homologaciji (na kartončku in v bazi podatkov) zakon, pa tud če piše, da moraš imet kolesa od samokolnice.
Je pa napaka tistega, ki je pisal kartonček. Nisi edini s tovrstnimi težavami, sploh 10 let in več nazaj se je to pisalo zelo šlampasto, okrog leta 2000 pa bogpomagaj...

Zgodovina sprememb…

darck ::

Saj jaz imam isto tako nekako butasto narejen homologacijski kartonček saj imam vpisane 2-dimenziji gum in razlika pri obeh je samo širina gume in pa nosilnost gume in katera je sedaj pa pravilna???? Recimo, tudi če grem po internetu iskati te dimenzije je vsepovsod isto zapisano kot imam v homologacijskem kartonu.

 dimenzija gum

dimenzija gum

APPluk ::

morosito je izjavil:


Ja sam veš kaj se je meni zgodilo? Kupim nov avto in mi ta ista avto hiša podari zimsko opremo. No pa jaz te continental sem lepo sfural vsako sezono 3-4 mesece ko pač mi je rablo za it na sneg, pol dam letne ker sem iz obale. Nato lih slučajno eno leto jih imam gor in delam prvi tehnični in mi povejo na tehnični, nebo šlo zaradi gume. Pogledamo na homologacijo pa res imam 205 55 r16 94h napisano ampak avtohiša VW trdi da je tovarniško za ta avto 205 55 r16 91t. Sam se je nekdo pameten najdu na homologacijo in vpisal 94h...le zakaj? če tovarniško je 91t. Bolano. Kako popravim to na homologacijo? itak je treba novo naredit in €€€.
Pa še če bi dal 91H bi me kak italijan gor v planini dobil da imam 1 kategorijo manj in bi mi avto zaplenli...

Ker je zakonodaji dovoljeno imeti zimske gume 2 hitrostna rezreda nižje od tistega kar je vpisano v homologacijo, so ti verjetno podarili T namesto H, ker je kr opazno cenejša pnevamtika, tudi po 20 in eč € po kosu.

@darck verjetno tukaj ni napake, saj je razlika pri hitrostih med pnevmatikama zanemarljiva: https://www.tacomaworld.com/tirecalc?ti..., imaš mogoče zadaj širše gume kot spredaj?

ttommy ::

Jaz imam na svojem Scenicu 2007 (1.6 16v) drugo sezono Vredestein Wintrac, ki imajo oznako ekonomičnost D in oprijem dež B. Danes sem se peljal iz Slovenj Gradca v Maribor in je bila povprečna poraba 5,4 l/100 km. Oprijem sem pa prejšnjo soboto preizkusil v dežju s snegom- pri vožnji po klancu navzgor sem v počasnem ovinku v drugi prestavi močno pospešil v ovinek in avtomobila ni niti malo zaneslo od zadaj.
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

b3D_950 ::

darck je izjavil:

Saj jaz imam isto tako nekako butasto narejen homologacijski kartonček saj imam vpisane 2-dimenziji gum in razlika pri obeh je samo širina gume in pa nosilnost gume in katera je sedaj pa pravilna???? Recimo, tudi če grem po internetu iskati te dimenzije je vsepovsod isto zapisano kot imam v homologacijskem kartonu.


To je cca 4% razlike... Bolj logična dimenzija bi bila 215/60 R16.

Lahko je pa že števec tovarniško tako nastavljen, da je ravno nekje vmes in je še vedno OK glede toleranc (tvoja dejanska hitrost vs. hitrost ki jo kaže števec hitrost, in števec prevoženih kilometrov).
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

darck ::

b3D_950 je izjavil:

darck je izjavil:

Saj jaz imam isto tako nekako butasto narejen homologacijski kartonček saj imam vpisane 2-dimenziji gum in razlika pri obeh je samo širina gume in pa nosilnost gume in katera je sedaj pa pravilna???? Recimo, tudi če grem po internetu iskati te dimenzije je vsepovsod isto zapisano kot imam v homologacijskem kartonu.


To je cca 4% razlike... Bolj logična dimenzija bi bila 215/60 R16.

Lahko je pa že števec tovarniško tako nastavljen, da je ravno nekje vmes in je še vedno OK glede toleranc (tvoja dejanska hitrost vs. hitrost ki jo kaže števec hitrost, in števec prevoženih kilometrov).


Števec kaže kar krepko preveč kot bi moral po navigaciji pri hitrosti preko 100 km/h kaže 12 kilometrov več kakor navigacija.

Se peljem po števcu 150 Km/h a na navigaciji je to pa okrog 138 Km/h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Samsung06 ::

Mi pomagate izbrati zimske gume.

Gledam med temi pa me zanima, kaksne so prednosti ene proti drugi. Mogoče kaksna druga alternativa za ceno okrog 130e?

https://www.gume-direkt.com/product/Fal... 110e. Ta je neka nova. Kaksna je v primerjavi s Fuldo in Con?
https://www.gume-direkt.com/product/Ful... 130e. Ta me mika. Ali je Fulda napram Con toliko slabša recimo kaksna je zavorna pot ene in druge?
https://www.gume-direkt.com/product/Con... Dobim za 160e. Zdi se mi predrago.

Koliko let uporabe pa lahko pričakujem, če z njimi vozim normalno, ne divjam. 4 - 6l?

Blinder ::

Jaz bi rekel, da za + 50 € / komad naj si jih vtaknejo nekam (Continental).
V čem so Fulda za 130 € boljše od Falken za 110 €? Če ni videt, da bi bile boljše, uzameš cenejše.

Zimske morajo imet vsaj 3 mm profila. Noben ti ne more povedat, k0oliko let naj bi trajale, če manjka osnovni podatek, to je, koliko km/leto prevoziš.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

Samsung06 ::

Blinder je izjavil:

Jaz bi rekel, da za + 50 € / komad naj si jih vtaknejo nekam (Continental).
V čem so Fulda za 130 € boljše od Falken za 110 €? Če ni videt, da bi bile boljše, uzameš cenejše.

Zimske morajo imet vsaj 3 mm profila. Noben ti ne more povedat, k0oliko let naj bi trajale, če manjka osnovni podatek, to je, koliko km/leto prevoziš.


Tle sem nasel da jih majo za 116e pa me zanima ali je kdo tle ze kupoval ali so ok(trgovina)?
https://www.vulkanizerstvo-gros.com/trg...

Horas ::

izredno predrago in precenjeno, jaz sem vzel oktobra gripmax suregrip pro 205/45/17 za 65€ po komadu. zelo dobre!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

CyberPunk ::

Blinder je izjavil:

Zimske morajo imet vsaj 3 mm profila. Noben ti ne more povedat, k0oliko let naj bi trajale, če manjka osnovni podatek, to je, koliko km/leto prevoziš.

Če se pridružim vprašanju: Koliko v primeru, da je na leto (recimo da približno enako skozi vse sezone) ca. 33000 km, in koliko v primeru ca. 6000-8000 km?

Samsung06 ::

Vprasanje glede DOTa. Dobil sem odg prodajalca, da ima gumo staro 1let 1 mes. Ali je to sprejemljivo za nakup?

A ni tako, da če je guma uporabna recimo 5let. In če kupim to omenjeno gumo z DOT starim 1l 1mes potem si vbistvu skrajšam čas uporabe iz 5l na manj kot 4l.

Horas ::

odvisno od cene. vsekakor lahko kupiš take rabljene gume za eno pametno ceno. ne pa kot na avtonet. dot 2015-2016 pa hočejo za komad 60-80eur.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

stara mama ::

Tako nekako, čeprav ni tu točne znanosti. Na staranje gume vpliva sam material gume, njeno skladiščenje, poleg tega pa tudi s starostjo postanejo šibka točka tekstilne ojačitve znotraj same gume, ampak pri razredih do 190km/h in obdobju pod 10 let načeloma to ni težava.
Skratka preveč dejavnikov, da ti bo kdo dal ekzakten odgovor kako se guma stara, če ti ga pa bo, se bo pa zlagal.
Ampak zakonsko se ponavadi nekje do 10 let ne komplicira, vsaj jaz ne vem da bi se. Potem pa že policaj presodi.

m0LN4r ::

Samsung06 je izjavil:

Vprasanje glede DOTa. Dobil sem odg prodajalca, da ima gumo staro 1let 1 mes. Ali je to sprejemljivo za nakup?

A ni tako, da če je guma uporabna recimo 5let. In če kupim to omenjeno gumo z DOT starim 1l 1mes potem si vbistvu skrajšam čas uporabe iz 5l na manj kot 4l.

Ne, ker je guma skladiscena in ne pa montirana na vozilu, ki je izpostavljeno vremenskim vplivom.

Za nek mali popust lahko povprasas.

Sicer pa DOT se da na novo prezgat z laserjem.

Gume se menja, ko se obrabijo. Bos menjal gumo cez 5 let z 10.000km ali 30.000km ali 50.000km?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nekoman ::

Kakšno orodje imate da previjačite pomladi/jeseni na drug komplet gum?
Original orodje iz avta se zvije, namenski ključ iz mimovrste tudi:)
kaj imate vi?

m0LN4r ::

Ne se ne zvije.
Mam silikonske nastavke in drehmomentkljuc.
SEVEDA OCISTIS IN MAL NAMAZES DA NE ZRJAVI GOR.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nekoman ::

link orodja ?

m0LN4r ::

nekoman je izjavil:

Kakšno orodje imate da previjačite pomladi/jeseni na drug komplet gum?
Original orodje iz avta se zvije, namenski ključ iz mimovrste tudi:)
kaj imate vi?

Kak se ti zvije? Jaz sem z prilozenim menjaval 3 sezone na dveh avtih, nic se ni zvilo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nekoman ::

Jaz pa od 2017 do jeseni z priloženim, 5 sezon x 2 avta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nekoman ()

m0LN4r ::

Prevec zategujes in slabo spucas.

https://www.amazon.de/Set-pieces-1-27-T...

Naceloma je toto, sicer lahk das tut duplo za premium, ce mislis z 200NM zategovat.

Za navaden avto z alu felgami je dovolj 100NM, za sportno mogoce 110-120 recimo.

Spuci rjo konkretno, namazi z keramicno pasto pa ne bos nic zvil.

Razen, ce mas zelezno felgo na zrjavelem zelezu prisraufano + prevec zategnes, ja pol se zvije marsikaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

stara mama ::

Po navodilih proizvajalcev se naj nebi mazalo navojev na vijakih. Se zategovalni moment drastično spremeni. Ampak sj vem ja, sol in rja, ...

Ko pa pogledam skozi okno, se mi pa tudi plani o nabavi novih zimskih gum zdijo malo zgrešena investicija. Seveda si bom še vračunal, da bom tisti en sodni dan na leto, ko obstane cel promet zaradi snega, pokoristil dan dopusta in skuhal kakav ter gledal novice.
Tako ne bo mogel noben s slabo opremo treščiti v mene :)

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Kdo govori o vijakih?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
59 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45857764 (90) feryz
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712927 (10577) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28778070 (48852) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38298023 (70436) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623916 (19770) Domobrancek

Več podobnih tem